Dames van Akrides tegen Badhoevedorp Verlies DKV en Watervliet achter ADA Meisjesploeg DEM tweede Eechtrop produktief Afgang voor Rapidity blijven ongeslagen 19 19 7 9 OKTOBER MAANDAG 1 sportief (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. De eerste competitieschermutselingen van het nieuwe volleybalseizoen behoren al weer tot de verleden tijd. Dat volleybal een aantrekkeljk schouwspel kan zijn, bewees vooral de herenploeg van Smit Beheer/Phoenix. Het team van trainer Dirk Schrieken beantwoordde volledig aan de hooggespannen verwachtingen. Eerste slachtoffer in de Beverwijkse sporthal werd zaterdag Edam, dat kansloos met 3-1 onderuit ging. (Van onze basketbalmedewerker) Q Huismeester laat zaal ontruimen (Van onze korfbalmedewerker) (1-1). Thera ODIN neemt eerste plaats over Overige uitslagen: Tafeltennishuis 2Dito 8- s n e De andere IJmond-tweededivisionist, VCIJ, kende een minder gelukkige start. Gemini/Kangeroes bleek in eigen huis te sterk voor de IJmuidenaren, die overigens zeker niet onaardig partij boden. Verras send was verder de winst van de Phoenix- dames (3-2) op Volendam, terwijl de Odin- heren hun treffen tegen VCA na vier sets abrupt afgebroken zagen worden. Terwijl de partijstand nog 2-2 was, moest de „Gor- dijnhal” in Krommenie op last van de huismeester ontruimd worden. Het was toen elf uur en zijn dienst zat erop. OSM—Dokko 39-67 (rust 21-35). Tops corers Dokko: Cor Haver (6-14) en Ab van der Burg (11-4). Tegen een wel enthousiast, maar tech nisch en tactisch zwak spelend OSM heeft Dokko geen moeite gehad de vol gende bekerronde te bereiken. De beslis sing forceerde Dokko al in de eerste helft via een snel veroverde 4-18 voor sprong. Odin-Amstel Zwaluwen 13-8 (5-4). Jan Tuinenbreier 6, Dick Visser 3, Rinus Ad- richem 2, Kees de Ruyter en Frank Kloos terman. Een vrijwel voortdurend sterker Odin stuitte voor de rust op de hoofdstedelijke doelman, die een ware heldenrol vervul de. Niet alleen stopte hij straf worpen van Jan Tuinenbreier en Frank Kloosterman, laatste fluitsignaal de gelukkigste van de twee ploegen. In aanvallend opzicht ble ven beide formaties ver beneden de maat. Had Hoofddorp meer profijt uit de vrije worpen getrokken, ongetwijfeld zou Akrides de eerste nederlaag hebben geleden. Een belangrijk aandeel in de IJmuidense winst had Margriet Haver, die met name in de tweede helft gebruik maakte van de geboden vrijheid. Uit de laatste wanhopige aanval van Ook- meer vloeide een strafworp voort, waarte gen de uitstekende doelman van IJmond, Karei Bakker, niet bestand bleek. Eerder had Bakker tweemaal een zevenmeter- worp onschadelijk gemaakt. Ook bij de dames werden over de gehele lijn goede resultaten geboekt. IJmond blijft het in de eerste klasse boven ver wachting erg goed doen. Evenals vorige week scoorde IJmond één doelpunt meer dan de tegenstander, in dit geval was dat Attila (7-8). Tweedeklasser Wijk aan Zee droeg de rode lantaarn over aan Kolping dat in een rechtstreekse confrontatie met 4-1 in bedwang werd gehouden. Odin ruk te op naar de tweede plaats ten koste van een danig verzwakt HMS: 7-3. Attila-IJmond <-8 (4-4). Lida Berkhout 4, Rineke Tuinenbreier 2, Irene Pels, Hil ly Vellinga en Ank Bos. Al vormen de goede prestaties van de IJmond-dames op het veld nog geen direc te graadmeter voor de verwachtingen, die ten aanzien van het zaalseizoen gekoes terd kunnen worden, dat de Velsense da mes het beter doen dan de meeste koffie dikkijkers aan het begin van het seizoen voorspeld zouden hebben, dat staat als een paal boven water. Oorzaak van deze prestatieve opleving is vooral de verbeter de wedstrijdmentaliteit, die gebaseerd is op een enorme vechtlust. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND. De Rapidity-heren en de Heemskerk-dames hebben in de landelij ke competitie tafeltennis in het afgelo pen weekeinde geen winst behaald. Het gelukte alleen Frans Schram een par tij op zijn naam te brengen, doch Ruud Blokhuizen van Jan Rumping moesten telkens met verlies naar de kant. In Krommenie was Rapidity al bekend met de Kracht van Combi, omdat tegen deze club regelmatig vriendschappelijke ontmoetingen worden gespeeld. De ver wachtingen waren daarom voor Rapidity niet hoog gespannen. De uitwedstrikd ein digde ditmaal in een stevige 9-1 nederlaag. IJMOND. De beide KNKV-korfbal- teams uit de IJmond hebben dit week einde met een negatief resultaat afgeslo ten. DKV moest met 10-6 het hoofd buigen voor Revival en Watervliet moest na een 5-2 stand de punten bij Amsterdam-Zuid laten. Bij de dames had Heemskerk in Den Haag bij Wibats ook al weinig in de melk te brokkelen. Wibats toonde haar kracht door met 10-0 de zaak af te sluiten. Zelfs Annie van Opzeland kon geen enkele maal tot een zege komen. Gré Winder en Tiny van der Kolk wisten elk nog een partij tot drie games te rekken. Phoenix-Volendam (dames) 3-2 (15-11, 15-8, 10-15, 12-15 en 15-11). Even heeft het er naar uitgezien dat de Phoenix-dames het competitiegebeuren met een maximale overwinning zouden gaan inluiden. Met de spelverdeelsters Narda te Pas en Marion van de Watering als middelpunt van de aanvalsopzet werd opponent Volendam goed onder druk ge houden. Trainer Wim Tamis: „Er werd bij vlagen goed gepenetreerd, maar vooral in de vierde set bleek dat Phoenix nog wed- strijdroutine mist”. Dankbaar profiteerde Volendam van de terugval van de Beverwijkse dames; meer AkridesEve and Adam Stars 56-38 (rust 27-15). Topscoorsters Akrides: Co rina Duin (6-6) en Jenny Bosma (9-2). In een wedstrijd waarin Akrides van de eerste tot de laatste minuut het initia tief bezat, behaalde de ploeg van Arie Buis een regelmatige overwinning. ook voorkwam hij met schitterende saves enige „zeker” lijkende treffers. Na de pau ze opnieuw een beter Odin, dat de gasten evenwel eerst nog een 7-8 voorsprong moest toestaan. Toen Jan Tuinenbreier kort achter elkaar twee strafworpen wel verzilverde (9-8) was het ijs definitief ge broken. Ookmeer-IJmond 2 11-11 (3-6). Ad Eck hard 5, Arie van Putten 2, Erik van Huis stede 2, Goof Zonneveld en Fred Keme- ling. Onnodig balverlies in de laatste minuut stond een complete verrassing in de weg. Odin-HMS 7-3 (4-1). Tineke Keet 3, In grid Waalboer 2, Yvonne van der Hoorn en Mia de Graaf. Een onvolledig HMS bleef een grote afgang bespaard, doordat de Heemskerk se ploeg nogal onzorgvuldig met de sco ringskansen omsprong. In moeilijkheden kwam Odin echter niet; ook niet toen in kort tijdsbestek twee speelsters van de thuisclub, Mia de Graaf en Yvonne Kerk- kamp om dubieuze redenen voor twee minuten naar de kant werden gezonden. Amsterdam Zuid-Watervliet 5-2. Doel punten: Marjan Weerman en Vera Rood. Watervliet wist in prima samenwerking met Amsterdam-Zuid een aantrekkelijke wedstrijd te spelen die negatief voor de Beverwijkers zou uitpakken. Watervliet wist in eerste instantie de leiding te nemen tot 2-2. De Amsterdammers brachten de stand vóór rust op 3-2 waarna Watervliet niet meer aan scoren toekwam. Amster dam-Zuid bepaalde de eindstad op 5-2. i. n d d DokkoThe Blue Stars 51-65 (rust 31- 31). Topscorers Dokko: Cor Haver (9-8), Co Haver (8-2) en Martin van Schaik (6- 6). In een uiterst onvriendelijk duel, dat bovendien nog gekenmerkt werd door zwakke arbitrage, heeft Dokko geen kans gezien The Blue Stars de eerste VCA-Odin 2-2 afgebroken (7-15, 15-12, 11-15 en 15-13). „Achteraf mogen wij zeker niet klagen dat de wedstrijd na vier sets werd afge broken”, stelde Odin-trainer Hans Hoek stra. „Ik beschouw VCA toch als één van de zwakkere broeders en als Odin dit jaar wat wil gaan maken dan moet een wed strijd tegen zo’n ploeg gewoon drie punten opleveren”. Dat zat er nu dus niet in. Na vier sets leek debutant VCA verzekerd van tenmin ste één winstpunt, doch de huismeester van de sporthal verstoorde deze Assen- delftse illusie wreed. Een hard gelag voor de thuisclub, maar een meevaller voor Odin, want de wedstrijd moet nu in zijn geheel worden overgespeeld. Wil Odin dan kans op succes maken, dan moet de instelling van de ploeg wel verbeteren, want zegt Hans Hoekstra: „De spelers misten de vereiste concentratie. Ze gingen uit van het iddee „we winnen toch wel” en dat is tegen een enthousiaste ploeg als VCA natuurlijk niet op zijn plaats”. Een uitzondering vormde volgens de nieuwe Odin-coach aanvaller Paul Oorthuysen: „Hij maakte zijn uitverkiezing in de basis volledig waar”. nederlaag te bezorgen. Tot acht minuten na de rust kon Dokko weliswaar gelijke tred met de gasten houden, maar duide lijk werd toen al dat de vermoeidheid de thuisclub parten ging spelen. Een temp- overhoging aan Amsterdamse zijde be sliste via 41-51 de strijd uiteindelijk ten gunste van de Amsterdammers. Phoenix-Edam 3-1 (15-7, 7-15, 15-3 en 15- 10). Wanneer het niveau, dat Smit Beheer/ Phonix in zijn eerste competitietreffen bereikte, overeenstemt met het gemiddel de peil dat in het nieuwe volleybalseizoen haalbaar is, dan moet het toch wel vreemd lopen willen de mannen van Dirk Schrie- ken niet kunnen voldoen aan het streven een voorname rol te spelen in de top van de tweede divisie. Het blijft natuurlijk altijd een hachelijke zaak om zo vroeg in het seizoen met conclusies op de proppen te komen. De wijze echter, waarop Edam toch geen tegenstander van gering for maat bij vlagen werd zoekgespeeld door de Phoenix-aanval, rechtvaardigt de veronderstelling dat de Beverwijkers een goed jaar tegemoet gaan. Opvallend was het zelfvertrouwen dat de aanvalslijn van de thuisclub uitstraal- dan twee sets stond de thuisclub aan de ploeg uit de vissersplaats evenwel niet toe. Eerst verspeelde Phoenix daarna in de beslissende vijfde set nog een 8-1 voor sprong, maar vooral dankzij fanatiek ver- 2, CombiNieuw Vennep 7-3, Orient Dito 4-6, Nw. VennepTafeltennishuis 2 2-8. De stand is nu: Combi 3-6. Tafeltennishuis 2 3-6, Oriënt 3-2; Dito 3-2, Rapidity 3-2, Nieuw Vennep 3-0. (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM. De meisjesploeg van DEM is in de finale om het clubkampi- oenschap van Nederland op Ookmeer te Amsterdam tweede geworden. Eerste werd de sterke meisjesploeg van ADA. Door dit resultaat zakten de Velsennoor- ders af naar de laatste plaats. Fidelitas-IJmond 14-19 (7-11). Milco de Vries 5, Johan van Huisstede 4, Paul Kuijpers 3, Piet Strobbe 2, Paul van Aalst 2, Aat Teeling 2 en René Kuijpers. Beslissend in dit treffen was het gat dat IJmond reeds in de beginfase sloeg. Pas toen de bezoekers vijfmaal doel hadden getroffen vond Fidelitas, tot gisteren de nummer twee van de rangschikking, enigszins zijn draai. De strijd ging vanaf die fase verder dan ook gelijk op, zonder dat de Amersfoorters echt een bedreiging konden vormen voor het verrassend sterk spelende IJmond. dedigen werd Volendam vanal 8-8 een halt toegeroepen. Wim Tamis; „Ik ben erg tevreden met dit resultaat, ook al hebben we dan een 2-0 voorsprong uit handen gegeven”. de. Spelverdeler Peter Evers: „Wij speel den aanvallend erg gedisciplineerd. Als de bal na de opslag van Edam aan onze kant van het net kwam, dan wisten wij al precies waar de pass naar toe moest en hoe de aanval zou gaan lopen”. Korte aanvalsvarianten stichtten door hun snel heid veel verwarring in de Edamse af weer, terwijl de bezoekers bovendien ver zuimden het achterveld efficiënt te verde digen. In die Beverwijkse aanval leverden de acties van Theo de Graaff veel rendement op. Voorwaarde was daarvoor wel dat de jonge Beverwijker veelvuldig voorzien werd van hoog aangespeelde set-ups. Hans Snijders en Peter Evers kregen daar echter alle gelegenheid voor, want de pass lag over het algemeen vrij goed. Kortom, een gevarieerd aanvallend Phoenix, met een aan de linkerkant veel scorende Cor Hoogendijk, dat Edam in de derde set doldraaide, maar dat ook defensief erg gemotiveerd speelde. rf- Phoenix-aanvaller Ron van der Born heeft in dit geval geen succes De bal strandt in het blok van de Edam-spelers Faber en Zwaai (Van onze hockey medewerker) IJMOND. Strawberries heeft het in Eindhoven tegen EMHC niet kunnen bolwerken. De punten bleven in Eindhoven: 2-1. Eechtrop raakt steeds beter op dreef. Uit Badhoevedorp keerde het met een 4-0 overwinning terug. Scheybeeck speelde in Schagen gelijk tegen Magnus: 1-1. benen van de Alkmaarse doelvrouwe door: 1-1. Halverwege het tweede speldeel kon Thera Kouwenhoven de Beverwijkse dames naar winst tillen door de rebound uit een schot van Annemiek van den Berg in het doel te werken. Bennebroek-Scheybeeck: 7-0 (3-0). Al heel snel keken de Scheybeeckdames tegen een 3-0 achterstand aan. In de rust vervingen zij ook nog Dorit Bakker, die normaal het uitlopen bij vijandelijke strafcomers voor haar rekening neemt. Binnen de kortste keren hadden de Ben- nebroeksen nog drie maal gescoord uit zo’n strafcomer. En vlak vóór tijd pas seerden zij de overigens goed keepende Annelies Bouma nog éénmaal met een velddoelpunt. Amsterdam-Bloemendaal: 4-0. Bloemendaal is door Amsterdam hele maal weggetikt. De Bloemendalers misten iedere vorm van verbetenheid in het Wa- generstadion. Norbert van den Berg zette de Amsterdammers nog in de eerste helft op 1-0 uit een strafcorner. In het tweede bedrijf voerde dezelfde Van den Berg de score op tot 3-0 voor Amsterdam door een lange- en een strafcomer te benutten. Daarna werd Bloemendaal nog eenmaal voorbij gelopen. Ad Boelaars mocht we gens aanmerkingen op de arbitrage een rood bewijs van voortijdige afgang in ontvangst nemen. Hetzelfde vergrijp kwam Wouter Pont op een afkoelingsperi ode van vijf minuten te staan. Revival-DKV 10-6. Doelpunten: Atie Bijl 2x, Peter van Leeuwen 2x, Roelie Steenhoek en Hans Bijl. DKV kenmerkte zich door een matige eerste helft te laten volgen door een goede tweede. De eerste 45 minuten miste DKV elke motivatie en Revival kon dan ook een makkelijke 2-0 voorsprong nemen die het niet meer uit handen zou geven. DKV ging de rust in met een 4-3 achterstand maar werd direct in de tweede helft weer op twee punten verschil gezet. Hoewel de motivatie bij DKV beter werd miste het team afmakers. DKV bleef bij tot 8-6, maar moest toen risico gaan nemen om een gelijk spel te forceren. Dit pakte ver keerd uit waardoor de IJmuidenaren op 10-6 werden gezet. Gemini/Kangeroes-VCIJ 3-1 (10-15, 15- 6, 15-9 en 15-9). Ontmoette VCIJ vorige week tijdens het toernooi van Setfighters nog een „experi menteel” Gemini, deze keer lieten de Voorschotenaren hun ware gezicht zien. Het verschil tussen beide uitslagen is daarvan het bewijs. Won VCIJ de eerste ontmoeting met 3-1, nu trokken de Kange- roes met dezelfde cijfers aan het langste eind. De snel opgezette aanvallen van VCIJ overrompelden in de eerste set de thuis club volkomen. Aan de buitenkant was het Bert Visser, die in veel gevallen voor de aanvalsafwerking tekende. Vanaf de tweede set verhoogde de Gemini-ploeg echter de druk op VCIJ. Het zwakke pas sen van de wat minder ervaren VCIJ- spelers werd optimaal uitgebuit. Aanval ler Hans Rolloos: „Daardoor kreeg VCIJ praktisch geen bal meer behoorlijk aan het net. Dan gaat de aanval natuurlijk ook een stuk minder draaien. Toch vind ik dat we vrij leuk hebben gespeeld. Vergeleken met vorig jaar zijn de speelwijze en de sfeer me uitstekend bevallen”. Exercitia—HOC 52-66 (rust 23-27). Topscorers Exercitia: Ruud de Greef (11-11) en Hugo de Fauwe (0-8). In een matige wedstrijd, die ongunstig beïnvloed werd door de moeilijk be speelbare borden in de nieuwe IJmui dense sporthal, heeft Exercitia ondanks een lengtenadeel lang gelijke trek kun nen houden met HOC. Conditioneel kon Exercitia in de slotfase de gasten echter niet meer volgen. HOC, dat toen de zege veilig stelde, zegevierde geflatteerd met 52-66. Hoofddorp—Akrides 46-47 (rust 22- 22). Topscoorsters Akrides: Margriet Haver (4-12) en Coby Mattijsen (6-2). In een van beide zijden zeer zwak gespeelde wedstrijd was Akrides bij het Overige resultaten: Evro Salaman- ders—NBM/VDO 2 7-3, ATTC/Boot-Wi bats 0-10, NMB/VDO 2— Prowano 7-3, ATTC/BootEvro Salamanders 2-8. Stand: Wibats 3-6, NBM/VDO 2 3-4, Evro Salamanders 3-4, Prowano 3-3, Heems kerk 3-1, ATTC/Boot 3-0. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Overwegend goede resul taten vielen het afgelopen weekeinde ten deel aan de plaatselijke handbalclubs, die uitkomen in de regionale veldhand- balcompetitie. De Odin-heren namen in de tweede klasse B de leiderspositie van het zelf niet spelende Sport Vereent over door Amstel Zwaluwen met 13-8 te ver slaan. In dezelfde klasse versloeg IJmond het eveneens hoog genoteerde Fidelitas. De IJmond-reserves kwamen ook al goed voor de dag. Het tot dan toe onge naakbare Ookmeer werd het eerste winst punt afhandig gemaakt (11-11). KIC was deze keer de enige dissonant door op eigen veld van HHC te verliezen: 12-16. Evenmin tot winst kwamen de heren van Exercitia, die met 52-66 hun meerde re in HOC moesten erkennen. Bij de jeugd wonnen de Akrides-meisjes en le den de jongens voor de derde achter eenvolgende keer het verlies. IJMUIDEN. Ondanks matig spel zijn de dames van Akrides ook in de derde competitiewedstrijd ongeslagen gebleven. In en tegen Hoofddorp werd met 45-46 gewonnen. In de strijd om de basketbalbeker kwam Dokko een ronde verder. In Maarssenbroek was OSM met 39-67 te zwak. Voor de competitie leed Dokko echter verlies. Het nog ongesla gen The Blue Stars zegevierde in IJmui- den met 51-65. Wijk aan Zee-Kolping 4-1 (1-0). Sanny Aardenburg, Inge van Veelen, Jacqueline Eyke en Lia Aardenburg. Eindelijk heeft Wijk aan Zee de eerste overwinning van het seizoen binnen. De basis daarvoor werd gelegd door het ster ke optreden van de verdediging. Kolping kreeg praktisch geen kansen om gevaar lijk te worden. Wijk aan Zee-doelvrouwe Henny Vroonhof behoefde dan ook slechts eenmaal de trieste gang naar het net te maken. Aan de andere kant hadden de aanvalsters van de thuisclub nog erg veel kansen nodig om Kolping definitief op afstand te zetten. Een strafworp van Sanny Aardenburg brak de ban, maar vormde zeker niet de inleiding tot een waar doelpuntenfestijn. De gehele wedstrijd volgde het Amster damse ADA, DEM op de voet na uitste kende prestaties bij de werpnummers en de loopnummers over 400 m. en 800 m. Aan het eind van de middag liep de twee de plaats echter nog gevaar, omdat DEM op enkele resterende nummers, zoals het hoog- en het verspringen en ook op de 100 m. veel punten moest prijsgeven. Een sterk nummer van DEM was het speer werpen, waarop Veronique Barnhoorn verrassend zegevierde met een worp van 36,12 m. Zij klopte daarmee onder andere haar clubgenote Karin de Maertelaere, die met 35,40 m. op de tweede plaats eindigde. Bij het kogelstoten konden Marjan Jager, die tot een beste verrichting van 11,02 m. kwam, en ook Petra van de Boogaard, die 10,57 m. bereikte, erg goed meekomen. Bij het discuswerpen kwam Petra van der Pal tot 32,80 m. en Karin de Maertelaere tot 30,08 m. Goed waren ook de 800 m. van Marie José Dam, die haar série won in 2.18,1 sec. en van Marleen Niesten, die 2.22,5 sec. over deze afstand liep. Op de 400 m. won Marie José Dam ook al haar serie in 60,2 sec., terwijl voor Josefien Niesten 62,2 sec. werd geklokt. Corine Bok deed met een sprong van 1,55 m. van zich spreken bij het hoogspringen. Petra van de Boogaard, die toch weinig constant springt, stelde met 1,45 m. wat teleur. Niet erg sterk waren de 100 m. en het versprin gen. Lia Bleeker liep 13,4 sec. en sprong 4,69 m. ver. Jolanda Appelman deed deze nummers met 4,63 m. en 13,8 sec. Martha Folkerts liet op de 100 m. horden een tijd noteren van 16,4 sec. Het estafette-num- mer 4x100 m. liep de DEM-ploeg in 52,2 sec. De eindstand van deze wedstrijd was: 1. ADA, Amsterdam 14505 punten. 2. DEM, Beverwijk 12591 punten. 3. AAV’36, Alp- hen aan de Rijn 12493 punten. 4. AVR, Rotterdam 12418 punten. 5. Sagitta, Am sterdam 12344 punten. 6. Sparta, Den Haag 12055 punten. De dames van Strawberries verloren op eigen veld van Rood Wit: 1-2. De Eechtrop- dames wonnen in Beverwijk van Alkmaar (2-1) en de Scheybeeckdames moesten in Bennebroek een bijzonder zware neder laag incasseren. Bennebroek scoorde liefst zeven maal. HEREN: EMHC-Strawberries 2-1 (1-0) Peter Smits: 1-1. Strawberries had tegen het van meet af aan fel van start gaande EMHC moeite om goed mee te komen. De IJmonders maak ten veel fouten. Een van die fouten leidde tot een strafbal voor de Eindhovenaren. Wim Postuma, de enige die wel direct helemaal op dreef was, stopte echter keu rig. Toch kwam EMHC nog vóór de rust op voorsprong. De Eindhovense rechts buiten ving een voorzet van links op, sprintte achter de IJmondse defensie langs en prikte de bal schitterend hoog in het net. Dit had een heilzaam effect op Strawberries’ optreden. De ploeg ging nu beter combineren. Dit leidde ook tot de gelijkmaker voor Strawberries. Na een goede opbouw kwam de bal terecht bij de laatste man van EMHC. Peter Smits ont futselde hem de bal en deponeerde die in het Eindhovense doel. De op technisch vlak sterkere Eindhovenaren kwamen nu weer geducht opzetten. Een van de hun toegekende strafcorners werd door Strawberries half gestopt en daaruit draaide de bal vlak onder de lat in het doel: 2-1. Hiermee was de strijd gestreden. Badhoevedorp-Eechtrop: 0-4 (0-0). Bob Gerritse:0-l, Aad Post: 0-2, 0-3, 0-4. In de eerste helft zag het er nog niet naar uit dat Eechtrop in Badhoevedorp zou gaan imponeren. Badhoevedorp kreeg in die fase vijf strafcorners en vier lange corners, tegen Eechtrop, slechts één strafcomer. Maar Peter van Driel en Maarten de Rooij hielden de nul vast. In de tweede helft was het spelbeeld totaal gewijzigd. Door constante druk uit te oe fenen demonstreerde Eechtrop dat het heel wat meer conditie in huis had. Bob Gerritse opende de score uit een strafcor ner. Daarna liet uitblinker Aad Post met de regelmaat van de klok de overige doel punten aantekenen. Voor Eechtrop had de uitslag groter kunnen uitvallen, als diverse combinaties door de slechte toe stand van het veld niet mislukt waren. Magnus-Scheybeeck: 1-1 (0-0). Han Schik: 0-1. Deze wedstrijd kenmerkte zich vooral in de beginfase door een stevige inzet van beide kanten. Na tien minuten hadden al drie spelers groen gezien en even later zag Peiter Buntsma ook nog geel. Scheybeeck liet zich bovendien ook in het spel terug dringen. Joost Buntsma stopte een Scha- genaar onreglementair. Door de toege kende strafbal te stoppen herstelde hij zich echter goed. In de tweede helft liet Scheybeeck goed aanvalswerk zien. Han Schik scoorde uit een strafcorner. Mag nus kwam echter met de nodige fysieke inzet terug, vlak vóór tijd leverde dit de gelijkmaker op. DAMES: Strawberries-Rood Wit: 1-2 (1- 0). Loes de Vries: 1-0. Een beter Strawberries kon nauwelijks tot scoren komen. In het eerste bedrijf bracht Loes de Vries de Velsense dames na een combinatie met Saskia Ebeling op 1-0. Na de hervatting scoorden de Aerden- houtsen tweemaal. Hier stelde Strawber ries niets meer tegenover. Eechtrop-Aikmaar: 2-1 Kouwenhoven: 1-1, 2-1. Eechtrop kwam eerst op een achter stand. Ruim in het eerste bedrijf pushte Thera Kouwenhoven de bal tussen de AkridesRacing Beverwijk 56-78 (rust 33-34). Topscorers Akrides: Mare Kuipers (14-5) en Rolf Jansen (9-4). Een in de eerste helft goed partij ge vend Akrides heeft het op de beslissende momenten weer af laten weten. De in de laatste minuten mislukte press deed de nederlaag nog een geflatteerd karakter krijgen. - j

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19