Bestuurder: „Onze ster zal beslist weer gaan rijzen kerkdiensten Damiate Pers 7 1* VVD’ER DE KORTE OP SPREEKBEURT IN HAARLEM: IJmuider Courant interieur specialisten Good Housing maakt van z’n Open Huis een rijke traditie. Ook dit jaar weer bent u van harte welkom om onze nieuwe inter nationale collektie te komen zien. Donderdag 20 tot en met zaterdag 29 september. Driehuis Velsen Zuid Wijk aan Zee Heemskerk Velsen Noord Santpoort „Huursubsidie” De Roestige Pot IJmuiden Beverwijk voor ■El ZATERDAG 22 4 SEPTEMBER 19 7 9 IJMOND Z j (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. Het Openluchttheater. Kenners van Kunst met ’n hoofdletter schij nen hun neus op te halen voor wat daar aan kunstuitingen valt waar te nemen. Zo’n vijftig- tot zestigduizend mensen per jaar denken daar echter anders over. Zij komen graag naar het theater in de Bloemendaalse duinpan. Ook de afgelopen zomer waren ze er weer, ondanks de vaak barre atmosferische omstandigheden. Secretaris C. de Jong heeft dan ook reden tot tevredenheid. „We zijn zelfs zeer tevreden. Bij alle voorstellingen was er een goede tot hele goede belangstelling. Daar blijkt nog eens uit, dat het weer secundair is. Men komt toch echt voor een bepaalde voorstelling”. ’s maandags de gehele dag gesloten. Mient 23 Alkmaar. Tel. 072 -12 08 4 4. Lid van de Nederlandse Vereniging van Interieurspecialisten C 1 be eir Sp Wc ecl he hu tie He ge zit bi< de lin ge bi< sp R. r Openluchttheater I veel plezier voor minimale subsidie ir Bestek ’81 is niet failliet 'j i 147,50 I I 1 I OpeifHui§ DIRECTIE. Damiate Pers b.v. Mr. H. C. van der Mije va ne lei re tij sc ri< zit Z( to va i i Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.45 uur ds. F. Minnema en pater A. Mars. R.K. Engelmunduskerk, zaterdag 19.00 uur H. Mis met samenzang, zondag 9.30 en 18.00 uur H. Mis, 11.00 uur Viering met jongerenkoor. Hervormde Gemeente, Engelmundus kerk, zondag 9.00 uur de heer H. Mooi, morgengebed, 10.00 uur ds. P. J. de Gee- ter, jeugddienst. HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning R.K. Kerk St. Odulphus, Odulphus- straat, zaterdag 19.15 uur, zondag 9.30 uur en 11.30 uur. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10.00 uur ds. A. Goudsmit-Aalbers. BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 tel. adm.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 tin tie Al; vr< gir he sui toe ijs ijs de de ter ge he m< L ste van de lonen. „Dat”, concludeerde het Kamerlid, „vervult ons met de grootste zorg”. De arbeidsplaatsen die dit kabinet met extra bijdragen schept, komen volgens de WD’er op de verkeerde plaats terecht. „Waarom”, zo vroeg hij zich af, „is het arbeidsplaatsenplan zo eenzijdig op de overheidssector gericht?” Het zou ver standiger zijn de afbraak van arbeids plaatsen in de industrie - 30.000 in 1980 - tegen te gaan via afspraken tussen be drijfsleven en overheid. „Wij vinden het dramatisch dat de werkgelegenheid in de industrie terugloopt, op die manier loopt de zaak op wat langere termijn volkomen vast”, stelde de Korte. Toch vond hij niet dat het kabinet-Van Agt nu maar moet verdwijnen. „Dit kabi net moet blijven”, concludeert hij, „an ders gaat het nog slechter in dit land”. Met Den Uyl in het Catshuis zou de collectieve sector, beweerde De Korte, opnieuw zijn uitgebreid. Hij zei zich geërgerd te hebben aan de manier waarop Van Agt zijn on macht had gedemonstreerd. „Van Agt moet juist de moed hebben om te zeggen hoe het er voor staat met onze economie. Als het kan iedere dag. Ik ben ervan overtuigd dat we dan met ons beleid een politieke meerderheid halen”. Naast kritiek waren er ook pluspunten. De Korte somde die in kort bestek op. Op de eerste plaats de koopkrachthandha- ving tot en met de middengroepen tussen modaal 32 mille in 1980) en 2 x modaal (ƒ60 mille). Dat kan overigens alleen als die inkomenstrekkers zogenoemd „inci denteel” loon krijgen, toeslagen bijvoor beeld. De inflatie blijft gelijk aan het Westduitse peil. Het feit dat de renteaftrek bij hypotheken voor het eigen huis ge handhaafd blijft en, tenslotte, de ƒ125 miljoen die het kabinet heeft uitgetrokken ten behoeve van maatregelen voor cultu rele minderheden. Positief beoordeelde hij tevens dat in de troonrede staat vermeld dat voor vuil en onaangenaam werk in de toekomst meer betaald dient te worden. Het Kamerlid hield zijn gehoor voor dat die extra belo ning het best via belastingverlichting ge geven kon worden, want door de diverse indexeringsmechanismen zou anders ook een Commissaris der Koningin van die Volgens De Korte heeft de fractie van de WD de miljoenennota niet verheugd ontvangen. Integendeel. „Wij zijn zeer be zorgd, de vooruitzichten voor 1980 zijn niet best. Bij alle kritiek die er door de media over de WD is uitgestort, en dus ook op dit kabinet, heb ik evenwel ner gens gelezen dat nu de tijd aangebroken is voor het alternatief van een kabinet-Den Uyl. Trouwens ik weet best waarom Den Uyl op dit moment met zijn mond vol tanden staat. Zijn kabinet heeft na de oliecrisis van 1973 de collectieve lasten opgeblazen, met de gevolgen van dat be leid zitten we nu nog”. De Korte zocht de kern van de huidige problemen bij de forse olieprijsverhogin gen, die hij „desastreus” noemde. „Als dit niet was gebeurd had iedereen kunnen zien en merken dat de uitgangspunten van Bestek ’81 wel degelijk dichterbij zouden zijn gekomen”, hield het Tweede Kamer lid de in groten getale opgekomen VVD’ers voor. Vraagtekens zette De Korte bij het in zetten van de 2 miljard meeropbrengst uit aardgas voor collectieve voorzienin gen. Hij noemde het ook een teken aan de wand dat dit kabinet desondanks meer belasting vraagt. En dan nóg is het niet mogelijk om het bedrijfsleven de win sten) ruimer in zijn jasje te laten zitten. Erger nog, De Korte had uitgerekend dat het bedrijfsleven moet inleveren ten gun- R.K. Kerk Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 uur, zondag 9.45,11 en 12.15 uur. H. Laurentius, A. Verherenstraat, za terdag 19 uur, zondag 9.30, 11.30 en 18 uur. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10.00 uur ds. D. Verhoef, 19.00 uur ds. Nusselder (jeugdd'enst). Baptistengemeente Heemskerk, Maer- ten van Heemskerkstraat, 10.00 uur dhr. C. v.d. Geer en zondagsschool, 20.30 uur jeugdbijeenkomst. Gereformeerde Kerk, Morgenster, Vrij- burglaan, zondag 9.30 uur ds. H. W. Nus selder. VELSEN. B. en W. van Velsen willen voor de Stichting De Roestige Pot een subsidiebedrag van ƒ3600 reserveren over 1979. Dit bedrag is net toereikend voor de jaarlijkse huur van het onlangs betrokken pand aan de Snelliusstraat. „De Roestige Pot” deelt hier een hoek pand met het gemeentelijke badhuis en het Komitee Velsen voor de Derde Wereld. De stichting, die zelf onder meer ook activiteiten ten behoeve van de derde we reld ontplooit, werd vorige maand dak loos na noodgedwongen ontruiming van vertrekken in het Koetshuis op Spaarn- berg (Santpoort). Gereformeerde Kerk, Engelmundus kerk, Koningsweg 9.30 uur de heer C. Gorlee, 17.00 uur, ds. C. W. de Ruiter, Zaandam. Hervomde Kerk, zondag 10.00 uur ds. Van Wijngaarden. ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 l bei te gel zijl gel Oo re< koi loc sta vu a/ sinds de oprichting vaste gast. „Dat theater leefde zo, dat iedereen het wel eens wilde zien. Daarom zijn we toen begonnen met de weekendopenstelling. Het eerste jaar vroegen we een dubbeltje entree; we kregen honderdduizend dub beltjes. Het tweede jaar vroegen we een kwartje; we kregen honderdvijftigdui- zend kwartjes. Dat waren in die tijd enor me inkomsten.” „Ja, het was echt een nieuwtje voor de mensen. En de kranten maar schrijven. Niet alleen Haarlems Dagblad, je had toen nog de Nieuwe Haarlemsche Courant, het Vrije Volk had een Haarlemse editie, de Volkskrant en andere landelijke bladen hadden hier actieve correspondenten. En wij maar profiteren van die concurren tie”, glundert De Jong. „Kijk, televisie was er nog niet, de mensen hadden nog geen vakanties, en er waren nauwelijks auto's. Ons theater was een van de weinige uitjes”. In die glorieuze tijden (tot pakweg 19jj) was het geen enkel probleem, een pro gramma van niveau samen te stellen. De Jong: „Het is onbegrijpelijk nu, maar we konden eenvoudigweg kiezen. Het Noord- hollands Philharmonisch Orkest, het Bal let der Lage Landen, de Nieuwe Neder landse Comedie, buitenlandse dansthea ters: ze wilden hier allemaal graag optre den. We hoefden maar op een zaterdag middag twee impresario’s uit te nodigen en de zaak was rond. Ik zou nu niet weten waar ik die lui vandaan moest halen”. Halverwege de jaren vijftig kwam er Het optimisme over het heden kan De Jong niet weerhouden van enige weemoe dige herinnering aan de beginperiode van het Bloemendaalse theater. Toen de kas sa's veel luider rinkelden dan nu, toen internationaal befaamde theatergezel schappen nog in de rij stonden om het theater te mogen bespelen, en toen Bloe- mendaal van tijd tot tijd uitliep omdat de koninklijke familie een bezoek bracht aan een van de voorstellingen. „Ja, dat was machtig. Het hele theater zat dan vol en het was muisstil als de koningin met haar gezin naar haar plaat sen liep. De mensen keken hun ogen uit. Je moet niet vergeten dat er toen nog geen TV was. Men kreeg toen zo vaak de kans niet, de koningin te zien”, zei De Jong. Het Huis van Oranje heeft in de geschie denis van het Openluchttheater een voor name rol gespeeld. De feestelijke opening in 1948 was opgehangen aan het vijftigja rig regeringsjubileum van koningin Wil helmina. De Jong: „Dat was onder het motto: wat is het toch fijn dat we weer in een vrij Nederland leven, dankzij de moe dige houding van koningin Wilhelmina”. Nog iets verder terug in de historie. „De gedachte aan een openluchttheater is ont staan in 1947”, vertelt De Jong. „We waren net van de oorlogsnarigheid af. Er waren een paar keer bijeenkomsten geweest in de duinen. Een paar mensen kwamen toen op het idee dat dit een goede plek zou zijn voor een openluchttehater. Dit park hier was tijdens de crisisjaren aangelegd op het terrein van een oude zandafgraving, in het kader van de werkverschaffing”. Het balletje ging spoedig rollen. Negen tig Bloemendalers kregen de kans om strikt anoniem een bedrag van duizend gulden te schenken voor de oprichting van het theater. En er waren ook nog wat potjes over van het plaatselijke verzets werk. Met deze giften van inwoners ging de gemeente in de weer om het theater te bouwen. Eenvoudig was dat in die naoor logse dagen overigens niet, want bouwma terialen waren uiterst schaars. „Er moest een straat in Aerdenhout worden opge broken om aan stenen te komen voor de gebouwtjes. Er ging toch niet zo veel ver keer door die straat, vandaar”, herinnert De Jong zich. Eenmaal gereed, deed het Bloemendaal se gemeentebestuur het theater over aan een stichting. In het bestuur daarvan zat meteen al C. de Jong. Hij bewaart dierba re herinneringen aan de beginperiode. 14,80 42,60 56,50 167,70 f 220,50 0,75 programma van het Openluchttheater), hielden afgelopen seizoen de herinnering aan de belangrijkste bloeiperiode leven dig. Verder bestond het programma uit meer modieuze onderdelen, zoals Flairck, en kindervoorstellingen als Pommetje Horlepiep, Dik Voormekaar en Bassie en Adriaan. Tussendoor wordt het theater af en toe verhuurd aan andere organisaties, voor toogdagen, feestmiddagen of oecu menische godsdienstoefeningen. Geen zaken die de kolommen van cultu rele magazines halen, maar wel dikwijls goed voor een uitverkocht huis. De Jong: „Een uitverkocht openluchttheater met zijn 1200 zitplaatsen, staat gelijk aan drie keer een uitverkochte schouwburg.” Bloe- mendaal heeft dan ook reden trots te zijn op haar theater, vindt De Jong. „Met onze voorstellingen spelen we zo ongeveer quit te. Als je dat vergelijkt met de stads schouwburg is het haast onvoorstelbaar. Daarnaast hebben we nog wat inkomsten uit entreegelden voor wandelaars en uit de pacht van het restaurant. De totale bijdrage die we de gemeente jaarlijks moeten vragen varieert tussen vijftien- en twintigduizend gulden. Daar heb je dan een prachtig, bewaakt wandelgebied voor en biëd je ettelijke duizenden een prettige vrije-tijdsbesteding. Per bezoeker be draagt de subsidie niet meer dan 30 tot 35 cent, hebben we uitgerekend. Dat is toch niks?” De komende jaren wil het stichtingsbe stuur het theater hier en daar wat opknap pen. Het sanitair is aan vernieuwing toe, de verwarming van de gebouwen moet worden aangepast en de dakbedekking is niet erg best meer. „We willen dat op een voordelige manier voor elkaar krijgen”, zegt De Jong. „Zonder dat het de gemeen schap vreselijk veel hoeft te kosten.” Om die reden is ook een in vroeger jaren geopperd idee, het hele theater te overkappen, niet meer actueel. Wel overweegt het stichtingsbestuur, een een voudige, opklapbare overkapping van het toneelgedeelte aan te schaffen. Als men van het eerste uur heeft C. de Jong zijn hart aan het Openluchttheater verpand. De voorstellingen woont hij alle maal bij en ook tussendoor is hij dikwijls in het theaterpark te vinden. „Ik geniet ervan, allerlei dingen voor de mensen te organiseren”, zegt hij. „En het is des te leuker, omdat het volledig afwijkt van wat mijn dagelijks werk was. Als je zelf com mercieel bent, is het heel aardig, te maken te krijgen met mensen die van elke com mercie gespeend zijn. Je komt in een heel wondere wereld.” R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur mis met samenzang, zondag 10 uur heilige mis. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedélaan, zondag 10.00 uur ds. J. Tiersma (Hoeksteen), 19.00 uur ds. D. Barten. Adventskerk (Provinciaal Ziekenhuis), zondag 19.00 uur ds. J. F. van Woerden. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Be rea, zondag 10.00 uur J. J. Bronsveld, 19.30 uur R. J. T. Allard. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, zondag 10.00 uur ds. J. Tiersma, gezamen lijke dienst met Geref. Kerk. De Dorpskerk, Burg. Enschedelaan, zondag 10.00 uur, ds. J. F. van Woerden, gez. dienst met Geref. Kerk. loonsverhoging profiteren. De Korte pleit te ook voor correcties in uitkeringen aan niet-actieven in zoverre er sprake is van scheefgroei. In de levendige discussie die na zijn heldere uiteenzetting volgde hield hij een over bezuinigingen klagende financiële specialist van de Haarlemse gemeente raad, Gerard van Noort, voor dat gemeen ten bij bezuinigingen beter moesten letten op goudgerande functiewaarderingssys temen van gemeentelijke ambtenaren. „Daar kan de centrale overheid niets aan doen”, deelde hij mee. Daarop inspelen, aldus De Korte, is een beter instrument dan de bezuinigingen afwentelen op het investeringsplan van een gemeente. SSousin ü- Het Openluchttheater tijdens een optreden van de Dutch Swing College Band, duidelijk de klad in. Hoe meer de kunst door het rijk gesubsidieerd werd, hoe meer de gezelschappen zich in de stedelij ke cultuurtempels terugtrokken. „Neem het Noordhollands Philharmonisch Or kest”, zegt De Jong. „Aanvankelijk kon je ze net zo gek krijgen als je wilde, tot op het moment dat ze ambtenaren werden. Nu piekeren ze er niet meer over om hier te komen. Voor het geld hoeven ze het im mers niet meer te doen. Bovendien schrij ven de CAO's verplichte vakanties voor. Juist in de zomer, als wij ze nodig hebben”. Maar niet alleen .de bereidheid van de gezelschappen nam af, ook de belangstel ling van het publiek. Men kreeg TV, ging naar het buitenland met vakantie en zag daar volop de folkloristische dansgroepen die voorheen in het Openluchttheater voor een volle bak zorgden. Een paar slechte zomers maakten de malaise com pleet. Dankzij innige samenwerking met het enig overgebleven regionale dagblad, heeft het Openluchttheater het hoofd toch steeds boven water kunnen houden, waar andere theaters in den lande het bijltje er bij neer moesten leggen. De stichtingsbe- stuurders bespeuren zelfs een zekere her opbloei. Bestuurslid De Leur: „We hebben de vaste wil, de ster van het Openluchtthe ater weer te doen rijzen”. De optredens van het Internationaal Folkloristisch Danstheater, de Harbour Jazzband en de Dutch Swing College Band (sinds het begin vaste prik op het i i Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 u., zondag 10.30 uur Koormis. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zondag 10.00 en 19.00 uur ds. Heikoop. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, zaterdag 19.00 uur vespers, zon dag 10.00 uur morgendienst van schrift en gebed. Leger des Heils, Edisonstraat, zondag 10.00 uur heiligingsbijeenkomst, 19.30 uur verl. samenkomst. Petrakerk, zondag 9.30 uur ds. A. A. v.d. Leer, 17.00 uur ds. J. van Leeuwen. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zondag 10.30 uur ds. A. J. Otter, bediening H.A., 17.00 uur ds. A. J. Otter, dankzegging H.A. Aula Zeewegziekenhuis, zondag 9.30 uur ds. F. Minnema en pater A. Mars. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, zondag ds. A. H. Agtereek, 19.00 uur dhr. Joh. Kroester, Scheveningen. Jehovahs Getuigen, Koninkrijkszaal, Oranjestraat 92, zondag 10-2 uur vergade ring. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, zondag 10.00 uur da. M. C. Stubbe. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 uur eredienst, woensdag 19.30 uur bijbel- bespreking. Pinkstergemeente IJmuiden, zondag 10.00 uur B. M. Piet, Cultureel Centrum, 19.30 uur D. P. Hartendorp, Tuinder- straat, woensdag bijbelstudie, D. P. Har tendorp, Tuinderstraat. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), zondag 9.30 en 17.00 uur ds. L. J. Joosse. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, zondag 10.00 uur ds. R. J. Perk, Vredes- zondag. Ichtuskerk, Fahrenheitstraat, zondag 9.30 uur ds. J. van Leeuwen van Maass luis, kindernevendienst, 17.00 uur ds. J. L. Bel. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, zon dag 9.30 uur ds. J. L. Bel, kinderneven dienst, 17.00 uur ds. A. A. v.d. Leer. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, zondag 10.30 uur ds. mr. C. G. Mulder, Rotterdam. R.K. Laurentius, Willemsbeekweg, za terdag 19 uur, zondag 9.30 uur koormis en 10.45 uur gezinsdienst. Oud Katholieke Adelbertuskerk, Spar- renstraat, zondag 10.00 uur hoogmis. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, zondag 10.00 uur ds. R. G. J. Timmers. R.K. Kerk, H. Agatha, Breestraat, zater dag 19 uur, zondag 8.30,10,11.30 en 18 uur. O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg, zaterdag 18.30 uur, zondag 9,10.30 en 18.00 uur. Regina Coeli, Hilversplein, zaterdag 19 uur, zondag 10, 11.45 en 19.30 uur. Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zater dag 19 uur, zondag 8, 9.15 en 11 uur. Voor direkte bediening (H. Oliesel voor Beverwijk, Wijk aan Zee, en Velsen- Noord) op zondag en werkdagen bellen 29044 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Immanuel- kerk, Olieslagerslaan, zondag 9.00 uur leesdienst (br. H. Bakker), 15.00 uur ds. G. A. Snip (v. Amsterdam). Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat 10.00 uur ds. J. Bezemer (Westka- pelle). De Opgang, Florastraat, zondag 10.00 uur gez. dienst in Grote Kerk. Prinsesselaankerk, zondag 10.00 uur pater J. den Ouden. Gereformeerde Kerk, Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, zondag 9.30 uur ds. L. J. G. IJkel, 17.00 uur ds. A. van Leeuwen. Middelaarskerk, Moensplein, zondag 9.30 uur ds. A. van Leeuwen, 17.00 uur ds. L. J. G. IJkel. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10.00 uur en 17.00 uur Ev. W. v. 't Hoenderdaal. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 117, zondag 8.30 uur ds. A. J. Otter, bediening H.A., 14.30 uur ds. A. J. Otter, dankzeg ging H.A. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat, zondag 10.00 uur hr. J. Versteeg, 19.00 uur jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10.00 uur ds. H. Luikinga. Jehovahs Getuigen, Lingestraat 32, zon dag 10 uur, openbare lezing, 11 uur Wacht torenstudie, dinsdag 19 uur Theocratische school, 20 uur dienstvergadering. Kerk en Samenleving, zondag 10.00 uur, K. Derksen, Utrecht (in het Zwanennest). (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Bestek '81 is om de dooie dood niet failliet. Als dat wel het geval ware geweest had de collec tieve sector bestedingen van de overheid, uitkeringen en materiële uitgaven) in 1980 3 a 4 miljard meer opgeslokt dan nu het geval is”. Een uitspraak van de sociaal-economi- sche specialist van de WD in de Tweede Kamer Rudolf de Korte. Hij hield in het Haarlemse hotel Lion d’Or de miljoenennota tegen het lamplicht en zette daarbij enige kriti sche kanttekeningen in de marge van het regeringsbeleid zoals dat voor 1980 door het kabinet van CDA en WD is uitgestippeld.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 4