beschikt Moerbergschool protesteert X - w veilingen beverwijk „Blijf van m’n lijf” over onderkomen in IJmond COMMISSARIS DER KONINGIN OP WERKBEZOEK IN VELSEN t Vakantie bijbelschool Informatieochtend over VOS-cursussen I Invaliden Hulp Dienst houdt rommelmarkt AR! ^MOERBERGSCHOOL i z BEN LEZENAAR DIKvoorhekaar MET BEN LEZENAAR IJMOND 4 DONDERDAG 4 OKTOBER 19 7 9 DANKZIJ MEDEWERKING VAN INSTANTIES WU EISEN ij S LEYENMR” i Hoogstraat 10 - Tel. 023-32 12 95 't straatje t/o de melkbrug LETRASET ART-MATERIALS AFWRIJFLETTERS FAMILIEDRUKWERK Verwijt Dwingend Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Velsen moet binnen een jaar met bestemmingsplan nen op tafel komen voor het nu nog open poldergebied de Velser broek. Commissaris der Koniging Drs. R. J. de Wit stelde dit woens dagmiddag als harde eis tijdens zijn werkbezoek aan de gemeente na een duidelijke terechtwijzing aan het adres van B. en W. Op drie punten kreeg het college een stevige reprimande te incasseren. De voorbereidingen voor huizenbouw in de Velserbroekpolder verlopen te traag en ook het aarzelende Velsense beleid ten aanzien van de regiosamenwerking en de havenproblematiek valt bij de provincie uitermate slecht in de smaakt. B Huis aan huis, miljoen exemplaren. i ILEQAAR! •JlVi BI Rondrit, vriendelijke woorden en harde noten tot besluit r niet (ADVERTENTIES) i Ay.v. Ikens -.and- n ge- kens- ar de gaan nd is ijme- 'oerd n het nog nden ruim open aats. ug te /olie, laats ;lden >ffer- ont- eder- laste h op [adu- w na :e op lts in jezel- t will risse- met De spullen worden thuis opgehaald, na een telefoontje naar een van onze mede werkers. Voor IJmuiden kan men bellen Een eerste reactie kwam van burge meester P. J. Molendijk. Hij wees op de „inderdaad duidelijke achterstand” waar Velsen mee kampt bij de plan voorberei ding. Hij noemde in dit verband de onder bezette ambtelijke staf die ook qua sa- Provinciale Staten gaven eind 1977 hun goedkeuring aan woningbouw in de Vel- serbroek waarvoor Velsen lang tevoren vurig en met grote vasthoudendheid ge pleit had. De Wit noemde bet een absurde zaak dat na twee jaar ten behoeve van deze bouwlocatie nog niets tastbaars be reikt is. .Jarenlang hebt u als gemeente ach en wee geroepen over de plaatselijke woningnood. Na een voor u gunstige uit slag in de Staten is de trage aanpak van dit moment zeker tegenover de eigen wo ningzoekenden uitermate moeilijk ver koopbaar. mgnstelling niet op een karwei als de Velserbroek is ingespeeld. „Velsen reali seert met dit stuk nieuwbouw uitbreiding met eenderde van het bestaande woning bestand: Een mammoettaak die tevoren op tal van punten lichtelijk onderschat is”, adus Molendijk. De Wit stelde aan het slot van zijn Vel- sense werkbezoek ook aan de kaak de Velsense opstelling ten aanzien van de Voorhavenkwestie en de relatie met nabu rige gemeenten voorzover vastgelegd in gemeenschappelijke regelingen. Tegen over de visie van het Open Beraad op dit punt (aanleg van een overslaghaven voor droog massagoed tegen de Noordpier en vestiging van een haven voor rij-op/rij- afverkeer in de Haringhaven) staat lijn recht het afwijzende standpunt van Vel sen. De havenfaciliteiten aan de kanaal- monding, waarvan Amsterdam zulke ho- 02550-14412 en voor Santpoort 023-375178, liefst na 18.00 uur. Afgave van de spullen is ook mogelijk op het adres Willemsbeek- weg 17 te IJmuiden. De opbrengst van deze rommelmarkt komt ten goede aan de stichting I.H.D., die onder meer het vervoer en de gezellige avondjes voor langdurige zieken en ge handicapten verzorgt. Commissaris De Wit knoopte daar woensdagmiddag het verwijt van een ei gengereide opstelling aan vast. „Amster dam stak u met de in maart verschenen eigen Havennota een hand toe waarop van Velsense kant tot nu toe niet is inge gaan”. Met nadruk op ingebouwde garan ties op milieugebied (randvoorwaarden) herhaalde De Wit de visie inzake een toe komstige voorhaven die de Commissie Open Beraad huldigt. Tenuitvoerlegging noemde hij een zaak van regionaal be lang. „Velsen kan ook op dit punt niet langer volstaan met behartiging van het puur plaatselijk belang. Dit soort zaken is met de lopende ontwikkelingen in regio verband niet langer simpelweg vanuit het eigen gemeentehuis te regelen”. Drs. De Wit trok deze onverholen kritiek („eilandmentaliteit”) door naar taken als brandweer, ambulancevervoer en hulp verlening bij rampen in vredestijd waar voor vastomlijnde afspraken tussen groe pen van gemeenten de basisvormen. Hij maande het college tot spoed bij de keuze van een regioverband (IJmond kan wel Kennemerland). „Velsen blijft bij langer ge verwachtingen koestert, stuiten tot nog toe bij het Velsense gemeentebestuur af op de verkeerstechnische en milieubezwa ren. In het kader van het inmiddels vast gestelde streekplan Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied gold dit en het gemis van een kosten/btenanalyse als motief voor afwijzing. uitstel op dit punt al te lang een witte vlek binnen het netwerk van gemeenschappe lijke regelingen. De provincie kan daar als toezichthoudend voogd voor het rijks overheid onmogelijk langer vrede mee hebben”. Als stok achter de deur noemde hij vervolgens artikel 11 van de Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen als mo gelijkheid om intergemeentelijke samen werkingsverbanden op bovengemelde ter reinen van provinciewege dringend op te leggen. Ook ten gunste van de „terecht hooggeprezen” gemeentelijke autonomie noemde hij een gesloten circuit van bin dende afspraken hierover tussen de ge meenten van belang. „Het rijk stemt sub sidiëring van materieel en manschappen binnenkort volledig af op behartiging in regioverband. Het jongste voorstel van Minister Wiegel aangaande taak en be voegdheden van gemeente en provincie bestuur legt een zwaar accent op de pro vincie. Voor behoud van taken is regio- samenwerking daartegen voor de ge meenten het enige verweer”. steun van de bevolking die ter zijner tijd via akties benaderd zal worden. Naast financiële steun behoren huishoudelijke artikelen en kleding tot de noodzakelijk heden voor een zo goed mogelijk verlo pende opvang. Donaties en giften kunnen gedeponeerd worden bij de plaatselijke afdeling van de Stichting of op banknum mer 65.60.12.528 van de Nederlandse Mid- denstandsbank te Heemskerk. IJMUIDEN. In de herfstvakantie, van maandag 15 tot en met vrijdag 19 oktober, wordt in de baptistenschool aan de J. P. Coenstraat te IJmuiden een va- kantie-bijbelschool gehouden. IJMUIDEN. Buurtcentrum De Spil aan de Rembrandtlaan in IJmuiden orga niseert dinsdag 9 oktober een open infor matieochtend over de VOS-cursussen. Op deze ochtend wordt meer verteld over de VOS-vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. In de cursussen wordt gepraat over verschillende zaken die in de maatschappij spelen, zoals voeding, gezin, BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt: Aanvoer: postelein 650 kilo, spinazie 22.000 kilo, andijvie 28.000 kilo, prei 17.000 kilo, radijs 2500 bos, bospeen 13.000 bos, sla 73.000 bos, komkommer 14.500 stuks, tomaten 2800 bakjes. politiek, buurt, school en werk en de rol van de vrouw daarin. Groenten: andijvie 20-54, bleekselderie 65-71, bloemkool 77-141, bospeen 42-87, selderie 10-30, breekpeen 11-37, Chinese kool 24-33, knolselderie 31-58, komkom mer 31,58, komkommer 27-85, peterselie 31-71, postelein 126-168, prei 43-71, pronk benen 150-240, radijs 16-44, snijbonen 290- 590, sperziebonen 210-330, spinazie 21-85, sla 10-43, spitskool 21-49, tomaten 350-670, uien 26-52, waspeen 22-54, brocelie 330- 340, rammenas 40-42, rettich 38-44, cham pignons 125-137, paprika 50-51, knolven kel 49-50. Woensdag 17 oktober wordt er ook een poppenkastvoorstelling gegeven. Vlees Com- dem- aken offen vrie- kan voor- voor voer- had een IJMUIDEN. De Invaliden Hulp Dienst (I.H.D.) houdt 20 oktober een rom melmarkt in het pand van autobedrijf Stormvogels aan de Kalverstraat te IJ muiden. Alles wat op een rommelmarkt verhan deld kan worden is welkom, zoals meu bels, kasten, potten, pannen, schilderijen; kortom van alles wat bij een ander mis schien in de schuur of op de zolder is beland, alsmede kranten, lompen en metalen. d ge- duro. kntil- zijn eden van ik al- ?olle- neeft i zijn [adu- vilde d ge- iders ver- Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen dagelijks van 10 tot 12 uur crea tief bezig zijn en tevens naar bijbelvertel- lingen luisteren. Behalve informatie wordt ook een film gedraaid: „Wit is de kleur van de verlie zer”. De aanvang is om acht uur. (Van één onzer vertegenwoordigers) IJMOND. Na een periode van bijna twee jaar onderhandelen en voorberei den heeft de Stichting „Blijf van m’n lijf" afdeling IJmond haar startpunt bereikt. Maandag 22 oktober kunnen vrouwen die mishandeld zijn of zich bedreigd voelen na telefonisch contact geplaatst worden in een opvangcentrum waarvan het adres uit veiligheidsoverwegingen niet bekend is. Het opvangcentrum is niet alleen be doeld voor hulpbehoevende vrouwen uit de IJmond. Ook verzoeken tot hulp vanuit omliggende gebieden zullen in behande ling worden genomen. Met de realisatie van het opvangcentrum is in een duidelij ke behoefte voorzien. Voorheen beperkte de hulp in de IJmond zich slechts tot het doorverwijzen van hulpvragende vrou wen naar andere opvangcentra van de Stichting. Vanaf 22 oktober zijn in het nieuwe opvangcentrum, ergens in de IJ mond, enkele vrijwilligsters en twee vaste medewerksters beschikbaar die de vrou wen bij aankomst opvangen en het verde re verblijf, dat aan geen enkele limiet onderhevig is, begeleiden. Het opvangcen trum staat open voor elke mishandelde vrouw, met of zonder kinderen. Geduren de het verblijf kan een beroep gedaan worden op de Algemene Bijstands Wet. Zij die geen inkomsten ontvangen zullen krachtens deze wet een uitkering ontvan gen waarvan een deel aan de Stichting afgedragen moet worden. In nood verkerende vrouwen kunnen met de Stichting „Blijf van m’n Lijf” onder meer via de politie, hulpverlenende instanties, huisartsen en het telefoonnum mer 02510-42627 in contact komen. Ook zullen folders de bevolking wijzen op de opvangmogelijkheden in het centrum van de Stichting. Door de strikte geheimhouding van het adres hoopt de Stichting de veiligheid in het opvangcentrum te kunnen waarbor gen. Tevens zijn in samenwerking met de politie verschillende beveiligingen aange bracht. De verwerving en inrichting van het pand geschiedde in nauwe samenwer king met verschillende gemeenten, sociale diensten, de Gemeenschapsraad en enke le raadsleden beiden uit Heemskerk. Naast de financiële bijdrage van de be woonsters v. het opvangcentrum hoopt de Stichting „Blijf van m’n lijf” op de Bloemen: anjers 20-55, trosanjers 180- 330, aster 100-140, herfstaster 250, chry santen 100-185, jaarrond 58, per stuk 60- 82, dahlia 100-175, freesia 15-57, gladiool 24, iris 20-25, lelie per tak 10-135, liatrus 20- 23, nerinen 30-42, omithogalum 22, roos 40-70, babyroos 12-26, statice 100-190. het zwembad De Hoogeberg aan de IJ- muidense Trompstraat, de omgeving van het zogenoemde nieuwe strand (IJmui- derslag) en Huize Breezicht. Vanaf de achtste etage van dit flatgebouw genoot het gezelschap van het fraaie uitzicht over IJmuiden en directe omgeving. In- sb Verwelkoming van commissaris R J de Wit bii het stadhuisbordes Van links naar rechts: Jhr. Beeiaerts van Blokland, drs. R. J. dg Wit en burgemeester P. J. Molendijk. Voor het bad De Hoogeberg is gebruik van plastic ..overschoenen" verplicht bi/ excursies Zoals woensdagmiddag bij het bezoek van drs. R. J. de Wit op de foto (links) bezig met het aanpassen leiding op het bezoekprogramma was di rect na verwelkoming om half twee een onderhoud binnenskomaers met het college en voor mevrouw De Wit een samenkomst met vertegenwoordigster van plaatselijke vrouwenmrganisaties voor een uiteenzetting. ü- Drs R J de Wit. twee van links, genietend van het unieke uitzicht vanaf de bovenetage van Huize Breezicht Planten: achmea 350-500, begonia 300- 470, coleus 65, cyclamen 500-1000, gloxinia 250, kalanchoe 65, gem. planten 40-350. ■Hwiiülij.. J.. t i Cl* Clv/Ci* Wij staan in de Gouden Gids. Omute helpen. Commissaris der Koningin R. de Wit was woensdag tijdens het werkbezoek aan Velsen vergezeld van zijn echtgenote en Jhr. F. W. A. Beeiaerts van Blokland, chef van zijn kabinet. Op het programma stond eerder in de middag een rondrit per bus door de gemeente met als stopplaats Oudercommissie en leerkrachten van de openbare Moerbergschool in Oud-IJmuiden voeren sinds vanochtend met behulp van spandoeken tegen het schoolgebouw aktie voor benoeming van Ben Leijenaar (momenteel waarnemend hoofd) tot hoofd van deze zesmansschool. Wethouder H. J. Scheeper van onderwijs kwam maandag in de commissie onderwijs op tafel met een aanbeveling waarop een andere kandidaat in de onlangs afgesloten sollicitatieronde nummer één staat. De ouders voerden eerder ten gunste van Ben Leijenaar een handtekeningenaktie. Vanavond worden in een spoedbijeenkomst van de oudercommissie verdere akties overwogen. De betrokken wethouder noemde eerder de akties van ouders in het kader van de omstreden benoeming volstrekt overbodig. „Binnen de wettelijke benoemingsprocedure is voor inspraak van alle betrokkenen volop ruimte”, zo verklaarde hij vorige maand bij aanbieding van een handtekeningen lijst namens de ouders. tü Informele afronding van het werkbezoek was woensdagmiddag een samenkomst met raadsleden. De commissaris der koningin hier in geanimeerd gesprek met de raadsleden F. F. J. Reichenfeld (PvdA), A. Meijer (CPN), burgemeester P. J. Molendijk en verder van links naar rechts G. A. Schoonkind (VVD) en de PvdA'er A. Schiltmeijer. J «Ss.,

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5