Ingrid Bolleboom leidt sportpuntiq Tweekamp dammen onbeslist DOELMAN JAN NEDERBURGH VAN TELSTAR: Verlies Kinheim e opstellingen en programma's voor Exfla’s Weer succes Gilks en Koppen in eindstrijd Spreekverbod Mogelijk miljoen voor Willem II Geen Russen naar Wijk aan Zee Gemeente Tilburg gaat hoogte salarissen bepalen Erkenning Verwijten Blessure Programma 17 SPORT 19 7 9 SEPTEMBER ZATERDAG 2 2 Start NK-turnen teleurstellend Bibi Vos: tweede plaats. aagd 8 00 9 15 9.00 35.25 7.90 9.10 9.15 35.10 :en- 8 60 8.55 8.65 34.80 taakte 7.90 8.60 885 34.05 8.65 835 7.95 8.25 33.20 hakeld iring, )2/YC dan bij Ajax op de bank zitten sring iring, 9 10 36 90 9.25 9.25 9 30 9 10 9.15 9 20 9.30 36.75 9 20 9.10 9 00 9.15 36.45 9.20 8.95 9.15 8 80 36 10 8.65 8.85 8.80 35.35 AZ’67: Van ri- Lene Koppen l/YC kte- s brief len adem. Verder kwam er weinig terecht van de deelneemsterslijst die oorspronkelijk de namen van 17 turnsters bevatte. Maar in werkelijkheid draaiden slechts acht meis jes volwaardig mee. De rest was óf gebles seerd, óf zo onzeker van zichzelf dat ze slechts op twee onderdelen (paard en vrije oefening) acte de présence gaven. En dit alles gebeurde zonder dat de aanwezigen in de zaal daarvan op de hoogte werden gebracht. Bij al deze pessimistische bespiegelin gen waren er deze eerste avond ook enige pluspunten. Ondanks het feit dat de jury aanzienlijk zwaarder oordeelde dan het college, dat in Hongarije achter de beoor- delingstafels zat, scoorde Ingrid Bolle boom op alle vier onderdelen boven de negen, evenals Marja Huijting (ondanks hinder van een spierblessure) en de kittige Bibi Vos. Vanavond zal blijken, in hoever re deze trend zich voörtzet. (Van onze sportredactie) VELSEN. „Vorig seizoen heb ik me meer dan eens afgevraagd, waar doe ik het allemaal nog voor. Dat was in de periode dat ik door een kniebandscheu- ring vijf maanden uit de roulatie ben geweest. Telstar maakte toen in dat eerste jaar in de eerste divisie een abso luut dieptepunt door. Er werd slecht gespeeld, er kwam weinig publiek en door de teleurstellende resultaten was er alleen maar negatieve publiciteit rondom de club. Toen realiseerde ik me pas, dat er ook andere, minder mooie, kanten zitten aan het betaalde voetbal. Toch ben ik doorgegaan, want ik kan niet buiten de sport. Ik wil namelijk altijd presteren”. Jan Nederburgh, de 21-jarige doelman van Telstar, onderstreept die prestatie drang wekelijks. In het korte tijdsbes tek, dat hij bij de Velsense vereniging onder contract staat Jan Nederburgh is aan zijn derde seizoen bezig bij Telstar groeide de jeugdige Velsense poort wachter dan ook uit tot een van de belangrijkste en meest waardevolle spe lers van het selectiebestand. reldkampioenschap, waarvan het eind- toernooi volgend jaar in Mali (Afrika) wordt gehouden. Koeperman gaat de kleuren van hoofdklasser Lent (nabij Nij megen) verdedigen. Deze vereniging heeft haar zinnen gezet op het Nederlands kam pioenschap. Eerder trok de hoofdklasser ook al nationaal kampioen Hans Jansen aan en Harm Wiersma speelde reeds voor de club. LONDEN (Reuter). Wereldkampioe ne Lene Koppen en de Britse Gillian Gilks hebben gisteravond de finale be reikt van het damesenkelspel van de eer ste open badmintonkampioenschappen in Londen. De Deense Lene Koppen bleef in haar groep ongeslagen zonder een ga me af te staan. Bij de dames herstelde Gratama-DSS zich van de nederlaag tegen de Kometen door tegenstander HOC op regewmatige wijze met 52-41 te verslaan. BOLOGNA. Kinheim heeft ook de tweede wedstrijd tijdens de Europa Cup- strijd honkbal in Italië verloren. De Haarlemmers werden gisteravond met 6-1 geklopt door het Italiaanse Fortitudo. WIJK AAN ZEE. Het 42ste Hoog ovens-schaaktoernooi zal van 14 tot en met 31 januari 1980 worden gehouden in het dorpshuis „De Moriaan” in Wijk aan Zee. Het hotel Kennemerduin, eveneens in Wijk aan Zee waar het evenement de afgelopen jaren plaatsvond, is volgend jaar voor de schakers niet beschikbaar, omdat daarin vanaf 1 oktober de Vietna mese bootvluchtelingen zullen worden gehuisvest. Zijn tegenstander wordt zijn landgenoot Svend Pri of de Indiase speler Padukone Prakash. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. De tweede overwinning, die de basketballers van Exfla’s gister avond in de streekderby op Lisse behaal de, betekende voor de ploeg uit de Bollen streek tevens de tweede nederlaag. Eind stand 78-72. Voor Kinheimn stond Ruud Kok op de heuvel. Zijn cijfers waren: 2-7-8-3. De Ita liaanse pitcher Steve Colombo gooide 4-4- 12-2. Kinheim liet 15 honklopers op de kussens achter. kans kreeg hij toen er een conflict ont stond tussen Petescu en de spelersgroep enerzijds en de rebellerende eerste keus Paul van der Meeren anderszijds. On danks de slechte positie op de ranglijst en ondanks het feit, dat de Roemeense oefenmeester kon beschikken over de routinier Nico Schröder koos hij voor de 19-jarige Jan Nederburgh, die pas een tiental wedstrijden in het jeugdteam achter de rug had. Nico Jansen was gisteravond match- winnaar voor RWD Molenbeek. De ex- Feyenoord scoorde het enige doelpunt in de vooruitgespeelde competitie-wedstrijd in België tegen Sporting Charleroi. Jans sens treffer viel vijf minuten na rust. Florin Gheorghiu heeft in de twaalfde ronde van het interzonale schaaktoernooi van Riga zijn eerste nederlaag moeten incasseren. De Roemeen verloor van de Braziliaan Francisco Trois. Leider Tal kwam remise overeen met Ribli. De stand na twaalf ronden: 1. Tal 9 punten en 1 afgebroken partij; 2. Poloegajevski 7V. en 2 afg.; 3 Larsen 7 4. Gveorgiu 7 en 2 afg.; 5. Ribli 7 en 1 afg. Zo besloot de nationale kampioene Mo nique Bolleboom, in tegenstelling tot wat ze een dag tevoren bekend had gemaakt, tóch mee te doen, zij het dan dat ze daarbij het voorbehoud maakte alleen de ver plichte oefenstof te willen afwerken. Die wees overigens overduidelijk aan dat ze inderdaad niet voor de volle honderd per cent fit is. Slechts op de vrije oefening scoorde ze krap boven de negen (9.10). In het klassement van deze eerste dag reikte ze dan ook niet verder dan een zevende plaats. Jan Nederburgh is een van de 16 spelers, die zijn geselecteerd voor het Nederlands elftal voor spelers tot 21 jaar. dat dinsdag 25 septem ber op het veld van Beerschot in Antwerpen oefent tegen de Belgische jeugd. De overige 15 spelers zijn: Wijnberg (Ajax), Van Dongen en Schouwenaar (AZ'67). Hofkens (Beveren), Loh man (Lokeren). Van Dungen (FC Den Bosch). Woudsma (Go head Eagles). Van Breukelen (FC Utrecht), broeken (Willem II), Molenaar (Volen dam). Ophof (NEC). Riemens (Roda JC). Ham berg (Servette), Zondervan (FC Twente) en Tik tak (Veendam). Dat er geen capabele vervangers be schikbaar zijn, geeft volgens Jan Neder burgh nog eens aan, dat de selectiegroep te smal is. „Wanneer een paar basisspe lers door een blessure of schorsing weg vallen, zijn we onmiddellijk erg ver zwakt. We hebben er bij het bestuur op aangedrongen om één of twee spelers aan te trekken. Wat wij nodig hebben is iemand, die het elftal kan organiseren. Het is echter niet eenvoudig om op dit moment zo’n speler te vinden”. Niette min wil de spelersraad, waarvan behal ve Jan Nederburgh ook Hans Mols en Ab van Oorschot deel uitmaken, volgen de week in een gesprek met de clublei ding de noodzaak van uitbreiding, c.q. versterking nog eens toelichten. Dat Jan Nederburgh zitting heeft in de spelersraad is niet alleen een gevolg van zijn inbreng in de ploeg, maar ook omdat hij de nodige theoretische sport- kennis in kan brengen. De Telstar-doel- man studeert namelijk aan het sportin stituut CIOS, geeft in het kader van die opleiding twee middagen en vier och tenden les in lichamelijke opvoeding op de bedrijfsschool van Hoogovens en loopt twee a drie avonden en op zater dagmiddag stage bij AZ. Om die reden en vanwege zijn leiding gevende capaciteiten vertrouwde Martin van Vianen zijn pupil ook het aanvoer- schap toe. Zijn toelichting: „Ik wilde het zelf erg graag, maar reeds in de voorbereiding bleek dat ik die verantwoordelijkheid niet aankon. Ik ging me overal mee bemoeien, lette op allerlei bijzaken en dat ging ten koste van mijn spel. Van Vianen vond dat ook, waarop is beslo ten om Hans Mols aanvoerder te maken. En daar ben ik erg blij om, want nu kan ik me tenminste weer optimaal op de wedstrijd concentreren”. AD HEESBEEN In De Moriaan zijn al enige malen de vier- en tienkampen gehouden. Er is de sponsor en de gemeente Wijk aan Zee veel aan gelegen de toernooienreeks in deze badplaats voort te zetten. Van de uitgenodigde spelers voor de grootmeestergroep hebben tot nu toe Ne derlands kampioen Ger Ligerink, Genna Sosonko, Hans Ree en de Argentijn Quin teros hun invitatie geaccepteerd. Portisch, Hübner, Kavalek en Kortsnoi hebben bij hun acceptatie het voorbehoud gemaakt, dat de kandidaatmatches (indien zij zich daarvoor plaatsen) niet tijdens of vlak na het Hoogovenstoernooi zullen worden ge houden. Van Timman, Ljubojevic en de kampioen van de Chinese volksrepubliek is nog geen antwoord ontvangen. Van de Sovjetrussische schaakbond is bericht ontvangen, dat zij geen deelnemers naar het toernooi zal afvaardigen. De toernooi- leiding had om deelneming van Mikhail Tal en Nona Gaprindasjvili verzocht. De afwijzing houdt wellicht verband met de invitatie aan dissident Kortsnoi, tegen wie de Russische schaakbond stilzwijgend een boycot heeft opgezet. Omdat het meestertoernooi in Eerbeek dit jaar geen doorgang vond (de winnaar hiervan is gerechtigd deel te nemen in de grootmees tergroep), is de Europese jeugdkampioen John van der Wiel alsnog uitgenodigd. Om de twee opengevallen plaatsen op te vul len zullen invitaties gezonden worden naar de Braziliaan Mecking en de Brit Nunn. Gilks gaf één game af aan de Japanse Saori Kondo. De eerste prijs bij de dames bedraagt dertienduizend gulden. Mocht Lene Koppen winnen dan zal zij het geld afstaan aan de Deense badmintonbond, aangezien de wereld-, Europese en all- Engelandkampioene nog niet heeft beslist of zij wel een licentie zal aanvragen. Voor de eindstrijd van het herenenkelspel plaatste zich reeds de Deen Morton Frost. Het KRO-sportprogramma Goal wilde gisteravond een deel van de uitzending wijden aan een gesprek met Twente-ma- nager Ton van Dalen en aanvoerder Epi Drost. Door ingrijpen van voorzitter Fer ry Fransen ging dat gesperk niet door. Voor de competitiewedstrijd tegen FC Den Haag van vanavond is de basisop stelling van FC Twente drastisch gewij zigd. Het centrale verdedigingsblok Drost-Overweg, dat woensdag in de Euro pa Cup-wedstrijd tegen Panionios net zo zeer door de tand des tijds was aangevre ten als de tempels van Acropolis, wordt vervangen door de 17-jarige Tjalling Dil ling en Martin Jol. Dilling wordt voorstop- per, Jol vrije verdediger. De plaats van de ex-Hagenaar op het middenveld wordt ingenomen door de weer herstelde Otto. Na de training van gisteravond moti veerde trainer Spitz Kohn de wijzigingen in het elftal met de dooddoener: „Overweg en Drost zijn geblesseerd, daar om spelen ze niet”. Manager Ton van Dalen ontkende gis teren later op de avond overigens ten stelligste dat er bij Twente een spreek verbod was uitgevaardigd voor spelers, trainer en manager. Voor een deel lag de schuld voor de sfeerloosheid aan de turnsters zelf, van wie er verscheidenen de indruk wekten deze kampioenschappen meer als nuttige oefening dan als een officiële gebeurtenis te beschouwen. Erkenning, die Jan Nederburgh bij voorkeur op het hoogste niveau zou wil len afdwingen. „Iedereen wil graag bij een topclub spelen”, zo luidt zijn nuchte re visie. „Het is tenslotte een positiever betering. Of ik die stap op korte termijn kan maken, weet ik niet. De realiteit is dat ik nu voor Telstar speel. Wanneer ik nog beter presteer, komen die clubs van zelf”. Dat die belangstelling tot dusver is uitgebleven, verontrust hem niet. „Wil je als doelverdediger de top halen, dan moet je veel wedstrijden afwerken. Je kunt pas van een goede keeper spreken wanneer hij over veel wedstrijdervaring beschikt. De eerste divisie biedt mij de mogelijkheid om die routine op te doen. Ik speel dan ook liever in de eerste divisie dan dat ik bijvoorbeeld bij een club als Ajax op de bank zit. Dan staat je ontwikkeling stil, hoe goed en hoe pro fessioneel de begeleiding ook is”. Tot op dit moment is er van een derge lijke stilstand bij Jan Nederburgh geen sprake. Twee jaar geleden werd hij als amateur aan de C-selectie toegevoegd, nadat hij door scouts was ontdekt in het tweede team van Stormvogels. De Velse- naar had slechts een kans nodig om de toenmalige trainersstaf Mircea Petescu/ Kees Kick van zijn capaciteiten te overtuigen en zijn positie in het keur korps van Telstar veilig te stellen. Die Een slechte beurt, vooral omdat twee onderdelen tegelijk werden afgewerkt. Daardoor was er binnen de kortste tijd, globaal gezien, geen touw meer aan vast te knopen. En dat kan toch moeilijk de be doeling van een officieel kampioenschap zijn. Mede naar aanleiding van deze tekort komingen was trainster Leona Horvath allesbehalve tevreden over wat ze had gezien. Haar commentaar, kort en bondig: „Het was niet goed. Veel te weinig concen tratie”. Een sprekend voorbeeld hiervan was Marleen Houter, met haar zesde plaats een regelrechte teleurstelling. Inmiddels zijn zijn kwaliteiten ook onderkend in „Zeist”, want onlangs maakte hij deel uit van een gelegen- heidsselectie van eerste divisiespelers. „Een uitnodiging, die ik als een soort erkenning beschouw”, aldus de sluit post van Telstar. Merkwaardig genoeg is de Velsense afweer, waarin alleen Hans Mols de po sitie van de naar FC Amsterdam ver trokken Fred Bischot heeft overgeno men, dit seizoen het meest kwetsbare deel van het team gebleken. Het bewijs leverde Cambuur door Telstar op de eerste competitiedag met 5-1 terug te wijzen. Hoewel de resultaten wijzen op her stel, kan allerminst worden gesproken van een hecht sluitstuk. Jan Neder burgh: „Dat komt, omdat Ab van Oor schot en Chris Knoop hun normale vorm nog niet hebben gehaald. Die is, gezien hun spel tegen FC Amsterdam, echter aan het terugkomen. ciert middels een geldlening van een half miljoen de schuldensanering van Willem II. Met particuliere schuldeisers, tevens bestuursleden, is overeengekomen dat zij afstand doen van schulden van in totaal 400.000 gulden. De aflossing van de nieu we gemeentelijke lening aan Willem II zal Tilburg jaarlijks subsidiëren met ruim honderdduizend gulden. In ruil voor deze forse steun gaat de gemeente Tilburg Wil lem II de jaarlijkse salarisverhoging van de spelers en de uitkering van de extra premies voorschrijven. De club mag met onmiddellijke ingang ook niet meer zelf de toegangskaarten verkopen. De ge meente neemt dat van haar over. De voorstellen van het Tilburgse ge meentebestuur zijn gebaseerd op een rap port van een ad-hoc commissie Willem II, die onder voorzitterschap staat van oud- staatssecretaris van financiën drs. M. van Rooyen. Slechts vier van de zeven leden van het college van burgemeester en wet houders hebben hun instemming met dit voorstel getoond. De beide wethouders van de PvdA en een van de VVD hebben De resterende vier maanden, die de Velsense ploeg in de eredivisie werden gegund, waren voor Jan Nederburgh bepaald geen plezierige kennismaking met het betaalde voetbal. „Ik kwam er bij, toen de degradatie eigenlijk al een feit was”, zo licht hij toe. „Ik trof diver se gespleten groepen aan, die elkaar over en weer verwijten maakten over de resultaten. Ik had verwacht dat ik geconfronteerd zou worden met keihar de profs met een goede mentaliteit, maar daar was allesbehalve sprake van”. De Telstar-doelman was in die periode dan ook vrijwel uitsluitend op zichzelf aangewezen. „Ik speelde voornamelijk voor mezelf. Ik wilde bewijzen dat ik me ondanks mijn gemis aan ervaring kon handhaven. Afgezien van alle moeilijk heden was het toch een leerzame tijd. Tenslotte heb ik vier maanden lang elke wedstrijd onder druk moeten spelen en dat was in een elftal dat niet meer bij elkaar paste, geen gemakkelijke opga ve”. In die situatie is het afgelopen sei zoen verandering gekomen, want het (vermoedelijk) Treytel; Rijnsoever, Metgod, Spelbos, Hoven kamp; Peters, Arntz. Nygaard; Schouwe naar, Kist, Tol. Telstar: Nederburgh; Mols, Kuut, Knoop, Buchel (of Bierman); Ayre, Van Toor, Akersloot; Stam, Van der Meer en Buma. Van Oorschot, die griep heeft, ont breekt. TILBURG (ANP). Volgens een nog niet openbaar gemaakt raadsstuk van de gemeente Tilburg krijgt de nieuwe plaatselijke eredivisieclub Willem II waarschijnlijk een gemeentelijke steun van één miljoen gulden. Dit bedrag zal door de club besteed moeten worden aan de sanering van de schuldenlast van 1,2 miljoen. De gemeente scheldt de club een vorde ring van 277.000 gulden kwijt en finan- Gratama/DSS-HOC 52-41 (rust 23-19). Topscoorsters DSS: Bettie Ruigrok (6-8) en Claudia Onstenk (3-6). HOC: Joke Hui gen (8-14) en Petra van der Velden (6-0). Blessures voor Doetie Amama en Els Dekker in de slotfase van de tweede helft hebben DSS toch niet van een overwin ning op HOC kunnen afhouden. Aanval lend moest de ploeg van Mar jon Lankhoff gestopt met topbasketbal het te veel hebben van routinier Joke Huigen, die meer dan de helft van de totale produktie voor haar rekening nam. DSS daarente gen moest het van de collectiviteit hebben. Een licht lengtevoordeel zorgde er boven dien voor dat de meeste reboundduels naar DSS gingen, dat uiteindelijk ver diend zegevierde. Exfla’s-BV Lisse 78-72 (rust 36-33). Top scorers Exfla’s: Tim Parker (8-16) en Ru dolf Mooy (4-8). Lisse: Frans Broekhof (15-8) en John de Bruin (2-10). Na een gelijkopgaand begin, waarin bei de ploegen elkaar twaalf minuten in even wicht hielden, kon Lisse in de slotfase van de eerste helft niet voorkomen dat de thuisclub aan een regelmatige overwin ning ging bouwen. De routine en een niet onbelangrijk lengtevoordeel beslisten in de tweede helft de strijd snel ten gunste van Exfla’s. Dat de marge tenslotte tot slechts zes punten beperkt bleef was het gevolg van het feit, dat de Haarlemmers bij een 74-59 voorsprong in de slotminuten iedere nauwkeurigheid in hun spel misten. HAARLEM IJMOND. De opstellin gen van Haarlem, tegenstander Go Ahead Eagles, AZ’67 (tegenstander van NAC vanavond in Breda) en Telstar, dat mor genmiddag thuis speelt tegen Wagenin- gen, luiden als volgt: Haarlem: Trainer Barry Hughes neemt vijftien spelers mee naar Deventer en zal de opstelling pas vlak voor de wedstrijd bekend maken. Go Ahead: (vermoedelijk) Endeman; Koopman. Schneider, Oude Wesselink, Kist; Lodewege, Salfischberger en Kristi ansen; Woudsma, Van Kooten en Ten Ca te. Vraagtekens staan achter de namen van Salfischberger (knieblessure), Wouds ma (last van rug) en Lodeweges (spierbles sure). RUSSEN (ANP). De vijfde en laatste partij van de oefentweekamp dammen tussen Harm Wiersma en Iser Koeper man is in Rijssen in remise geëindigd. Door dit resultaat werd de eindstand van de tweekamp 5-5. De ex-Rus Koeperman, die het volgende seizoen in de Nederlandse damcompetitie in actie komt, zal vermoedelijk deel kun nen nemen aan het toernooi om het we- DEN HAAG (ANP). Het bestuur van FC Twente heeft de spelers, trainer en manager van FC Twente met ingang van gisteren een voorlopig spreekverbod op gelegd. Dit naar aanleiding van de wan prestatie afgelopen woensdag in Athene tegen Panionios in de eerste wedstrijd van het toernooi om de Eropese beker voor bekerwinnaars. iï Jan Nederburgh: „Ik wil altijd presteren". merendeel van de spelers, dat een bij drage leverde aan de degradatie, ver trok, evenals overigens Mircea Petescu, die zelf zijn ontslag aanbood. Aanvulling van de selectie kwam er in de vorm van jeugdspelers uit het C-team en amateurs van naburige verenigingen. Jan Nederburgh: „In vergelijking met de ploeg, waarmee we destijds in de eredivisie uitkwamen, herbergt deze se lectie minder kwaliteit. Maar daar staat tegenover dat er nu een betere mentali teit is en dat er een goede onderlinge verstandhouding bestaat, waardoor we toch tot goede prestaties in staat zijn. Dat hebben we wel bewezen”. Het afgelopen seizoen bleek daar zeker in de beginfase van de competitie bitter weinig van, al moet daarbij worden aangetekend dat juist in die periode Jan Nederburgh vanwege een knieblessure niet beschikbaar was. De povere resultaten werden dan ook door de in het profvoetbal debuterende trai ner Martin van Vianen gretig op zijn conto geschreven. „Begrijpelijk”, meent Jan Neder burgh”, want toen ik terug kwam pakten we onmiddellijk veel punten en een peri- ode-titel. Het is moeilijk om daar een oorzaak voor aan te wijzen. Ik speelde gewoon anders dan de overige keepers. Ik praatte veel meer tegen de verdedi gers. Dat deden die anderen niet. Daar door ontstonden veel misverstanden en wrijvingen in de defensie, waardoor iedereen uit vorm raakte”. zich tegen deze subsidie gekant. In de gemeenteraad kan het voorstel slechts steun ontvangen van de CDA en twee plaatselijke partijen. Zij beschikken in de raad over 21 van de 39 zetels. Het voorstel zal in november door de Tilburgse ge meenteraad in behandeling worden genomen. Eredivisie, zaterdag: Go Ahead Eagles- Haarlem, NAC-AZ’67, Sparta-Roda JC, Den Haag-Twente, MW-PEC Zwolle, PSV-NEC. Zondag: Vitesse-Willem II, Ajax-Utrecht, Excelsior-Feyenoord. Eerste divisie, zaterdag: Fortuna S.- Eindhoven. Zondag: VW-Den Bosch, Heracles-Cambuur, Vlaardingen-Veen- dam, DS’79-De Graafschap, Groningen- SVV, Heerenveen-Amersfoort, Volen- dam-Amsterdam, Telstar-Wageningen. C-elftallen, zaterdag: Haarlem-Den Haag, Feyenoord-Telstar. (Van onze sportredactie) DIEREN. De eerste dag van de nationale turnkampioenschappen dames, de verplichte stof, is in de modern opgetrokken sporthal Theo Tome in Dieren een weinig aantrekkelijke aangelegenheid geworden. Hoewel dit eerste onderdeel - evenals bijvoorbeeld de verplichte figuren bij het kunstrijden op de schaats - weinig gelegenheid tot spectaculair werken biedt, had er toch méér sfeer kunnen en moeten zijn dan gisteravond voor een nagenoeg lege tribune het geval was. Het klassement, met achtereenvolgens de puntenwaardering voor spring, brug, balk, vrije oefening en totaal, ziet er als volgt uit: 1 Ingrid Bolleboom (Pro Patria) 2. Bibi Vos (Klim Op) 3 Marja Huvting (DOO) 4. Debbie Amson (Badhoeve) 5. Carina de Koning (Sint Mauritius) 9.05 6. Marleen Houter (KlimOp) 9.10 7. Monique Bolleboom (Pro Patria) 8.95 8. Mirjam Derksen (Klim Op) 9.00 9. Carla Duplessis (DOS) 8.70 10. Trees Koolhof (Hera) „Liever spelen in eerste divisie

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17