Tom Okker na verlies tegen Gullikson vierde Goed spel van Harm Wiersma Vultink heeft zijn revanche paardenkoersen POLOTEAM NIET STABIEL Volleybalsters in finalepoule sportpuntigj tijd dringt Zoetemelk bij Post Timman produktief Lammers: Nieuwe voorzitter voor tennisbond Serieus 14 15 MAANDAG 8 OKTOB E R 1979 3 sportief 7 9- 16 I 6-11 19-13 18- 6 19- 9 21-10 17-10 11- 13 12- 16 10- 9 1 14-16 14-16 13- 17 12-13 I (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Dibbs: snelle opgave (Van onze dammedewerker) acht in plaats van zes hallen, zoals nu, werd gespeeld. TOM OKKER: vierde plaats (Van onze verslaggever) Stand: Gantwarg-Wiersma 64. JEROEN STEREL lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 0 3 9-11 9-16 12-15 7-12 11-16 5-15 istrijd opge- leg van tl bijna nclusief se lotto illen: 18 die een ilegden. s eerste ie lotto >mende he lotto Van Roda), enberg Ihekke mdam) Het gehandicapte team, dat op het laatste moment door het afvallen van de AZC’ers nog moest worden aangevuld met enkele jeugdspelers, vertoonde dermate grote schommelingen in de prestatiecurve, dat de tijd te kort moet worden geacht om er een stabiele eenheid van te smeden die zonder problemen de volgende barrière kan nemen. Een hindernis, die ongetwijfeld een hogere moeilijkheidsfactor krijgt toebedeeld dan het toer nooi in Hvar, waar de tweederangs Europese waterpolonaties te water werden gelaten. Hoe labiel bijvoorbeeld het nationale waterpoloteam opereer de, werd zaterdagavond aangetoond tegen Engeland, dat volko- HEESCH. Hans Vultink heeft zijn revanche. Drie weken geleden werd de Groenloër de toegang tot het nationaal kampioenschap vijfkamp ontzegd. Vol gens de biljartbond omdat hij de vereiste inschrijvingsprocedure niet had gevolgd. Een verwijt dat door de biljartvedette zelf fel werd bestreden. Die kwestie, overigens nog steeds niet uitgepraat, maakte de genoegdoening bij Hans Vul tink zondag alleen nog maar groter. Op werkelijk miraculeuze wijze kreeg de thans 42-jarige kadrist de titel in het 71-2 in de schoot geworpen. men puntloos onderaan bengelde. Moeizaam werd een zege van 5-4 behaald, in een duel dat nauwelijks het aankijken waard was. De slotwedstrijd tegen de Grieken lag zondag op een beter niveau, maar na twee goed gespeelde perioden, waarin een voorsprong van 5-0 werd bereikt, zakte de ploeg weer in een en kon Griekenland de nederlaag nog beperkt houden tot 6-4. Kortom, resultaten die wel het gewenste succes opleverden, maar die toch voor spelers en begeleiders geen reden zijn om zich fier op de borst te kloppen. Nederland heeft talentvolle jongeren als Dick Nonnekes en Anton Heiden in huis, maar hun ervarin gen zijn nog te pril voor een zwaarder examen, te meer omdat in dit toernooi met name een speler als aanvoerder Jan Evert Veer voor te weinig ondersteuning zorgde. Hij was niet de grote stimulator en organisator die je van een speler met zijn routine mag verwachten. Constanter in hun spelvorm waren Hans van Zeeland, Aad van Mil en de 19-jarige Eric Noordegraaf, knapen aan wie vooral het succes te danken is. De 44e editie van dit kampioenschap dankt het grillige, maar ook boeiende ka rakter aan het optreden van volstrekte outsiders. Bessems, Havermans en in min dere mate Arnouts en Vet deelden dagen lang de lakens uit. Daarmee accentueer den zij nadrukkelijk de voortgang van de nivellering in het kaderspel, die met name verleden jaar in Zwaag tijdens het toer nooi om de titel in het 47/2 aan de opper vlakte kwam. Zes ronden weerstonden zij met speels gemak de toppers Vultink en Van der Smissen. Maar in het uur van de waarheid, zondagmiddag, moesten zij als nog door gebrek aan mentale hardheid buigen en kropen Vultink en Van der Smissen door betere moyennes naar de top van de eindstand. Hans Vultink kwam na de zaterdagpar- tijen in feite slechts in theorie in aanmer king voor het kampioenschap. De Grolle- naar behield door twee overwinningen de aansluiting met de top, maar stond niet alleen op matchpunten achter, maar ook op gemiddelde. De beste papieren had Jean Bessems. Weliswaar had hij zich 's middags laten inkapselen door de gede gen spelende Van der Smissen (147-300 in 11 beurten), enkele uren later was zijn positie uitermate florissant. Door zijn formidabele herstel tegen de goed debuterende Jan Arnouts in vier beurten en het verlies van Havermans enigszins aangeslagen door het uitsteken de spel van zijn concurrent op de ande re tafel tegen Sundquest, nam Bessems resoluut de kop met een voorsprong van twee matchpunten op Havermans, Van der Smissen en Vultink èn het beste alge meen gemiddelde. Verrassend was zaterdag de nederlaag van de Westduitse koploper Robert Hüb- ner. De Tsjechoslowaak Smejkal bleek voor hem te sterk. Hübner is na dit week einde zijn eerste plaats kwijtgeraakt aan de Hongaar Lajos Portisch, die zaterdag de Iraniër Harandi versloeg en gisteren de Met de titel in zicht verkrampte Haver- mans merkbaar. Drie poedels op rij en drie kruimelscores wierpen hem definitief uit de strijd. Op dat moment echter mocht Christ van der Smissen aanspraak maken op het kampioenschap mits hij zijn partij tegen Arnouts in vijf beurten beëindigde. In de vierde beurt zette Van der Smissen aan voor een hoge serie, die op 100 af knapte door een slordige trekstoot. Zijn totaal liep daardoor op naar 168 en de resterende 132 caramboles moest hij in één beurt bijeentikken om het moyenne van Vultink te passeren. Maar ook Van der Smissen faalde op het kritieke mo ment en hij moest nog twee beurten laten bijschrijven voor zijn zege. Bij de dames stevent de Russische Nana Ioseliani rechtstreeks op de zege af. Zij heeft de maximale score van acht uit acht en lijkt niet meer in te halen door haar concurrentes. De stand aan kop bij de dames na tien ronden is: 1. Ioseliani 8 (8), 2. Veroci 6 (7), 3. Alexandria 6 (7), 4. Eretova 6 (9) en Kozlovskaja 5'/.> (9). volle winst binnenhaalde tegen Balashov uit de Sovjet Unie. De stand bij de heren na elf ronden is: 1 Portisch 7'A punt (uit 11 partijen), 2. Hüb ner 7 (10), 3. Vaganian en Petrosjan 6 (9), 5. Sax 6 (10), 6. Smejkal 5'/.- (9), 7. Sunye 5 (7), 8. Balashov 5 (9), 9. Ivkos 4'A (8), 10. Timman 4 (8), 11. Torre 4 (10), 12. Shamko- vich 3% (8), 14. Herbert 37- (11), 15. Bron stein 21/ (8), 16, Garcia 2 (6), 17. Harandi 2 (9), 18. Kagan l'/; (9). De Amerikaan Eddie Dibbs, tijdens de voorronden in Groningen al met 6-4, 6-4 aan de kant geveegd, wist tegen Borg in Rotterdam niet meer dan drie games bij elkaar te sprokkelen, Dibbs, die zich za terdagavond in Huizen ten koste van Tim Gullikson voor de finale had geplaatst, verloor met 6-3, 6-0 en werd daardoor, „maar” 60.000 gulden rijker. ROTTERDAM. Bjorn Borg heeft de afgelopen zes dagen het jaarsalaris van een minister verdiend, zodat hij zonder al te veel geldzorgen gisteravond naar Boe karest is gevlogen om daar een week vakantie op te nemen. De wereldkampi oen tennis legde in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam als winnaar van het prof- tenniscircuit beslag op 60.000 dollar, zo'n slordige 120.000 gulden, hetgeen inhoudt dat hij tijdens zijn verblijf in Nederland, nog afgezien van zijn inkomsten uit re clame, 850 gulden per uur heeft verdiend, de uren die hij slapend heeft doorge bracht meegerekend. In de stad waar een aantal mensen het al wekenlang zonder inkomen moeten stellen, „sleepte" Borg de hoofdprijs weg door zich voor de vijf de maal een klasse apart te tonen. Tom Okker eindigde in 't veld van vijf man als vierde. In de strijd om de derde en vierde plaats verloor hij met 6-1, 7-5 van Gullikson. De hem toegedachte figuran tenrol had Okker echter al eerder overge dragen aan Roscoe Tanner. De Wimble- don-finalist verloor in Huizen ook zijn vierde en laatste partij in de voorronden (met 6-3, 1-6, 2-6 tegen Borg), zodat zijn debuut in Nederland op een flop is uitge draaid. Tanner voelde zich geen moment thuis op de langzame baan en mist de klasse op zijn repertoire te kunnen aanpassen. Het spel van de Amerikaan is gebaseerd op kracht en snelheid. Zodra die pijlers weg vallen, valt ook Tanner weg. Hij mist de veelzijdigheid van een Borg, hetgeen de afgelopen week nog eens extra is geaccen tueerd. Tanner dacht na zijn inspannin gen op Wimbledon en Flushing Meadow te kunnen relaxen, terwijl Borg ook deze demonstratie vrij serieus nam. Niettemin toonde ook Borg diverse ma len aan dat deze exhibitie, los van het indrukwekkende prijzenpakket, weinig voorstelt. Tijdens officiële Grand-Prix- toernooien vormen Borg en zijn trainer/ coach Bergelin een soort tweeëenheid en controleert Bergelin iedere voetstap, iede re hap eten en bijna alle gedachten van zijn pupil. Dit keer schitterde Bergelin echter door afwezigheid en volstond Borg met dagelijkse telefonische informatie vanuit het voor beiden in vele opzichten zo zonnige Monte Carlo. WATKINS GLEN - Jan Lammers is er nog altijd niet zeker van of hij volgend jaar opnieuw uit kan komen in de Formule 1. De Zandvoorter, die gisteren vanaf de kant toekeek, hoe Gilles Villeneuve de Grand Prix van Amerika (oost) won, is nog steeds op zoek naar een renstal en een sponsor. Zijn manager Gerard van der Storm: „Over twee weken heb ik weer een gesprek met een renstal. Ik denk, dat we Tyrell wel kunnen vergeten, hoewel Derek Daly, die de nieuwe rijder zou worden, nu ook niet bepaald goed rijdt. Probleem is; dat alle teams met spon- sorproblemen zitten en dus een klin kende naam zoals Andretti of Scheck- ter, nodig hebben om geldschieters te interesseren. Jan Lammers heeft nog geen grote naam, dus moet zelf geld meebrengen. Tot nog toe is er nog geen bedrijf geweest, dat geld (twee miljoen, red.) in Jan wil steken voor het volgend seizoen”. Gerard Rond heeft in Völkel de natio nale cross gewonnen. Cees van der Ven, kampioen in de 250 cc, drong zich voor Karsmakers en Wolsink op de tweede plaats. In Bielstein (W-Dtsl) eindigde het Nederlandse zijspanduo Van Heugten/ Kiggen als zesde. Jo Maas is er niet in geslaagd de Zweed Sven-Ake Nilsson van zijn leidende posi tie in de wielerronde de „Ster der belof ten” te verdringen. De Zweed bewaakte de negen seconde tussen hem Maas in de slotetappe bekwaam, en eiste de eindzege voor zich op. Maas werd dus tweede, Car- cia (Sp) derde. De Belg Nullens won de slotetappe. Reinier Groenendaal uit St. Michiels gestel heeft in Harderwijk de eerste vel- drit van dit seizoen gewonnen. Groenen daal maakte zijn debuut als profrenner. De „Boven 't IJ-loop” over tien mijl in Amsterdam is gewonnen door Gerard Terbroke. Het Nederlandse dameszaalhandbal- team, heeft zaterdag met 10-10 gelijkge speeld tegèn Noorwegen. Gisteren werd met 12-11 verloren. De wereldbeker basketbal voor clubs is gewonnen door Sao Paulo, dat het Joe goslavische Bosna Serajewo met 100-98 versloeg. Jan de Rooy is als tweede geëindigd in de strijd om de Europese titel rallycross. De Rooy won in het Duitse Buxtehudde de wedstrijd van zondag, maar kon met zijn puntenaantal de Noor Martin Schanche niet meer bedreigen. Schanche werd in Buxtehudde tweede, waarmee hij de titel voor zich opeiste. Daventria heeft met Roelof Veld, Henk en Gerard Mentink en Gerard Nijboer de internationale 4 x 15 kilometer estafette gewonnen. Twee Belgische teams eindig den als tweede en derde. mislukte optreden in het toernooi een jaar geleden. Bij die gelegenheid bleef hij op nul punten staan, voornamelijk omdat hij mentaal niet opgewassen bleek tegen een treitercampagne van Ion Tiriac, de bege leider van Guillermo Vilas. Tiriac verhin derde dat Dibbs kon trainen, maakte hem belachelijk en haalde hem zodanig uit zijn spel, dat hij zelfs van de Roemeen verloor. Sweitze Roffel, een van de twee organisa toren van het evenement: „Dibbs was toen woedend en wilde graag zo gauw mogelijk revanche nemen”. Dibbs kreeg die kans toen Nastase zich afmeldde en maakte zich in Nederland alsnog waar, totdat hij weer met Borg werd geconfronteerd. „De baan was zon der meer goed. Daar ligt mijn nederlaag niet aan. Het punt is alleen dat Borg vanmiddag tegenover me stond”, aldus Dibbs, die dank zij zijn inzet nog altijd de nummer 11 van de wereld is en zich der halve evenals Tanner steeds moet realise ren dat iedere partij hard werken voor hem is. Laat hij die arbeid achterwege en negeert hij het publiek, zoals gistermid dag. dan komt de klap hard aan: 3-6, 0-6. jn: edstrijd i er een ijzenbe- gulden ren de vegetal ?84953 EVREUX (ANP). Het Nederlands dames-volleybalteam heeft zich in het toernooi om de Europese kampioen schappen geplaatst voor de finalepoule in Lyon, waar gespeeld wordt om de plaatsen een tot en met zes. Beslissend daarvoor was de overwinning met 3-1 op Joegoslavië. De setstanden waren 15-3, 8-15 en tweemaal 15-8. Zaterdag avond was tegen Hongarije dat sa men met Nederland overgaat ook een uitstekend resultaat geboekt. Een nederlaag in vijf sets: 18-16, 13-15, 9-15, 15-8 en 7-15. Eindstand: 1. Borg; 2. Dibbs: 3. Gullik son; 4. Okker; 5. Tanner. JAN PREENEN -1, Vi lt 0-0, Ajax- e 2-2, 2-0, In zijn plaats zal de heer Hehenkamp uit Borne, thans voorzitter van het district Overijssel, als nieuwe praeses worden voorgesteld. Voor de vijfde maal in de nu 79-jarige historie van het tennistoernooi om de Da- vis-beker heeft Italië zich geplaatst voor de finale. De Italianen versloegen in de halve finale Tsjecho Slowakije met 4-1. In de andere halve finale-wedstrijd tussen Australië en de Verenigde Staten was de stand gisteren in Sydney 2-1 voor de Ame rikanen. zonder veel reacties gekregen op de voorgenomen transfer. Volgens Joop Zoetemelk is er in Frankrijk nogal wat over te doen geweest. Begrijpelijk, als men bedenkt dat het Franse idool Ber nard Hinault, winnaar van de Tour de France van dit jaar, in die Tour door bonificaties tijd verspeelde aan de ploeg waarin Joop Zoetemelk nu gaat rijden. Peter Post spreekt van „een onvoor stelbaar grote belangstelling voor de zaak-Zoetemelk”. „In al die jaren heb ik op nieuws rond onze ploeg niet zo veel reacties gehad als nu met Zoete melk”, aldus Post. Voor Joop Zoete melk is Raleigh zijn derde werkgever in tien jaar profwielrennen. Hij begon zijn carrière bij het Belgische Flandria (drie seizoenen), stapte daarna voor een seizoen over naar het Franse Gita- ne en reed de laatste zes jaar in dienst van het Franse merk Mercier. De eindstand van het toenooi: 1. Vultink 10 234 34.49. 2. Van der Smissen 10 137 33,92, 3. Havermans 10 191 32,23, 4. Bessems 10 138 31,69, 5. Sundquest 6 137 24,55, 6. Vet 4 138 33,60, 7. Arnouts 4 250 25,86. 8. Steures 2 187 26,45. (Van onze sportredactie) HVAR. Nederland mag zich gaan opmaken voor het we- reldwaterpolotoeraooi, dat de laatste kwalificatiekans bete kent voor de Olympische Spelen in Moskou. Het uiteindelijke resultaat van de eerste schifting in Hvar een tweede plaats mag op zich een zekere reden zijn voor tevredenheid, de zelfvoldaanheid waarmee door de verantwoordelijke waterpo- loleiders werd teruggeblikt, is op zich bedrieglijk voor de toekomst. In tegenstelling tot de vaste gewoon te bij de transfer van een kopman, neemt Zoetemelk van zijn Franse ploeg geen persoonlijke knechten mee. Al zijn collega’s hebben onlangs name lijk al de overeenkomst met hun werk gever verlengd. „Maar dat is van geen belang. Bij Post zitten voldoende ster ke renners”, aldus Zoetemelk. Zowel Joop Zoetemelk als Peter Post hebben de afgelopen weken, in af wachting van de beslissing die de di rectie in Engeland moest nemen, bij- ÜTRECHT. Harm Wiersma is er in de vijfde ronde niet in geslaagd zijn ach terstand op wereldkampioen Anatoli Gantwarg in te lopen. Lange tijd trachtte hij de stelling interessant te houden, maar hij kon niet voorkomen dat Gant warg een aantal schijven van het bord ruilde. Na achtenveertig zetten zag de uitdager geen winstkansen meer en bood remise aan. Het aanbod werd zonder aar zelen door Gantwarg aangenomen, daar de wereldkampioen op dat moment in hevige tijdnood verkeerde. AMSTELVEEN-PARIJS. Het voorlopiege akkoord dat ploegleider Peter Post en Joop Zoetemelk een week geleden bereikten, is bekrach tigd door de Engelse sponsor Raleigh. Komende dinsdag tekent Joop Zoete melk in Parijs een tweejarig contract. Niets leek een vierde titel in de weg te staan. In de finale tegen Havermans mocht hij zo leerden snelle rekensom metjes zelfs met meer dan 100 carambo les verliezen indien hij zijn moyenne op peil hield. De bizarre climax kwam zon dagmiddag. Een snelle zege van Vultink in vier beurten op Steures, zadelde Bessems op met een mentale druk, waartegen hij niet opgewassen bleek. Dezelfde factor speelde ook Havermans parten die bij een overwinning in acht beurten zich kampi oen mocht noemen. De Westbrabander heeft er alleen in de beginfase uitzicht op gehad. Na twee beurten had hij 113 ca ramboles achter zijn naam en was bij Bessems het teken van verval al duidelijk waarneembaar. ALKMAAR. Op de renbaan van Alk maar (600Ö toeschouwers!) won Gondar verrassend de 4 kilometer van Alkmaar. Hij bleef Kees Verkerk en Nico Kid voor en zal na deze overwinning verkocht wor den aan stal De Kromme waarvan Utrechtspeler Willem van Hanegem me- de-eigenaar is. De 58e prijs van de Are de Triomphe, gedoteerd met ruim 600.000 gulden, werd een verrassende overwinning voor de driejarige Franse merrie Three Troikas. Ze liet de grote favoriet, het Britse paard „Troy” met topjockey Willy Carson, vier lengten achter zich. Troy kwam er de gehele race niet aan te pas. Mede door de afwezigheid van Bergelin miste Borg ook een geschikte trainings partner. zo moest hij zich voor de finale in Rotterdam behelpen met zijn verloof de Mariana Simionescu, die op de wereld ranglijst van de dames slechts 105de staat. Aan de suprematie van Borg heeft het echter niets kunnen veranderen. De Zweedse Monegask stond in vijf partijen maar één set af en mocht bijvoorbeeld in de eindstrijd niet over gebrek aan mede werking klagen. Dibbs kon zich vijf games als een tegen stander manifesteren (bij een achterstand van 3-1 doorbrak hij de service van Borg), maar daarna leek hij ijverig mee te wer ken aan zijn zeventiende verlies tegen Borg in evenzovele duels. Na zijn hoopge vende start retourneerde Dibbs de bal plichtmatig en keek hij lijdzaam toe hoe Borg voor zijn doen regelmatig in het offensief ging. In 54 minuten werd de finale daardoor een anti-climax. Voor het publiek, maar ook voor Dibbs zelf, die tevoren geconcen treerd werkte aan een revanche voor zijn Het is altijd moeilijk te bepalen welke taktiek gevolgd moet worden wanneer pas een nederlaag is geleden. Volgens schaker Petrosjan is het beter om rustig remise te schuiven, om vervolgens, na weer op verhaal te zijn gekomen, de ach terstand proberen om te buigen in een voorsprong. Wiersma besloot echter op winst te spelen, hoewel hij daarvoor niet de gekste risico’s nam. Vanuit de opening formeerde hij een hekstelling en dat was uit tactisch oogpunt zeer verstandig. Im mers in het verleden heeft Gantwarg met een soortgelijk systeem verloren van zijn landgenoot Sjtsjegoljew. Ditmaal beant woordde Gantwarg de hekstelling met de bezetting van een sterk centrum. Opmer kelijk was dat Wiersma geheel uit eigen overwegingen ertoe overging maar liefst drie improduktieve schijven bij zijn hek- i Bosch VVV- 'schap DS’79- r 4-1, iveen- 9- 3 26-12 21- 9 13- 5 13- 3 14- 9 12-11 18-10 12- 7 7- 5 10- 13 12-14 9-12 8- 13 10-22 5-20 9-28 in finale tegen Borg (Van onze sportredactie) De eindstand van het toernooi: 1. Spanje 11 punten 38-19, 2. Nederland 10 40-29, 3. Griekenland 8 24-23. 4. Frankrijk 6 37-37, 5. Zweden 4 28-41, 6. Bulgarije 3 37-39, 7. Groot Brittannië 0 19-35. RIO DE JANEIRO. Jan Timman heeft in het interzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro een produktief week einde achter de rug. Zaterdag won de Nederlander in de tiende ronde van de Israëliër Simeon Kagan en zondag kwam hij remise overeen met de Amerikaan Shamkovich. Door deze resultaten is Jan Timman opgeklommen naar de tiende plaats met vier punten uit acht partijen. Hij moet bovendien nog twee afgebroken partijen uitspelen. De ingeïnteresseerdheid van Dibbs bood Borg in ieder geval de gelegenheid vier games op „nul” te winnen en beide sets met een ace af te sluiten. Dat de kwaliteit in geen enkele verhouding stond met het prijzengeld dat werd uitge keerd lag dan ook niet aan Borg. Een kwart van de match is nu ver- speeld en Wiersma staat nog steeds voor de zware opgave de tweekamp tot een goed einde te brengen. Het is voor de uitdager nu zaak om niet bij de gemiste kansen (zoals in de tweede en vierde partij) stil te blijven staan, maar zijn kans af te wachten. In ieder geval is de match nog lang niet beslist, want bij een achterstand is Wiersma levensgevaar lijk! Het prof tenniscircuit heeft in financieel opzicht toch nog een teleurstellend slot gekregen. Nadat de hallen op de voorgaande avonden steeds uitverkocht waren, bleef het sportpaleis Ahoy in Rotterdam onderbezet. De organisatoren hadden gehoopt de grens van 20.000 te zullen passeren, maar bleven steken op 18.000, omdat de finale slechts 3000 toeschouwers trok. Organisator Frans Steur: „Als je dan bedenkt dat we bijvoorbeeld in Goirle 500 d 600 toeschouwers hebben moeten teleurstellen, dan moeten we toch overwegen om Ahoy volgend jaar te laten schieten”. Desondanks kwamen er duizend toeschouwers meer dan vorig jaar, toen het evenement volgens een andere formule werd afgewerkt en in Lammers moest in Watkins Glen toe kijken, omdat hij zich niet wist te plaat sen bij de 24 snelsten. „Hij heeft de hele week last gehad van een oorontsteking. De penicilline en andere tabletten heb ben zijn conditie dermate aangetast, dat hij te zwak was om de wagen pptimaal te besturen”, aldus Van der Storm. Achter Villeneuve greep Alan Jones de tweede plaats en Arnoux de derde. Lammers teamgenoot De Ange lis eindigde tussen de zeven gefinishte coureurs als vierde. Michael Bleekemolen is als tweede geëindigd in de strijd om de Europese titel formule-driecoureurs. Dit on danks zijn veertiende plaats in de laat ste race, die in Kassei werd gehouden. Bleekemolen verzamelde in totaal 28 punten en bleef ver achter op de Frans man Alain Prost, die al geruime tijd verzekerd was van de titel. De West- duitser Michael Korten won de finale race, voor de Zweed Tommy Borguud. AMSTERDAM. In de bondsbe- stuursvergadering van zaterdag heeft de voorzitter van de Tennisbond, C. R. Beek uit Amsterdam, te kennen gegeven dat hij tijdens de in december te houden bondsledenvergadering zal aftreden. stelling te posteren. Maar opnieuw bleek Gantwarg op zijn hoede: Hij bracht een afwikkeling in de stand waarop Wiersma gedwongen was in te gaan. Voor het talrij- ke publiek was deze beslissing enigszins onbegrijpelijk, maar later, toen beide spe lers commentaar gaven op hun eigen par tij bleek dat Wiersma’s voortzetting de enige juiste was. Na de afwikkeling be hield Wiersma een licht overwicht, mede doordat Gantwarg met tijdnood te kam pen kreeg. De Rus besloot een voorpost in te nemen, maar kon niet verhinderen dat Wiersma een aantal lichte combinaties in j de stelling bracht. Desondanks pareerde de wereldkampioen alle dreigingen en wist zodoende Wierma’s winstkansen tot een minimum te beperken. Met zijn acht enveertigste zet stuurde Gantwarg op een remise-afwikkeling aan, waar de uitdager niet eens meer op in ging, maar gelijk een remise-voorstel deed.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15