Feestavond in Nieuwe Slof ten i bate van mobiele hulpverlening II 2e mak iUk A Beverwijkse raad toonde voorkeur voor oud-Hollands ijsplezier Grote Winkler Prins 80 'n Uitkomst voorde Nieuwe Generatie kort ijmondnieuws IJshal Tunneltje Transport van radio-aktief afval in IJmondberaad Hulpverleners bijeen in Velsens stadhuis Viering Kritische Gemeente IJmond Onvoorzichtige rijder hoort twee maanden voorwaardelijk eisen Aanvulling programma buurtcentrum Zeewijk Vragen van D’66 over Breestraat en Randweg Klandestien stroomverbruik in woonwagencentrum VVD-fraktie ongerust over schaaktoernooi Twee termijnen voor betaling van reinigingsrechten Ik wil meer weten! w o skipiste De Meerberg ’t is nu betaalbaar! a 7 IJMOND 6 ZATERDAG 19 7 9 SEPTEMBER I 5 V I I I I ll SKILESSEN (Van één onzer verslaggevers) IJMOND. De Mobiele Hulpverlening Kennemerland organiseert zaterdagavond 29 september in De Nieuwe Slof te Beverwijk een grote feest- en dansavond waar verschillende artiesten aan meewer ken. De opbrengst van deze avond, mogelijk gemaakt door een aantal bedrijven in de regio Kennemerland komt aan deze vereniging ten goede. middelen(zoalstijdgenoten -en tijdbalken, wegwijzers, sleutels, leeswijzers, stads en streektableaus, historio- scoop.enz.) geeft Winkler Prins je een machtig instru ment in handen om niet al leen veel kennis naar je toe te halen, maar ook - en dat is buitengewoon belangrijk - op gemakkelijke wijze inzicht te ver krijgen in de meest ingewikkelde theorieën. En in de onderlinge samen hang van alles wat je leert. Een uitkomst voor scholieren en stu denten. Maar ook voor het hele gezin, voor werk, vrije tijd en hobby. tl kunt nu nog intekenen opdezemag nifieke uitgave. Voor een abonnement op deGrote Winkler Prins80 betaalt u nog geen zes tientjes per maand of f 139,- per deel. Waag uw boekhandelaar er het fijne van. Of gebruik de bon voor meer informatie. HD-J Naam:I Pers, radio en tv storten elke dag een lawine van nieuws over ons uit. Nieuwe feiten, ontdekkingen, wetenschappelijke bewijzen.Grote namen. Politici.filosofen, schrijvers, geleerden, sportlieden. Het wordt steeds moeilijker in dat snelgroeiende bos van de moderne maat schappij de bomen te blijven zien. Juist dat maakt deverschijning vande’NieuweGene- ratie Encydope- diefde achtste d^uk van de Grote 1 Winkler Prins, tot een feit van grote I betekenis. Want voor het eerst wordt F een encyclopedie gepresenteerd die de voordelen van een systematische en een F alfabetische aanpak combineert. Met een ver nuftig stelsel van hulp- (ADVERTENTIE) IJshal kwam uit de lucht vallen tijdens debat over open ijsbaan ■Ö-’S:- (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) de nieuwe 25-delige Grote Winkler Prins 80. De heer Reimes gaf als zijn mening, dat die ijsbaan geen ruim tweeënhalve ton zal gaan kosten, maar meer dan vier ton. Hij had in de stukken gezien, dat de grond- kosten niet in het krediet zijn verwerkt. Wethouder C.J M. Bodewes meldde, dat die grondkosten nog apart ter sprake ko men in een soort totaalverrekening, waar in ook de grond voor het woonwagencen trum aan de Aagtendijk is opgenomen. Hij was het niet met de heer Reimes eens, dat de ijsbaan „extra goedkoop zou zijn voorgesteld”. Er konden wat kosten wor den gedrukt en in vergelijking met de oude lokatie in Zwaansmeer zouden er ook wat meevallers zijn. Het nu te ver strekken krediet zou eerder te hoog dan te laag zijn geraamd. De schadeclaim van de ijsclub Kees Jongert ter sprake gebracht door WD- raadslid drs. A. J. Eiff zou afzonderlijk bij de afsluiting van het huurcontract worden behandeld. Uitgangspunt bij de beoordeling van die schadeclaim zal zijn in hoeverre de ijsclub door het uitstel in moeilijkheden is geraakt wat betreft het verder funktioneren. VELSEN. In het Velsense gemeente huis komt 20 september bijeen de werk groep eerste lijn waarin de diverse secto ren van hulpverlening in de gemeente Velsen vertegenwoordigd zijn. Voor de samenkomst, die om vier uur ’s middags begint, worden aan de orde gesteld moge lijkheden voor onderlinge samenwerking die ook de cliënt, direct dan wel indirect, ten goede komen. Een kunstijsbaan vond hij een goede voorziening voor kunstrijden en ijshoc key, maar dat vervangt naar de mening van de wethouder en de gehele PvdA- fractie toch niet het oud-Hollandse ijsple zier op een open baan, die de gehele dag voor een paar kwartjes toegankelijk is. De heer Reimers had zijn voorkeur uitge sproken voor een overdekte baan, die het gehele jaar kan worden gebruikt. Zijn fractiegenoot Hoogeboom was persoon lijk eigenlijk tegen verplaatsing van de ijsbaan van de lokatie Zwaansmeer naar de Ringvaartweg, maar in dit stadium vond hij de nieuwe lokatie toch de beste oplossing. De heer J. C. van Dijk stelde de bereik baarheid aan de orde. Dat bleek ook in het BEVERWIJK. Van de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne heb ben de gemeenteraden in de IJmond half augustus een brief ontvangen inzake de afvoer van radio-actief afval. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de viering van de Kritische Gemeente IJmond, van avond 15 september van 19.15 uur af in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen, zal de industriepastor in deze regio Roel Pomp een toespraak houden. De opbrengst van de collecte is be stemd voor het Medisch Comité Neder- land-Vietnam, op grond van de overwe ging, dat alleen de volgehouden hulp aan dit geteisterde land in staat zal zijn de vluchtelingenstroom af te remmen. De fraktie is van mening, dat dit schaak toernooi voor Beverwijk en Wijk aan Zee van grote betekenis is en behouden moet blijven. Aan het college van B. en W. is gevraagd welke maatregelen men denkt te nemen om dit te bereiken. (Van onze rechtbankverslaggever) HAARLEM. Wegens grove onoplet tendheid eiste officier van justitie mr. J.Bredius gisteren tijdens een zitting van de Haarlemse rechtbank twee maanden voorwaardelijk gevangenisstraf, een boe te van 3000 en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen een 21-jarige ad ministratief assistent uit Zwanenburg. De man veroorzaakte op 2 juni van dit jaar in de Wilgenlaan te Zwanenburg een ongeval, waarbij een bejaarde voetgang- ster om het leven kwam. De kantoorbediende verklaarde tijdens de zitting de overstekende voetgangster niet te hebben opgemerkt. Hij reed die dag door de Wilgenlaan, een straat met eenrichtingverkeer, en zag een kennis, die hij even wilde spreken. De man stopte aan de linkerkant van de rijweg, reed vervol gens met tamelijk hoge snelheid achteruit, waarna het fatale ongeluk gebeurde. Mr. Bredius noemde het een betreurens- waardig ongeval. „De verdachte is geen wegpiraat en ook was hij op het moment van het ongeluk niet dronken. Door slecht op te letten heeft hij een steek laten vallen, maar wel een grote steek, waardoor een ander is overleden”, aldus de officier, die duidelijk moeite had met het bepalen van een eis. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Sinds begin 1978 bestaat tussen de be doelde groep van hulpverleners al een vorm van nog wat vrijblijvende samen werking. Aan regelmatig overleg, onder meer onder de roepnaam „sociaal café”, nemen deel huisartsen, mensen van de sociale dienst, kruisverenigingen en de sectoren gezinsverzorging en maatschap pelijk werk. In die kring leeft het verlan gen bestaande contacten uit te bouwen tot iets zinvols, ook voor degenen de cliënt. Als modellen voor samenwerking staan op papier periodiek groepsoverleg tussen alle hulpverleningssectoren ingedeeld per wijk, onderlinge contacten over gezamen lijke patiënten dan wel varianten op deze beide overlegvormen. De heer F. Kok van de gemeentelijke sociale dienst Velsen zit de bijeenkomst voor. Maar mevrouw C. van Rossum-Korving (PvdA) en drs. A. J. Eiff (VVD) vonden dat toch bezwaarlijk, omdat het ineens beta len van de nu aanzienlijk grotere bedra gen een aantal gezinnen in moeilijkheden kan brengen. Na heel wat gepraat over voor- en nadelen besloot de raad toch de twee termijnen te handhaven. De heer C. Berghuis (CPN) stemde tegen de verho ging van de rechten, die „een grof schan daal” zou zijn. Hij voerde daarbij de ha venstakers ten tonele. BEVERWIJK. De Breestraat is enige tijd afgesloten voor het door gaande autoverkeer. De heer J. W. G. Reijkers, raadslid voor D’66, vindt dat daardoor een gelegenheid bij uitstek is verkregen om te onderzoeken hoe de verkeersafwikkeling verloopt bij een afgesloten Breestraat. VOOR ABONNEMENT LEDEN v.a. f 4.90 p.uur (volw.) VOOR JEUGDIGEN t/m 17 jaar v.a. f 4. p uur (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bestuur van het woonwagencentrum „IJmond” heeft een besluitenlijstje toegezonden aan de Bever- wijke gemeenteraad en die kan dan ge bruik maken van de mogelijkheid bezwa ren in te dienen bij Gedeputeerde Staten. Het college van B. en W. zag daar geen aanleiding toe, maar de heer J. C. van Dijk (PvdA) had wel moeite met de kost bare voorzieningen die er moeten worden getroffen om het klandestiene stroomver bruik tegen te gaan. Wethouder C. J. M. Hinkens (CDA) noemde het „een investe ring die nodig is om een schadepost te beperken”. IJMUIDEN Het buurtcentrum Zee wijk aan de IJmuidense Dennekoplaan heeft voor maandag en dinsdag twee nieuwe activiteiten op stapel staan voor jeugd uit de omliggende wijk. Aangekon- digd wordt voor de maandagmiddag een „Klei- en gipsgroep” (16.00 tot 17.30 uur) voor jeugd tussen 6 en 12 jaar. Op dindsdagavond is tussen 18.30 en 19.30 een ruimte in het buurtcentrum be schikbaar voor een instuif met creatieve activiteiten. Jeugd van acht tot dertien jaar is daarvoor opgenoemde uren wel kom. Beide activiteiten worden als extra aan het eerder gepubliceerde wijkpro- gramma toegevoegd. Voor de klei- en gipsgroep is vooraf inschrijving en infor matie mogelijk via het telefoonnummer 02550 - 17364. Aan de instuifavonden kan zonder melding vooraf worden deelge nomen. mogelijk gewone auto’s. Voor patiënten die met een rolstoel of bed vervoerd moe ten worden huren wij busjes van een taxibedrijf. Maandelijks wordt door onze auto’s ongeveer 10.000 kilometer door heel Kennemerland afgelegd. Wij werken voor Heliomare in Wijk aan Zee, voor het Leger des Heils en voor vrijwel alle tehuizen en instellingen in Kennemerland. Om echter goede hulp te kunnen blijven bieden heb ben wij geld nodig. Wij kunnen niet zon der steun van derden. Met de opbrengst van de feestavond willen wij rolstoelen en krukken aan schaffen. Wij denken ook aan de aanschaf van een busje, indien dit financieel haal baar is.” De kosten die verbonden zijn aan de grote feestavond zijn voor rekening van het bedrijfsleven. Medewerking aan de feestavond verlenen de Amerikaanse zan geres Donna Lynton, Debbie, Tiffany, Sandy, Berry Ketelaar, het Hamilton Kwartet en Ruud Jansen and his Rock- Foundation. De conferencier is Wil Wight. De kaarten a vijftien gulden per stuk zijn te verkrijgen bij de volgende voorver koopadressen: Munnikenweg 6, Zwaans- meerstraat 25 en Dobbestraat 28 te Heemskerk en Florastraat 50, Olieslagers- laan 91 en Randweg 56 A te Beverwijk. college onderwerp van bespreking te zijn geweest. Wethouder Kaebisch meldde, dat uit gesprekken met de Nederlandse Spoorwegen wel is gebleken, dat Bever wijk ter plekke van het tunneltje onder de spoorbaan door naar het sport- en recrea tiegebied niet in aanmerking komt voor een andere voorziening. In overleg met De KGIJ heeft al eerder de bereidheid uitgesproken mee te werken aan de op vang van de bootvluchtelingen. Aan de andere kant laat men geen gelegenheid voorbij gaan er op te wijzen, dat de toela ting van vluchtelingen uit Zuid-Ameri- kaanse landen niet in gevaar mag brengen. Gesprekken met het ministerie van bui tenlandse zaken en met de verschillende kamerfrakties en de daaruit voortvloeien de correspondentie hebben inmiddels ge leid tot het stellen van vragen door Ka merleden aan de minister van Buitenland se Zaken. Na de dienst is er vanavond een na- gesprek met een tiental „vicarissen” van de Evangelische Kirche uit West-Duits- land. Zij zijn naar Nederland gekomen om kennis te nemen van de ontwikkelin gen op kerkelijk gebied, Bloemendaal zoekt toch plekje voor bootvluchtelingen De Mobiele Hulpverlening Kennemer land, waar zo’n 150 mensen bij betrokken zijn, is in 1975 door enkele aktieve zend amateurs opgericht. Het doel van deze vereniging is hulp bieden aan geestelijk en lichamelijk gehandicapten, bejaarden en andere hulpbehoevenden die om wat voor reden dan ook niet van het openbaar vervoer gebruik kunnen maken. De heer W. Vaneveld, één van de oprich ters van de vereniging, legt uit waar de opbrengst van de feestavond voor wordt be temd. „Wij gebruiken voor het vervoer van gehandicapten en bejaarden indien (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de behandeling door de gemeenteraad van het voorstel om een krediet van 258.500,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een ijsbaan aan de Ringvaartweg, meldde de heer K. G. Reimes (CDA), dat er een particulier zou zijn, die een overdekte ijshal in de gemeente wil bouwen, als het gemeentebestuur de grond goedkoop beschikbaar stelt. Hij wilde om die reden de behandeling van het voorstel voor een natuurbaan uitstellen. Maar hij kreeg alleen de steun van zijn fraktiegenoot mr. A. J. P. Schram. De raad ging akkoord met het voorstel en algemeen werd de hoop uitgesproken, dat er deze winter nog op de baan kan worden geschaatst. (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. Wellicht zal Bloe mendaal toch nog enkele Vietnamese bootvluchtelingen aan onderdak helpen. Op aandrang van WD-raadslid A. Voute zegde wethouder W. J. van der Ploeg (huisvesting) gisteravond toe, de mogelijk heden nog eens te zullen bespreken bin nen het college van burgemeester en wet houders. Al eerder had Bloemendaal verklaard geen kans te zien om vluchtelingen te huisvesten. De woonruimtesituatie in de gemeente is te nijpend om er ook nog bootjesmensen bij te nemen, aldus de raad enkele maanden geleden. Nu gister avond opnieuw een verzoek van het Comi té Hulpverlening Zuidoost-Azië op de lijst van ingekomen stukken stond, greep de heer Voute de gelegenheid aan om het aanvankelijke standpunt weer ter discus sie te stellen. „De nood in Azië is zo groot, dat we die toch nog eens zouden moeten afwegen tegen de urgentie van onze eigen woningzoekenden. Is deze zo sterk, dat er niet bijvoorbeeld twee Vietnamese gezin nen vóór kunnen? Wanneer alle Neder landse gemeenten dit zouden doen, kan er op tamelijk geruisloze wijze toch een hoop voor die vluchtelingen worden gedaan”. Mevrouw S. M. A. Reestman-Bogaert (Progressief Bloemendaal) sloot zich bij Voütes pleidooi aan. Hoewel wethouder Van der Ploeg beloofde, de mogelijkhe den in het college te bespreken, toonde hij zich nogal sceptisch. „Het is een ver schrikkelijk moeilijke afweging. Stel je voor dat je in een precaire huisvestingssi tuatie zit, dat je net bovenaan de lijst van woningzoekenden staat, en dan een Viet namees gezin voorrang moet geven”. Mr "i, Burgemeester A. J. Hubers was het met de heer Van Dongen eens, dat de voorlich ting door het ministerie volstrekt onvol doende is en dat ook de aandacht van het ministerie voor het transport te wensen overlaat. Hij wil dit ter sprake brengen in het zogenoemde IJmondberaad van de colleges, die zich dan eventueel gezamen lijk tot de minister kunnen wenden. Hij heeft schriftelijk aan het college gevraagd of dit ook opdracht voor zo’n onderzoek heeft gegeven. Als uit zo’n onderzoek zou blijken, dat zich geen grote verkeersproblemen voordoen zou volgens hem de conclusie kunnen zijn, dat een definitieve afsluiting van de Breestraat om hier een voetgan gersgebied te creëren niet behoeft af te stuiten op het argument, dat dit niet mogelijk is vanwege te verwach ten verkeersproblemen. Hij heeft bovendien gevraagd of het college zijn mening deelt, dat het moge lijk uitblijven van grote verkeersmoei lijkheden aantoont, dat de aanleg van een westelijke randweg niet nodig zou zijn. De heer Reijkers vindt dat daarbij moet worden bedacht, dat binnen een aantal jaren de voltooiing van de Wijk- tertunnel tot gevolg zal hebben, dat het doorgaand verkeer door de Velsertun- nel dan sterk vermindert, waardoor het gedeelte van de huidige Rijksweg 'A9 langs Heemskerk en Beverwijk weer meer beschikbaar komt voor het verkeer uit de IJmond-Noord; vooral als de bereikbaarheid van deze weg via de nog te verbeteren Velsertraverse en eer. mogelijk aan te leggen eenvoudige aansluiting ter hoogte van de Commu- nicatieweg nog verbeterd. IN HOOFDDORP Bel voor prospectus: 02503 10138 of (nog beter) kom even langs! 4-* -A (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De VVD-fraktie maakt zich ongerust over berichten dat het Hoogovenschaaktoernooi niet meer zou kunnen worden gehouden in hotel „Kennemerduin” in Wijk aan Zee, omdat dit een bestemming krijgt als opvangcen trum voor vluchtelingen uit Vietnam. De heer A. C. Hoogeboom (CDA) had voorgesteld een kleinere en dan goedko pere baan aan te leggen. Wethouder Bode wes gaf als zijn mening, dat een kleinere baan in verhouding niet veel goedkoper zou zijn dan een grote baan. Van een particulier aanbod om een ijs hal te bouwen was de wethouder niets bekend, maar hij vond zo’n ijshal ook een totaal andere functie hebben dan een na tuurbaan en als zondanig zou dit aanbod in de discussies buiten beschouwing kun nen blijven. „Als er een aanbod komt, zal het college dat in overweging nemen, maar in het kader van het gemeentelijk beleid zou de grond alleen tegen een nor male prijs ter beschikking kunnen wor den gesteld. B. en W. stelden tijdens de raadsverga dering voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, maar raadslid J. E. van Dongen (PvdA) verzocht aan het college bij de verdere afwikkeling contact op te nemen met de betrokken actiegroep, die volgens hem beter geïnformeerd is dan de minister, voor zover dat uit de toegezon den brief blijkt. openbare werken zullen ter bevordering van de veiligheid de wanden van dit tun neltje wit worden geschilderd. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de heer Reimers en Schram tegen. De heer Schram had eerst een onderzoek gewild naar een eventuele overdekte ijsbaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het blijft in Bever wijk mogelijk de verhoogde reinigings rechten en rioolrechten in twee termij nen te betalen. Om onder meer admini stratieve redenen en ter besparing van kosten hadden B. en W. aan de raad voorgesteld, die lasten voortaan in één termijn te laten betalen. Ikwil gratis en vrijblijvend nadere informatieover Straat/Nr.:j Plaats: Telefoon: In open envelop zonder postzegel zenden aan: 1 Elsevier, Antwoordnummer 1248,1000 SN 1 Amsterdam. rf- IJs- en weder dienende zal er mogelijk nog deze winter kunnen worden geschaatst op de nieuwe ijsbaan die wordt aangelegd langs de Ringvaartweg in Beverwijk en't je met dedag moeilijker. heb je de Grote Winkler Prins 80 hard nodig WA. en i Daarom hebiec

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7