HEBTU politienieuws buitendienst boekenadviseur spectrum boekhandel bv achtergrond I fl8S5r havcn- berichtcn Witamyf «5,- Besluitvorming „over de verkiezingen heen” wc* Wie komen in aanmerking? I jubikunW Contact* en informatie* avond Zee- en Duinwijk Zonnebloemloterij t! Vier gewonden bij aanrijding tussen twee auto’s ■RH hè I 6 1979 DINSDAG 25 SEPTEMBER r rj l 11 Grote Houtstr 174 (Naast Simon) Telefoon 31 23 93 Laten we u maar meteen verklappen waarom wij in ’n opperbeste feeststemming zijn: 6 typen Philips kleuren-tv koopt u nü in onze zaak met een ongekend forse jubileum-korting! Dat betekent voor u nog’ns een extra korting op de bij ons toch al gebruikelijk lage prijzen. Stap binnen en profiteer van dit grandioze, eenmalige jubileumaanbod! Winkelcentrum Schalkwijk Telefoon: 33 43 20 L L-. v y Df (Door Rien Polderman) i I Wij zoeken voor het rayon Haarlem een I I V1JN I i i i I I Wij nodigen u uit om nu te bellen: (03406) 2236 en te vragen naar de heer D. Thesingh, die van 10.00 tot 22.00 uur alle informatie geeft. Een afspraak voor een sollicitatie kan direkt worden gemaakt. U kunt natuurlijk ook even schrijven naar: Spectrum Boekhandel B.V., afdeling Personele Zaken,ekode HO/111 Postbus 31, 3454 ZG De Meern. Een afwisselende baan met een grote mate van vrijheid, maar waarin wel de resultaten tellen. U kunt rekenen op een stevige ondersteuning bij uw werk van ons bedrijf en van uw distriktsmanager, op de zekerheid van een vaste baan met goede sociale voorzieningen, een goed garantiesalaris, provisie en onkostenver goeding. die onze Grote Spectrum Encyclopedie en enkele anderen, rechtstreeks aan partikulieren gaat verkopen. Dat betekent: mensen thuis bezoeken, meestal in de avonduren en een be roep uitoefenen dat eigenlijk vele beroepen tegelijk is: verkoper/adviseur/ boekenkenner/mensenkenner/rayonvertegenwoordiger. de Staten, waarin alle fracties vertegen woordigd zijn. i l i De inkorting van de procedure wordt onder meer verkregen, door de voorlopi ge inventarisatie van de hoofdlijnen voor de streekplan-herziening niet in de voltallige Staten ter discussie te stellen maar in de commissie van onderzoek. Dat is een grote en zware commissie uit De totale prijzenpot bedraagt 66.000 gul den. De hoofdprijs is 10.000. Daarnaast word er een bedrag van 5000 gulden uitge loofd en twee bedragen van duizend gul den alsmede enkele kleinere prijzen. De trekking vindt plaats op 19 november in het hoofdkantoor in Breda. VELSEN. Donderdag en vrijdag ver koopt de afdeling Velsen van de Zonne bloem loten voor de nationale Zonne bloemloterij 1979 bij de ingang van V en D aan de Lange Nieuwstraat Type 26C858/50Z: 66 cm. HiBri beeld buis. 12 Voorkeurzenders. Groene knop. Afstandsbediening. Bruto adviesprijs f 2345,- Jubileumprijs f 2095,- 1 Type 26C852/50Z: 66 cm. HiBri beeld buis. 12 Voorkeurzenders. Bruto advies prijs f 2145,- Jubileumprijs f1695,- Aktieve mensen tussen 24-50 jaar, met een rijbewijs B-E en ervaring in de direkte verkoop aan partikulieren. Als u die ervaring niet hebt, maar wel denkt over de goede kwaliteiten te beschikken, willen wij ook graag met u praten. Spectrum Boekhandel B. V., een van de werkmaatschappijen van het VNU concern, behoort tot de grootste boekuitgevers van Nederland. Zij produceert o.a. romans, jeugdboeken en series, werken op het gebied van geschiedenis, volkenkunde en encyclopedieën. In het streekplan voor Noord-Kenne- merland is opnieuw de „Overloop” (de huisvesting van het teveel aan woning zoekenden uit het verstedelijkte zuiden van de provincie in al of niet officieel Slechts tien van de 205 binnengekomen vragen, die vooruitlopend op deze infor matieavond door de bewoners van Zee- en Duinwijk gesteld konden worden, zijn niet beantwoord. Deze vragen waren te algemeen van aard. Vragen over de voor- havenproblematiek, de verkeerssituatie en energiebesparing komen derhalve uit gebreid aan de orde op de door de ge meente georganiseerde bijeenkomst. De Statencommissie voor de Ruimte lijke Ordening ging eind vorige week in grote lijnen akkoord met de verkorte procedure. Alleen van de planologisch specialiste van de D’66-fractie, Ina Klaasen, kwamen wat tegenwerpingen. Was dat taktiek, met de bedoeling toch nog de politiek aantrekkelijke vertra ging te verkrijgen? De wegen van politi ci zijn niet altijd even duidelijk. En hoe sterker een politieke stroming, hoe gro ter het gehalte aan politieke-tactiek in het openbare doen en laten. Misschien was dat ook de oorzaak, waardoor de vlieger uiteindelijk niet opging: de grote fracties, met handen en voeten histo risch gebonden aan het „Overloopbe- leid", voelden niet voor besluitvorming „over de verkiezingen” heen, en stemden in met de voorgestelde inkorting van de procedure. Want met alle respect voor de goedbe doelde inspraak-mogelijkheden, die in de streekplan-procedure worden gebo den, moet worden vastgesteld, dat slechts verkiezingen de burger wérkelij ke invloed op het provinciale beleid geven. Type 26C868/20Z: 66 cm. HiBri beeld buis. 12 Voorkeurzenders. HiFi geluid. Afstandsbediening. Display- mogelijk heid. Telefoontoets. Bruto adviesprijs f 2595,- Jubileumprijs f2345,- Type 26C865/50Z: 66 cm. HiBri beeld buis. 12 Voorkeurzenders. HiFi geluid. In notemotief: Bruto adviesprijs f2245,-/ Jubileumprijs f1995,- Philips kleuren-tv Type 22C 847/50Z. 56 cm. 110° HiBri beeldbuis. Quickstart. Tiptoetsen voor de direkte afstemming. 12 Voorkeurzenders. Groene knop voor ideaalinstelling van beeld. In notemotief: Bruto adviesprijs f2.195,-/Jubileumprijs f 1.895,-. Type 26C856/50Z: 66 cm. HiBri beeld buis. 12 Voorkeurzenders. Groene knop. Bruto adviesprijs f 2145,- Jubileumprijs f1895,- VELSEN. Voor de vanavond te hou den contact- en informatieavond voor Zee- en Duinwijk in het Ichtuscoilege aan de Doorneberglaan in IJmuiden, zijn reeds 239 uitnodigingen beantwoord. Het bureau voorlichting verwacht tenminste 300 bezoekers. viert 12/2 jaar Philips kleuren En Hoe! L «k BEVERWIJK. Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de kruising Ples- manweg-Van Riemsdijklaan in Bever wijk zijn maandagmiddag omstreeks vijf uur vier mensen gewond geraakt. Een 51-jarige automobiliste uit Bever wijk verleende volgens de politie geen voorrang aan een 22-jarige automobilist uit Apeldoorn. Door de botsing verloor deze zijn macht over het stuur, kantelde met zijn auto en kwam uiteindelijk tegen een lichtmast tot stilstand. De automobiliste uit Beverwijk liep hoofdletsel op, een 72-jarige inwoonster uit Beverwijk die bij haar in de auto zat hield aan het ongeluk kneuzingen en snij- wonden over. De bestuurder van de ande re auto kwam er vanaf met een hoofd wond terwijl een 20-jarige medepassagier nog onbekende verwondingen opliep. De vier gewonden zijn allen overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Beide auto’s werden zwaar beschadigd en moes ten met een kraanwagen worden wegge sleept. Zaterdag aangekomen: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Vincent, Le Havre, IJmuiden; Cordillera Express, Bremerha ven; Roebuck, London; Steinhoft, Wil mington, Velsen; Nascence, Briton Ferry; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Tor Scan dinavia, Gothenburg; Cilaos, Drammen; Nornews Leader, Skogn; Defiance, Felix stowe; Star Carrier, Tilbury, Velsen; Lin da, Hamburg; Sotka, Reykjavik; Pullbo rough, Yarrow; Gertrud Wiener 2, Bremen. Zaterdag vertrokken: Micoperi 41 Bi scay Star, Cherbourgh; mentor, Kopenha- :quence, Sou- ipton; Biscay Star, Cherbourgh; Stir- Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Smit- Lastdrager, IJmuiden, Rotter- nta ittTT— •g; Lindaunis, Aalborg; Perseus, Raffaele Cafiero, Skarbak; Inco Vóór die verkiezingen wil men de herzie ning van het streekplan voor Noord- Kennemerland (de streek rondom Alk maar) hebben vastgesteld. Om precies te zijn: in januari 1982. De contact- en informatieavond begint om acht uur. gen; Nordfels, Seixal; Pequence, thami ling 1 bank dam; Delfborg, Delfzijl; Hansa, IJmuiden, Salvesborp T --- Tubarao; J Trans Speed, Noordzee. Voor Proefvaart; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; Vikara, Key West; Jemrix, Boulogne, IJmuiden; Carlizanne, Londen; Tor Scandinavia, To- thenburg; Cordillera Express, Hamburg; Smit Lloyd-5, Cont. Plat, Velsen; Thea-K, Aalborg, Cilaos. Zondag aangekomen: Gertrud Wiener- 2, Bremen; Frauenturm, Aberdeen, IJ muiden; Iggesund, Iggesund; Makiri Smits, Rotterdam; Frans, Noordzee, IJ muiden; Inga, Esbjerg; Arion ponton, Cuxhaven; Canabal, Grimsby; Sheila Ma ria, Par, Velsen; Pluto, Tananger, IJmui den; Cam Azobe, Duinkerken; Smit Lloyd-5, Cont. Plat, Velsen; Bente Frem, Coole; Kirsten Sandved, Engeland; Pad- noti, Abidjan; Elke Kahrs, Bilbao, IJmui den; Maasberg, Mantyluoto, Zaandam; Vios, Guiness; Star World, Antwerpen; Iago, Antwerpen. Zondag vertrokken: Cilaos, Kopenha gen; Atlantis, Dakar; Defiance, Antwer pen; Breda, Hamburg; Belcargo, IJmui den, Monrovia; Palm Island, London; Frans, IJmuiden, Noordzee; Linda, Enge land; Arion, Noordzee; Frauenturm, Cont Plat, IJmuiden; Gertrud Wiener-2, Bremen; Mansart, Zeebrugge; Iggesund, Iggesund; Koyo maru, Newhaven. Maandag aangekomen: Tor Dania, Go thenburg; Ingrid Gorthon, Sheerness; Raffelberg, Kristiansand; Avatie-Al-Sa- dan, St Nazaire; Afram River, Takoradi; Orkny, Noordzee; Atlantic, Arlesund, IJ muiden; Fjellness Liverpool; Ingmar, Em den; Gunilia, Hamburg; Poolster, Noord zee; Cape Mandarin, Yali. Belobo, IJmui den, Sevankslands; Stalle, Skien; Prinsen- borg, Mantyluoto; St Ocean Faith, Sar- roch; Hartebeest Cont. Plat; Jose Maria Artaza, Rotterdam; Falcon, Korea; Harte beest, Cont. Plat, Velsen; Pirola, Swansea. Maandag vertrokken: Sotka, Reykja vik; Gogo Rider, Cartagena; Vincent, Kingslynn, IJmuiden; Nordic Spirit, Ham burg; Iago, Rotterdam; Prinses Margriet, Plymouth; Margreet Kings Lynn; Spring buck, Velsen, Noordzee; Tor Dania, Felix- towe; Canabal, Antwerpen; Cam Azobe, Bremen; Atlantic, Nigeria; Elke Kahrs, Santander; Irene-m, Abhaba; Hans Loong, Liverpool; Nornews Leader, Ber gen; Steinhoft, Bremen, Velsen. Dinsdag aangekomen: Scol Progress, Gefle, Zaandam; Oude Maas, Gainsbo rough, IJmuiden; Lutz Schoeder, Buenta- ventura; Caribia Express, Tilbury; Stefan Batory, Montreal; Almenum, New Port; Laertes, Bremerhaven. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben lering willen trekken uit de onbevredigende gang van zaken in de procedure tot vaststelling van het streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. Zoals bekend, was het voor een groot aantal „nieuwe” Statenleden frustrerend te ervaren, dat zij op tal van punten van het streekplan geen beslissende invloed konden doen gelden, omdat veel zaken al waren vastgelegd in de Nota van Uitgangspunten voor dit streekplan. Deze Nota was nog vastgesteld door de „oude Staten”. Gedeputeerde Van der Knoop heeft op die frustraties nog gewezen in zijn interview in deze krant, kort na de vaststelling van het streekplan. Voor de komende herziening van het streekplan voor Noord-Kennemerland is daarom gekozen voor een iets verkorte procedure, waarmee wordt voorkomen dat de politieke besluitvorming opnieuw „over de Statenverkiezing wordt heen- getild”. De volgende Statenverkiezingen vinden plaats in het voorjaar van 1982. aangewezen groeikernen ten noorden van het Noordzeekanaal) een belangrijk punt. D’66 heeft er in het debat over het streekplan voor het Amsterdam-Noord zeekanaalgebied geen geheim van ge maakt, het overloop-beleid in het mu seum van bestuurlijke dwalingen te wil len bijzetten: bouwen in de weilanden vér van de grote steden zuigt de le venskracht weg uit dat oude stedelijke gebied. Het overloop-beleid en forensis me gaan hand in hand. En forensisme het is bekend leidt tot files voor de tunnels en verkeersopstoppingen in de stad. Het overloop-beleid draagt bij tot een voortgaand proces van bederf en verpaupering van het stedelijk leefkli maat. Het werkt de segregatie van bevol kingsgroepen in de hand: de koopkrach- tigen vestigen zich in doorgaans eentoni ge auto-slaapsteden in de weilanden, de minder welgestelden, etnische minder heden en sociale probleemgroepen blij ven in het verkrottende stedelijke gebied achter. «545,- De loten kosten één gulden per stuk. De opbrengst is bestemd voor ondermeer va kanties voor zieken, gehandicapten en eenzamen. van de kiezers, die zich door deze scepsis voelen aangesproken. Voor D’66 zou het derhalve voordelig zijn, wanneer de be sluitvorming „over de verkiezingen werd heengetild”. Hoe sterker de D’66- fractie in de Staten, hoe meer kans op een ombuiging van het „Overloopbe- leid”. De onderkenning van deze problema tiek wordt steeds algemener, maar een feit is, dat D’66 zich in de achter ons liggende streekplandiscussie als voor naamste vertolker van de scepsis over het „Overloopbeleid” en als pleitbezor ger voor de stad heeft geprofileerd. De Democraten kunnen dus met geloof waardigheid gaan dingen naar de gunst Jammer genoeg kwam D’66 in de com missievergadering niet openlijk voor de dag met dit argument. Het kan zijn, dat het politieke voordeel van besluitvor ming over de verkiezingen heen” (nog) niet werd onderkend. Ook is mogelijk, dat men bij D’66 met het oog op een eventuele toekomstige zetel in GS, een behoedzame koers wil varen. Ina Klaas en scheen zich in het openbaar in elk geval alleen zorgen te maken over de vraag of de inspraak in de besluitvor ming wel voldoende tot haar recht zou komen. Zij vroeg zich af of daar toch niet wat meer tijd voor kon worden gereserveerd. „Pas na de hoorzittingen met de bezwaarden is het streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaal gebied echt goed voor mij gaan leven”, zo zei zij. Hersenschudding. Een 77-jarige Be- verwijker liep maandagmiddag om streeks half vier bij een aanrijding met een auto op de Kruising Plesmanlaan- Laan der Nederlanden in Beverwijk een hersenschudding op. Het slachtoffer reed in zijn driewielige invalidenvoertuig de Plesmanweg op, waar op dat moment een 21-jarige automobilist uit Heemskerk aan kwam rijden. Deze kon de Beverwijker niet meer ontwijken. Vernielingen. In het weekend is in gebroken in het Berlinghcollege aan de van Riemsdijklaan in Beverwijk. In het handvaardigheidslokaal van deze school zijn flinke vernielingen aangericht. Inbraak. In de Heilig Hartschool aan de Galgenweg werd in het weekend even eens ingebroken. Hier werden een platen speler, twee boxen en een radio gestolen. Overhemden. Uit een etalage van een kledingzaak aan de Breestraat in Be verwijk zijn in het weekend enkele overhemden gestolen. Fietsendiefstal. Uit enkele boxen van een flatgebouw aan de Beneluxlaan in Heemskerk zijn in de nacht van zondag op maandag drie fietsen ontvreemd. Onbekend letsel. Een 75-jarige bromfietser uit Heemskerk, is maandag middag na een aanrijding met een auto op de Jan Ligthartstraat ter hoogte van de kruising met de Oosterstreng in Heems kerk met onbekend letsel opgenomen in het St. Jozefziekenhuis. Het slachtoffer verleende geen voorrang aan een tege moetkomende auto. Aan de besluitvorming over een streekplan „over de verkiezingen heen” is echter ook een belangrijk voordeel verbonden. De streekplandiscussie kan in die situatie namelijk tot inzet van de verkiezingen worden gemaakt Dat is een kans bij uitstek om de provinciale politiek die nu niet bepaald in het brandpunt van de publieke belangstel ling staat aan de kiezers te presente ren. De democratie is daarmee gebaat. Uitgangspunt is een jaarinkomen van f 45.000,—. Hoever u daarboven komt, hangt af van uw inzet. Een plafond is er niet. Vóór u zelfstandig op pad gaat, geven wij u een gesalarieerde verkoop- opleiding van 3 weken.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6