TOETREDING VELSEN TOT BDZK TER DISCUSSIE sluitingstijd thuis na STERK start seizoen met feestelijke instuif rs BUNNIES bovenstebeste kinderschoenen, verantwoord tot in alle details. Kom maar kijken! A. Schipper zestig jaar lid van fanfarekorps Wilhelmina Hogere gasprijs kost geen cent De Planeet” Weekendhulp IJmond” ook CHIQUE waarom ook niet? 99 99 nt I SOCIALE DIENSTVERLENING VOOR NOODGEVALLEN PROGRAMMA BUURTHUIS NOG BEPERKT „De Zonnebloem” zoekt medewerkers gij. 5 IJMOND DONDERDAG 20 19 7 9 4 SEPTEMBER DIRECTEUR GASBEDRIJF: Tel. 023- 24 12 66 <5 i mum- at de >ot”. Deze week speciaal aanbevolen: Suprêmes de Ramier (suprêmes van houtduif) wijnadvies: Pradeaux, Bandol EXPERTS VOOR BETER SCHOENWERK ik. j£ (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Bij buurthuis „De Planeet” voor een kwartje gein bij de vleet”. Een slag zin die slaat op het feest, dat zaterdag in en rondom buurthuis De Planeet aan de Mercu riusstraat 56 in IJmuiden veel buurtbewoners op de been moet brengen. Niet alleen om het feest, maar ook omdat het min of meer een open dag van het buurthuis is. Zoals Cor de Jong, één van de organisatoren het stelt: „Iedereen, jong en oud, kan zich niet alleen uitleven op het feest, maar ook kennis maken met de activiteiten die wij organiseren. Daar gaat het om!” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zowel het CDA als D’66 heeft bezwaren tegen de te grote stem in het kapittel van Haarlem in de gemeenschappelij ke regeling voor het waterpro duktiebedrijf Zuid-Kennemer- land. HAARLEM CASTRICUM HEEMSKERK IJMUIDEN Jearsey japon f. 159,— Een jersey japon, die de glamour weerspie gelt van de jaren vijf tig. Dit blijkt uit de vloeiende halslijn, de rozetvormige schou- derpas en de lakcein tuur. Een chique japon voor gezellige avonden. I I rol Haarlem Mevrouw C. C. M. T. Maes-Janssens (D'66). (ADVERTENTIE) ■ir H. van Leeuwen (CDA). (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) W (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 1 ’,50 4 Bezwaar tegen overheersende in waterbedrijf SANTPOORT. Het Santpoortse fan farekorps Wilhelmina houdt zaterdag 22 september een feestelijke bijeenkomst in de grote zaal van Zomerlust aan de Hoofdstraat. Op deze avond zal de heer Naast en onderling verbonden met de Huismuis, dus n totaal xclusieve collectie onder één dak! bovenstebeste Bunnies A. Schipper worden gehuldigd die niet minder dan zestig jaar lid van de vereni ging is. De heer Schipper was een van de Sant poorters die zich bijzonder energiek voor de vereniging ging inzetten. Nog steeds blaast hij graag en vaardig zijn partij mee. Bovendien maakt hij zich reeds jarenlang verdienstelijk bij het begeleiden van jon ge leden. Een andere activiteit komt de clubkas ten goede; voor dit doel zamelt hij regelmatig oud papier in. uur uur giste- bezoek lat hij sn met :ert de op het or het ielega- o werd I ibiliteit ■m van n wor- IE zich lagstuk op de t name gevers- /erheid ïhoolde o soms es in de Mevrouw C. Maes van D’66 deelde deze mening, gelet op een niet-ondenkbare con flictsituatie. „Er spelen gemeentelijke be langen mee”, aldus mevrouw Maes. Even als Van Leeuwen wilde zij eerst overleg gen met haar fractie. Voorzitter A. van Woensdagavond stond de toetreding van Velsen tot de gemeenschappelijke regeling ter discussie in een gecombi neerde vergadering van de commissies bedrijven en personeelszaken. De bijeen komst had een informatief karakter. De gemeente Haarlem heeft in het alge meen bestuur van het gemeenschappelijk waterproduktiebedrijf volgens de nog goed te keuren gemeenschappelijke rege ling vier stemmen, terwijl Velsen twee stemmen heeft. De heer H. van Leeuwen van het CDA vond de rol van Haarlem met 50 percent van de stemmen te groot. tje aan de Mercuriusstraat allemaal wordt gedaan. Trachten actieve mensen te krijgen voor het buurt huiswerk. Want hier schort nog het een en ander aan. „Vergeleken met het vorige seizoen zijn er weinig veranderingen in het programma”, vertelt Cor de Jong. „Dat was ook niet nodig, want de verschillende activitei ten liepen goed. Voor de kinderen hebben wij bijvoor beeld weer de handwerkclub, de hobby- en zaaggroep, de tafeltennisclub en voor de wat oudere jeugd op de vrijdagavond de discotheek „Where’69”. De activiteiten voor volwassenen omvatten ook nu weer het emailleren op de maandagavond en naaien en verstellen en hand werken op de dinsdagavond. Maar meer ook niet. Als wij meer mensen hebben, die iets in het buurthuiswerk willen doen, dan kunnen wij ook meer activiteiten organi seren”. een grote ervaring met het opvangen van crisissituaties en speciaal daarvoor is de aanvullende hulpverlening bedoeld. Mevrouw Maes van D’66 vroeg zich af of de vier waterbedrijven nu al samenge voegd moeten worden tot een regionaal produktiebedrijf. „Er lopen nu nog be zwaren bij de Kroon tegen het reorganisa tieplan van de drinkwatervoorziening in Noord-Holland”, zei zij. Mevrouw Van Heel antwoordde daarop dat de Kroon pas uitspraak zal doen, wanneer er meer dere provincies een reorganisatieplan hebben en er meer gemeentes zijn die daar bezwaar tegen maken. Pas dan heeft de Kroon een overzicht en zal op basis daarvan een uitspraak doen. Het ligt in de Heel-Montijn wees op het feit dat Haarlem weliswaar veel invloed heeft, maar geen overheersende rol kan spelen. Samen met Bloemendaal en Zandvoort heeft Velsen een soort vetorecht. In een komende vergadering van de commissie personeelszaken wordt deze kwestie afgerond. VELSEN. „De gasprijs gaat per één oktober omhoog zonder dat er meer be taald hoeft te worden”. Zo omschreef ing. J. ten Cate, directeur van het bedrijf gas, reiniging en water, de komende tariefs verhoging voor gas op de woensdag avond gehouden bijeenkomst van de commissie bedrijven. Sinds 1 januari 1979 hebben de gemeen ten ten zuiden van de lijn Beverwijk en Ommen naast het gas uit Groningen een injectie gekregen van gas van een hoger calorische waarde, afkomstig van andere gasvelden in Nederland en de Noordzee. Omdat de calorische waarde van dit gas hoger is, heeft de afnemer minder kubie ke meters nodig voor verwarming of an der huishoudelijk gebruik. Aanpassing van huishoudelijke gasapparatuur is een kostbare zaak. Daarom heeft de Neder landse Gasunie gekozen voor vermenging van hoog calorisch gas met het Slochte- rens aardgas om op deze wijze de kwali teit in voldoende mate te beheersen. IJMUIDEN Kennemerlaan 95 L. Nieuwstraat 797 SANTPOORT Hoofdstraat 152 1,80 ’,60 5,50 ’,70 ),50 1,75 Toen de zestienjarige A. Schipper lid van het fanfarekorps wilde worden gaf dit nogal problemen omdat de vereniging ge heel op „De Vaart” (deel van het tegen woordige Santpoort-Zuid) was georiën teerd. Leden uit „Santpoort” (het huidige Santpoort-Noord) werden door de aparte sfeer in de beide dorpsgemeenschappen niet bepaald van harte begroet. Dat het fanfarekorps een andere koers ging vol gen is de vereniging alleen maar ten goede gekomen, omdat toen de grote bloei van het korps begon. wordt met ingang van genoemde datum het telefoonnummer 023-256198 openge steld voor sociale hulpverlening. Mensen in acute psychische en sociale nood krij gen via dit nummer mensen van het Haarlemse Crisis Interventie Centrum aan de lijn. Deze instantie kan bogen op Het fanfarekorps zal zaterdag een kort repertoire ten gehore brengen. Ook de populaire drumband zal meewerken. Daarna omstreeks half tien wordt de jubilaris een receptie aangeboden. De avond, die om acht uur begint, is vrij toegankelijk. S. VELSEN. Bij elkaar 54 hulpverle ners in het gebied IJmond zetten met ingang van 28 september hun schouders onder een gezamenlijk experiment. On der de naam „Weekendhulp IJmond” lucht- aariees •n be- ,ibane- le toe- isteren fdstad g zijn p hun nilitai- entaar elische 8 juni, ers en- VELSEN. Het regiobestuur van de afdeling IJmond van de nationale vereni ging „De Zonnebloem” heeft in de ge meente Velsen vier afdelingen opgericht om meer inhoud te kunnen geven aan het werk dat de vereniging doet. Dit werk bestaat uit het bevorderen van het welzijn van zieken van alle gezindten door onder meer het regelmatigg bezoeken van zie ken, gehandicapte en eenzame mensen. De afdelingen willen zoveel mogelijk ad ressen verzamelen van mensen die be hoefte hebben aan zo’n bezoekje, zij vra gen bovendien mensen die deze bezoeken willen afleggen. Belangstellenden kunnen voor informatie terecht bij de secretaris van het regio-bestuur (J. G. Vos, tel. 02550- 13013) of bij de secretariaten van de nieuw opgerichte afdelingen Driehuis (mevr. A. M. Olgers-Bourgonje, tel. 02550-30090); Santpoort (mevr. W. Diederiks-van de Valk, tel. 023-376379); IJmuiden-Oost (mevr. T. Duin-Klaver, tel. 02550-22296) en IJmuiden-West (mevr. A. Zijlstra-van Es, tel. 02550-20785). landen sn Brits it jaar van de loslems bevol- Het gaat om een experiment gedurende drie maanden bedoeld om te peilen in hoeverre het initiatief voor de IJmond in een behoefte voorziet. De bij de proef betrokkenen hebben alle een normale dagtaak bij sociale diensten (in de ge meenten Velsen, Beverwijk en Heems- kerk) het algemeen maatschappelijk j werk, de gezinsverzorging en het bureau voor levens- en gezinsmoeilijkheden in het gebied. Voor de 54 deelnemers is een week endrooster opgesteld. Ieder van hen moet zich gedurende één weekeinde per maand voor hulpverlening beschikbaar houden. Het weekeinde loopt volgens het ingestel de rooster van vrijdagmiddag vijf uur tot maandagochtend acht uur, een periode waarin tot dusver voor hulpverlening in acute gevallen geen enkele hulpverle ningsinstantie thuis was. Zowel hulpverle ners als hulpvragers kunnen in genoemde periode het nummer 023-256198 draaien. Voor afhandeling van binnenkomende te lefoontjes staan bij het Haarlemse C.I.C. twee mogelijkheden open. De dienstdoen de hulpverlener in Haarlem handelt het naar voren gebrachte probleem zelf eventueel telefonisch af als niet van een crisissituatie sprake is. Mogelijkheid twee: er moet in geval van acute nood daadwerkelijk bijstand verleend worden. Het C.I.C. verleent dan zelf bijstand even tueel samen met Weekendhulp IJmond na terugkoppeling naar de man of vrouw die daar de weekendienst draait. De suggestie voor bereikbaarheid in het weekeinde voorzieningen te treffen komt oorspronkelijk van de maatschappelijk werkers Ed Lub en Kees Maas, beiden verbonden aan de Sociale Dienst in Vel sen. Beiden kozen dit thema als onder werp voor een scriptie waarop zij vorig jaar afstudeerden aan de School voor Maatschappelijk Werk in Haarlem waar zij een part-time opleiding volgden. Een initiatiefgroep ging korf na voleinding van hun studie aan de slag om de gedach ten in de scriptie op uitvoerbaarheid te toetsen. Binnen deze groep fungeert de heer G. Meijer van de politie Heemskerk als contactpersoon voor de politiekorpsen in het gebied die inmiddels van de nieuwe vorm van dienstverlening op de hoogte zijn gebracht. bedoeling dat voor 1 januari 1981 de wa terbedrijven van de vier gemeentes wor den overgenomen door de provincie. De totstandkoming van 'een gemeen schappelijk waterproduktiebedrijf heeft voor zes Velsense ambtenaren, die mo menteel werkzaam zijn in het Velsense waterbedrijf, tot gevolg dat zij in dienst komen van het gemeenschappelijk water produktiebedrijf. Dit heeft nagenoeg geen problemen opgeleverd. Rechtspositioneel worden de zes Velsenaren gelijkgetrok ken met de collega’s Haarlem, die de beste regeling hebben. De salariëring van de Velsense ambtenaren wordt hoger. Alleen voor wat betreft de rangsbenaming werd door het Velsens personeel bezwaar gemaakt. Op het programma staat al meer dan Cor de Jong aangeeft. Zo is men van plan een doe-het-zelfcursus te organiseren, verder volksdansen, poppen maken, film, toneel, tafeltennis en bloemschikken. Op een vraag van CDA-er Van Leeuwen over de prijs van het water werd duidelijk dat Velsen zich moet aanpassen aan een gemiddelde produktiekostprijs van het water. Haarlem betaalt momenteel meer dan het gemiddelde, terwijl Velsen al on geveer op het gemiddeld niveau zit. Voor de komende tien jaar is er een compensa tieregeling om de vier gemeenten op één lijn te krijgen voor wat betreft de gemid delde produktiekostprijs. stelijke man”) it Bah- le emir wetten in de iigheid atollah Suiten- beves- 'ereen- 1 rege- elische aelisch ils van ren op igeling Buurthuis De Planeet wil zich zaterdag goed presente ren aan de buurtbevolking. Laten zien wat in dat gebouw- -ü- Mensen in psychische dan wel sociale nood kunnen vanaf 28 september ook in de weekeinden terugvallen op een vaste groep hulpverleners in de IJmond. Op telefonisch verzoek waarvoor het Haarlemse C.I.C. een vaste lijn beschikbaar houdt. De feestdag, die zaterdag om tien uur begint, moet de buurtbewoners actief bij het buurthuisgebeuren betrek ken. Geld gaat het feest voor hen nauwelijks kosten, zoals in de slagzin al min of meer wordt aangegeven. Iedereen kan aan verschillende spelletjes meedoen voor slechts één kwartje. Ballen gooien, darts werpen, tafeltennis, grabbelen in een grabbelton, of poffertjes eten en een glaasje fris drinken, de prijs blijft hetzelfde. Een van de hoogtepunten van deze festiviteiten moet wel de hobbelpaardwedstrijd worden. Een uit Limburg overgewaaid evenement, waarin deelnemers op zelfge maakte houten paarden zullen trachten zo snel mogelijk de finish te bereiken. De informatiestands, die de bezoekers inlichten over het activiteitenpakket, dat buurthuis De Planeet dit sei zoen te bieden heeft, vormen een belangrijk onderdeel van deze feestdag. De festiviteiten worden tussen half één en half twee muzikaal opgeluisterd door drumband „Voorwaarts”, die met de majorettes op het feestterrein voor een optre den zorgt. Barteljorisstr 24-28 Burg.Mooyslr.K) G.v.Assendelftstr.la Lange Nieuwstr. 497 O üj o. 'i.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5