Herenteam niet verder dan vijfde plaats DEM MIST PROMOTIE NAAR EERSTE KLASSE Handbalteams Verdienstelijk gelijkspel Bloemendaal zonder winst Zege van Eechtrop Tijdens negende Phoenix-volleybaltoernooi Watervliet succes vol Telstar-jeugd geeft 3-0 voorsprong prijs Inzinking Velsen nog niet voorbij IN FINALE HOOFDKLASSE 3RL Uil w* I Jf gat' aswttWB MAANDAG [9 I au Lida Berkhout f weer opvallend Hans van der Pal: niveau Bob BV The Smash oppermachtig (Van onze volleybalmedewerker) Spelmoment uit de wedstri/d om de derde en vierde plaats bij de dames. Het Phoenix-blok verweert zich hier nog tegen een aanvatster van Abcoude, dat de derde plaats voor zich zou opeisen. ter. oks irja olie (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM Het is de herenatle- tiekploeg van DEM niet gelukt binnen te stappen in de eerste klasse van de KNAU- competitie. In Amsterdam kwam de Be- verwijkse vereniging in de finale tweede klasse niet verder dan de vijfde plaats. En aangezien alleen de twee beste ploe gen uit deze eindstrijd zullen promove ren, zal DEM tenminste nog één seizoen moeten wachten om die wens in vervul ling te zien gaan. Bij ATOS was het op het sportpark Elzenhagen overigens een spannende strijd, waarin DEM halverwege de wed strijd nog flink aan de leiding ging. Een aantal zwakke prestaties in de nog te verwerken nummers was oorzaak dat DEM tenslotte met de vijfde plaats ge noegen moest nemen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. „Vóóraf had ik beslist gerekend op een overwinning. Achteraf bezien mag Telstar met de 3-3 score niet eens ontevreden zijn, ook al hebben we dan een 3-0 voorsprong volledig uit han den gegeven”. Hans Jimmink, de oefen meester van Jong Telstar, bleef in zijn nabeschouwing van de wedstrijd van zijn ploeg tegen FC Amsterdam uiterst reëel. „Te vroeg heeft Telstar gas terug geno men. Bij Amsterdam daarentegen bleef de wil om door te gaan veel nadrukkelij ker aanwezig”. Uitstekende prestaties leverde in feite alleen Hans van der Pal, die met zijn 15,2 sec. op de 110 m. horden en zijn hoogte- sprong met de polsstok van 4,40 m. enig niveau wist te bereiken. Sjaak Ooteman liep een snelle 100 m. in 11,2 sec., maar op de 400 m. viel hij stil, waardoor hij niet verder kwam dan 52,4 sec. Jos Appelman ondervond zijn trainingsachterstand door resulteerde. Na rust ging Strawberries op dezelfde angstige weg voort. Via een straf- corner konden de Delftenaren op gelijke hoogte komen. De angst om door te gaan bij een voorsprong werd Strawberries nog niet fataal. Zouden het middenveld en de aanval wel initiatieven hebben geno men, dan waren de tegendoelpunten de Strawberriedefensie gespaard gebleven. (Van onze badmintonmedewerker) IJMOND. Velsen 1 is zijn inzinking nog niet te boven. In Heerhugowaard werd, zij het met betere cijfers dan vorige week, verloren: 5-3. IJmond kon het even min bolwerken tegen Hilversum 2, 3-5. BBC leed ook al een nederlaag (3-5) bij Zeemacht in Den Helder. Velsen 2 haalde als enige ploeg uit de IJmond een winst punt. Gast Veglo werd een gelijkspel ontfutseld. Overige prestaties van de DEM-atle- ten: 1500 m. Peter Hurkmans 4,13 sec., Rob Jansen 4,14 sec. 5000 m.: Rob Kleine 15,54,6 sec., Koos Kiers 16,45,6 sec. Ver springen: Fred Dijcks 5,68 m. Kogelsto ten: Jack Dekker 11,78 m. Discuswerpen: Jack Dekker 36,24 m. Jack Duineveld 28,46 m. Speerwerpen: Jack Duineveld 56,- m., Gert Kuilman 43,44 m. De 4 x 100 m. ging in 45,5 sec. Eindstand: 1. ATOS, Amsterdam 15987 punten. 2. AAV’36, Alp- hen aan de Rijn 15765 punten, 3. Caesar, Beek 15708 punten, 4. Attilla, Tilburg 15621 punten, 5. DEM 15602 punten, 6. Swift, Roermond 15435 punten. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. De korfbalteams uit de IJmond hebben een redelijk resultaat ge boekt. Watervliet kon, zij het met moeite, van Zaandam-Zuid winnen en een 4-5 eindstand noteren. DKV deed het minder goed en verloor met 6-3 van Kameo. Kameo-DKV: 6-3. Doelpunten: Tineke Jaspers, Hans Bijl en Johan Bax. DKV heeft in de eerste helft van dit duel eigenlijk de mogelijkheden op winst al uit handen gegeve door voor te weinig tegen stand te zorgen Kameo wist een 4-0 voor sprong te nemen, die niet meer door de IJmuidenaren tenietgedaan kon worden. Wel wist DKV nog terug te komen tot 4-3 maar Kameo wikkelde deze confrontatie moeiteloos af naar een 6-3 zege. (Van onze atletiekmedewerker) DEN HAAG. Met een enigszins geha vende ploeg verscheen DEM aan de start van de finale om het clubkampioenschap van ons land, welke zowel voor dames als voor heren werd gehouden op de kunst- stofbaan in Den Haag. De verwachtingen waren al niet hoog gespannen en de zesde plaats was daarom ook wel het hoogst bereikbare. Er heerste op de atletiekbaan aan Zuidlarenstraat veel sfeer bij deze topper van het atletiekseizoen. AAC be reikte als kampioen bij de heren bijna 30.000 punten, terwijl bij de dames kam pioene Sparta met 18.580 punten een re cordscore behaalde en ook ADA als twee de met 18.104 punten nimmer zo hoog is geweest in haar bestaan. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Weinig reden tot juichen bood het afgelopen weekeind voor de diverse IJmond-vertegenwoordigers in het regionale handbalgebeuren. Geen en kel team slaagde er in om ook maar één winstpuntje in de wacht te slepen. Niet temin leverden de dames van IJmond knap werk door het verlies tegen lands kampioene Entius/SEW tot slechts 4-6 te beperken. De heren van IJmond trokken tegen Blinkert pas in de laatste seconden van het duel aan het kortste eind. Een strafworp bezorgde de Haarlemse forma tie toen ietwat gelukkig, maar wel ver diend een 15-14 overwinning. Ook vanuit het ODIN-kamp komen slechts berichten over nederlagen. De da mes moesten hun meerdere erkennen in kampioensgegadigde Ookmeer (9-4), ter wijl de heren met minimaal verschil ten onder gingen in Amersfoort, waar Fideli- tas de gastheer was. IJmond-SEW 4-6 (rust 1-3). Ank Bos 2, Rineke Tuinenbreijer en Corry Teeling. Weliswaar kwam gedurende de gehele wedstrijd het betere handbal van SEW, tot uitdrukking in de score kwam dit nauwe lijks. Dat neemt niet weg dat vooral het samenspel van de bezoeksters meer raffi nement en gevaar met zich mee bracht. In de afwerking vlotte het minder goed met SEW. Het verdedigend goed voor de dag komende IJmond kon daardoor de schade beperken tot een negatief verschil van slechts twee treffers. Ookmeer-ODIN 9-4 (rust 4-2). Marlies van Gulik 2, Ingrid Waalboer en Yvonne Kerkkamp. Veel hinder ondervonden de Heems kerkse dames van de slechte terreinsom- standigheden in Amsterdam. De belijning was nauwelijks te zien, hetgeen meerdere malen tot voor ODIN fatale misverstan den leidde. Dat neemt overigens niet weg dat de gastvrouwen een volledig verdien de overwinning behaalden. Standen dames. Ie klasse A: Volewijc- kers 4-8; SEW 3-6; Attila 3-3; BDC 4-3; IJmond 3-2; Amstel Zwaluwen 3-2; Aals meer 4-0. 2e klasse B: Ookmeer 4-7; ODIN 4-4; Sport Vereent 3-3; DJK 3-3; HMS 2-2: Kolping 3-2; Wijk aan Zee 3-1. Het door de dauw nog natte veld speelde de IJmond-spelers danig parten. De thuis club, inmiddels al aardig gewend geraakt aan het „onvriendelijke” aanvangstijdstip van 10.00 uur wapende zich tegen dit ongemak met aangepast schoeisel. Een greep die zijn uitwerking niet miste: 15-9. Vriendschap-IJmond 2 15-9 (rust 9-6). Erik van Huisstede 3, Paul Hoos 2, Goof Zonneveld 2, Zolly Toth en Rein van Aalst. 'op- Ha- 1-4). -0). (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. Strawberries kwam, net als een week eerder, op een 2-0 voor sprong, maar liet toch de Delftse studen ten tot 2-2 terugkomen. Eechtrop speelde een derby tegen Scheybeeck. Eechtrop trok met 2-0 aan het langste eind. De Strawberries-dames onthaalden Schey beeck, dat door promotie in dezelfde klasse terecht is gekomen, op een 3-1 nederlaag. De Eechtropdames konden niet op te gen de overmacht van het Amstelveense Randwijck. Dientengevolge keerden zij met een 2-1 nederlaag naar huis terug. Delftse Studenten-Strawberries: 2-2 (0- 2). Tjerk Kleefstra 1-0, Ed Donker 2-0. In het openingsoffensief van Strawber ries in de uitwedstrijd tegen de Delftse studenten lachte het geluk de IJmonders toe. Al na vijf minuten kon Tjerk Kleef stra een straf corner in 1-0 omzetten. Kort daarop bracht een fraaie solo van Ed Donker 2-0 op. Strawberries leek op winst te staan. Kon Strawberries vorige week nog de klasse van Schaerweijde als excuus voor het zich in de verdediging terugtrekken aanvoeren, nu leek er tegen deze zoveel zwakkere tegenstander geen enkele reden om defensief te gaan opereren. Toch ge beurde dat en nog wel zonder overleg. Hetgeen onvermijdelijk in een tegengoal Fidelitas-ODIN 19-18 (rust 8-6). Kees de Ruyter 8, Frank Kloosterman 4, Jan Tui nenbreijer 2, Rinus Adrichem 2, Dick Visser en Jan van Rijn. len. ase :rp- ien- 'tse het sde >tu- ista pee ten. dat een rre- jels r te fer- nap die- nk- anz Een eek tste aar STAND. FC Den Haag 3-6; Sparta 3-5; Telstar 3-5; Ajax 2-4; Feyenoord 2-4; Vo lendam 3-4; AZ '67 3-4; FC Amsterdam 3- 3; Haarlem 3-1; Excelsior 2-0; DS ’79 3-0; SVV 3-0; FC Vlaardingen 3-0. -10; ras- winst. Hetzelfde deed Arendje Kuiper in het enkelspel, hoewel zij hiervoor drie sets nodig had. Hetty Verschoor, die niet aan de enkelspelen had deelgenomen, zorgde er in het damesdubbel met Enid Versluis en in het gemengd dubbel met Ron Smit door tweesetsoverwinningen voor dat IJ mond enige indruk kon maken, zij het dat het onvoldoende was om IJmond aan een punt te helpen. Nadat Monique Droste door winst op Van Balgooij als enige winst uit een enkel spel had gehaald, sleepte Velsen 2 tegen Veglo 2 door een goed optreden van Si mon Minks toch nog een gelijkspel uit het vuur. lati- /ee- iijk eer ier, eite >pe- me- uis- van /an nog )lis- lon- an- len- één tijd lik- ach zas. ase het <te ens on- oor rm- Het ing ka- Ig- •ed lat er ;en de >en, iïu- nne hun van ;ten Bij ge- de irge was aan loor de ma de niet Blinkert-IJmond 15-14 (rust 7-5). Milco de Vries 4, Piet Strobbe 3, Paul Kuypers 3, Johan van Huisstede 3 en Paul van Aalst. Als voornaamste oorzaak van de neder laag tegen Blinkert moet het eigen falen van de IJmond-spelers worden genoemd. In het eerste gedeelte van de tweede helft waren de bezoekers nauwelijks met de gedachten bij de wedstrijd, hetgeen een 14-9 achterstand opleverde. Wel zag IJ mond nog kans tot 14-14 terug te komen, maar een strafworp in de laatste minuut deed de Velsenoordse illusies op een ge lijkspel in rook vervliegen. Scheybeeck-Strawberries: 1-3 (0-1). Em my Engel: 1-0, Jacqueline van der Plas 2- 0, Saskia Ebeling 3-1. In een rommelige eerste helft zorgde Emmy Engel voor het enige lichtpunt door voor Strawberries te scoren. In de tweede helft pakten de IJmondse dames de zaken beter aan. Jacqueline van der Plas, die een goede wedstrijd speelde en Saskia Ebeling tekenden voor de rest van de Strawberriesproductie. Deze wedstrijd werd beheerst door een sterk aanvallend Watervliet dat echter moeilijk tot scoren kon komen. De Bever- wijkers werden eerst op een 2-1 achter stand gezet voordat zij wat terug konden doen. Bij de rust was een voordelige score bereikt. In de tweede helft trokken de Zaankanters de stand weer gelijk en voor de tweede maal moest Watervliet zich naar een voorsprong vechten. Zaandam Zuid gaf zich nog steeds niet gewonnen en kon de stand naar 4-4 brengen. Enkele minuten voor het einde kon Watervliet de wedstrijd afronden door de eindstand op 4-5 te brengen. De damesploeg van DEM speelde in deze wedstrijd nauwelijks een rol van betekenis. Slechts Lida Berkhout die af gelopen vrijdagavond tweede werd tij dens internationale wedstrijden in het En- Voor Velsen 1 moesten de dubbels Yo landa Nijssen, Carolien van Heuven en Nijssen/Hans Coen Dekker de eer redden, nadat alle enkelspelen waren verloren. Door opgeven van Heerhugowaard in het herendubbel was er nog eenmaal winst voor Velsen, maar niet voldoende voor een positief resultaat. Voor IJmond behaalde Peter Bakker Dat de promotie dit seizoen niet kon worden bereikt, valt voor een groot deel toe te schrijven aan de benarde trainings- situatie, die DEM eigenlijk in de gehele vereniging heeft moeten ondergaan als gevolg van de aanleg van de kunststof- baan. De baan kon in het geheel niet worden benut en voor training heeft men voor een deel moeten uitwijken naar Krommenie. Ook de vorm bij enkele atle ten ontbrak op het beslissende moment. Eechtrop-Scheybeeck: 2-0 (0-0). Gerritsen 1-0, Eric van Driel 2-0. In de eerste helft van de wedstrijd Eech trop-Scheybeeck was er een duidelijk overwicht voor Eechtrop. Dit leidde ech ter niet tot het doorboren van het Schey beeck doel. Wel leidde de felle inzet, voor al in de beginfase tot een blessure voor Aad Post. In de tweede helft kon Eechtrop via Bob Gerritsen een voorsprong nemen. Gerritsen kogelde een strafcorner on houdbaar in. Daarna kwam Scheybeeck sterk opzetten. Dit leverde geen doelpunt op. Na twintig minuten loste Tiddo Red- dingius, die Aad Post was komen vervan gen, een schot op doel. Dit werd van richting veranderd, vloog over de Schey- beeckdoelman, en kon door Eric van Driel in het doel gewerkt worden. Daarna zette Eechtrop goed door. Doelpunten kwamen hieruit niet meer voort, maar Scheybeeck werd van verdere kansen afgehouden. Slechts één scheidsrechter kwam voor deze wedstrijd opdagen, zodat beide teams een doelrechter moesten leveren. In het Heemskerkse kamp was men het niet altijd eens met de beslissingen van de Amersfoortse official, maar het zou overdreven zijn dat aan te voeren als excuus voor de 19-18 nederlaag. Wat dat betreft verdient ODIN de hand in eigen boezem te steken, want vooral verdedi gend klopte er gisteren maar weinig. Een produktieve middag van Kees De Ruyter hield ODIN desondanks tot aan het laat ste fluitsignaal volledig in de race. op de 100 m. 11,8 sec. te lopen en op de 400 m. met 51,7 sec. ook onder zijn normale prestatie te komen. Opvallend sterk was de verrichting van Ton de Graaf, die de kogel weer eens opraapte, hetgeen resul teerde in een fraaie 12,73 m. Sim van der Linde sprong 1,85 m. hoog en Peter Vol kerts kwam tot 1,80 m. Ton van de Boog aard liet in de verspringbak 6,25 m. note ren, nadat hij op de 110 m. horden 16,3 sec. achter zijn naam zag geplaatst. De overige prestaties vielen echter danig tegen en dat gaf tenslotte de doorslag. ATOS en AVV’36 kwamen als de sterkste ploegen te voorschijn. Een geslaagd toernooi derhalve op pres- tatief en organisatorisch niveau. Wat evenwel danig tegenviel, was de publieke belangstelling. Zeker op de eerste dag bleef de interesse van publieke zijde met enige tientallen bezoekers ver beneden de geraamde verwachtingen. Oppermachtig toonde zich bij de heren de Castricumse vereniging The Smash. Het eerste team bereikte de finale met slechts één verliespunt (opgelopen tegen Atak ’55) en trof daarin de tweede keus van de Castricummers. In een matte par tij trok de hoofdmacht van The Smash met 2-0 aan het langste eind. De derde plek werd opgeëist door Argus, dat Edam in het beslissende gevecht ook al met 2-0 kansloos liet. Van onderling krachtsverschil viel bij Dames: Randwijck-Eechtrop: 2-1 (2-0). Halverwege de eerste helft werd Eech trop met een achterstand geconfronteerd. De rebound van een strafcorner beteken de 1-0. Kort daarop ondernam een van de Randwijck-voorwaartsen een solo. Zij speelde een collega aan, die vanaf de rand- van de cirkel de Amstelveensen op 2-0 zette. In het tweede bedrijf kon Nans Sluiters Echtrop tot 2-1 terugbrengen. Hoewel de Beverwijksen het overwicht van Rand wijck hiermee gebroken hadden, konden zij verder geen vuist maken. gelse Crystal Palace met een worp van 50,18 meter, kon zich meten met de besten en zij behaalde bij het speerwerpen een eerste plaats met een worp van 49,96 pun ten. Ook op de 800 m waren de verrichtin gen van de DEM-meisjes Marie José Dam en Marleen Niesten met respectievelijk 2.15.8 sec. en 2.17.8 sec. erg goed. Op de 400 m kwam Marie José Dam voorts nog tot 61 sec., terwijl voor Josefien Niesten 62.1 sec. werd afgedrukt. De overige prestaties waren: 100 m horden: Martha Folkerts 17,2 sec.. Karin de Maertelaere 19 sec. 100 m: Lia Bleeker 13,2 sec., Annie Belien 13,7 sec. 200 m.: Lia Bleeker 27,6 sec.. Charlotte Loogman 28,8 sec. Hoogspringen: Delia Valken berg 1,60 m, Petra van de Boogaard 1,55 m. Verspringen: Delia Valkenberg 5,75 m. Petra van de Boogaard 4.66 m. Kogelstoten: Lies Klei ne 10,58 m, Lida Valk 9.93 m. Discuswerpen: Lida Berkhout 36,50 m, Lies Kleine 31,26 m. Speerwerpen: Karin de Maertelaere 35,58 m. De 4 x 100 m ging erg snel in 50,1 sec. Eindstand bij de dames: 1. Sparta, Den Haag 18.580 punten, 2. ADA, Amsterdam 18.104 pun ten. 3. Olympia '48 17.485, 4. Sagitta, Amsterdam 16.492 punten, 5. De Spartaan, Lisse 15.645 pun ten, 6. DEM 15.092 punten. BEVERWIJK. Voor de negende keer sinds de fusie waaraan volleybalvereni ging Smit Beheer/Phoenix zijn ontstaan dankt, werd het afgelopen weekeind in de Beverwijkse sporthal een internatio naal toernooi gehouden. Oranisatorisch verliep het tweedaagse toernooi vrijwel vlekkeloos. Slechts het terugtrekken op de eerste dag van het evenement van het door blessurepech geplaagde OVRA noopte tot enige improvisatie. Winnaar van het „divisie”-toernooi werd bij de heren zoals verwacht de Castricumse eer- stedivisionist The Smash. Edam maakte bij de dames de favorietenrol ook al waar. Het was voor de Edamse dames de tweede toernooiwinst in acht dagen tijd, want vorige week viel reeds het ODIN- toernooi ten prooi aan de Noordholland- se ploeg. En dat terwijl Jimmink zijn spelers in de week voorafgaande aan het treffen met de Amsterdammers tot vervelens toe ge wezen heeft op het gevaar van onder schatting. Een zeker niet ondenkbeeldig gevaar na de eclatante 3-0 overwinning die de Velsenaren vorige week behaalden op landskampioen AZ ’67. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor de thuisclub. Telstar bezat ze ker geen uitgesproken overwicht („vooral de passes werden slecht verzorgd”) maar kwam voor de rust wel op een 2-0 voor sprong. Eerst werkte een Amsterdamse verdediger een voorzet van Aleid Schenk langs zijn eigen doelwachter, waarna Sil vester Greveling op aangeven van Wim Hoevelaken zijn ploeg met een veilige voorsprong de rust in liet gaan. Hans Jimmink; „Tot op dat moment ging alles prima. In de rust heb ik erop gehamerd dat we Amsterdam ten koste van alles niet aan een tegendoelpunt mochten laten ruiken”. Het tegendeel bleek echter in eerste instantie het geval, want Aleid Schenk vergrootte op het randje van buitenspel de marge zelfs toe drie treffers. „Vanaf dat moment viel de concentratie bij ons helemaal weg. Je hoorde in het veld geen enkele aanwijzing meer. Toen Amsterdam eenmaal op 3-1 was gekomen hadden we de bal meer in de ploeg moeten houden. Nu dat niet gebeurde kreeg Amsterdam de kans om helemaal terug te komen”, concludeerde Hans Jimmink later. Zo zagen de hoofdstedelijken kans de achterstand in de laatste tien minuten nog geheel ongedaan te maken. ers: red- bin- dis- het eer: ort- spe- eter ren- :ere sng- adi- ook nde met s in sor- oor uis- gen :lub >pe- de dames weinig te bespeuren. Ondanks remises tegen Purvo en Abcoude drong favoriet Edam vanuit poule B door tot de eindstrijd. Tegenstandster daarin werd het Amsterdamse ASVU, dat in de A- poule geen enkele set behoefde af te staan. Edam bleef de studentenploeg uit de hoofdstad in een spannende finale slechts met moeite de baas, al doet de uitslag (2-0) wellicht anders vermoeden. Als derde fi nishte Abcoude, door de organiserende verenging in twee sets de loef af te steken. Eindstand: Heren-„divisie": 1. The Smash. 2. The Smash 2, 3. Argus, 4. Edam. Dames-„divi- sie”: 1. Edam, 2. ASVU, 3. Abcoude, 4. Phoenix. Heren-,.promotieklas”: 1 The Smash 3. 2. Ahr- weiler, 3. Phoenix 2. Dames-,.promotieklas": 1. Compaen, 2. ODIN, 3. Phoenix 2. Jongens-,.juni oren": 1. VCW. Jongens-,.adspiranten": 1. ODIN Meisjes-, junioren”: 1. VIOS Amersfoort. Meisjes-„adspiranten”: 1. Molenwiek/C. Zaandam-Zuid-Watervliet: 4-5. Doel- puntem Henry St°,p 3x’ Henk Hevink 2x, Kampong-Bloemendaal: 3-1. Bloemen- daal-Klein Zwitserland 3-3. Bloemendaal had in het begin van de wedstrijd tegen Kampong moeite om op het kunstgras uit de voeten te komen. Paul Litjens bracht de Utrechtenaren nog voor rust op 3-0 via lange corners een strafcorner en een strafbal. Na rust zorg de Ad Boelaars voor 3-1. Een strafbal werd nog gemist. Tegen landskampioen Klein Zwitserland was Theo Doyer weer van de partij. Nadat Ties Kruize voor een Haagse voorsprong had gezorgd, bracht Ad Boelaars Bloemendaal op gelijke hoogte. Ron Steens liet de Hagenaars weer uitlopen, Ties Kruize scoorde zelfs 3- 1. Ad Boelaars en Hendrik Jan Kooyman konden Bloemendaal toch nog naast Klein Zwitserland brengen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19