E Streekfunktie van leao-school noodzakelijke uitgaven bij opening benadrukt P. v. d. Esch jubilerend met pensioen van huur burgerlijke stand Raad voor het blok met ‘i Wantrouwen over verhouding en koopwoningen F I wr i1! SUCCESVOL EXPERIMENTEEL ONDERWIJS Motie van de oppositie verworpen niet „Klaroen aan Maerelaan z BEVERWIJK Onderlinge competitie Beverwijkse Damclub Weinig ruimte voor beleid Taak en werkwijze CDA-vrouwenberaad Nog kaarten voor feest Mobiele Hulpverlening Sluiting van postagentschap tensor Funkties Capaciteiten BETONTEKENAAR Raad dringt aan op energiebeleid KGIJ-viering in Vredesweek Onderwijsbegeleiding nader in discussie „Voor Allen” nu grootste huurders belangenvereniging “Wit 6 IJMOND 7 ZATERDAG 2 9 SEPTEMBER 19 7 9 0930 unstig E en )r met berg- <4 4- 4 ■MB i kamer ineens 4 4 Gevraagd: bedrijfsauto beschikbaar X OR 4 4 4 (Van een onzer verslaggeefsters) kihhein iu: ap i 16,50 sikoop. Onstuitbare Beverwijker geridderd en gehuldigd j}- De heer en mevrouw Van der Esch met burgemeester A. J. Hubers tijdens de huldiging. (ADVERTENTIES) TT o bieden SBSSB&K Daarna werd het woord gevoerd na mens ouders en docenten, alsmede door directeur Mol. Voorzitter Van Staveren is sinds kort statutair afgetreden en opgevolgd door de heer P. Stam, maar als „motor” van de hele bouwoperatie was de heer Van Stave ren uitgenodigd voor het verrichten van de officiële openingshandeling. De oud- voorzitter hield een korte openingstoe spraak, want, zo zei hij, „de verhouding tussen doeners en praters is de laatste tijd toch al zoveel slechter geworden. Hij bracht dank aan allen die bij de bouw en de voorbereiding daarvan betrokken zijn geweest. Het experimenteren hoort sindsdien bij na bij deze school. Dit jaar is gestart met een deelexperiment van het kort middel baar beroepsonderwijs van de 16- tot 18- jarigen. Het leerlingenaantal draait sinds enkele jaren rond de vierhonderd, die nu gehuisvest zijn in een bijzonder fraaie accommodatie. In 1963 begon deze onderwijsinstelling met het experiment lager economisch ad ministratief onderwijs met veertien an dere scholen in Nederland en met duide lijk een streekfunktie, die ook in de naam tot uitdrukking is gebracht. BEVERWIJK. In het voorjaar hebben de leden van de huurdersbelangenvereni- ging „Voor Allen” besloten ook de huur ders van de Stichting voor Woningbouw en -exploitatie (Wonex) toe te laten als lid. „Voor Allen” is de vereniging van huur ders van „Pro Omnibus”, die veel huizen in de omgeving van het Stadskantoor heeft gebouwd. Tachtig percent van de huurders is lid van de huurdersvereni- ging. Daar heeft zich nu 50% van de Wo- nex-huurders als leden bijgevoegd. Daar mee is „Voor Allen” op het ogenblik de grootste huurdersbelangenvereniging in Beverwijk met in totaal zevenhonderd leden. De Beverwijkse Damclub trekt veel nieuwe leden aan uit Castricum, Heems kerk, IJmuiden en Amsterdam. Het merk waardige is, dat zich uit Beverwijk weinig nieuwe leden melden in het clublokaal „De Schans”. sprak zelfs over een „falend beleid”. Het college zou alleen meet „op de winkel passen”, maar niets ondernemen. Ook de heer H. Randoe (PPR/PSP) drong aan op een energiebeleidssnota. Wethouder P. Vos verdedigde zich door te stellen, dat het bepaald niet juist is, dat de gemeente niets doet op dit punt en hij somde een aantal maatregelen op ter be sparing van energie. „Maar misschien TENSOR CONTRACTING BV KENAUPARK 33/2011 MR HAARLEM TELEFOON 023-325542 na 19 00 u 02508- 1795 rende woningbouwverdeling niet ter zake. De oppositie wilde evenwel in een motie vastgelegd zien, dat de verhouding tussen het aantal koop- en huurwoningen per bestemmingsplan zal worden vastgesteld. De D’66-fraktie vond het antwoord van de wethouder voldoende garanties bieden en daarom kreeg de door PvdA en PPR/PSP ingediende motie alleen de stemmen van die partijen, en werd deze dus met dertien tegen acht stemmen verworpen. a terd ier Vanaf de oprichting in 1970 is hij secre taris van het Werkvoorzieningschap „De Tunnel”, na veel voorbereidend werk te hebben verzet voor de samenvoeging van de werkplaatsen in de IJmond. Veel werk ook voor het Regioberaad Volksgezond heid en als secretaris van de raadscom missie voor sociale zaken en volksgezond heid, maar dat is allemaal nog op ambtë- lijk terrein. Daarbuiten heeft hij vele ja ren een leidende rol gespeeld in de pad- vindersbeweging, ook in het district. In 1947 nam hij het initiatief tot oprichting van de Beverwijkse Jeugdraad. Hij maak te deel uit van het comité viering bevrij dingsdag en later van het comité Bever wijk 650 jaar stad en het nu nog bestaande comité stadsfeesten. De heer Van der Esch was medeoprichter van de gemeen telijke personeelsvereniging en jarenlang ook voorzitter daarvan. Ook was hij initia tiefnemer tot het Sociaal Voorzienings- fonds Gemeentepersoneel. In het bijzonder het Rode Kruis, afde ling Beverwijk-Heemskerk heeft een aan spraak gedaan op zijn capaciteiten en zijn werkkracht. In 1946 werd hij bestuurslid van de afdeling. Sinds 1947 is hij secreta ris en sinds 1972 voorzitter. Voor de tot standkoming van het Rode-Kruisgebouw aan de Dellaertlaan heeft hij veel werk verzet. Hij was bovendien nog een aantal jaren bestuurslid van de Kring Noord - Holland van het Rode Kruis geweest. Als afdelingsvoorzitter is hij tevens voorzitter van het Curatorium van het Rode Kruis Ziekenhuis. Het hoofdbestuur van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de heer Van der Esch het zilveren kruis van verdienste toegekend in 1956 (Hongaarse vluchtelin- dele jank leke- Mge- idert jzen- ij de •bijs- men- gwet rmee i be- slag- De erbij 1978 ig in ütge- 0.000 rbeid zoge- Triest worden dan de grote bedragen die moeten worden uitgegeven voor her stelwerkzaamheden aan bestaande voor zieningen wegens vandalisme. De raad heeft tijdens de maandelijkse vergadering dan ook flink zitten mopperen, maar kon aan de onvermijdelijkheid van de uitga ven ook weinig veranderen. WD-er Van der Kolk vond, dat die elektriciteitsvoorziening al veel eerder in de totale exploitatie-opzet van het sport park „Assumburg” had moeten zitten en wethouder A. F. M. van Herpen sprak hem niet tegen. Nu zit men voor het blok, omdat het PEN de bestaande voorziening niet langer „gedoogt” en die volgens de wethouder ook niet geheel zonder gevaar is. Raadslid J. Verhoeven (PvdA) merkte op, dat de slechte toestand van de wegen in het duingebied nu toch ook niet als een verrassing uit de lucht is komen vallen. Wat die elektriciteitsvoorziening betreft wilde hij uitstel van het voorstel tot febru ari, opdat men deze uitgave in het totaal van de wenselijke voorzieningen (priori teitenlijst en meerjarenplan) kan bezien. Dit voorstel kreeg alleen de stemmen van de PvdA. In de discussie over deze zaken werden, zoals tijdens de hele vergadering, weer vele stokpaardjes bereden en open deuren ingetrapt, waardoor de vergade ring weer tot ver na middernacht duurde. Moties, schorsingen, het hoort tegenwoor dig allemaal bij het politieke raadstoneel in Heemskerk, waar de oppositie niet in het college is vertegenwoordigd. Op de Zo’n vragenlijst komt er namelijk elk jaar, maar het ministerie had daar nu de wens aan verbonden, dat het programma „gedragen wordt door de raad”. Voor de invulling van de lijst is het college uitgegaan van de al bestaande plannen met de daarbij behorende verde ling in woningwetwoningen, premiewo- ningen en koopwoningen. BEVERWIJK. De uitslagen in de on derlinge competitie van de Beverwijkse Damclub waren deze week: Th. Zoon-P. J. Delsen 2-0, C. Nijman-A. J. Diemeer 1-1, H. J. Winter-B. Beentjes 0-2, C. Olij-L. v.d. Heuvel 0,2, J. P. G. v.d. Does. G. Ruig 2-0, J. Graanstra-H. A. Staal afg., L. de Rid- der-J. J. Kloes 0-2, mevr. Orij-S. Lippes 0- 2, S. Toxopeus-P. de Munk 2-0, A. Roeme- ling-E. Heydenrijk 1-1. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De financiële positie van de gemeente Heemskerk wordt steeds nijpender en het laat zich aanzien, dat het „prioriteitenlijstje” voor in het komende jaar uit te voeren plannen maar heel klein zal zijn. Dan valt het des te meer tegen ais uit die geringe financiële ruimte ineens 205.000 gehaald moet worden voor de noodzakelijke verbetering van wegen in het duingebied en voor de elektriciteitsvoor ziening van het sportpark „Assumburg” nog eens 100.000 waar men ook niet omheen kan. Er blijft dan weinig „te kiezen” over met de begrotingsbehandeling in zicht. BEVERWIJK. Met een druk bezoch te en feestelijke receptie is vrijdagmid dag de nieuwe Kinheim-leaoschool geo pend aan de Hoflanderweg, na een lange procedure en een korte bouwtijd. De heer F. P. G. Perquin (PvdA) sprak namens zijn fraktie de vrees uit, dat de minister de beantwoording van de vra genlijst mede als uitgangspunt zal nemen voor de toekomstige woningbouw in (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het CDA-vrouwen beraad in oprichting belegt voor woensdag 3 oktober een discussiea vond in de Margrietfehool aan de Kui- kensweg 82. Mevrouw Marion Pfeiffer zal dan spreken over „Het CDA Vrou- wenberaad. taak en werkwijze”. Nadere informatie over het Vrou- wenberaad wordt graag verstrekt door de dames C. Hoogeveen, tel. 38558, C. van Weel. tel. 28488, A. Schipperus 28220 en M. Pfeiffer, tel. 20627 in Be verwijk. De opening werd onder meer bijge woond door vertegenwoordigers van het ministerie, de onderwijsinspectie, ge meentelijke diensten, het bedrijfsleven dat zorgt voor de stageplaatsen en afge vaardigden van vele andere onderwijsin stellingen. BEVERWIJK. Voor de feestavond die zaterdag 29 september in „De Nieuwe Slof” wordt gehouden ten bate van de Mobiele Hulpverlening Kennemerland zijn nog kaarten verkrijgbaar op de vol gende adressen. G. Bakkum, Zwaans- meerstraat 25, telefoon 38956, G. Wijnste ker, Florastraat 50, tel. 25403 en A. Vane- veld, Munnikenweg 6, tel. 25192 in Bever wijk; Y. v.d. Zwaag, Dobbestraat 28, tel. 37624 in Heemskerk en H. G. v.d. Pol, Meerweidelaan 20, tel. 27050 in Velsen- Noord. Het programma, waaraan bekende ar tiesten meewerken, wordt muzikaal om lijst door onder meer het Hamilton Kwartet. BEVERWIJK. Het postagentschap aan de Wijkerbaan zal van 5 tot en met 11 oktober wegens een Verbouwing gesloten zijn. Dat geldt alleen voor de afhandeling van postzaken, want de winkel waarin het postagentschap is ondergebracht blijft normaal open. Het publiek kan zich voor postzaken vervoegen in het hoofdpostkantoor aan de Laan van Meerestein tijdens de normale openingsuren. BEVERWIJK. De viering van de Kri tische Gemeente IJmond zaterdag avond 29 september van kwart over zeven af in de Vredevorstkerk staat in het teken van de „Vredesweek”. Aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door Jack Spijkerman en Arie v.d. Wulp van de cabaretgroep Lyra. De titel van de viering is „Visioen van de vrede” (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning heeft aan alle gemeenten een vra genlijst toegezonden inzake het nieuw bouw- en vernieuwbouwprogramma. De beantwoording daarvan werd tijdens de maandelijkse raadsvergadering inzet voor een politiek gekrakeel. eigenlijke besluitvorming heeft dat niet zoveel effekt, want de beurs is zo krap dat er aan de meest noodzakelijke uitgaven weinig politiek succes op basis van een keuze valt te ontlenen. Maar misschien is dat juist de oorzaak voor alle gekrakeel. j (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op verzoek van de heer N. J. A. Scholten (D’66) is het voor stel van B. en W. om accoord te gaan met een begrotingswijziging en het werkplan van de onderwijsbegeleidingsdienst „Midden-Kennemerland” voorlopig van de raadsagenda afgevoerd. De heer Scholten vindt het nodig, dat in het algemeen die onderwijsbegeleiding in deze regio eens aan een kritische beschou wing wordt onderworpen. Hij stelde daar bij vast, dat vijfenzeventig percent van de begeleidingsdiensten in Nederland met minder geld per leerling toe moet dan in Midden-Kennemerland. Door een dalend aantal leerlingen zouden de kosten per leerling ook nog toenemen. „Er zijn zo langzamerhand wat scheve verhoudingen ontstaan”, aldus zijn conclusie. De PvdA-fraktie ondersteunde het voorstel tot uitstel van de goedkeuring. Onderwijswethouder A. F. M. van Herpen (CDA) nam het voorstel terug. gen) en het gouden mui- de hoogste Rode-Kruisonderscheiding - in 1972. Re centelijk was hij nog weer zeer actief in de hulpverlening bij de opvang van de Viet namese vluchtelingen. „Er verdwijnt een hoeksteen uit het Stadskantoor”, aldus burgemeester Hu bers, die - in zijn woorden - deze middag niets hoefde op te poetsen of af te stoffen om de grote verdiensten en de sociale bewogenheid van deze man te schetsen. Na hem zouden gemeentesecretaris J. Blok, zijn afdelingschef, mevrouw Ruur- da (namens de gemeenteraad), de direc teur van de sociale dienst en de voorzitter van de personeelsvereniging nog een beeld geven van zijn grote collegialiteit, zijn altijd toekomstgericht denken, zijn „leidsman” kunnen zijn, zijn verrassende persoonlijkheid, zijn initiatief, zijn wel overwogen oordeel, kortom van zijn even bescheiden als indrukwekkende persoon lijkheid. De heer Van der Esch herinnerde in zijn dankwoord nog even aan de tijd toen hij begon „in de slaapkamer van mevrouw Van Hattum” in het toen nog in Huize Scheybeeck gevestigde raadhuis. Hij was dankbaar voor de gelegenheid die hij had gekregen om werk te doen dat zijn ambi tie had en te helpen waar dat kon. Hij is ook niet van plan daar mee op te houden, want al betreedt hij maandag niet meer als ambtenaar het Stadskantoor (per 1 oktober met pensioen), in zijn dank woord - en wat was deze middag meer typerend voor hem - bedacht hij in alle argeloosheid, „dat hij nu misschien meer tijd zou krijgen om eens wat voor de Beverwijkse gemeenschap te doen” en hij begon maar met een wisselprijs aan te bieden aan de personeelsvereniging. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Namens de bewoners van flats aan de Maerelaan heeft de heer U. P. Lopez in een brief aan B. en W. bezwaar gemaakt tegen betegeling van een terrein tussen het eerste en het tweede flatgebouw aan de Maerelaan ten behoeve van het in 1980 te houden traditionele Klaroen-m uziekf estival. Deze brief is ter afdoening in handen van het college van B. en W. gesteld, maar burgemeester J. H. Kok kon meedelen, dat de organisatoren van „Klaroen” af zien van dit terrein, waarmee dus ook de bezwaren kunnen vervallen. De burge meester deelde niet mee of en waar het Klaroenfestival dan wel wordt gehouden. Daarover wordt nog overleg gepleegd met de organisatoren. (V an een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zeer velen zullen zich verheugen over het feit, dat de heer P. van der Esch, referendaris ter gemeente secretarie, bij zijn afscheid vrijdagmid dag is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, na meer dan veertig jaren in dienst te zijn van de gemeente Bever wijk, maar vooral na al die tijd ook een reeks van belangrijke funkties te hebben vervuld in het gemeenschapsleven en dat niet alleen beperkt tot de gemeente, maar ook in de regio. Burgemeester A, J. Hubers somde dat allemaal op: gymnasium in Alkmaar, een door huiselijke omstandigheden onder broken rechtenstudie, in 1939 hervatting daarvan en - toen inmiddels in dienst van de gemeente Beverwijk - weer een onder breking vanwege de oorlog na het kandi daatsexamen in 1941. Na de bevrijding namen de funkties in het maatschappelij ke leven hem inmiddels zo in beslag dat er geen tijd meer overbleef voor studie. In de oorlog had hij inmiddels velen aan per soonsbewijzen en dergelijke geholpen, be paald niet zonder risico’s. ■ir De oude en de nieuwe voorzitter, de heren Van Staveren en Stam tij&ns de openingshandeling. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Al lang geleden heeft de heer J. M. Nijssen (D’66) aangedrongen op energiebesparende maatregelen, on der meer door woningisolatie. Tijdens de maandelijkse raadsvergade ring uitte hij zijn ongenoegen over de afwikkeling van onder meer een brief, maar vooral over het feit, dat er nog geen beleidsnota dienaangaande is ver schenen. Hij pleitte voor een „betere aanpak” van de energiebesparing en de heer Ben Helle brand (PvdA) viel hem daarin bij. Hij timmeren we niet voldoende aan de weg als we bij voorbeeld niet openbaar maken, dat we twee jaren geleden al lampen van de straatverlichting verwisselden voor energiebesparende”. Hij betoogde voorts, dat iedereen er kennis van heeft kunnen nemen, dat bijvoorbeeld het toepassen van het isotheekplan (woningisolatie) lang niet in alle gemeenten tot het gewenste resultaat heeft geleid. Hij wilde daar graag verder over praten tijdens een spe ciale vergadering op 11 oktober, „tijdens welke dan wel zou blijken, dat deze zaak niet zo eenvoudig ligt als door de raadsle den zou zijn gesuggereerd”. Heemskerk en voor de bepaling van zijn beleid. Die woningverdeling via de ver schillende sectoren heeft natuurlijk een politieke achtergrond en daarom wilde de fraktie zich niet vastleggen op de nu door B. en W. ingevulde verhoudingen op basis van de bestaande feitelijke cijfers, met 30% woningwetwoningen. Ook de heer H. Mandos (PPR/PSP) wil de dienaangaande een voorbehoud ma ken en dat ook aan het ministerie berich ten. De D’66-fraktie bleek in de vragenlijst ook een „instrument voor beleid” te zien. De heer G. Petersen betoogde evenwel namens de CDA-fraktie, dat de invulling van de vragenlijst niets meer en niets minder is dan een opgave van de bestaan de plannen, zoals die’ door de raad zijn vastgesteld. Voor nieuwe plannen zou men de handen geheel vrij houden, omdat het ministerie jaarlijks zo’n vragenlijst stuurt en deze dus ook jaarlijks kan wor den „bijgesteld”. Wethouder B. ten Haken (VVD) was het volledig met hem eens en vond daarom een discussie nu over de toekomstige plannen en de daarbij beho- GEBOREN: Isebelle E. d.v. D. D. Akkerman en R. Majoor; Sebastiaan z.v. J. L. van IJsel- muijden en E. T. Barendse, Taner z.v. S. Yüksel en N. Uslu, Monica E. d.v. J. H. Zegerman en J. Boecker. ONDERTROUWD: P. A. Vos en S. A. Hilberts, P. A. A. van Boxtel en T. A. Speksnijder. GEHUWD: H. P. M. van Rixel en J. M. Gerrits, M. J. Bakker en J. Gnodde, H. Meems en J. H. van Delft. OVERLEDEN: G. Tromp, 72 jaar, Z. Cornells, 89 jaar, J. J. Kabalt, 63 jaar, G. Ruiter, 79 jaar, A. de j Vos, 70 jaar, G. van Gelderen, 70 jaar, geh. met J. C. de Vreeze, G. Krul, 83 jaar, geh. j gew. met I. Kok, H. Meijer, 81 jaar. Exotische jaarmarkt met ca. 80 stands, restaurantjes en showprograrnmefsniema MEKAAR-SHOW Beide dagen 12-24 uur -Toegang f 6.-. kind, tot 12 j. en 65+ f 3.-. De Pasar die bekend staat om zijn gezellige sfeer++ i__--ts—Q--o-e—o-- I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7