I PVDA-PARTIJRAAD: Turks afscheid 1 moeten CAO Kandidaat-premier Don Martina: Experimenteren met Antillen structuur CDA-rapport verwerpt actieve euthanasie en dan dit noq rustig verlopen het xx/eerj Vrouw gedood bij oversteken naleven’ „Vervoerders „VAN AGT MOET WEG” h n g Tegenhouden kernwapens kabinetscrisis waard afstemmen Comité schrijft minister over dreigen Nigeria Wetsontwerp voor pensioenregeling KNIL-militairen „Wereldeconomie op arme landen” CDA-Kamerlid De Boer Aanpassen wet niet nodig Onderwijs-directeur in Amsterdam uit functie gezet Aill V BINNEN- EN BUITENLAND MAANDAG OKTOBER 1 19 7 9 2 N (V (Van onze redactie binnenland) (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De defensiespe cialist in de Tweede Kamer van het CDA, J. de Boer, heeft dit weekeinde gezegd dat zijn partij het kabinet naar huis moet sturen als besloten zou worden tot invoe ring van gemoderniseerde kern wapens in Nederland. Diamanten Onkruit Suriname F ne tie’ de het I bev 'in abs gev aar me de ver vri, has vre vre ree Fiets in trein de DEN HAAG. „Actieve euthana sie is onaanvaardbaar en dient een strafbaar feit te blijven”. Dat zegt een commissie van de wetenschappelijke instituten van KVP, ARP en CHU in een rapport over euthanasie. Amelands gas ,2 Dierenmishandeling (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG PvdA-fractie- leider Den Uyl heeft zaterdag tegenover zijn Partijraad een krachtig pleidooi gehouden voor het vasthouden van de lijn van inkomensmatiging. Hij verdedigde het beleid van het vorige kabinet, dat inko mensmatiging koppelde aan een beleid van maatschappe lijke hervormingen. De dele gatie van Utrecht in de Partij raad had voorgesteld deze po litieke strategie van de PvdA te herzien, omdat van hervor mingen niets is terechtgeko men en inkomensmatiging geen arbeidsplaatsen heeft op geleverd. De Partijraad deed echter geen duidelijke uit spraak over de voorstellen van Utrecht. ha mi N( vil H t Sté m< do Cr ve ze m< se da zo ce ba 5= es Den Uyl: Matiging inkomens handhaven I onderwerp voerden eind vorige week t doY>r het KMN'I: WEERRAPPORTEN Indirecte euthanasie (het verzachten 24 2y NIJMEGEN (ANP). Naleving van de CAO wordt in kringen van de werkgevers in de vervoerders-sector hier en daar ern stig ondergraven. Dit heeft staatssecreta ris Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat zaterdag in Berg en Dal laten weten op de jaarvergadering van de Katholieke Ver voerders Organisatie. „Ik vind dit verwer pelijk en maatschappelijk onverantwoord en ik ben dan ook zeker niet van plan om dit zomaar over mijn kant te laten gaan”, zo zei ze. De staatssecretaris doelde hiermee op het feit dat er buiten het normale arbeids contract, contracten worden afgesloten tussen werkgever en werknemer, waarbij eigendom van het transportmiddel wordt overgedragen aan de werknemer. Deze verhuurt het voertuig vervolgens aan de werkgever. Naast de betaling van de werknemer overeenkomstig de CAO, vindt er achteraf een verrekening plaats op basis van verreden kilometers. Er wordt voor deze constructie gekozen, omdat er voor zowel de werkgever (kilo metervergoeding) als voor de werknemer (als hij buitensporig veel rijdt) geld inzit. Daarmee zijn we terug, aldus mevrouw Smit-Kroes, bij de charterproblematiek die we enkele jaren geleden wilden uit roeien. Vervoerders maken gebruik van een niet te dichten gat in de wetgeving, uitsluitend en alleen om hun concurren ten te kunnen onderbieden. WILLEMSTAD (ANP). De Curacao- se politicus, kabinetsformateur en kandi daat-premier van de Nederlandse Antil len, Don Martina, is van mening dat een eventuele nieuwe staatkundige structuur van de Nederlandse Antillen de tijd moet worden gegund om in de praktijk te be wijzen dat het werkt. regelmatige bijeenkomsten van politici van WD (regeringspartij) en PvdA en D’66 (oppositie). Deze contacten zijn de afgelopen week aan het licht gekomen. Omdat de gesprekken „op puur persoon lijke titel” plaatsvinden was het volgens Terlouw beter er niet in de officiële partij- organen over te spreken. De Amsterdamse Diamant Associatie BV zal steun gaan verlenen bij de levering van ruwe diamant en de opleiding van Indonesiërs in Nederland ten behoeve van een moderne diamantbewerkingsfabriek, die Indonesië wil opzetten in zijn „dia mantstad” Martapoera bij Bandjarmisa- sin in Zuid-Kalimantan op Borneo, zo heeft het Indonesische persbureau Anta- ra gemeld. Doel is kwaliteitsprodukten te gaan maken mede voor de uitvoer. Ongeveer 30 leden van de anti-militai- ristische actiegroep Onkruit hebben za terdagmiddag in Nijmegen de afsluiting van de Vredesweek verstoord. De groep drong het terrein van de luchtmachtka- zerne in Nijmegen binnen en schilderde anti-militaristische leuzen op de gebou wen. Ook legden de actievoerders rook bommen bij de poort van de kazerne. De marechaussee heeft drie leden van On kruit aangehouden. Onder Surinaamse migranten die de laatste tijd naar Nederland zijn gekomen heerst een noodtoestand en deze wordt nog omvangrijker als de Nederlandse overheid en verantwoordelijke politici niet aktief reageren. Aldus de Solidari- teits Beweging Suriname in een open brief aan de ministers Gardeniers (CRM) en De Koning (Ontwikkelingssamenwer king). De beweging meent dat het met het' ontwikkelingsbeleid in Suriname „finaal” misgaat. „De omvangrijke Nederlandse ontwikkelingshulp (3,5 miljard gulden) komt alleen maar ten goede aan een klei ne Surinaamse elite”, aldus de beweging, die daarin een van de oorzaken ziet voor de komst van Surinamers naar ons land. den, met name Nederland en België, raketten op hun gebied toelaten. Bij het overleg dat de PvdA en haar Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis 0 0 Het kabinet Van Agt moet van de Part’j- raad echter zo snel mogelijk verdwijnen. Het kan niet rekenen op de steun van brede lagen in de maatschappij. Het heeft gefaald en moet aftreden, aldus de PvdA- partijraad. Den Uyl kondigde aan dat hij in de Tweede Kamer zal komen met een plan voor inkomenshervorming, dat één miljard vrij moet maken voor nieuwe ar beidsplaatsen. De eisen van de stakers bij Shell noemde Den Uyl „doelmatig werk gelegenheidsbeleid”. Hij pleitte voor een betere beloning van onplezierig werk „ten koste van de witte boorden en de acade mici”. Op een PPR-bijeenkomst zaterdag be treurde fractieleider Ria Beckers het dat de progressieve partijen niet met elkaar om de tafel zitten om een alternatief voor het kabinet-Van Agt te ontwerpen. D’66 heeft zich onlangs uit een progressief be raad teruggetrokken, dat erop was gericht over enkele maatschappelijke problemen van gedachten te wisselen. Fractieleider Jan Terlouw van D’66 wil de zaterdag liever niets zeggen over de (Van onze redactie binnenland) ZWOLLE. De afscheidsbijeenkomst voor de vorige week in Nijmegen doodge schoten 19-jarige Turkse jongen is zater dagmiddag op de -Veemarkt van Zwolle zonder moeilijkheden verlopen. De aange- kondigde en door de burgemeester verbo den protestmars bleef achterwege en ook de door de politie verwachte tegendemon- straties gingen niet door. De politie was met 200 mensen voorbereid op eventuele ongeregeldheden. Bij de door 500 Turken bijgewoonde bijeenkomst was het stoffelijk overschot van de neergeschoten Kemal Güngoro- müs aanwezig in een lijkauto. Direct na de bijeenkomst is het stoffelijk overschot on der politiebegeleiding naar Schiphol ge bracht. Van hieruit is het gisteren voor de begrafenis naar Turkije overgevlogen. De afscheidsbijeenkomst voor de dood geschoten jongen werd georganiseerd door de Turkse organisatie „Vrijheid voor het volk”. Kemal behoorde tot deze orga nisatie, die zich links-revolutionair noemt. K te s klai Bat dig< vas Egj elk will „1 Nas sch heb mie Bal hij nog N doe Ira: ver: van tivii loos niet vrij gek spe per zelf cler clei eer: niel raa raa uit« uitv ken Tel B mir ove we E eer Jot bik co trie voe gev voc de mis reu nix 1,3 hel rep b en, alg tho vas &C 17 18 17 14 18 15 17 15 18 17 12 29 24 16 20 19 19 19 9 20 16 15 27 21 19 17 28 24 24 16 23 12 20 26 27 11 20 15 23 De Echte Nederlandse Fietsersbond. ENFB, wil dat ook op de zogenaamde sprinters van de Nederlandse Spoorwe gen de mogelijkheid komt fietsen mee te nemen. De ENFB heeft aangekondigd daarover de komende maanden met de NS overleg te zullen plegen. Andere pun ten waarover de bond wil praten met de NS zijn tariefverlaging van fietsvervoer, vereenvoudiging van de procedure om een fiets in de trein mee te nemen, uitbrei ding van het huurfietssysteem en speciale fietsvakantietreinen, volgende zomer. „Voorlopig is dat alleen mijn per soonlijk standpunt”, aldus De Boer. Hij wijst er echter op dat de invoering alleen kan doorgaan als de hele CDA- fractie daar achter staat. Een klein aantal tegenstanders in de CDA-frac- tie kan met de oppositie de invoering tegenhouden, aldus de defensiespecia list. Het parlement zal zich naar ver wacht komende winter moeten uitspre ken over invoering van nieuwe atoom raketten als antwoord op de Russische SS-20 raket. Een NAVO-commissie heeft aangedrongen op installatie van 572 nieuwe raketten in West-Europa. De Bondsrepubliek heeft al te kennen gegeven hiermee alleen akkoord te gaan als ook andere Westeuropese lan- ..ooruitzichten voor woensdag, opgesteld ARNHEM (ANP). Mocht het olieland Nigeria besluiten tot economische dwang maatregelen tegen Nederland indien ons land besluit Zuid-Afrika toe te laten tot de Olympische Spelen voor gehandicapten, dan dient de regering een klacht in te dienen bij het internationaal gerechtshof. Dat schrijft het comité „Zuid-Afrika wel kom” in Arnhem aan minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken. De Olympische Spelen voor gehandicapten vinden volgend jaar in Arnhem en Veen- endaal plaats. Nederland moet dan ook bezwaar ma ken bij de Verenigde Naties. Nigeria kan onmogelijk Nederland „straffen” voor het feit dat een particuliere organisatie in ons land gehandicapten ongeacht hun natio naliteit of etnische afstamming zal toela ten tot sportieve manifestaties, aldus het comité, dat is voortgekomen uit de Zuid- afrikaanse werkgemeenschap. Nigeria uitte zijn dreigement aan het adres van Nederland ruim een week gele den bij monde van zijn ambassadeur bij de Verenigde Naties. lectieve voorzieningen onaanvaardbaar zijn. „Het aanhalen van de buikriem” leidt volgens hen niet tot vermindering van de werkloosheid, maar slechts tot het vergro ten van de winst van bepaalde bedrijven. De „winst-is-werk-theorie” werd te vuur en te zwaard bestreden. De regering werd onder andere „een ploeg zakkenrollers” genoemd, „een bittere realiteit” en „een stelletje bedriegers”. Minister Andriessen van Financiën zei gisteren in een actualiteitenprogramma op de radio dat indien de Nederlander de matiging nog één jaar zou kunnen voort zetten dit een versterking tot gevolg zal hebben van het proces naar een lagere inflatie dan in de omringende landen en naar duidelijk lagere arbeidskosten dan in concurrerende landen. Volgens An driessen is er echter geen garantie dat daardoor de werkgelegenheidssituatie zal worden verbeterd. maanden een studiedag te houden die STUIVEZAND (ANP). De 51-jarige mevrouw C. A Antonissen .uit Zundert is vrijdagavond om het leven gekomen bij een verkeersongeval in Stuivezand (gem. Zundert). Toen zij met haar fiets de Bre- daseweg wilde oversteken, werd zij ge raakt door een vrachtwagen met aanhan ger. De vrouw overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De vrachtwagenchauffeur heeft nog ge probeerd naar links uit te wijken, maar kon niet verhinderen dat de vrouw werd geraakt, aldus de politie. Bij een ongeluk op de Abdaalseweg in Hulst kwam gistermiddag de 37-jarige J. M. Heydens uit Axel om het leven. Ook zij stak met haar fiets de weg over en werd daarbij gegrepen door een auto. Het slachtoffer overleed ter plaatse, aldus de politie. De 16-jarige Marion Bos uit Heinkens- zand is gisteravond bij haar woonplaats om het leven gekomen. Zij liep met haar vriend aan de rechterkant van de weg in verband met een lekke band van hun bromfiets. Een achteropkomende auto schepte de twee. Het meisje overleed ter plaatse terwijl de jongen zwaar gewond in het ziekenhuis werd opgenomen. Ook de 59-jarige fietser N. J. Bar Ba- rendse uit Buurmalsen werd het slachtof fer van een aanrijding met een achterop komende auto. Hij werd gistermiddag in zijn woonplaats op de Rijksstraatweg aangereden en overleed aan de gevolgen van die botsing. In de Noordbrabantse gemeente Oploo kwam gisteravond een 19-jarige bromfiet ser uit Sambeek om het leven toen hij door nog onbekende oorzaak tegen een boom reed. Gisteravond laat is de 25-jarige N. van Dee uit Leiden bij een verkeersongeval in de gemeente Ossendrecht om het leven gekomen. De 22-jarige H. Breedijk uit Rijswijk raakte ernstig gewond. De twee mannen werden lopend langs de weg aan gereden door een personenauto. De be stuurder verkeerde onder invloed van al cohol en reed door. De politie arresteerde hem later thuis. van de pijn waardoor mogelijk het leven wordt bekort) en passieve euthanasie kun nen onderdeel van een goede stervensbe geleiding zijn, menen de opstellers van het rapport. Het belang van de patiënt wordt, ook bij indirecte, passieve euthanasie, al leen dan gewaarborgd, als slechts vrijwil lige (met uitdrukkelijke en geldige instem ming van de patiënt) euthanasie wordt toegestaan. In dat verband wordt door de commissie aan een zogenaamde euthana sieverklaring beperkte waarde toege kend. Toch vindt de commissie in bepaal de gevallen en onder strikte voorwaarden ook de onvrijwillige, indirecte, passieve euthanasie niet altijd ontoelaatbaar. Geen arts kan verplicht worden, noch anderen verplichten, tegen zijn geweten in euthanasie toe te passen. Alleen indien de patiënt blijft aandringen, zal de arts zich, als hij meent niet aan het herhaalde ver zoek van de patiënt te kunnen voldoen, dienen terug te trekken en, in overleg met de patiënt, de behandeling aan een ander moeten overdragen, aldus het rapport. Weer in binnen- en buitenland Het gas dat onder Ameland zit, moet vanaf de Noordzee worden gewonnen. De NAM en het ministerie van Economische Zaken moeten de mogelijkheid van een dergelijke winning, waarbij geen natuur gebieden op Ameland zelf worden aange tast, serieus gaan onderzoeken. Aldus de landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee in een brief aan de Tweede Kamer. Onder Ameland zit ongeveer 35 miljard kubieke meter aardgas. Bij win ning vanaf een locatie op zee zou ongeveer 5 miljard kubieke meter blijven zitten. i'Ê 5 O ono zo ono ozo o ozo ono zo zo zo n windst. o wnw zzo no windst. nnw windst. windst. no windst. o windst. no windst. nw windst. z nnw n ono windst. nnw wnw n windst. windst. ono nno zzw „Er zullen zwaardere straffen moeten komen voor dierenmishandeling. Tevens dienen dierproeven drastisch te worden verminderd, waarbij het belang ervan voor de mens en het lijden van het dier nauwkeurig tegen elkaar worden afgewo gen”. Dit wordt geëist in een brief aan Tweede-Kamervoorzitter Dolman, ge stuurd namens de deelnemers aan de bij eenkomst Dierendag-Rouwdag van tien organisaties zaterdag in Amsterdam. Ver der pleiten de deelnemers aan de bijeen komst voor een betere huisvesting van landbouwhuishouddieren. .dij uverieg uai ae rvciA en naar Westduitse zusterpartij SDP over dit onderwerp voerden eind vorige week is volgens PvdA-buitenlandsecretaris Van Traa gebleken dat overeenstem ming tussen beide partijen op dit punt zo goed als uitgesloten is. Zijn mening wordt gedeeld door PvdA-vice-fractie- voorzitter Van Thijn. De adviesraad van D’66 heeft zater dag in Utrecht besloten over drie luacuiucii cvii atuuivudg ie iiuuuvii uie moet leiden tot een duidelijk standpunt Of over kernwapens. Zaterdag werd slechts de mening van de aanwezigen gepeild, waarbij bleek dat een meer derheid voor handhaving van de atoomwapens vanwege het afschrik- kingseffect is. Een aantal leden heeft echter al te kennen gegeven uit de partij te zullen stappen als over drie maanden niet het standpunt van de werkgroepen defensie en buitenland zou worden overgenomen. Deze groe pen menen dat kernwapens niet kun nen worden gemist vanwege hun af schrikwekkende werking. De commissie is wel van mening dat het in een uitzonderlijk geval kan voorkomen dat het lijden zo ondraaglijk is, dat het slechts bestreden kan worden met maat regelen die de dood van de patiënt in versneld tempo ten gevolge hebben.” In zo’n geval kan toetsing van deze handel wijze in de rechtspraak toch leiden tot niet-strafbaarheid, als voldaan is aan strafuitsluitings- of rechtvaardigings gronden, die in onze wetgeving uitdrukke lijk zijn erkend”, aldus de commissie in haar conclusies. De wet hoeft daarom volgens de commissie niet te worden ver anderd. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Aan de Tweede Ka mer is het wetsontwerp aangeboden dat de eenmalige uitkering aan Moluk se gewezen KNIL-militairen en hun weduwen regelt. De regeling geldt voor Molukse ex-KNIL-militairen, die sinds 1951 in Nederland zijn en aan wie bij hun ontslag uit de militaire dienst In disch militair pensioen is toegekend. Het ministerie van Binnenlandse Za ken, dat dit heeft bekendgemaakt, ver wacht dat ongeveer 900 Molukse gewe zen KNIL-militairen en hun weduwen voor de regeling in aanmerking ko men. De uit te keren bedragen liggen tussen de 8.000 en 37.000 gulden. Loon belasting en AOW/AWW-premie ko men voor rekening van het rijk. In kringen van voormalige KNIL- militairen wordt al jarenlang gepleit voor uitkering van het soldij dat men heeft gederft in de tijd van krijgsge vangenschap in de Tweede Wereld oorlog. De verschillende Nederlandse regeringen hebben dit steeds afge wezen. h. bew. onbew. mist onbew 1 bew. 1 bew 1. bew. mist onbew. 1. bew. zw. bew. 1. bew. 1. bew. 1. bew. zw bew. onbew. mist mist 1. bew. zw' bew. zw. bew. onbew. onbew. mist mist onbew. onbew. onbew. 1. bew. mist onbew. onbew. mist h. bew. zw bew. onbew. mist mist h. bew. onbew. 1. bew. onbew. niet ontvangen niet ontvangen DINSDAG 2 OKTOBER Zon- en maanstanden Zon op 06 41 uur, onder 18 17 uur Maan op 16.48 uur, onder 01.52 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 12.38 uur en uur Laagwater 07.58 uur en 20.28 uur tussen de eilanden onderling als wat de relatie met Nederland betreft. Wanneer de Koinkrijkswerkgroep klaar is met haar werkzaamheden en de bevolking voldoen de over de verschillende mogelijkheden is geïnformeerd, dienen er volgens Don Martina referendums te worden ge houden. „Voordat er een uiteindelijke struktuur komt voor de interne relatie der eilanden moet de bevolking van Curac.cao, Bonai re en de Bovenwinden ook de gelegenheid hebben een uitspraak te doen”, zei Don Martina, hiermee doelend op een soortge lijk referendum als in 1977 op Aruba is gehouden. De Arubanen spraken zich toen in meerderheid uit voor onafhanke lijkheid, met behoud van een zekere sa menwerking met de overige eilanden van de Nederlandse Antillen. In de nacht en ochtend kans op mist. Overigens zonnig met middagtemperaturen van ongeveer 19 graden. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. Adjunct-directeur Kranenburg van de afdeling Onderwijs van Amsterdam is uit zijn functie gezet. B. en W. van Amsterdam hebben dit besloten op grond van een onderzoek door justitie en gemeente naar het handelen van Kra nenburg. Onder diens verantwoordelijkheid is herhaaldelijk afgeweken van door B. en W. of gemeenteraad vastgestelde procedu res voor het aanbesteden van werken of het plaatsen van orders en bestellingen. Volgens een woordvoerder van het col lege zijn voor circa drie miljoen gulden opdrachten verstrekt, die niet zijn gedekt door de vereiste goedkeuringen. B. en W. van Amsterdam hebben overi gens het afgelopen weekeinde met grote moeite een bestuurscrisis rond deze kwes tie weten te voorkomen. Verschillende fracties waren woedend over de aanval van de CPN op de superieur van Kranen burg. Voor CPN-wethouder Rudie van der Velde is het net niet tot een portefeuil- lekwestie gekomen, ondanks aanblijven van deze directeur W. Leeuwenburgh. De relatie met Nederland dient pas na een dergelijke experimenteerperiode aan bod te komen. Don Martina zei dit zater dag in het Tros-programma „Aktua-ex- tra”. „Wij achten het niet verantwoord om twee grote stappen direkt of direkt achter elkaar te nemen”, aldus Don Martina. Een Koninkrijkswerkgroep onder lei ding van de Nederlandse oud-premier Biesheuvel bestudeert momenteel alle mogelijkheden, zowel wat de verhouding ri- Den Uyl overlegt tijdens de partijraadvergadering met bultenland-secretaris Maarten van Traa (links) en partijvoorzitter Max van den Berg (midden). In het Congresgebouw in Den Haag zijn zaterdagmorgen overigens enkele honder den mensen bijeengekomen om hun af keuring uit te spreken over het matigings- beleid van de regering-Van Agt. Vertegen woordigers van diverse maatschappelijke sectoren, zoals het onderwijs, de gezond heidszorg, het welzijnswerk, de bouw en de industrie namen deel aan een soort „sociaal forum” met de gemeenschappe lijke eis: Bestek ’81 moet van de baan. Men was het erover eens dat matiging van de lonen en bezuinigingen op de col- 0 o o o o o o o o o o o o o o o o o 0.3 o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Aantal uren zon: 3 tot 11; Minium temperaturen: omstreeks 8 graden; Maximum temperaturen: omstreeks 19 graden; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. „De wereldeconomie moet beter worden afgestemd op de be hoeften van de ontwikkelingslanden. De Nederlandse regering streeft ernaar het wereldeconomische systeem zodanig te sturen, dat de ontwikkelingslanden een sterkere positie krijgen en dat hun belan gen aan bod komen”. Dit zei minister De Koning van Ontwik kelingssamenwerking afgelopen zaterdag op een bijeenkomst van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid te Amsterdam. Volgens De Koning gaat het Nederlands ontwikkelingsbeleid in dit opzicht verder dan het streven naar de zogenoemde Nieuwe Internationale Economische Orde. 5 6 4 4 6 9 4 9 5 10 21 15 4 15 10 5 6 -1 6 9 1 13 10 10 9 14 10 4 16 -1 6 17 16 1 4 6 14 18 21 21 ip

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 2