Dowtians agenda Uitwijken naar Amsterdam en Alkmaar nauwelijks mogelijk politienieuws haven- berichten NEDERLAND MINSTRIP VAKANTIELAND 1 Ministerie Milieuhygiëne in beroepszaak Velsenaar Schoenbergen: Cursussen van het Rode Kruis Geen weerstand tegen raadhuis Tegemoetkoming verhuiskosten CMN bij Kroon in beroep tegen vergunning MEKOG ®*s Bijvoorbeeld 3 dagen Twente v.a. '.V-BÏVI r 13 19 7 9 IJMOND WOENSDAG 26 SEPTEMBER haarlem 1 Heemskerk Vis op zVi Japans Velsen-IJmuiden ’fPP- Genieten in een van de mooiste streken van ons land. Twente heeft alles! Incl. treinreis (van elk station in Nederland), volpension. Lees de gids „NS/Trans Vakantie reizen in herfst, winter, lente". En boek: bij NS-stations, Rabobank, ANWB, uw reisbureau of bel 030-627844. y Beverwijk grote houtstraat 124^* J (ADVERTENTIE) Radioactiefafval wordt met m zee gestort Ml Sluiting kunstijsbaan rampzalig voor ijsclubs (ADVERTENTIE) BIOSCOPEN EN THEATER Degenen die al een EHBO-diploma heb ben kunnen deelnemen aan de cursus voor helper of helpster derde klasse van het Rode Kruis. Aan deze cursus kunnen nog vier personen deelnemen. Het lespro gramma omvat ziekteleer, ziekenverzor ging, gewondenvervoer en begeleiding van mindervaliden en chronisch zieken. De cursus wordt gegeven op de woensdag avonden van 19.30 tot 21.30 uur door mej. M. van Gorp, verpleegkundige en de heer G. W. Hoenderdos. Inlichtingen over deze cursussen wor den gegeven op maandag 1 oktober van 19 tot 21 uur in het Rode Kruis-gebouw of door mevrouw P. C. Stubenitsky, Jan Lig- thartstraat 16, tel. 32737 en door de heer P. v.d. Bos, Douwes Dekkerstraat 5, tel. 30181, beiden in Heemskerk. IJMUIDEN. In de IJmuider Courant van dinsdag 25 september vermeldden wij dat de gemeente een tegemoetkoming van 540 gulden geeft, in plaats van het door het rijk beschikbaar gestelde bedrag van 3000 gulden, bij éénmaal verhuizen. Dit bedrag is echter 2450 gulden. De 540 gul den worden volgens de gemeentelijke re geling van de 3000 gulden afgetrokken. In de eerste plaats een EHBO-cursus op de maandagavonden, steeds vanaf half acht in het Rode Kruis-gebouw aan de Dellaertlaan. Deze cursus wordt gegeven door dr. H. W. van Rossum, die wordt geassisteerd door mevrouw P. C. Stube- nitsky-de Vries en de heer P. v.d. Bos. Er kunnen maximaal 25 personen deelne men. Zij kunnen zich opgeven op maan dagavond 1 oktober in het gebouw aan de Dellaertlaan tussen 19 en 21 uur. Leden van het Rode Kruis Korps kun nen ook deelnemen aan een cursus EHBR en dat is eerste hulp bij rampen. Deze cursus wordt gegeven op een aantal dins dagavonden, eveneens in het Rode Kruis- gebouw. Docenten zijn dr. H. W. van Ros sum en de heer G. W. Hoenderdos. Op een aantal dinsdagavonden komen er deskun digen die voorlichting zullen geven op allerlei terreinen, zoals Fysio-therapie, ambulancevervoer, orthopedische chirur gie en dermatologie. Een jaar geleden al maakte Schoenber gen formeel bezwaar tegen de vergunning die minister Ginjaar toen had af gegeven. Een schorsingsverzoek werd toen niet in behandeling genomen maar het protest tegen de vergunning zelve kwam dit jaar juli bij de Raad aan de orde. Schoenber gen mocht destijds zijn opvattingen uit eenzetten evenals de vertegenwoordiger van de minister. Diens pleidooi was echter niet van tevoren als zogeheten ambtsbe richt toegestuurd zodat noch de Raad van State noch Schoonbergen de gelegenheid had gekregen het zeer uitvoerige stuk te bestuderen. Staatsraad dr. Veringa ge lastte daarop een tweede zitting, die giste ren in Den Haag werd gehouden. Het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne was vier ambtenaren sterk vertegenwoordigd van wie mr. Aris het woord voerde. Hij weersprak nadrukke lijk de suggestie dat ook radioactief afval in de oceaan werd gedumpt die afkomstig is van het kemsplitsingsproces zelf”. Wat uit de centrales wordt meegegeven zijn allereerst jassen, handschoenen en derge lijke die door medewerkers worden ge bruikt. Daarnaast gaat het om bijvoor beeld slib uit waterleidingen die in de vaten wordt verpakt”. Ginjaar heeft al eerder laten weten dat het overige afval afkomstig is van laboratoria, bijvoorbeeld van ziekenhuizen. Voor zover het om afval Al sinds 1967 vindt een jaarlijkse stor ting plaats waarvoor de rijksoverheid ver gunning moet verlenen. Het gaat daarbij om afval niet alleen uit Nederland maar ook uit Zwitserland en België. De laatste jaren is het protest van milieu-actiegroe- pen tegen de gewraakte stortingen steeds heviger geworden. De afgelopen zomer kwam Greenpeace nadrukkelijk in de pu bliciteit toen onder meer in samenwer king met de Stroomgroep Haarlem-IJ- mond in de haven van IJmuiden werd gepoogd de verscheping van het afval te verhinderen. Roofoverval. De wagen die dinsdag is gebruikt bij de roofoverval van het postagentschap in Santpoort-Noord is te ruggevonden aan het Tesselschade plant soen in Driehuis. Rijverboden. De politie van Bever wijk heeft een 42-jarige automobilist uit Uitgeest en een eveneens 42-jarige be stuurder uit Zaandam een rijverbod opge legd na een drankcontrole. Het rijbewijs van de Zaandammer is ingevorderd en zijn auto is in beslag genomen omdat hij vaker onder invloed heeft gereden. Gestolen. Vermoedelijk is maandag een gereedschapskist gestolen uit een ka- bine van een mobiele kraan, die stond geparkeerd aan de Pijpkade in Bever wijk. Stalraampjes. Uit een leegstaande boerderij aan de Voorweg in Heemskerk zijn stalraampjes gestolen ter waarde van 500 gulden. De woordvoerder voor de bewindsman had op zich geen bezwaar tegen dat stand punt maar Wees erop dat nu eenmaal krachtens de Kernenergiewet bedrijven vergunningen kunnen aanvragen voor het werken met radioactief materiaal. Mr. Aris benadrukte nog dat het ministerie eraan hecht dat de Raad van State zich inhoudelijk over het beroep van Schoon bergen buigt. De kans bestaat namelijk dat de Raad verklaart dat de Velsenaar niet-ontvankelijk is. Dat komt erop neer dat het college meent dat Schoonbergen niet rechtstreeks te maken heeft met het storten van radioactief afval in de Atlanti- wonderwel wel plaats voor is op de zater dagochtend in Amsterdam laten wij niet doorgaan omdat het een te kostbare zaak gaat worden (80 a 90 gulden voor tien lessen). Maar wat moet je dan met de jeugdleden? Ijsclub Haarlem heeft mo menteel 175 schaatsende pupillen en juni oren die gezien de vervoers- en plaatsings problemen nooit allemaal kunnen schaat sen. We zijn al bezig om extra subsidie te krijgen om op zaterdag een bus te kunnen laten rijden, maar we zien het somber in.” Martin Kos, voorzitter van Ijsclub Kees Jongert uit Beverwijk, zag het al niet anders. ”We moeten improviseren. We denken voor het vervoer aan een pendel dienst van ouders” Al met al een klap voor de regio schaats sport vooral ook nu verenigingen als Half weg en Spaamdam weer tot leven waren gekomen. Het is maar de vraag of men zoveel tijd over heeft om maar even te kunnen schaatsen. Reisbureau der N.V. Nederlandse Spoorwegen Publicatie kwam tot stand in samenwerking met het Nationaal Bureau voor Toerisme, Den Haag. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Per 1 oktober start weer het cursusseizoen van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Beverwijk-Heemskerk. Er zijn verschil lende cursussen. IJMUIDEN. Het Contact Milieube scherming Noord-Holland tekent bij de Kroon beroep aan tegen de vergunning in het kader van de Wet op de Luchtveront reiniging onlangs verstrekt aan de kunst- mestfabriek MEKOG. Het CMN vindt de eerder zelf ingebrachte bezwaren bij Ge deputeerde Staten tegen de gevraagde vergunning onvoldoende gehonoreerd in de uiteindelijke versie. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG/UMUIDEN. Radioac tief afval dat afkomstig is van kernsplit sing in de centrales te Borssele en Do- dewaard wordt niet in zee gestort. Een vertegenwoordiger van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft dat dinsdag uitdrukkelijk ver klaard tijdens een procedure die wordt gevoerd voor de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. De afde ling behandelde het beroep van de Velse naar Sietze Schoonbergen tegen de toe stemming die minister Ginjaar (Volksge zondheid en Milieuhygiëne) in 1978 ver leende voor het storten van radioactief afval in de Atlantische Oceaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Geen volle zaal dinsdagavond bij de presentatie van het raadhuisplan aan de bevolking van Heemskerk. Dat duidt er waar schijnlijk vooral op dat het plan wei nig of geen weerstanden heeft opge roepen. Suggesties uit het eerdere bezwaar schrift worden herhaald in een motivatie bij het kroonberoep. De milieubescher- mingsinstantie wil MEKOG als grootste bron van N02-verontreiniging (stikstof verbindingen) drastischer aanpakken en bepleit doorvoering van al in Japan en Australië toegepaste methoden om deze emissies terug te dringen tot een niveau van 400 mg/m3. In de verleende vergun ning wordt hiervoor 600 mg/m3 als maxi maal toelaatbare waarde gehanteerd. Met het zogenoemde „stand still-beginsel” (in ieder geval geen verzwaring van de mi lieubelasting) is het CMN het volstrekt oneens. Voor het provinciebestuur is dat momenteel leidraad. „Het wordt bovendien een vrij elitaire aangelegenheid”, aldus penningmeester Harry Falke van de Stichting Kunstijs baan Kennemerland. „Als je met een auto vol naar een ijsbaan gaat zit je al gauw op zes gulden de man buiten toegang en schaatsmateriaal om” Het komt er dan ook op neer dat de bijna 160.000 bezoekers die de Kennemer Kunstijsbaan het afgelo pen seizoen had veel geld op tafel moeten gaan leggen om regelmatig de gladde ij zers te kunnen onderbinden. Of om bij de vrees van de schaatsclubs te blijven: het zal veel leden - vooral jeugd - gaan kosten, want reis- en geldproblemen gaan een te grote rol spelen. melijk dat als verpakking en dumping zo zorgvuldig geschieden dat het milieu in zee niet wordt aangetast de boel net zo goed op het land kan worden opgeslagen. Mr. Aris evenwel stelde dat men het risico voor de bevolking zoveel mogelijk wil beperken. Mocht er eventueel toch iets fout gaan, zo zei hij, dan is het beter dat dat niet gebeurt in situaties waar mensen wonen en werken. De ministeriële representant meende dat het vertrouwen wat betreft de gevol gen van de stortingen niet is geschaad.’ Rond en boven de vele zeemijlen waar de dumping plaatsvindt is met onderwater- camera’s gefotografeerd. Ook controle van monsters zeewater door Duitse en Engelse onderzoekers heeft geen verhoog de straling ter plekke aangetoond. Schoonbergen had daar tegenover gesteld dat niet is gebleken dat de stortingen gedurende tien jaar geen schadelijk effect voor het milieu hebben gehad of dat in de toekomst niet zullen hebben. De Velsenaar hekelde het feit dat de stortingen kunnen plaatsvinden krach tens het Verdrag van Londen, een overeenkomst die blijkens de volledige naam juist is gericht op het voorkomen van dumping in zee. „In feite geeft het verdrag een aantal spelregels voor het wel storten van afval in de oceaan”. Hij gaf toe niet te kunnen bewijzen aan de hand van metingen dat land, zee en lucht in toenemende mate radioactief worden ver vuild. Hij noemde dat eerder een gevolg trekking van de ontwikkelingen die men om zich heen in de maatschappij kan waarnemen. De appellant stelde uitdruk kelijk een tegenstander te zijn van iedere verhoging van de niet-natuurlijk aanwezi ge straling. sche Oceaan en bijgevolg geen partij zou zijn. Dr. Veringa hield die mogelijkheid met zoveel woorden aan. Staatsraad Polak had eerder al laten blijken van mening te zijn dat de minister verleden jaar niet helemaal correct heeft gehandeld. De afkondiging van de be- storting in zee. Schoonbergen stelde na- schikking die de storting voor dat jaar toestond kwam namelijk weken te Iaat in de Staatscourant. Mr. Aris gaf die fout toe en meldde dat het departement een vol gende keer beter zou opletten. Schoonber gen zelf had al betoogd dat ook een schor singsverzoek met betrekking tot het ver voer en de overslag van het afval niet correct was behandeld. Een fout die de staf van de Raad van State zou hebben gemaakt en die ervoor verantwoordelijk zou zijn dat dit onderdeel van zijn actie verleden jaar de mist in was gegaan. De afdeling geschillen van bestuur gaat zich nu buigen over alle stukken die in deze zaak zijn ingebracht. Als het oordeel is gevormd brengt men advies uit aan de Kroon, dat wil zeggen staatshoofd en be trokken minister(s). Jh9 Snijd 1 teentje knoflook, 1 ui en 2 balletjes WV gember klein. Vermeng dit met 1 eetlepel 1 suiker, 1 dl niet zoete sojasaus en 1 dl water MKZ In platte schotel. Leg in deze saus gedurende 2 uur 400 g in vingerdikke plakken gesne den visfilets. Bak daarna de plakken onder af en toe keren in 3 5 5 minuten gaar. De saus warm mét de vis opdienen. Doe meer met vis, omdat’t zo lekker is. k Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage De gemeenteraad behandelt het raadhuisplan donderdagavond 27 september tijdens de maandelijkse vergadering in „De Vrijburcht”. Als het wordt goedgekeurd kan de op dracht waarschijnlijk nog vóór 1 de cember worden verleend en dat bete kent, dat men de door Macobouw opgegeven prijs kan aanhouden. Die datum is namelijk als uiterste opge geven voor het prijsaanbod. DINSDAG AANGEKOMEN: Sirgrid-S, Antwerpen, Beverwijk; Jemrix, Boulog ne, IJmuiden; Hueal Skarak, Middlessbo- rough; Sunny Isabella, Buchanan; Boden see, Rochester, IJmuiden; Fridel, Roches ter, IJmuiden; Penmen, Casn, IJmuiden; Horation, Rochester, IJmuiden; Diorit, Emden, IJmuiden; Gotaland, Karlstad, Zaandam; Rudolf Karstens, Boston, IJ muiden; Maria Oldendorf, Antwerpen; Stirlingbrig, Cont.Plat, IJmuiden; tor Bri tannia, Gothenborg Rgeuliersgracht, Finland; Kenrix, Kings- lynn, IJmuiden; Djatiwangi, Tilbury; Bi son, Cont.Plat, IJmuiden. DINSDAG VERTROKKEN: Shabonee, Oslo; Donnigton, Londen; Gersom, Ex mouth, IJmuiden; Star World, Richmond, Velsen; Scol Progress, Duinkerken, Zaan dam; Stella, Antwerpen; Apex, India; Fjellners, Londen; Stefan Batory, Gdinia; Maasborg, Delfzijl, Zaandam; Pluto, Pe terhead, IJmuiden; Ingrid Gorthon, Ge- vle; Star Carrien, Brake, Velsen; Pioneer Moskuiy, Antwerpen; Tor Britannia, Noordzee; Hartebeest, Cont.Plat, Velsen; Fridel, SEAHAM, IJmuiden. WOENSDAG AANGEKOMEN: Tor Britannia, Noordzee; Hoisatia, Bremerha ven; Springbuck, Cont.Plat, Velsen. WOENSDAG VERTROKKEN: Sunny Isabella, Emden; Makiri Smits, Warri; Vi- os, Howdendyke; Huai Skagerak, Le Ha vre; Gunilla, Helsinki; Roebuck, Londen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Belobo, Gi braltar, IJmuiden; Awantif al Sabah, Hamburg; caribian express, Zeebrugge. BIOSCOOP EN THEATER Witte Tejater, Filmhuis, woensdag Kanaal straat 257, 20.30 uur „Queimada”. City Theater, Kennemerlaan 89, tel. 14307, woensdag 20.00 uur: „Firepower”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. t.m zondag 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Tevens waaiertentoonstelling van Felix Tal. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. dinsdag en donderdag 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510- 91022 en 93088. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst. Bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000 Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur. tel 02550-18888 Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen- van militaire oorsprong gaat heeft dat volgens mr. Aris betrekking op verf voor vliegtuigen en vleugeltips die van een ra dioactieve legering zijn voorzien. De ambtenaar verzette zich tegen de bewering dat de opslag te land van de vaten met afval even veilig zou zijn als de (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Nu de poorten van de Haarlemse Kunstijsbaan de komende winter zo goed als zeker gesloten zullen blijven dreigt sebaatsminnend Haarlem en omstreken de dupe te worden van een bouwbeleid dat al ruim twee jaar ter discussie staat. En hoewel de echte schaatsfanaat zeker wel aan zijn trekken zal komen zitten vooral de recreanten en de jeugd in de hoek waar de klappen zullen vallen. Ook de leden van de diver se ijsclubs, die op speciaal daarvoor door de Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond afgehuurde uren schaatsen kunnen nauwelijks meer terecht op de omringende ijsbanen. Waren de ijsbanen in Amsterdam en vooral die van Alkmaar in het verleden dolgelukkig met toeloop uit de regio Haar lem; nu kunnen de leden van de ijsclubs Haarlem, Kees Jongert uit Beverwijk, Ter Aaar, Velsen, Spaarndam en Halfweg, die op de Kennemer kunstijsbaan trainen nauwelijks nog terecht op het kunstijs van de Amsterdamse Jaap Edenbaan en de Alkmaarse Meent. Dit kwam vooral tot uiting in het overleg dat het gewest Noord- Holland/Utrecht afgelopen maandag had met de baancommissies van de betrokken ijsbanen. Amsterdam kan slechts 70 abon nementhouders plaatsen op de donder dagavond, terwijl Alkmaar, naast beperk te ruimte op de zaterdagochtend, alleen de maandagavond van 21.10 uur tot 22.30 uur aan kan bieden. Voorts biedt het wed strijd programma van beide banen weinig ruimte om de Haarlemse regio clubs in te passen. Een situatie dus, die weinig flexi biliteit toelaat en vooral wat de jeugd aangaat weinig te bieden heeft. Alleen de baanselectie van Haarlem kan - zij het wat ingekrompen - op de woensdagavond in Alkmaar voluit trai nen. Voor het overige zullen eigenlijk al leen de senioren aan hun trekken komen, want welke vereniging kan zijn jeugd zo laat op de avond laten schaatsen. „Een ramp voor de ijsclubs en de Stich ting kunstijsbaan Kennemerland”, zo noemde voorzitter Paul van Dam van de ijsclub voor Haarlem en omstreken de hele affaire. „De ijsclub komt danig in de verdrukking. We hebben geen inkomsten van onder andere de IJsnacht van Haar lem en het jeugdschoolschaatsen maar onze vaste lasten (aflossing hypotheek bouw clubhuis) blijven natuurlijk door gaan.” Het jeugdschoolschaatsen - waar Tijdens de voorlichtingsbijeen komst werden ook nauwelijks kriti sche vragen gesteld. Architect Stroe ve en directeur Visser van de Dienst Gemeentewerken gaven toelichtin gen en beantwoordden de detailvra gen, voor zover deze niet op het be leidsterrein lagen, want daarvoor zat burgemeester J. H. Kok achter de hoofdtafel. traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Her vormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67, tel. 023-376874, Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag 09.00-10.00 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 uur, De Duin pan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30, 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 tussen 11.00 en 12.00 uur. Donderdag 9.30, 10.30 en 11.30 uur Engels, 9.30- 11.30 uur creatief bezig zijn, 11.00-12.00 uur spreekuur wijkpostleider, 14.00, 15.00, 16.00 uur gymnastiek. Handenarbeidcentrum Velsen. Andreaweg. Open, dinsdag t.m. vrijdag 9.30-21.30 uur maan dag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstr. 56, tel. 14441. woensdag 19.00-20.30 uur hobby- en zaag- club 6-14 jr. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, woens dag 19.30-21.30 uur tot 16 jaar, donderdag 9.30- 11.30 uur peuterspeelzaal, 9.30-11.30 uur textiele werkvormen, 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur naai en. 16.00-17.30 uur hobbygroep 7-9 jaar. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, woensdag 20.00-22.00 uur jeugdinstuif, 20.00- 22.00 uur textiele werkvormen, donderdag 10.00-11.30 uur WAO-Engelse les. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, woensdag 18.30-19.30 uur zelfverd, voor vrou wen, 20.00-22.00 uur kleien en kletsen, 20.00- 22.00 uur bloemschikken, donderdag 9.00-11.30 en 13.30-16.00 uur peuterspeelzaal, 11.30-15.30 uur VIDO. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Woensdag 19.00-20.00 uur jazz- ballet, donderdag 9.15-11.15 uur peuterspeel- S zaal. 9.15-11.15 uur vrouwen gespreksochtend. 9.30-11.00 uur badminton, 9.30-10.15 uur gym voor ouderen, 10.00-11.30 uur textiele werkvor men, 13.30-17.30 uur jongerencafé, 18.00-19.00 uur judo gevorderden. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuiden, woensdag 20.00-23.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemm„n, tot 22.00 uur solarium, donderdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen volw., 12.00-13.30 uur gem. zwemmen, 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad 6.45-22.00 uur sola rium. Instructiebad, donderdag: 9.45-10.45 uur moe der en kind: 11.00-12.00 uur gemengd zwemmen. Sporthal IJmuiden-Oost, woensdag 19.00- 23.00 uur zaalvoetbalcomp. Sporthal Zeewijk, 18.00-19.00 uur HVB jeugd T zaalvoetbalcompetitie, 19.00-23.00 uur zaalvoet- balcompetitie. Creativiteitscentrum IJmond, Clarastern- school Moerbergplantsoen. woensdag 20.00- - 22.30 u. boetseren en potten bakken. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur: „Uit elkaar”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, „Arthouse Cyclus, „Just a piccolo". TENTOONSTELLINGEN De Zandkraai, tentoonstelling Energie-eduka- tief dag. van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur en vanaf 20.00 uur ’s avonds. Stadskantoor. G. Venema, expositie schilde rijen en etsen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44, woens dag 18.30-21.00 uur alle leeft., donderdag ge sloten. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110a, don derdag gesloten. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk- j straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding donderdag 14.00- 15.00 uur. Sporthal Beverwijk: schoolsporttrefbaltoer- nooi. 13.00-18.00 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45, woens dag 18.30-21.00 uur volw., donderdag 10.00-12.00 65<-ers. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr. dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur. volw. donderdag ge- t sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. Lm vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 uur. De Lichtboei, Maasstraat, donderdag 9.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur belastingspreekuur. JÉ

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13