Peter Pieters toont opnieuw zijn goede vorm C In strijd om honkbaltitel bij de jeugd Terrasvogels weer kanshebber The Smugglers REIZEN NAAR IRAN teruggewezen IJslander de beste van twee goede aankopen Strohalm i Hi** i Zelfvertrouwen Blessure-last Verschil 14 S b P T E i R L> 1 IN L> A U 18 D ’t ROODE HERT” f 's MAANDAGS EN DINSDAGS GESLOTEN s I r c z nunHiyi 17e-eeuwse herberg Culinaire specialiteiten in een even rustige als sfeervolle omgeving van een beschermd dorpsgezicht bij de Velsertunnel op weg naar IJmuiden Zuiderdorpstraat 15 Oud-Velsen. Tel. 02550-15797 e JONGE M - rf- Van der Putte: overwinning op verjaardag. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze rugby medewerker) Distributie PETERS HOUDT PETURSSON NIET BIJ 1 2 1 t I 1 1 I 1 tl 1 I t I Toen Koop halverwege de koers was ontsnapt, wist alleen Van der Horst zijn aanval te pareren. De Haarlemmer heeft nadien een paar keer geprobeerd om zich van Koop te ontdoen, hetgeen echter niet gelukte. Op vierhonderd meter van de streep trok Jan v.d. Horst de eindsprint aan en wist hij Ton Koop, die hem eerder twee „vette” premies door de neus had geboord, met een wieltje verschil achter zich te houden. Ook de leidersprijs kwam in het bezit van Van der Horst. De sprint van het verslagen peloton werd gewonnen door Zwanenburger Cor Leunis. De als interclubontmoeting verreden ronde van Abcoude leverde een zege op voor de Zwanenburger Ron Snijders. Met nog twee ronden te rijden was hij uit het peloton ontsnapt en bleef met honderd meter voorsprong aan de winnende hand. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door de Amsterdamse Bataaf- rijder Jan de Nijs. Rob Borst uit Zwanen burg werd derde en Ko Zomer uit Scher merhorn ging als vierde door de finish. Harry de Boer uit Hilversum kwam in het bezit van de leidersprijs. De Zwanenburger Peter Pieters heeft momenteel de goede vorm te pakken en in de ronde van Waalwijk wist hij het tot zijn achtste overwinning van dit seizoen in een wegkoers te brengen. Na met Ruud de Graaf te zijn ontsnapt, ging Pieters er drie ronden voor het einde alleen vandoor en hield zijn vluchtmakker vijftig meter ach ter zich. Door zijn aanvallende manier van rijden kwam de Zwanenburger ook in het bezit van de leidersprijs. De Haar lemmer Ab Harren werd vierde. Zijn stad genoot Wim Otte kwam in Waalwijk op de derde plaats bij de nieuwelingen en ging in Spijkenisse als negende door de finish. ri- Jan Peters: „Ik twijfelde er vaak aan of ik het nog wel kon (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De Haarlemmer Jan v.d. Horst behaalde zaterdag in de ronde van Leiderdorp voor veteranen en liefheb bers zijn negende overwinning van dit seizoen. Samen met Ton Koop uit Wate ringen had hij een halve ronde voor sprong op het peloton. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Er is een zekere overeenkomst. Zowel Jan Peters als Petur Petursson is snel doorgebro ken in de top van het Nederlandse profvoetbal. Wegge plukt uit de anonimiteit van hun modale bestaan bij FC Den Bosch en het IJslandse Akranes, stoomde het spit senduo bij Feyenoord rap op naar de welvaart en de publieke belangstelling. Doe-het-zelver Peters, die een paar part-time baantjes had in winkels in zijn eerste-divisietijd, had daar slechts betrekkelijk korte tijd voor nodig. De vroegere fabriek sarbeider Petursson („Op Ijsland stond ik tien uur per dag zakken cement van 50 kilo te tillen”) deed er iets langer over, maar haalde de rit ook bij Feyenoord, dat mede dank zij hun talenten weer Europees voetbal kan gaan spelen. De elfde rit van een door de HRC Excelsior gehouden zomercompetitie op het Industrieparcours in de Waarderpol- der, werd gewonnen door Frank Nijssen. In het beslissende sprintje bleef hij zijn oudere vluchtmakker Gerrit Krabbenbos de baas. Op- het Spekkelaanparcours in Lisse hield de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek zondag een interclubontmoeting die werd gewonnen door Karei Teeuwen uit De Zilk. Hij was de snelste finisher van een zeven man sterke kopgroep, die meer dan anderhalve minuut op het peloton had genomen. Na met veel succes bij de liefhebbers te hebben gereden, is Haarlemmer Ron Bak ker terug gegaan naar de amateurs. Zater dag wist hij het in de door Gerry Möhl- mann gewonnen ronde van 't Harde tot een verdienstelijke derde plaats te bren gen. Tweede werd Jan Spijker uit Kam pen. In de door Amsterdammer Tim Krabbé gewonnen ronde van Hoevelaken voor veteranen ging Gé Fennis uit Haar lem als vierde over de eindstreep. Haar lemmer Peter v.d. Knoop werd zevende in de ronde van Spijkenisse voor amateurs. De vijfde rit van de nazomercompeti- tie om de Niha-beker, welke door de HSV de Kampioen op het parcours in Spaarn- woude werd gereden, kwam op naam van Santpoorter Hans v.d. Putte. Samen met de veteranen Jan v.d. Horst en Henk Buis had hij bijna een halve ronde voorsprong genomen. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde Van der Putte. De twee oudgedienden gunden Van de Putte de zege, omdat Hans jarig was. De uitslag: 1 H. v.d. Putte, 2 J. v.d. Horst, 3 H. Buis (Excelsior), 4 A. Hermans, 5 R. Martens. De uit zes ritten bestaande zomercom petitie van de HSV de Kampioen om de Gemo-beker, is gewonnen door Piet Hoog land. Hij wist drie ritten te winnen. Cor Baars zegevierde twee keer en eenmaal was Jan Koomen de snelste. De eind stand: 1 P. Hoogland 51 pnt., 2 B. Matzen 42 pnt., 3 C. Mentjox 41 pnt., 4 H. Neeskens 41 pnt., 5 C. Baars 29 pnt.. 6 J. Koomen 26 pnt. In beide koersen legde Otte beslag op de leidersprijs. Kees Schrama uit Heemstede kwam in Waalwijk bij de amateurs op de vijfde plaats. Zwanenburger Rob Borst werd derde in Roosendaal. Haarlemmer Ronald Vroom bracht het in de ronde van Breda tot zijn der tiende seizoenzege bij de nieuwelingen. Nadat kort daarvoor een solovlucht van hem was verijdeld, wist Vroom ondanks de geleverde inspanningen toch de eind sprint naar zijn hand te zetten. Zijn stad- en clubgenoot Huub de Vries werd in Breda derde bij de junioren. Zie de middeleeuwse rechtspraak herleven in al haar gruwelijke maar indrukwekkende grootsheid. Breng met ons een bezoek aan het ruige Koerdistan waar de opstandelin gen hun romantische strijd in de bergen voeren. Ga met ons mee en zie de exotische pracht van dit harde maar boeiende land van tulbanden en kromzwaarden. Beleef de aantrekkingskracht van het mysterie der gesluierde vrouwen. Van de branie die Jan Peters vorig seizoen uitstraalde, was aanvankelijk dan ook niet veel meer over. Ondanks supporterseanmoedigingen, vervat in geschreven teksten als „kop op, ouwe, je kan het nog best”, was de zelfverze kerdheid weggeëbd. Twijfel was ervoor in de plaats gekomen. Peters bewees het door zichzelf voortdurend moed in te praten bij het wachten op de eerste goal. „Als die eenmaal valt, dan ga ik vanzelf wel beter voetballen”, hield hij zich doorlopend voor. Hij bewees het in de derby tegen Sparta, waarin hij niet alleen scoorde („En ik moest die bal toch nog een tik geven, want anders was hij er niet in gegaan”), maar waarin hij ook wat agressiever was dan in de voorgaan de duels. Peters: „Daarom twijfelde ik er vaak aan of ik het nog wel kon, want elke keer dat ik niet scoorde, kreeg mijn zelfvertrouwen toch een gevoelige knauw”. Waar het Peters betreft, is Jezek aanmerkelijk minder gul met zijn lof. Wel moest de oefenmeester zijn centrum spits nageven dat het beter ging in het duel tegen Sparta, maar over de daarvoor liggende periode was hij bepaald ontevreden. „Ik werkte hard, trok elke keer voorstoppers weg uit het centrum, maar voor ik dan terug was, was het doelpunt al gevallen. Nu ik de eerste goal eindelijk heb gescoord, ben ik over mijn dieptepunt heen. De druk is van me afgevallen, ik voel me bevrijd. Dat wil ik tegen Everton bewijzen, want dat is toch een van de belang rijkste wedstrijden die ik ga spelen. Het is mijn eerste Europa-Cupduel, en daarin wil ik het graag maken”. „De andere spelers stellen me in staat zoveel te scoren”, zo schuift hij de eer in een mixture van een gebrekkig Nederlands en Engels van zich af. „Het is gewoon moei lijk om zulke goede kansen te missen. Ik hoef alleen de eindpass maar te verzilveren. En verder heb ik heel veel aan de trainer te danken. Fysiek, bijvoorbeeld, heeft Jezek mij helemaal opgebouwd door trainingen met gewichten, daarnaast heeft hij mij geleerd hoe ik moet reageren en praat hij me zelfvertrouwen aan. Want vooral in het begin was ik niet al te zeker van mezelf. Dan leek het soms of ik totaal niet in een wedstrijd kon komen. Kwestie van heimwee, hoewel ik het toch direct al goed naar mijn zin had bij Feyenoord”. Wel had hij het met zijn frêle gestalte in het begin soms moeilijk op de Hollandse velden. „Maar nu ben ik fysiek veel sterker”, aldus Petursson. „Alleen heb ik nog wel eens problemen met mijn lies. Die blessure komt steeds terug. Niet tijdens, maar na een wedstrijd. Dan kan ik soms dagen niet trainen. Daarom heb ik vorige week woensdag ook niet meegedaan met Ijsland tegen de DDR. Daarom niet, én omdat Feyenoord zo'n zware maand voor de boeg heeft met dat Europese voetbal”. Die clubnaam zei hem overigens weinig toen hij vorig seizoen kon kiezen uit aanbiedingen van Twente, Beve- ren en Feyenoord. „Natuurlijk had ik wel van Feyenoord gehoord, maar ik wist echt niet wie erin speelden”, aldus de IJslandse international. Louter vanwege de beroemde klank tekende hij destijds voor drie jaar. Een beslissing waarvan hij nog geen spijt heeft gehad, „want ik had nooit gedacht dat ik zo snel zou doorbreken”. IJMOND. Op bijzonder hardhandige wijze is het eerste team van The Smugg lers zondag op eigen terrein in de eerste competitiewedstrijd met de neus op de feiten gedrukt. Kampioen van vorig jaar AAC uit Amsterdam zegevierde met 4-26 tekenend voor de krachtsverhouding binnen het veld. Deze try werd niet gevonverteerd. Hier na kwam The Smugglers er niet meer aan te pas, omdat het team van AAC dat bestond uit veteranen en oud-internatio- nals, voornamelijk door ervaring het spel beheerste. kunditeit Een beste borrel! Vieux, jonge-, bessen- en citroenjenever Lekker puur of als basis van een hartver warmende longdrink. Verkrijgbaar in de betere slijterij/ wi,nhandel| kt ti. vt bt et cc bt er ai w st l 1 I i 11 i I I I I II I I I (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEMIJMUIDEN. Niets lijkt meer onmogelijk in de nacompetitie om het kampioenschap van Nederland voor interregionale jeugdteams. Iedere week vallen verrassingen te noteren, en iedere week ook kondigt zich een nieuwe kans hebber voor de landstitel aan. Ook Ter rasvogels kan zich na de zege op Feijen- oord (3-1) weer volop mengen in de titel strijd. Aanleiding daartoe is de misreke ning die Pirates maakte tegen datzelfde Feijenoord (3-6), één dag nadat Terrasvo gels de Rotterdammers op sportpark „Zeewijk” in het gravel had doen bijten. Vijf van de zes deelnemers aan de kam- pioenscompetitie behoren nu nog tot de potentiële gegadigden voor de titel. Alleen het na zeven wedstrijden nog puntloze Storks heeft definitief moeten afhaken. Inlichtingen over deze reizen: JUTE-TOURS INTERNATIONAAL Postbus 343, Haarlem. •I i I I 1 i De beste papieren bezit evenwel nog steeds het Amsterdamse Pirates met tien punten uit zeven ontmoetingen. Terrasvogels 0-0-0-0-0-2-0-1-x 3. Nico Adam 13-0-4-1. Feijenoord 1-0-0-0-0-0-0-0-0 1. Cees Her- wig 7-1-7-4. E Telefoon j015-569324* 11 s I V I I 6 c I 1 E E n o d d n In de eerste helft bood The Smugglers redelijk tegenstand aan AAC. Toch gin gen de Velsenaren met een 0-4 achter stand de rust in. Na de hervatting trachtte The Smugglers het initiatief in handen te krijgen door het tempo te verhogen. Hier door slaagde men erin gelijk te komen. Een verre kick werd door flanker André Dekker gevangen en doorgespeeld naar fly-half André van der Heul die kans zag de bal in het trygebied te drukken. 1 de is hu nu gei he jat va ZOl va ti« SC le e< d S o b z< tc u: P h' O' d o n d w ti Aan de vooravond van het eerste UEFA-Cupduel tegen Everton mogen zowel Peters als Petursson zich verheu gen in een goede sociale positie en een grote populariteit in en rond Rotterdam. Jan Peters woont met vrouw en pasgeboren dochter in Schelluinen, waar hij een bunga low liet bouwen; Petursson heeft in de Maasstad een flat die hij deelt met zijn IJslandse vriendin. De naam Everton lijkt bij Peters dus het oude vuur van de branie weer volledig te ontsteken. Petur Petursson blijft onder alle omstandigheden uiterlijk nuchter en zelfs koud. De IJslander stelt zich doorlopend (te) be scheiden op. Niet alleen als de lof ter sprake komt („Ik probeer alleen mijn werk zo goed mogelijk te doen”), ook als de naam van de a.s. tegenstander valt, of als zijn doelpuntenproduktie onderwerp van gesprek is. Geopend vanaf 17.00 uur. De uitslagen: amateurs: 1 F. Nijssen, 2 G. Krabbenbos, 3 R. Borst, 4 E. Vogelzang, 5 M. de Groot. Veteranen: 1 Tj. van Seijst, 2 Buus Schouten, 3 D. Calland. Dames: 1 Mieneke Biel, 2 Anja Tremming, 3 Jac. v.d. Ham. Bij de stelling nog eens. „Petursson heeft alles in zich om een tweede Rensenbrink te worden”, voorspelt hij kozend. „En dan bedoel ik een Rensenbrink in zijn toptijd, want Petursson kan alles. Hij kopt sterk, is technisch en koelbloedig, hij heeft overzicht én gevoel voor het spel. Zowel individueel als in de combinatie”. Speciale excursies: bezichtiging van de glazen vitrine met premier Bazargan bezoek aan een openbare terechtstelling in Oom rondvlucht boven Koerdistan, waarbij de vijandelijkheden van veilige afstand gevolgd kunnen worden (facultatief) bezoek aan de Universiteit van Teheran waar opstandige jongeren spelen met marxistisch-leninistische en andere maat- schappijhervormende theorieën Vertrekdata vermoedelijk vanaf 2 oktober. Petursson (20) intussen ontwikkelde zich razendsnel verder. Zodanig zelfs, dat hij met acht goals uit zes duels de beste en gevaarlijkste spits van de Nederlandse velden wordt genoemd. Zijn trainer Vaclav Jezek benadrukt die Dat is dan tevens het eerste, maar bepaald niet het enige duidelijke verschil tussen de twee voetballers, die vorig seizoen in produktie gelijk op liepen. Jan Peters (25) was in deze competitie nog geen schim van de gevaarlijke puntspeler die na de winterstop zijn opwachting maakte in de Rotterdamse Kuip. Eén goaltje pikte hij tot nu toe mee en dat was dan nog een treffer (tegen Sparta) die voor 80 procent op naam van zijn collega kon worden geschreven. Ook de Wijk aan Zee-heren bewandelen nog steeds het pad der overwinningen. Nu werd BWM met 10-7 aan de zegekar ge bonden. ADO leed een reglementaire 5-0 nederlaag tegen BATO. De Heemskerkers kwamen niet opdagen. ZVM 3-Full Speed 4-12 (rust 1-8). Harry van der Geld 5, John Zeeuw 2, Ton Schuit 2, Edwin ten Nijenhuis, Jan van der Bos en Jan van Rixc’ De IJmuidense 6-0 verdediging vormde Heren Full Speed steviger op kop (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. De heren van handbalvereniging Full Speed verstevigden hun leider spositie in de tweede klasse B van afdeling Haarlem door een klinkende overwinning op concurrent ZVM 3. Met 12-4 werd de badplaatsbewoners de eerste nederlaag toegebracht. JUTE-TOURS INTERNATIONAAL organiseert binnenkort een aantal studiereizen naar Iran. Dit is uw kans om het oude land van de Sprookjes uit Duizend-en-één-nacht met eigen ogen te aanschouwen. Tijdens de revolutie dreigde Perzië even te moderniseren, maar nu de Ayatollah Khomeini definitief aan de macht is, is alles weer bij het oude. Voor de derde keer in dit seizoen wist Haarlemmer Jan Koomen op het par cours van Sloten een koers voor vetera nen en liefhebbers in zijn voordeel te beslissen. In de slotfase van de strijd was hij uit een veertien man sterke kopgroep ontsnapt en ging met ruim honderd meter voorsprong als eerste over de eindstreep. Zijn stadgenoot Ton Meurse werd twaalfde. ging bij de interregionale jeugdteams be slag zal leggen op de landstitel; de beslis sing is inmiddels wel gevallen in de natio nale titelstrijd voor reserveteams. De tweede keus van Haarlem Nicols werd Nederlands kampioen door zondag in het Pirn Mulierstadion PSV met 10-0 aan de kant te zetten. De tweede plaats was hier weggelegd voor het Haagse ADO, dat PSV met 12-1 had verslagen, maar in Nicols met 4-3 zijn meerdere moest er kennen. De al diverse keren verschoven twee de wedstrijd in de „best of three” om de beker van distrikt Noord-West tussen de hoofdklassers Tetramin Nicols en Uni que Giants is vastgesteld voor aanstaan de zaterdag 22 september. Om 14.30 uur is Nicols dan in het Pim Mulierstadion de gastheer van de Diemenaren. Het eerste duel eindigde in een 9-8 overwinning van de Haarlemmers. De uitslag: 1 K. Teeuwen, de 52 km. in 1.18.35, 2 J. van Dijk, 3 C. Koolloos (allen Bollenstreek), 4 F. v.d. Raad (Bataaf), 5 L. de Vet (Kennemer- land), 6 Sj. v.d. Meer, 7 Fons v.d. Berg, 8 T. van Eyk op 1.35 (allen Bollenstreek), 9 J. Riensema (Bataaf), 10 H. Homma (Bollenstreek). Vergeleken met de eerste confrontatie met de Rotterdammers had de slagploeg van Terrasvogels aanmerkelijk minder moeite met het werpen van Herwig. Tegen de schamele produktie van één honkslag destijds, stonden dit keer zeven base-hits. Beste slagmensen waren Frank Koks en Jan Dortmundt, ieder met twee honksla- gen. Wel opende André Lodder voor de bezoekers de score na een kostbare Sant- poortse veldfout, maar slagwerk van Frank Koks en Peter Clarenburg zorgde in de zesde inning voor de ommekeer. Is het nog een open vraag welke vereni- (ADVERTENTIE) De Amsterdammers slaagden er in op voorsprong te komen en deze uit te bou wen tot 4-26. voor ZVM een haast niet te nemen obsta kel. Ook Full Speed-doelman Alex Tromp stond Zandvoorts succes meerdere keren in de weg, onder meer door twee strafwor- pen onschadelijk te maken. Het meren deel der Full Speed-treffers kwam voort uit de gedegen aanvalsopbouw; van de break out kwam nog maar weinig terecht. BSM-Wijk aan Zee 7-10 (rust 3-7). Berry van der Linden 2, Arthur Bosman 2, Leo Koster 2, Gerard de Moei, Joop Pasma, Willem Nieuwenhuis en Ruud van Willi genburg. Door stug verdedigen heeft BSM de schade tegen Wijk aan Zee nog redelijk weten te beperken. Keeper Jan Legius van de bezoekers stopte twee strafwor- pen, terwijl aan de andere kant Leo Kos ter tweemaal vanaf zeven meter sucqes had. Standen. Tweede klasse A: ZVM 2 3-6; Wijk aan Zee 2-4; BSM 4-4; Concordia 3 4-4; Blinkert 3 4-2; Hoofddorp 2 3-0. Tweede klasse B: Full Speed 4-8; Blinkert 4 3-4; ZVM 3 3-4; IJmond 4 4- 3; ODIN 3 2-1; Concordia 4 4-0. De dameswedstrijd tussen de eerste klassers KIC en Wijk aan Zee 2 vond geen doorgang. Dit treffen is verschoven naar aanstaande woensdag. Wel in actie kwa men de damesteams van Full Speed en ADO. Winstpunten waren voor beide niet weggelegd. IJmond 2-Full Speed 9-8 (rust 5-3). Irm- gard van Rixel 3, Rita Borst 2, Ineke van Kessel 2 en Irene Dekker. Full Speed keek in dit duel constant tegen een achterstand van één of twee treffers. Nijpend was vooral het gemis van een echte cirkelloopster. In defensief opzicht speelde Full Speed niet slecht, hoewel de aanvallen van IJmond geregeld in een te laat stadium werden opge vangen. ADO-Concordia (H) 2 10-14 (rust 7-9). Rita Dufrenne 4, Paula Glorie 2, Ina Limmen 2, Carla Zonneveld en Liesbeth Boon. ADO kon de race met Concordia voor de rust aardig bijhouden. In de tweede helft evenwel keken de Heemskerksen al spoedig tegen een achterstand van vijf doelpunten aan. Deze slag kwam de thuis club niet meer te boven. jeugdklassers zegevierden A. Kok (A-kl.), R Gieske (B-kl.) en M. van Toor (C-kl). Negende overwinning Van der Horst bij veteranen Petur Petursson: ,,lk had nooit gedacht dat ik zo snel zou doorbreken. >1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 14