Twee kandidaten voor Kamerleden NSF WIL voorzittersfunctie in actie SPONSOR CODE van voetbalbond Heerenveen zet trainer buiten Amateurelftal stort in tegen Israel: 34 Ruud Geels in het gips toto-lorto Waterpoloteam speelt sterk Partij Timman weer afgebroken Treytel een wedstrijd geschorst tegen NOC Aztecs gelijk bij Den Bosch Napoli verder Bezoekersrecord tenniscircuit i? VOORSPRONG VAN 3-0 KWIJTGERAAKT 22 23 SPORT OKTOBER 19 7 9 VRIJDAG 5 1 J 023- Ook Tanner op nul punten ■fr ü- Roscoe Tanner niet in vorm I wed- JAN BLIJBOOM JAN PREENEN KNVB-voorzitter Wim Meuleman: na 14 jaar weg. Ie fo- i bor- iandel arlaan open- >nder- ifferte. istraat Tel. 7 6 4 4 2 1 0 Tanner is in ieder geval al kansloos voor de hoofdprijs van 120.000 gulden. Daar voor was donderdagavond in Goirle Ed die Dibbs verantwoordelijk. In drie sets overbrugde hij het verschil van zeven „De Nota” zei Van Zijll, „is ondui delijk. Dat is ons grootste bezwaar. Wij vinden dat een regulering de 4 2 1 0 0 2 1 1 0 1 2 4 8 6 3 1 Stand 1. en 2. Gullikson en Borg 2-4; 3. Dibbs 3-4; 4. Tanner 2-0; 5. Okker 3-0. (Van onze sportredactie) ZEIST. Voor de opvolging van Wim Meuleman als voorzitter van de KNVB zijn twee kandidaten gesteld. Door het sectiebestuur betaald voetbal is Cor van Rijn, voorzitter van Sparta, voorgedra gen en door het amateurvoetbal Jo van Marie, de huidige voorzitter van het sec tiebestuur amateurvoetbal. DEN BOSCH. Los Angeles Aztecs heeft in Den Bosch met 2-2 gelijk gespeeld tegen de plaatselijke eerste divisieclub. Bij rust was de stand nog 0-0. In de 58ste minuut scoorde Adriaanse 1-0. In de 70e minuut werd het gelijk door Jones, die tien seconden eerder als invaller het veld betrad. Negen minuten voor tijd maakte Aichorn er 2-1 van. Johan Cruijff bepaal de een minuut later de eindstand op 2-2. Er waren 5000 toeschouwers. HEERENVEEN. Jan Teunissen van de eerste divisieclub Heerenveen is na Cor Brom (Ajax) en Spitz Kohn (Twente) de derde trainer in het betaalde voetbal, die dit seizoen tussentijds zijn club verlaat. Het clubbestuur van Heerenveen liet per communique weten dat „op grond van meningsverschillen over het functioneren van betaald voetbal in Heerenveen trainer en bestuur besloten hadden uit elkaar te gaan.” Jan Teunissen was twee en een half jaar in dienst van Heerenveen. Het trainersschap bij de Friese club wordt voorlopig waargenomen door zijn assis tent Hylke Kerkstra. ATHENE (ANP). De Italiaanse club Napoli heeft zich donderdag in Athene gekwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Napoli verloor de return tegen Olympiakos met 1-0 door een'doelpunt van Karavitis. Na poli won twee weken geleden op eigen veld met 2-0. In het dinsdag in brand gestoken stadion van Olympiakos waren donderdag 30.000 toeschouwers. Dynamo Boekarest won met 9-0 bij Al- kis Larnaca op Cyprus. De Roemenen hadden de eerste wedstrijd op eigen veld met 3-0 gewonnen. RIO DE JANEIRO (ANP). De Brazi liaan Jaime Sunye heeft gisteren tijdens het interzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro de Hongaarse favoriet Lajos Por- tisch verslagen. De partij was een dag eerder afgebroken. Toen Portisch bij de hervatting zag dat Sunye de winnende voortzetting ook inderdaad onder cou vert had afgegeven besloot hij niet ver der te spelen en zijn 22-jarige titelloze tegenstander te feliciteren. 23-10 16-14 20-13 20-21 11-17 15-17 9-22 1. 2. 3. 4. :aam- 10 na letse- >rbou- aan- 43125 luren, tig miljoen per jaar voor de sport in alle geledingen droog te leggen. Dat bedrag is vergelijkbaar met wat hij jaarlijks aan steun uit lotto- toto en subsidie komt. Wanneer dat zou op houden, zou men de reacties eens moeten horen. Het plan van de minis ter is een bedreiging voor de sport, voor vier miljoen Nederlanders”. De NSF stelt in zijn brief aan de minister dat sportsponsering en re clame een maatschappelijke realiteit vormen, dat de sportsponsering het mogelijk heeft gemaakt de sportont wikkeling bij te houden en de weg tot deelneming aan het internationale sportverkeer heeft opengehouden. De uitslagen van de zevende en achtste ron de, alsmede de resultaten van de eerder afge broken partijen van het interzonale schaak toernooi voor dames in Rio de Janeiro, zijn: Vorig jaar bedroeg het totale aantal belangstellenden 17.000 en was van uitverkochte hallen geen sprake. Steur: „Dit jaar hebben we de maxi male capaciteit kunnen en moeten benutten. De belangstelling is onge looflijk. De mensen reageren ook veel enthousiaster. Woensdag kwam er in Ede een kapper naar me toe die 10.000 gulden bood om het haar van Borg te mogen knippen. Of we dat even wilden regelen. Borg voelde er echter niets voor. Hij vond het nog geen tijd voor de kapper. Verder maakte 'ik het vanavond in Goirle mee dat mensen 150 gulden neerleg den op de zwarte markt. Anders is zoiets alleen het geval op Wimbledon maar kennelijk zijn die toestanden ook al overgeslagen naar ons toer nooi.” (Van onze sportredactie) GOIRLE. Hoewel dit jaar in zes in plaats van acht plaatsen wordt gespeeld, trekt het prof-tenniscircuit deze week een recordaantal toe schouwers. Tot nu toe zorgde het evenement in Groningen (2500 bezoe kers), Ede (3000) en Goirle (3000) voor volle hallen, zodat Frans Steur, een van de organisatoren, optimistisch vooruitblikt: „Ik verwacht dat die tendens zich ook in Haarlem en Hui zen voortzet. Dan komen we voor zondag al aan 15.500 toeschouwers. We mogen er dan van uitgaan dat we zondag met de finale in Rotterdam de grens van 20.000 zullen passeren.” (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De fracties van PvdA, CDA, VVD en D’66 in de Tweede Kamer willen dat het Neder lands Olympisch Comité afziet van zijn plan om vertegenwoordigers aan de Olympische Spelen te verbie den volgend jaar in Moskou politiek te bedrijven. De kamerleden zullen vandaag aan de regering vragen het NOC tot intrekking van de plannen te bewegen. Voorts willen zij van de regering weten hoe de rechtspositie van de deelnemers is, die weigeren een verklaring zoals het NOC wil te tekenen. De deelnemers aan de Olympische Spelen moeten vooraf aan het NOC verklaren, dat zij niet zullen deelne men aan politieke demonstraties en geen bezoeken zullen afleggen aan dissidenten. (Van onze sportredactie) EMMEN. „Door enorme stommitei ten hebben we deze wedstrijd uit handen gegeven. Als je tien minuten na de rust met 3-0 voor staat en dat weet vast te houden tot de 20e minuut, dan mag het natuurlijk nooit gebeuren dat je uiteinde lijk nog met 34 verliest”. Dit was de mismoedigde reactie van bondscoach Arie de Vroet op het teleurstellende ver loop van de wedstrijd die het nationaal amateurelftal gisteravond in Emmen te gen Israel speelde voor het Olympische kwalificatietoernooi, dat België en Span je inmiddels al in de volgende ronde (een halve competitie tegen Frankrijk om één plaats) heeft gebracht. Onder meer omdat een aantal snelle banen is verdwenen (zo deed Forest Hills, nu Flushing Meadow, het gras de deur uit en ruilde het in voor het langzamere gravel) kwam Tanner in de loop der jaren Arie de Vroet: „Dit had natuurlijk nooit mo- echter tot de conclusie dat hij wel veelzij- gen gebeuren Drie jaar geleden had Tanner voor het eerst succes op gravel en demonstreerde hij zijn vooruitgang onder ander aan Ed die Dibbs, een van de verliezers op Tan ners weg naar de toernooizege in Cincin nati!. Diezelfde Dibbs bleek donderdag avond echter een lastige hindernis. In de eerste set kon Tanner de winst nog in de verlenging naar zich toe trekken, maar daarna was hij kansloos en won Dibbs met 6-2 en 6-3. Tanner, die vooral veel vojley's zag mislukken, merkte in zijn nabeschouwing op: „Ik had veel te veel moeite met mijn timing, maar wat heb ik er aan gehad? Niets toch. Nee, ik heb slecht gespeeld en onnodige fouten ge maakt". Dibbs schreef zijn overwinning groten deels toe aan de „langzame baan” en kondigde aan dat hij van zijn vrije vrijdag een echte rustdag zou maken: „Ik heb geen behoefte om dan te gaan trainen. Daarvoor ben ik veel te moe”. Voor Dibbs wordt het sleutelduel van het toernooi zaterdag in Huizen afgewerkt als hij zijn concurrent voor een plaats in de finale, Tim Gullikson, ontmoet. Aange nomen mag worden dat de tweede halve- finalist Bjprn Borg zal heten. Donderdag avond gaf de Zweedse Monegask Tom Okker in ieder geval geen schijn van kans om revanche te nemen voor de nederlaag die de Nederlander in de kwartfinale op Wimbledon tegen Borg heeft geleden. In juni werden Okker in drie sets niet meer dan zes games gegund. Dit keer speelde Borg het spel in zoverre mee dat Okker in twee sets nog altijd vijf games kreeg: 2-6, 3-6. plaatsen op de wereldranglijst (Tanner staat als 4e geklasseerd) door met 6-7, 6-2, 6-3 te winnen. Dibbs, qua populariteit een van de onopvallendste miljonairs onder de tennisprofs (en dat terwijl hij vorig jaar wel degelijk goed was voor zo’n slor dige 1,2 miljoen gulden aan „officieel” prijzengeld) profiteerde volledig van het trage tempo dat de baan de spelers oplegde. Daarnaast kon Tanner niet duidelijk maken dat hij vooral het laatste jaar zo veel heeft bijgeleerd. Vooral aan Dennis Relston, Wimbledon-finalist in 1966, heeft hij het te danken gehad dat hij van de sub top is gepromoveerd naar de absolute top. In dit milieu heeft hij zich in eerste instantie krachtig voorgesteld op Wimble don, waar hij er in slaagde om het anders zo perfect werkende koelsysteem van Borg te laten uitvallen en de Zweed in de finale bijna met verlies te confronteren. Vervolgens wist hij Borg tijdens het toer nooi van Flushing Meadow wel degelijk achter zich te houden. Tanner: „Relston heeft ervoor gezorgd dat ik me mentaal en lichamelijk een stuk beter ben gaan voe len. Bovendien zorgde hij ervoor dat ik niet verslap. Ik ben van nature lui, maar dank zij Relston blijf ik constant bij de les. Ik beweeg nu ook beter mijn grounsstro- kes zijn vooruitgegaan, wat trouwens niet? Ik kan me beter concentreren, ik kan meer geduld opbrengen, ik wind me niet meer op over een misser”. Dat zei Tanner vóór de wedstrijd. Tij dens de tweekamp met Dibbs bleek Tan ner weer op het oude peil teruggekeerd en was hij weer de speler, die als 16-jarige lak had aan de adviezen van zijn trainers. „Toen wilde ik alleen maar zo hard moge lijk serveren. Als de training er op zat pakte ik een emmer ballen en ging ik er weer op los staan rammen”. 8- 2 9- 5 5- 9 I 5-11 1 Wat wil de NSF dan, uitgaande van het feit dat reclameborden, sponsor- namen en shirtreclame de hete han gijzers zijn. De NSF wil een sponsor code met: a. vaste bordenreclame, op een contractbasis van tenminste een jaar, b. afspraken van te voren over re- clame-uitingen bij evenementen, c. shirtreclame mits niet overheersend binnen de regels van de betreffende bond toestaan, d. koppeling van verenigingsnaam aanvaarden aan de sponsornaam bij een contract van tenminste drie jaar, e. instelling van een sponsorcode- commissie. De NSF hoopt dat de suggesties voor de minister aanleiding zullen zijn nader overleg te plegen met de grootste organisatie in Nederland die zich bezig houdt met welzijnswerk. integriteit moet waarborgen en ver vuiling dient tegen te gaan. Het stuk van de minister echter is onwerk baar voor alle belanghebbenden, het schept bovendien een mogelijkheid tot naamsvervalsing, wanneer spon- sornamen niet meer zouden mogen worden gebruikt. Ieder kind heeft het recht bij zijn naam te worden genoemd”. DEN HAAG. In Lotto 39 wonnen twee spelers de eerste prijs. De cijfers van Lotto, toto en toto gelijk zijn: Lotto 39: In deze lotto vielen in totaal 41.588 prijzen. Prijzenbedrag 1.642.173,80. Inleg ƒ3.457.208,00. Ie prijs 2 winnaars, die elk bruto 287.380,40 ontvangen. 2e prijs 20 winnaars, die elk bruto ƒ8.210,80 ontvangen. 3e prijs 334 winnaars, die elk bruto 737,50 ontvangen. 4e prijs 12020 winnaars, die elk ƒ27,30 ont vangen. 5e prijs 29212 winnaars, die elk ƒ11,20 ont vangen. Uitslag van toto normaal/systeem no. 39. In deze toto vielen in totaal 165 prijzen. Prij zenbedrag ƒ283.577,85. Inleg 597.006,-. Ie prijs geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat ‘A deel naar de jackpot van week 40. Het overige deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs 7 winnaars, die elk bruto ƒ15.529,20 ontvangen 3e prijs 158 winnaars, die elk 867,40 ont vangen Jackpot bestemd voor week 40 37.810,38. Uitslag van toto-gelijk no. 39. In deze toto vielen in totaal 892 winnaars. Prijzenbedrag ƒ40.887,70. Inleg ƒ73.041,00. le prijs geen winnaar. 2e prijs geen winnaar, reglementair gaat van de le prijs inclusief het aandeel van de nietuitge- keerde 2e prijs een bedrag van 4.800,92 naar de jackpot van week 41. Het overige bedrag wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m de 5e prijs. 3e prijs 10 winnaars, die elk bruto 1.087,20 ontvangen 2e prijs 432 winnaars die elk ƒ31,10 ontvangen. 5e prijs 450 winnaars die elk 26,00 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 41 4 800,92 In de lotto en toto van week 39 vielen in totaal 42.645 prijzen. De NEC-spelers Sije Visser en Frans Koenen, die tot nu toe drie gele kaarten ontvingen, werden respectievelijk drie en vier wedstrijden onvoorwaardelijk ge schorst. Beide spelers kregen ook een boete van 200 gulden. Voorts kreeg de jeugdspeler D. Roelvink van FC Amster dam een schorsing van 3 wedstrijden on voorwaardelijk en een duel voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar opge legd. Manager Ton van Dalen van FC Twente kreeg een boete van 500 gulden. Hij had zich na afloop van de wedstrijd FC Den HaagFC Twente volgens het oordeel van het tuchtcommissie onheus uitgelaten ten opzichte van scheidsrechter. Geurds. Wim Meuleman neemt volgend najaar afscheid als bondsvoorzitter. Hij heeft de ze functie dan veertien jaar bekleed. Vóór die tijd was Meuleman voorzitter van de Surinaamse voetbalbond. In de laatste vergadering van het bonds- bestuur is de opvolging van Meuleman ter sprake gekomen. Volgens Eric Vilé, voor zitter van het sectiebestuur betaald voet bal, is toen afgesproken dat zowel het betaald voetbal als het amateurvoetbal met kandidaten zou komen. Hoewel Vilé toegeeft dat de kandidaat van het ama teurvoetbal Jo van Marie is, wenst hij de kandidatuur van Cor van Rijn te bevesti gen noch te ontkennen. Het is overigens ongebruikelijk, dat het betaald voetbal een voordracht doet. Het amateurvoetbal, dat met ruim 900.000 le den verreweg de grootste sectie binnen de KNVB is, is van mening dat de voorzitter van de voetbalbond uit zijn gelederen dient voor te komen. Vilé daarover: „Dat kan inderdaad een argument zijn, maar daar staat tegenover dat het juist het betaald voetbal is waarnaar de belangstel ling voor de KNVB uitgaat.” In de komende maanden moeten de afgevaardigden van het betaald voetbal en het amateurvoetbal in het bondsbe- stuur tot een compromis komen. Het is de bedoeling, dat de opvolger van Meuleman begin volgend jaar wordt benoemd. Hij kan dan gedurende een half jaar door de scheidende Meuleman worden ingewerkt. dat bondscoach Arie de Vroet met deze zinsnede geconfronteerd zelfs een glimlach wist te ontlokken. Zijn repliek: „We hebben op een afgrijselijk domme manier de deur opengezet. De Israëliërs hoefden nauwelijks moeite te doen om te scoren”. Waarmee weer niet gezegd wil zijn dat Israel de overwinning niet zou hebben verdiend. Want hoewel de spelers twee maal drie kwartier allerminst imponeer den ontwikkelden ze in de laatste 20 minuten toch wel zoveel spirit, tempo versnellingen en effectieve positiewisse lingen, dat Nederland daar geen afdoen de antwoorden op wist te vinden. Opmer kelijk was dat de ineenstorting van het Nederlands elftal zich voltrok nadat Gi deon Damti veruit de beste man in de Israëlische ploeg zich met twee doel punten een produktieve spits had ge toond waarna Arie de Vroet zich genood zaakt voelde Giel van Dam en Ben Heemskerk te vervangen door respectie velijk Martin Toet en Piet Struik. Het leek alsof daarmee de ruggegraat van de nationale ploeg was gebroken. Het zelfvertrouwen bleek nu helemaal ver dwenen en van die algehele ontreddering maakten Itzhak Peretz en wéér Damti gebruik om het onmogelijk geacht tóch mogelijk te maken: de eerste overwinning in deze poule. De overlevingskans van Emanuel Schaffer is met de return nog in het verschiet in ieder geval toegenomen. En Arie de Vroet heeft op de eerstvolgende centrale training voldoende stof voor een herbezinning. (Van onze sportredactie) HVAR. Met enige vrees had het Ne derlands waterpoloteam op het wonder schone eiland Hvar naar het duel met Zweden toegeleefd. Winst immers zou betekenen dat de nationale ploeg redelijk dicht bij de vierde plaats zou komen en dat is immers voor de meeste spelers nog altijd het doel waarop in het Europees kwalificatietoernooi wordt gemikt. Die vrees bleek, achteraf gezien, toch onge grond want met gemotiveerd spel werd Zweden een regelmatige 7-3-nederlaag toegebracht. De overwinning op Zweden was een zege van het collectief. Telde het vroege re nationale team vaak belangrijke sleu telfiguren die in de spelpatronen een vooraanstaaande rol vervulden, nu die ontbreken mikt Ivo Trumbic op een har monisch spelbeeld waarin elke speler even belangrijk is. Steeds weer doet hij op het zonnige Joegoslavische eiland een beroep op de collectiviteit, op het zich ondergeschikt maken aan het team, waarin dan soms en dat verschilt per wedstrijd één of twee spelers komen bovendrijven. Tegen de Zweden, die in de jaren zeven tig nimmer een bedreiging hebben ge vormd voor de nationale ploeg, waren dat bijvoorbeeld Dick Nonnekes en Hans van Zeeland, een debutant, die zelfs in de basis-opstelling verscheen, en een routi nier. In één adem met dit tweetal dient eigenlijk ook Eric Noordegraaf te wor den genoemd; De enige AZC’er die de ploeg nog rijk is. Zij bepaalden in hoofd zaak het spel in het hallenbad van een fraai gelegen hotel. De tussenstanden waren 2-0, 1-1, 2-1 en 2-1. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Van Veer, Noordegraaf, Van Belkum (2), Van Mil en Van Zeeland (2). Voor Zweden scoorden: Andersson, Sternberg en Carlsson. De resultaten van de andere wedstrij den: SpanjeGriekenland 5-2, Frank rijk— Groot-Brittannië 5-3. De stand met achtereenvolgens strijden, punten en doelcijfers: Spanje- 4 Griekenland4 Nederland3 Frankrijk.3 Zweden.3 Bulgarije3 Groot-Brittannië4 Behalve de spelers, die de overwinning begroetten alsof er een wereldcup was veroverd, kon ook Israels bondscoach Emanuel Schaffer zijn geluk niet op. Be grijpelijk als men weet dat deze man door dé matige prestaties van zijn ploeg in de Olympische kwalificatieronde en andere minder goede resultaten zo langzamer hand het vertrouwen had verloren. Hem werd daags vóór het vertrek naar Neder land min of meer te verstaan gegeven dat deze wedstrijd zo ongeveer zijn laatste kans was om te bewijzen dat hij toch in staat mag worden geacht de nationale ploeg de weg naar overwinningen te wijzen. Geen wonder dat de man aanvankelijk met angstig kloppend hart in de dug out de verrichtingen van zijn spelers volgde. Want wat die tegen een eveneens weinig imponerend Nederlands elftal lieten zien, was niet bepaald hoopgevend. Het had er sterk de schijn van dat de korte tijd van voorbereiding de competitie in Israel is pas twee weken aan de gang weleens funest zou kunnen zijn. Want hoewel Is rael een licht overwicht opbouwde en be hield, waren de acties zó weinig doortas tend en doeltreffend dat de Nedérlandse defensie met de goed ingrijpende doel man Gerard Drost, weinig moeite had de verdediging gesloten te houden. Het was dan ook volstrekt in strijd met de waarheid dat bondscoach Emanuel Schaffer zich later in zijn overwinnings roes liet verleiden tot de uitspraak dat Israel al in die eerste helft met een paar doelpunten had moeten voorstaan. Inte gendeel. Hij mocht zich zonder meer ge lukkig prijzen dat de eerste drie kwartier werd afgesloten met een achterstand van slechts 1-0 door een degelijk doelpunt van Giel van Dam die een goed uitge speelde kans naar behoren afrondde. Emanuel Scoffer: „In de rust heb ik de spelers te verstaan gegeven dat ze van mij tien minuten de tijd kregen om zich voor die onproduktieve eerste helft te revancheren”. Maar hoe kwam het dan dat zijn ploeg desondanks binnen tien minuten tegen een hopeloos lijkende ach terstand van 3-0 terecht kwam, waarvoor Bertus Graafland en Ben Heemskerk ver antwoordelijk waren? Een vraag waar de heer Schaffer met een glimlach handig omheen zeilde door op te merken: „Mijn ploeg bleek voldoende enthousiasme te kunnen opbrengen om vanuit zo’n positie tóch terug te komen. Dat is een kenmerk van ons land”. Een nietszeggend antwoord uiteraard, ’*•3**^' De resultaten van de uitgespeelde afgebroken partijen zijn: Sax (Hon)-Bronstein (Arg) 1-0, Sax (Hon)-Shamkovich (Vst) rem., Portisch (Hon)- Sunye (Bra) 0-1, Sunye (Bra)-Hebert (Can) rem., Kagan (Isr)-Hübner (Wdl) 0-1, Vaganian (Sov)- Bronstein (Arg) 1-0, Garcia (Cuba)-Portisch (Hon) 0-1, Hebert (Can)-Garcia (Cuba) 0-1, Ka gan (Isr)-Smejkal (Tsj) rem., Velimirovic (Jsl)- Shamkovich (Vst) 0-1. 1. Hübner (Wdl) 6,5 punten (uit 8 partijen), 2. Petrosjan (Sov. en Vaganian (Sov) ö'/z (uit 8), 4 Portisch (Hon) 5'A (uit 9), 5. Sunye (Bra) 5 uit 7), 6. Balasjov (Sov 4‘A (uit 7), 7. Sax (Hon) 4Vz (uit 8), 8. Ivkov (Jsl) en Smejkal (Tsj) 4 en 1 afg. (uit 8), 10. Torre 3'* (uit 8), 11. Shamkovich (Vst) 3 en 2 afg. (uit 8), 12. Timman (Ned) 2 ‘/z en 2 afg. (uit 8). Miles (Gbr)-Zatoelovskaja (Sov) afg., Cardosó (Bra)-Aleksandria (Sov) 0-1, Polihroniade (Roe)- Lazarevic (Jsl) 1-0, Eretova (Tsj)-Carvajal (Cub) 1-0, Joselini (Sov)-Zatoelovskaja (Sov) 1-0, Car vajal (Cub)-Veroci (Hon) 0-1, Soppe (Arg)-Polih- roniade (Roe) 0-1, Lazarevic (Jsl)-Cardoso (Bra) 1-0, Aleksandria (Sov)-Hund (Odl) 1-0, Koslovs- kaja (Sov)-Borisova (Zwe) 1-0, Jadilkar (Ind)- Crotto (Vst) 0-1, Veroci (Hon)-Soppe (Arg) 1-0, Miles (Gbr)-Jadilkar (India) rem., Fischdick (Wdl)-Miles (Gbr) rem., Crotto (Vst)-Fischdick (Wdl) 1-0, Hund (Odl)-Kozlovskaja (Sov) rem., Borisova (Zwe^Jadilkar'ndia) 0-1, Borisova (Zwe)-Alexandria (Sov) 1-0. De stand aan de op is: 1. Joseliani (Sov) 7 punten (uit 7), 2. Veroci (Hon) 6 (uit 7), 3. Alexan dria (Sov) 6 (uit 8). Jan Timman kon gisteren niets aan zijn magere totaal toevoegen. De partij tegen de Argentijn Luis Bronstein werd op nieuw afgebroken. Er zijn nu 74 zetten gespeeld. Aan de hangpartij tegen Velimi rovic kwam Timman niet eens meer toe. Door een overwinning op de Israëliër Simon Kagan kon de Westduitser Robert Hübner zijn positie op kop verstevigen. AMSTERDAM. De Nederlandse Sport Federatie heeft prompt gerea geerd op de conceptnota van de mi nister van CRM inzake reclame in radio- en televisieuitzendingen. Die reactie vond plaats via een brief aan de minister en door een persconfe rentie, donderdagmiddag in Am sterdam. Dr. W. van Zijll sprak namens zijn sportfederatie en betrok en passant de sponsoring en het vrijwilligers werk in zijn betoog over de concept nota van de minister die reclame raakt. De algemeen secretaris kwam daardoor vrij dicht bij een vergelij king tussen peren en appels. Van Zijll maakte duidelijk dat de NSF niets liever wil dan een regulering via toe passing van sponsorcode en reclame regels in het belang van de vier be trokkenen, de media, het bedrijfsle ven, de sporten de overheid. Kortom een voorkoming van wild groei en een weghakken van uitwas sen. Van Zijll schoof reclame en sponsoring, twee zaken die wel met elkaar verband houden, maar niet onverbrekelijk verbonden zijn, op één hoop. „De nota van de minister dreigt een inkomstenbron van ongeveer zeven- (Van onze sportredactie GOIRLE. Roscoe Tanner, finalist dit jaar op Wimbledon, is tijdens het Nederland se prof-tenniscircuit op hetzelfde niveau aanbeland als Tom Okker. Beide spelers staan na drie avonden nog op nul punten en zullen vanavond in de Kennemerhal in Haarlem in een rechtstreeks duel moeten uitmaken wie van hen de slotdag, zondag in Rotterdam, als toeschouwer zal moeten meemaken. Weliswaar sluit Okker vrijdag de voorronden al af en heeft Tanner dan nog één duel (zaterdagavond in Huizen) voor de boeg, maar aangenomen mag worden dat de in een matige vorm verkerende Ameri kaan dan weinig zal hebben in te brengen tegen favoriet nummer 1 Björn Borg. ZEIST. AZ’67 zal het in het komende weekeinde tegen Vitesse zonder doelman Eddy Treytel moeten doen. De tuchtcom missie van de KNVB legde hem een straf op van één wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 350 gulden nadat er een klacht van scheidsrechter Charles Cor- ver was binnengekomen over uitlatingen van Treytel na afloop van de wedstrijd AZ’67-Ajax. diger moest worden wilde hij niet tot de middenstanders van het tennis gaan behoren. De stand in de „Nederlandse” poule: België4 Spanje5 Israel4 Nederland5 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De aankoop van Ruud Geels dreigt voor Sparta uit te groeien tot een drama. De met veel moeite van Anderlecht losgeweekte spitsspeler klaagde na afloop van het duel FC Twen teSparta opnieuw over pijn aan de achillespees en werd door de Rotterdamse medische staf eens te meer doorverwezen naar de Utrechtse specialist Strikwerda. Deze oordeelde het noodzakelijk om de voet van Geels opnieuw in het gips te zetten. Voorlopig voor drie weken, maar bij Sparta acht men het niet uitgesloten dat daar nog een tweede periode aan dient te worden vastgekoppeld.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23