GOEDKOOP WORDT DUURKOOP VOOR GEMEENTE VELSEN Gouden jubileumspeld en veel lof voor halve eeuw trouw Opleiding politiepersoneel ondanks in bureau Tiberiusplein ruimtenood HET HOGE DUIN 'W g "o L Leerhuis IJmuiden komt bijeen in Bethelkerk N. C. BÖHM JUBILEERT BIJ MEKOG INSTRUCTIEGEBOUW AAN DE TROMPSTRAAT VAN DE BAAN f Risico’s” Onderzoek 5 IJMOND 4 19 7 9 WOENSDAG 3 OKTOBER I M binnenmuren niet onderheid ter wijl de hoofdconstructie (beton- skelet) wél werd voorzien van een deugdelijke paalfundering. üb-: id. KOMPLEET Bq PROGRAMMA kantoorcentrum mm; VELSEN. De aanvullende opleiding van een negental agen ten zal in tegenstelling tot eerdere plannen niet plaatsvinden in het voormalige gebouw van openba re werken aan de Trompstraat maar, zoals tot nu toe gebruike lijk, in het politiebureau aan het Tiberiusplein. Het voor de afron ding van de politie-opleiding toe gewezen gebouw van openbare werken werd onlangs in het ka der van de nota „Heroverweging van het bestaand beleid” als op- leidingsruimte van de lijst ge schrapt. Met name de kosten van inrichting en het vervoer van en naar het gebouw aan de Tromp straat bleken niet te passen in het voor 1980 afgekondigde bezuini gingsbeleid. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het gebouw van de Velsense Reinigingsdienst aan de Amsterdamseweg is zes jaar na de ingebruikstelling hard aan een kostbare herstelbeurt toe door optredende verzakking van binnenmuren en vloeren. Oor zaak van de gebreken, die kort na voltooiing in 1973 al aan het licht kwamen, zijn een gevolg van de toegepaste constructie. Conform de bij Openbare Werken vervaar digde bouwtekeningen werden de '"tl NU’T MOOISTE J RESTAURANT -- I loll W i 1 rz 1 - 1 Gebouw Reinigingsdienst in staat van verval -Z- -4 ft Nieuwsgierig maakt de jubilaris de telefoon open om te kijken wat er in zit. ft Het voormalige gymnastieklokaal dat na het aanbrengen van verlichting en vloerbedekking als opleidmgsruimte in gebruik is. Op 7 en 21 november houdt mevrouw Dodo van Uden uit Amsterdam een inlei ding en op 28 november de heer S. Gers- 'sen uit Utrecht. IJMUIDEN. Leerhuis IJmuiden or ganiseert in november drie bijeenkom sten waarin wordt besproken welke posi tie Jezus van Nazareth inneemt ten aan zien van de geestelijke stromingen in zijn tijd. de de at De nieuwe versterking van het Velser politiekorps, waarvan zes dames en één heer afgelopen maandag door burgemees- Molendijk beëdigd werden, is de gymnastiekzaal van het al een foutieve fundering zijn toe te schrij ven. Door bouwtechnici wordt ijverig ge zocht naar een afdoende oplossing die hoe dan ook behoorlijk in de papieren zal gaan lopen”. „Uiteraard is destijds om budgettaire redenen voor zo’n oplossing gekozen. Bij een slechte bodemgesteldheid bood de keus risico’s. Dat was toen al bekend. De voormalige gebouw van openbare werken aan de Trompstraat, van tafel verdwenen. De kosten van noodzakelijke voorzie ningen achteraf zijn voor de betrokken dienst op geen enkele verzekering te ver halen. Een all-risksverzekering voor de constructie is alleen van kracht tijdens de bouw. Velsen zal de financiële gevol gen dus helemaal zelf moeten dragen. Een bittere pil voor een gemeente die zeker de eerstkomende jaren erg krap bij kas zit. gevolgen zijn echter ernstiger dan iemand destijds had kunnen bevroeden”. „Nauwgezet, behulpzaam en collegiaal” noemde direkteur G. W. de Vries de jubilaris. „lenad waarmee je kan praten en die altijd klaar staat om je te helpen”. Met deze goede eigenschappen is de heer Böhm in de loop der jaren opgeklommen tot uiteinde lijk opzichter bij de magazijndienst. Als blijk van waardering ontving hij uit handen van de direkteur de gouden jubileumspeld met vijf briljanten en de gratificatie. Bij bell en ijn co op >g- let en IJMUIDEN. Veertig jaar werkzaam bij eenzelfde bedrijf is een regelmatig voorkomend feit, maar vijftig jaar? De heer N. C. Böhm heeft er een halve eeuw bij Mekog op zitten. Maandag werd dit heuglijke feit in de lunchkamer van het kantoor van dit bedrijf op feestelijke wijze gevierd. it- [e- er in ijf or :al De vergaderingen worden gehouden in één van de zalen van de Bethelkerk aan de Zeeweg in IJmuiden. De aanvang is om acht uur. De deelnemersprijs voor de drie avonden bedraagt twintig gulden per per soon. Degenen die niet verdienen kunnen voor de helft van de prijs de avonden bijwonen. Men kan zich opgeven bij dominee J. L. Bel, Larikstraat 16, IJmuiden, telefoon 11669. jen ke- tto leit tül- er- 1de W”, itie eer ens ran het srd als 1st) tie ge- id- >or >ta ;b- La- •d. koude horn 1-3 Beverwijk tel. 02510-29306 en ?r- «i- ng )r- U- en fa- lid en *r- he la- li- in re de le de Ondanks de mogelijkheden die de nieu we sporthal voor het bedrijven van ver schillende zaalsporten biedt, betekent het verlies van de sportaccommodatie in het politiebureau een teleurstelling voor het politiepersoneel dat tussen de bedrij ven door de gymzaal als tafeltennis- en judoruimte gebruikte. Voor de mensen werkzaam in het ma gazijn zijn de gevolgen van de scheuren de binnenmuren wél direct merkbaar. Een afzuiginstallatie (voor luchtverver sing) staat ongebruikt in een hoek. De ruimte ligt ingeklemd tussen de stalling voor de vuilnisauto’s en eerdergenoemde ontsmettingsruimte. In plaats van verse lucht van buiten zuigt de luchtververser via scheuren in het metselwerk onwelrie kende en oms ook schadelijke dampen uit de aangrenzende vertrekken. „De tussen wanden worden hier door leidingen overeind gehouden”, zegt een duidelijk verontrust personeelslid. Deze ontwikkeling deed politiecommissa ris A. J. Wijnstroom besluiten het gymnas tieklokaal als opleidingsruimte aan te wij zen. In het aangepaste lokaal vervolgen sedert dinsdag negen agenten hun oplei ding waarvan het theoretische gedeelte in Amsterdam werd afgerond. De laatste fase van de politie-opleiding in het gym nastieklokaal bestaat, naast een kennis making met het toekomstige werkgebied, uit lezingen en instructies die ten doel hebben de nieuwelingen bekend te maken met de interne organisatie en structuur van het Velser politie-apparaat. Onder leiding van de brigadier P. Rozemeijer zal de aanvullende opleiding in Velsen zes maanden in beslag nemen. De gevolgens (scheuren in het metsel werk) zijn ondanks provisorische afdich tingen nu zo alarmerend dat door de gebruikers van het gebouw, de gemeente lijke Dienst Gas, Reiniging en Water, ingrijpend en kostbaar herstel wordt voorbereid. Mogelijk enigszins overdreven, maar in het ontsmettingslokaal gaat het wel die richting uit. In de tussenmuur tegen het magazijn, voorzien van een betimmering voor afdichting en maskering, gapen bre de scheuren waarin zonder zichtbaar hou vast een metalen leiding loopt. In de ruim te ondergaan onder meer meubelen een houtwormbehandeling. Gasvormige che micaliën dringen hierbij ondanks de hou ten wand tot in het magazijn door via scheuren verderop in de tussenmuur. Ook bij Openbare Werken wordt de vroegtijdige aftakeling van het gebouw Amsterdamseweg 10 toegeschreven aan een bij de dienst zelf gemaakte beoorde lingsfout waarvoor het Velsense college binnenkort de rekening gepresenteerd krijgt. Een woordvoerder: „Er is destijds voor de fundering een keus gemaakt die uiteraard tegen elke verwachting verkeerd is uitgevallen”. De ondergrond is ter plekke er onstabiel door de sterk vochthoudende kleilaag. Binnen- en bui tenbouw kregen een onderling verschil lende fundering. ter P. J. thans in enige jaren met ruimtegebrek kampende hoofdbureau ondergebracht. „Hoewel de gymnastiekzaal in het poli tiebureau aan het Tiberiusplein slechts incidenteel als recreatie- en sportruimte bij het korps in gebruik was, is door het verlies van deze ruimte nogmaals het ac cent gelegd op het ernstige ruimtegebrek in het hoofdbureau van politie, aldus een politiewoordvoerder. Als uitwijknioge- lijkheid van de sportbeoefening is de nieu we sporthal aangewezen die in verband met het gebruik door het politiekorps en kele aanpassingen heeft ondergaan. Het onderbrengen van de negen agen ten, waaronder de zes dames, in het gym nastieklokaal van het hoofdbureau komt voort uit het gemeentelijke bezuinigings beleid voor het dienstjaar 1980. Hierdoor ontstond onvoldoende financiële ruimte om een aantal geplande voorzieningen te realiseren. In de nota „Heroverweging van het bestaande beleid” konden door enkele besnoeiingen meer gelden gereser veerd worden voor de post onvoorziene uitgaven terwijl daarnaast enkele projec ten, waaronder de herinrichting van het Het gebouw van de reinigingsdienst (35 meter breed, 90 meter diep) bevat een garageruimte met waslokaliteiten (voor vuilnisauto’s), en naast een magazijn en kantine ook een vertrek ten behoeve van de ontsmettingsdienst waarvrij veelvuldig met chemicaliën wordt gewerkt. Het scheurende muurwerk levert volgens Ten Cate geen enkel risico op voor het perso neel binnen het gebouw. Hij pleit echter voor spoedige opheffing van de gebreken om in hoofdzaak praktische redenen. Van instortingsgevaar is voorlopig geen spra ke, zo voegt hij daar geruststellend aan toe. Het gebouw Amsterdamseweg nummer 10 verving in 1973 een complex gebouwen aan de Velserduinweg op het nu nog als zodanig bekend staande ROP-terrein (Reiniging, Openbare Werken, Plantsoe nendienst). Met de bouw was 3,5 miljoen gulden gemoeid. Daarbovenop kwam nog vier ton benodigd voor het bouwrijpma- ken, in dit geval terreinophoging. Op de natuurlijke ondergrond, moddervette klei, kwam een laag zand. Het probleem van een onstabiele ondergrond was daar mee, 'zo blijkt nu, niet uit de wereld. De Dienst Openbare Werken is in op dracht van Gas, Reiniging en Water bezig met een bouwtechnisch onderzoek. Een voorlopige conclusie daaruit is nu al dat de verzakkingen zich onafhankelijk van de wél hechte betonnen-hoofdconstructie onverminderd voortzetten. H' (ADVERTENTIES) in Noord-Holland: WIJK AAN ZEE Ook de hotelkamenrs zijn fraai geworden! 40 METER BOVEN ZEE REDELIJKE PRIJZEN VRIÉNDELIJKE BEDIENING J tel. (02517) 943 (wordt 59.43). De chef interne en materialendienst, de heer H. van Dam, noemde de jubilaris een rechtlijnig denker en een doordouwer, met veel verantwoordelijkheidsgevoel. Als cadeau voor het echt paar Böhm had de heer Van Dam een model van een fraaie kast die al was thuisbezorgd, bij zich. De heer J. Willemsen, chef magazijndienst, verraste de jubilaris met een in een groot model telefoon verpakte fles sterke drank. Na een muzikale onderbreking, waarvoor het uit collega’s geformeerde Tiroler orkest „de Biedemayers” zorgde was het tot slot de bedrijfspersoneelchef F. M. van Rijen die het echtpaar Böhm veel lof voor hun werkzaamheden binnen de commissie speelgoedaktie toezwaaide. Voor beiden had hij een fraai cadeau bij zich. Scheurend metselwerk binnen het gebouw in de tussenmuur kantine/garage. Bijverschijnsel zijn hier en elders in het gebouw slecht sluitende deuren door ongelijkmatige druk op de kozijnen rondom. z Directeur J. ten Cate van deze dienst: „Het gebouw vertoont al een aantal jaren de tekenen van verval die inderdaad aan

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5