Raad had wat moeite met bijsturen van subsidies Straatnamen Risico’s niet te vermijden zonder straat in beleid Stichting Theater Nieuwe Prins Bemhardschool aan Hoflanderweg Lom-school zakt door vloer in totaal verouderd gebouw zRnten veilingen beverwijk Vluchtelingenhulp Beverwijk op schouders vrijwilligers Verlovingsïin®e", 0BE VAN DE» KLE1 juwelier ne FOTOLOEK kort ijmondnieuws ANDERSON HOGE KORTINGEN □lorn ren? 1 Breestr..t 2-6 Beverwijk WBB BETER WERKGROEP REGELT OPVANG VIETNAMEZEN Nieuwe VOS-cursus in Heemskerk Zandkraai opent met show en speurtocht Wisselvallig Vergadering van Regionaal Instituut Erbarmelijk Isolatie Rivendel weer open 19 7 9 IJMOND VRIJDAG I n A -MO t) r Nèt even iets anders. Dat proeft u. In alles! KLEURENFOTO'S IN2DAGEN PERFECT AFGEDRUKT in september Bij inlevering ven elke kleuren film een GRATIS VERGROTING GASHAARDEN antieke gaskachels 10 mod. Gasfornuizen Wm GEBOORTE? WMS VERLOVING? ^BB HUWELIJK? WHB VAN RIXEL wjsMSB zo n drukker Oosterduinweg 29 14 SEPTEMBER V r DRUKWERK wBB bestellen? (ADVERTENTIES) Hotel Kennemerduin in Wijk aan Zee. (ADVERTENTIES) RESTAURANT :hten het ■alAl fresto frint SM :n per en. licha- een n fall en be- orpo- lan is t drie kteur dj de HEEMSKERK. Zaterdag 15 septem ber is er voor alle kinderen uit de buurt van „De Zandkraai" van elf tot drie uur gelegenheid zich in te laten schrijven voor de activiteiten en cursussen in dit buurthuis. Voor de volwassenen is die inschrijving op dinsdag 18 september. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk is het financiële boekje een beetje te buiten gegaan en de gemeenteraad moest donderdagavond bijschakelen. Bijpassen van een ongedekt exploitatietekort van 22.999,87 en een verhoging van de geraamde subsidielast voor 1978 met 15.300,- was het voorstel van B. en W. aan de raad. Maar de heer K. G. Reimes (CDA) vond dat te voorbarig. Hij wilde een strenger beleid. De wethouder zou nu aan het stich tingsbestuur vrij spel geven om opnieuw de begroting te overschrijden. De heer K. Vermeulen was het in zoverre met hem eens, dat B. en W. wel aan het stichtings bestuur zou moeten verzoeken dreigende overschrijdingen te melden. Anderzijds vond hij, dat de raad het stichtingsbestuur via die begrotingen ook erg weinig ruimte had gegeven. Dit raadslid toonde zich (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente Beverwijk bereidt zich voor op de ontvangst van een contingent Vietnamese vluchtelingen door de samenstelling van een werkgroep uit de bevolking. Het Ministerie van CRM kondigde 3 september de komst aan van naar voorlopige schatting 120 Vietnamese vluchtelingen. Voor huisvesting van de groep, die medio oktober wordt verwacht, is in Wijk aan Zee het volledige Hotel Kennemer duin (120 bedden) afgehuurd. Voor onbepaalde tijd loopt hiervoor een contract tussen het ministerie en de Stichting Onroerend Goedmaatschappij te Utrecht, sinds kort eigenares van „Kennemerduin”. de plaatselijke buurthuizen, de Raad van Kerken in de gemeente Beverwijk, de Federatieve Vrouwenraad, de Beverwijk- se Sportraad en in Wijk aan Zee de Dorps raad en het schoolbestuur „St. Odul- phus”. De BSCR (Beverwijkse Sociaal- Culturele Raad) fungeert als coördinator en contactadres. De werkzaamheden van de werkgroep zijn grofweg te omschrijven als coördinerend en -stimulerend. Het ge- zelligheidsleven (sociaal-culturele activi teiten) ten behoeve van de vluchtelingen moet op poten komen. Daarnaast is voor de Vietnamezen van belang het vertrouwd raken met de Nederlandse samenleving en het directe (mondelinge) contact tussen gasten en hulpverleners door tussen komst van een tolk. Daarnaast moet hulp- BEVERWIJK. De laatste noteringen op de Beverwijkse groente- en bloemen veiling waren als volgt. 42-53, bloemkool 56-75, bospeen 42-125, selderij 10-39, breekpeen 30-43, Chinese kool 34-36, groene kool 16-25, knolselderij geen instantie of hogere overheid zal met enig recht van spreken kunnen beweren, dat vervanging van deze school voor kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den niet noodzakelijk is en eigen niet al veel eerder had moeten gebeuren. Aanvoer: postelein 3500 kg., spinazie 10.000, andijvie 29.000, prei 14.500, bos peen 20.000 bos, radijs 3000 bos, sla 101.000 stuks, komkommer 27.000 stuks, tomaten 4400 bakjes. 31-49, komkommer 25-55, kroten 17-25, peterselie 17-53, postelein 30-70, prei 51-76, pronkbonen 110-130, radijs 42-59, snijbo nen 120-280, sperziebonen 80-180, spinazie 42-117, sla 17-49, spitskool 14-23, tomaten 300-320. uien 17-47, waspeen 42-69, broceli 100-210, champignons 127-135, blauwe ca- pucijners 360, paprika 37 cent per stuk, rammenas 39-41. onderhandse aanbesteding. Wethouder Camfferman vond dat een onderwerp, dat in z’n algemeenheid maar eens moet wor den versproken bij de begrotingsbehan deling. i ’daan ülliet- rheen ïg 27, oyen- 1979, lever- ■nten- P. H. Zaan- AA i eb- gen Jta- :eel eid ran tan aak dat >ro- dig liet Ik lijk ota jin- can lim ag, el- ees KENNEMERLAAN 85-87 IJMUIDEN, TEL. (02550) 1 59 62 de bokkedoorn» in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 OVERVEEN Reserveren 023-263600 s Maandags gesloten wo- 8. Cu- lat en aan 1, 40 MOD. worden brandend gedemonstreerd Atag-Etna-Dordrecht-Sauter-Pelgrim Gierstraat 31-Haarlem Tel. 023-312460 vingers: „Dat is niet consequent. Dan ook maar Aubach en Waver, zonder meer”. Burgemeester A. J. Hubers moest er even over nadenken, maar hij wilde toen toch wel consequent zijn. „Goed meneer Van Dijk, dan Aubach en Waver”. Maar de raad vond dat helemaal niet goed en na enig gekrakeel werd er stemming ver langd. Het achtervoegsel ’hof’ liet men met algemene stemmen vallen. De keuze was dus straat of Aubach en Waver met niks. Een meerderheid van 13 tegen 11 stemmen koos voor Waverstraat en Au- bachstraat. En waar koos mevrouw De Hen voor? Voor Aubach en Waver zonder straat. Niet zo in haar eigen straatje dus. De CDA-fractie stemde tegen dat moder ne gedoe van Waver en Aubach zonder straat: gewoon een conservatief straatje. Burgemeester A.J. Hubers wilde het toch maar eens proberen met die nieuwe namen en de meerderheid van de raad stemde daarmee in. Maar enkele minuten later kwam het voorstel van B. en W. aan de orde om twee nieuwe straten bij de Neckarstraat en de IJsselstraat „Aubachhof” en „Waverhof” te noemen. Partijgenoot van mevrouw De Hen, de heer J. van Dijk, tikte het college op de (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK B. en W. willen mee doen aan de „mode” om achter de naam van een straat niet meer straat, laan, hof of plein te zetten. Dus was het voorstel om een aantal straten in Westertuinen namen te geven als Keizerskroon, Koningsvaren, Ridderspoor, Monnikskap, enzovoort. Maar aan nieuwe straten bij Neckar straat en IJsselstraat wilde het college de namen ’’Aubachhof en Waverhof” verbin den. Mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA) vond het donderdagavond tijdens de raadsvergadering maar niks om bij voor beeld in de Keizerskroon te wonen. Dan zou je eerder aan een restaurant denken dan aan een bloem of straat. Dan toch maar liever gewoon straat, laan of hof achter de naam. Deze opening van het seizoen gaat zater dag gepaard aan een rondgang van de drumband „Marquette” met bij het buurt huis een show. Daarna start er om half twee een speurtocht in de buurt van onge veer een uur, waaraan gratis kan worden deelgenomen om de resultaten in ont vangst te nemen. De uitslag wordt woens dag 19 september bekend gemaakt. BEVERWIJK. Het algemeen bestuur van het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemer- j i aanbod, te verwachten vanuit de Neder landse samenleving, gecoördineerd wor den. Het besluit aan het verzoek om mede werking van het ministerie gehoor te ge ven viel dinsdag tijdens het wekelijkse collegeberaad. De Beverwijkse gemeente raad verklaarde zich eerder dit jaar al in principe bereid een contingent „boot vluchtelingen” te ontvangen. Dat deed mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA) tijdens de raadsvergadering uit de doeken: „De toestand van de school is nu erbarmelijk en daagt uit tot vandalisme. Men kan er zo binnen stappen en bijna elke week wordt er na ongewenst bezoek wel iets vermist. Weet u, meneer de voor zitter, dat er al een onderwijzer door de vloer is gezakt en dat een kind op de w.c. met pot en al door de vloer zakte. Uit een oogpunt van volksgezondheid zou de school onmiddellijk moeten worden af ge keurd”. Na een kleurrijke schets van erbarme lijke toestanden sprak mevrouw De Hen haar grote bewondering uit voor het niet versagende onderwijsteam, dat al sinds 1960 in het toen al volslagen verouderde schoolgebouw zijn werk blijft doen, ter wijl het einde van de ellende nu nog niet in zicht is. De andere raadsleden vergaten te applaudisseren, maar wethouder Camf ferman was het volledig eens met die lof voor het schoolteam. Hij kondigde aan, dat als de nog vereiste verklaring van het ministerie niet wordt afgegeven, het ge meentebestuur een officieel bezwaar in zal dienen. De heer J. W. G. Reijkers (D’66) vond het onjuist, dat het nieuwe gebouw is ontwor pen door de gemeentelijke dienst openba re werken. Die opdracht zou men hebben moeten verlenen aan een particuliere ar- chitekt. Ook had hij bezwaar tegen een verbaasd over het CDA-verzoek om een raadslid als financieel deskundige in het stichtingsbestuur te benoemen. „Destijds stemde de fraktie tegen ons voorstel om een beheerscommissie op basis van de gemeentewet te benoemen, waarin dan automatisch twee leden van de raad zou den zijn vertegenwoordigd. Nu vragen ze om zo’n vertegenwoordiging”. De heer Vermeulen toonde zijn waarde ring voor het „ondankbare” werk van het stichtingsbestuur, „dat het nooit iedereen naar de zin zal kunnen maken”. De heer C. Berghuis (CPN) was het met de heer Vermeulen eens, dat het stichtingsbestuur het goed doet en dat in het theaterwezen risico’s die het begrotingsbeleid doorkrui sen nooit te vermijden zijn. Bij minder voorstellingen waarmee het publiek niet is gediend zouden de risico’s mogelijk kleiner zijn, maar dat zou weer tot gevolg hebben, dat een ande re stichting in de gemeente de heer Berghuis doelde op „De Nieuwe Slof” de consequenties daarvan weer zou on dervinden, met hetzelfde effekt voor de gemeente. Wethouder Camfferman was het eens met de onvermijdelijkheid van risico’s, waarbij hij wees op een strenge winter en andere invloederf (een populaire televisie uitzending), die het theaterbezoek onvoor spelbaar maken. „De uitgaven zijn in de begroting te begrenzen, maar de inkom sten niet”. Na alle toelichtingen ging de raad ak koord met de verhoogde subsidies. „Hoe dat nu toch zo uit de hand kon lopen?”, was de vraag van de heer Baijen- se als woordvoerder van de CDA-fraktie, die daar meteen aan verbond, dat er een financieel deskundige liefst uit de raad in het stichtingsbestuur moest worden benoemd en B. en W. moesten ook een brief sturen aan dit bestuur, in de zin van „nooit meer doen”. Drs. A. J. Eiff (WD) zette ook wat vraagtekens bij het overschrijden van de begrotingsbedragen, maar hij sprak wel waardering uit voor het stichtingsbestuur. Wethouder ir. J. Camfferman (CDA) legde uit, dat het stichtingsbestuur het gemeentebestuur tijdig heeft gewaar schuwd, dat men niet binnen het begro tingsbedrag zou kunnen blijven. Die be groting was opgesteld in het eerste jaar dat de stichting funktioneerde, toen er dus nog helemaal geen ervaringscijfers be schikbaar waren. Bovendien kwamen er wat tegenvallers, zoals een verhoging van het BTW-tarief van 4 naar 18%, tegenval lende uitkoopsommen, meer voorstellin gen dan er in de begroting waren opgeno men, hogere kosten, etcetera. De heer Camfferman zag wel iets in de suggestie van de heer Eiff, om gereser veerde plaatsen, die niet worden benut bij il vele art bij ransa- Block. Bloemen: anjers 10-30, trosanjers 80- 160, asters 50-110, calla 60, chrysanten 80- 150, jaarrond 44, per stuk 70, dahlia 160, freesia 11-21, gladiool 8-14, iris 7-14, ru- brum 30-95, liatris 10-20, nerinen 25-100, omithogalum 18, roos 30-50, babyroos 8- 20, statice 100-145. Planten: achmea 350-550, begonia 350- 500, cyclamen 350-850, gem. planten 45- 150, grote gem. planten 150-500. Groenten: andijvie 18-42, bleekselderij Tvrij- >kocht stoffel wilde Lines, olgen- koste egend idelijk r deze an ge- iot ge- soort- de te ilm 9, trator I L VIASSAij mass* k Institi Tel. O® voorbeeld een kwartier voor de voorstel ling alsnog te verkopen. Die suggestie zou kunnen worden besproken met het stich tingsbestuur. Een financieel deskundige uit of namens de raad in het stichtingsbe stuur wees hij ook niet af, al plaatste de wethouder daar wel enkele kanttekenin gen bij. Er zou ook een deskundige door het stichtingsbestuur kunnen worden aangewezen. De wethouder concludeerde, dat de ge meenteraad behoudens enkele opmerkin gen toch positief reageerde op het voorstel van B. en W. tot verhoging van het subsi die en daar bedankte hij de raad voor. Drs. A. J. Eiff (WD) informeerde naar de isolatie van het nieuwe gebouw, die in het kader van de energiebesparing onvol doende zou zijn. Dat gaf wethouder Camfferman gele genheid om als grief te uiten, dat een betere isolatie buiten de eisen valt die het ministerie stelt. Met andere woorden, de gemeente zou de kosten dan voor eigen rekening moeten nemen. Als ten aanzien van alle andere scholen in de gemeente dan aan dezelfde normen wordt voldaan (precedentwerking), zou dat aardig in de papieren kunnen gaan lopen. Zijn conclu sie: de regering propageert wel de ener giebesparing, maar laat na om daaraan met betrekking tot een betere isolatie bij scholenbouw financiële consequenties te verbinden. De raad zou diezelfde avond een gewij zigde bouwverordening goedkeuren, waarin ook voorwaarden voor isolatie zijn opgenomen. Gemeen vraagje van raadslid K. Ver meulen (PvdA): „Kan de gemeente nu op grond van die gewijzigde bouwverorde ning wel een bouwvergunning aan zich zelf afgeven voor de nieuwe Prins Bern- hardschool?” Antwoord van de wet houder: enig binnensmonds gemompel. 1638 I vrijblijver 'huisbel irré. land vergadert dinsdag 18 september van ’s avonds zeven uur af in het Stadskan toor. De agenda vermeldt onder meer het verlenen van eervol ontslag aan de ad- junct-directrice van de scholengemeen schap „De Blinkerd”, mevrouw J. E. Bos- winkel-Schipper, wegens ziekte. Als het bestuur daarmee instemt wordt zij als zodanig opgevolgd door de heer J. H. Baartscheer. BEVERWIJK Zaterdagavond 15 sep tember gaat het jongerengebouw Riven del aan de IJsselstraat weer open voor jongeren vanaf zestien jaar. Tot einde november blijft Rivendel nog gehuisvest in dit gebouw. Daarna gaat de jongeren- soos verhuizen en per 1 januari wordt het nieuwe gebouw aan de Luxemburglaan betrokken. In de aankondiging van het ministerie wordt verzocht coördinerende en andere aanvullende taken bij opvang van de vluchtelingen binnen de gemeente te rege len. Voor de materiële en immateriële hulpverlening in algemene zin draait het ministerie zelf op; daarbij geholpen door de vanuit Amsterdam opererende Stich ting Vluchtelingen Nederland. Het ant woord hierop van B en W van Beverwijk is mobilisatie van het plaatselijke vereni gingsleven waarvoor inmiddels een op- j roep de deur uit is. Naar Heemskerks I voorbeeld, waar woensdag 119 Vietname- zen arriveerden, is een werkgroep van vrijwilligers in oprichting. Een oproep met een of eventueel meer vertegenwoor digers hierin zitting te nemen is gericht tot (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor een nieuwe openbare Lom-school aan de Hoflanderweg ter vervanging van het volstrekt onvolwaardige huidige gebouw van de Prins Bernhard- school stelde de gemeenteraad donderdagavond zonder aarzelen een krediet van bijna zes miljoen beschikbaar. Maar daarmee zijn de problemen voor deze school nog niet opgelost, want er moeten nog enkele hindernissen worden genomen in de verdere procedure. Wethouder J. Camfferman was nogal optimistisch over dit verdere verloop. „Net voor de bui binnen”, was zijn com mentaar, toen raadsleden hun zorg uit spraken over de bezuiniging door de rege ring, ook op de scholenbouw. Het blijft een procedurekwestie, want HEEMSKERK In het buurtcentrum „De Schuilhoek” gaat op 19 september een nieuwe VOS cursus van start. Deze cursus „Vrouwen oriënteren zich op de samenleving” is bedoeld voor vrouwen die niet zoveel of geen opleiding hebben genoten na de lagere school. Er zijn nog enkele plaatsen vrij en daarvoor kan men zich aanmelden bij het buurthuis, telefoon 31811, Bronckhorststraat 1. De cursus wordt gegeven op twaalf woensdagochtenden, van 8.30 tot 10.30 uur. Gezinsdienst In de hervormde kerk De Hoeksteen te Santpoort-zuid wordt zondag 16 september om tien uur ’s mor gens een speciale gezinsdienst gehouden onder leiding van ds. J. F. van Woerden. Het thema is: „De weg door het water”. Spelochtend Zaterdag 15 september wordt in het jeugdhuis De Haven aan de Schipbroekenweg te Santpoort-Noord een spelochtend georganiseerd, aanvang tien uur. Met deze spelochtend wordt het nieuwe seizoen van de jeugdclubs geïntro duceerd. Duingebied Woensdag 19 september houdt P. J. Steltman voor de afdeling Santpoort-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond een lezing met dia’s over het ontstaan en behoud van het duingebied in de omgeving van Sant poort. De bijeenkomst heeft ’s avonds acht uur plaats in het gebouw De Haven aan de Schipbroekenweg. Trimochtend De Turnvereniging Santpoort organiseert dinsdag 18 septem- ber voor de damesleden een trimochtend in de Kennemerduinen onder leiding van mevr. J. Hartman. Om 9.15 uur wordt gestart bij de ingang aan de Bergweg. Excursie De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen organiseert woensdag 19 september een avondexcursie naar de Sterrenwacht te Leiden. Speelgoedaktie In Cultureel Cen trum De Schouw aan de Bleyenhoevelaan 2 te Velsen-Noord worden vrijdag 28 sep tember, 26 oktober en 16 november kiena- vonden gehouden. De opbrengst van deze avonden is bestemd voor de kinderen van huize „Casa Cameli” in Vogelenzang. De organisatie berust bij het aktiecomité Vel sen-Noord van de VARA speelgoedaktie. 1 tel. 14768 IJmuiden j r*''

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7