Wel zege, geen geld voor K0ppen en Prakash Nog spanning in rallystrijd ’n Kop thee zal je goed doen. Moeilijk seizoen voor Akrides en Hoofddorp Toch goed Europa-Cuptoernooi BILJARTTITEL JAN JASPERSEN 8 M 0 honk- en softbal in cijfers F Gratis bij u in de bus. Een blad boordevol tips, achtergrondinformatie en gezelligheid. Haarlemse ploeg lijdt veel balverlies 19 7 9 MAANDAG 24 SEPTEMBER 9 ing WCWtGKTHEË >nt. >m. ENERG is een uitgave van het ministerie van Economische Zaken. »t mij - de kans uw energierekening van 1978 terug te verdienen, - allerlei besparende tips voor thuis en onder weg; - een gezellig spel voor het hele gezin, - een leuke wedstrijd met prachtprijzen, - een aardige strip voor de kinderen. SOFTBAL HONKBAL TT Stars aanvallend zwak tegen Donar STAND HE: EBBC 4-6, Frisol-R 4-6, 8.00 H.D. (ADVERTENTIE) h Dagje duinen? 31-27). i. Maar ook aanvallend kwam Kinheim soms goed voor de dag. Vrijdag in het duel tegen Bologna werd er zeer goed geslagen. In elke inning kwamen er men sen op de honken, maar vijftien keer moesten zij de kussens weer verlaten, omdat het einde van de inning daar was. Op de beslissende momenten, met het derde honk bezet, ging het steeds mis. Aan slag viel vooral Frank Breek op. Hij sloot het toernooi af met het prima slag- gemiddelde van 0.500 (8 uit 16). Tegen de Spaanse kampioen Hercules speelde men beslist niet de beste wed strijd, ,maar de snel verkregen voor- Topscorers Akrides: Marcel van der Pal (104) en Hans Meijer (11-11). Een weliswaar verdedigend goed voor de dag komend Akrides heeft het aanval lend daarentegen af laten weten. Als ex cuus voor de lage score kon Martin Feits- ma de nieuwe borden in de voor Akrides nog onbekende sporthal aanvoeren. Dat Akrides na een gelijkopgaande eerste helft niet in moeilijkheden kwam dankte Akrides vooral aan de reboundkracht van Marcel van der Pal, die bergen werk in de IJmuidense defensie verzette. Cangaroes, dat met een press in de slotminuten nog de bakens trachtte te verzetten, liep zich stuk op de IJmuiden se formatie, die de bal goed in de ploeg wist te houden. BOB 4-6, Parker 24, Amstelveen 34, Nat. Ned. Donar 34, Stars 3-2, Punch 3-2, Rot terdam-/uid 2-0, Delta Lloyd 3-0 en BV Groningen 3-0. s? Emill Hagens: één van de betere Stars- spelers sprong (Augustinus en Pikor scoorden via een twee-honkslag van Wijnekus en Frank Breek en Wijnekus joegen de bal over de hekken), werd niet meer uit handen gegeven. Dat ondanks het feit, dat werper Mark Spanjer in de achtste inning zijn controle verloor en daarin na één nul, drie man en twee tegenpunten het veld moest ruimen voor Just Wijne kus. Deze kon de krappe voorsprong (5- 4, omdat ook Robert Knol nog was bin nengeslagen door Hans van Driel Krol) vasthouden. In het slotduel tegen Parma, gister avond, moest Antonio Keiler na twee dagen rust weer op de heuvel, die tijds- (Van onze autosportmedewerker) MAASEIK (B). De dit weekeinde verreden internationale Limburgiarally die ondermeer meetelde voor het Neder landse kampioenschap, heeft zowel voor de internationale- als nationale-licentie- houders nog steeds geen duidelijke rang schikking opgeleverd. Dit kwam mede omdat de titelkandida ten Jan v.d. Marei en Henk v.d. Lee al in het begin uitvielen en hun concurrenten, niet hoog genoeg reikten. Met nog drie evenementen te gaan is er nog steeds spanning. Deze voormalige Nederlandse rally, die nu voornamelijk op Belgisch grondgebied rond Maaseik wordt verre den kende enkele zeer goede klassements proeven en een regelmatige wedstrijdver- loop. Dat DSC de promotiewedstrijden zon der verlies wil afsluiten bewees de Haar lemse ploeg in de tweede wedstrijd al snel in de eerste inning toen Yolanda van der Linden en Thea van Opzeeland met stoot- slagen openden en Carin Leuven met een tweehonkslag volgde. Defensief was DSC ’74 oppermachtig. Zowel in de eerste als tweede wedstrijden speelde DSC foutloos. Beste slagvrouwen tegen Amstelland, dat zes veldfouten maakte, waren Thea van Opzeeland en Mia Stiphout. 36-60 36-50 3649 3643 36-39 36-60 36-30 36-25 36-18 36-16 Prakash en Koppen verdienden met hun overwinningen elk 3.000 pond ster- lind (ongeveer 14.000 gulden). De ironie wil, dat beide spelers het bedrag niet kunnen accepteren, omdat zij nog geen licensie als profspeler bezitten. Daaren tegen inde de Britse Gilks opgewekt haar cheque van 1500 pond sterling. De Britse speelster staat al een ruime periode inge schreven als professional. Finale beker, „best of three”: Nicols- Giants 0-1Derde wedstrijd nu noodza kelijk. 7-6 7-5 7-5 74 74 7-14 7-11 7- 8 7- 7 7- 6 i VO on- dien kon DSC ’74 in dit duel dankbaar profiteren van het gebrek aan routine bij de thuisclub. De basis voor de zege legde DSC in de tweede running toen Carin Leuven met een honkslag opende en de Peppers in de fout gingen op het stootslag- geweld van Leontien Kolkman en Tineke van Ree. Zo er na de honkslagen van Carin Leuven en Marjan Bakker in de vierde inning nog twijfel mocht bestaan over een Haarlemse zege, werd in de laat ste slagbeurt aan alle onzekerheid een einde gemaakt via een hit van Thea van Opzeeland en twee Heerenveense fouten. DSC ’74 4-0-2-1-1 8 Carin Leuven 2-0- 3-0 Amstelland 0-0-0-1-0 1 J. Klaren 1-1-6-6 LONDEN (ANP). Padukone Prakash uit India en Lene Koppen uit Denemar ken zijn de winnaars van het eerste inter nationale badmintontoemooi met geld prijzen als inzet. In de Royal Albert Hall versloeg Prakash, de 24-jarige Gemene- bestkampioen, in de eindstrijd met bril jant spel de Deen Morten Frost met 154 en 15-11. Lene Koppen, de 26-jarige we reldkampioene, veroverde de hoofdprijs door een zege op Gillian Gilks met 12-10, 114. DSC ’74 Run ’71 Alc.Victr. Alro Jeka Celeritas Parker—EBBC 88-87 (rust 49-38). Topsco rers Parker: Mitchell Plaat (14-12), Woud- stra (4-13) en Kruidhof (15-2). EBBC: Kees Akerboom (15-6), Lister (6-8) en Dan Cra mer (5-8). Het met veel spanning tegemoet geziene treffen tussen Parker en EBBC heeft de toeschouwers in de Vijf Mei-hal niet ge bracht wat velen ervan verwacht zullen hebben. Na een redelijke eerste helft van de thuisclub, zakte het toptreffen in de tweede helft steeds verder weg. Dat de spanning in de slotfase nog terugkeerde was volledig de schuld van de Leidse coach Hennie Blom, die in die tweede helft een falende Harrie Kip toch binnen de lijnen hield. Luttele seconden voor het Tot dan hadden Jan Bontekoe en Fred Tieken de finale beheerst. Dit duo leidde in de vierde ronde met ieder zes punten. Tijdens de vijfde ronde nam echter Jan v.d. Berg de leiding over door winst in te palmen op Theo Heijselaar. In de voor laatste ronde liep de spanning sterk op. Vier deelnemers (v.d. Berg, Jaspersen, Bontekoe en Tieken) stonden met acht punten aan de leiding. Jaspersen die aantrad tegen Tieken won moeiteloos in 43 beurten en kon met een gerust hart de laatste partij tussen Van de Berg en Bontekoe afwachten. In theorie had Van de Berg de beste papieren, maar om kampioen te kunnen worden moest hij in 43 beurten uitgaan. Van de Berg en zijn opponent startten slecht: in 21 beur spanne was voor Kinheims nieuwste aanwinst net even te kort. Hij kreeg het tegen het einde van de wedstrijd wat moeilijk en juist in die fase stelde Germo Parma de winst veilig. Bij de tien honk slagen, die Keiler tegenkreeg, waren echter vijf infield hits, zodat de cijfers van de heuvelman wat vertekend zijn. Logische vierde plaats Kinheim Nog steeds zonder winst is naast BV Groningen ook Delta Lloyd. In de streek- derby tegen Amstelveen trokken Kinsber- gen en de zijnen met 89-103 aan het lang ste eind. HAARLEM. In de biljartfinale om het districtskampioenschap drieban- den-klein, heeft Jan Jaspersen van de BC DOS beslag gelegd op de titel. Jas persens start was niet best. In de eerste ronde verloor hij kansloos van G. Heke- laar. Een ronde later echter legde hij de basis voor zijn kampioenschap tegen Jan v.d. Berg. (Van onze basketbalmedewerker) GRONINGEN. In een uiterst matige wedstrijd heeft Eve and Adam Stars gistermiddag met 91-75 de eer aan Nat. Ned. Donar moeten laten. Voor een verrassing zorgde in de eredivisie zaterdag in Leiden Parker, dat landskampioen EBBC met 88-87 de eerste nederlaag bezorgde. Verrassend goed in de eredivisie doen BOB en Frisol-R het. BOB won in Groningen van de debutant van die naam met 76-100 en Frisol-R trok in Delft met 84-85 tegen Punch aan het langste eind. einde gaf Woudstra bij een 88-87 stand zelfs EBBC nog een keer balbezit. Het „geschenk” werd door Kirkland niet geac cepteerd. Zijn balverlies redde Parker en hield EBBC van de winst af. waar het deze wedstrijd geen moment aanspraak op kon maken. DSC ’74 na zeges al zeker van promotie (Van onze softbalmedewerker) HEERENVEEN. Het dit seizoen al zo succesvolle DSC '74 heeft afgelopen weekend, terwijl de laatste promotiewedstrijden nog gespeeld moeten worden, reeds de promotie naar de landelijke tweede klasse softbal bereikt door in Heerenveen zowel Peattown Peppers als Amstelland met een nederlaag te confronteren. Met DSC ’74 werd zaterdag ook Run '71 uit Oldenzaal tweede klasser. Alcmaria Victrix en Alro Jeka zijn de voornaamste gegadigden voor de nog overgebleven promotieplaatsen. Peattown Peppers 0-0-0-0- 0 Yvonne Kentie 6-1-54 DSC ’74 0-2-04-3 6 Carin Leuven 2-0- 4-0 (Van onze basketbalmedewerker) URK-IJMUIDEN. Dat het voor Akrides en Hoofddorp in de eerste divisie van de landelijke basketbalcompetitie dit seizoen moeilijk gaat worden heeft ook de tweede competitiezondag geleerd. In Crk moest Hoofddorp voor de tweede achtereenvolgen de keer het verlies accepteren. In de spannende slotfase verloor Hoofddorp geflat teerd met 105-92. Voor eigen uubliek won Akrides in de nieuwe omgeving van Sporthal IJmuiden-Oost met 61-49 van Cangaroes. Behoudens de winstpunten zal coach Martin Feitsma verder niet al tevreden kunnen zijn over het spel van zijn spelers. Orca’s-Hoofddorp 105-92 (rust 52-38). Hoofddorp: Hans Jutte (1-22), Henk van Wijk (4-10) en Leo van der Riet (10-10). ten scoorden zij slechts negen carambo les. Uiteindelijk had Bontekoe de langste adem. Hij won in 39 beurten de partij. Stand: punten, moyenne, serie: 1. J. Jaspersen 10, 0.559, 6; 2. J. Bontekoe 10, 0.496, 4; 3. J. v.d. Berg 8, 0.514, 7; 5. F. Hekelaar 8, 0.485, 7; 5. F. Tieken 8, 0.415, 5; 6. G. Hekelaar 6, 0.484, 5; 7. T. Heijse laar 4, 0.416, 4; 8. H. den Hengst 2, 0.372, 4. Van 25 tot en met 29 september wordt in het biljartcentrum „De Wijckermolen” te Beverwijk de finale om het districts kampioenschap libre klein vijfde klasse gehouden. Van de 73 inschrijvingen wis ten zich via voorwedstrijden te plaatsen: 1. J. Reijnders, ADO, moyenne 1.28; 2. A. Kuyer, Haarlem-Oost, 1.17; 3. J. Scher merhorn, Haarlem-Oost 1.16; 4. G. Vene- ma, Hof van Holland 1.160; 5. A. de Graaf, Kennemerland, 1.12; 6. D. Spek, Onder Ons 1.01; 7. C. Koek DVS 0.98; R. Blom ADO 0.97. De aanvangstijden zijn dinsdag tot en met donderdag om 19.30 uur en zaterdag 13.30 uur. Er wordt gespeeld volgens AVE-systeem moyen- negrenzen 0.50-1.19. Aantal caramboles 40. (Van onze biljartmedewerker) Voor Kinheim volgt er volgend jaar in elk geval geen herhaling van het Euro- pa-Cupgebeuren, maar de ploeg heeft veel geleerd van het eerste optreden op internationaal niveau en kan, hoe vreemd dat ook moge klinken met de vierde plaats, terugkijken op een ge slaagd toernooi. Cijfers: Bologna 24-0-0-1-0-0-2-x 6 Kinheim 1-0-0-0-0-0-0-0-0 1 Werpcijfers: Ruud Kok (8) 2-7-8-2; Ste ven Colombo (9) 44-12-2. Kinheim 2-0-2-0-01-0-0-0 5 Hercules 0-0-0-14-0-0-2-0 4 Werpcijfers: Mark Spanjer (7 7i 3 man) 54-5-2, Just Wijnekus (17:) 3-1-0-0-; Da niel Ribas (9) 11-2-64. Parma 1-0-0-0-0-0-1-04 3 Kinheim 0-0-0-1-0-0-0-0-0 1 Werpcijfers: Antonio Keiler (9) 5-2-10-2; Roberto di Gratia (9) 34-7-0. (Van onze sportredactie) PARMA. Geheel volgens de ver wachting heeft honkbal-landskampi- oen Vax-Kinheim in het toernooi om de Europese beker de drie Italiaanse te genstanders voorrang moeten verlenen. De Haarlemse ploeg eindigde derhalve op de vierde plaats en liet alleen het Spaanse Hercules achter zich. Die vierde plaats mag echter niet wor den uitgelegd als een afgang. Want on danks de drie nederlagen tegen de steeds in de eigen stadions spelende Ita liaanse ploegen, heeft Kinheim een goed toernooi achter de rug. Veel beter in elk geval dan menigeen had verwacht. De landskampioen kwam pas tegen het ein de van de competitie in vorm en kon daardoor ternauwernood degradatie ontlopen. De Nederlandse arbiter Van Groningen Schinkel was van mening dat de ploeg in Italië ver boven het niveau van de competitie uitgroeide en van Ita liaanse zijde kwam bewondering voor de verdediging. De Italiaanse organisa toren hadden weinig van Kinheim ver wacht. Niet alleen door de lage plaats op de nationale „hitlijst”, maar ook door het falen van de Nederlandse ploeg eni ge tijd terug in de strijd om het Europees kampioenschap. Nat. Ned. DonarStars 91-75 (rust 4641). Topscorers Nat. Ned. Donar: Zwiers (12- 8), Tim Evans (16-9) en Mike Schulz (6-10). Stars: Parker (10-8), Emill Hagens (8-9)en Wayne Amrstrong (5-6). In tegenstelling tot voorgaande duels was er ditmaal in de Evenementenhal nauwelijks van sfeer sprake. Plichtmatig werkten in een mat duel Donar en Stars hun wedstrijd af. Zelfs het anders zo fanatieke Groningse publiek hield zich gistermiddag rustig. Groot was het krachtsverschil vooral in de eerste helft nauwelijks. Dat de thuisclub bij de bas- ketwisseling met 4641 aan de goede kant van de score verbleef, was in niet onbe langrijke mate het gevolg van zwak schie ten aan Haarlemse zijde, waar Emill Ha gens één van de betere spelers was, ook al had hij aan de Amerikaan Tim Evans een uiterst lastige tegenstander. Na de rust leek het er nog even op dat de Stars terug zouden komen. Bij 55-53 leek de strijd weer volledig open. Balverlies en zwak schieten bij de Stars gaven Donar echter opnieuw de kans afstand te nemen. Tevergeefs trachtte het duo Perrier-Jan- broers in de slotfase iets aan de achter stand te doen. Zone-verdediging noch man-to-man konden de Haarlemmers dichterbij brengen. De Haarlemmers, die het na de rust ook in de reboundduels lieten afweten, verloren tenslotte ver diend met 91-75. Morgenavond staat voor Eve and Adam Stars al weer de volgende wedstrijd op het programma. In de Beij- neshal komt om half negen het Bossche EBBC op bezoek. In het dames dubbelspel ging de overwinning naar de Britse speelster No ra Perry en Jane Webster, die in de eind strijd Atsuko Tokuda en Yoshiko Yone- kura uit Japan versloegen met 15-2, 8-15 en 15-10. Bij de heren was deze titel voor de Zweedse combinatie Thomas Kihl- ström en Bengt Froman, die met 18-16 en 15-9 Ray Stevens en Miek Tredgett uit het gastland de baas bleven. De uitslag: 1. Droogmans/Malais (B), 2. Col- soul/Lopes (B), 3. Kristiansen/Aunso (DK). In ternationaal beste Nederlanders: 7. Guliker/ v.d. Brink, 12. v. Espelo/Molkenboer, 13. Beste- breurtje/Dickhout (ASVK) en 34e Ko Faas/An- dré Schoonenwolf (ASVK) Boesingheliede/Am- stelveen. Nationaal beste Nederlanders. 21. Roetert/v. Peski, 25. Wormgoor/Hamburg, 36. Uyting/Groenendijk en 72e v.d. Brink/Oei, Haarlem/Amsterdam (Mixed), 73e Smit/De Jong, Haarlem/Vlaardingen. Een zwakke start is Hoofddorp opnieuw fataal geworden. Moest de ploeg van Coen Lammerts vorige week tegen Achilles een grote achterstand ongedaan maken, tegen Orca’s was de situatie identiek. Op vreemd terrein schoten de Hoofddorp- spelers in de beginfase te gehaast. Dank baar maakte Orca’s van de geboden kan sen gebruik om via reboundwinst het wa pen van de break te hanteren. Na rust waren beide ploegen gelijk waardig aan elkaar en kon Hoofddorp met goed spel steeds dichterbij komen. Duidelijk werd in die spelperiode ook, dat de nieuwe aanwinst Regie Chelius nog niet over voldoende conditie beschikt. Fataal werd Hoofddorp, dat verdedi gend nog niet optimaal functioneerde, de blessure van Henk van Wijk toen het gat bijna gedicht was. Een alles-of-niets of fensief leverde de Hoofddorp-spelers slechts persoonlijke fouten op, die Orca’s de gelegenheid gaven weg te lopen naar de ruime 105-92 overwinning. Akrides-Cangaroes 6149 (rust Z Onder ideale weersomstandigheden heeft DSC ’74 ook in Heerenveen niet al te veel tegenstand ondervonden. Weliswaar kon de Heerenveense formatie beschik ken over Yvonne Kentie, die jarenlang als werpster voor het Haagse Capac-WK uit kwam, maar ook zij kon de Haarlemse aanval niet in bedwang houden. Boven- Quick HCAW Kinheim Storks Sparta Amstel T. kampioen, Storks en Spar ta degraderen. From. 2e klasse: Peattown Peppers- DSC ’74 0-6, Amstelland-Zwijndrecht 5-10, DSC ’74-Amstelland 8-1, Zwijn- drecht-Peattown Peppers 4-6, Alro Je- ka-Celeritas 10-7, Celeritas-Alcmaria Victrix 1-5, Alcmaria Victrix-Alro Jeka 54, Run ’71-Hilversum 8-2, Hilversum- Cardinals 14, Cardinals-Run ’71 2-6, DSC ’74 en Run ’71 gepromoveerd. Peatt. Pep. Amstell. Hilversum Cardinals Zwijndr. Hoofdklasse: Sparta-HACA 1-7, Am stel Tijgers-Storks 5-2. Eindstand: Amstel T. Giants Neptunus UW Nicols

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19