Han Weel na uitstekende start: ZAALVOETBAL amateurvoetbal IJmuiden uit op overwinning Cor Krab Hooghoudt Wanprestatie ODIN A (Van onze volleybalmedewerker) „Velsen leeft weer” WC Kennemerland Eifler (DEM): met vijf teams in Molentoernooi WEEKAANBIEDING Ill „Angst wegnemen” an >0 99 99 99,- r ALLIBERT WANDSPIEGEL STANLEY SCHAAF H 1204 van 56,-voor42 STALOTON PLAVUIS Dolomiet 20/201 e soort van 72,- m2 voor 45.“ 19 7 9 OKTOBER VRIJDAG 5 24 IZ Redactie: Henk Sprenkelen j" MET WANDVERLICHTING TYPE A41 van 135,- voor m2 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT KOUDENHORN 54-56 Tel. 023-321212 - 322368 ’s maandags gesloten donderdag 's avonds geopend tot 21.00 uur. -Dubbelzachte Jonge - A Let tevens ook op de vele andere aanbiedingen in wand- en vloertegels. OPENINGSTIJDEN: di. t/m vr. 8.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur zaterdags van 8.30-16.00 uur SPORT SBB .t (Van een medewerker) /j ïh Han Wee/. ,.We moeten ervoor waken niet in een roes te raken (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 70- (ADVERTENTIE) KEUR BOUWMARKT T 197!» Bovendien miste Cor Krab door zijn schorsing ook een deel van de voorberei- Vooral in de aanvalslinie zou DEM een voetbalpersoonlijkheid goed kunnen ge bruiken. „Een type als Sem Wokke van Ado’20 zou ons op de goede weg kunnen Aan de strijd van de nieuwelingen over 24 kilometer, waarmee zondagmorgen om tien uur wordt begonnen, nemen Ruud Bcomsma, Ron Bos, Jan-Willem Brouwer en Rick Klardie voor Kennemerland deel. Adrie Kooiman en Michel Verreij zijn de reserves. Bij de liefhebbers/veteranen, die dezelfde afstand rijden als de nieuwelin gen, is Kennemerland met twee teams van de partij. In de A-ploeg rijden Alex v.d. Heijden, René Stals, Jan Timmer en Leo de Vet, terwijl Bas Brouwer, Ton Duin, Gé Albrink en Henk Hendriks de B-ploeg vormen. De eerst ploeg van de liefheb bers/veteranen vertrekt om elf uur. De strijd van de junioren over 48 kilo meter begint om half een en in deze cate gorie zullen Rob van Geenen, Jan Tinus Kooij, Fred Smit en John Week de rood blauwe kleuren van Kennemerland verde digen. John Broerse is reserve. Aan het hoofdnummer van de amateurs over 72 kilometer, waarvoor de eerste ploeg om half drie vertrekt, nemen Cees van Borre, Sjaak Butter, Jan Derksen en Jos Kieften- burg voor Kennemerland deel. Als reser ve is Henk Kuipers aangewezen. IJMUIDEN. Volgens middenvelder Cor Krab staat iedereen bij zaterdagama- teur IJmuiden op scherp. „Het is echt te merken dat alle spelers zeer gebrand zijn op een positief resultaat tegen Harkema- se Boys”, aldus Krab die vanwege een schorsing de eerste twee competitiewed strijden van IJmuiden noodgedwongen vanaf de kant moest volgen. ding van het pas gepromoveerde elftal. „Een logische zaak natuurlijk. De trainer weet dat hij op mijn plaats tijdelijk een andere speler zal moeten opstellen en houdt daar bij de oefencampagne al reke ning mee. Die paar keer dat ik wel aan de bak kwam stond ik op een voor mij onge wone plaats”. De rentree van Cor Krab in de hoofd macht van IJmuiden verliep dan ook niet geheel vlekkeloos. „Ik miste duidelijk wedstrijdritme. Maar ja, ik had toen ook bijna vijf weken stilgestaan”. Ook de er inmiddels van overtuigd dat deze werk wijze een heel goede is. Er komt echter wel wat voor kijken. Veel praten met de spelers is daarbij het belangrijkste. Niet alleen vóór een wedstrijd maar ook veel erna en tijdens een training. Ik grijp dan vaak terug naar een spelsituatie. Zodoen de werk ik aan de eigen verantwoordelijk heid van elke speler. Op die manier krijg je een open verstandhouding. De spelers weten dat. Ik pik het ook niet wanneer een speler gewisseld wordt en hij zonder iets te zeggen of te vragen vertrekt. De spelers weten dat ik open voor ze sta.” Naast het voetbalgebeuren is ook de begeleiding rond het eerste team van be lang en Weel heeft daarvan momenteel veel profijt. Gerrit Mettes neemt die bege leidende taak op zich: „Gerrit kent de meeste spelers allang en praat ook veel met hen. Ik merk dat er soms al dingen zijn besproken voordat ik er aan te pas kom. Wanneer ik met een speler praat is mijn functie wel een belemmering voor een open gesprek. Met Gerrit Mettes heb ben ze daar geen last van.” Als een positie ve prikkel ervaart de spelersgroep de groeiende publieke belangstelling. Toch zet Weel daar duidelijk vraagtekens bij. „Het voetbal leeft hier wel weer en na tuurlijk doet een fijne entourage je goed”, zo stelt hij,” maar dat mag niet in een roes ontaarden. Nogmaals we hebben een goe de start gehad. Dat houdt nog geen goed seizoen in. Elke wedstrijd is een hoofd stuk apart waarin weer hard gevochten moet worden. De spelers dienen dat voor al te beseffen anders gaat het onherroepe lijk fout. Ik heb nu teveel overwonnen om het zover te laten komen. De spelers den ken er gelukkig net zo over.” WSB daarbij duidelijk. Eifler: „Ik heb onder andere te maken met een aantal jonge jongens die nog veel moeten leren”. De lessen die DEM van klassegenoten kregen waren echter bard. Het team ver loor keer op keer in kwalitatief dikwijls zeer matige wedstrijden. Volgens Gün- tber Eifler ontbreekt het DEM naast een noodzakelijke dosis fortuin aan een erva ren, spelbepalende speler. Hoewel, we moeten blijven oppassen. Harkema is immers ook een team dat voor een deel nog moet acclimatiseren in deze klasse. We kunnen ons echter abso luut geen puntenverlies veroorloven”. dween. Tien minuten voor tijd herhaalde dezelfde speler dit waardoor Geldermans een gewonnen wedstrijd speelde. Verborst BoysWilms Floet 6-3 (4-2). Henk Bekker 0-1, Leo Schenk 1-1, Wim van der Geest 1-2, Leo Schenk 2-2, Wim Stoker 3-2, en 4-2, Frans Bakker 5-2, Henk Bekker 5-3, Wim Stoker 6-3. In een slecht duel, met twee zwaar geha vende ploegen, heeft Verhorst Boys een verdiende overwinning behaald. Wilms Floet maakte de fout om na een 1-2 ver kregen voorsprong onstuimig te blijven aanvallen waar Verhorst Boys goed van profiteerde door bij de rust reeds een 4-2 voorsprong op te bouwen. Na de hervat ting moest de ploeg van Jan Goderie de aanval zoeken maar deed dit met zo wei nig overleg dat Verhorst Boys zonder in problemen te komen zegevierend kon af sluiten. IJmond ’73Heijne 6-2 (3-1). Frans van der Horst 1-0, Jan Sieraad 2-0, Jack Aland 3-0, Herman Gerrits 3-1, Jack Aland 4-1, Frans van der Horst 5-1, Ron van Zee 5-2, Jack Aland 6-2. IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal verraste Carillon Boys vriend en vijand door het nog ongeslagen Score Advertising met 4-5 te verslaan. IJmond-73 behaalde zijn eerste overwinning via een 6-2 zege op Heijne dat eveneens nog geen zege boekte. (ADVERTENTIE) /an invloed op zijn enthousiasme was dit echter niet. Eifler: „Het was voor mij gewoon zaak te inventariseren wat er bij DEM leefde, welk materiaal ik had en waar ik dus op zou kunnen rekenen”. Een aantal zaken werd de ex-trainer van eveneens voor twee wedstrijden geschor ste Cock van Leeuwen kampte met soort gelijke problemen. Wel hadden beide spe lers vanaf de zijlijn de kans om het spel van IJmuiden te analyseren. Cor Krab daarover: „Het viel mij op dat IJmuiden tekort schoot waar het ging om tempo versnellen of juist plotseling vertragen. Ook waren we nog niet zo bedreven in het snel nemen van bijvoorbeeld inworpen. IJmuiden is nog niet getruct genoeg”. De verloren wedstrijd tegen ACV uit Assen betekende volgens Krab voor IJ- A1 met al een toevallige samenloop van omstandigheden? Volgens de realistische Weel zeer zeker niet. „Ik heb al eens eerder gezegd dat ik nogal gecharmeerd ben van de benadering van een speler als individu. Ik kan dan ook meer in gaan op de eigen verantwoordelijkheid die een speler nu eenmaal moet hebben. Ik heb dat indertijd geleerd van Joop Brand enerzijds en het CIOS anderzijds. Ik ben helpen. DEM zou er in slagen wel een voorsprong te nemen als het een overwicht heeft. Momenteel gebeurt dat niet, scoort de tegenstander op vaak ge lukkige wijze en dan zie je dat bij de jongens die faalangst weer terugkomt”. Naast hard werken op de training praat Eifler daarom regelmatig met zijn spelers. „Ik moet immers ook zorgen het moreel van de groep positief te houden en die angst wegnemen”. De mening dat DEM het gebrek aan technisch kunnen compenseert met een haast ongezonde dosis hardheid deelt Ei fler niet. „We spelen hard”, aldus de oe fenmeester, „maar niet té hard. De oor zaak moet eerder gezocht worden in de nieuwe poule-indeling. De jongens zijn veel meer met hun tegenstander bezig. Die kennen ze immers al een aantal jaren, komen ze vaak in zaalvoetbalduels tegen en dan dus zondag op het veld. Dat geeft een heel speciale sfeer waardoor de inzet van beide teams enorm stijgt”. muiden de ommekeer. Krab: „Het liep geweldig bij ons en dat werkt natuurlijk stimulerend. Daarnaast heeft elke speler het gevoel ten onrechte verloren te heb ben en daardoor zijn we uit op een overwinning als we Harkemase Boys ont moeten. Programma voor de IJmuidense sporthallen: vrijdag, 5 oktober a.s. Sporthal Zeewijk: 19.00 MazdaEuro C.S.; 19.50 Mazda 2Dry C.R. 3; 20.40 Tay PlastHagenaars, 21.30 IJmond ’73 2TYBB 2; 22.20 StraversCosmos. Vrijdag, 5 oktober. IJmuiden-Oost: 19.00 L. Anderson 2 Lootsma 2; 19.50 Teaching TeamEsso Heems kerk; 20.40 Club ’12 2Ripperda 2; 21.30 Sani tair 2000Donkey Shot; 22.20 Teaching Team 2Veldhuyzen 2. Maandag, 8 oktober sporthal Zeewijk: 19.00 Griffioens 2Progress 2; 19.50 Vermande Z.Comptabel; 20.40 DGS Smul 2 de Ezel 2, 21.30 The Flyers—HABA, 22.20 Jut ters 2Nijman S. 2. Woensdag, 10 oktober a.s. Sporthal IJmuiden-Oost. 19.00 Veldhuyzen 4 Slot Assumb. 3; 19.50 Free CGrote Beer; 20.40 DGS Smul 3Grote Beer 2 21.30; Willem B.B. Breed S.; 22.20 v. Es Boys 2Gebr. De Bie 2. Ondanks dat het team van Arie Weber met invallers speelde voor Joop Heerinx, Tom Postma, Jos Bakker en Hans Kie- wiet, is de ploeg eigenlijk alleen maar in een bepaalde periode voor de rust in ge vaar geweest. Pas toen Heijne de stand tot 3-1 terugbracht, kwamen de IJmuidena- ren iets in de problemen, maar nadat uitblinker Jack Aland eerst zelf scoorde en vervolgens Frans van der Horst in staat stelde om te doelpunten was de Beverwijkse formatie een geslagen ploeg. TEVENS VELE AANBIEDINGEN IN BOORMACHINES-ZAAGMACHINES EN ANDER ELEKTRISCH HANDGEREEDSCHAP. zijn arbeid niet tevergeefs is geweest. Na leiding. Han Weel geeft dat een gevoel van tevre denheid; beslist niet meer: „Natuurlijk is een start als we nu mee maken geweldig. Toch moeten we er voor waken dat we niet in een roes belanden want de compe titie is nog erg lang. Ik denk dat we beslist nog wedstrijden gaan verliezen. Op zich is dat natuurlijk geen ramp mits we er op voorbereid zijn.” Er heest een goede stemming binnen de selectie en daar is hard voor gewerkt. Han Weel: „Nadat ik vorig seizoen bij Velsen kwam werken ben ik uitgegaan van het toen bestaande team. Dat team had kwali teit genoeg, alleen het karakter ontbrak. In de loop van dat jaar werd me duidelijk dat ik op een aantal spelers niet meer behoefde te rekenen. Toch heb ik die spelers gehandhaafd omdat de opvolgers nog niet rijp genoeg waren. Nu is dat anders. De betreffende spelers zijn er nu wel aan toe en konden ook ingepast worden. Het neveneffect daarbij is dat we nu een groep hebben waarvan het groot ste gedeelte rondom de 22 jaar is en waar bij erg veel enthousiasme aanwezig is. De oudere spelers hebben die vonk overgeno men zodat nu het karakter er wél is. Voeg dat bij de aanwezige kwaliteit van het team en een behoorlijk resultaat kan niet uitblijven.” Score AdvertisingCarillon Boys 4-5 (3- 3 Frans van Beuningen 0-1, Ferry Hasert 1 1, Frits Verheuvel 2-1, Frans van Beu ningen 2-2 en 2-3, Wil Fijen 3-3, Frits Verheuvel 4-3, Peter Gerrits 4-4, Frans van Beuningen 4-5. In het duel tegen Score Advertising heeft een op volle oorlogssterkte aantre dend Carillon Boys, met Ron Weijsters en Wim van Dongen, een verrassende overwinning behaald. De grote man bij de ploeg van coach Terhorst was Frans van Beuningen die vier treffers voor zijn reke ning nam. In de rust deed zich een vreemd incident voor omdat bleek dat Wim van Dongen geen spelerspas bij zich had waardoor hij niet meer verder mocht spe len. Ondanks deze tegenvaller zag de Be verwijkse formatie kans een 4-3 achter stand toch nog om te zetten tot een 4-5 zege. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op een nieuw par koers in de omgeving van Warmenhuizen, dat een lengte heeft van 24 kilometer, wordt zondag 7 oktober door de Zaan- landse wielerclub DTS als afsluiting van het wegseizoen in Noord-Holland het tra ditionele Zilveren-Molentoernooi gehou den. De Beverwijkse rennersclub Kenne merland neemt met vijf ploegen van elk vier rijders aan de strijd deel. HAARLEM. „Na een degradatie moet een elftal weer helemaal opnieuw beginnen”, zegt Günther Eifler, oefen meester van het Beverwijkse DEM. Met de wens trainer te worden van een twee de klasse vereniging tekende Eifler reeds vroeg vorig seizoen een contract dat hem de opvolger van de scheidende Siem van Ham maakte. De gewenste sportieve pro motie ging voor Eifler echter niet door. DEM degradeerde en zo bleef de in Haar lem woonachtige oefenmeester werk zaam in de derde klasse. Geldermans herstelde zich van de twee nederlagen op rij door North End met 2-5 te verslaan. Verhorst Boys bleef het pad der overwinningen bewandelen door Wilms Floet naar een 6-3 nederlaag te spelen. 7 HEEMSKERK. Om een volleybalwedstrijd tot een goed einde te brengen is het een minimale vereiste in elk geval drie sets de bereidheid te tonen er iets van te maken. Het omzetten van deze kennis in de benodigde dadendrang, was een stap die de Heemskerk- aan het spel, en ook Paul Oorthuysen zakte ver weg in deze poel van misverstan den en onbezonnen aanvalsacties. Voor de Smash-aanvallers was het ver der geen probleem de blokkeerders van Odin te degraderen tot figuranten. Hans Hoekstra „Ik heb van de week wel 25 keer gezegd, dat die knapen alleen maar diago naal inslaan. Dan moet het blok dus naar binnen worden gericht, maar je hebt het gezien. Het gebeurde niet. En iedere keer hoorde je weer: „tja, die was diagonaal”. Voor mij is duidelijk dat er de komende weken weer keihard moet worden ge werkt.” rf- Henk van der Mei) (links) en Piet Nieuwenhuis (Roeland J) in fel gevecht om de bal Odin—Phoenix 2 3-0 (15-12,15-8 en 15-7). De Odin-dames hebben de tweede 3-0 zege van dit seizoen te pakken, maar daar voor moesten zij in de eerste set wel tot op de bodem van hun kunnen gaan. Het debuterende Phoenix verwierf zich name lijk binnen de kortste keren een 11-1 voor sprong. Slechts door een plots ontketend enthousiasme wist de thuisclub het getij nog te keren. Daarmee was het met de Beverwijkse tegenstand dan ook wel ge daan. Fanatiek blokkerend en scherp ser verend legde Odin in de tweede en derde set Phoenix volledig haar wil op. De heren van WW’72 bereikten giste ren de tweede bekerronde door een even simpele als nietszeggende zege op derde klasser Aktief: 2-15 en 8-15. DRIEHUIS. Op dinsdagavond gaat de selectie van Velsen na de ruime 5-1 overwinning op streekgenoot VVB er op de training weer flink tegenaan. Een feit dat typerend is voor de gang van zaken bij Velsen. De selectiegroep is ambitieus en jong. Iets waar trainer Han Weel tijden aan gewerkt heeft. Een blik op de ranglijst zegt dat vijf wedstrijden gaat Velsen fier aan de w<ni//<i ty/IWI «in - u.i/i, UiiAm se derdedivisionist ODIN gisteravond in het duel tegen The Smash 2 niet kon of wenste te nemen. Twee sets slechts was Odin meer dan een sparring-partner voor The Smash, dat daardoor een 2-0 achterstand toch nog kon ombuigen in een verdiende 2-3 winst. „Het leken wel begrafenisondernemers in die derde en vierde set”, concludeerde Odin-trainer Hans Hoekstra na afloop dan ook zeer terecht, want na twee sets van aanvaardbaar volleybal stortte het Odin-bolwerk als het bekende kaarten huis in elkaar. Jdin—The Smash 2 2-3 (16-14,15-8, 3-15, 4-15 en 9-15). Niets wees er in de eerste twee sets op, dat dit treffen voor Odin op een grote teleurstelling zou uitdraaien. Het Heems kerkse blok had goede kijk op de Castri- cumse aanvalspogingen, die overigens door een zwakke pass weinig raffinement vertoonden. Aanvallend was de thuisclub vooral gevaarlijk wanneer Paul Oorthuy sen zich aan de buitenkanten met de af werking bemoeide, maar ook Henk Ras poort pakte in deze fase zijn puntjes mee, hoofdzakelijk via kort werk door het midden. Hoe anders verliepen de hoofdstukken drie, vier en vijf van dit regelrechte Odin- drama. Eigenlijk kondigde zich de inzin king reeds in de tweede set aan, toen de thuisclub een 14-1 voorsprong nog zag slinken tot 15-8. Deze lijn zette zich nadien voort. De aanvallers Henk Raspoort en Eddy Gijsbers namen nauwelijks nog deel North EndGeldermans 2-5 (2-2). Jan Kruk 0-1, Donald van der Eijkhof 1-1, i John van Vliet 1-2, Dirk Schoenmaker 2- 2, Theo Koenekoop 2-3 en 2-4 (beide eigen doel), Jan Kruk 2-5. In een matige wedstrijd heeft Gelder mans een belangrijke zege gehaald op een eveneens in de onderste regionen vertoe vend North End. Reeds in de eerste mi nuut kreeg de ploeg van coach Jaap Aar denburg een ruggesteun doordat Jan Kruk een vrijetrap van John van Vliet beheerst inschoot. North End gaf zich echter gewonnen en kwam via Donald van der Eijkhof langszij. Indien de Haar lemse formatie meer de combinatie had gezocht in plaats van zich uit te leven in egoïstisch spel dan had de Beverwijkse formatie het veel moeilijker gehad. Na de hervatting kwam Geldermans goedkoop aan een voorsprong omdat Theo Koene koop de bal verkeerd op zijn schoen kreeg waardoor het speeltuig in het doel ver- tt.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25