Bouw pompstation bij Enkhuizen vordert Dirk van den Broek wil naast skipiste twintig tennisbanen Is er in uw buurt wataande hand? Staat meteen in deze krant! KLM verlaagt vrachtprijzen naar Amerika KLM bestelt nog drie Boeings 747 Beladingsgraad KLM weer hoger I Dagje uit in Düsseldorf tl CONTACTLENSSPECIALIST (Lid Ned. Unie van oogmeetkundigen en contactlensspecialisten) 7 j Bel ons om al dat nieuws 14 dagen lang gratis in de bus te krijgen. Doen! 0 1 HAARLEMS C NTACTLENS INSTITUUT en Inlichtingen bij al onze kantoren J Verspronckweg 233 telefoon 271808 Jansstraat 56 telefoon 320118 geopend dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur geopend dinsdag tot en met zaterdag SCHIPHOL (ANP). Evenals in de vier voorafgaande maanden van het lopende boekjaar is ook in augus tus de beladingsgraad bij de KLM hoger geweest dan in dezelfde maand van het vorige jaar: 69,5 pet. tegen 65.1 pet. Voor de eerste vijf maanden (april tot en met augustus) van het boekjaar 1978-’8O kwam hiermede de beladingsgraad uit op 64,8 pet. tegen 61.1 pet., zo blijkt uit voorlopige ver- voers- en produktiecijfers. 1 busreis op elke eerste zaterdag van de maand eerstvolgende datum: Zaterdag 6 oktober 1979 HAARLEM/AMSTERDAM. De Rijn, belangrijkste drinkwaterleve- rancier voor Nederland, is nog lang niet gezond. Het gehalte aan organi sche stoffen, ammonium en zware metalen in het Rijnwater is vorig jaar weliswaar gedaald in vergelijking met 1977, maar de internationaal vastgestelde normen voor „gezond” water worden nog steeds verre overschreden. Dit schrijft de NV Wa tertransportmaatschappij Rijn-Ken- nemerland (WRK) in haar jaarver slag over 1978. De WRK noemt de stijging van de nitraat- en fosfaatge- halten in het Rijnwater verontrus tend. Reissom: 30,- per persoon Vertrek om 8 uur uit Haarlem Vertrek om 7.30 uur uit IJmuiden Terug om plm. 21.30 uur. (Van onze streekredactie) HOOFDDORP. De Amster damse supermarktondernemer Dirk van den Broek, die vorige maand de kunstskibaan de Meer berg in Hoofddorp kocht, wil zich in de poldergemeente nu ook gaan bezighouden met tennis en squash. Bij de gemeente heeft de zakenman een verzoek ingediend om op een terrein bij de Arnol- dushoeve twinig tennis- squashbanen aan te leggen. SCHIPHOL (ANP). De KLM heeft bij de Amerikaanse Boeingfa- brieken te Seattle drie Boeing-747- vliegtuigen besteld. Dit heeft de KLM maandagmiddag bekendgemaakt. Met de order is, inclusief reserveon derdelen, een bedrag van 415 miljoen gulden gemoeid. In een toelichting zegt de KLM de toestellen te hebben besteld met het oog op de vervoers- ontwikkeling, die voor de komende jaren wordt voorzien en de te realise ren uitbreiding van haar routenet. Er gebeuren hier dingen in de buurt waar de landelijke dagbladen nooit over schrijven. Belangrijk nieuws over de gemeenteraad bijvoorbeeld. Of over de favoriete amateurclub. In de landelijke dagbladen ziet u zelden een personeels-advertenties waar u wat aan heeftof ziet u de aanbiedingen van uw eigen winkelier. Een regionaal dagblad houdt u van alle dingen op de hoogte. Zonder het wereld- en landelijk nieuws te kort te doen. Voor deelname aan deze reis is het noodzakelijk, dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, of over een geldige toeristenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aangezien aan de grens niet wordt gestopt. 1 B (ADVERTENTIE) Vuile Rijn blijft grote zorg voor Watermaatschappij elop dat moment moet ook het pompstation in Enkhuizen in gebruik worden genomen. De werkzaamheden vergen veel geld: tot eind vorig jaar is er ruim 135 miljoen Rijnwater aangewezen zijn voor de drink watervoorziening van West-Nederland. In Enkhuizen wordt hard gewerkt aan de bouw van pompen die gezuiverd IJssel- meerwater in de Noordhollandse duinen zullen voeren. Er is inmiddels ruim 31 kilometer transportleiding aangelegd tus sen Enkhuizen en Castricum-Velsen. aan dit zogeheten WRK-III-project uitge geven. De Watertransportmaatschappij zoekt naar mogelijkheden om het slib, dat bij de zuivering van rivierwater vrijkomt, op nieuw te gebruiken. Men zal op den duur niet kunnen volstaan met berging van het slib, meent de WRK. In Jutphaas, waar het Rijnwater wordt ingelaten, bezinkt elk jaar 20.000 kubieke meter nat slib. Elke 2 jaar moeten de slibbergplaatsen worden geleegd. Op dit moment wordt het slib veelal verkocht. De kwaliteit is voor veel gega digden aanvaardbaar, meldt het jaarver slag. Toch acht men hergebruik binnen de I I I I I I I I I I 1 i I 1 I 1 i i 1 I I I I 1 i 023-319053 I I In de Boogaard, was men niet op de hoogte van de plannen van Dirk van den Broek. Er is geen enkel contact geweest en dat verontrust de besturen van beide clubs nogal. Alle twee de verenigingen zitten te springen om ruimte en zijn bang dat wanneer er toestemming komt voor een groot particulier tennispark ze zelf achter het net zullen vissen. De KLM tekent bij deze cijfers aan, dat door een verschuiving naar vervoer tegen lage tarieven de stijging van de vervoers- inkomsten sterk achterblijft bij de toene ming van het vervoer. Voorts worden de gestegen brandstofkosten nog onvoldoen de gecompenseerd door tariefsverho gingen. In augustus nam het totale vervoer met 10 pct. toe van 208,5 mln. tot 230,3 mln. tonkilometers en de produktie met 9 pet. van 320,2 mln. tot 349,3 mln. tonkilome- ters. In april tot en met augustus steeg het totale vervoer met 11 pct. van 936,5 mln. tot 1.043,1 mln. tonkilometers en de pro duktie met 5 pct. van 1.532,8 mln. tot 1.609,6 mln. tonkilometers. Twee van de drie bestelde vliegtuigen zijn van het type Boeing-747 B, de derde is een 747 M. De twee Boeings-747 B zullen in september en december 1980 worden af geleverd, de Boeing-747 M zal in oktober 1981 aan de KLM-vloot worden toege voegd. De drie toestellen zullen worden uitgerust met General Electric CF 6-50 motoren. Na de aflevering van de laatste 747 M zal de KLM-vloot in totaal zestien Boeing-747- toestellen omvatten, negen 747 B en zeven van het type 747 M. De Boeing-747 B kan in KLM-configura- tie maximaal 412 passagiers of 52,7 ton vracht vervoeren. De 747 M kan 412 passa giers of 62 ton vracht meenemen. Dit toestel is bovendien ingericht voor een gecombineerd vervoer van personen en vracht, waarbij naast 212 passagiers 53 ton vracht kan worden vervoerd. Het stuk grond dat Dirk van den Broek op het oog heeft, ligt vlakbij de skipiste. Volgens de plannen van de Amsterdam mer zal het omvangrijke sportcomplex gedeeltelijk overdekt worden uitgevoerd, zodat ook onder minder gunstige weers omstandigheden van de accommodatie gebruik kan worden gemaakt. De gemeente Haarlemmermeer heeft nog geen beslissing over het verzoek van Dirk van den Broek genomen. Burge meester en wethouders willen eerst wel eens weten wat de zakenman precies van plan is. Bij de aanvraag heeft Dirk van den Broek zijn plannen nauwelijks of niet toegelicht. „We weten alleen dat er tennis en squashbanen moeten komen”, zegt ge- meentevoorlichter Paul Camphuysen. De initiatiefnemer zelf is momenteel in het buitenland. Eén van zijn medewerkers vertelt dat het plan nog in een embryonaal stadium verkeert. „We weten er hier op kantoor eigenlijk ook erg weinig van af. Het is een persoonlijk idee van de heer Van den Broek. Alleen hijzelf kan vertel len wat de bedoeling is”. Bij de twee bestaande tennisverenigin gen in Hoofddorp, TV Hoofddorp en TV Voorzitter Van Raam, van de TV Hoofd dorp zegt dat hij via de gemeente hoopt een vinger in de pap te kunnen krijgen. „We hebben achthonderd leden. Daarmee is het maximum bereikt en daarom is een ledenstop ingesteld. De mensen die in clubverband willen tennissen staan op een wachtlijst. Omdat het alleen via een vereniging mogelijk is lid te worden van de KNLTB hopen wij, dat de verenigingen hier in het dorp bij de plannen van Dirk van den Broek betrokken zullen worden”. De TV Hoofddorp beschikt momenteel over negen gravel- en twee verharde ba nen, die in Hoofddorp-Zuidoost vlakbij de Kruisweg liggen. De acht gravelbanen van In de Boo gaard liggen in de wijk Vrijschot-Noord bij het Haarlemmermeerse Bos. Deze, ver eniging, die ook zo’n achthonderd leden telt, heeft al met de gemeente gepraat over uitbreiding van het bestaande tenniscom plex. Verkeerstechnische problemen ston- dnen de uitvoering van die plannen tot nu toe in de weg. De beide verenigingen zullen naar aan leiding van de plannen van Dirk van den Broek een gesprek met de gemeente aan vragen. SCHIPHOL. Op 1 oktober 1979 zullen op de KLM-diensten van Ne derland naar de Verenigde Staten, onder voorbehoud van het verkrijgen van overheidsgoedkeuring, nieuwe luchtvrachttarieven van kracht worden. In de praktijk komt dit neer op een tariefsverlaging, die afhankelijk van de soort en de hoeveelheid van de te verzenden goederen, maximaal 30% bedraagt. De KLM hoopt hiermee een bijdrage te leveren aan het versterken van de Neder landse exportpositie naar de Verenigde Staten en de positie van Schiphol als Europees luchtvrachtcentrum. Ook ver wacht de KLM dat meer exporteurs door de nieuwe tarieven kiezen voor lucht vracht. De nieuwe tarieven zullen een gunstig effect hebben op de concurrentie positie van de Nederlandse expediteurs, aldus de KLM. Voor een aantal specifieke goederen soorten zullen, evenals thans reeds het geval is, speciale tarieven gelden. Deze tarieven worden, in vergelijking met de hoogte die ze per 1 oktober zouden heb ben, inclusief de laatste brandstoftoeslag, met ongeveer 30% verlaagd. De speciale tarieven gelden voor voedingsmiddelen, planten en bloemen, textiel, kantoorma- chines, elektrische apparaten, chemica liën, instrumenten en machine-onderde- len. De Watertransportmaatschappij had sneller kunnen opschieten indien de on- derhandelingen met grondgebruikers en - eigenaren eenvoudiger waren verlopen. Langdurige besprekingen, waarbij ook het Landbouwschap betrokken was, wa ren nodig om de zaak tot een goed eind te brengen. De WRK wil niettemin proberen, de leiding begin 1981 gereed te hebben. Op WRK wenselijker. Met veel belangstelling volgt de Watertransportmaatschappij dan ook een onderzoek van de Vereniging van exploitanten van waterleidingbedrijven in Nederland. De Watertransportmaatschappij zal 'binnen enkele jaren niet alleen meer op TMetonisch vla nr. 31 31 50 (Hoyman 4 Schuurman van 1X00 tot 17.00 uur) $1^

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6