Eerste Jpaai kan dit jaar de grond in burgerlijke stand A 3^ er OMARKHAYam Nederlands grootste speciaalzaak in Oosterse Tapijten Ik V\fet Stoutenbeek onderscheidt: Geen ruimte voor Modelvliegtuigsport in Haarlemmermeer z HEEMSKERK Systeembouw Overeenstemming Financiering BEVERWIJK Indeling De verkoper, die ons assortiment van 1500 gordijnstoffen wilde verkleinen tot 20, staat nu in de spoelkeuken van ons petit-restaurant. 7 IJMOND DINSDAG 1 8 SEPTEMBER 19 7 9 MS ■<1 woo Bach straat 4 1 r Definitief ontwerp voor bouw van gemeentehuis nu gereed (ADVERTENTIE) o.a. 400 Ploegstoffen v.a. 15.- per meter (ADVERTENTIE) stoutenbeeh Winkelcentrum "De Bever”, Beverhof 40-41 aan de Breestraat, Beverwijk. ü- Het definitieve ontwerp voor het raadhuis aan de Bachstraat ür De plattegrond geeft een goed beeld van de verschuivingen die zijn toegepast om het geheel een levendiger aanzien te geven. Boven de parkeerplaats op de plek waar nu nog de paviljoens van het oude ziekenhuis staan. Die moeten vóór 1985 worden gesloopt. g het mln. pro- i. tot i, dat :egen oers- jene- >n de ioen- arho- met mln. I pet. ome- Vanuit het centrum krijgt het raadhuis een toegang aan de achterzijde, maar de hoofdingang komt aan de Bachstraat, evenwel opzij van het vooruitspringende deel, zodat ook die hoofdingang vanuit het centrum goed te bereiken is, via een dia gonaal langs het gebouw aan te leggen toegangsweg. Een hierbij afgedrukte plattegrond kan dat enigszins verduidelijken. Er staan kleine pijltjes bij de toegangsdeuren. De OVERLEDEN: J. van Zantvliet, 68 jaar, H. Wolken, 75 jaar, M. C. Dekker, 45 jaar geh. m. J. P. Peperkamp, T. de Gelder, 82 jaar, L. M. A. Tjak, 57 jaar, A. M. Vessies, 78 jaar, W. van Wijk, 80 jaar. Macobouw, gespecialiseerd in het ont werpen en bouwen van kantoren, werkt met systeembouw, dus met een bepaalde maatvoering. Simpel gesteld maakt men gebruik van vierkante betonnen skeletten, die tot een geheel worden gecombineerd. Wat het Heemskerkse raadhuis betreft zijn die vierkanten zodanig gegroepeerd, dat er toch door verschuivingen een leven diger geheel ontstaat dan een vierkant of rechthoekig kantoorgebouw. Het beton krijgt wat de gevels betreft een bekleding van gemetselde lichtbruine steen. Van binnen wordt veelvuldig ge bruik gemaakt van schoonmetselwerk op zogenoemde B2-blokken. Als „extraatje” worden in het voorste gedeelte op de hierbij afgedrukte per spectieftekening het meest linkse gedeelte pilasters toegepast, waardoor er een soort onderdoorgang ontstaat, die het ge bouw toch enige allure geeft. De vorm van die pilasters wordt in het ontwerp her haald in de gevels, als architectonische verfraaiing. Met een „hellingbaan” is de hoofdin gang ook toegankelijk voor invaliden. Binnen kan men naast de trappen gebruik maken van een centraal gesitueerde lift met een capaciteit van maximaal zestien personen. Toch wordt met dit ontwerp volledig voldaan aan het programma van eisen. De ruitjes geven de parkeerplaats aan, die men moet situeren op de plaats, waar nu nog de paviljoens van het ziekenhuis staan. Van die parkeerplaats is een weg geprojecteerd, die schuin op de Van Coe- venhoevenstraat aansluit. Het nieuwe raadhuis is een ontwerp van Macobouw in Amsterdam, een onderne ming die het ook bouwt. De ‘gemeente koopt dus alshetware een kant-en-klaar raadhuis. Met dit gebouw kan men binnen de door de raad gestelde financiële limiet blijven van rond de negen miljoen gul den. De bouwkosten zullen mits de opdracht vóór 1 december wordt ver leend 7.811.128,- belopen. Voor de telefooncentrale moet er nog een half miljoen bij, terwijl de inrichtingskosten inclusief de stoffering zijn berekend op een bedrag van 800.000,-, waarbij ervan wordt uitgegaan, dat veel apparatuur en meubilair uit de oude gebouwen meever huist naar het nieuwe, want gezien de financiële positie van de gemeente wordt uiterste soberheid betracht. commissie ad hoe raadhuisbouw is er in grote meerderheid al mee akkoord ge gaan en de Noordhollandse Welstands commissie heeft telefonisch al meege deeld, dat het ontwerp in principe zeker aanvaardbaar is. Deze commissie had lie ver gezien, dat het gebouw hoger zou zijn geworden, maar dat was in verband met het bestemmingsplan niet mogelijk. Dat bestemmingsplan is mede als uitgangs punt genomen, omdat er dan snel zou kunnen worden gebouwd. Het ontwerp is er dus volledig mee in overeenstemming en in dat opzicht is er dus geen langdurige procedure nodig. Het documentatiecentrum voor raads leden zal met een eigen toegang direct van buiten toegankelijk zijn, zodat zij in week end- en avonduren de documentatie met een eigen sleutel kunnen bereiken. De trouwzaal is op de begane grond. Het bestuurscentrum zal worden onder gebracht op de tweede verdieping. Dit centrum zal bestaan uit een ruime raad zaal (200 m2) met koffiekamer, vier verga derruimten, vier wethouderskamers en de kamers van burgemeester en secretaris. Wat de financiering van die ruim negen miljoen gulden betreft is er op basis van de zogenoemde raamovereenkomst met Hoogovens met de rente erbij per 1 juli 1980 een bedrag van 3.090.000,- beschik baar. „Een aardig opstekertje”, zouden ze in het Heemskerks duingebied zeggen. Beschikbaar is verder de netto-opbrengst van de ambtswoning van de burgemees ter, groot 360.000,-; de opbrengst van de In de commissie ad hoe heeft alleen de WD-afgevaardigde in overeenstem ming met het standpunt van de WD- fractie tegengestemd. Het college heeft geen minderheids- of meerderheidsstand punt ingenomen. Het gehele college pre senteert het hier besproken ontwerp, in het midden latend of het een meerder heidsstandpunt is of een ontwerp dat de algemene instemming van de college leden, inclusief de WD-wethouder, heeft. Wij zijn fanatici als het om kompleetheid gaat. Wij zijn maniakken als het om de totale woninginrichting gaat. Wij willen namelijk geen specialistisch boetiekje zijn, maar een all-round adviserende meubel-, vloerbedekking-, gordijnen-, verlichting- en woningdekoratiezaak. Zodoende: geen 20 maar 1500. En we confectioneren ze ook nog voor u. vrijblijvend advies-aan-huis; onze binnenhuisspecialisten ontwerpen en tekenen voor u totale, komplete, allesomvattende woninginrichting: uw hele huis bij ons onder één dak wij voeren alle grote, gerenommeerde merken, veelal exclusief 5 jaar eigen Stoutenbeek garantie prijsgarantie: u krijgt t verschil terug als u óns artikel elders tegen dezelfde voorwaarden goedkoper mocht aantreffen. Parallelweg 10, 1948 NM Beverwijk, tel. 02510 - 29033 s Maandags gesloten, donderdag gehele dag geopend tot 21.00 uur. het terrein rond het raadhuis is nog niet in de berekeningen opgenomen. naamste bijzonderheden ook zullen wor den opgenomen in het huis-aan-huis te verspreiden voorlichtingsblad van de ge meente. Het voorstel van B. en W. wordt behandeld in de raadsvergadering op donderdag 27 september in „De Vrij- burcht”. M zal [-747- :even rigen ■de is en in n af- :ober □ege- >rden 6-50 s in van gus- CLM tand 2gen iden het e de sgen ver- ONDERTROUWD: A. J. Tervoort en J. C. C. M. Baltus; H. G. W. Ursem en A. M. M. Voormeer. GEHUWD: N. C. Bos en C. G. M. Bol. GEBOREN: Michel Martinus Petrus van Lieshout, Bibi van Vliet, Jeroen Paul Jansen, Petro- nella Seton, Tim Cornells Jacobus Lem mers, Jasper Jesse Kesseling, Mieke Jaco ba Limmen. Paulus Daniel Korf, Marchie- nes Meindert Zuidema. ONDERTROUWD: Johannes T. Brasser en Jolanda C. M. Dekker, Nicolaas Welboren en Ivonnë van de Berg, Albertus T. J. Doodeman en Alida H. Mihl, Jacobus A. Duineveld en Geertruida M. I. Klaver, Charles S. L. Beij en Trijntje A. Heijkoop. CLM igfa- -747- CLM takt, eon- joen iting 3 ben jers- ?nde ilise- et. ?ura- 1 ton assa- Dit een n en rs 53 Den Haag - Utrecht - Hilversum Beverwijk - Eindhoven GEBOREN: Sandra, d.v. G. A. Motshagen en H. Groen; Erik, z.v. R. van der Linde en A. D. van den Outenaar; Petrus Wilhelmus, z.v. J. A. J. van der Geest en W. A. M. Zonne veld; Ilse Maria, d.v. H. I. Kemner en M. J. J. A. van der Weegen; Anthonius Marcel, z.v. A. J. G. Bussen en A. Koppe; Henderi- ca Petronella, d.v. C. P. van der Helm en J. Verhage; Marlous, d.v. L. Otte en A. J. Broedelet; Dennis, z.v. D. N. Kollaard en J. ter Honst; Mylana Jannie, d.v. R. Janus en J. Sandman; Harry, z.v. J. T. M. Ver- duin en M. A. Duijn; Franciscus, z.v. A. Morcus en C. E. M. Schram; Maria Johan na, d.v. J. P. Siera en M. M. Hofste; Maria Gertruida, d.v. J. P. Siera en M. M. Hofste. De bevolking zal tijdens een presenta- tiebijeenkomst op dinsdag 25 september in „De Jansheeren” kennis kunnen ne men van het ontwerp, waarvan de voor- dependance aan de Kerklaan 26, geraamd op 500.000,- en dan was er nog een reser ve nieuwbouw raadhuis van 54.670,-. Globaal moet dan nog 5.100.000,- via een te sluiten geldlening worden gefinancierd. De kapitaallasten en de exploitatiekos ten met aftrek van de bestaande lasten van de gebouwen, die nu in gebruik zijn betekenen jaarlijks een verzwaring van de lasten met 32.017,-. De inrichting van GEHUWD: Johannes Jongejan met Johanna A. Oerlemans, Antonius H. Jongbloed en Geertruida J. van Hoesel, Hille Oppedijk en Johanna A. M. Elderhorst, Wilhelmus H. A. van der Veen en Jeannette A. Zweer- man, Gerardus J. W. Verhoef en Maria A. Th. Heesterbeek, Berend de Hoop en Mar- garetha Wielinga, Adrianus Bisschops en Helena R. Jagt. Via de in de hal gesitueerde ruimten voor bodes, receptie en voorlichtings dienst kunnen de burgers alle informatie krijgen, zodat men gemakkelijk en snel naar de juiste plaats in het gebouw kan worden gedirigeerd. De secretarieafdelin- gen en de gemeentelijke sociale dienst, die het meeste publiek ontvangen, zijn zoveel mogelijk op de begane grond gesitueerd. De dienst gemeentewerken, grond- en woningbedrijf zijn op de eerste en tweede verdieping ondergebracht, waarvan de bureaus die het meest met het publiek te maken hebben op de eerste verdieping, vlak bij lift en trap zijn geplaatst. (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. In de Haar lemmermeer is geen ruimte voor de mo delvliegtuigsport. Buiten de dorpskernen beschikt de gemeente niet over een ge schikt terrein en binnen de bebouwde kom kan de sport niet beoefend worden vanwege de geluidshinder. De gemeente heeft het bestuur van de Hoofddorpse modelvliegclub nu aangeraden uit te wij ken naar het recreatiegebied Spaarnwou- de, waar ook andere regionale clubs deze sport beoefenen. De VVD-fractie kiest voor een ont werp, dat niet volgens de opdracht is gemaakt, maar dat Macobouw op eigen initiatief heeft bijgevoegd. Het is 354.000,- duurder, maar heeft dan ook grotere algemene ruimten, zoals hal, trappartij en gangverbindingen. Deze ruimere opzet geeft een lastenverzwaring per jaar van 45.741,-. Commissie en col lege hebben gekozen voor het sobere ontwerp. Bij alle afdelingen zijn voldoende spreekkamers en wachtruimten ont worpen. HEEMSKERK. Het definitieve ont werp voor het nieuwe gemeentehuis aan de Bachstraat is gereed en als de gemeen teraad het in de vergadering van 27 sep tember goedkeurt, kan er wellicht nog dit jaar met de bouw worden begonnen. De bouwtijd vergt 250 werkbare dagen en halverwege 1982 kan het dus al in ge bruik worden genomen. De nu over zes gebouwen verspreide gemeentelijke diensten en bureaus zijn dan geconcen treerd op een terrein van 7500 vierkante meter, waarvan 1460 m2 wordt bebouwd. Als het oude ziekenhuis in 1985 is afge broken kan de omgeving verder worden aangepast. Tot die afbraak wordt het een beetje behelpen met de parkeerruimte, maar het oude ziekenhuis staat de bouw van het nieuwe raadhuis niet in de weg. 1 I I -r 3 i ■h. j

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7