Jubilea d examens op zevende Progress-Festival ’n Ei hoort erbij Rollertestbank spaart politie tijd en moeite Aandacht voor amateurcineasten Nerveuze Plantage viert het twintigjarig bestaan met een muziekfestival spanningen rusteloosheid, examenvrees. Valdispert een zuiver natuurprodukt uit de valeriaan wortel. HHHOGEDUIN helpt snel veilingen beverwijk ^^Mmaar TIJDENS HERFSTVAKANTIE IN BUURTHUIZEN EN BIBLIOTHEKEN Kort geding over duurdere reizen HM SPIT-SPIERPIJN-STIJVE NEK I Muziekinstrumenten Films CENTRALE WENCKEBACH MTS Carnaval APART KLASSEMENT BEGINNERS EN GEVORDERDEN ;eest colle- ed De wor- uitge- ïkpol- ijkhe- ding t be- iijn in opge- depu- ;en op ussen Park 4 7 IJMOND 19 7 9 WOENSDAG 26 SEPTEMBER F i I I- HJC 1 i I» Ook u kunt kalmer leven met HAARLEM. Gesteund door de Consumentenbond hebben twee cliënten van het te Schiphol gevestig de reisbureau Gefau een kort geding aanhangig gemaakt tegen het reisbu reau om toeslagen op de door hen bestelde reizen ongedaan te maken. Gefau heeft de periode van het hoog seizoen verschoven, waardoor de in eerste instantie voor het laagseizoen geboekte reizen in een hogere prijs klasse terecht kwamen. Bovendien moeten de cliënten meer betalen, om dat de prijzen van brandstof de laat ste tijd aanzienlijk zijn verhoogd. 4 NU’T MOOISTE RESTAURANT (Van één onzer verslaggevers) HEEMSKERK. „Je weet niet wat je ziet” is het motto van de zesentwintigste kinderboeken week, die van 3 tot en met 13 oktober wordt gehouden. Met dit motto als leidraad zijn de biblio theken en buurthuizen van Heemskerk en Beverwijk aan de slag gegaan om voor de kinderen een aantrekkelijk programma in elkaar te draaien. De activiteiten spelen zich niet in de eigenlijke kinderboekenweek af, maar in de herfstvakantie en wel van 15 tot en met 20 oktober. Hiermee is vastgehouden aan hetzelfde tijd stip waarop vorig jaar de kinder boekenweek werd gevierd, name lijk op het moment waarop de kinderen vrij van school hebben. u |.d..I Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. schter (Van een onzer verslaggeefsters) rf- Het jubilerende winkelcentrum Plantage. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) o TT c* -O. i ïJ" Onder grote belangstelling van de scholieren werden de bromfietsen op de rollerbank getest. Lees eerst de gebruiksvoorschriften. Uitsluitend bij apotheker en drogist. Het tweede lustrum van Carnavalsvere niging De Proppeppers, voortgekomen uit en nog nauw verbonden met de sociëteit, is weliswaar enigszins in het programma- aanbod terug te vinden, maar het echte feest wordt pas volgend jaar bij het elfja rig bestaan gevierd. De elfde van de elfde wordt het carna vals jaar geopend met de Prins verkiezin gen in de Jansheeren aan de Kerkweg in Bloemen en een cadeau ontving zij ook uit handen van voorzitter Martens. Eerder dit jaar vierden de dames Kuiken en Bakker hun vijfentwintigjarige lid maatschap. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de wekelijkse repetitie van het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor in de Vredevorstkerk is mevrouw Straatman-Remkes gehuldigd. Het koor telt meer trouwe leden, want alleen al in deze maand september zijn er tien leden, die 10, 15 of 25 jaar lid zijn van deze nu 129 leden tellende vereniging. Heemskerk. Het trio Es, de Dandy’s en drive-in discotheek Activity verzorgen de muzikale omlijsting. De twee Pinten zijn het hoogtepunt op de gala avond op 26 januari. Het Carnaval wordt op 16 februai ingeleid door een kindercamavalsoptocht door Heemskerk, ’s Avonds is het Prin senbal in de Dr. Prinsenhal aan de Maere- laan. De organisatoren verwachten onge veer 800 mensen. Aan deze avond werken onder meer mee Lee Towers, Imca Mari- na en het Benelux Quintet. Vader Abra ham met zijn showorkest staat garant voor een geslaagde tweede carnavalsa vond in de sporthal op 17 februari. Aan het bejaardenbal op 18 februari verlenen onder meer Jane en John hun medewer king. Het carnaval wordt op 19 februari afgesloten met „Dikke Dinsdag”. Nico Haak is dan de grote trekpleister. De toegang voor de carnavalsavonden is ongeveer tien gulden per avond. Leden hebben gratis toegang. Het lidmaatschap van Carnavalsvereniging De Propeppers is 25 gulden. De dinsdagavond gehouden bestuurs verkiezingen van de carnavalsvereniging heeft geen nieuwe voorzitter opgeleverd. Vice-voorzitter Ruud Muizer neemt tijde lijk zijn functie waar. Penningmeester Jan Visser heeft zich bereid verklaard nog een jaar langer aan te blijven. Uitsluitend bij apotheker en drogist. p. Dit I werp- loord- Per ochtend controleert de politie onge veer dertig bromfietsen op deze school BEVERWIJK. Het winkelcentrum Plantage bestaat op 1 oktober twintig jaren en voor de zakenlieden is dat een aanlei ding geworden op zaterdag 29 september een muziekfeest te organiseren. De gehele Plantage wordt daartoe voor het eerst in de twintig jarige geschiedenis afgesloten en aan de omwonenden is ver zocht de auto’s voor die ene dag elders te parkeren, opdat men ruim baan kan maken voor de veertien aan het festival deelne mende korpsen. Dat zijn het organiserende tamboer- en majo- rettenkorps Meerestein, De Bevers, het minirettenkorps, de spijkerbroekenband en de drumband van „Kindergenoegen” uit Amsterdam, het jeugdtrompetterkorps uit Alkmaar, de drumband Reef uit Westzaan, drumband en majorettenkorps ROTTERDAM. Erasmus Universi- teit, doctoraal sociale wetenschappen: W. Jaspers, Santpoort. De organisatoren van de Heemskerkse en Beverwijkse kinderboekenweek han teren als doelstelling het uitdragen van het boek door middel van informatie en „ludieke” activiteiten. Voorop staat het inspelen op de leefwereld van het kind. doen. Dinsdag was het beeld iets gun stiger. Met de komst van de rollertestbank hoeft de Beverwijkse politie de bromfiet sen niet meer te controleren door ze uit elkaar te halen. Dit betekent dat de politie inplaats van drie, enkele tientallen brom fietsen per dag kan controleren. De offi ciële ingebruikname kan pas geschieden als het verkeersreglement is veranderd. Voor het eind van het jaar verwacht de Beverwijkse politie dat het zover is. Be halve het vermogen controleert de politie ook de algehele technische staat en het geluid. „Bergen”, het jeugdkorps „De Saen” uit Zaandijk, de drum band „Excelsior” uit Oostzaan, het minirettenkorps uit Heiloo, de drumband van St. Caecilia uit Heemskerk en buiten mede dinging de Hoogovens Harmonie, die vanaf drie uur optreedt. Daarna volgt er een gezamenlijk optreden onder leiding van de tambour-maitre van de Hoogoven Harmonie. Maar het programma begint ’s morgens met een défilé van alle deelnemende korpsen. De jury bestaat uit mevrouw N. Eeltink en de heer W. de Brave als deskundigen. De algehele leiding berust bij de heer H. J. Schlahmilch. De winkeliers aan de Plantage zorgen uiteraard voor extra- attrakties en aanbiedingen. Dinsdag 2 oktober - want men maakt er een feestweek van - worden op straat duizend plantjes uitgedeeld door de Plantage-gastvrouwen. film naar een bekend Oosters sprookje. Handige jongens en meisjes mogen zelf een kasteel maken en wie zin heeft kan nog aan een dominospel meedoen. De rooms-katholieke basisschool „De Hoeksteen” ontplooit tenslotte ook nog Hoopt roces. e van ■zond- iracht idige- rming lienst. zaam, latum t jaar n een 11 dan de ge- r. vin- k een even- >n om te be- ollege 't Tel en W. ar he itellen itie te is wel ft het De Schans heeft een bijzonder leuke activiteit op de maandagmiddag: muziek instrumenten maken. Verder omvat het programma een optreden van een toneel groep, een spelochtend voor de kleuters, een speur- en opdrachtentocht in de dui nen, een tochtje naar Artis en het Tropen museum en een spannende film. Als speci ale attracties heeft Wijk aan Duin onder meer in petto een fotospeurtocht door Beverwijk, een boekenruilbeurs en een levend ganzenbordspel. Op de donderdag middag komt een variant op het kinder- boekenweekmotto aan de orde: „Wat wil je zeggen als je niet ziet?” Tussen al deze activiteiten door kunnen kinderen nog een citatenvindersdiploma behalen. In een boekje staan een aantal citaten uit een groot aantal kinderboeken. Bij elk citaat kunnen de jeugdige lezers kiezen uit twee boeken. Heeft men alle citaten goed opgespoord en dat zijn er nogal wat dan is de beloning het specia le citatenvindersdiploma. Ook kan wor den meegedaan aan de verkiezing van het meest populaire boek of tijdschrift in Heemskerk en Beverwijk. Vorig jaar kwa men Suske en Wiske op de eerste plaats. (ADVERTENTIES) rehou- lelijke ijl de B. en het al zuid- rV bij n be- s) zullen ehoud e Vei lt het de ge- begro- en ge- :rking lemse i com- B. en op de 1 ollege dheid, Iers in ieflan- rkers, giobe- I per ed. Zo ege in veg te le be dt de door Zij is vijfentwintig jaar lid van dit koor en ontving de zilveren bondsspeld met de oorkonde van de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. De politie bekeurt nog niet, maar maakt de scholieren attent op mogelijke gebre ken. Het toegestane vermogen bedraagt 0,44 kilowatt. Maandag bleek een Yamaha volgens de rollertest een vermogen van 1,7 kw te hebben, wat overeenkomt met 75 kilometer per uur. Dit record werd dins dag gebroken door een Kreidler die een snelheid van 80 kilometer wist te halen. Maandag bleken slechts zeven van de der tig onderzochte bromfietsen aan het maximaal toegestane vermogen te vol- HEEMSKERK. Naast haar gebruike lijke activiteiten organiseert de Progress- Sociëteit in Heemskerk in november haar jaarlijkse Progress-amateurfilmfestival. Carnavalsvereniging De Propeppers, die is voortgekomen uit de sociëteit, heeft eveneens een aantrekkelijk programma het komend jaar. Het Progress-amateurfilmfestival wordt op 21 en 22 november voor de zevende maal georganiseerd en vindt plaats in de Progress-Sociëteit aan de Constantijn Huygensstraat in Heems kerk. Dit jaar zijn voor het eerst de begin ners en de gevorderden van elkaar ge scheiden. Het bleek de organisatoren dat er een drempelvrees bestond omdat de groeiende kwaliteit van de vertoonde films beginners vaak ontmoedigde. Op woensdag 21 november is het filmfestival voor beginners en op 22 november voor gevorderden. Een jury van de smalfilm fe deratie N.H. ’63 beoordeelt de films. De gevorderden kunnen diverse geldprijzen winnen alsmede de zilveren Proscar. Ge gadigden kunnen zich in de maand no vember bij diverse fotohandelaren in schrijven. Indien de financiën het toelaten wordt de grote zaal van de sociëteit vergroot. Ook de bar zal aangepast worden. Dit is nodig om het groeiende aantal bezoekers te herbergen. Buurtcentrum De Schans, Buurthuis Wijk aan Duin en de openbare biblio theek in Beverwijk brengen afzonderlij ke programma’s. De activiteiten van de bibliotheken komen overeen met die van Heemskerk. Ook hier krijgen kinderen de gelegenheid kastelen te bouwen, een spe ciaal kinderboekenweek-dominospel te spelen en naar een avonturenfilm te kijken. De openbare bibliotheek en de jeugdbi bliotheek in Heemskerk komen met aan vullende programma’s voor de jeugd. Zo kunnen kinderen van vijf tot en met zeven jaar dinsdagochtend 16 oktober in de jeugdbibliotheek gaan knutselen of spe len en wat oudere kinderen kunnen woensdagochtend aan een toneelspel meedoen. Het poppentheater Dibbes geeft een voorstelling in de openbare biblio theek. Twee films worden hier vertoond: „De Vijf” en een spannende avonturen- ‘i Voor dit laatste kunnen de reizigers wel begrip opbrengen, omdat meestal in de Algemene Voorwaarden bij het boeken van reizen een voorziening is opgenomen, dat hogere brandstofprijzen in de reissom worden doorberekend. Het verschuiven van de seizoenen mist volgens hen echter elke grond. Temeer, omdat in de folder van het reisbureau een prijsgarantie is gegeven. Dat houdt in dat behoudens de in de Algemene Voorwaarden genoemde uit zonderingen de prijzen voor de aangebo den reizen vast liggen. De reizigers willen van de rechter horen of Gefau de vrijheid heeft om de prijzen op deze manier te veranderen. Het kort geding dient donderdag 27 sep tember om 11 uur voor de presiedent van de Haarlemse rechtbank. een aantal activiteiten in het kader van de kinderboekenweek. Deze worden in samenwerking met buurthuis De Schuil hoek en de openbare bibliotheek van Heemskerk van 24 september tot en met 12 oktober gehouden. Op het programma staan onder meer een bezoek aan de bibli otheek, het inrichten van een gedeelte van de etalage van een boekhandel in Heemskerk, een bezoek aan een drukkerij in Krommenie, het maken van een schoolkrant en (met behulp van de Bever wijkse tekenaar en illustrator Jan van der Schoor) het maken van een prenten boek. teiten voor de kinderen opgezet. De week begint met een uitje. Maandag 15 oktober gaat de tocht naar het Centrum van de Universiteit van Amsterdam, de Oude- manhuispoort. De kinderen worden hier rondgeleid en volgen een speciaal kinder- college. ’s Middags wordt een bezoekje gebracht aan het Tropenmuseum, waar in groepjes een praatje wordt gemaakt met de schrijver Dolf Verroen, die voor zijn boek „De kat in de gordijnen” de Zilveren Griffel heeft gekregen. Het verdere programma omvat onder meer „boekendagen” in de verschillende buurthuizen met tegelijkertijd een exposi tie van bekroonde boeken; foto’s maken met „direct-klaarcamera’s”; een spel-doe- dag met het maken van wassen beelden en ochtenden speciaal bestemd voor de kleu ters. Als afsluiting van de week wordt een griezelspookmiddag in De Schuilhoek ge houden. In De Jansheeren komt zaterdag 20 oktober nog een speciale kinderboe- kenweekvoorstelling. De verschillende activiteiten kunnen door kinderen van zes tot en met twaalf jaar worden bezocht, het kleuterprogram- ma is bestemd voor kinderen van vier en vijf jaar. De kosten bedragen vijfenzeven tig cent per ochtend of middag en één gulden vijftig voor de boekendag en de speldoedag. De programmatijden zijn van tien tot twaalf uur en van half twee tot half vier. Exotische jaarmarkt met ca. 80 stands, restaurantjes en showprogramma’s met o.a.: NICO HAAK, LUV, ROB DE NUS, CHAMPAGNE, MASSADA, DE DIK-VOOR- MEKAAR-SHOW Beide dagen 12-24 uur -Toegang f 6,-, kind, tot 12 j. en 65+ f 3,-. De Pasar die bekend staat om zijn gezellige sfeer++ --a--------ö---Q--Q-----P o BEVERWIJK. Dinsdag werkte de politie van Beverwijk voor het eerst met een zogenoemde rollertestbank, waarmee het kilowattvermogen van bromfietsen getest wordt. De rollerbank stond vanaf maandag tot en met woensdag bij de Wenckebach MTS aan de Parallelweg in Beverwijk. De buurthuizen in Heemskerk de Zandkraai, De Werf, De Schuilhoek en d’Evelaer hebben samen met de jeugd bibliotheek een aantal gevarieerde activi- in Noord-Holland: fg WIJK AAN ZEE J Ook de hotelkamenrs zijn fraai geworden! 40 METER BOVEN ZEE J REDELIJKE PRIJZEN VRIÉNDELIJKE BEDIENING Z J tel. (02517) 943 (wordt 5943). f I I a Verkrijgbaar in tube van 40 gr en in de TGlTP voordelige tube van 100 gr BEVERWIJK. De laatste noteringen op de Beverwijkse veiling waren als volgt. Bloemen: anjers 20-45, trosanjers 150- 250, asters 50-100, herfstaster 190, chry santen 100-195, jaarrond 40, per stuk 40- 70, dahlia 100-150, freesia 10-40, gladiool 10-20, lely 30-125, liatris 17, nerinen 30-150, orchidee 90, arnothogalum 18, roos 40-80, babyroos 10-26, statice 175. Planten: achmea 350-450, begonia 270- 400, cyclamen 350-820. Groenten: andijvie 19-49, bleekseldery 15-40, bloemkool 75-144, boerenkool 16-43, bospeen 42-105, seldery 22-37, breekpeen 18-48, Chinese kool 35-57, groene kool 34- 38, knolseldery 29-53, komkommer 34-63, peterselie 26-53, postelein 35-56, prei 54-80, pronkbonen 110-190, radijs 16-56, snijbo nen 280-360, sperziebonen 140-230, spina zie 22-82, sla 20-49, spitskool 14-38, toma ten 300-390, uien 29-38, waspeen 20-39, broceli 330-380, retich 36-40, ijsbergsla 79- 94. Veel attrakties voor de jeugd in feestelijke kinderboekenweek WAGENINGEN. Landbouwhoge school, doctoraal biologie: F. Balk, Zwa nenburg. Doctoraal tuinbouwplanten- teelt: A. Jongejan, Santpoort; E. C. M. Smit, Overveen. Docturaal plantenverde- ling: M. den Holtslag-Toom (met lof), Aer- denhout. Doctoraal levensmiddelentech nologie: B. Hamaker, Haarlem. VEILINGHALLEN 29/30 SEPTEMBER «7

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7