Kadens Arkios Ensemble Vaudeville-show De Wisselwachters Peter Faber Centra k UIT. agenda van amsterdam MUZIEK THEATER ALLERHANDE wijze: TONEEL EN MUZIEK 19 UITWIJZER 19 7 9 DONDERDAG 20 SEPTEMBER i n I- 11 11 - kféW I s I ■f> 1 I ü- Het Arkios Ensemble ■A Pianiste Regina Atbrink. i Martin, Ton en Bommerson. rt- Scène uit Sundance ie it ■tr Peter Faber in zijn eigen show i 2 Arkios Ensemble. In 1972 werd het Arkios Ensemble opgericht door een aantal jonge Amsterdamse musici. Na een jaar repertoirevorming onder dirigent Joop van Zon, gaf het gezelschap zijn eerste concert in 1973 met succes. Sindsdien is het ensemble in heel Nederland opgetreden met solistische medewerking van zijn eigen leden en anderen. Het Arkios Ensemble heeft ook Kadens. Zaterdagavond opent Kadens (Kamermuziek door Ensembles) het seizoen met een concert van het Arthur Ensemble. De blazers van dit ensemble, Cecilia Oomes (fluit), Jan Kouwenhoven (hobo), Guus Dral (fagot), Ernst Karten (klarinet) en Eddy van Dijken (hoorn) zijn leden van het Concertgebouworkest en het Balletorkest. Pianist Neville Schafer is verbonden als docent aan het conservatorium in Arnhem en speelt ook in verschillende andere kamermuziek combinaties. Het Arthur Ensemble verzorgt een programma van werken van Albert Roussel, Carl Reinecke en Darius Milhaud. Het concert heeft plaats in concertzaal Kadens in de Smedestraat 31 in Haarlem. Aanvang 20.15 uur. Regina Albrink. Pianiste Regina Albrink geeft zondagmiddag een koffie concert in het Haarlemse Concertgebouw. Ze studeerde aan het Conservatorium Vereniging Muzieklyceum in Amsterdam onder Danièle Dechenne. Sinds haar eindexamen solospel in 1976, studeert ze in Boedapest aan de Franz Liszt Academie. Regina Albrink heeft diverse malen in ons land opgetreden, onlangs ook tijdens de Open Dag van het Haarlems Concertgebouw. Zondag speelt zij werken van Beethoven, Prokof jev, Debussy en Chopin. Aanvang 12 uur. Waalse Kerk. Zaterdagavond bespeelt de Haarlemse organiste Gemma Coebergh het Friedrichs orgel van de Waalse Kerk op het Begijnhof 30 in Haarlem. Af gezien van de Toccata, Adagio en Fuga in C BWV 564 van Bach, is het gehele programma gewijd aan werken van Italiaanse en Spaanse meesters. Op het programma staan Ricercar van Andrea Gabrieli, Capriccio diverse concerten in het buitenland gegeven. De jonge musici spelen hoofdzakelijk muziek die sedert de tweede helft van de zestiende eeuw gecomponeerd is, voor kleine instrumentale ensembles, van Gabrieli tot Stravinsky, van Corelli tot Bartók. Het Arkios Ensemble geeft donderdag 27 september een concert in het Haarlems Concertgebouw. Op het programma staat het Concerto grosso opus 6 no. 5 van Handel, Suite voor strijkers van Villa-Lobos, Ten Sketches for Strings van Skalkoppas en Serenade voor Strijkers opus 22 van Dvorak. Aanvang 20.15 uur. van Frescobaldi, een toccata van Rossi en een sonate van Angles. Aanvang 20 uur. Groenendaal. De Harmonie „St. Michael” concerteert zondagmorgen in de muziektent nabij restaurant Groenendaal in Heemstede. Op het programma staan werken van Kees Vlak, Verdi, Kelly, Strauss, Duroc en Kappert. Aanvang 11.30 uur. Heemstede. Het derde en laatste koffieconcert ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan van de St. Bavokerk in Heemstede heeft zondagmiddag plaats in voornoemde kerk. Het concert wordt verzorgd door het Heemsteeds Kamer Orkest onder leiding van Iman Soeteman met medewerking van Robert Waterman (viool), Jan Spronk (hobo), Harro Ruyssenaars (cello) en Brian Pollard (fagot). Op het programma staan onder andere de Onvoltooide Symfonie van Hauser Orkater. De muziektheatergroep Hauser Orkater bracht haar avondvullende Zie de Mannen Vallen voor het eerst vlak voor het einde van het vorige theaterseizoen. In deze nieuwste „confrontatie-met-het- publiek” staat onzekerheid centraal. „Het IJmondse gezelschap maakt weer volop gebruik van vele theaterelementen en acquisieten een voortreffelijke dosering van tekst, mime, muziek, grappen en acts. De voorstellingen in mei en juni werden lovend ontvangen. De Hauser Orkater-producties worden geheel verzorgd door Alex van Warmerdam, Jim van der Poll, Marc van Warmerdam, Edward B. Wahr, Dick Cabaret. Het gezelschap Martin, Ton en Bommerson is samengesteld uit de resten van de twee oude cabaretgroepen Driemaal Bellen en Jank. De groep heeft weinig aarzeling om hun walging voor deze maatschappij te tonen, en kiest de komplete kolder om daaraan uiting te geven. Hun pessimisme dwingt hen op de vlucht te slaan. De lach die ze laten Hauser, Vincent van Warmerdam, Chris Bolczek, Dicky Schuttel, Reinier Tweebecke en Gerard Atema. Zie de Mannen Vallen speelt nog in de Toneelschuur I op 20,21 en 22 september, aanvang 20.30 uur. Jubileum. De Haarlemse JazzClub gaat dit weekeinde door met festiviteiten Schubert en de Symfonie Concertante van Haydn voor viool, hobo en fagot. Aanvang 12.30 uur. doorklinken in hun programma is die van de echo op afstand. Ton Meijer, voormalig lid van Driemaal Rose Marie. De amateur- operettevereniging Hulsbergen presenteert de operette Rose Marie in de Haarlemse Stadsschouwburg op 24, 25 en 26 september. Deze Amerikaanse show betreft twee minnaars van de charmante Rose Marie. Een van hen raakt betrokken in een moord en probeert de ander ervan te beschuldigen, in de hoop Rose Maries Chandrika. In de benedenzaal van het jongerencentrum Zero aan de Bakenessergracht 8 in Haarlem treedt de Zuid-Indiase danseres Chandrika komende zaterdagavond op. Zij danste de klassieke tempeldans van haar streek al vanaf haar tiende jaar. Later is zij zich ook gaan toeleggen op verschillende volksdansen, waaronder de „plate- dance” met twee koperen borden. Aanvang 20 uur. New Adventures. Het Sneeuwbalprogramma van Centrum III aan de Herenweg 111 in Heemstede gaat zaterdagavond weer van start. Robert Q and the Boppers concerteren van 21 tot 22.30 uur gevolgd door de New Adventures van 23 tot 0.30 uur. Robert Q and the Boppers is een nieuwe groep die zich concentreert op een strakke mengvorm van rhythm blues, rock roll, blues en reggae. De groep trad op bij de festivals in Bussum en Venlo en is regelmatig te zien in de Amsterdamse Melkweg. De „Grunningerstad groep” New Adventures is al lang bekend om haar stevige, stadse rock, blues en New Wave. Het trio is geformeerd rondom zanger- gitarist Peter Bootsman, die enige tijd bij Brood zat, Harry de Winter (bas en zang) en Henk Torpedo (drums). st In het stationsgebouw van Schiphol is onder meer deze keramiek te zien van de Noordhoi- landse kunstenares Fenny de Mooy. TOEGANGSPRIJZEN. Tijdens de Kunsttien- daagse in Amsterdam (14 t.e.m. 23 september) kunt u 220 voorstellingen bezoeken in 20 theaters, kerken en musea. De toegangsprij zen zijn 2,50, 5 en 7,50. Triola en de vocale groep A L’Oirt. Speciale gasten zijn Joep Peeters en de bluesgitarist Peter de Jong. Zaterdag heeft een andere grote manifestatie plaats, met name de traditionele Riverboatcruise op het Ms. Kasteel Staverden. Het schip vertrekt om 16 uur vanaf de Spaarndamseweg. Tot 2 uur ’s nachts zullen tien orkesten concerteren waaronder het Trio Bill Arensma, het Peter Ten Have Kwintet, de New City Bluesband, Scales, Circus Square Jazzband, Limehouse Jazzband, het Fred Leeflang Kwartet, Swinging Organ Sounds, de Jazz-o-matic Four en de Roaring Seven Jazzband. Om ongeveer 20.15 uur keert het schip terug naar zijn oorspronkelijke afvaartplaats en bestaat er dan nog een mogelijkheid om aan boord te komen. Vanaf die tijd zal in verband met de sluiting van de Spaarndamse sluizen, het schip op de Mooie Nel blijven. Zero. De groep Bizarro treedt vrijdagavond op in de benedenzaal van het jeugdcentrum Zero op de Bakenessergracht 8 in Haarlem. Deze groep bestaat uit Rino die Libero (giraten), Bruno Rizza (slagwerkinstrumenten), Pepino Ferrucci (gitaren) en anderen. Zelf omschrijft de groep hun muziek als „atmosferische momenten”. Zij specialiseren zich in akoestische muziek, met invloeden uit verschillende soorten folk en Zuidamerikaanse muziek. Aanvang 20.30 uur. Basiliek. De Brabantse organist Louis Toebosch concerteert zaterdagmiddag in de katholieke Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem. Toebosch, ook een bekende componist, speelt dan Les Corps Glorieux van Messiaen. Aanvang 15 uur. Droog en Steenbergen. Twee van Nederlands grootste acteurs komen voor het eerst samen in de vrije productie De Wisselwachters. Paul Steenbergen, jaren het talent van de Haagse Comedie en Bernard Droog, die een uitstapje maakt van toneelgroep Theater, hebben hun hoogst interessante ontmoeting onder regisseur George Wilson. De Wisselwachters, van de Ierse toneelschrijver Brian Phelan, speelde tot voor kort in Parijs, ook onder Wilson, en ontving daar veel lof van de Franse pers. Het is een stuk geschreven voor grote acteurs, met humor, maar ook met momenten waarin de hallucinerende waarheid van menselijke verhoudingen zichtbaar wordt. De landelijke première zou aanvankelijk in de Haarlemse Stadsschouwburg plaatshebben maar omdat George Wilson op de voorgenomen datum niet aanwezig kon zijn is de officiële première verschoven naar 24 september in Den Haag. Vóór en na die datum komt De Wisselwachters toch in Haarlem. Steenbergen en Droog zijn te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg op 20,21, 22,27 en 28 september, aanvang 20.15 uur. Op donderdag 27 september is er ook een matinee-voorstelling, aanvang 14.30 uur. Woef en Muis. De Peter Faber Show is een reprise van een niet alledaagse theaterervaring van het vorig seizoen. De voorstelling speelt rond de verbeelding aan de macht. Samen met het publiek worden steeds nieuwe situaties opgeroepen. Nu eens is Peter Faber de echtgenoot in het gelukkige huwelijk van Woef en Muis, een leuk alternatief stel; dan weer is hij een boom die omgehakt wordt, een flathond of een klein jongetje dat bang is in het donker. Faber brengt een hele reeks mannetjes tot leven in dit soloprogramma op een ongedwongen manier. Het programma van de voormalige Werktheater-acteur speelt in de Toneelschuur I van donderdag 27 tot en met zaterdag 29 september. Aanvang 20.30 uur. Sundance. Toneelgroep Centrum brengt drie stukken in de Haarlemse Toneelschuur volgende week. Op woensdag presenteert de groep haar nieuwe lunchvoorstelling, Sundance in Toneelschuur II, aanvang 12.30 uur. Sundance, met Jimmy Berghout, Wilbert Gieske, Ben Hulsman, Frans Koppers en Peter Rümer, is een „lunchtime Western”. Het stuk opent in een bar, ergens ten westen van de Missouri, waar twee revolverhelden een gesprek over koetjes en kalfjes houden en het uit de weg ruimen van ongewenste elementen door middel van een kogel. Dan maakt Billy the Kid zijn entree en buiten klinken schoten. De spannende eenakter werd geregisseerd door Eddy Habbema. Het toneelbeeld is van Dolly Leemans en de vertaling van Rob Scholten. Pinter. Van woensdag 26 tot en met zaterdag 29 september komt toneelgroep Centrum met twee stukken van Harold Pinter ter gelegenheid van haar 30-jarige bestaan als gezelschap. In de afgelopen jaren heeft Centrum de nieuwe generatie Engelse toneelschrijvers als bouwstenen gebruikt en met name Harold Pinter. „In de kamer” is Pinters vroegste stuk over een ouder echtpaar dat op een koude wintermiddag opgeschrikt is door de deurbel. Een jongeman zegt dat hij gehoord heeft dat er in het bewuste huis een kamer vrij is: de hunne. Een beetje pijn heeft als belangrijkste motief de dreiging in de persoon van een luciferverkoper die zich zwijgend ophoudt bij het tuinhek van een echtpaar van middelbare leeftijd. De rollen in deze twee stukken worden vertolkt door Monique Kramer, Elisabeth Hoytink, Onno Molenkamp, Lou Steenbergen, Elias van Zanden, Ingeborg Elsevier, Frans Koppers en Henk Rigters. Regie is van Jacques Commandeur. Toneelschuur III, aanvang 20.30 uur. ter gelegenheid van haar dertig-jarig bestaan. Vrijdagavond is er een grootse Vaudeville-show in het Haarlemse Concertgebouw, aanvang 20.15 uur. De jazz-zangeres Victoria Varekamp is de spil van de show, bijgestaan door de Limehouse Jazz Band onder leiding van Remco van der Gugten, de Minerva Jazzband onder leiding van Hans Esman, theatergroep Caroussel, de vocale groep Bellen (dat in 1977 op Cameretten de eerste- en publieksprijs behaalde) en Jan Bommerson, die de tweede prijs won op het Cameretten-festival in 1975 met de groep Jank, en Martin van Dijk die nog maandelijks via de Vara is te horen samen met Henk Lagerwey, komen allemaal uit Groningen. De groep speelt in de Toneelschuur II op vrijdag 21 en zaterdag 22 september. Aanvang 20.30 uur. liefde voor zich te winnen. De regie is van Kick Steenkist en het orkest staat onder leiding van F ons Schellekens. De hoofdrollen worden vertolkt door Ron Adelaar, Truus Bording, Ria Broekhof, Nellie Bruinzeel, Ale Buma, Ko Groeneveld, Tom Hoogendoorn, Nico Toledo, Ron Visser, Riet van Waard, Jan Workum en Nico van de Zijden. Aanvang 19.45 uur. Nieuw Heiligland 3 in Haarlem. Geopend van 17 tot 2 uur ’s nachts, op zondag vanaf 14 uur. Grote- of St. Bavokerk. Stadsorganist Albert de Klerk concerteert dinsdag 25 en donderdag 27 september in de Grote of St. Bavokerk in het kader van de Haarlemse gemeentelijke orgelbespelingen. Dinsdag, aanvang 20 uur, speelt De Klerk werk van onder anderen Dufay, Di Lasso, De Monte, Sweelinck, Van den Kerckhoven, Van Noordt, Loeillet en Van der Horst. Om 15 uur komende donderdag, begint een programma met composities van Pachelbel, Homilius, Dandrieu, Camidge, Langlais en Boëllmann. Drukkerstroost. In het cultureel cen trum ’t Oude Slot aan de Ir. Lelylaan 6 in Heemstede is tot en met 7 oktober een tentoonstelling te zien van werk van leden van het grafisch genootschap Drukkers troost. Men kan er van 14-17 uur terecht, met uitzondering van maandag en dinsdag. Schiphol. Etsen, wandkleden en kera miek vormen een expositie die tot 5 no vember te zien is op de derde verdieping van het stationsgebouw van Schiphol na bij restaurant Aviorama. De keramiek is gemaakt door Fenny de Mooy uit Ursem, de etsen en wandkleden door Andrea Groen uit Wognum. De openingstijden zijn dagelijks van 12-21 uur. De Ark. Foto’s van Wilco Jansen wor den tot 1 oktober geëxposeerd in De Ark, Theater De Balie (Kleine Gartmanplantsoen 10, tel. 232904/240394) do. vr. za. 20.30 uur: „We staan er gekleurd op” m.m.v. Marius Monkau, Andries Mok en Rob v.d. Meeberg, regie John Heawood; vanaf ma. 20.30 uur: „De jongste dag” m.m.v. Rutger Weemhoff, Frank Vogels e.a.; zo. 14.30 uur „We staan er gekleurd op” (vanaf 14 jaar). Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 uur: Springband ’79 o.l.v. Willem van Manen; za. 21.30 uur: Sunny Murray Trio m.m.v. David Murray, Wilbur Morris; wo. 21.30 uur: Arabesk Leo Kuypers. Carré (Amstel, tel. 225225) do. vr. za. en zo. 20.15 uur: „Brasil Tropical”; ma. 20.15 uur: „The Crusaders” Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) klei ne zaal 20.30 uur dag. beh. zo. en ma.: „Zat ik maar thuis met een goed boek” door Cabaret Nar; Grote zaal do. vr. za. di. en wo. 20.30 uur: „Overspelen", regie Peter Oosthoek m.m.v. Polio Hamburger, Luk van Mello, Lettie Oos thoek, Coby Stunnenberg e.a.; Paloniezaal do. vr. 12.30 uur: „Sundance", eenakter van Meir Z. Ribalow, regie Eddy Habbema m.m.v. Jim my Berghout, Wilbert Gieske, Ben Hulsman, Frans Koppers en Peter Römer; zo. 14 uur: „Het wonderlijke verhaal van een steenhou wer” (6-10 jaar) door Francine Abbine Cleyntheater (H. Cleyndertweg 63a, tel. 271815) vr. 20.30 uur: „Calgija - volksmuziek uit Bal kan en Turkije; zo. 20.30 uur: Robert Kreis café-chantant met „U, ik en de piano". Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) do. kleine zaal 20.15 uur; Robin Alleson viool, Gérard van Blerk piano (Mozart, Brahms, Franck, Maderna en Frid); vr. en za. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Abdel-Rahman El-Bacha piano (Manneke, Mozart, Strauss); vr. kleine zaal 20.15 uur: Orlando Kwartet (Haydn, Brahms en Dvorak); za. kleine zaal 20.15 uur: Ned. Cello Kwartet (Vivaldi, Lachner, de Stainlein, Jongen, Petit en Moor); zo. grote zaal 20.15 uur: Tamas Vasary piano (Liszt, Schumann), kleine zaal 11 uur: Theo Olof viool (Bach) en om 14.15 uur: Henk van Ulsen met „Van het een komt het ander” (Van het Reve), 20.15 uur: Tibor de Machula violoncel (Bach); di. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philhar monisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Ca role Dawn Reinhart trompet (Haydn, Hum mel, Wagner); wo. grote zaal 12.30 uur: Amst. Kamerorkest. Engelse Kerk (Begijnhof) za. 16 uur: Ned. Harp- trio (Debussy en Badings). De Krakeling (Nieuwe Passeerdersstraat 1) za. 14 uur: „Rebecca” dans en mime (7-9 jaar), wo. kunnen kinderen zelf toneelspelen (8-12 jaar). De Kleine Komedie (Amstel 56-58, tel. 240534) dag. beh. ma. 20.15 uur: „Funhouse Funhou se” van Rob van Houten m.m.v. Deike Bosch- ma, Cor Beurskens, Hans van den Hoek en Carry Schomper. De Ganzenhoef (Ganzenhoef 15, tel. 902181) z. 14 uur: „Deurtje open, deurtje dicht” - Clowntje in het ziekenhuis (5-10 jaar), wo. 14 uur: Boa Constrictor - Grote mensen (5-10 jaar). De Kroeg (Lijnbaansgracht 163, tel. 250177) ma. 21.30 uur: Jack van Poll Trio met Wilbur Little, John Engels, di. 21.30 uur: Pan Con Quesco; elke wo. 21.30 uur: Piano Trio Session. De Meervaart (Osdorpplein 67, tel. 107393) do. 20.15 uur: „Zerken" door toneelgroep Appel m.m.v. Peter van der Linden, Willem Wagter, Henk Votel en Aus Greidanus; vr. 20.15 uur: „Pepito’ door de Lyrische Komedie, opera- comique van Jacques Offenbach en „De ver loofde van Margot”, concert-dramatique van Robert Planguette; za. 21 uur: Capital Letters, Eng. reggaeformatie; zo. 12 uur: Harry Mooten accordeonrecital, 15 uur: The Diamond Five m.m.v. Greetje Kaufeld; wo. 20.30 uur: Nina Hagen-popconcert. Mickery (Rozengracht 117) do. 20.30 uur: „Laza rus” door Fiji Company uit New York; vr. en za. 19.30 en 22 uur. „Lazarus”. Melkweg (Lijnbaansgracht 234a, tel. 241777) vrouwenfestival do. 20 uur: „Hormone Imba lance”, 22 uur „Demetra goodbye” in de Thea terzaal; in de Fonteinzaal 20 uur: Ana Kamien, 22 uur: Joanne songs, 23 uur: Come out; vr. Theaterzaal 20 uur: Spiderwoman, 22 uur: Julia Daves, 23 uur: Babeth, 24 uur: Sofa band, Fonteinzaal 21 uur: Hormone Imbalance. 23 uur: Chocl, 24.30 uur: Impro Theatre; za. The aterzaal 20 uur: Josepha Mendels, 22 uur The atre, 24 uur Roza King, Fonteinzaal 20.30 uur: Hormone Imbalance. 22.30 uur Ana Kamien, 23.30 uur; Toshiko Theatre; zo. Theaterzaal 20 uur: Prologue en Ana Kamien, Fonteinzaal 20.30 uur: Josepha Mendels, 22 uur: Hormone Imbalance; wo. Fonteinzaal 22 uur: Buckteeth met Elja Pelgrom en Hans Dagelet. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstraat 404, tel. 233462) do. vr. za. en zo. 20.15 uur: „Alle laatjes open” van Annie M. G. Schmidt, Guus Vleugel, Michel van der Plas, m.m.v. Conny Stuart, Willem Nijholt, Gerrie van der Klei en Paul Deen, vanaf wo. 20.15 uur: „Er valt een traan op de tompoes" van Annie M. G. Schmidt, regie Lodewijk de Boer, m.m.v. Nell Koppen, Trudy La bij, Wim Kouwenhoven, Flip van Duyn en Marlies van Alcmaer. Noorderkerk (Noordermarkt) za. 20.15 uur: Jos van der Kooy orgel (Mendelssohn, Bridge, Kee). Suikerhof (Prinsengracht 381) zo. 16 uur: Tour de chant-progr. „Come on down” door Jan Elbertse, Joseph Misikili en Michel van Hene gouwen. Tingel Tangel (N.Z.-Voorburgwal 282) do. vr. za. en zo. 20.30 uur: „Geloof, Hoop en Liefde” door Marijke en Sieto Hoving. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat 13, tel. 732166) vr. 18 uur in de Aula: Springband 1979 o.l.v. Willem van Manen, za. 15 uur: Hoketus, zo. 15 uur: Amsterdams Gitaar Trio. Studio Amazone (Keizersgracht 678) do. en vr. 14 uur: „Leve de Bruid” door toneelgroep Vitrages. Oude Kerk (Oudekerksplein) vr. 20.15 uur: or gelconcert door Aad van der Hoven, za. 20.15 uur: orgelconcert door Gert Muts. De Populier (Nieuwe Herengracht 93, tel. 243136/254438) do. 20.30 uur: „Leven is sloven en liefde is lastig” door Dorine van der Klei; vr. en za. 20.30 uur: „We mogen niet klagen” door Cabaret Dolf de Vries, muziek door Ger ry Truppe. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) do. konsertzaal 20.30 uur: Taller Amsterdam, zuilenzaal 22.15 uur: Penta, shaffyzaal 20.30 en 24 uur: Bamsisters; vr. konsertzaal 20.30 uur: Taller Amsterdam, zuilenzaal 22.15 uur: Pen ta, shaffyzaal 20.30 uur: Bamsisters, 74 uur: Gezusters Bam en OAAO; za. kou rtzaal 20.30 en 24 uur: Taller Amsterdam, zuüenzaal 22.15 uur: Penta, shaffyzaal 20.30 uur: Bamsis ters, 24 uur: Gezusters Ban en OAAO; zo. konsertzaal 20.30 uur: Taller Amsterdam, zui lenzaal 22.15 uur: Penta, shaffyzaal 20.30 uur: Bamsisters; di. konsertzaal 20.30 uur: Taller Amsterdam, zuilenzaal 20.30 uur: Kamerge- beurtenis; wo. konsertzaal 20.30 uur: Taller Amsterdam, zuilenzaal 22.15 uur: Penta. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20 uur: „Ik Tabarro-Gianni Schicci”, 2 korte opera's van Puccini m.m.v. o.a. Renato Capecchi, Angela Bello, Deborah Browne, Saskia Gerritsen, Nancy Shade, Mary Wil lems, Pieter van den Berg, Nico Boer, Jan Deksen, Meinard Kraak, Lieuwe Visser, het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk, regie Lotfi Mansouri; vr. 20.15 uur: Nationaal Ballet met Serenade, Jeux, Grand Trio; za. 20.15 uur: „Mensch, durf te leven” door Publiekstheater; zo. 14 en 20.15 uur: Nationaal Ballet met: „Les Sylphides, Le spectre de la rose, Petroesjka"; ma. 20 uur: „Der Fliegende Hollander”, opera van Ri chard Wagner m.m.v. Het Concertgebouwor kest o.l.v. Edo de Waart, regie Franz Marijnen, sol. Annett Andriesen, Ellen Shade, Matti Ju- hani, Adriaan van Limpt e.a.; di. 20 uur: „II Tabarro en Gianni Schicchi"; wo. 20 uur: „Der Fliegende Hollander”; in de foyer do. 12.30 uur. Pepito" lyrische komedie-opéra comique van Jacques Offenbach en om 18 uur: „Anti gone" van Jean Anouilh door Publiekstheater; vr. 12.30 uur: „De verloofde van Margot” con cert-dramatique van Robert Planquette; za. en zo. 18 uur: „Antigone”. col k

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19