Swinkels’ eis afgewezen Kwalificatietoernooi voor waterpoloploeg Tal na zege winnaar interzone-toernooi 9 Marathonrecord omstreden zaak Lauda stopt Cruijff uitblinker bij Los Angeles Aztecs „Er moet een eind komen aan gemor bij Feyenoord” i I IS I i Hans Engbersen: nu Go Ahead Eagles Evenwicht zoek Timman remise j Geen collectief 17 SPORT 19 7 9 SEPTEMBER ZATERDAG 2 9 SR 1 79 s) aga I S (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. In een ge sprek tussen de technische staf en de spelers is de afgelopen week het totale beleid bij Feyen oord onder de loep genomen. Naar aanleiding van de kritiek op de voortdurende „wisselwer king” binnen het elftal is doorge sproken hoe het nu verder moet met de samenstelling van het Rot terdamse team. De voetballers zelf hebben manager Stephan en trainer Jezek er daarbij op gewe zen dat het misschien maar beter is om met een „vast” elftal te gaan werken. „Om de wrevel en het gemor bij steeds andere spelers te voorkomen,” aldus André Sta fleu, een van de vele mannen die pendeldiensten moest onderhou den tussen de bank en het veld. „Degenen die er dan niet bij zijn, kunnen daaruit hun conclusies trekken.” André Stafleu: pendelaar tussen bank en het veld Jan Evert Veer -a nale jfde tvijk iden reet i de ner- »osi- lom, eyn- ;erie <ker rten Vlak voor de competitietopper tegen Ajax en de UEFA-Cupreturn tegen Ever ton (op 3 oktober in Liverpool), hebben de werknemers hun leiders op die manier de weg willen wijzen naar de oplossing van het dilemma dat zich heeft aangediend in de Rotterdamse Kuip. Trainer Jezek be schikt daar over een brede selectie van vrijwel gelijkwaardigen, die zich bijna allemaal te goed achten voor de reserve bank. Desondanks moet de Tsjech weke lijks zijn keus bepalen, waarbij hij de opstelling vaak laat afhangen van de tactiek. Mede omdat zijn team bij lange na nog niet het niveau heeft bereikt van het vori ge seizoen, probeert Jezek het elke keer opnieuw met andere spelers, waardoor gerenommeerde krachten werden terug verwezen naar de reservebank. René Not- ten, Roger Albertsen, André Stafleu, Wim van Wil en Jan Peters moesten die weg al gaan, maar kwamen terug omdat de men- Maandag 1 oktober: Nederland-Spanje; dinsdag 2 oktober: Nederland-Frank- rijk; donderdag 4 oktober: Nederland- Zweden; vrijdag 5 oktober: Nederland- Bulgarije; zaterdag 6 oktober: Neder- land-Engeland; zondag 7 oktober: Ne- derland-Griekenland Het Nederlands waterpoloteam pro beert de komende week de eerste hin dernis te nemen op weg naar de Olympi sche Spelen in Moskou. In het Joegosla vische Hvar begint maandag het Euro pees kwalificatietoernooi, waaraan be halve door Nederland wordt deelgeno men door Spanje, Frankrijk, Zweden, Bulgarije, Engeland en Griekenland. Het speelschema voor de Nederlandse ploeg is: zijn vrouw onlangs mee ging naar de finales van het B-toernooi kreeg zij aller lei verwensingen naar het hoofd geslin gerd. Op dat moment is de ZIAN-Vites- sespeler verschrikkelijk boos geworden, ook al door het onrecht wat hem tijdens dat toernooi in het water werd aange daan. „Ook vanavond, ja. Ajax mag kwalita tief dan een beter elftal hebben, wij had den altijd een veel beter collectief. Dat is tot op heden iets minder, maar voor zo’n wedstrijd hoef je geen enkele speler te motiveren. Ik vind ook dat een echte prof den waarom de 24-jarige verdediger-mid- denvelder zich danig opwond. Na een vier jaar Feyenoord (onderbroken door een korte periode waarin hij werd uitgeleend aan Excelsior) had de oud-speler van het Leidschendamse RKAW meer verwacht. Iets wat hij, na zijn goede spel in de tweede Rotterdamse derby bij Excelsior, ook duidelijk liet doorschemeren aan Je zek. In een gesprek liet de oefenmeemster Stafleu daarop weten dat hij hem wel bruikbaar vond. Garanties kon Jezek hem echter niet bieden, zodat Stafleu nog in onzekerheid verkeert of hij ook tijdens FeyenoordAjax zijn opwachting zal kunnen maken. er juist in die wedstrijden moet zijn. Dan moet je laten zien dat je een topper bent. Persoonlijk en als ploeg. Je mag in andere wedstrijden best wat terugvallen, maar niet in die partijen. Gebeurt dat wel, dan ben je nog niet echt groot. Daarom is AZ wel een goede ploeg, maar nog geen echte topper; daarom is Van der Kuylen ook nooit de echte vedette geworden. Wij wa ren er vorig seizoen wel met die 0-0 van de uitwedstrijd en die 1-1 thuis. En dit jaar zullen we na Ajax en Everton ook direct weten waar we staan. Dan hebben we volgens mij ook gelijk een vast elftal. Gaat het goed, dan laat Jezek het team van die wedstrijden staan; gaat het fout dan gaat het mes er echt rigoreus in.” WENEN (AP). De vroegere Oosten rijkse wereldkampioen Formule-1 Niki Lauda heeft gisteren aangekondigd zich met onmiddellijke ingang als coureur te rug te trekken. Hij zei er genoeg van te hebben om „zinloos in cirkels rond te rijden”. De Oostenrijker heeft dit seizoen niet veel succes gehad. Hij vergaarde tot dusver slechts vier punten voor het wereldkampi oenschap. RIGA. Mikhael Tal heeft het interzo- netoernooi van Riga op zijn naam ge bracht. De oud-wereldkampioen zette de afgebroken partij uit de zestiende ronde tegen de Brit Miles in winst om. Hij kwam daardoor op 13 punten en werd onbereikbaar voor de concurrentie. reldkampioen Tigran Petrosjan, in de vierde ronde van het interzonetoernooi in Rio de Janeiro. De Westduitser Robert Hübner versloeg Luis Bronstein van Ar gentinië in 31 zetten en heeft nu de lei dende positie van Eugenio Torre overge nomen. Torre en Simeon Kagan van Is raël braken hun partij af. I 4-6; esc 1 rest3 e: H. ■vr. 2 het >rdt ;ele- taal i die mer- 1. de 5. J 7. C. nne- 143 klas- imes ken- eede ;OC) ihui- vijk) de it in De het die HO I na oor- het f, al felle 'heo Ties artij 'ling i de n 24 ■ten. artij :ens, oor- iwd. ANDRÉ STAFLEU: een van de velen slink rras- (160) 3 te- scht- lijke door jeen bo em) (159) i de •9 eer- had bij- gste 1ste van erie Iers dap isse- aers tyer tyer eur- yers eurt van am a ss. In Everton ontmoette Feyenoord wat dat betreft zichzelf in overtreffende trap („Want zij kletsten er nog veel meer in”) maar in de resultaten had dat nog geen al te nadelige gevolgen. Exact een jaar nu zijn de Jezek-j onkies ongeslagen in de competitie. „En bang hoeven we-'bok nu nog niet te zijn,”, weet full-prof Stafleu. „Niet voor Ajax, niet voor Everton, want als het in Liverpool draait, kunnen we het best redden.” tegenstrijdig, maar lopen parallel. Nu nog willen enkele clubs dat niet inzien.” Het Nederlands poloteam werd een dui ventil waar iedereen op gezette tijden in en uit kon vliegen. Jan Evert Veer vloog ook weer binnen nadat hij er aanvanke lijk de brui aan had gegeven, omdat hem de losse sfeer waarin de topsport werd bedreven niet aan stond en vanwege de slechte medische begeleiding die hij na een auto-ongeluk had gekregen. Kort voor Jönköping liet hij zich echter weer strik ken, maar de Europese kampioenschap pen werden voor hem een toernooi met hindernissen. Voor sollicitatiegesprekken moest hij tijdens de wedstrijdreeks enkele keren heen en weer vliegen. Die wat omslachtige manier van solliciteren maakte zijn even tuele toekomstige werkgever huiverig, te meer daar hij veronderstelde dat veel in de toekomst wel eens meer afwezig zou zijn. Een veronderstelling die aardig met de waarheid overeenkwam en de baan ging niet door. In Jönköping begon de aftakeling zich al af te tekenen. Een vijfde plaats op „Dat zal er nog om hangen. Omdat Nielsen wel weer terug zal zijn als laatste man, zal het gaan tussen Albertsen, Not- ten en mij, want vooral op het midden veld spitst het probleem zich toe. Anders dan vorig seizoen, toen Jansen, Van Til en ik precies wisten waar we aan toe waren, is daarop nu steeds een andere taakverdeling. Daardoor ook is het even wicht tussen de kracht, waarop we altijd al speelden, en de souplesse zoek geraakt. Vorig seizoen vielen onze overtredingen veel minder op doordat er zoveel andere actie was; in deze situatie gaan de overtredingen als actie opvallen.” Het skeetteam dat Nederland in Ita lië zal vertegenwoordigen bestaat uit drie leden (Van leperen, Cuijpers en Van den Berg). Voor Swinkels is geen vervanger aangewezen. Nederland kan daardoor niet deelnemen aan de lan- denwedstrijden om het wereldkampi oenschap, waarvoor vier schutters aan de start dienen te verschijnen. De stand na vier ronden: 1. Hubner 3 punten, 2. Torre, Petrosjan 21*, 4. Vaganian, Bronstein en Smejkal 2 met één afgebr. partij, 7. Portisch en Sunye 2, 9. Harandi, Timman, Velimirovic en Balashov l‘/2 met een afgebr. partij, 13. Sax en Ivkov 1, 15. Garcia en Hebert */2 met een afgebr. partij, 17. Shamkovich en Kagan 0 pnt. SPLIT. Op de laatste dag van de atletiekwedstrijden tijdens de achtste Spelen van de Middellandse Zee heeft Michail Koussis alle aandacht opgeëist. De Griekse atleet bereikte de eindstreep van de marathon na 2 uur 6 minuten en 53 seconden. Jan Timman is donderdag na 21 zetten een remise overeengekomen met oud-we- Van de zeven deelnemende ploegen plaatsen de beste vier zich voor het wereldkwalificatietoernooi, dat eind mei-begin april wordt gehouden, ver moedelijk in België of Spanje. Dit laat ste toernooi is bepalend voor deelname aan de Olympische Spelen want de bes- Nederland vertrekt gehandicapt om het verloren prestige te herstellen. Daarbij zal het vooral aankomen op de jeugd en ho mogeniteit van de ploeg, waarin het talent ruim voorhanden is, maar de routine te wensen overlaat. „Het zal voor ons ver schrikkelijk zwaar worden in Hvar, daar van ben ik wel overtuigd,” aldus aanvoer der Veer. Maar in Italië tijdens het laatste trainingskamp hebben de jongeren bewe zen goed mee te kunnen komen. Het is onvoorstelbaar wat ze al van Trumbic hebben opgestoken. De vraag is echter of ze een dergelijk zwaar toernooi als dat in Joegoslavië al aankunnen. Elke ploeg vecht daar voor zijn laatste kans, waar door je in elke ontmoeting weer tot de bodem van je kunnen moet gaan. Het enthousiasme is echter volop aanwezig. Als we ons in Hvar kunnen kwalificeren voor het volgende toernooi hebben we al afgesproken extra trainingen in te lassen. Dat voorstel is afkomstig van de spelers, met medeweten van de betrokken clubs. Daaruit blijkt wel dat de sfeer goed is.” Een opmerkelijk initiatief van een groep topsporters, die zich toch al veel moeten ontzeggen. Een initiatief ook, dat de terugkeer van het AZC-kwartet extra bemoeilijkt. Want bij die club geldt het parool: „Handen af van onze selectie zo- lang de competitie duurt.” Het antwoord op de brief van de vier Alphense spelers aan de KNZB is in feite door de huidige selectie al gegeven. Bij schoten van de Bermudiaan Clyde Best, die ooit voor Feyenoord speelde, en de Joegoslaaf Mihalj Keri redde deze keeper op voortreffelijke wijze. Cruijff zelf vond de linkerpaal op zijn weg. Tot grote vreugde van de aanhang van DS’79 kwamen de Dordtenaren in de eenentwin tigste minuut op voorsprong. Een pass van Joop Oostdam werd door Harry van der Ham met het linkerbeen ingeschoten. De Amerikaanse ploeg speelde met uit zondering van Johan Cruijff in een geza pig tempo. Toch hadden de pupillen van Michels in de 38e minuut succes. Na een door Erik van der Gaag veroorzaakte vrije trap ontstond een scrimmage waar uit Chris Dangerfield raak schoot. Na rust vijzelden de „Amerikanen” het tempo op. De topvorm van doelman Berends kon niet verhinderen dat de Aztecs de score via treffers van Rezik Kozic en opnieuw Dangerfield naar 1-3 tilden. Hans Engbersen zal in de wedstrijd tegen AZ’67 zijn debuut maken bij Go Ahead Eagles. Engbersen kwam in een DORDRECHT. Achtduizend voetballiefhebbers hebben de kennismaking met Johan Cruijff hernieuwd. Zijn huidige club, Los Angeles Aztecs, begon gisteravond haar Nederlandse toernee met een 3-1 overwinning op DS’79. Cruijff bood in Dordrecht goede waar. Hij excelleerde bij veel wervelende acties, al bleef de afwerking in eerste instantie uit. Dat kwam mede door de uitblinkende doelman van DS’79 Wim Berends die alles hield wat er te houden was. Deze tijd zou de beste prestatie aller tijden betekenen. In 1969 liep de Austra liër Derek Clayton de afstand in 2.08.34. een tijd die tot op de dag van vandaag als het officieuze wereldrecord geldt. Overigens zijn de organisatoren na een eerste vluchtig onderzoek tot de voorzich tige conclusie gekomen, dat het traject drie kilometer te kort is... eerder stadium niet tot een akkoord met zijn voormalige werkgever Fortuna SC. Het is de bedoeling dat Engbersen tot de winterstop bij Go Ahead zal spelen. Daar na wordt bekeken of hij teruggaat naar FSC dan wel het contract met Eagles wordt verlengd. De interesse die Eagles had voor Jan Mulder is hierdoor verdwenen. Eagles- manager Bob Maaskant: „Mulder is te lang verstoken geweest van topvoetbal. Bovendien had hij andere zaken”. De komst van Engbersen is het gevolg van de langdurige afwezigheid van de Eagles- spitsen Groeneweg en Jo Korver. Financiële problemen bij FC Vlaardm- gen, betreffende de betalingen van de salarissen aan de spelers, zijn verleden tijd. In een deze week gehouden gesprek tussen bestuur en spelers van FC Vlaar- dingen en Karei Jansen van de spelers- vakbond (WCS), is besloten dat de spon sor van Vlaardingen garant zal staan voor de salarissen van de spelers. „Het is de vraag of ik na een kort geding nog wel zo gemotiveerd zou zijn om aan die wereldkampioenschappen mee te doen”, zei een teleurgestelde Eric Swinkels na de uitspraak. „Ik heb mij altijd voor 100 procent ingezet om een volledige ploeg af te vaardigen. En dan zetten ze je vervolgens uit het team.” Swinkels zei bereid te zijn via een gesprek de controverse met ex- bondscoach Leo van Oorschot uit de wereld te helpen. Vooralsnog wacht de Brabantse schutter af. DEN HAAG. Eric Swinkels gaat niet naar het toernooi om de wereld kampioenschappen skeet (kleiduiven- schieten), die van 2 tot en met 7 okto ber in Montecatini (Italië) worden ge houden. De president van de Haagse rechtbank heeft gistermiddag de door mr. Groen namens Swinkels ingedien de eis om de zilveren schutter van Montreal „onverwijld in de Neder landse ploeg op te nemen” afgewezen. De Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie (KNSA) heeft daarmee het door Swinkels aangespannen kort geding gewonnen. Swinkels besloot hiertoe nadat hem dinsdag telegra fisch werd medegedeeld, dat hij ge passeerd was. „Het is maar goed dat enkele trainers mij toen hebben beetgepakt anders had ik misschien onbezonnen dingen gedaan. Kijk, als het zo moet is voor mij de lol eraf. Ik heb toen ook van de KNZB geëist dat er maatregelen werden genomen om herha- lipg te voorkomen, want zo ga ik niet door.” Een begrijpelijke eis als men weet wat een speler van de nationale poloselec tie zich moet ontzeggen. Het is een keus die de 28-jarige Hage naar bewust heeft gemaakt. „Waterpolo vind ik een heerlijke sport en als ik iets doe wil ik het ook goed doen. Vandaar dat ik geen moeite heb met het zware trai ningsprogramma. Met mijn vrouw heb ik het goed doorgesproken en ook die staat er volledig achter. We wisten samen waar we aan begonnen. Wat ik ook waardeer is het duidelijke beleidsplan, dat de KNZB nu heeft uitgestippeld, alleen komt dat enkele jaren te laat. Na Montreal, toen we verrassend beslag legden op het brons, had het eigenlijk al moeten gebeuren. Toen was iedereen in juichstemming en daar had de zwembond van kunnen profi teren. Op dat moment had er een duidelij ke aanpak moeten komen, had er gepraat moeten worden met clubs en spelers om te zien waar de problemen en de mogelijkhe den lagen. Maar de KNZB heeft in het verleden te diplomatisch gemanoeu vreerd. De bond wilde het iedereen naar de zin maken en dat gaat natuurlijk niet. De schuld ligt daarvoor ook bij de clubs, die wel wilden meewerken, maar niet voor honderd procent. De belangen van de clubs en de nationale selectie zijn niet Tal is de eerste speler die zich kwalifi- ceert voor de kandidatenmatches, die in 1981 de uitdager van wereldkampioen Karpov moeten opleveren. Bij de laatste acht schaarden zich ook Kortsjnoi en Spasski, zij het zonder te spelen. Zij wa ren de finalisten van de vorige jaargang en verkregen daardoor automatisch het recht op deelneming in de kwartfinales. Mikhael Tal heeft dit jaar een aantal bijzondere prestaties behaald. Na Karpov in Baguio Stad op de Filippijnen assisten tie verleend te hebben bij de verdediging van zijn wereldtitel tegen Kortsjnoi vero verde hij het kampioenschap van de Sov- jet-Unie. Daarnaast legde hij beslag op de met Karpov gedeelde eerste plaats in het sterkst bezette toernooi van dit jaar, de dubbelrondige tienkamp in Montreal. te vijf ploegen krijgen het recht om samen met de zeven landen, die zich rechtstreeks via de eindklassering van de wereldkampioenschappën in West- Berlijn hebben geplaatst, in Moskou uit te komen Het Nederlands team zal verzwakt DEN HAAG. De zwarte piet ligt levensgroot voor Jan Evert Veer op tafel, maar de aanvoerder van het Nederlandse waterpolo-zevental weigert de beduimelde kaart te accepteren. In de door AZC verloren machtsstrijd met de KNZB proberen de spelers van de Alphense landskampioenen de Haagse gymnastiekleraar aan te wijzen als de kwade genius in het conflict dat vier halsstarrige polovedetten, Gijze Stroboer, Ton Buun, Ed van Es en Frank van de Akker hun plaats in de selectie kostte. Jan Evert Veer zal volgens dit kwartet bepalen wie wel en wie niet de nationale kleuren mag verdedigen. Een beschuldiging, die de aanvoerder als „belachelijk" van de hand wijst. „Je zou de zaak beter kunnen omdraai en. Ik ben ervan overtuigd dat de spelers van AZC bewust op een breuk hebben aangestuurd. Waarom? Ik kan er alleen maar naar gissen.” „Voordat we met deze groep begonnen aan de voorbereiding op de Olympische Spelen is er met ons gepraat. We kregen van teambegeleider Henk Lichtenveldt en bondscoach Ivo Trumbic een planning voorgelegd die we, als we in de selectie wilden komen, moesten accepteren. Ieder een heeft toen ja gezegd. Ook tegen het trainingskamp dat eind december op het programma stond. Begin van dit jaar merkten we echter dat die oefenweek wat moeilijk lag bij de AZC’ers. En vanaf dat moment hebben we eigenlijk steeds aan gedrongen op duidelijkheid. Individueel en als groep hebben we regelmatig gepro beerd tot oplossingen te komen. We wil den geen conflict, maar ondanks de goede bedoelingen, ook van de leiding, werd de sfeer in de groep steeds grimmiger.” „Een buitenstaander zal het niet zo zijn opgevallen, maar ook tijdens de toernooi en waren er van die voorvalletjes die de partijen steeds verder uit elkaar dreven. Vlak vóór Drachten barstte de bom min of meer, maar met het oog op de belang rijkheid van de toernooien hebben we besloten het meningsverschil nog even binnenskamers te houden. Na Drachten is de zaak naar buiten gekomen en volgens mij is die breuk bewust geforceerd. Ik zou alleen graag willen weten waarom, dat is me in al die gesprekken niet duidelijk geworden. En met een beetje goede wil had er best een voor alle partijen aan vaardbare oplossing uit de bus kunnen komen.” Wat het betekent als woordvoerder te moeten optreden in dit wat onvolwassen watergespetter heeft Jan Evert Veer on dervonden. Thuis kwamen er telefoon tjes met allerlei dreigementen en toen selijke trainer Jezek bewust „schippert” met de situatie. Hij wil de veel geroemde goede sfeer handhaven en suste het per soonlijke gemor en de individuele onvre de door het sluiten van compromissen, waardoor het elftal voortdurend door el kaar wordt geschud. En dat is uiteraard niet bevorderlijk voor de prestaties op het veld, zoals in deze dagen duidelijk blijkt. Omdat de eenheid ontbreekt, kan Feyenoord geen echt collectief meer zijn. Het vaak zo attractieve werkvoetbal van het vorig seizoen ontbreekt, evenals de rust, de creativiteit en de beheersing. Feyenoord lijkt bovendien veel meer op intimidatie te spelen. André Stafleu wijt het allemaal aan de voortdurende ver vangingen. Hoewel hij begrip heeft voor die handelwijze van Jezek („Voor hem is het ook moeilijk, want hij is er voor zichzelf nog niet helemaal uit”), vindt hij toch dat de oorzaak juist daar ligt. „Jezek probeert de situatie te democra tisch op te lossen door het iedereen naar de zin te maken. Dat heeft z’n voordelen, maar ook z’n nadelen. Het leidt tot voor spelbaar voetbal van het elftal en tot te leurstelling bij de spelers persoonlijk. Dat heb ik zelf ook meegemaakt. Ik speelde toch vrij redelijk tegen Den Haag en ik rekende dan ook op een plaats in de basis tegen Sparta.” „Als je er dan ineens naast staat, is dat voor jezelf bepaald niet „tof”. In het ge sprek met de leiding is dat ook duidelijk naar voren gekomen en daarin kwam ook het aankoopbeleid ter sprake. We konden ons best voorstellen dat Jezek zich wilde indekken tegen zulke blessuregevallen als in het vorige seizoen, maar hij heeft nu gewoon de pech dat vrijwel iedereen fit is. Dat maakt het des te moeilijken Voor hem, maar ook voor de spelers. Want als je de ene keer wel en de andere keer niet speelt, kom je niet in je ritme. En het frustrerende is dat je ook als je lekker speelt, nog de kans loopt uit de basis te worden gehouden. Vanwege de tac tiek. Het overkwam ook Stafleu onlangs, re- aan de strijd in Hvar moeten beginnen omdat na een conflict tussen landskam pioen AZC en KNZB Gijze Stroboer, Ton Buun, Ed van Es en Frank van de Akker uit de selectiegroep zijn geval len. Door studieredenen kon ook Nico Landeweerd de trip niet meemaken, waardoor de volgende spelers overbleven: Doel Ruud Misdorp (ZIAN-Vitesse), Woly de Bie (HZC-De Robben) en Theo Uittenhout (De Zeil-LGB); veld Jan Evert Veer en Aad van Mil (beiden ZIAN-Vitesse), Eric Noordegraaf (AZC Alphen), Hans van Zeeland (VZC-R.) en Stan van Belkum en Jan Jaap Korevaar (De Zeil-LGB), Dick Nieuwenhuizen (HZC-De Robben), Anton Heiden (ZDD- Unico) en Dick Nonnekes (Rotterdam). AZC-spelers hebben op breuk aangestuurd Europees niveau was nog niet catastro faal, maar de dertiende klassering bij de wereldkampioenschappen in West-Ber- lijn, een jaar later, deed de ploeg diep in de put belanden. Wilden de poloërs uit het moeras worden getrokken dan moest er iets gebeuren. Daarvan was eindelijk ook de KNZB overtuigd. Onder aanvoe ring van de nieuwe teammanager Henk Lichtenveldt werd in samenwerking met coach Ivo Trumpic een plan de campagne ontworpen, waaraan alleen spelers mochten meewerken, die daar volledig achter stonden. De eisen stonden strak op papier, er kon en zou niet gesjoemeld worden. Aan die laatste regel heeft de KNZB zich gehouden, ook toen de topspe- lers van AZC enkele weken geleden hun tegeneisen formuleerden. JAN EVERT VEER: weigert de zwarte piet 1-0, Jaime Sunye (Braz)-Khosrou Harandi (Iran) 1-0, Borislav Ivkov (Joe)-Dragoljub Velimirovic (Joe) ‘A-'A, Jan Smejkal (Tsj)-Lajos Portisch en Balashov van Uitslagen: Gyula Sax (Hon)-Jean Hebert (Can) 1-0, Borislav Ivkov (Joe)-Dragoljub Velimirovic (Hon) >/2-'/2. De partij tussen de Cubaan Garcia de Sovjet-Unie werd afge broken.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17