Gerrie Mühren bij opbouw Volendam Belangrijke rol voor DOOR TRAINERSWISSELING Groen en Van der Werff koplopers in hoofdklasse VCIJ-Edam: duel GRILLIGE SCORES IN BRIDGECOMPETITIE Jan Dalman opvallend Vooruitgang bij schaatsers Jan Veldt verrast CONFLICT OORZAAK VAN VERTREK Weeren stapt op Voorzitter biljartdistrict Jaap van Uitslagen zaalvoetbal De Kampioen met zes ploegen in toernooi bij DTS opstellingen en programma's Zeilwedstrijden op het Spaarne „verleden i w "Is Werksfeer Verademing 16 ZATERDAG 6 SPORT 19 7 9 OKTOBER 1 'I Z Spelpeil eerste divisie erg meegevallen HENK SPRENKELER met I I I I I I I I I I I 'I Gerrie Mühren: terugkeer meegevallen. I I (Van onze volleybalmedewerker) IJMUIDEN. Als vanmiddag om half vijf in sporthal „Zeewijk” het beginsig- naal klinkt voor de volleybalwedstrijd tussen VCIJ en Edam (tweede divisie D), dan betreft dat niet zo maar een gewone wedstrijd, maar een duel dat door ge beurtenissen in een recent verleden alles in zich heeft om uit te groeien tot een spektakelstuk. Toen vorig seizoen het eind van de volleybalcompetitie in zicht kwam, ontstond binnen VCIJ een heftige discussie omtrent de invulling van de begroting voor „technische zaken". Van een discussie kwam een conflict en dat leidde vervolgens tot een aantal interne verschuivingen, waarvan het vertrek van speler-trainer Jaap Faber naar Edam er één was. Voor het eerste optreden in eigen huis VCIJ zal alle thuiswedstrijden dit sei zoen in sporthal "Zeewijk” spelen hoopt Jan Kiewiet op een flinke publieke belangstelling. De VCIJ-trainer: „Steun van de achterban is erg belangrijk voor VCIJ. Het zal de jongeren over een dood punt heen kunnen helpen”. gens Kimsma een zeer aantrekkelijke par tij volleybal worden. Kimsma: ..Er is ver gelijkend materiaal genoeg voorhanden, dat aantoont dat een ploeg tegen het team van zijn oude trainer een extra stimulans ondervindt. Zeker de jongere spelers van VCIJ zuilen hun oude trainer een lesje willen geven. Maar dat is uiteraard een gezonde zaak" (Van onze sportredactie) VOLENDAM. „Ach, we keren allemaal eens terug bij Volendam”, zegt Gerrie Mühren, „en dikwijls zal dat dan ook de laatste transfer zijn. Ik zie mijzelf in ieder geval niet nog eens van club veranderen.” Via een glansrijke carrière bij Ajax en het Spaanse Betis, kwam Mühren na twaalf jaar weer bij Volendam terug om er zijn voetballoop- baan af te sluiten. Volgens Mühren gebeurt dat echter erg onbewust. „Ik ben er niet erg mee bezig omdat ik me fysiek nog enorm sterk voel. Het doet me goed te merken dat ik een speler die mij moet bewaken in een wedstrijd helemaal moe kan lopen.” (Van onze sportredactie) HAARLEM. De voorzitter van het biljartdistrict Kennemerland, Ir. Jaap van Weeren uit Driehuis, heeft zich zelf op non-actief gesteld. Tenzij an ders wordt besloten blijft hij tot de volgende jaarvergadering (april 1980) in functie zonder die uit te oefenen. Hoewel de heer Van Weeren niet het spectaculaire gebaar van „meteen-op- stappen” maakt en met zijn besluit tot een „bezinningsperiode” de gelegen heid schept om de situatie nogal ruim te interpreteren, komt het erop neer dat hij als gevolg van een conflict ver trekt. Van Weeren: „Mijn formulering laat inderdaad de ruimte tot een terug komen op die beslissing. Maar daar reken ik niet op. Je kunt wel gaan lijmen, maar na een paar maanden krijg je dan toch weer last van die barst. Tenminste, zo zie ik het.” Waar nemend voorzitter Jaan Been denkt daar eender over. „Ik zie het ook niet tot een oplossing komen. De kloof tus sen de heer Van Weeren en de rest van het bestuur is te groot.” Het besluit van Jaap van Weeren om er na drie jaar mee te stoppen, kwam Jan Kiewiet (trainer VCIJ): oude vetes vergeten. De precieze oorzaken van de breuk en de details daarvan, blijken beide partijen liever niet kwijt te willen. Van de kern maken ze echter geen geheim: onderling klikt(e) het niet in het be stuur. Van Weeren: „Ik vond de werk sfeer niet overeenstemmen met de nor men die ik daaraan stel.” Waarnemend voorzitter Been: „Het was voor hem constant boksen om voor elkaar te krijgen wat hem voor ogen stond.” Een globale analyse van de problematiek komt uit de conclusie dat de jonge voorzitter die niet van kindsaf betrok- voor „Kennemerland” (met 650 leden het derde grootste district na Am sterdam en Rotterdam van Neder land) als een grote verrassing. „Dat er wat probleempjes waren binnen het bestuur, wist ik”, zegt ere-voorzitter Jan Kauffman, „maar dat het zover zou komen had ik nooit gedacht.” En vice-voorzitter Jan Been: „Toen de heer Van Weeren zijn besluit aan ons bekend maakte, keken we daar van op. We hebben ook unaniem gevraagd of hij toch niet wilde aanblijven.” Van Weeren: „Ik geloof dat het con flict er vooral een is van botsing der karakters. Ik nam graag wat afstand van de zaken. Anderen niet. Die wilden d’r tegenaan, met het reglement in de hand. Niet dat ik reglementen aan m'n laars wens te lappen, maar het is een kwestie van: hoe ga je ermee om?” Vice-voorzitter Been: „Er zijn er die individueel op dat punt een strak be leid willen omdat ze er qua functie zo nauw mee te maken hebben.” ken was bij de biljarterij het in de mentalisteitsfeer niet kon vinden met de ouderen voor wie hun functie er nadrukkelijk is om orde en gezag te handhaven. De zestien hoofdklasse-paren hebben tijdens de tweede ronde voor grillige sco res gezorgd. Een tussenbed van bijvoor beeld twee ruiten ging kwetsbaar gedub- Niet alleen de kinderen kregen in Nederland beter onderricht. Ook Mühren kreeg na drie jaar weer te maken met een enthousiaste, creatieve oefen meester. Voor de strijd van de liefhebbers/vete- ranen heeft de rood-witte club met drie teams ingeschreven. De A-ploeg wordt gevormd door Jan v. d. Horst, Cor Baars, Hans van Leeuwen en Johan Eeken, in de B-ploeg rijden Jan Koomen, Gé Fennis, Ad Hermans en Marcel Rutte, terwijl Han Kramer, Peter de Jong, Cees Meeuwisse en Rob Westhof de C-loeg vormen. Aan de strijd van de junioren wordt deelgenomen door Rob Klinge, Edwin Dekker, Andries Laviere en Gert Blom. De rood-witte ploeg van de nieuwelingen wordt gevormd door Ragnar Martens, Marcel Philips, Jos de Bie en Klaas v. d. Ketterij. De starttijden en afstanden zijn: 10.00 uur: nieuwelingen 24 km; 11.00 uur: lief- hebbers/veteranen 24 km; 12.30 uur: juni oren 48 km; 14.30 uur: amateurs 72 km. Het parcours is 24 kilometer lang. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Aan het zondag 7 okto ber op een nieuw parcours in de omge ving van Warmenhuizen te houden Zilve- ren-Molentoernooi van de Zaanlandse wielerclub DTS, dat reeds aan zijn 38ste uitvoering toe is neemt de HSV de Kam pioen met zes ploegen van vier man deel. Volendam zondagmiddag de tegenstander van Telstar is volgens Mühren echter sterk genoeg om in de eredivisie te opereren. De ploeg heeft daarvoor voldoende klasse. „Maar dat moet er dan wel uitkomen natuurlijk. Ik bespeur echter duide lijk een opgaande lijn sinds ik het team voor het eerst aan het werk zag. Dat is een verdienste van de trainers die bij Volendam enorm veel goed werk verzetten. dam dat op het nippertje de eerste periodetitel misliep. Mühren: „We moeten gewoon weer met frisse moed verder. Ook voor zwakkere ploegen is de competitie in deze opzet aantrekkelijk omdat er bijna altijd een kans is om een periodetitel te pakken. Draait een team goed mee in de strijd om zo'n titel, dan komt het publiek ook weer.” Echt, ik heb het ontzettend naar mijn zin, al was het alleen maar omdat ik na al die jaren eindelijk in een groep ben terechtgekomen waar een uitste kende sfeer hangt. Ook dat had ik nog niet eerder meegemaakt.” (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie werden weer een aan tal wedstrijden in de verschillende sport hallen gespeeld. De resultaten van de standaardteams: i i 1 i l l l beid vier down (-1100) maar dat betekende toch nog geen nul, omdat even later in de andere windrichting op hetzelfde spel kleinslem schoppen, eveneens gevolgd door een doublet, met een upslag werd gemaakt. Zo waren er nog meer van der- gelijké vreemde uitslagen te noteren. Wim Groen en Wibo van der Werff die vierde stonden, speelden echter zeer solide en brachten een score van 211 in de boeken waardoor zij met een totaal van 402 de leiding in handen namen. Toeset-Darwen (382) stalen de show door op de tweede wedstrijddag 219 matchpunten bijeen te spelen en daar konden de andere paren niet tegenop. Dit resultaat leverde de Hol- lands-Engelse combinatie de derde plaats op. Het echtpaar Wiers van Boekenroode pakte in de openingsronde 197 punten; dit keer kwamen zij met 193 vrijwel tot een zelfde resultaat, wat de tweede plaats op de ranglijst betekende. Het echtpaar De Vries (ook Boekenroode) is vierde (379). De degradatieplaatsen worden als volgt bezet: 13e Huismans-Witters 321, 14e Luesken-mevrouw Goudsmit 299, 15e Van der Lit-Slot 298, 16e echtp. Beukenkamp 267. I I I (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. De tweede ronde van de parencompetitie bridge van het district Kennemerland bracht in de hoofdklasse Wim Groen-Wibo van der Werff aan de top van de ranglijst. Dit duo scoorde bij een gemiddelde van 175 niet minder dan 211 matchpunten en kwam daardoor op een totaal van 402. Het echt paar Wiers (390) is tweede terwijl de BOC-spelers Toeset-Darwen (382) de der de positie innemen. Van Frank-Stekelen- burg (378) die bovenaan stonden, konden zich daar niet handhaven en vielen terug naar de vijfde plaats. HAARLEM. Zaterdag 6 en zondag 7 oktober houdt de Haarlemse Jacht Club, samen met de Vauriën klasseorganisatie, teamwedstrijden voor Vauriens. Er zal gevaren worden op het Spaarne ter hoog te van de HJC. Voor deze teamwedstrijden hebben zich „al twaalf teams ingeschreven 36 boten), waarvan twee teams uit Haarlem afkom stig zijn en één uit Duitsland. Veel belangrijker dan het afbouwen van zijn carrière acht Gerrie Mühren zijn rol bij de opbouw van de vooral uit jonge spelers bestaande hoofd macht van Volendam. Mühren behoort met Dick Helling en Dick de Boer tot de oudere en dus meer ervaren spelers en hij wil zijn kennis graag op zijn ploeggenoten overbrengen. „Ik help de jongens zoveel ik kan”, aldus Mühren, „en gelukkig wordt dat geaccepteerd.” Met Jaap Faber ging ook Anne Kimsma mee naar Edam, en wel als coach. Mar kant detail is bij dit alles dat Kimsma vórig jaar nog trainer van diverse VCIJ groepen, lid van de technische'commissie en in voorgaande jaren ook coach van het -eerste herenteam van VCIJ de IJmui- dense vereniging nog juist voor zijn ’ver trek' in contact bracht met de huidige oefenmeester van VCIJ, Jan Kiewiet. An 'ne Kimsma: „Natuurlijk verwacht ik een zekere gespannenheid in het veld. Echtei eerder bij VCIJ dan bij Edam, want de Edam-spelers staan uiteraard wat relati verender tegenover het hele gebeuren". Wanneer er op de tribunes en in het veld binnen een sportieve sfeer wat stemming wordt gemaakt, dan kan VCIJ-Edam vol- (253) stonden 24e maar waren nu opper machtig (144) en dat was goed voor de derde plaats. Mevrouw 'Went-Anema (De Pelikaan) is met 252 vierde. Als een uiterst technische voetballer kwam hij in het Spaanse voetbal uitstekend tot zijn recht. „Een bal tijdens de wedstrijd hoog houden of even op mijn hoofd leggen dat vonden ze daar prachtig.” De libero-positie die Gerrie Mühren bij Betis innam, deed zijn invloed binnen het elftal groeien. „Daar buiten echter niet. Spelers hebben in Spanje totaal geen inspraak. Eerst komt het bestuur en dan de trainer, de spelers komen nauwelijks aan bod”, aldus Mühren. Gestoord aan die gang van zaken heeft de Volendammer zich echter niet omdat hij over een groot aanpassingsvermogen beschikt. Daarnaast heeft Mühren er een gewoonte van ge maakt na een transfer een streep onder het vooraf gaande voetbalavontuur te zetten om zodoende met een schone lei bij zijn nieuwe vereniging te kunnen beginnen. „Dat heb ik na mijn periode bij Ajax gedaan en ook toen ik besloot bij Betis weg te gaan.” |l Een verademing voor de Volendammer: „Zo’n trainer als Ellens is had ik in drie jaar niet meer meegemaakt. Wij moesten in Spanje bijna dagelijks een duurloop van honderd minuten doen. Daar werd je bijna gek van. Ik zette in die gevallen mijn verstand op nul en liep maar mee. Die trainer is trouwens al weer vertrokken. Hier bij Volendam is dat gelukkig anders. En dat is een van de redenen waarom mijn terugkeer honderd procent is meege vallen.” Hoewel Gerrie Mühren naar Volendam kwam om er als libero te gaan spelen plaatste Henk Ellens hem op het middenveld; een positie die hem zeker niet vreemd is. „Ik speel daar inderdaad graag”, zegt Gerrie Mühren die tot zijn opluchting heeft ervaren dat het spelpeil in de eerste divisie niet zo laag is als hij verwacht had. Door het na-competitie systeem blijft het seizoen voor de meeste vereni gingen voortdurend interessant. Ook voor Volen- De problemen blijken verder te gaan dan de persoonlijke grieven van Jaap van Weeren. Achter de schermen namelijk is gewerkt aan een interim- bestuur omdat rekening gehouden wordt met een kettingreactie op het vertrek van de voorzitter. Degenen die dat schaduw-bestuur opstelden, heb ben o.a. Leo van Noort de voorgan ger van Jaap van Weeren als nieuwe voorzitter op het oog. Zijn collega Jan Kiewiet, die als coach van VCIJ zijn eerste thuiswedstrijd tege moet gaat, wenst geen oordeel te vellen over de affaire die geleid heeft tot het opstappen van onder meer Kimsma en Faber. „Met bestuursaangelegenheden heb ik mij niet bemoeid. Als scheidsrech ter ken ik Anne Kimsma al langer dan vandaag en ik heb een goed contact met hem. Ik geloof ook niet dat de ploeg ten opzichte van hem met rancuneuze gevoe lens rondloopt". De nieuwe VCIJ-trainer realiseert zich dat er hard gewerkt moet worden om van de huidige mixture van jeugd en routine een homogeen team op te bouwen. Jan Kiewiet: „We moeten oude vetes vergeten en met een schone lei opnieuw beginnen. De realiteit is dan dat we drie junioren moeten inbouwen, die in het veld nog gebukt gaan onder een ’stuk zenuwen’. Maar gelukkig zijn die knapen erg leergie rig. Ik heb dan ook goede hoop dat het ons lukt orde op zaken te stellen in het eerste team. De jongeren weten zich in elk geval verzekerd van de steun van de gerouti neerde kern, en dat is al een belangrijk pluspunt". Stand hoofdklasse: Groen-Van der Werff 402, echtp. Wiers 390, Toeset-Darwen 382- echtp. De Vries 379, Van Frank-Stekelenburg 378, Van der L^nden-Rijnders 378, mevrouw Zwager-Gouds- mit 376, Tervoort-Wittebrood 367, Van Berkel- Cohen 362, Hellingman-Porck 344, De Jong- Steinberg 327, Bakkum-De Vente 322, Huis mans-Witters 321, mevrouw Goudsmit-Luesken 299, Van der Lit-Slot 298, echtp Beukenkamp Beverwijk: hoofdklasse: Verborst Boys- Wilms Floet 6-3; tweede klas A: Wijk aan Duin- Wijkér Post 0-7; Strawberry-Griffioens 4-8. IJ- muiden Oost): hoofdklas: IJmond’73-Heijne 6-2; derde klas C: De Fles-Club 13 7-1; derde klas D: Schova-Besseling Boys 1-4. Wijk aan Zee: eerste klas A: Klein Zwitserland-Gorter K. 3-3; tweede klas B. Sonco’72-Veldhuyzen 4-1. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): eerste klas A: Molenaar Boys- De Ezel 1-6; tweede klas A: Rumphorst-Otte Eagles 3-5. Haarlem (Kennemer sporthal): hoofdklas: North End-Geldermans 2-5; Score Adv.-Carillon Boys 4-5; eerste klas B: Bloemen- daal-RCH 0-3; derde klas F: De Roemer-SVHB 10-1. Haarlem (Spaarnehal): tweede klas C: Hendriks V.-DSS 2-3; tweede klas D: Blom Boys-Stiphout 2-2. Nieuw-Vennep: derde klas J: De Gier-J. M. Bakker 0-2; dames: DCO-Zand- voort-Noord 15-4; DSC74-FC Van Os 5-1; Caril lon Lady's-THB 3-1; Castricum/Gooyer-RCH 1 8. Hillegom: eerste klas C: De Mon-Beauty 2-2; Buikx Sport-Medina C 3-1. (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. Op de kunststof-atie- tiekbaan te Haarlem heeft de senior baanselectie van de Kennemer Kunstijs baan deelgenomen aan een 10 km loop, die werd georganiseerd door de atletiek verenigingen Haarlem en Holland. Deze loop werd door trainer Piet Schip- per min of meer als een test gezien ter afronding van het droogtrainingseizoen. „Over de hele linie zijn de jongens behoor lijk vooruit gegaan. Iedereen verbeterde zijn tijd in vergelijking met vorig jaar”, aldus de oefenmeester. Sterkste man werd verrassend de net van een blessure herstelde Jan Veldt die 35 min en 49 sec noteerde, hetgeen twee minuten sneller was dan zijn beste prestatie. Samen met nummer twee Herman Homma (35.56.0) was hij duidelijk sneller dan de man met de langste „schaatsadem” Jos Niesten, die welliswaar in het begin de leiding had genomen maar uiteindelijk de tol moest betalen voor zijn te rap vertrek. Zijn tijd: 36.07.0 Overige tijden: Herman Nota 37.49.0, Piet Bloedjes 41.52.0, Arie Griffioen 42.26.0 en sprinter Gijs Rijneveld 43.15.0. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de finale om het districtskampioenschap vierde kasse libre staat na vier ronden Jan Dal man verrassend aan de leiding in het algemeen klassement. Hij wordt direct gevolgd door Gé van Roodselaar en Wim de Jong, ook ieder met acht punten. In de A-poule van de eerste klasse lieten Plaatsman-Van der Zee (Bridgecentrum) zich niet van de bovenste plaats verdrin gen. Zij hebben nu 371 punten, terwijl Wonink-Van der Berg (357) die tweede zijn, een achterstand moesten noteren van 14 punten. Bijzonder sterk speelde me vrouw De Jong in samenwerking met haar partner Pasveer. Zij lieten 221 pun ten bij een gemiddelde van 168 aanteke nen en dat was zonder meer dè top van de tweede zitting. Met 349 neemt deze BOC- combinatie de derde plaats in. Kuhlman-Spee (Bridgecentrum) ver drongen in de B-poule een dagscore van 208 met het echtpaar Prins (Schalkwijk) van zijn leidende positie (349). De dames Van Item-Luesken (346) zijn derde. In de tweede klasse bleef het echtpaar Vreeswijk de leiding in handen houden. Door de 133 punten (gemiddelde 108) die vergaard werden kwamen De Kenne- mers-spelers op 276 en dat betekende een voorsprong van vijf punten op Mulder- mevrouw Dekker (271). De Leeuw-Reyer HAARLEM/VELSEN. De opstellin-; gen van Haarlem, dat op eigen veld aan treedt tegen Willem II, Telstar, dat in i Volendam tegen de gelijknamige eerste! divisieclub in actie komt en AZ’67, dat in Arnhem Vitesse ontmoet. Haarlem: Boersma, Masefield, George. Huyg, Melgers, Van den Ban, Reuser, Balm, Böckling, Verkalk en Kramer. Wil lem II: Samardzic, Cosic, Huybregts, Hoofs, Havermans, Hooijer, Swaans, Bas- tiaansen, Broeken, Van Rooy en Van Mierlo. Telstar: keuze uit: Nederburgh, i Van Oorschot, Knoop, Kuut, Mols, Bier man, Ayre, Akersloot, Van Toor, Buma, Van der Meer en Stam Volendam: Hoek, Keje Molenaar, Guyt, Braam, De Boer, Tuyp, Jonk, Mühren, Tol, Kees Molenaar, Mooijer. AZ’67: Vooys, Van Rijnsoever, Spelbos, Metgod, Hovenkamp, Nygaard, Peters, Arntz, Tol, Kist, Schouwenaar. Programma: Eredivisie: za: Go Ahead Eagles-FC Utrecht, NAC-Feijenoord, - Sparta-PEC Zwolle, FC Den Haag-NEC, MVV-PSV. Zo: Haarlem-Willem II, Vites- se-AZ’67, Ajax-Roda JC, Excelsior-FC Twente. Eerste divisie: za: Fortuna SC- Cambuur. Zo: Helmond-FC Den Bosch, FC VW-SC Veendam, Heracles-De Graafschap, FC Vlaardingen-SW, DS’79- SC Amersfoort, FC Groningen-FC Am sterdam, Heerenveen-Wageningen, Vo- lendam-Telstar. De show werd gestolen door Gé Taling in zijn partij tegen Die van Looy. In de zesde beurt scoorde hij een serie van niet minder dan 25 caramboles, v. Looy kon hier niets tegenover stellen. In dertien beurten besliste Taling de partij met het zeer goede moyenne van 4.61. Toch kwam de terugslag, want in de vierde ronde verloor hij kansloos van Wim Ceelie. Op merkelijk is de laatste plaats van de als eerste geplaatste Cor Bouckart. Hij be haalde nog geen enkel punt. Stand, punten, moyenne, serie. 1. J. Dal man 8, 2.14, 10; 2. G. Roodselaar 8, 1.77, 9; 3. W. de Jong 8 1.76, 9; 4. G. Taling 6, 2.06, 25; 5. W. Ceelie 2,1.43, 9; 6. J. Reuzenaar 0, 1.51, 10; 7. D. van Looy 0, 1.40,8; 8. C. Bouckart 0, 1.32, 10. In de biljartcompetitie driebanden groot heeft het team Vreeburg een goede start gemaakt. Zij versloegen het team Bloemendaal met 7-0. Henk Kuyt zette de competitie bijzonder goed in door „good- old” Jan v. d. Linden van Bloemdnaal een gevoelige nederlaag toe te brengen. In 46 beurten wist hij met een prima uitgelijnde serie van zes caramboles de partij met een moyenne van 0.913 te beslissen. Ook zijn beide teamgenoten maakten geen fout. R. van Studen en P. Kamoen eindigden met de volle winst. Dat besluit werd sterk beïnvloed door het feit dat het gezin Mühren te maken kreeg met kinderen die de schoolgerechtigde leeftijd hadden bereikt. fllllHIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItllllllllllllllllllllllllllfllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlim

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16