Kennemerland naar nationaal clubkampioenschap Van der Vlugt en Piet Ridder zaalvoetbal Internationaal toernooi van Phoenix Hans Jimmink maakt van Jong Telstar hechte eenheid: Amateurclubs trainen te eenzijdig AZ slaat terug Georg Kessler: Nationale titel voor HOUT- en BOUWMATERIALEN grote sortering STENEN HANDGEVORMDE STENEN EN STEENSTRIPPEN fe» tegen concurrerende prijzen en uit voorraad leverbaar IKJ junior Peter Pieters (Van onze wielermedewerker) fei „Ajax is zeker streeksport in het kort niet ziek” rhuur 99 TETRAMIN NICOLS STORKS X Uitslagen 33 VRIJDAG 1 4 SEPTEMBER SPORT 19 7 9 woens aterdag p 14,5 k' leter 14.595/ 15.495,- 16.845,1 15.995,4 17.345,4 16.495,4 16.995,4 HARMENJANSWEG 19 - HAARLEM tel. 023-310612-310214. HONKBAL Zaterdag 15 september aanvang 14.30 uur tegen Pim Mulierstadion Tel. 023-272162 •ek. 3herson ;d ommels OPENINGSTIJDEN: ma t/m vr. 7-17 uur zaterdags 8-12 uur ML J Avondrit voor Butter Schorsing voor badminton-duo ■285521. (Van een medewerker) Sjaak Butter I t!t Hans Jimmink: „Telstar trekt me enorm" (ADVERTENTIE) KEUR b-v (ADVERTENTIE) Gistermiddag in Alkmaar spoog trainer Georg Kessler van AZ hierover zijn gal op de voetbalbond. „Ik verzet me fel tegen welke insinuatie dan ook. AZ organiseert geen snoepreisjes voor de spelers. Als wij in het buitenland voetballen doen wij dit noodgedwongen. Ten eerste uit financieel oogpunt om de begroting sluitend te ma ken. We missen namelijk de deelneming aan het Europa-Cuptoemooi en hebben dat geld, dat we niet via recettes incasse ren zelf hard nodig”. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Vorige week was er van de zijde van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB en bondscoach Jan Zwartkruis kritiek op AZ’67, omdat de Noordhollanders vlak voor de interland IJsland-Nederland een vriendschappelij ke wedstrijd speelden in Italië tegen Torino. HAARLEM. Het duel tussen de debu tanten North End en Heijne in de hoofd klasse van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie, dat in de Spaarnehal werd gespeeld, heeft een 3-1 overwinning opge leverd voor North End. Het sloeg na een 1-0 achterstand te hebben opgelopen in de tweede helft met drie doelpunten zijn slag. De derde debutant, Hong Kong Zand- voort, bezorgde het voor eigen publiek in de nieuwe sporthal IJmuiden-Oost spelen- - de IJmond’73 een 4-3 nederlaag na aan vankelijk te hebben achtergestaan. dagavond 19 september door Kennemer land afgesloten met een tijdrit om de G G-beker in het sportpark Adrichem. Aan vang 19.00 uur. Aan het op zaterdag 22 september in de Flevopolder te houden clubkampioen schap van Nederland op de weg met start en finish in Dronten, neemt Kennemer land in de A-categorie met de volgende renners deel: Gerard Kamper, Ruud Hal ler, Sjaak Butter, Cees van Borre, Jack van Hoff en René Stals. De Kennemerlan- ders starten als 96ste van de 102 deelne mende ploegen om 16.38 uur ’s middags. De afstand is 65 kilometer. In de B-catego- rie (junioren en tweedejaars nieuwelin gen) rijden Jan Willem Brouwer, Ron Bos, Ruud Boomsma en Rob van Geenen voor Kennemerland, terwijl Jan Tinus Kooij en John Weenk als reserves zijn aangewezen. Dit Beverwijkse team start ’s morgens om 10.27 uur als 39ste van de 73 ingeschre ven clubs. De B-ploegen rijden 43 kilo meter. Voor het op zondag 7 oktober te hou den Zilveren-Molentoernooi van de Zaan- se wielerclub DTS, dat ditmaal op een parcours van 24 kilometer in de omgeving van Warmenhuizen wordt verreden, zijn de deelnemende ploegen van Kennemer land nog niet bekend. Aanstaande zondag kunnen de renners van Kennemerland aan de slag in een interclub-ontmoeting van de Ren- en Toprvereniging De Bollen streek op het Spekkelaanparcours in Lis- se. Daaraan nemen ook De Kampioen en Excelsior (Haarlem) met De Bataaf (Half weg) deel. Voor alle categorieën is de start zondagmorgen reeds om negen uur. clubs te eenzijdig was. Jimmink daar over: „Ik leerde als ClOS-student veel over diverse oefeningen en hoe je die gevarieerd kunt overbrengen. Dat mis te ik bij mijn eigen trainingen en ik merk aan de jeugdspelers die naar Telstar komen dat er bij veel amateur- verenigingen nog steeds te eenzijdig wordt getraind”. Het jeugdelftal van Telstar moet vol gens Jimmink vooral in technisch en tactisch opzicht groeien. Volgens de oefenmeester is het aan de spelers dui delijk te merken dat er in het verleden te weinig is gedaan aan lange passes, afwerking en 1-2 combinaties. Jim mink: „Er wordt de jongens bij een amateurvereniging te weinig geleerd. Mij schenkt het veel voldoening als ik merk dat een speler na een seizoen duidelijk beter is geworden. Dat geeft zo’n voetballer meer zelfvertrouwen en is ook beter voor het team”. De wedstrijden van Telstar C in competitieverband beleeft Jimmink zeer intensief: „Ik ben er echt de hele week mee bezig, analyseer de tegen stander zo goed mogelijk en probeer bij de opstelling van het team daar rekening mee te houden. Op zaterdag avond ben ik dan helemaal op en dat is soms wel eens irritant. Zo viel ik na de wedstrijd tegen AZ in de bioscoop in slaap en dat kwam beslist niet door de film”. hij is gestraft. Hij vraagt zich alleen af waarom hij juist is uitgesloten van buiten landse toernooien. „De bond straft nu niet alleen mij, maar ook meteen mijn partner in het dubbelspel, Rob Ridder. De schor sing houdt in dat Piet Ridder en Guus van der Vlugt onder meer niet kunnen deelne men aan toernooien in Hongarije, Polen, Wales en Engeland. Wel mogen zij van 12 t/m 14 oktober nog uitkomen in de open kampioenschappen van Tsjecho-Slowa- kije. Beiden overwegen overigens om pro test aan te tekenen bij de commissie van beroep. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. „Ajax is helemaal niet ziek. De zogenaamde patiënt is erg ge zond en ijzersterk. De Amsterdammers hebben vorig seizoen de KNVB-beker ge wonnen en werden landskampioen. Nu delen ze in de eredivisie de eerste plaats met AZ’67. Dat zegt genoeg”. i) i) HAARLEM. Op de Hilversumse wielerbaan heeft de Zwanenburger Peter Pieters beslag weten te leggen op het sprintkampioenschap van Nederland voor junioren. Doordat hij ’n keer werd gediskwalificeerd moest Peter in de finale driemaal tegen de Groninger Pots aantreden. De Haarlemmer Ab Harren werd in deze sprinttitelstrijd vierde en in zijn greep naar het „brons” door de Zaandammer Henk Havik gedwars boomd. Dat hij als trainer van een C-team geen kans zou krijgen een elftal dat zijn visie op de voetbalsport uitdraagt te vormen spreekt Jimmink tegen. „Ik heb natuurlijk met sterk wisselende omstandigheden te maken. Spelers kunnen naar de A-selectie overgaan, of daaruit naar het C-team terugvallen. Ik moet dan ook de samenstelling van mijn team dikwijls wijzigen. Toch merk ik dit seizoen dat de groep een echte eenheid gaat vormen. De presta ties tegen Haarlem en AZ zullen daar niet vreemd aan zijn”. Over de werkwijze bij Telstar is Hans Jimmink zeer tevreden. Vier maal in de week neemt hij de Telstar- jeugd in de vroege avonduren onder handen. Daarnaast is hij tweemaal per week betrokken bij de training van de A-selectie. Met Martin van Vianen on derhoudt hij over de ontwikkeling van de jeugdspelers een nauw contact. Jim mink: „Ik geef wekelijks een waarde ring A>or de verrichtingen van een speler en die wordt met Van Vianen doorgesproken. Ik krijg dan tevens de gelegenheid meer aspecten van de C- selectie aan de orde te stellen”. Zijn trainingen omschrijft Jimmink als veelzijdig. Een absolute noodzaak voor de oefenmeester die zelf op vie rentwintigjarige leeftijd met de actieve voetbalsport stopte omdat de oefenstaf op de trainingen hem bij de diverse r Beverwijk: hoofdklasse: Verhorst Boys- Carrousel 7-2, Wilms Floet-Carillon Boys 2-2, tweede klas A: Wijk aan Duin-v. Es Boys 2-1, Wijker Post-DGS Smul 3-1, Strawberry-Progress 2-2. Haarlem (Beij- 1 neshal): tweede klas C: Parapack-FC Beek 3-4, tweede klas D: Stiphout-DSC’74 8-4. Haarlem (Spaarnehal): eerste klas B: RCH-Club 12 1-1, vierde klas B: DIO-The Flyers 7-1. IJmuiden (Oost): hoofdklas: IJmond’73-Hong Kong Z. 3-4, eerste klas B: Loek Anderson-Van Essen Boys 3-3, Schaaper-Bloemendaal 3-2. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours van het sportpark Adrichem heeft de Beverwijk se rennersclub Kennemerland weer een zomeravondrit gehouden en die werd bij de amateurs gewonnen door Sjaak Butter. (Van onze sportredactie) VELSEN. „Voor een echte prestatietrainer is het leiden van een C-elftal in feite niet leuk”, stelt Hans Jimmink, trainer van het C-team van Telstar, „maar ik heb die zucht naar prestaties bewust naar de achtergrond gedrongen. Primair staat de individuele ontwikkeling van de spelers maar natuurlijk blijft het leuk meegenomen als we goed meedraaien in de competitie”. Door zijn functie bij Telstar krijgt de in Amsterdam woonachtige oefenmeester alle gelegenheid een goede fundering te leggen voor een in de toekomst te maken stap naar het hoofdtrainersschap van een amateur- of professionele vereniging. Ambities in die richting heeft Jimmink zeker: „Wellicht zou ik nu al het trainerschap van een hoofdklasse aankunnen maar voorlopig trekt Telstar me nog te veel aan”. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Twee leden van de Nederlandse badmintonploeg, Guus van der Vlugt en Piet Ridder, mogen van 1 november tot en met 31 december niet deelnemen aan internationale toernooien in het buitenland. Het tweetal werd gisteren van die schorsing op de hoogte gesteld via een brief van de Topsport Begeleidings Commissie van de Nederlandse Badminton Bond. Aan het toernooi, dat zal worden gehou den in de Beverwijkse sporthal, wordt een internationaal tintje gegeven door de deel neming van twee Duitse verenigingen, te weten „Ahrweiler” en „Nieder-Bieber” (Neuwied). Voor verreweg de grootste publieks trekker zal ongetwijfeld het „divisie”- toernooi zorgdragen, dat zowel voor de heren als voor de dames reeds op de eerste toernooidag plaatsvindt. Al om ne gen uur wordt morgenochtend het begin- sein voor het tweedaagse gebeuren gege ven, waarbij de heren van Edam en The Smash als grootste kanshebbers voor de eindzege van start gaan. Bij de dames is de favorietenrol weggelegd voor Edam, dat onlangs ook het ODIN-toemooi won. Het „promotieklasse”-toemooi voor de heren begint morgenmiddag om drie uur. De dames komen pas zondag in actie. Vanaf twaalf uur zal de sporthal op die dag in het teken staan van het Phoenix- jeugdtoemooi, waaraan wordt deelgeno men door adspiranten en door junioren. Aan het „divisie”-toemooi wordt deel genomen door de volgende ploegen: he ren, poule A: The Smash (Castricum), ODIN (Heemskerk), Atak ’55 (Waspik). Argus (Zaandam) en HSV Sport 1889 (Hoorn). Poule B: The Smash 2, SBB/ Phoenix, VIOS (Amersfoort), OVRA (Haarlem) en Edam. Dames, poule A: AS- VU (Amsterdam), SBB/Phoenix, VIOS en WW (Wassenaar). Poule B: Purvo (Pur- merend), Edam, Ahrweiler (Duitsland) en Abcoude. De finalewedstrijden vinden plaats om respectievelijk 15.00 uur (dames) en 16.30 uur’ (heren). De eerste dag van het toer nooi wordt ’s avonds vanaf acht uur beslo ten met een disco-avond in de sporthal voor alle deelnemers en -neemsters. Vanwege het Europees softbalkampi- oenschap kan het in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal debuterende WRA morgen voor het spelen van de thuiswedstrijd tegen KDO niet op eigen veld in het Noordersportpark spelen, maar op het gemeenteterrein van Schalk wijk, waar Spaarnestad zijn domicilie heeft. De aftrap is om 14.30 uur. Heemskerk (dr. Prinsenhal): eerste klas A: De Zon-De Ezel 0-4, derde klas D: Donkey Shot-Wijsmuller 5-0. Zandvoort: eerste klas C: Rinko-Sporthuis H’gom 3-2. Haarlem (Spaarnehal): hoofdklas: North End-Heijne 3-1, eerste klas B: TYBB-Au- rora’75 5-1, tweede klas C: Komduur-DVS 3-2. Heemskerk (Sportcentrum): eerste klas A: Molenaar Boys-Gamo 1-2, tweede klas B: Sihi FC-Dry CR 3-6. Haarlem (Kennemer sporthal): tweede klas D: Spaarnevogels-Blom Boys 5-2, M. de Vries-Internationaal 4-2, derde klas E: De Purmer-CZGB 1-5, Ripperda-Carpe Diem 6-5, vierde klas B: Centrum 111-Wivado 4- 6. Zandvoort: derde klas K: Zandvoort’75- Sea Gulls 1-4, Zandvoortmeeuwen-Para- de Boys 2-2. Heemskerk (dr. Prinsenhal): tweede klas A: v. d. Veens-Otte Eagles 2-0, vierde klas A: Europa M.-Willem BB 3-6. Van der Vlugt en Ridder, beiden lid van het Haarlemse Duinwijck, hebben die straf te danken aan het feit dat zij hebben afgezegd voor het eerste trainingsweek- einde van de A-selectie op 25 en 26 augus tus in Zeist. Ridder gaf de voorkeur aan een tennistoernooi en Van der Vlugt vond het belangrijker om deel te nemen aan een badmintontoemooi in Rotterdam. Van der Vlugt: „Sörensen, de bondscoach, heeft na mijn afzegging con tact met me opgenomen. Ik heb toen ver teld dat ik dat toernooi in Rotterdam al lang tevoren had gepland en dat ik begin augustus pas van de bond te horen kreeg dat er een centrale training zou zijn in Zeist. Trouwens, al was ik daar eerder van op de hoogte gesteld, dan nog had ik afgezegd. Voor mezelf vond ik het erg belangrijk om in Rotterdam te spelen, omdat ik daar vooral kon oefenen voor het gemengd dubbelspel. Als ik betaald word kan men eisen stellen, nu niet”. Piet Ridder kan het „wel billijken” dat Op het Spekkelaanparcours wordt zon dag door De Bollenstreek een interclub- ontmoeting gehouden met de nabuur- clubs Excelsior, De Bataaf, De Kampioen en Kennemerland. De start is voor alle categorieën reeds om negen uur ’s mor gens. (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. Een luttele twee we ken voor de start van de landelijke vol- leybalcompetitie organiseert het Bever wijkse Smit Beheer/Phoenix morgen en overmorgen opnieuw zijn inmiddels tot een traditie uitgegroeide internationale volleybaltoernooi. De uitslagen waren: amateurs: 1. Sj. Butter, 2. C. van Borre, 3. F. Smit. Lief- hebbers/veteranen: 1. L. de Vet, 2. R. Stals, 3. T. Duin. Nieuwelingen: 1. A. Kooiman, 2. J. Weenk, 3. R. Groot. Aspiranten: 1. M. Verrey, 2. A. Winkelaar, 3. C. van Brienen. Bij de jeugdklassers zegevierden Richard Dekker (A-kl.), Marco Gooyer (B-kl.) en Marco Burgering (C-kl.). Het clubseizoen op de weg wordt woens- 3D*"’ Georg Kessler, trainer van AZ’67 gelooft niets van de praatjes, die in de hoofdstad worden rondgestrooid en worden uitgesproken door de nieuwe Ajax-trainer Leo Beenhakker. grote nadruk roemde hij gistermid- -to m de bestuurskamer van AZ de col lectieve kracht van de landskampioen, waarbij hij vedetten als doelman Piet Schrijvers en libero Ruud Krol als super- klasse betitelde. Terloops wees Georg Kessler ook op de veelzijdige capaciteiten van Simon Tahamata, voor zie de AZ- defensie erg moet oppassen. Kortom: de AZ-oefenmeester laat zich in slaap sussen door uitspraken van trainer Beenhakker, die beweert dat het met de conditie van de Ajacieden slecht is gesteld. Ajax is morgenavond de tegenstander van AZ in het dan uitverkochte AZ-stadi- on te Alkmaar. De AZ-opstelling kon Kessler gistermid dag nog niet prijsgeven, daar er nog onze kerheden zijn over militair John Metgod en Jan Peters. Vrijdagavond, na een extra ingelaste training, zal de formatie van AZ wel bekend zijn. Een nog grotere teleurstelling kreeg Ab Harren te verwerken na afloop van het nationaal klassementskampioenschap over 125 ronden, want hij meende daarin te hebben gewonnen en velen langs de kant met hem, maar John Roozenburg uit Rijswijk had het dubbel tellende slotklas- sement gewonnen en dat was volgens de berekeningen van de jury doorslagge vend. Beide renners hadden even veel punten. De uitslag: 1. J. Roozenburg (Rijs wijk) 24 pnt.; 2. A. Harren (Haarlem) 24 pnt.; 3. T. van Vliet (Poeldijk) 21 pnt. Els van Leeuwen uit Lisse doet het de laatste tijd in wielerkoersen voor dames heel goed en in de ronde van Rosmalen legde zij beslag op de derde plaats. Ze moest alleen winnares Truus v. d. Plaat en Anne Möhlman-Riemersma voor laten gaan. Een zomeravondrit van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek op het Spekkelaanparcours in Lisse, leverde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep een zege op voor voorzitter Jan van Dijk. De uitslag: 1. J. van Dijk, de 35 km in 41.15; 2. H. Homma, 3. F. Boot, 4. Sj. v. d. Meer, 5. H. v. d. Horst, 6. A. v. d. Burg, 7. KI. Duivenvoorden. W 1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 33