Fotokring Zandvoort Foto zit weer in de lift 9 FGH hypotheekbank EXPOSITIES iO >5 Op z’n Chinees bij Frank Govers Als u een bouwproject had en u hadbehoefte aan een betrouwbare partner, met wie zou u dan gaan praten? gBwi h wil modejournaal f Bh? V W I Hl 25 OKTOBER 19 7 9 WOENSDAG 3 Met FGH-Vastgoed bijvoorbeeld. Kort over de FGH-hypotheek. Kort over de FGH-pandbrief. VARIA N FGH-Vastgoed is gespecialiseerd in de ontwikkeling en exploitatie van onroerend goed. Wij ontwikkelen zelf projecten van formaat. Bouwen, verkopen of beheren,en zijn met name actief op het gebied van commercieel onroerend goed, woningbouw en recreatie. Wij hebben op dit moment o.a. bedrijfs panden onder handen, kantoren, bungalows, eengezinswoningen,appartementen en zelfs een compleet recreatiedorp. Vaak worden de projecten in samenwerking met een ander uitgevoerd, zodat beide partijen elkaar goed kunnen aanvullen.En de directe verbondenheid van FGH-Vastgoed met de Friesch-Groningsche Hypotheekbank houdt ruime financiërings- mogelijkheden in. Als u geïnteresseerd bent in overleg valt een afspraak gemakkelijk te maken. Elke FGH-hypotheek is maatwerk. Wat zeggen wil, dat we zorgvuldig rekening houden met uw individuele omstandigheden. Een FGH-hypotheek past als een handschoen. En is aangepast aan uw financiële draagkracht. Interesse? Komt u dan ’s praten.Onze adressen vindt u onderaan deze advertentie. U kunt natuurlijk ook uw eigen adviseur hierbij inschakelen. Als u uit bent op hoge rente, maar er niet voor voelt om uw spaargeld vast te zetten, dan is de FGH-pandbrief een goeie belegging. Veilig. Goed rendement, korte looptijd. Altijd tussentijds te verkopen. Ze luiden aan toonder, en u kunt ze overal kopen: bij onze kantoren, of via uw bank of uw effectencommissionair. 1 J. DE AMSTERDAMSE couturier Frank Govers kijkt Chinees naar de jaren tachtig. De veelbesproken Opera van Peking was de grote inspiratiebron voor zijn najaars- en wintercollectie. Derhalve was het niet zó verwonderlijk dat de eerste modellen in zijn show, als ware het een Chinees vuurwerk, uit de (l)ook tevoorschijn kwamen. Bij Govers kun je trouwens altijd van feestelijk spektakel spreken als er een nieuwe collectie wordt gepresenteerd. Al was dan niet alles Chinees wat de gong sloeg, de staart werd niettemin te pas en te onpas kunstig aan de haren gewrocht. Soms doemden er ook nog exotische waaiers van pauweveren op en met het toepassen van doorgestikt satijn werd het Chinese sfeertje alleraardigst bena derd. Na het dieptepunt van Pasen 1977 en het kwaliteitsherstel in het jaar er op zit de Fotokring Zandvoort met de expositie Kij ken en Zien ’79 weer duidelijk in de lift. Het streven naar fris, gaaf en oorspronkelijk werk heeft zich voortgezet. Deze positieve ont wikkeling is mede het gevolg van een nog scherpere selectie. Pro duceerde de groep in voorgaande jaren rond honderd drukken, dit keer heeft zij zich beperkt tot vijfenzestig. igw?- t 5 O: I Onder redactie van J.P. Bos w Lampen, F. J. v.d. Loo. Wollen pak met vosgarnering, eveneens uit de herfst- en wintercollectie van couturier Frank Govers. vele terp ekt. 4- Jasje met bijpassende vliegenierskap van python uit de couturecollectie voor de herfst en winter van Frank Govers. grappig punthoedje kan worden gedra gen dat tot boven de wenkbrauwen ba lanceert. Tot slot bracht Govers nog een bruid in „Chinese” stijl op het plankier, wederom compleet met Chinees „vuul- welk en look” en als extraatje met veel glittersneeuw. Wel, u weet nu hoe u op een Chinese en feestelijke wijze die don kere herfst- en wintertijd flitsend kunt doorkomen. ruimten. Kuligowski toont de mens in een bijna on- fische vaardigheid, zowel in zwart/wit als in kleur. Op verzoek kan tevens een aantal dia’s worden vertoond. De jubi- De expositie, die voor het eerst in de nazomer wordt gehouden, is te bezichti gen tot en met 7 oktober, dagelijks (behal ve maandag en dinsdag, van 14 tot 16 uur. zichtigen van 14 tot 17 uur. IN DE CANON-GALERIE (Reestraat 19, Amsterdam) is de dubbelexpositie gewijd aan werk van onze landgenoot Paul den Hollander en de Fransman Eddie Kuligowski. De foto’s van Den Hollander ademen op een intense manier het vreemde ge voel van tijd die stil is blijven staan. Zij zijn een mengsel van mysterie en de spontaniteit van sprookjes. Zijn bood- amide. /beige door Bé ter Maat "en. iljjiiiüi»- De meeste foto’s van de expositie betref fen een vrij onderwerp. De twee verplich te onderwerpen van het afgelopen sei zoen, Lijnenspel en De Mens, komen ech ter ook in een aantal foto’s tot uiting. In het algemeen hebben, ook de niet genoem de leden, zich uitgeleefd in landschap en genre, waarbij solarisatiedrukken en der gelijke niet ontbreken. DAT ER VOOR HET overige een zeer gevarieerde collectie uit Franks handen kwam, kan mede worden toegeschreven aan het gebruik van vele andere materi alen zoals leer, dekenstof, zuiver zijde en verschillende breisels. Beslist niet on vermeld mag blijven, dat je bij Govers van top tot teen in één kleur gehuld bij hem de deur uit kan gaan. Hoedje, pak, jumper, japon of mantel, panty, schoe nen en handschoenen zijn allemaal in exact dezelfde tinten op elkaar afge stemd. Frank zou Frank niet zijn, als er ook niet het nodige werd geappliqueerd en geborduurd hetgeen, vooral bij de schouderpassen in de vorm van een juk, zeer druk gebeurt. Handgebreide jum pers met bijpassende mutsjes krijgen eveneens een borduursel met pailletten. De huiden van slangen werden verwerkt in jasjes met vliegenierskapjes. Die kap jes werden echter ook in nappa uitge voerd als een bekroning op de nappale- ren overalls. Voorts zag ik nog een aan tal pakken met een vrij klassieke belij ning, eventueel gegarneerd met bont. HET ACCENT IN ZIJN couturecol- lecties legt Frank Govers immers gro tendeels op extravagante avondkleding. Daarin leefde hij zich ook dit keer weer helemaal uit met veel glans en glitter, hoge splitten, hoge hakken en opvallen de sieraden. Heus, u kunt er alles om verwedden dat u met een avondcreatie van Frank Govers beslist niet over het hoofd wordt gezien. Enigszins verlegen figuren zullen zich daarin dan ook niet zo gauw hullen, doch degenen die zich maar al te graag willen laten zien kun nen dat met deze kleren op z’n allerbest. WAT BIJVOORBEELD TE denken van een gepailletteerd pak, bestaande uit een slank gesneden pantalon met een zevenachtste jurk in combinatie met een doorgestikte satijnen mantel? Een paar se strapless saloped met een zevenacht ste doorgestikte satijnen mantel valt dan evenmin te versmaden en zeker niet als u weet dat bij deze outfits ook nog een ma en heeft China tot onderwerp. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 18 uur. De drie juryleden behoorden tot de vijf besten in het persoonlijk klassement van de rayoncompetitie Kennemerland 1978- ’79: Het zijn mevrouw A. Zoetmulder-van Goethem van de Fotoclub Uitgeest, de heer G. Alting van de Fotoclub Heems kerk en de heer J. Vos van de Fotoclub Johez. De volgorde van het klassement kwam tot uiting bij de jurering van de drie hoogst gewaardeerde foto’s van één lid. Op deze wijze kwamen de drie hoogst gekwalificeerde fotografen naar voren. Dat zijn: 1. F. J. v.d. Loo, Hillegom, 61 punten met de foto’s nr. 22, 23, 25; 2. Els Hendrikse, Haarlem, 60 punten met de foto’s 34, 13, 12; 3. P. B. de Vries, Amster dam, 59 punten met de nummers 7, 9, 8. IN DE STUDIO’S GALERIE (Stoof steeg 6 zw., Haarlem) exposeert tot 13 oktober Barend Houtsmuller uit Delft zwart/wit-, ingekleurde en polaroid fo to’s. Om weer te geven wat hem emotio neel raakt, heeft Houtsmuller zich ver diept in de vele technische mogelijkhe den van de fotografie, zoals gebruik van hooggevoelige films, infraroodfilms en polaroid-materiaal. Hoewel de door hem vervaardige foto grafische beelden meestal duidelijk her kenbare elementen bevatten, doen de vastgelegde situaties zich voor alsof zij buiten onze dagelijkse werkelijkheid ge plaatst zijn. Men zou het foto-poëzie kun nen noemen. Barend Houtsmuller reikt de verbeelding van menselijke gevoe lens aan en het is voor de beschouwer de moeite waard daarover na te denken. Geopend op werkdagen van 12.00 uur tot 16.30 uur. Bovendien na afspraak op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur en zater dag van 12.00 tot 16.30 uur. IN 't HUYS DEVER (Heereweg, Lisse) hebben leden van de AFV De Bloembol lenstreek een foto-expositie ingericht ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Met een 75-tal opnamen van uiteenlo- Rechte pantalon met handgebreide jum per en mutsje geborduurd met pailletten. De zevenachtste mantel werd van een wollen dekenstof vervaardigd (collectie Govers) 'y’ De foto’s, afkomstig van twaalf van de 19 leden, komen ook beter tot hun recht op nieuwe expositieborden ter gelegenheid van de verhuizing van het Gemeentehuis, waar de vorige 22 tentoonstellingen wer den gehouden, naar het Cultureel Cen trum aan het Gasthuisplein. En om het vernieuwingseffect te volmaken, prijken voor het eerst tien foto’s in kleur aan de wanden, gemaakt door twee leden, van wie de een (P. B. de Vries) een vervreem dingstechniek met behulp van plastic heeft toegepast. De ander (P. v.d. Tweel) heeft voor enkele van zijn perfect afge werkte produkten gebruik gemaakt van selectieve onscherpte. F. J. v.d. Loo uit Hillegom, die van de jury het hoogste aantal punten kreeg, heeft ook iets nieuws bedacht: een passepartout in het papier zelf meegedrukt. Dat is aardig voor één keer, want het is gewoon praktijkerva ring, dat dit soort noviteiten heel gauw een vervelend effect heeft. Portretten zijn nog steeds schaars bij de fotokring Els Hendrikse heeft met een markant manne- portret hoge ogen gegooid maar dat wordt deels voortreffelijk goedgemaakt door een paneel miniportretten van de zelfde Haarlemse fotografe onder de titel People of Ireland. Dit paneel is terecht met het hoogste individuele cijfer (23) gewaardeerd. K W China inspireerde Frank Govers tot het ontwerpen van dit bruidstoilet, bestaan de uit vele meters gepailletteerde zijde met een geborduur de schouderpas (soort juk). FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK NV. Hoofdkantooi Amsterdam. Herengracht 433.<020 221272KANTOREN Amsterdam.Herengracht 468.(020 2625151 Arnhem.Zijpendaalseweg 59. (085 4273481 •Eindhoven.Ten Hagestraat 11.(040 4468551 Enschede.M H Tromplaan 12.(053 3124451 llen Haag. Lange Vijverberg 9. (070 605900) •Groningen. I'hbo Emmiussingel 75.(050 18 31831 Rotterdam. Wist blaak 67. (010 115550) Utrecht, Gilden kwartier 43,(030 310344FGH-VASTGOED. Amsterdam. Herengracht 468. (020 262515) IN HET RIJKSMUSEUM te Amster dam is tot en met 6 januari 1980 de fototentoonstelling Andere culturen in Nederland te bezichtigen. Sinds 1975 geeft het Rijksmuseum ten behoeve van de afdeling Nederlandse Geschiedenis jaarlijks een foto-op- dracht aan één of meer fotografen. Elk jaar wordt daarbij het onderwerp be paald, dat in een serie van ongeveer honderd foto’s moet worden vastgelegd. Zo zal er in de loop der jaren een docu mentatie in beeld ontstaan van belang rijke thema’s in de nieuwste geschiede nis van ons land. Door de resultaten van de opdracht tentoon te stellen, maakt de bezoeker kennis met een beeld van re cente ontwikkelingen in het Nederland van nu. De tweede opdracht, eind 1976 ver strekt, ging naar de fotografen Hans van den Bogaard en Koen Wessing. Hun on derwerp was: Andere culturen in Neder land. De fotografen hebben de eigen pende aard tonen de leden hun fotogra- godsdienst en cultuur en de wijze van leven vastgelegd van groepen immigran ten, die zich zoals het eruit ziet blijvend in Nederland hebben gevestigd. Lang leumtentoonstelling is dagelijks te be- niet alle facetten van die andere cultu ren konden aan bod komen en ook niet alle groeperingen. De fotografen hebben van 1977 af zich vooral geconcentreerd op de Molukkers, de Surinamers, de gastarbeiders uit Turkije en Marokko en op enkele kleinere groepen als de Zigeu ners en de Chinezen. Daarbij hebben zij willen laten zien, dat Nederland een mul- ti-cultureel land is geworden: in Den Haag wordt een huwelijk gesloten vol gens Hindoe-traditie; een muezzin roept op tot gebed in een voormalig schoolge- schap is: terug naar de stilte en de open bouw in Amsterdam, provisorisch tot moskee ingericht; in de flatgebouwen van de Bijlmer vieren Hindostanen het futuristisch-moderne entourage, die einde van de Ramadan. wezenlijk aandoet. Op de tentoonstelling is een leeshoek Het portfolio van de maand is ver- met informatie over het onderwerp. Er zorgd door de Jananner Haruo Tomiya- is een folder verkrijgbaar met 35 foto’s en een korte toelichtende tekst voor ƒ2,50. Cl -■ .1 UUi..:;;kü--- - h!, J|

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25