Zaanse Molendag schrijvende lezers Bloemerïshow [zeepost Paardendagen filatelie i Vliegshow T(r)ips Floriant ’79 I n I i I e Politie Amnesty International I I Bel voor 'n gratis proefabonnement 023 - 319053 Sirene Prins Recreatiegebied Mars der muzikanten even tussen O? VARIA 19 7 9 10 J R J l| g I’ VRIJDAG 14 SEPTEMBER ‘■<1 E t I S£1 ainer K. J. F. HEYMANS r ijdig. :huis jude liner- ot in bars ver- jr bij een s tot Bezichtiging van negen molens, een molenroute van 70 km. voor auto’s en fietsers, een dorp-polder-molentocht per boerenplat of een bezoek aan het Molenmuseum in KOOG AAN DE ZAAN. Dit zijn de mogelijkheden op de Zaanse Molendag, die zaterdag (niet zondag) wordt gehouden. Molens die tegen een geringe vergoeding bezichtigd kunnen worden zijn: houtzaag molen De Poelenburg, verfmolen De Kat, oliemolen De Zoeker, oliemolen De Bonte Hen en meelmolen De Bleke Dood in de Zaanse Schans of erbij. Verder zijn open papiermolen De Schoolmeester en pelmolen Het Prinsenhof in Westzaan en meelmolen De Koker te Wormer. Ook oliemolen Het Pink te Koog met het molenpanorama van Frans Mars kan worden bezocht. Het is de eerste keer dat De Bonte Hen kan worden bekeken na vijf jaar van restauratiewerkzaamheden. De dorp-polder-molentocht gaat per boerenplat vanuit Westzaan door een mooi poldergebied. Vanaf bejaardentehuis Lambert Melisz wordt vertrokken om 9.30, 11.00, 13.30 en 15 uur; vanaf De Schoolmeester om 10.15, 11.45, 14.15 en 15.45 uur. Kaarten hiervoor a 5 per persoon af te halen bij vereniging De Zaanse Molen, Lagedijk 39 in Zaandijk, vijf minuten per auto verwijderd van de vertrekpunten in Westzaan. De Zaanse molenroute is een auto- of fietstocht van ongeveer 70 km dwars door de Zaanstreek. De route kost 1,50 en geeft informatie over elke molen die men passeert. Kaarten verkrijgbaar in restaurant De Kraai aan de Zaanse Schans. Reeds meer dan een halve eeuw zijn de „Utrechtse Vee- en Paardendagen” de trekpleister voor boeren, burgers en bui tenlui. Per traditie is „UTRECHT** de fi nale van het zomerse wedstrijdseizoen en komen alle toppaarden en topruiters nog eenmaal hun beste beentje voortzetten. Het puikje van de Nederlandse paarden- wereld kan men vrijdag 21 en zaterdag 22 september aan het werk zien. De elite van de Nederlandse warmbloedfokkerij komt aan start, zowel in de keuringsbaan als in de wedstrijdring. Dat geldt voor het unie ke Nederlandse tuigpaard, de steeds meer in de internationale belangstelling komen de rijpaarden, de fameus steppende hoog in het bloed staande hackneys, de vele speel- en rijponyrassen, waarvan de Con nemara ditmaal extra aandacht krijgt. De vele tuigpaardwedstrijden, de spannende springconcoursen en een reeks van muzi kale en hippische shows maken een reis naar Utrecht de moeite waarden. Rondom de twee nationale concoursen hippique heen is een gevarieerd programma opge bouwd, waarvan het gezicht in belang rijke mate bepaald wordt door de nationa le veetentoonstelling en de vele keuringen. Otto Stefferl en gegraveerd door Wer ner Pfeiler; de eerste dag van geldig heid is 1 oktober. Als propaganda voor de besparing van energie wordt op dezelfde datum een 2,50 S.-zegel uitge geven met een symbolische voorstel ling en het inschrift „Spart Energie!”, ontworpen door Otto Stefferl. De eer ste geldigheidsdag is eveneens 1 okto ber (afbeelding). PORTUGAL. Het 35-jarig bestaan van de TAP (Transportes Aéros Portu- gueses), de Portugese luchtvaartmaat schappij, wordt gevierd door het ver schijnen op 21 september van twee zegels met het silhouet van een vlieg tuig: 16.00 E. met wolkenlucht en 19.00 E. met opgaande zon, ontworpen door Marco Chaves. In verband met de in ternationale postzegeltentoonstelling „Brasiliana 79” kwam een serie van zes zegels in omloop, waarop landelij ke vervoermiddelen worden voorge steld: 2,50 E. kar voor watertransport (Caldas de Monchique), 5,50 E. slee voor wijnvervoer (Madeira), 6,50 E. kar voor wijnvervoer (Alto Douro), 16.00 E. buiswagen (Alentejo), 19.00 E. trans- montaanse kar (Mogadouro) en 20.00 E. zandwagen (Murtosa). De zegels werden door Alberto Cardoso ontwor pen (afbeelding). SAN MARINO. Naar aanleiding van de kampioenschappen waterskiën in Castelgandolfo kwam op 6 september een zegel van 150 L. uit met voorstel ling van een waterskier. De ontwerp ster is Giuliana Consilvio uit Milaan. Van 22 tot 24 september vindt in San In verband met de staking in de Rotter damse haven is het voor de komende week niet mogelijk aan te geven wat de data zijn waarop zeepost voor diverse bestemmingen ter post moet zijn bezorgd. Slechts voor de Nederlandse Antillen (uitgezonderd St. Maarten) kan aangege ven worden dat zeepost met deze bestem ming uiterlijk 18 september moet zijn aan geleverd om met de Caribia Express, die uit de Amsterdamse haven vertrekt, naar deze bestemming te kunnen worden ver voerd. Oma is een weekje over. Bijna tachtig en toch nog reislustig en nieuwsgierig. Alleen de benen willen niet zo goed meer. Oma wil natuurlijk de grote reddingsde- monstratie van Scheveningen Radio zien. gebied bezoeken. In onze plantsoenen is het al bijna net zo slecht gesteld. Wel een heel verschil met het buitenland. Daar staan vaak tientallen banken of stoelen naast elkaar. Geen probleem: ik breng haar wel even, met de auto, naar de semafoor. Maar zover kom ik niet, de politie heeft de toegangsweg afgesloten. Een agent wijst ons een zijweg in. Ik stop, wijs op oma en zeg dat ik deze oude dame graag even wil brengen en dan kom ik wel weer terug met de lege auto. Antwoord van je agent: Hebt u een invalidekaart? Nou nee. Moet je dan bewijzen hebben dat je wat slecht loopt? Het gaat niet door. De belangstel ling van de agent is allang niet meer voor ons als oma eindelijk zeewaarts sjokt. De politie heeft haar instructies. Die zijn uit gevoerd en daarmee uit. Als we een stuk op weg zijn, halen ons twee AA-auto’s in, geëscorteerd door politie. Die hadden ze ker wel een invalidenkaart. herinneren aan de avond van de 10de mei 1940 toen, tegen bedtijd, de toenmalige minister-president zijn geruststellende re de via de radio besloot met de historische woorden „Nederland kan rustig slapen gaan Enkele uren later brak de hel los. Een harde les. Nu weten we beter en ook de overheid heeft zich bezonnen om t.o.v. opnieuw een dergelijke dreiging pa raat te zijn. Nü niet, voorzien van een vluchtkoffertje, met vrouw en kroost on der de trap of de tafel zoals in ’40. Nee, elke burger moet via een alarmsysteem tijdig zijn gewaarschuwd. En zo wordt Nederland er maandelijks aan herinnerd dat de autoriteiten waakzaam zijn en blij ven en weet de burger, indien het nodig blijkt, wat hij moet doen namelijk niets. Desnoods kan hij exact om 12 uur van elke eerste maandag van een nieuwe maand zijn horloge gelijkzetten. Deskun digen hebben de taak van de bescherming op zich genomen en deze zullen dan ook volgens, voor de burger geheim gebleven, voorschriften over diens veiligheid wa ken. Denk eens aan de BB en onze binnen de NAVO hooggewaardeerde legermacht, een internationaal orgaan waarvan een bekende Nederlander een topfunctie be kleedt. Hoe groot het vertrouwen op de door de overheid genomen veiligheids maatregelen moet zijn, moge blijken uit het feit dat het landsbestuur met een trots gebaar zelfs een militair elitekorps naar Libanon durfde te sturen. En bezoekt de minister van Buitenlandse Zaken niet trouw de andere NAVO-bondgenoten, waarna hij welgemoed toch maar weer met zijn diplomatenkoffertje vol kernkop pen thuiskomt om de weerbaarheid en veiligheid nog beter te kunnen waarbor gen? ’tls waar, half Nederland houdt zijn hart vast als hij weer eens op dienstreis gaat. Maar ja, die mensen begrijpen er ook niets van. Nederland behoeft zich niet bezorgd te maken. Alles is goed geregeld. Het zou niet goed zijn als de burger, al is het maar enigszins, op de hoogte was van hetgeen voor hem wordt gedaan. Het zou misschien alleen maar onrust veroorza ken. Voorlopig is het maar beter elke maand het klokje bij te stellen. Mocht er onverhoopt toch nog eens een grote drei ging komen, dan zal er heus wel weer een minister-president zijn die de burger ge ruststelt en hem adviseert in vertrouwen te gaan slapen om wellicht nooit meer wakker te worden. van i wij ilair, van ster- Tal n wij iner/ tten, rijen, J. Ch. H. HOEKE, Heemstede. J. W. BEMER, Haarlem. De luchtalarmsirene. Enkele dagen ge leden nog hoorden we die. Mij deed dat KOOS RADEMAKER, IJmuiden M. A. VOGELZANG, Haarlem. :e uit met :eau- leerd roep.. 'erse iding 3.50 D O O O) Wat in-droevig dat in zo’n grote Partij van de Arbeid nog zulke zielig-kleine lie den zijn die zich in deze tijd weten te ergeren aan het feit dat onze prins, met al zijn goede kwaliteiten, zich voor een speci ale gelegenheid in zijn oude uniform ge stoken heeft. De laatste weken was ik nogal eens in het recreatiegebied Spaarnwoude tussen Pont Buitenhuizen en Velsen. Een mach tig mooi gebied. Doch telkens als ik daar kom, vraag ik mij af, of dit soort gebieden nu alleen wordt aangelegd voor autobezit ters of jonge mensen. Ik kom daar op de fiets, doch vrijwel nergens staan banken. Voor de autobezitter is dit geen probleem, die neemt zijn stoelen wel mee en de jeugd gaat wel op de grond zitten. Maar wat moet de oudere mens die dit niet meer kan. Nu, in de week zijn de banken die er staan, wel leeg, maar in de weekeinden met mooi weer zijn die al vlug bezet. Neem de vliegweide: drie banken, veel te weinig en kom je er weinig, dan moet je ernaar zoeken. Bij de botenvijver staan er ook maar enkele. Laten de heren van dit recre atiegebied eens wat kwistiger met banken strooien. Het hoeven geen luxe banken te zijn. Velen zullen met nog meer plezier het De koninklijke luchtmacht houdt zater dag 15 september van 9 tot 17 uur „open dag” op de vliegbasis Twenthe bij EN SCHEDE. Van 14 tot 15.30 uur is er een vliegshow, waarbij alle bij de luchtmacht in gebruik zijnde vliegtuigtypen zijn ver tegenwoordigd. Er zijn extra busdiensten van NS-station Enschede naar de vlieg basis. Naar aanleiding van het kranteverslag over de Mars der muzikanten wil ik toch wel enkele opmerkingen maken. U schrijft over een vlot afgewerkt program ma, maar mijns inziens was het een erg saaie avond. Maar weinig korpsen hielden zich aan de tijdslimieten waarbinnen zij hun kunnen konden tonen. Hierdoor liep het programma bijna een uur uit. Niet prettig voor de bands die bij de laatste groep behoorden. Tevens vind ik het toch wel schrikbarend dat er zo’n groot aantal korpsen in Haarlem rondloopt, waarvan het muzikale en showpeil toch wel erg laag is, uitzonderingen daargelaten. Het zou het muziekleven in deze stad wel ten goede komen, als eens wat kleine vereni gingen hun krachten zouden bundelen. Ik denk dat het beter is voor beide partijen, gemeente en verenigingen, in verband met de subsidie. Tenslotte: een presentatieavond moet niet gebruikt worden voor de aanwerving van nieuwe leden. Of is dit alleen maar gedaan om advertentiekosten te bespa ren? Maar weinig mensen zullen geïnte resseerd zijn in die ellenlange presentatie- praatjes die aan elk optreden vooraf gin gen. Dit verslapt de aandacht van het publiek. Tip voor de gemeente: de mani festatie volgend jaar verdelen over twee avonden. Dit bespaart de toeschouwers en muzikanten vermoeide benen en de inte resse blijft groter. )INA- Prijs Elke I !*d I Internationale Jaar van het Kind 1979 kwamen op 13 september drie zegels tot uitgifte met reprodukties van kin dertekeningen: 10 p. „Een gelukkige bloem", 11 p. „Ik en mijn springtouw” en 17 p. „Zwanen op een meer” (afbeel ding). ITALIË. Ter herinnering aan de ge boorte van de Italiaanse componist Ottorino Respighi (1879-1936) ver scheen 9 juli een zegel van 120 L. De zegel toont het portret van de musicus en een gezicht op de Via Appia Antica. JAPAN. Ter gelegenheid van het 50e Nationale Intercity Amateur-Base- ball-Toemooi in Tokio werd op 27 juli een door Minoru Hisano ontworpen zegel van 50 y. in omloop gebracht. Getoond wordt een pitcher staande op een baseball met een zwarte leeuw. Het Internationale Jaar van het Kind 1979 gaf aanleiding tot het verschijnen op 1 augustus van twee zegels van elk 50 yen. De ene zegel geeft een voorstel ling van een meisje zwevend in de ruimte, de andere zegel van een jonge tje dat zich op dezelfde wijze voortbe weegt. Tevens zag een miniatuurvelle- tje met de beide zegels het licht, met op de velrand allerhande speelgoed. LIECHTENSTEIN. Een nieuwe de finitieve frankeerzegel van hoge nomi nale waarde, 20 F., kwam op 6 septem ber in circulatie. Hierop zijn de beide heiligen St. Lucius en St. Florinus voorgesteld, naar details uit wand schilderingen in de kerk van Waltens- burg/Vuorz. De zegel is gedrukt in kleine velletjes van vier stuks, met op de velrand een kroon, een Griekse rand en het inschrift „Fürstentum Liechtenstein/Landespatrone/1979” in kapitale letters (afbeelding). OOSTENRIJK. Met voorstelling van de maquette van het nieuwe „Fest- spiel- und Kongresshaus" in Bregenz komt op 19 september een zegel van 2,50 S tot uitgifte, ontworpen door In de IJmuider Courant van 6 septem ber troffen wij een interview aan met de heer W. M. Harms, initiatiefnemer van het vredesbureau. Hierin wordt duidelijk de suggestie gewekt dat een door WEPS en Al-werkgroep IJmuiden gezamenlijk ge organiseerde schrijfavond de aanleiding zou zijn geweest tot het voeren van actie voor dienstweigeraars in Griekenland. Dit is pertinent onjuist! In 1976 werd AI door de heer H. van Wijk benaderd met het verzoek informatie te leveren omtrent de situatie van de dienstweigeraars in Grie kenland. Maart 1977 was de heer Van Wijk één van de deelnemers aan een studiewee kend dat door het Internationaal Secreta riaat van onze vereniging aan dit pro bleem werd gewijd. Intern leefde toen al de gedachte door middel van een interna tionale actie hier de aandacht op te vesti gen. De actieplanning van Amnesty wordt niet direct bepaald door privépersonen of organisaties; centraal staat steeds de situ atie in de desbetreffende landen. WERKGROEP AI-IJMUIDEN, p.a. B. Kruisselbrink, Zeeweg 241. DUITSLAND (DDR). Verdienstelij ke persoonlijkheden uit de Duitse ar beidersbeweging worden geportret teerd op een serie van vier zegels die 11 september verscheen: 10 Pf. Philipp Dengel (1888-1948), 10 Pf. Otto Buch- witz (1879-1964), 10 Pf. Bernard Koe nen (1889-1964) en 10 Pf. Heinrich Rau (1899-1961). De zegels werden door Gerhard Stauf uit Leipzig ontworpen (afbeelding). GRIEKENLAND. Zeven zegels wor den op 15 september uitgegeven met voorstellingen van archeologische vondsten uit Vergina in Macedonië, die in 1977 door opgravingen van prof. M. Andronikos aan het licht zijn geko men: 6 Dr. hoofd van Filips II van Macedonië, 8 Dr. gouden krans, 10 Dr. koperen pot, 14 Dr. gouden urn, 18 Dr. zilveren kan, 20 Dr. gouden pijlenko ker en 30 Dr. ijzeren harnas. De zegels werden door P. Gravvalos en V. Con- stantinea ontworpen (afbeelding). GROOT-BRITTANNIË. In verband met de verhoogde buitenlandse postta- rieven werden op 15 augustus drie nieuwe frankeerzegels met portret van koningin Elizabeth II verkrijg baar gesteld: ll'k p. grijsbruin, 13 p. grijsgroen en 15 p. blauw. Ter herinne ring aan de dood van Sir Rowland Hill (1793-1879), de invoerder van een uni form posttarief in 1840 en van de eer ste postzegel, werd op 22 augustus een serie van vier zegels in omloop ge bracht: 10 p. Rowland Hill, ll'/s p. brievenbesteller („Bellman”) uit ca. 1839, 13 p. brievenbesteller van de Lon don Post uit ca. 1839, en 15 p. Victori aanse dame en haar dochtertje, die een brief posten. Op 24 oktober zullen de vier zegels in de vorm van een minia- tuurvelletje worden uitgegeven, met een toeslag van 10 p. ten bate van de internationale postzegeltentoonstel ling „London 1980" (afbeelding). IERLAND. Ter gelegenheid van het Men kan zondag 16 september van 10.30 uur af op het sportterrein aan de Van IJsendijkstraat in PURMEREND ge tuige zijn van de kampioenschappen touwtrekken van West-Nederland. Veertien bloemenmozaïeken en -werk stukken zijn het weekeinde van 15 en 16 september te zien tijdens het jaarlijkse bloemenfestijn in NIEUWE NIEDORP (Noord-Oostelijk van Alkmaar). Er is voor automobilisten een speciale route langs de mozaïeken uitgezet, die men zaterdag na 15 uur en zondag na 10 uur kan rijden. De Kynologenclub „De Hofstad” houdt het weekeinde van 15 en 16 september een internationale hondententoonstelling in de Houtrusthallen in DEN HAAG. Ope ningsuren: 10-17 uur. In DEN HAAG wordt zaterdag 15 sep tember een nationale doedelzakband-dag gehouden. Op het Binnenhof is van 12.15 tot 16 uur een „pipeband-concours” met rond 250 deelnemers. Vijftig bands nemen deel aan het natio nale mars-, show- en majorettenconcours, dat zaterdag 15 september om 13 uur begint op het terrein van de Voetbalvere niging van HIERDEN (bij Harderwijk). Tweehonderdvijftig amateurs doen mee aan de zestiende nationale kampioen schappen bloemschikken in ’’Flevohof” in BIDDINGHUIZEN. De resultaten van hun werk zijn daar het weekeinde van 15 en 16 september tussen 8.30 en 18 uur te bezichtigen. 120 manschappen van het 10e Britse parachutisten-regiment landen zaterdag 15 september om 12 uur op de Ginkelse heide bij EDE. Dit in het kader van de herdenking van de slag om Arnhem. L. J. NORDT, Santpoort Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. „Floriant” staat dit weekeinde in de Rijnhal in ARNHEM weer borg voor een interessante bloemen- en plantenshow. Kwekers en hoveniers dragen er zorg voor, dat de bezoeker kan genieten van een keur aan snijbloemen, potplanten, heesters en andere siergewassen, met de meesterhand tot harmonische arrange menten geschikt. Naast kwekers en hoveniers uit de Gel derse regio, die op het brede terrein van de sierteelt een vooraanstaande plaats in neemt, zullen ook kwekers uit Aalsmeer en het Westland zich op Floriant presen teren. Alle inzendingen worden kritisch beke ken door de Vaste Keurings Commissie (VKC) van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Aan de mani festatie wordt als het ware een extra di mensie toegevoegd in de vorm van een waterorgel, het grootste van Nederland. De kleurrijke, klaterende waterfonteinen zullen, in combinatie met oorstrelende muziek en de schitterende bloemen pracht, een uniek kijk- en luisterspel ople veren. De bloemenshow Floriant is op vrijdag 14 september tot 23.00 uur voor het pu bliek geopend. Op 15 september is Flori ant open van 9.00 tot 23.00 uur en op 16 september van 10.00 tot 21.00 uur. De entreeprijs bedraagt 6,-. Kinderen, 65-plussers, CJP-houders en bezoekers in groepsverband krijgen reductie. ganda voor de Olympische Spelen te Moskou werd 5 september een zegel van 10 c. uitgegeven met een speerwer- per in de decathlon (tienkamp). O 28 september zullen vier in een blok teza- menhangende zegels van elk 15 c. het licht zien, waarop resp. zijn afgebeeld: hardloopsters, zwemsters, roeiers en ruiter tijdens de sprong. Op 11 septem ber kwam een nieuwe frankeerzegel tot uitgifte in de Americana-reeks: 50 c. met voorstelling van een ijzeren „Betty”-lamp, die met olie gevuld door de bewoners van de Plymouth-kolonie in de 17e en 18e eeuw werd gebruikt. Op 23 september verschijnt een 15 c. ter herinnering aan de beroemde zee held uit de Amerikaanse vrijheidsoor log, John Paul Jones (1747-1792), met zijn portret en zijn uitspraak „I have not yet begun to fight”. ZAIRE. Gewijd aan de 6e Internatio nale Jaarbeurs van Kinshasa werden 23 juli 4 zegels en een miniatuurvelle- tje in omloop gebracht: 1, 9, 90, 100 en 500 K. Alle zegels zijn in gelijke teke ning, n.l. een gestileerde wereldkaart. De 500 K. in het velletje is in iets groter formaat. Het Internationale Jaar van het Kind 1979 gaf aanleiding tot het verschijnen van zeven zegels, waarvan de hoogste tvaarde in de vorm van een miniatuurvelletje: 5, 10, 20, 50, 100, 300 K. en 10 Z. De zegels geven verschillende voorstellingen van negerkinderen (afbeelding). ZWITSERLAND. Het 100-jarig be staan van het Zwitsers Numismatisch Genootschap werd herdacht door de uitgifte op 6 september van een zegel van 20 Rp. waarop een gouden munt uit het midden van de tweede eeuw v.o.j. (kop van Apollo) is afgebeeld. Een zegel van 70 Rp. zag het licht in verband met het 50-jarig jubileum van de „Unie van Zwitserse Kortegolf- Amateurs”. „ER even tussen UIT’’ is een r rubriek met t(r)ips voor onze J lezers, die er eens een paar j uurof wat langer uit willen. Marino het 13e Internationale Con gres voor Stomatologie plaats, gewijd acn de ziekten van de mondholte. Ter gelegenheid hiervan verscheen 6 sep tember een zegel van 170 L. met repro- duktie van een xylografie uit de 15e eeuw, waarop de H. Apollonia, be schermheilige van de tandartsen, is voorgesteld. Ter gelegenheid van het Internationale Jaar van het Kind 1979 zagen vijf zegels het licht, ontworpen door Marina Busignani Reffi uit San Marino, waarop schilderijen van haar zijn gereproduceerd: 20 L. „Bewust zijn”, 120 L. „Vriendschap”, 170 L. „Gelijkheid", 220 L. „Liefde” en 350 L. „Bestaan”. SURINAME. Drie zegels met voor stellingen van Surinaamse kunstvoor werpen werden op 29 augustus ver krijgbaar gesteld: 20 c. Javaanse hou ten kop (jaran kepang), 35 c. Indiaans ornament voor het haar en 60 c. Ja vaanse paardekop (jaran kepang). De zegels zijn vervaardigd naar dia’s van L. H. Chin Afoeng. TAIWAN. Ter herdenking van de 100e sterfdag van Sir Rowland Hill (1793-1879), de invoerder van de eerste postzegels in Engeland in 1840, ver scheen op 27 augustus een zegel van NT$ 10.00 met zijn beeltenis en de re- produktie van de One Penny Black, gestempeld met het rode Mdltezer kruis, van Groot-Brittannië. Als pro paganda voor de natuurbescherming op Taiwan werden op 8 augustus drie zegels verkrijgbaar gesteld met voor stellingen van endemische Taiwanse vogels: NT$ 2,00 Swinhoe-fazant (Lop- hura swinhoii), NT$ 8,00 Steere’s gaai- lijster (Liocichla steerii) en NT$ 10.00 Formosa-yuhina (Yuhina brunnei- ceps) (afbeelding). TURKIJE. Naar aanleiding van het 8e symposium van de Europese minis ters van Verkeer verschijnt op 24 sep tember een zegel van 5 L. met de voor stelling van een „8” en verkeerssymbo- len. Gewijd aan de werken en refor men van Atatürk worden op 29 okto ber drie zegels uitgebracht met symbo lische voorstellingen: 27s L. „Vertrou wen in de jeugd”, 3'/i L. „Secularisme" en 5 L. „Nationale eed”. Ook dit jaar wordt weer de aandacht gevestigd op de regionale samenwerking voor de ontwikkeling (RCD) tussen Turkije, Iran en Pakistan: 5 L. oogst (ontwerp Namik Ismail, Turkije), Tk L. juwelier (Mohammed Ghaffari, Iran) en 10 L. dorpsgezicht (Ustad Allah Baksh. Pa kistan) (afbeelding). VERENIGDE STATEN. Als propa- V)A*^ '6 O;

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11