(BroEnljëB) Concert Bourdon Kwintet vitaal en vastberaden faillissementen politienieuws „Ons genoegen” viert 25-jarige jubileum Ml Subsidie inspraakkosten voor bouw in Oud-IJmuiden •NASH? Staat meteen in deze krant! w .JU Is er in uw buurt wat aan de hand? krant was stel dat er geen AUTOBEDRIJF KONING B.V. Telt u wel eens op wat rijden in eigen auto's kost? G. Zegel, Stukadoor 61 JAN FEIJEN Typen Instituut Pont Ratten muizen houtworm DenlCs aan leasing! BEZOEK COMMISSIE Levenslustige kamermuziek op Beeckesteijn N imi Hoesch-Hoogovens wil meerderheidsbelang in Amerikaans bedrijf Huldiging penningmeester en receptie „GOED EN GOEDKOOP” in 6 1979 DONDERDAG 4 OKTOBER TON KRIGEE I Diversen Ook voor smalle voeten 023-313533 WASWACHT l/X Het is ons ónmogelijk dit persoonlijk te doen. Leny Krigee-Tervoort en verdere familie Op 2 oktober is een ijzersterk bezet toernooi van start gegaan. Gespeeld wordt in 6 Nederlandse plaatsen. Of de Wimbledon finalisten ’79, Björn Borg en Roscoe Tanner, weer om de hoogste eer gaan vechten, zal afhangen van de overige 3 deelnemers. Eddie Dibbs, Tim Gullikson en Tom Okker nemen alle drie een hoge positie in op de wereldranglijst. Haarlem Kruisweg 50 (station) Past als een handschoen Langs deze weg willen wij een ieder bedanken voor de vele blijken van belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, zoon en onze papa AFWEZIG van 5-10 t.m. 9-10 q f DANSLESSEN 50 PLUS |^?TENNIS Beverwijk. Breestraat 43 Gouda NIJMEGEN. Estel (Hoesch- Hoogovens) en het Amerikaanse Capitol Metals voeren op het ogenblik onderhandelingen over een belangrijke meerderheids- deelneming van Estel in Capitol Metals. De twee partijen ver wachten daarover binnenkort tot overeenstemming te zullen ko men, aldus Estel. De toegangsprijs bedraagt f21,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kennemerhal. U kunt telefonisch plaatsbewijzen reserveren: 023-264424. UW PARTY PARTNER BIJ UITSTEK autoleasing Naam: Adres: Woonplaats 1 I JAAP STORK 1 A Er is géén betere Leasing I t t t KOM VRIJDAG OP HET ROXY TENNIS TOERNOOI KIJKEN OF BORG GULLIKSON DE BAAS BLIJFT Service en administratie: Bloemstraat 34, IJmuiden. Tel. 02550-15141* Showhal: Vechtstraat 2, IJmuiden. Tel. 02550-11001 Capitol Metals uit Californië heeft staal- verwerkingscentra voor platte produkten in Torrance bij Los Angeles en Livermore bij San Francisco. Bovendien heeft Capi tol Metals een distributiecentrum in Den ver in Colorado. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416. 2000 VC Haarlem. Capitol Metals verwerkt ca. 250.000 ton materiaal per jaar. De totale geconsoli deerde omzet bedroeg verleden jaar 75 mln. dollar, terwijl voor 1979 een omzet van 95 mln dollar wordt verwacht. Het bedrijf telt ca. 400 man personeel. De leiding blijft in handen van de huidige president, de heer D. J. Eget. In de centra ondergaat plaatmateriaal verdere bewerkingen zoals knippen en afkanten. Zij spelen een belangrijke rol in het staalhandelsverkeer in de VS. Spoedgevallen worden waargenomen door de tandartsen J. Lith en H. Bonhof Bij beschikking d.d. 2 oktober 1979 is mr. J. J. Perrels, advocaat eh procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 55, benoemd tot curator in de plaats van mr. P. C. W. M. Meerbach, in het op 15 november 1977 uitgesproken faillissement van Boetiek La Vedette B.V., te Haarlem. Op 2 oktober 1979 is na gedaan verzet vernietigd het faillissement van: Leendert Zwaan, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Beukenlaan 6, uitgesproken 11 september 1979, curator mr. A. J. H. M. v_jin Poorten te Beverwijk. Keukenhuis Ri-Jo B.V., gevestigd te Haarlem, Ternatestraat 61 en Velserstraat 12. Curator: mr. G. Bessels, advocaat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 96, pb. 177, 2000 AD Haarlem. In bovenstaan de faillissementen is mr. J. W. Westenberg benoemd tot rechter-commissaris. HAARLEM. F. A. T. Bosmans, wo nende te Haarlem, Roemer Visscherstraat 21, h.o.d.n. Beitsbedrijf De Roemer. Cura tor: mr. B. J. Sol, advocaat en procureur te Haarlem, Parklaan 5, pb. 228, 2000 AE Haarlem. Reeds in de ter opening gespeelde selec tie Haydn’s Flötenuhrstücke bleek hoe zeer het feit dat de vijf leden eikaars muzikale hoedanigheden vanuit het sym fonische teamverband terdege kennen, De vereniging werd in oktober 1954 op gericht en telde direct na de start 15 leden, afkomstig van de overbezette postduiven vereniging „De Reisduif”. Na de afsplit sing groeide „Ons genoegen” in de daarop volgende 25 jaar uit tot een der sterkste verenigingen van de afdeling Haarlem. In het afgelopen seizoen wist de vereniging zelfs weer een tweede plaats in het vereni- gingskampioenschap te behalen terwijl verschillende leden op de eerste plaatsen eindigden. „Ons genoegen” heeft zich na jaren van behelpen in verschillende schuren en lo kalen, in de gemeente blijvend gevestigd in een eigen inkorflokaal aan de Hoflan- derweg. Vanuit dit gebouw worden gedu rende het seizoen de wekelijkse wedvluch ten verzorgd. Kort na de oprichting, een kwart eeuw geleden, startte de vereniging zijn vruchten had afgeworpen; een punt gave coördinatie van alle zeer beweeglijke partijen resulteerde hier in een dyna misch fraai geprofileerd, vitaal en vastbe raden vertolkingsbeeld, dat ook het verde re verloop van de avond treffend zou bepalen. met ae zogenaamae hokkenshow’s waar alle postduivenverenigingen uit de IJ- mond hun duiven konden tentoonstellen. Na 25 jaar brengen de show’s, die thans in café Sport op vier verschillende zondagen worden gehouden, nog steeds tientallen postduivenenthousiastelingen op de been. Gelijktijdig met de vereniging ..Ons ge noegen” jubileert tevens een van de be stuursleden, de heer R. Zoontjes. De jubi laris beheert momenteel, na 25 jaar lang verschillende functies in het bestuur te hebben bekleed, als penningmeester de financiën van de vereniging. Zaterdag 6 oktober kunnen belangstellenden en ge nodigden van 19.00 tot 22.00 uur de recep tie in café Sport bezoeken waar tevens op de zondagen 4.11.18 en 25 november de feestelijkheden met de hokkenshows wor den voortgezet. Doch ook de momenten waarbij in deze werken, en niet te vergeten in het originele Kwintet uit 1951 van Hendrik Andriessen de spiri tuele koers wordt gewijzigd en een intie mere wending krijgt, tracht het Bourdon- Kwintet evenredig geladen over het voet licht. De welluidende versmelting van tim bres waarvan de individuele sonoriteit en structurele functie steeds waarneembaar bleef, leidde in die episodes tot een opti male aanvulling van de staalkaart aan artistieke facetten die het Bourdon Kwin tet zijn aandachtig gehoor tijdens dit con cert voorhield. TANDARTS I I l I 1 f I hi r t 1 V V c i heeft nog tijd. Tel. 023- 343961 Maandagmiddag 13.30 uur Dinsdagavond 19.30 uur Voor beginners BUURTCENTRUM „De Spil" Rembrandtlaan 45, IJmuiden Tel 02550-10186 service commissievergadering twee types gepre senteerd. Een hoek- en een normale wo ning. Voor de bouw van deze huizen is door de gemeente subsidie aangevraagd op grond van een daartoe bestaande rege ling „excessief duur”. Volgens wethouder K. W. Bijl zou het een discontinuering van het overheidsbeleid zijn als deze subsidie, die reeds verleend is voor de 114, niet voor de 21 woningwetwoningen verstrekt zou worden. In het kader van de besprekingen over de voortgang van oud IJmuiden zei wet houder Bijl woensdagavond dat vier van de zes middenstanders hebben laten we ten dat zij in oud IJmuiden willen blijven. IJMUIDEN. Volgens een woordvoer ster van een bewonersdelegatie van oud IJmuiden wordt er voor de bouw van zestig woningen aan onder meer de Wil- helminakade in oud IJmuiden bijna ze ker een subsidie verleend in het kader van de regeling „goed en goedkoop”. i I Het bewijs dat veel muziek voor deze bezetting wordt gekenmerkt door een le venslustig en onderhoudend karakter kwam via het in korte tijd zo benijdëns- waardig geacheveerd geworden spel van het Bourdon-Kwintet overtuigend tot ui ting in het met virtuoze meesterhand ge schreven Kwintet in G opus 88, nr. 3 van Antonin Reicha, in de concertante atmos feer van Rossini’s Kwartet in Bes, bene vens in het aanstekelijke esprit van Jac ques Ibert’s Trois Pièces Brèves. En kies dan meteen voor de beste kombinatie die cr is. De Nederlandse Leasing Combinatie opgericht door de gezamenlijke Ford dealers die er persoonlijk garant voor staan dat uw auto's in optimale konditie zijn en blijven en de NLC lease-specialisten die zorgen voor een leaseplan naar maat. Zodat u aan het eind van de rit voordeliger uit bent. Voor alle informatie oyer het leasen bent u hartelijk welkom bij ons. BEVERWIJK. De postduivenvereniging „Ons genoegen” herdenkt zaterdag 6 oktober haar 25-jarig bestaan met een receptie. De jubileumfestiviteiten zullen ook tijdens de jaarlijkse hokkenshow in november doorklinken. Tevens wordt zaterdag op feestelijke wijze stilgestaan bij het feit dat de huidige penningmeester een kwart eeuw als bestuurslid aan de vereniging verbonden is. bewoners en gemeente vertegenwoordi gers tot overeenstemming komen. Voor de bouw van de 114 woningen tussen de Kanaalstraat, President Krugerstraat en Oranjestraat, is de aangevraagde „goed en goedkoop” subsidie afgewezen omdat de plannen in een te ver gevorderd stadi um waren om nog een inspraakprocedure te starten. Tijdens de woensdagavond gehouden commissievergadering voor Volkshuis vesting werd bekend dat in de tweede helft van oktober met de bouw van de 144 woningen begonnen wordt. Voor de 21 woningwetwoningen die eveneens in oud IJmuiden gebouwd worden zijn tijdens de meer dan 50 jaar modeschoenen Op 27 september 1979 zijn ingeschreven ter Griffie der Arr.rechtbank te Haar lem in het huwelijksgoede renregister onder nummer 8767-1979 de huwelijks voorwaarden opgemaakt staande huwelijk door de echtelieden Gerardus Hes- sel Gerritsma en Cornelia Johanna Maria Gaarthuis, beiden wonende te IJmui den aan de Willebrord- straat 19, blijkens akte wij ziging huwelijksvoorwaar den, 19 september 1979 voor de te Velsen stand plaats hebbende notaris K. W. Roeda verleden. K. W. Roeda, notaris Wilhelmus Gerardus Francois van Ewijk, wonende te Krommenie, gemeente Zaanstad, Marslaan 9, uitgesproken 11 september 1979, curatrice mr. M. Meer- man-Padt te Zaandam. Dag- of avondlessen, aanv. volg. week. Aanmel den deze week. Prospectus op aanvraag. Stolbergstraat 10 (einde Tempeliersstraat). Haar lem. Tel. 023-321895. Last van kakkerlakken, vlooien e.a. ongedierte. Preventa - on- gediertebestrijding. 02274- 3196. Dit bleek uit een gesprek dat woensdag middag plaatsvond tussen een bewoners delegatie van oud IJmuiden, twee leden van de ministeriële commissie Goed en Goedkoop en hoofden van gemeentelijke diensten. Het gesprek is volgens de bewo nersdelegatie positief verlopen. De subsi die „goed en goedkoop”, die door het wijkkommitee is aangevraagd, wordt ver leend als de bouw van nieuwe woningen langs een inspraakprocedure geschiedt. Het rijk verleent in eerste instantie een bedrag van 500 gulden per woning om de inspraak mogelijk te maken. Deze subsi die voor inspraakkosten zal naar alle waarschijnlijkheid verleend worden, mits VELSEN. Jan van den Berg (fluit), Henri Gouder de Beauregard (hobo), Jacques Meertens (klarinet), Paul Csonka (fagot) en Jeroen Vermeulen (hoorn) bezetten in het dagelijks leven eerste lessenaars in het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Teneinde het vele symfonische werk, dat zij en hun collega’s in dat verband verrichten, wat kamermuzikaal tegenwicht te kunnen bieden, richtten zij enige jaren geleden het Reicha-Kwintet op, welke naam later werd gewijzigd in Bourdon Kwintet. Dit ensemble, dat zich in onze contreien geregeld laat horen, presenteerde zich gisteravond onder auspiciën van de Vélser Kunstkring „Voor Allen" in het Noordelijk Koetshuis van landgoed „Beeckesteijn". Frontale botsing Op de Groenelaan in Beverwijk is woensdagmiddag om streeks kwart over vijf een 21-jarige Be- verwijker met zijn auto frontaal op een tegemoetkomende-politieauto gebotst. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Persoonlijk letsel bleef beperkt tot een bloedneus van een zeventienjarig meisje, dat bij de Beverwijker in de auto zat. Vrachtautodiefstal In de nacht van maandag op dinsdag is op het veilingter- rein aan de Parallelweg in Beverwijk een oude vrachtauto gestolen. De wagen, die uitsluitend op het terrein werd gebruikt, is eigendom van een groothandelaars uit Beverwijk. Betonplaten Twintig betonplaten met een waarde van 250 gulden per stuk zijn in de nacht van dinsdag op woensdag van het industrieterrein in Heemskerk gestolen. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbekenden in de Vlin- derschool aan de Duitslandlaan in Heems kerk een chaos aangericht. In verschillen de klaslokalen is met boeken, schriften en andere leermiddelen gegooid. Gen. Cronjéstraat 31 - Tel. 253630 Haarlem Neem een regionaal dagblad. Dat houdt u van plaatselijke dingen op de hoogte: Zonder het wereld- en landelijk nieuws tekort te doen. In feite is een regionale krant een dubbele krant. Met ook het nieuws waar u dagelijks mee te maken heeft. (Aankruisen wat gewenst wordt) Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaal abonnement. IJmuider Courant Beverwijkse Courant Reparatie binnen 48 uur service -314181 5 oktober 19.30 uur Kennemerhal Okker -Tanner van Riebeecklaan, Borg -Gullikson Haarlem Gevolgd door een 8 game preset dubbel.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6