Drinkt u meth gerust hart koffie? Kijkje in kunstmestfabriek Jeugdbowlers goed op dreef in Zaandam en Heiloo Autoshow in Heemskerk Elektrotechnicus jubileert zakennieuws politienieuws de jongste van opel burgerlijke stand e Koffie Hag. probleemloos lekker! Want Hag is échte koffie, gezuiverd van schadelijke stoffen zoals coffeïne. Ja, zo’n kopje Hag doetje goed... écht goed iFkgtite havcn- berichfén y veilingen, beverwijk s° kort ijmondnieuws Verkeerscursus van start in gemeentehuis TH i 4 VELSEN unieke aanbieding SEPTEMBER 19 7 9 DONDERDAG 20 IJMOND 8 J y gedurende 1 ia, Bottelo B.V. - Schiedam l eeld jaar V Het Motorhuis IJmond Lease Aqua, de frisse, heldere dorstlesser. Goed voor de lijn. Goed voor iedereen. Eerlijken natuurlijk van smaak. Dus ook beter om mee te mixen. Aqua, zuiver spuitwater. Dat is sprankelend nieuws. Probeer maar. W I 1 4 (ADVERTENTIE) 1 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) zuiver water Spuitw; A IA 'V O© r- Aconcagua Holstensailor, Kunstmestfabriek Mekog in IJmuiden heeft deze week haar bedrijf opengesteld voor de familieleden van het eigen personeel. Vanavond is voor hen de laatste mogelijkheid om dit bedrijf, dat samen met een aantal andere bedrijven behoort tot de Unie van Kunstmestfabrieken (UKF), te bezichtigen. De belangstelling voor het open huis bij de kunstmestfabriek is groot. Maandag avond werd het bedrijf reeds bezocht door circa zeshonderd belangstellenden, die per bus van en naar het station Beverwijk werden gebracht. De organisatoren verwachten in totaal ongeveer 1500 bezoekers te kunnen verwelkomen. De belangstellende familieleden hebben tijdens de uren waarop zij de fabriek kunnen bezoeken de gelegenheid een kijkje te nemen in werkplaatsen, laboratoria, tekenkamers en kantoren. Medewerkers van het bedrijf staan klaar om vragen te beantwoorden en informatie te verstrekken over de verschillende fasen van het produktieproces. Aantrekkelijk voor de bezoekers zijn vooral de praktijkdemonstra- ties, waarbij men in een aantal gevallen zelf aan de slag kan. In de kantine van het bedrijf wordt doorlopend een nieuwe UKF-film vertoond. Deze gaat over het belang van de kunstmestkorrels voor de land- en tuinbouw. HEEMSKERK. In het centrum van Heemskerk wordt op zaterdag 29 septem ber de „Dag van de auto” gehouden en daarvoor wordt het centrum voor alle verkeer afgesloten. Ook de beschikbare parkeerruimte in de kom zal aanzienlijk minder zijn dan gebruikelijk. Vijftien dealers uit de IJmond tonen die dag hun nieuwste modellen. Uit de dienst verlenende sector wordt aan de show deelgenomen door onder meer de Heems kerkse brandweer met de ladderwagen, de ambulancedienst en een plaatselijk toerwagenbedrijf, dat wil laten zien hoe comfortabel een hedendaagse bus is. Verder worden geshowd een mobiele kraan van een aannemersbedrijf, terwijl ook het proces van tectyleren wordt ge toond. Het gemeentelijk onderhoudsbe drijf is tijdens de show vertegenwoordigd met de hoogwerker, waarmee „luchtreis jes” mogen worden gemaakt. Tussen de autostands door worden con- sumptiekramen geplaatst. De show duurt van ’s morgens 10 uur tot ’s middags 5 uur. De Gerrit van Assendelftstraat, de Deutzstraat, het Burgemeester Nielen- plein en een gedeelte van de Maerelaan worden afgesloten voor het doorgaande verkeer. De autoshow wordt gehouden onder auspiciën van de Heemskerkse Onderne mers Combinatie. Eén van de pioniers die van Mekog hebben gemaakt wat het nu is. Zo noemde de plaatsvervangend directeur van de kunstmestfabriek, de heer J. T. M. Dekker, dinsdagmiddag in de stafkamer van het bedrijf de heer L. Groen uit Velsen-Noord. Deze trad veertig jaar geleden bij Mekog in dienst. Nadat de heer Groen, hoofdelektro technicus bij de elektrotechnische afdeling samen met zijn echtgenote en zijn zoon tijdens een besloten bijeenkomst door vijftien collega’s met zijn jubileum was gelukgewenst, ontving hij van de heer Dekker als jubileumgeschenken een gouden insigne en het gouden horloge. De heer J. D. Hakemulder, chef van de elektrotechni sche afdeling, waardeerde als tweede spreker tijdens het officiële gedeelte vooral de wijze waarop de heer Groen zich steeds opnieuw nieuwe technieken eigen maakte. Hij verraste de jubilaris met een door de afdeling zelf vervaardigde elektronische thermometer. Volgens collega A. van der Werf is de heer Groen vooral netjes en precies. Hij was hem dankbaar voor alles wat hij voor de jongeren had betekend. Namens de collega ’s overhandigde de heer Van der Werf de heer Groen een Engelse tafelklok. Na een kort dankwoord van de jubilaris werd de jubileumviering in de koffiekamer van Mekog voortgezet. IJMUIDEN. De jeugd van de Bow ling Bond IJmuiden heeft bij de start van de Nationale League een goede prestatie geleverd. In Zaandam en Heiloo werden alle wedstrijden gewonnen, waardoor de jonge bowlers met de volle twaalf punten huiswaarts keerden. Autodiefstal. In de nacht van dins dag op woensdag is een auto die gepar keerd stond op het parkeerterrein bij het Zeewijkplein in IJmuiden gestolen. Het betreft een goudkleurige Ford Taunus 1600 de Luxe met vinyl dak. Kenteken- nummer is 85-DX-19. De auto is eigendom van een 71-jarige IJmuidenaar. Opening LPG-station. Na drie jaar behelpen in een loods van minimale afme tingen opent Piet Schol (Stationsplein 3) vrijdag een nieuwe LPG-inbouwstation. Een nieuwe garage (365 vierkante meter) biedt voldoende ruimte voor ombouw van personenauto’s ten behoeve van aandrij ving met LPG, een vloeibare motorbrand stof. Naast benzine wordt dit produkt ter plekke ook geleverd. Met een „open huis” (vrijdag 18.00-21.00 uur) krijgt de nieuwe start een feestelijk accent. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 20-40, trosanjers 160- 200, asters 80-125, chrysanten 80-155, per stuk 40-70, dahlia 125, freesia 10-30, gladi ool 10-20, iris 7-22, lely 30-150, liatris 20-24, nerinen 30-50, roos 40-75, babyroos 12-26, statice 110-200. Planten: achmea 350-500, begonia 300- 500, begonia 300-500, coleüs 40-80, cycla men 450-950, gloxinia 120-250, calanchoë 65. Groenten: andijvie 18-46, bleekseldery 17-45, bloemkool 72-147, boerekool 25-58, bospeen 36-93, seldery 14-28, breekpeen 15-44, Chinese kool 16-24, groene kool 32- 46, knolseldery 32-44, komkommers 23-58, kroten 22, peterselie 15-31, postelein 30-60, prei 54-71, pronkbonen 100-140, radijs 15- 36, snijbonen 250-330, sperziebonen 100- 190, spinazie 18-71, spitskool 19-35, toma ten 300-320, uien 31-36, waspeen 20-41, champignons 131-139, brocelie 190-330, rettich 32-35, paprika 37, ijsbergsla 70-75. Aanvoer: postelein 3000 kilo, spinazie 18.000 kilo, andijvie 38.000 kilo, prei 12.500 kilo, bospeen 13.500 bos, radijs 440 bos, sla 71.000 stuks, komkommers 15.500 stuks, tomaten 2800 bakjes. Koningstraat 40-42 Beverwijk Tel. 02510-29162 in 5-deurs uitvoering al vanaf 499,- per maand VELSEN. In het gemeentehuis van Velsen is tot 29 september inschrijving mogelijk voor een verkeerscursus die op donderdag 4 oktober begint. De cursus, waarin verkeerskennis voor een meer ver antwoord rijgedrag voorop staat, omvat vier lesavonden (telkens op donderdag) en wordt gegeven in het Velsense gemeente huis. Deelname staat open voor ingezete nen van achttien jaar en ouder. Aanvangstijd is telkens half acht 's a- vonds. In de vierde klasse treden dit seizoen de senioren van Van Gooi, Manhatten Royal, N.M.B., van Nieuwkoop en Hubo van der Bos aan. Het kampioensteam van vorig jaar, Haarmans, moet zich nu in de derde klasse waarmaken. De resultaten van de verschillende teams van de Bowling Bond IJmuiden waren zeer behoorlijk. Van Gooi en Hubo van der Bos behaalden in him klasse de volle zeventien punten. Manhatten Royal eindigde op een tweede plaats en de teams van NMB en van Nieuwkoop behaalden respectievelijk elf en dertien punten. In de derde klasse slaagde team Haarmans er eveneens der tien punten in de wacht te slepen. De scores, die bij de laatste wedstrijden door de verschillende bowlers werden be haald, logen er niet om. Bert de Haan kwam op 224 pins, Theo Zant 202 pins, Jan Heyse 200 pins en bij de dames Tilly van Gooi 200 pins. De score van 279, die Ruud Groen vorige week behaalde, bete kende niet een evenaring van het record van Bert de Haan maar een verbetering met twee pins. OVERLEDEN: D. P. Zwaaij, 64 jaar, echtgenoot van M. Dam, IJmuiden; A. Webbe, 78 jaar, echt genoot van M. C. van Egmond, IJmuiden; J. Krijger, 73 jaar, echtgenoot van H. M. Hendrikx; G. Scholte, 63 jaar, echtgenote van J. Krijnen; W. Couwenhoven, 67 jaar, echtgenoot van H. C. van den Bos; N. van de Riet, 95 jaar, weduwe van A. Meijer, IJmuiden. Modeshow. In het restaurant Brede- rode te Santpoort-Zuid wordt maandag 24 september om twee uur en om acht uur een modeshow gegeven door de aan de Bloemendaalsestraatweg gevestigde mo dezaak „Jolie Madame”. Medewerking wordt verleend door Van Praags „Man’s Modeclub” uit IJmuiden en de schoenhan- del De Kort, eveneens uit IJmuiden. naam I adres 1 plaats I wil nadere informatie Nevendiensten. Ook in de r.k. Engel- munduskerk te Driehuis wordt dit seizoen een begin gemaakt met het houden van nevendiensten voor kinderen. De eerste bijeenkomst heeft zondag 23 september om elf uur ’s morgens plaats in de nieuwe parochiezaal. Sinterklaasactie. ue ieaen van ae coöperatieve middenstandsvereniging „DOKA” in Velsen-Noord komen van avond om negen uur bij elkaar in restau rant ’t Karrewiel aan de Wijkerstraatweg om zich te beraden over een Sint Nicolaas- en Kerstactie. Tevens zal aandacht be steed worden aan de DOKA-klanten- kaartactie die nu een half jaar loopt en zeer succesvol lijkt. De aanvang van de vergadering is om negen uur. Klaverjassen. De voetbalvereniging WB houdt vrijdagavond 21 september haar eerste klaverjasdrive van dit seizoen, de kaartavond wordt gehouden in het paviljoen Koningsveld op het sportpark Rooswijk. Als gewoonlijk staat deze drive ook open voor leden van de handbalver eniging „IJmond”. Behalve geklaverjast wordt er ook gekiend en wordt een verlo ting gehouden. De avond begint om acht uur. De nieuwe Opel Kadett is bij Het Motorhuis IJmond Lease voor de tijd van één jaar te leasen! reeds vanaf fi.479,B per maand (excl. BTW) (voor een 2-deurs uitvoering)* en daar zit alles in: ook onderhbud, reparatie en wegenbelasting. Daarbuiten betaalt u alleen de brandstof. Vraag voor andere typen prijsopgave tel. wil prijsopgave voor leasing van (merk en type) I Bon ingevuld in envelop zonder postzegel sturen aan Het Motorhuis IJmond Lease, Machtiging 84, Beverwijk l BEVALLEN: M. Schmid-Roossien, d„ IJmuiden; A. A. Huizinga-de Groot, d., IJmuiden. Hi i !iKGimc Woensdag aangekomen: Fridel, Roches ter, IJmuiden; Larus, Antwerpen, IJmui den; Monkada, Vaise; Koyomaru, Tha mes, IJmuiden; Eco Sado, Setubai, Vel- sen; Tycha, Boston; Piquence, Southamp ton; Bolivia, Bremen, Zambesi; Jeddah, Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Thorod- land, Buenos Aires; Nordfels, Emden; Amparo, Antwerpen; Sambeek, Tolkis, Zaandam. Woensdag vertrokken: Mentor, Noord zee; Gudria, Antwerpen; Springbuck, Vel- sen, Cont. Plat; Tine, Esbjerg; Dinack, Antwerpen; Cleo, Pireaus; Subro Valour, Gr. Yarmouth; Smit Lloyd 5, Velsen, Cont. Plat; Possehl, Emden; Sigrid Wher, Antwerpen; Lynx, Antwerpen; Saturnus, IJmuiden, Aberdeen; Larus, IJmuiden, Rotterdam; Neptunus, IJmuiden, Tanan- ger; Roselil, Lagos; Larus, IJmuiden, Rot terdam; Neptupus, IJmuiden, Tananger; Ore Saturn, IJmuiden, Puerto Ordez; Eco Luisa, Hamburg, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Valley, Hamburg; Havanna. j. i i x Er staat een nieuwe fles inde w inkel met 0. o Oo 0 0 o O 0 0 T.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9