Herfstflora I Alkmaars Ontzet schrijvende lezers N I 19.00 uur ULTÏ Indoor-Friesland prijswinnaars j Spaarne 86 Haarlem T(r)ips puzzel van de week Veilt 8,9,10 en 11 oktober, steeds om Taptoe-Ahoy „Felikat” Kijkdagen zaterdag 6 en zondag 7 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Jr.’. Stadhuis Amsterdam Kunstijsbaan is éven tussenf Streekplan 19 7 9 OKTOBER VARIA VRIJDAG 5 10 J id Belangrijke mededeling aan alle notarissen, deurwaarders en particuliere inbrengers: voor onze jubileumveiling in november 1979, zullen GEEN inbrengkosten worden berekend. Kontaktadressen voor inbrengers: Spaame 86, Haarlem (023) 32 17 30 Oude Groenmarkt 12, Haarlem (023) 32 20 08 Spiegelgracht 21, Amsterdam (020) 23 31 27 enkele bijzonder fraaie Perzische tapijten, uiterst fraaie klokken, Ten overstaan van Gerechtsdeurwaarder C. Boeder. een belangrijke kollektie hollandse antieke meubelen, schilderijen, gouden en zilveren juwelen Veilingdirektie Joh. J.Ph. van der Tak. curiosa, rariteiten en verzamelaars- objekten. c=> i Q Veilinghuis ’De Damiaatjes’ &A) m 65 ra; 67 pee; 68 Ate; 70 ven; 71 run; 74 on; 75 ma. Volgens ons is deze besluitvorming van groot belang en dient die weloverwogen, goed onderbouwd en helder en duidelijk te zijn, om zo een verantwoorde uitwer king van het gekozen model in een streek plan mogelijk te maken. Dit is van belang zowel voor de bevolking (insprekers!) als voor politici zelf en ambtenaren. Wij be twijfelen of een gedachtewisseling uitslui tend in de kommissie van onderzoek in de korte tijd die hiervoor beschikbaar is, bovendien kort op de hoorzittingen, aan de genoemde kriteria voor een goede be sluitvorming zal kunnen voldoen. Wij me nen dat het bezwaar van een streekplan- vaststelling na de verkiezingen (in april dus) in dit geval niet opweegt tegen het bezwaar dat wij zien in een procedurever- korting. Tenslotte: wanneer wij over een onderwerp als het onderhavige diskussië- ren en proberen besluitvorming te beïn vloeden, dan gaat het om wat in onze opvattingen de beste te volgen gedragslijn is m.b.t. het onderwerp in kwestie. Wij althans menen daarvoor ook gekozen te zijn. Wanneer wij stellen ons zorgen te maken over bijv, het tot z’n recht komen van inspraak, dan bedoelen we dat ook. tenperiode zou worden opgeschoven. Dit is echter om een aantal redenen geen bespreekbaar voorstel. Het eerder vast stellen van het streekplan, nl. in januari, zoals voorgesteld (en aangenomen) werd, betekent dat de procedure in de tijd be kort moet worden. Ruimte hiervoor kan alleen gevonden worden door in de eerste fase van de procedure, nl. wanneer de beslissing genomen moet worden over wélk ontwikkelingsmodel wij voor Noord- Kennemerland voorstaan, d.w.z. in de herfst van 1980, de besluitvormingster- mijn drastisch te bekorten en daardoor zelfs van karakter te doen veranderen. En dan is dat geen politiek-taktische ma- noevre om een politiek aantrekkelijke vertraging te bewerkstelligen (waarvan ik het niet-bestaan overigens net aangetoond „ER even tussen UIT' is een rubriek met t(r)ips voor onze lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen heb), laat staan om straks meer kans te heben op een kollegezetel. Wij zouden daar zelf nooit op gekomen zijn. Daarvoor zijn waarachtig wel betere en duidelijker methoden. Valeriuslaan 18, Driehuis; 15: Mw. C. L. Loonen-Karskens, Wagenweg 21, Haar lem; 15: Mw. A. E. Visser-Drijver, Ko- ningsdam 73, Limmen; 10: W. Duveen p/ a Kleverparkweg 61 zw. Haarlem; 10: Mw. A. v. d. Wal, Gijzenveltplantsoen 181, IJmuiden. INA KLAASEN lid van Provinciale Staten van Noord-Holland voor D’66 A. W. VAN EDEN, Lisse. E. J. ZEEGERS, Bloemendaal O L rel; 47 kaaiman; 48 gal; 49 roestig; 53 dat; 56 clear: 58 vrees; 60 okapi; 62 br; 64 urn; 25: Zr. Dolorosa van Berkel, Boeken- roodeweg 9, Aerdenhout; 25: I. Sliggers, Maandagmorgen om 9 uur reeds begint in ALKMAAR de jaarlijkse 8-oktobervie- ring ter herdenking van de bevrijding van de Spaanse bezetting in 1573. De organise rende vereniging heeft naast de traditio nele allegorische optocht ringrijderijen en popconcerten, op het programma staan. De dag wordt besloten met een taptoe en vuurwerk. In het kader van deze viering is op zaterdag 6 en zondag 7 oktober een „Antiekade” ingericht in de Veilinghal van Alkmaar. De openingsuren zijn zater dag van 14 tot 22 uur en zondag van 10 tot 18 uur. PUZZEL NUMMER 40 Horizontaal: 1 Hij weet van planten geen lor af. Toch kan hij ze hierin vinden; 4 Als ’t soms vlak voor je ogen draait, kan je die groep mensen zien; 8 Zwemt er ook een otter in dat water?; 9 Ida nam die nare om haar te dienen; 10 Die steen heb ik nodig voor die vorm van kunst; 12 Het is vaak nul, maar soms kan hij geweldig uitbarsten; 13 Dat beest brengt zijn rente wel op; 14 Geef de arme boter, dan weet hij wat voor weer het wordt; 16 Hoor hem ’s prevelen over kwijtraken; 17 Is Norma de hoofdfiguur in dat boek?; 20 Ik vind niets dan roet op deze vlakte; 23 Als er ’n verkorte heilige in de war raakt, is het een vogel; 24 Neem het dier mee, dat is een uitstekend middel; 25 Als de big een ut eet, wordt het regenachtig; 26 En ratelen dat het ding doet bij het laten zakken; 27 Gé is er net niet voor. Vertikaal: 1 Met wat meer lof is het meer de vorm betreffende; 2 Tom rent zo ongeveer; 3 De eerste voor een zangnoot is een veel gebruikte maat; 4 Als Gé in het ven springt, kan hij met een bezem strij ken; 5 Heeft die leest zo’n handvat?; 6 Toen Ria at, kwam er een prachtige hoofdtooi tevoorschijn; 7 Toen de nar de riem greep, kon hij de ruimte verkennen; 9 En vader kan, als het in de war raakt, hard dreunen; 11 Hij ondervond bij de sport zijn eerste tegenvaller; 14 Ella zong in het bad een romantisch lied; 15 Ik zie Als schaatsenthousiast en belastingbe taler ben ik zeer verontwaardigd over het bouwschandaal inzake de Haarlemse kunstijsbaan. Wil men een dakkapel op zijn huis zetten, dan staat Bouw- en Wo ningtoezicht je van het begin tot eind op de vingers te kijken. Bij dit miljoenenpro ject is dat kennelijk niet gebeurd. Een bouwer probeert tegen zo laag mogelijke kosten een produkt te leveren en de op drachtgever moet er daarbij op toezien niet te worden bestolen. De gemeente Haarlem heeft hier gefaald. De vraag mag nu niet door de wethouder worden gesteld of een ijsbaan wel rendabel is; een schouwburg, een honkbalstadion of een profvoetbalclub zijn dat ook niet. De ge meente is het tegenover de belastingbeta lers, de gulle gevers bij de inzamelingsac tie, maar vooral tegenover de mensen van het eerste uur van de stichting Ijsbaan Kennemerland verplicht het algehele her stel van de ijsbaan’’ terstond ter hand te nemen, zonder te wachten op het uitstel van het juridische steekspel wie dat nu wel moet betalen. De oevers van de Amstel, de rivier waaraan Amsterdam zijn bestaan te dan ken heeft, vragen om een dergelijke voor name bestemming. Binnen het stads grondgebied aan de westelijke oever, de Amsteldijk, noordelijk van de vroegere In de krant van 25 september j.l. wordt aandacht besteed aan de op 21 september in de provinciale kommissie voor ruimte lijke ordening gevoerde diskussie m.b.t. een voorgestelde procedurewijziging voor het streekplan Noord-Kennemerland (on der de kop: Besluitvoering „over de ver kiezingen heen”). Het daar gestelde is voor mij reden te reageren, dit ook na mens mijn fraktii- en kommissiegenoot Dick van Leeuwen. Waarom werd een procedurewijziging voorgesteld? Volgens het oorspronkelijke schema zou het streekplan vastgesteld worden in april 1982, d.w.z. „over de verkiezingen heen”, maar wél door de dan nog zitting hebben de „oude” staten, die nl. tot juni in funktie blijven. Het nemen van belangrijke beslis singen op een moment dat de kaarten al anders geschud zijn, maar nog niet neer gelegd, wordt van verschillende kanten, ook van de kant van D’66, als niet gewenst ervaren. Vandaar dat voorgesteld werd het moment van vaststelling te verplaat sen naar januari, d.w.z. naar vóór de ver kiezingen. Let wel, besluitvorming „over de verkiezingen heen”, in de zin van streekplanvaststelling door de staten in een nieuwe, andere samenstelling, dus na juni 1982, was niet aan de orde. Met een dergelijke gang van zaken hadden wij bijv, te maken bij het streekplan Amster- dam-Noordzeekanaalgebied, waar de sa menstelling van de staten bij de vaststel ling van het streekplan (juni 1979) een andere was dan ten tijde van de behande ling van de Nota van Uitgangspunten. Een dergelijke, door verkiezingen gespleten besluitvorming zal niet uitblinken door samenhang en helderheid, en frustraties opleveren bij politici, ambtenaren en be volking, hetgeen we dan ook hebben kun nen konstateren. Waar in het betreffende artikel gesteld wordt dat D’66 baat zou hebben bij het „over de verkiezingen heen tillen” van de streekplanvaststelling, om dat D’66 dan met een (ongetwijfeld) grote re fraktie in de staten zou zitten, zou dit pas een enigszins zinnige redenering zijn als de vaststelling niet in april, maar na juni ’82 zou geschieden. Omdat deze vast stelling echter slechts één van de schakels in het besluitvormingsproces is, zou deze redenering pas werkelijk opgaan als de gehele besluitvorming tot de volgende sta- Oplossing puzzel nummer 39 Horizontaal: 1 minimum; 7 astraal; 13 ode; 14 etalage; 16 die; 17 noest; 19 lor; 20 eerst; 22 da; 23 baron; 25 le; 26 ale; 28 dar; 29 nuf; 31 Spa; 33 ia; 34 balie; 35 rob; 37 on; 38 Namen; 40 akkoord; 42 tol; 44 t.a.t.; 45 asperge; 48 gesar; 50 at; 51 gei; 52 radar; 54 a.o.; 55 NEC; 57 lev; 59 aal; 60 ole; 61 l.b.; 63 fruit; 65 r.k.; 66 opera; 69 Erm; 70 vaart; 72 e.e.a.; 73 toename; 76 pui;d 77 nergens; 78 Nanking. Vertikaal: 1 mondain; 2 ido; 3 Neede; 4 met; 5 ut; 6 malaria; 7 Aaron; 8 s.g.; 9 T.E.E.; 10 adres; 11 ais; 12 Letland; 15 lor; 18 s.a.; 21 el; 23 bal; 24 nurks; 27 laatste; 28 dan; 30 fok; 32 portaal; 34 beleg; 36 boter; 39 mop; 41 Ó.A.S.; 43 ogief; 45 aandoen; 46 j Duitsland nemen deel aan het concours, dat zaterdag van 11 tot 17 uur en zondag van 12.30 tot 17 uur duurt. Wie dit jaar vijftig is geworden of de halve eeuw alsnog volmaakt, kan zater dag 6 oktober in het Brabantse OOSTER- HOUT een Abrahamdag meemaken. Kalfjeslaan zou de stad dan een strook van haar Amstelpark dienen prijs te ge ven. Als dépendance zou het meer stad- weerts gelegen 18de-eeuwse huis „Amstel- rust” met 2,5 ha park na het overlijden van de laatste bewoner in november 1978 leegstaand kunnen dienen. Mocht dit niet mogelijk zijn moet een plek dichterbij het centrum gevonden worden. Sinds Am sterdam zijn stadhuis verkocht heeft, gaat de zaak zowel hem als Den Haag aan. Indien een uiterst delicate zaak, waarin de hoofdstad als verstrikt lijkt aldus tot een oplossing zou komen, mag verwacht wor den dat dit ook instemming zou hebben van H. M. de Koningin. En Amsterdam zou dan niet alleen zijn trotse stadhuis terug krijgen, maar de fraaie zuidelijke begrenzing die de Amstelis, zou haar thans nog grotendeels ongerept aanzien behouden. Voor de tweeën vijftigste keer is van vrijdag 5 tot en met maandag 8 oktober in ST. OEDENRODE (noordelijk van Eind hoven). de vak- en handelsbeurs voor de klompenindustrie. De beurs duurt alle vier dagen van 10 tot 18 uur en wordt verlevendigd met demonstraties klompen maken. BAKEL (oostelijk van Helmond) gaat een „Tiroler festijn” vieren. Zaterdag 6 oktober kan men ’s avonds in de feesthal twee blaaskapellen beluisteren en zondag 7 oktober om 12 uur kan men er op Tiroler wijze „Frühschoppen” op de klanken van drie muziekkorpsen. Het gemengd koor „De Klokkengie ters” uit Aarle Rixtel (noordelijk van Hel mond) houdt ter gelegenheid van zijn tachtigjarig bestaan in het weekeinde van 6 en 7 oktober een internationaal zangcon- cours in zaal Kersten in AARLE RIXTEL. Negenendertig koren uit Nederland en IIIIIIIIIU: lllllllllr „Het stadhuis staat op de Dam”, dat is al jarenlang de leus van een groep Amster dammers met liefde voor hun stad. Iedere stad met enig begrip voor haar glorierijk verleden zou de tijdelijke omstandighe den die in het begin van de vorige eeuw er toe geleid hebben dat de schepping van Jacob van Campen de bestemming van paleis voor het staatshoofd kreeg, al lang hebben teruggedraaid en zich althans voor het representatieve gedeelte van haar bestuur opnieuw gevestigd hebben in het oude stadhuis. Dit onder handha ving van het Prinsenhof aan de O.Z. Voor burgwal met mogelijke decentralisatie en eventueel verdere aan de eisen des tijds aangepaste veranderingen. Amsterdam zou het huidige „paleis”, dat in de jaren 50 of 60 aan het Rijk verkocht is geworden voor 10 miljoen gulden terug moeten ko pen. Ten behoeve van de grondwettelijk vastgelegde minimale verblijfsperiode aan het Hoofd van de Staat van 1 week in de hoofdstad, zou elders in Amsterdam een passende behuizing elders gebouwd dienen te worden. De bloemen- en kunsttentoonstelling „Herfstflora” in het Singer museum in LAREN vindt dit jaar plaats van vrijdag 5 tot en met zondag 14 oktober. De bloemen- arrangementen zijn deze keer geïnspi reerd op het thema/boeken. Er zijn behal ve bloemen, schilderijen, aquarellen, teke ningen, zeefdrukken, plastieken, edel- smeedwerk en naaldtableaus te zien. De stichting „Gooisch Natuurreservaat”, de vereniging tot behoud van natuurmonu menten in Nederland en het instituut voor natuurbeschermingseducatie presenteren een heidetuin. Openingsuren: 10 tot 22 uur (14/10 10 tot 17 uur). iiiiimiiiiiimiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimimiiim door de ramen die rivier; 16 Bij het stem men hield ik dit net over; 18 M’n dog in de war in dat deel van de rivier; 19 Geef mij negen voor die Gelderse stad; 21 Als die zangnoot in de Eem valt, komt er een meisje uit; 22 Toen Ed het dal binnenging, ontdekte hij een zuidvrucht; 23 Als An in de war raakt, kan ze meppen; 25 De abt gebruikt een slaghout. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: DAMIATE PERS B.V., POSTBUS 18, 1970 AA IJMUIDEN. Drie dagen topsport op internationaal niveau zijn op de jaarlijkse hippische In door-Friesland te beleven. Dan kan ge beuren van donderdag 11 tot en met zater dag 13 oktober in de Friesland-hal in LEEUWARDEN. Op het uitgebreide roos ter staan onder meer internationale springwedstrijden met verschillende pro minente ruiters uit acht landen, fraaie tuigpaardenrubrieken met het accent op het edele Friese ras, wervelende shows met ruiters en ponyverenigingen en inte ressante springconcoursen voor pony-rui- ters. Programma-indeling: donderdag 11 ok tober 13.00-18.00 uur; 19.00-23.00 uur. Vrij dag 12 oktober: 15.30-24.00 uur. Zaterdag 13 oktober: 10.00-18.00 uur; 19.00-24.00 uur. Toegangsprijzen: donderdag gratis; vrijdag: 17,50; zaterdag 10,-; zaterdag avond 25,-; passe-partout 40,-; kinde ren t/m 14 jaar en 65+-ers (op vertoon van kaart a.d. kassa) half geld. Als op zaterdag 6 oktober de eerste muzikale klanken in sportpaleis Ahoy’ te ROTTERDAM worden rondgestrooid, dan betekent dit dat het eerste lustrum van Taptoe Rotterdam Ahoy’ een feit is. Vijf jaar terug namen het sportpaleis en het bestuur van het tamboers- en trompet terkorps Ahoy het initiatief voor een grootse indoor-taptoe en die eerste keer bleek uit de publieke belangstelling direkt reeds dat in een behoefte werd voorzien. Zeshonderd vijf tig medewerkers zullen morgen hun beste beentje voorzetten, al leen al uit Nederland zijn de beste orkes ten aangetrokken zoals De Marinierska- pel de Beatrix-Band uit Hilversum, Julia na uit Amersfoort en vanzelfsprekend Ahoy uit Rotterdam. Voor het eerst in de geschiedenis van deze taptoe zullen twee buitenlandse orkesten deelnemen. Dit zijn de Hoechster Schloss Garde uit Frankfurt en het Belgische orkest Wik uit Oostende. Voor een intermezzo zorgt het Dordtse showpeloton The Seven Source. Uit de voorverkoop, blijkt dat de meeste belangstelling gericht is op de avondvoor stelling (20.00 uur), die reeds aardig begint vol te lopen. Voor de middagvoorstelling (14.00 uur) zijn er nog in ruime mate kaarten te verkrijgen. De toegangsprijs bedraagt 9 voor volwassenen. Juist met het oog op de gedachte dat deze taptoe geschikt is voor het hele gezin, zijn er speciale jeugdprijzen, die tevens voor 65+-ers gelden. Deze categorieën betalen slechts 5. Vorig jaar genoten tienduizend bezoekers van dit schouwspel. Zaterdag worden er nog meer verwacht. In de Julianahal/Margriethal op het Jaarbeursterrein te UTRECHT wordt van 5 tot en met 7 oktober voor de 28e keer de nationale jongerdierententoonstelling van sier- en watervogels, hoenders, pelsdie ren, duiven en kattentoonstelling „Feli kat" gehouden. De tentoonstellingen zijn geopend vrij dag tot 10 uur, zaterdag en zondag van 10 tot 5 uur. Toegangsprijs bedraagt 5. llllllllOlllllltólllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim 5 9 10 12 he 20 23 25 26 ,27

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11