in de vishciFJ Extra verhoging watertarief burgerlijke stand CLUB CALA AZUL (bungalows) Meer wijkagenten nodig door uitbouwen surveillancesysteem College zet vaart achter ontwikkeling plan Zeebad - <P Consolidatie verwacht in kleuteronderwijs Accent komt op dagrecreatie College wil behoud Zeeweg Ziekenhuis r Uitslag strandloop IJmondtrekkers Jubileumzeskamp voor jeugd „Wijkeroog” g V i A WOENSDAG 26 19 7 9 SEPTEMBER Hulpverlening lv I Hofgeest Fietsverbinding Nieuwbouw VEEL AANDACHT VOOR OPENBARE GROENVOORZIENING Verbouwing VELSEN 6 IJMOND (Van een onzer verslaggeefsters) VERTREKDATA r d k 0 v k k c s I t r 8 OF 15 DAGEN ZONNIG IBIZA. i 4* VELSEN. Velsen gaat haast maken met de ontwikkeling van plan Zeebad. Het college wil de raad op zo kort mogelijke termijn nader uitgewerkte plannen voor leggen. Uitgegaan wordt van een kleinschalige opzet, waarin de verwezenlijking van accommoda tie ten behoeve van de dagrecre- ant centraal staat. Bekeken wordt daarnaast, in hoeverre eni ge vervlijfsaccommodatie wense lijk is. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De eerstkomende jaren blijft het aantal leerlingen dat in Velsen het lager en voortge zet onderwijs volgt nog aanzienlijk dalen. Op grond van het beeld dat de bevolkingsstatistiek van de gemeente per 1 januari 1979 te zien geeft, verwacht het college dat de leerlingenterugloop vooral de scholen die geen streekfunctie vervullen zal treffen. INLICHTINGEN EN BOEKINGEN.- Inbegrepen is I (Van een medewerker) b V I I* frxtra I Leerlingental voortgezet- en lager onderwijs blijft dalen Op langere termijn zien de prognoses er rooskleuriger uit: met betrekking tot het kleuteronderwijs houden B. en W. voor de jaren ’80 en ’81 nog met een dalend leerlingental rekening, maar daarna zal het schoolbezoek zich op het niveau van het jaar 1981 kunnen handhaven. Uiteraard zal deze consolidatie mettertijd ook in het lager en voortgezet onderwijs gaan doorwerken. 8-daagse reizen: 30/9, 7/10, 14/10, 21/10 en 28/10. 15-daagse reizen: 30/9 en 14/10.* '(Bij vertrek op 14 oktober toeslag: 100,- pp.) GEBOREN: J. F. Visser-Dikken, z., IJ- muiden; H. Kraak-Blok, z., IJmuiden; M. van der Kooij-Prins, d., Velsen (zuid); C. A. Doornbos-Drenth, z., Beverwijk. OVERLEDEN: M. M. W. Piel, 93 jr., weduwe van, T. P. J. Snijders, Driehuis; A. C. Tielenburg, 76 jr. echtgenote van, J. H. M. van der Linden, Santpoort; H. Snoeij, 83 jr., echtgenote van, J. G. Roos, Driehuis; J. G. Roos, 85 jr., weduwnaar van, H. Snoeij, Driehuis; T. Schuerman, 50 jr., echtgenote van: G. van der Wiele, IJmuiden; G. van den Outenaar, 75 jr. echtgenoot van, B. Neervoort, IJmuiden; J. Krijnen, 84 jr., weduwnaar van, G. Scholte, Santpoort. Een en ander houdt wel in dat een steeds groter beroep op de wijkagenten wordt gedaan. Door deze uitbreiding van werkzaamheden is een herindeling van de wijken niet denkbeeldig. Daardoor zullen er meer wijken komen en moet ook het aantal wijkagenten worden uitgebreid. De personeelssituatie van het gemeente lijk politiekorps blijft problematisch. De wervingsactiviteiten leveren voldoende nieuwe krachten op waardoor het korps voor 1 april 1980 de toegestane sterkte bereikt zal hebben. De huisvesting van de agenten blijft echter een probleem, waar door er rekening mee gehouden moet wor den dat personeel vertrekt naar korpsen die wel een woning ter beschikking kun nen stellen. Zodoende bestaat de kans dat het korps een goed ingewerkte politieman moet laten gaan terwijl twee en een half jaar nodig is om weer over een gelijk waardige kracht te kunnen beschikken (een sollicitatieperiode van een half jaar, de opleiding van een jaar en de mentorsta ge van een jaar). Over de organisatie van de hulpverle ning bij ongevallen en rampen bestaat nog geen zekerheid. De door de regering uitgestippelde lijn geeft aan dat in de toekomst een hulpverleningsorganisatie van de grond moet komen met de brand- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. B. en W.van Velsen zullen zich sterk blijven maken voor het behoud van het Zeeweg Ziekenhuis voor de Vel- ser bevolking. Dit voornemen uit het college in de aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting. In het komende begro tingsjaar zal gestalte moeten worden ge geven aan de geïnitieerde samenwerking tussen het Zeeweg- en het Haarlemse Joannes de Deo-ziekenhuis. Via de com missie voor volksgezondheid zullen B. en W. de raad van de ontwikkelingen op de hoogte houden. I I I I i i i wB*!v. I z V n DE BESOMMINGEN WAREN: UK 141 UK 272 12.000,-; UK 18 UK 20 10.900,-; UK 135 UK 145 ƒ2.700,-; VD 19 ƒ7.300,-; VD 18 ƒ6.400,-; VD 20 ƒ3.500,-; YE 25 1.500,-; IJM 19 9.000,-; IJM 25 1.500,-; verder waren er twee Texelaars welke tezamen 9.500,- besomden. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg.: grote tong 20.20-19,89; groot- middel tong 16,40-16,25; kleinmiddel tong 16,64-16,22; tong één 16,89-16,23; tong twee 13,58-13,30; zalm 25,00-14,00. Per 40 kg.: tarbot 634-301; griet 416-263; kabeljauw drie 250-244; kabeljauw vier 224-192; kabeljauw vijf 150-102; schol één en twee 140-130; schol drie 130-108; schol vier 126-88; wijting drie 88-67; makreel één 32-23; makreel twee 22,80-21,60; schar 112- 66; poontjes 52; finten 17-15; bot 45-38; rode poon twee 180-120; harders 232-212; horsmakreel 66-35. AAN DE DINSDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 540 kilogram tong; 3 kisten tarbot en griet; 31 kisten kabel jauw; 61 kisten wijting; 156 kisten schol; 62 kisten schar; 836 kisten makreel en 84 kisten diversen. o d o c z r r r s L C lichting gegeven over het Velsense groen. Daarnaast bestaat het plan om uit een oogpunt van natuureducatie de lagere scholen in de gemeenten in staat te stellen een stukje groen bij de school te „adopteren”. De bedoeling van deze adoptie is dat de kinderen daadwerke lijk meehelpen bij de verzorging van het groen en mede hierdoor betrokken zullen raken bij de natuur om hen heen. Gezien de toenemende vraag naar woonerven, en het succesvolle experi ment met een woonerf in de wijk Velseroord, is het college ertoe over gegaan de inrichting tot woonerf van een gebied in Velsen-Noord in voorbe reiding te nemen. Voor het gebied van Oud-IJmuiden wordt de eventuele aan leg van een woonerf nog bezien. Uit verdere studie en inventarisatie in relatie met de opzet van het verkeers circulatieplan zal moeten blijken of ook in andere delen van Velsen woon erven kunnen worden aangelegd. Niet zeker is tenslotte volgens het colle ge, of in het stedelijke recreatiegebied De Hofgeest nog voldoende ruimte kan wor den gevonden voor sportvelden. Bij uitge breide bebouwing van de Velserbroekpol- der zal wellicht naar andere mogelijkhe den moeten worden gezocht. „Harde” beleidsvoornemens met be trekking tot de recreatieve sector zijn in de begroting voor 1980 verder niet opge nomen. Wel meldt het college, bij Gedepu teerde Staten te hebben aangedrongen op realisering van de fietsverbinding tussen IJmuiden aan zee en het Nationale Park Kennemerduinen achter de zeereep. Dit pad is ook opgenomen in het ontwerp- fietspadenplan van de provincie Noord- Holland. Op sportgebied (waar de pogingen om de kostenstijging tot een minimum te be perken tot genoegen van het college vrucht beginnen af te werpen) blijft Tel star de volle aandacht vragen. B. en W. zijn ook het komende begrotingsjaar be reid, al het mogelijke in het werk te stellen om deze vorm van passieve recreatie te handhaven. Waarbij men er overigens wel van uitgaat, dat wat Telstar betreft het dieptepunt voorbij is. Bij de planning wordt rekening gehou den met de natuurwetenschappelijke waarde van het duingebied, terwijl de ontwikkeling van Zeebad volgens B. en W. niet los kan worden gezien van het al bestaande strandgebeuren rond de zuid- pier. Daarom is onder meer de VVV bij de ontwikkeling van de plannen be trokken. Wijkagent Kenningskaas weer als kern van alle diensten (onder meer politie, ambulancevervoer en BB bescherming bevolking Kringen). Vol gens de plannen van de regering zal de organisatie van de hulpverleningsdien sten uiteindelijk in handen van de provin cies worden gelegd, met handhaving van de uitvoering door de gemeentebesturen. Omtrent de uiteindelijke vorm van de hulpverlening bestaat echter nog geen ze kerheid omdat ook bij de gemeente Velsen ernstige bezwaren bestaan te gen het onderbrengen van de hulpverle ningsdiensten bij de provincie. Bovendien speelt mee dat Velsen niet meedoet aan de regionalisatie van de brandweer. Lande lijk gezien is deze regionalisatie goeddeels voltooid, buiten de regionale brandweer korpsen in de directe omgeving blijft de gemeente Velsen echter vasthouden aan haar eigen korps. Wat de huisvesting van de Velser scholen betreft, hoopt het college dat nog dit jaar een begin zal kunnen worden gemaakt met de nieuwbouw van de School voor Praktische Vorming. Het wachten is nog op de goedkeuring van de ministeries van onderwijs en wetenschappen en van financiën. Krijgen de nieuwbouwplannen het ministeriële fiat, dan brengt dit met zich mee dat het huidige schooolgebouw aan de Houtmanstraat in de loop van 1980 kan worden gesloopt, zodat daarna een begin kan worden gemaakt met de bouw van een bejaardenverzorgingste- Als ontbrekende schakel in de noord-zuldroute hebben B. en kV. van Velsen bij Gedeputeerde Staten aangedrongen op realisering van een fietspad tussen IJmuiden aan zee en het Nationale Park Kennemerduinen achter de zeereep. rf- In het lager- en voortgezet onderwijs blijft het leerlingenaanbod voorlopig dalen. Rond 1981 zal het aantal kleuterschoolleerlingen zich echter hebben gestabiliseerd. IJMUIDEN. Bij elkaar vlerhon- derdvijftig personen schreven in voor de strandloop van Scouting groep De IJmondtrekkers die zondag op het IJmuider strand werd gehou den. De start was ’s ochtends om elf uur. Er was keus tussen de afstanden 5, 10 en 21 kilometer. Uitslagen geno teerd per afstand; 5 kilometer: Jon gens (tot 14 jaar) 1. Aart Hulleman, (20.10 minuten), 2. Tino de Ruig (23.00 min.), 3. Kenneth Portange. Meisjes (tot 14 jaar) 1. Angeline Fierkens (24.00 min.), 2. Josette Alkema, (25.10 min.), 3. Ellen Krom. Dames: 1. Tineke Hurkmans, 2. Hetty van Slooten, 3. Geja Bot. 10 kilometer: heren: 1. Jan van den Ak ker (38.50 min.), 2. Ben de Vries (39.05 min.), 3. Johan van Ikelen. Vetera nen: 1. Klaas Ebbeling (37.30 min.), 2. K. Meeuwenoord (37.45 min.). 3. Ber- tus Fuyk. Dames: 1. W. Kooger, 2. Toos Janssen, 3. E. Schilders. 21 kilo meter: Heren: 1. Chris Staekenbroek (73.50 min.), 2. Wim Noom (76.65 min.), 3. Peter van Kaam. Veteranen: 1. Louis Vink (73.50 min.), 2. J. Rij- nink (78.00 min.), 3. H. Bos. De uitslag van zaterdag telt mee voor het lad der klassement waarvoor in mei vol gend jaar de prijzen worden uitge reikt. De eerstvolgende strandloop is op 14 oktober eveneens op het IJmui der strand. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door het uitbouwen van het surveillancesysteem zal het aantal wijkagenten in de toekomst moeten wor den uitgebreid. Nu het instituut wijka gent, dat in 1976 in de gemeente werd ingevoerd, goed draait wil het college een begin maken met het uitbouwen van de project- en assistentiesurveillance zodat het drielagensurveiilancemodel wordt bereikt, zo blijkt uit de aanbiedingsbrief. VELSEN. Wat betreft de uitvoe ring van nieuwe plantsoenwerken denkt het college volgend jaar te be ginnen met de renovatie van sportvel den in de Elta, het halfverharde veld in Zeewijk en enige kleinere projec ten. Ook mag verwacht worden dat de omvangrijke beplantingswerkzaam- heden bij het Gildenspoor in 1980 wor den voltooid. In een poging paal en perk te stellen aan de vernielingen die regelmatig worden toegebracht aan het openbaar groen, wil het college de bevolking meer begrip bij brengen voor de nood zaak van de instandhouding van de groenvoorziening. In dat kader wordt sinds kort in een vaste rubriek in één van de plaatselijke weekbladen voor- UW BUNGALOW De 3-kamerbungalows zijn als volgt ingedeeld: een gezellige woonkamer met kitchenette, 2 tweepersoons kamers met elk hun eigen badkamer, een terras en op het dak nog een zonneterras. De bungalows zijn alle van het type 4-onder-één-kap. VELSEN-NOORD. Op een speelveld aan de Grote Hout- of Koningsweg werk ten zaterdag meisjesleden van de jubile rende gymnastiekvereniging „Wijker oog” een spelprogramma af in de vorm van een zeskamp. Meisjes in de leeftijd van 7-9 jaar deden hieraan mee. De spel- onderdelen waren: zaklopen, korfbal, bussenwerpen, doelschieten, „was op hangen” en behendigheidsspel over de bank. Persoonlijke prestatieprijzen vormden de beloning van de organiserende jubi leumcommissie. In het kader van het 75- jarig bestaan houdt „Wijkeroog” voor ko mende week nog in petto een feestmiddag voor kleuters (woensdag in „De Schouw”) en een jubileumreceptie, die zaterdag wordt gehouden in „Seven Seas” aan de Grote Hout- of Koningsweg. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Als gevolg van alle reorga nisaties op het gebied van de watervoor ziening en de bijdrage die de gemeente daardoor moet betalen aan het WRK 111- project (Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland) zal in 1983 een extra tarief stijging van zestig cent per kubieke meter noodzakelijk zijn. Het college wil deze verhoging echter gefaseerd doorvoe ren; buiten de jaarlijkse verhoging (dit jaar 3 A%) zal elk jaar een extra verhoging van 12 cent doorgevoerd worden. Daar door zal de tariefstijging in 1985 geheel zijn opgevangen. Het voordeel is dat de consument er op deze manier minder van merkt; hij hoeft niet van de ene op de andere dag een veel hoger tarief te betalen maar werkt er langzaam naar toe. huis. Dit tehuis zou aan 150 bejaarden (tegen 80 plaatsen in het W. F. Visserhuis) plaats moeten gaan bieden. Voor de definitieve huisvesting van de Flevumschool, waarvan het leerlingental ook dit jaar weer is toegenomen, gaan de gedachten van B. en W. uit naar het gebouw van de voormalige Da Costaschool in Velsen-Noord. Dit gebouw is thans in gebruik bij de streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs in Mid den- en Zuid-Kennemerland, welke school vermoedelijk met ingang van het schooljaar ”81-’82 de beschikking zal krijgen over een nieuw gebouw te Beverwijk. Voor de herhuisvesting van de Willibrordschool voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen, zijn de voorbereidingen om te komen tot de bouw van een nieuw school in een vergevorderd stadium. Het ziet er naar uit, dat met de nieuwbouw in de loop van het volgend jaar een begin zal kunnen worden gemaakt. Na kontante betaling uitsluitend via Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman (in het kantoor van Haarlems Dagblad) Oed. OudeGracht 82 te Haarlem. Tel. (023) 31 31 50. s-MIddags geopend van 1 tot 5 uur Over het gebouw van de Prof. Mr. S. Visseringscholengemeen- schap is (sinds lange tijd) opnieuw overleg gepleegd met de Rijksgebouwendienst. Een voorlopig uitbreidings- en verbou- wingsplan wordt momenteel door Openbare Werken uitgewerkt. Gehoopt wordt, dat het ministerie ditmaal met de voorstellen akkoord zal gaan. In overleg met de directie van de gemeentelij ke school voor visserij en scheepvaart, welke school zich in een almaar groeiende belangstelling verheugt, worden de mogelijk heden bestudeerd om de school met enkele eenvoudige praktijk ruimten uit te breiden. Dit alles in afwachting van een definitieve huisvesting van de school, waaraan dan bij voorkeur ook een internaat zou moeten worden verbonden. In samenwerking met het Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman en de reisorganisatie Relax Reizen organiseren wij 8- en 15-daagse vliegreizen naar het Spaanse eiland Ibiza. In de schitterende omgeving van het plaatsje San Carlos ligt het luxe bungalow complex CLUB CALA AZUL met vele faciliteiten, zoals een zwembad met kinderbad, een ruim terras met ligstoelen en parasols, een bar, een tennisbaan en in de naastgelegen Club Cala Llenya een restaurant, diskotheek, sauna en een volleybalveld. REISSOM* per persoon: 8-daagse reis f 395,- bij 3, 4 of 5 personen in één bungalow 495,- bij 2 personen in één bungalow 15-daagse reis 470,- bij 3, 4 of 5 personen in één bungalow 595,- bij 2 personen in één bungalw Brandstoftoeslag f 50,- p.p. Vliegreis Amsterdam-Ibiza v.v., verblijf in Club Cala Azul op basis van uitsluitend logies, transfers, luchthavenbelastingen, welkomst- „Sangria”-party, gratis ten nissen (eigen materiaal meebrengen), hostess-service ter plaatse, halve-dag excursie naar Ibiza-stad. Zeer te spreken is het Velser college over het regioberaad volksgezondheid, waarbinnen de vijf portefeuillehouders in de regio Midden-Kennemerland, geflan keerd door hun ambtelijke medewerkers, met elkaar overleg plegen. Dit regiobe raad wordt gemiddeld eenmaal per maand gehouden en functioneert goed. Zo langzaam aan is het, aldus het college in de aanbiedingsbrief, een niet meer weg te denken plaats gaan innemen bij de be leidsvoorbereiding. Bovendien wordt de onderlinge samenwerking er sterk door bevorderd. Beduidend minder soepel verloopt daarentegen het regionalisatieproces. Vrijwel voltooid is de regionalisatie van de ambulante geestelijke volksgezond heid; nog niet tot een goed einde gébracht is de regionalisatie van de geneeskundige- en gezondheidsdienst door de vorming van een districtsgeneeskundige dienst. Het laatste proces verloopt zo moeizaam, dat Velsen min of meer een ultimatum heeft gesteld. Vóór 1 oktober van dit jaar wil Velsen van de partnergemeenten een antwoord hebben op de vraag, of ze al dan niet deelnemen aan de desbetreffende ge meenschappelijke regeling. B. en W. vin den namelijk, dat er zo snel mogelijk een einde moet komen aan de huidige zweven de situatie.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6