jubileumreceptie „Wijkeroog met hciven- berichten Ensemble Basily speelde warmbloedige klanken Opvallend aandeel van pianist Frans Eisen Speeches en cadeaus tijdens Prettig buitenspelen „Potvoordrie” rond de losplank ijmondnieuws Dynamisch jazzkwintet in de Jansheeren OKTOBER 19 7 9 MAANDAG AANSPREKEND KINDERTHEATER IN DE JANSHEEREN ZIGEUNERMUZIEK OP KOFFIECONCERT PvdA vergadert over begroting Parkeerverbod ten behoeve van WAO’ers voor buurtcentrum Hoogovens drie dagen met propagandabus in Beverwijk Afronding competitie visclub Velsen” 1 IJMOND 6 V JOKE DIEBEN-FRERICHS ri- Beeld van de jubileumreceptie zaterdagmiddag in .Seven Seas" iins- idag r”. rf- Soio-gitarist Wiwi in het openingsnummer veer D.00- 1.30, en u.: 1.15 en Onmiskenbaar een epicoon van de bop- traditie, de Amerikaanse jazz-stijl die na de oorlog Europa enigszins agressief overviel, zorgde deze pianist voor zeer levendige impulsen. Menige verrassende wending op de toetsen boeide meer dan verscheidene maten solo van de anderen. De samenhang werd hierdoor overigens str., •no- en i 19 r de iten sar- van aan icht VELSEN-NOORD. Een receptie met feestavond vormde zaterdag in „Seven Seas” te Velsen-Noord sluitstuk en gelijk hoogtepunt van de 75-jarige jubileumvie ring bij de gymnastiekvereniging „Wij keroog”. In een met vaandels versierde zaal kwam tijdens een receptie tussen drie en vier uur een aantal genodigden aan het woord. Wethouder J. W. Meijer benadrukte als woordvoerder namens de gemeen te-Velsen de waarde van het jubi lerende „Wijkeroog” voor de gemeen schap van Velsen-Noord. „Ondanks groot ledenverloop bij vooral de jeugd weet „Wijkeroog” het leden bestand redelijk constant te houden.” Zaterdag aangekomen: Bernd Becker, Grangemouth; Spring Buck, cont. plat, Velsen; Stirlin Brigg, cont. Plat, Umui- den; Adviser, Kingston; Helena Jayne, De heer Meijer omschreef de vereniging tegen deze achtergrond als een blijvende trekpleister. „Een vereniging ook die zijn sporen verdiend en zijn bestaansrecht in de afgelopen decennia volop bewezen heeft”. Een envelop met inhoud (bijdrage voor aanschaf van een stencilmachine”) bezegelde zaterdagmiddag de gemeente lijke waardering voor de activiteiten van „Wijkeroog” op het sportieve vlak. Voor zitter P. Bankert van de jubilerende ver eniging en zijn medebestuursleden wer den vervolgens toegesproken door de heer Direct al na de opening van het pro gramma, een kundige gitaarsolo van vio- list/gitarist Wiwi, klapte de geduldige luis- terschare zich de handen warm. Zijn tech nische vaardigheid en harmonieuze muzi kaliteit gaven ook alle reden voor waarde ring. Wells, IJmuiden; Bison, cont. plat, Velzen; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Vela, Ant werpen; Margreet, Kingslynn; Faience, Par; Riverina, Liverpool; Emmely, Udde- valla, IJmuiden; Alerte, Noordzee; Tor Scandinavia, Gotenburg; Pluto, Peter head, IJmuiden; Vios, Gunnes; Karin Knorr, Davis; Nassauborg, Beverwijk, Mantuluyoto; Lilly-K, Frederiksvaerk; Ci ty, Par; Gastrikland, Terneuzen; Cengiz Cesur, Ceuta, IJmuiden, Indio, Leixoes; Frans, Noordzee, IJmuiden. HEEMSKERK. De wisseling van zo mer- naar wintertijd accentueerde nog eens extra het (te) late tijdstip waarop het koffieconcert van het zigeuner en semble Basily in De Jansheeren kon be ginnen. Dat ging echter niet ten koste van de stemming. Zaterdag vertrokken: Isla Santay, An- werpen; Tourmaline, Spanje; Titan Servi ce, IJmuiden, cont. plat; Trans Baltica, Helsinki; Delta-G, Portsmouth; Great Re public, Antwerpen; Breda, West-Indië, Jemrix, IJmuiden, Poole; Bison, cont. plat; Pirola, Oostende; Rehin, Dagenham, Velsen; Fort Galgary, Antwerpen; Tem pest, Noordzee, IJmuiden; Pasadena, Pa- Als violist vormde Wiwi met het echt paar Basily (Magda aan de piano, Nello op viool) het centrale trio van het ensemble, dat verder nog bestond uit de jonge Basi- ly-telg Tucsi als violist-in-opleiding, bege- leidingsvioliste Colette en bassist Wim. Meer dan een uur lang volgde een scala van Hongaarse en Roemeense melodieën in een warmbloedige uitvoering, vooral gericht op sfeertekening en klankkleur. Het gelegenheidskarakter van het ensem ble liet zich af en toe horen in het niet vlekkeloze samenspel en het gedurig overleggen van het repertoire, maar dat stond de muzikale genietingen niet in de weg. De liefhebbers betuigden ongeremd hun enthousiasme voor het ensemble Basily. HEEMSKERK. Zaterdagavond stond er een vooraanstaand Nederlands jazz-ensemble in De Jansheeren, het Wim Overgaauw/Ferdinand Povel Kwintet. Woordvoerder voor de turnkring Noord- Holland/zuid was zaterdagmiddag de heer D. Baars. Voor „Wijkeroog” omvatte het jubileumprogramma zaterdag ook een re ceptie voor groter publiek (17.00-18.00 uur) en een feestavond waarvoor even eens de zaal van Seven Seas was afge huurd. rana; Borussja, Bremerhaven; Tor Schan- dinavia, Gotenburg, Smidloyd 5, cont. plat, Velsen; Adviser, Gevle; Sylvia Epsi lon, Anaba, IJmuiden; Mersey, Boston; Kenrix, King’s Lynn, IJmuiden; Marie Christine, Halmstad. Aanvoer en handel hebben nu een ex- pansieklep gevonden door de makreel bij de vrieshuizen af te leveren en er een diepvriesprodukt van de maken in af wachting van betere gelegenheden om ze bij de consument te brengen. Hoe lang men hiermede mee door kan gaan is nu nog niet te overzien. Het prachtige weer dat momenteel heerst is een stimulans om het wel even vol te houden. Om de span visserij uit te oefenen is handzaam weer een eerste vereiste. Opmerkelijk was wel dat er de voorbij gegane week geen enkele Deense kotter aan de markt kwam met een spokkies kabeljauw. Wel werd de markt bezocht door een Deen die voor wat extra platvis aanvoer zorgde, wat overigens niet opviel want de partij platvis viel a.h.w. op de bekende gloeiende plaat. De aanvoer van schol had best wat royaler kunnen wezen. De grofste soorten zijn niet beneden de honderd guldens ge weest, wat de kustvissers weer ten goede kwam. Want de kotters die regelmatig onder de kust aan het opereren zijn zagen de bot, welke zij als bijvangst meenamen, nu beloond aan de dinsdagmarkt, tot vijf en veertig guldens toe. Wat deze mensen leuk hielp om aan een aardige besomming te komen. Enkele van deze kleine schepen zagen hun werk dan ook beloond met ruim twintig duizend guldens voor een weekje vissen. Kun je samenvattend stellen, dat Pot- voordrie met „Potje Buitenspelen” weer een prima verzorgd programma op de planken zet; dat overwegende is het me werkelijk een raadsel, hoe zich zo’n se rieus met kindertheater bezig houdende groep z’n voorstelling kan besluiten met Vermanende vingertjes worden door Potvoordrie trouwens helemaal niet ge heven: het gezelschap stelt zich duidelijk op het standpunt, dat kinderen hun eigen grenzen wel trekken en in de vlotte tek sten en heldere liedjes blijft moralistisch gezeur dan ook achterwege. Wel houdt de groep de volwassen generatie, met hun (in kinderogen) vreemd rituele gedrag, een fraaie spiegel voor en ook in dit opzicht is het jammer, dat maar zo wei nig ouders de moeite nemen doordachte voorstellingen als van Potvoordrie bij te wonen. Maar dit terzijde. De openingstijden zijn: donderdag en vrijdag 10.00 tot 20.00 uur, zaterdag 10.00- 16.00 uur. De bedrijfsbus bevat een zoge noemde „beroep-o-theek” waarin uitge stippeld alle mogelijkheden voor een car rière binnen dit staalbedrijf, en over ba nen en opleidingen ook schriftelijke infor matie. Van het reilen en zeilen bij Hoog ovens wordt verder via fotomateriaal, film- en diavertoning een indruk gegeven. Voor WAO’ers leverden geparkeer de auto’s voor het buurtcentrum her haaldelijk hinder op bij aankomst per auto en soms ook per rolstoel. Door een parkeerverbod, geldend voor een stoeplengte van tien meter, behoort dat nu tot het verleden. aen- [ori- 1OO1 eert v.d. kda- ge- erk, erk- .Vijk tel. ord- erzy 5 u.: mo- ■207, sdag l op uur. luis- ime- aan- 7.00 100, [de- rer- -De da- ng- IJMUIDEN. Hoogovens stationneert de eigen propagandabus met informatie over de staalproduktie, bedrijfsopleidin gen en plaatsingsmogelijkheid, drie da gen in Beverwijk. Op het Kennedyplein (voor het stadskantoor) zitten donderdag, vrijdag en zaterdag personeelsfunctiona rissen klaar voor informatieverstrekking over de bovenvermelde onderwerpen. >dag 0 en ker me- lon- nes Ko- aar 97, erk- 3.00- ou- ien Ifei- ste- da- lar- cke og- de- ay- nes liel het oek zo nij- de de erd n. an id- zo r”. >e- de n- Le an ak gt iie Iet et- ils ng en aal er- de on- VELSEN. Voor de rijstrook di rect voor het buurtcentrum Zeewijk (Dennekoplaan) wordt een parkeer verbod van kracht aangeduid met een gele streep op de stoeprand. B. en W. komen daarmee tegemoet aan een verzoek om zo’n voorziening van het ,,WAO-projekt Velsen”. Bestaat een kabaretprogramma door gaans uit losse sketchjes en liedjes over allerhande actuele of anderszins interes sante onderwerpen: kinderkabaret Pot voordrie weeft door „Potje Buitenspelen” een duidelijk herkenbare rode lijn, waar mee het programma meer in de kinderthe ater- (lees: toneel) sfeer komt te liggen. Centraal staan namelijk de belevenissen van Beatrijs en Ad, twee kinderen die op een goede dag een nieuw buurmeisje krij gen. Met deze Elsje gaan ze buitenspelen, en al spelende passeren diverse kinder- problemen c.q. voor kinderen herkenbare situaties de revue. Potvoordrie geeft er in „Potje Buiten spelen” blijk van, heel goed te weten wat kinderen van pakweg een jaar of tien bezig” houdt. Ook de Heemskerkse toe- schoüwertjes pakten de onderwerpen (er wordt in logisch verband gesproken en gezongen over onder meer echtscheiding, schelden, kinderruzies, een overspannen vader) meteen op, en reageerden op een heel vanzelfsprekende manier op wat er op het toneel gebeurde. De ook mimisch begaafde drie Potvoordrie-spelers betrok ken de kinderen op ongedwongen wijze in hun spel, lokten hun spontane reacties uit zonder ook maar ergens opdringerig of belerend te worden. Vrijdag aangekomen: Smit Lloyd-5, Cont. Plat, Velsen; Incotrans Speed, Noordzee; Arion, Noordzee; HMS Am sterdam, Noordzee; Selstein, Delfzijl; Ab el Santa Maria, Rostock; Rein, Emden, Velsen; Beety-C, Swansea; Delta-G, Ant werpen; Runa Ore, Rotterdam; Trans Bal tic, Hamina; Young Splendor, Middelsbo- rough; Karin, Thames; Hohebank, St. Ma lo, Velsen; Great Republic, Felixtowe; Ita Bera, Antwerpen; Blitar, Antwerpen; Arcturus, Hamina; Jemrix, Whitby; IJ muiden; Yan Cheng, Rotterdam, IJmui den; Ems, Rotterdam; Mersey, Goole; Ma rie Christina, Wismar, Vlissingen. Wat de verdere aanvoer betreft moet weer opgemerkt worden dat er na de maandagmarkt, heel weinig te doen is geweest en dat men het met de aanvoer van de kleine vaart heeft moeten stellen. In tegenstelling tot de voorgaande maan dagen kon de laatste keer alle aanvoer wijting gemakkelijk worden weggewerkt en behoefde geen vis onverkocht in de hallen achter te blijven. Het waren echter niet alleen de bekende naamgevers van de groep die een hoofd rol vervulden. Naast gitarist Wim Overgaauw, meestal na een lange aan loop op dreef, en tenorsaxofonist Ferdi nand Povel, kwaliteit vermengend met routine, was minstens zo opmerkelijk het aandeel van pianist Frans Eisen. Vrijdag vertrokken: Fritz Thyssen, Ca- ranto; Transvik, Delfzijl; Strana Sovetov, Moskou, IJmuiden; Barlinek.Kolobrzeg, IJmuiden; Hand Fortune, Birkenhead; Selstein, Simonsvik, IJmuiden; Stenholm, Aalborg; Diana-V, Leith; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Horation, Colschester; Bison, Cont. Plat, Velsen; Falkenberg, Antwerpen; Karin, Antwerpen; Thor star, Beverwijk, Aden; St Ocean Faith, Sinnes; Union Pearl, New Coast. BEVERWIJK. De PvdA-federatie Be- verwijk-Wijk aan Zee houdt vanavond maandag 1 oktober een ledenvergade ring in „De Nieuwe Slof”. De leden kunnen in aanwezigheid van de fraktie hun mening geven over de prioriteiten met betrekking tot de „vrije ruimte” in de gemeentebegroting. Ook worden de begrotingsbehandeling en de opstelling van de PvdA besproken. (ADVERTENTIE) Flink gefietst? spel ten volle te onderkennen. Positief was het zuivere „jazz-gehalte” van het programma. Er werd geen opgepepte amusementsmuziek voorgeschoteld als jazzmuziek. Het onderstreepte het con cept dat het concert van zaterdagavond karakteriseerde; geen opzienbarende ver nieuwingen, maar wel interessante dyna mische jazz, waarbij tussen de veelvoud van vertrouwde vierkwaïlsmaten zelfs een swingende wals te bespeuren viel. VELSEN. De zaterdag gehouden slot wedstrijd van de zomercompetitie kon voor de hengelsportvereniging Velsen een flop worden genoemd met heel minimale vangsten. Gevist werd in de Leidse Vaart. De achtentwintig deelnemende leden haalden bij elkaar negenenveertig vissen boven water van de vereiste maat. Jos Smeets werd winnaar met gevangen vis ter lengte van 129 centimeter. Aan het eind van de zomercompetitie is de eind rangschikking voor de deelnemers be kend. J. Smeets Sr. eindigde als kampioen in de ereafdeling en algemeen kampioen. Kampioen in de A- en B-afdeling werden achtereenvolgens W. Harmsen en P. Spek. niet verstoord; Het piano-aandeel sloot als een bus met de overige instrumenten. De activiteiten van basgitarist Victor Kaihatu, al jarenlang bescheidenheid en kwaliteit uitdragend op het podium, moesten het een beetje ontgelden door een niet helemaal gelukkige geluidsbalans ten opzichte van het enthousiaste en adequate drumwerk van John Engels. Alleen wan neer Victor Kaihatu zich solistisch kon presenteren was zijn genuanceerde bas- een snoepjesregen, onderwijl als slotlied „Tot ziens in de wachtkamer van de tand arts” zingend. Over tweeslachtigheid ge sproken: als je overtuigd bent van de fatale uitwerking van zoetigheid op kin- dergebitten, strooi het dan ook niet in het rond. Afgezien van het feit dat het strooi en van onverpakt snoepgoed onhy- giënpsch is en grabbelende kinderen al tijd ruzie krijgen c.q. elkaar onder de voet lopen, heeft een verdienstelijk program ma als dat van Potvoordrie het paaien van het publiek met snoepgoed toch werkelijk niet nodig! Zondag aangekomen: Twebro, Noord zee, IJmuiden; Fridel, Seaham, IJmuiden; Tito Campanella, Terneuzen; Paranga, Bordeaux; Saturnus, Aberdeen, IJmui den; Smit Lloyd 5, cont. plat, Velsen; Djatimulia, Le Havre; Claus Jurgens, Gu ernsey; Empros, Voudhia; Geopotes 10, Willemshaven; Mare Liberum, Gonfrevil- le; Tempest, Noordzee, IJmuiden; Sesiel Brziel, Frederisia; Schoonebeek, Manty- luoto; Trans Sea, Mantyluoto; Nordstar, Domsjo, Velsen; Anco Entente, Londen; Thea K, Frederiksvaerk, IJmuiden. Zondag vertrokken: Ruhr Ore, Tuba- rao, IJmuiden; Ems, Gotenburg; Senten ce, Foynes; Vela, Antwerpen; Falcon, Antwerpen; Emmely, Lagos, IJmuiden; Frans, Noordzee, IJmuiden; Orkny, Noordzee; Young Splendor, Emden; Smit Lloyd 5, Cont. Plat, Velsen; Fridel, Ro chester, IJmuiden; Tempes Intermac 600, Antwerpen; Arion Ponton P7, Cont. Plat; Allerte, Noordzee. Maandag aagekomen: Junior Lotte, Montrose, Velsen; Iggesund, Iggesund; Smit Lloyd 5, Cont. Plat, Velsen; Subro Valour, Great Yarmouth. W. Singer. Als vertegenwoordiger van het KNGV-bondsbestuur (vice-voorzitter) schetste deze „Wijkeroog” als vrienden kring die zonder opzienbarende toppres taties sociaal erg sterk in de schoenen staat. Hij overhandigde voorzitter Ban kert de bondsmëdaille, het gebruikelijke cadeau voor jubilea van dit kaliber. (Van een medewerker) De voorbijgegane week is er weer een geweest om zo snel mogelijk te vergeten. Het ontbreken van aanvoer vanuit de noordelijke Noordzee is daar wel de oor zaak van. Dit knelde de afgelopen week des te erger omdat er ook vanuit de ons omringende landen geen koolvis te koop was. De importeurs zullen heus wel ern stig gezocht hebben om aan de verlangens van hun afnemers te kunnen voldoen, maar waren niet in staat hieraan te voldoen. Dat hierdoor de prijzen van de paar kisten kabeljauw en gul enorm opliepen laat zich indenken. De bepalingen rond de kabeljauwvisserij hebben de aanvoerders toch wel kopschuw gemaakt om hiermee door te gaan. Meerdere van deze schepen hebben dan ook de bakens verzet en zijn wederom in span op makreel aan het vissen geslagen. De daardoor sterk toege nomen aanvoer van makreel, vooral klei ne makreel, heeft aan de prijsvorming geen goed gedaan en het gevolg was dat menige kist markeel onverkocht in de hallen achter moest blijven. Rommelmarkt. In gebouw Braambos” te IJmuiden-Oost wordt 6 ok tober tussen tien uur 's ochtends en vier uur ’s middags een bezar gehouden, dit jaar voor het eerst gecombineerd met een rommelmarkt. Op de bazar wordt de pro- duktie van de Vrijzinnig Hervormde Handwerkkringen verkocht. Spullen voor de rommelmarkt (boeken, kleding en nog toonbare gebruiksartikelen) af te leveren donderdagavond van zeven tot acht uur op het adres Lijsterbeslaan 21. Voor afha len bellen 02550-13771. Jaarvergadering. De sportvereni ging Terrasvogels houdt woensdag 3 okto ber 's avonds acht uur haar jaarvergade ring in de kantine op het sportcomplex De Elta te Santpoort-Zuid. De agenda ver meldt behalve de gebruikelijke verslagen en de begroting een bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn voorzitter L. Munnikes, penningmeester L. Reehorst en commissaris C. Heeremans, die zich opnieuw beschikbaar stellen. De vergade ring moet alsnog in twee vacatures voor zien. Excursie. Woensdag 3 oktober houdt de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een excur sie naar de Mona-fabriek in Woerden en naar de heksenwaag in Oudewater. Reis voor bejaarden. De afdeling Sant poort van de algemene Nederlandse Bond voor Ouderen organiseert van 6 tot 12 oktober voor de leden een reis met als standplaats Gulpen. Herfststocht. De Turnvereniging Sant poort organiseert dinsdag 9 oktober een fietstocht voqr de damesleden onder lei ding van mevr. J. Hoefakker. Om negen uur ’s morgens wordt vertrokken van de Bosbeekschool aan de Molenstraat in Santpoort-N oord. HEEMSKERK. Kabaret in de vol wassen zin van het woord kun je het niet noemen, maar het is wel een uitstekend programma, het „Potje Buitenspelen” waarmee kinderkabaret Potvoordrie za terdagmiddag in De Jansheeren de nieu we serie kindertheatervoorstellingen van de Heemskerkse buurthuizen opende.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7