:n Gewestelijke zangersavond met kamerbreed” programma t Sociëteit Alpha heropend rond dc losplank haven- berichten Topplaats voer het duo Kalshoven-Zaïdbergen na verrassende score Duo Andela-Fortgens domineert op eerste wedstrijddag kort ijmonclnicuws j NON-STOP KOORAVOND IN IJMUIDER PETRUSKERK LADDERCOMPETITIE DE KENNEMERS Bas-partijen Excelsior" Kinderboerderij maand extra open Pierenrit „Rijmonders” start aan Trawlerkade 6 MAANDAG 8 OKTOBER 19 7 9 IJMOND 7 i y IJMUIDEN. Georganiseerd door het Christelijk Mannenkoor IJmuiden werd zaterdagavond in de goedgevulde Petruskerk aan de Venusstraat te IJmuiden een gewestelijke zangersavond ge houden. Tijdens deze avond lie ten vijf mannenkoren uit Noord- Holland zich ieder tweemaal met twee werken horen, aangevuld met een optreden van ongeveer twintig minuten van het Mandoli ne-orkest „Excelsior”. Eén en an der resulteerde in een kamer breed programma, afgewerkt zonder pauze. Ml St*5 In de Petruskerk viel te genieten van over het algemeen fraaie kior.ang (Van onze bridgemedewerker) G. D. KONING (Van onze bridgemedewerker) (Van een medewerker) KRT. werd n De t be- :ente- Het eens lonk imis- in de t een jaar- door :eker tend acht epu- IJMUIDEN. Bij het Havenrestaurant aan de IJmuidense Trawlerkade is zater dagmiddag om één uur de start van de „Dertiende IJmuider Pierenrit”. Organi sator is de automobielciub „De Rijmon- ders”. Voor velen in de hallen was het de voorgaande week een enorme tegenvaller te vernemen dat de enige noordboot met niet meer dan honderd kisten koolvis aan de dinsdagmarkt present zou zijn. Eenie der ging ervan uit dat het na de succesvol le voorlaatste reis opnieuw weer „feest zou zijn”. Met een totalelading van ruim 400 bakken moest men echter genoegen nemen. Voor de aanvoerders was deze strop niet minder gevoelig. De bemanning had met bijzonder slecht weer te kampen gehad en mede daardoor kon er niet zo intensief gevist worden als men graag zou willen. Het rekken van de reis was niet verantwoord tegenover de vis die reeds aan boord was en daarom werd de thuis vaart met deze minieme lading toch on dernomen. Hoewel er hoge tot zeer hoge prijzen voor het aangebodene betaald werden kon er niet meer dan ruim drie en dertig duizend guldens besomd worden. Deze besomming lag ruim honderddui zend gulden lager dan die van de voor gaande reis. Toen waren er dagen met een aanvoer van meer dan duizend kisten. In het buiten land heeft men hier blijkbaar ook mee te maken. Door de importeurs wordt maar zeer spaarzaam aangebracht. In die situa tie is het bijzonder moeilijk tot een gunsti ge verdeling te komen. Heeft de één wel en de ander niet, dan zit ook daar de kat in de gordijnen, met alle nare nasleep die daar aan verbonden is. Hebben de filetmakers Vooral nu er zo weinig kabeljauw en gul wordt aangevoerd is het ontbreken van koolvis voor de filetmakers een gevoelige tegenvaller. Aan kabeljauw en gul werden maar ruim 400 bakken aangevoerd. Te genover de aanvoeren van enige maanden geleden steekt dit wel heel schraal af. A-hjn: Giesen-Van der Meyden 131, Huyg-Knippen 126, Barzilay-Muller 116, dames Donken-Veugen 11, dames Smak- man-Vonk 106, echtp. Horbeek 102, me vrouw Wareman-Van der Mey 101, dames Fetzer-Woertman 99, mevrouw Wajón- Elenbaas 97, Porck-Bonder 90. C-lijn: echtp. Maagdelijn 97, Edeling- Van Thiel 95, De Hoog-Van der Vlugt 88, dames Kesting-Arpad 84, dames De Vries- Van Sprang 82, dames Edeling-Mulder 80, dames Van Moorselaar-Segboer 80, Bode- Eysker 66. In deiandel luidt een bekend gezegde: Wie rre wordt gaat vanzelf wel zitten. Het lijkt i veel op dat men bezig is aan een uitpuingsslag. Maar als men moet gaan zittenam wat van reden dan ook, is het beslisniet onmogelijk dat een daling van de scolprijs zal optreden die voor de aanvcrders niet zo erg gemakkelijk te aanva'den zal zijn. Iets van deze geruch ten kc men vorige week vrijdag al verne men. .an deze markt werden weer voor van mdvis het niet al te best, ook de makei van schol-filet hebben het niet zo gemakelijk. Door de geringe aanvoer van d produkt kan worden aangenomen dat ver een te hoge prijs wordt ingekocht om wkelijk gezond te kunnen draaien. Komende week kan worden uitgekeken naar de komst van de KW 170 „Annie Hillna” die op de noordelijke Noordzee opereert. Toch is er nog menig kistje makreel on derhands aan de handel verkocht. De voorzitter van de groep-mannenko- ren, de heer W. IJlstra, opende de avond, waarna gastheer het Christelijk Mannen koor IJmuiden onder leiding van Ger Ho- vius, begeleid aan het orgel door Dirk Out en het mandoline-orkest „Excelsior” zich liet horen in een drietal werken. In „Lead me Lord” van S. S. Wesley viel de fraaie klankverhouding van het koor op met goede crescendi en décresdendi, tegen en kele ritmische onvolkomenheden bij het mandoline-orkest. In „O, heilige Driefal- tigkeit” van Jasquin de Prés, was de koor- klank te ruw, rommelig en ongelijk, maar in „Anruf” van Hugo Hermann rehabili teerde het koor zich weer. Bekwaam ge leid door Cor Hovius viel er mooie koor zang te beluisteren. Begeleid door Dirk Out aan het orgel zette het Haarlems Christelijk Mannen koor onder leiding van Nico Ringels in met een fraai pianissimo „Veni Jesu” van Luigi Cherubini. Overigens werd dit lied te vlak en te saai gezongen. In het „Les Martyrs” van Charles Gounod ontbrak Bij een volgend concert denk ik er hard over, een thermosfles met koffie mee te nemen. Nog afgezien van het feit dat zo’n non- stop programma aandacht-verslappend werkt; urenlang in de keiharde, verre van comfortabele kerkbanken zitten, zonder de gelegenheid te hebben een kopje koffie te drinken, een sigaretje te roken of je zomaar wat te vertreden, is geen pretje. si- Zaterdagmiddag opende wethouder C. Bo de wes de volgens de brandweervoorschriften verbouwde sociëteit Alpha aan de C Moens- straat in Beverwijk. Naast een verbetering van de brandveiligheid werd door de verbouwing de theaterzaal aanzienlijk verfraaid en uitge breid met een bar. Nadat de groep Haddock de feestelijke opening met een Ierse ballade inzette sprak Jaap Tesselaar. als voorzitter van het bestuur, de belangstellenden in de vernieuwde theaterzaal toe. Hij gaf een korte schets van het ontstaan en de ontwikkeling van Alpha tot de huidige sociëteit. Hierna sprak wethouder Bo- dewes zijn openingswoord uit. Hij legde vooral de nadruk op de functie van Alpha in de Beverwijkse samenleving. ..Alpha is enig in zijn soort, wij moeten daar zuinig op zijn, en niet beknibbelen op de subsidie", aldus de wet houder die voorts aanhaalde dat de verbouwing kon geschieden nadat de gemeenteraad vlot het benodigde krediet beschikbaar stelde. De waardering voor .Alpha wordt daarmee vol doende onderstreept, zei hij. Vervolgens wen ste hij Alpha veel succes toe in het verbouwde onderkomen. ectie- i zijn ;iebu- door :rwij- tentie >epen hun et op oken, iten. inste- 70 en don- k aan □ber aan icur- >sen, mie- o-fge- cartet groep ?rdag- ■g mo- i zijn in de cerge- g jaar 1 heel reren. evari- en ja- m ge- 1 vro- vorm- s-stijl deze j een iixie- l een Tr De van lende kwijt itend in de Een ising. »que- robe- in. olitie van Iheid uit zak- een 'd na bben wa- het nogal eens aan toonvastheid en werd er geforceerd gezongen. Het Alkmaars Christelijk Mannenkoor onder leiding van Dick Hogenhout liet in een tweetal werken van Giovanni da Pale strina horen uit het goede koor-hout ge sneden te zijn: zuiver tot in de zachtste fluisteringen, prachtige klankkleur en be- nijdenswaardige, diepgonzende, volbloed- bassen. Voortreffelijk aan het orgel bege leid door Dirk Out voerden alle koren en aanwezigen een indrukwekkende samen zang uit. Het vijftigjarige Helderse Chris telijk Mannenkoor liet onder leiding van Nico Smit in werken van Da Palestrina en Hendrik Altink horen over goed stem menmateriaal te beschikken, goed van voordracht, prachtige articulatie en even als de collega’s uit Alkmaar in het bezit van voortreffelijke bassen. veel geld allerlei partijtjes schol opge kocht. Met het verstrijken van de dag werd echter duidelijk dat elders nog wel het één en ander op scholgebied te koop zou komen. Dit had tot gevolg dat later op de dag menig kistje schol verhandeld is voor tientallen guldens minder dan ’s morgens in de hallen van IJmuiden was betaald. De schelvisaanvoer lijkt iets rui mer dan voorheen, maar in de prijsvor ming was dit nog niet te merken. Voor een bak goede schelvis werd eveneens heel veel geld neergeteld. Met de makreel aan voer wilde het ook niet zo goed lukken als men wel zou willen. Alleen in de nacht van maandag op dinsdag is er nog wel wat opgehaald. Later in de week liep dat hard terug. De prijs kon zich wat optrekken, doordat de conservenfabrieken het aan gebodene wel naar zich toe konden halen. B-lijn: Tobias-mevrouw Beelen 87, da mes Persijn-De Vries 82, mevrouw Deren- berg-Dekker 80, Verheyen-Ouwerkerk 78, Jongkind-Ven Poecke 76, Kroone-De Reeper 76, echtp. Heere 68, dames Jans sen-Van Kooten 55, dames Ladage-Oege- ling 46. Het mandoline-orkest „Excelsior” on der leiding van Zr. Therèse opende haar aandeel in het programma met de ouver ture nr. 1 in a-dur van Konrad Wölk. Hoewel het orkest voor een grote ruimte als de Petruskerk volume te kort komt, werd het een lofwaardige uitvoering. Er wordt beschaafd gemusiceerd, in het an dante viel hoewel wat weifelend inge zet een goede solo te beluisteren, ter wijl het allegro goed van tempo en nuan cering werd uitgevoerd. In „A travers la Hungrie” werd het Hongaarse karakter goed getroffen. Zr. Therèse leidt rustig, maar heeft het orkest goed in de hand. VELSEN. De kinderboerderij op Vel- serbeek blijft dit jaar voor het eerst ook open tijdens de herfstvakantie van de scholen. Tot 1 november is de boerderij met kleinvee op woensdag en zondag toe gankelijk van twee tot vijf uur ’s middags. In de vakantieperiode van 15 tot 19 okto ber gelden dagelijks dezelfde openingstij den. Normaliter is de kinderboerderij op Velserbeek alleen tussen 1 april en 1 okto ber voor publiek geopend. Voor jeugdige bezoekers geldt nog steeds het bijna voorhistorische entreeta- rief van een dubbeltje. De laddercompetitie van De Kenne- mers, waarbij de paren niet op sterkte zijn ingedeeld doch de volgorde op de ope- ningsdrive door loting werd bepaald, bracht het sterke koppel Andela-Fortgens meteen in de voorste gelederen. De score van 105 in de D-lijn bleek, toen de totalen van alle deelnemers waren vastgesteld, voldoende te zijn om de andere paren achter zich te houden. Giesen, doordat zijn vaste koppelgenoot Brouwers in de districtscompetitie moest uitkomen, een duo vormend met Van der Meyden, deed het in eendrachtige samenwerking met zijn partner eveneens uitstekend en pakte in de A-lijn 131 (gemiddelde 108) punten waardoor Brouwers-Giesen met 60.65 per cent de tweede plaats op de ranglijst ver overden. Eenzelfde resultaat werd uiter aard ook aan Van der Meyden (die nog alleen staat) toegekend. Bij het Butler-systeem worden de spel len vermenigvuldigd waardoor de paren in dezelfde windrichting spelend steeds gelijkluidende kaartverdelingen in han den krijgen. Van de scores vervalt het hoogste en laagste resultaat waarna van de rest het gemiddelde wordt vastgesteld en dat noemt men de datum-score. In vergelijking hiermede stelt de wedstrijd leiding de plussen en minnen vast wat weer in overwinningspunten op basis van de viertallentelling wordt omgezet. Een op het oog ingewikkeld lijkende methode die echter in de praktijk tot weinig problemen aanleiding geeft. Kalshoven-Zandbergen, uitkomend in de viertallencompetitie lan- deijke promotieklasse, spelen ook bij de BOC-wedstrijden een vooraanstaande rol. In de derde ronde pakten zij 19 overwinningspunten wat een totaal van 55 opleverde en dat betekende de top van het klassement. Rijnders-Van der Linden (50) deden het met 16 punten nauwelijks min der en zijn tweede. Ook Jongbloed-De By (49) kwamen goed voor de dag en rukten IJMUIDEN. De bridgecompetitie van BOC volgens het Butler-systeem bracht in de derde ronde Kalshoven- Zandbergen met een totaal van 55 overwinningspunten aan de top van het klassement. Rijnders-Van der Linden (50) zijn tweede, gevolgd door Jongbloed-De By (49) en Tabbers-Van der Krol (47). Onder leiding van C. Groos werd beslo ten met de Schwabische Ouverture van Rudolf Krebs, strak ingezet, met goede pianissimi; een zangrijk werk waarin een bekend Duits volksmelodietje regelmatig terugkeert. De begeleidende vleugel-par- tijen van deze avond waren bij Dick Ho genhout en Ger Hovius in bekwame han den. Rest mij nog te vermelden, dat de uiteraard veelvuldige chanchementen die dit drukbezette concert met zich mee bracht, vlot verliepen. Tobias-mevrouw Beelen klasseerden zich in de B-lijn met 87 punten (gemiddel de 72) als eerste en nemen daardoor de vierde positie van het algemeen klasse ment in (60.40 percent). Huyg-Knippen (58.30) zijn vijfde met pal achter zich het echtpaar Maagdelijn (57.70) dat bij de C- lijners nummer één werd. De dames Per- sijn-De Vries (56.90) staan op de zesde plaats. De indeling van de tweede ronde zal op basis van de stand zoals die er nu uitziet plaatsvinden. De uitslagen van de eerste ronde luiden (in matchpunten): IJMUIDEN. De laddercompetitie bridge van De Kennemers bracht op haar eerste wedstrijddag Andela-Fortgens aan de leiding. Zij scoorden bij een ge middelde van 84 het uitstekende totaal van 105 matchpunten (62.50 percent) wat de top van de ranglijst betekende. Brou wers-Giesen (60.65) volgen op korte afstand. op nar de derde plaats, gevolgd door Tablrs-Van de Krol (47). Na es ronden komen 28 paren weer zes keer gen elkaar in het strijdperk die dan een hale-poule van 20 teams gaan vor men. )e rest gaat vervolgens het bekende systen van lijnen spelen. De ;and ziet er na drie ronden als volgt uit: hlshoven-Zandbergen 55, Rijnders- van er Linden 50, Jongbloed-De By 49, Tabbrs-Van der Krol 47, Darwen-Toeset 46, HUingman-Porck 46, De Winter-Van Zante 45, Postma-Keppels 46, Maars- Weyenans 43, echtp. Zijlstra 42, echtp. Bink 2, mevr. Zwager-Koch 42, echtp. De Jagedl, Sanders-Kamoen 40, Kemp-Mis- saar i echtp. Westerveld 36, Wim Groen- van er Werff 36, De Jong-Steinberg 35, Tervcrt-Wittebrood 35, Bijvoets-Bronk- horst!4, Bakker-Draayer 34, mevr. De Jong-asveer 34, Witters-Huismans 32, echtpVan der Berg 32, Van Schinkel-Van der Inden 30, Lips-Van der Zand 30, mevr.Witters-Wermenbol 30, Hartman- KootKomen-Van Deursen 29, Hubeek- Tolmi 29, Gerard Groen-Strengers 26, Bakkm-De Vente 26, dames Van Deur- sen-Vi der Zand 24, dames Van der Berg-julder 24, Elferink-Elferink 20, da mes Fbel-Scheerder 18, echtp. Koster 16, dame: Dekker-Drenth 15, Scheffer-Ver vaart^, Fisctoor-De Vries 15, echtp. Kra mer I, dames Bouwman-Van Ravens- waay 2, dames Van der Linden-Van Den deren), dames Sanders-Van der Werff 4, dameHubeck-Koomen 2. Vrijdag aangekomen schepen 5-10-’79. Falkenstein, Spothook; Meteor, Arch; Stefan J, Skiën; Coran-W, Charlestown; African coast, Rotterdam; Rita Doelling, Rotterdam. Zaterdag aangekomen schepen 6-10-'79. Pluto, Peterhaed, IJmuiden; Frans Cont. plat, IJmuiden; Inco Transport. Bremerhaven; Tsigholme, Sevilla, IJmui den; Linn Karin, Rochester, IJmuiden; Topaz, Izmir; Fridel, rochester, IJmuiden; Autobahn, Rosslaere; Hand Fortune, Li verpool; Hajnoska, Granville, IJmuiden; Havfrost, Nantes, IJmuiden; Jemrix. Kingslynn. IJmuiden; Oliver, Swinoujs- cie; ,achs, Emden; Tor Scandinavia, Go thenburg; Nawala, Hampton Roads, IJ muiden; Subro Viking, Rotterdam; Marit- ta Johanns, Goole; Altair, Aulu, Velsen; Pullborough, Tyne; Sola, Theems; Kenne- merland. Belem; Ned Lloyd Rockanje, Hamina; Cielo di Roma, Rotterdam; Göta- land, Gruvon, Zaandam. Zaterdag vertrokken schepen 6-10-’79. Ragny, Zeebrugge; Realengracht, Ar changel; Baire, Wismar; Stirling Brig. Cont. plat, IJmuiden; Öshea Express. Drammen; Sealeaf, Richardsbay, IJmui den; Monsunen, Vyborg, IJmuiden; Ken- rix, Rochester. IJmuiden; Schwabenstein. Antwerpen; Thea-K, Frederiksvaerk; Frans, Noordzee, IJmuiden; Karin Knorr, Randers; Carpediem, Aberdeen, IJmui den; Betty C, Invergordon; Springbuck. Cont. plat, Velsen; Falkenstein-1, Belfast: Sunburgh Head, London; Stolt-Boel, Aar hus; Izhamels, Vyborg, IJmuiden; Unaya- ma. Lissabon; Autobahn, Kopenhagen; Radinoti, Oxelosund; Tor Scandinavia. Gothenborg; Galungan, Tilburry; Inco Trans Spirit, Antwerpen. Zondag angekomen schepen 7-10-’79. Amstelmolen, Bai4 Comeau; Jan, Lon den; Hartebeest, Cont. plat, Velsen; Young America, Bremerhaven; Sucevita. Antwerpen, IJmuiden; Stefan Drescher. Buenaventura; Frans. Noordzee, IJmui den; Titan Service, Cont. plat, IJmuiden; Delfborg, Domsjo, Zaandam; Union Sun, Colchester; Prinsenborg, Mantyluoto; Ed- germa, La Corona; Komkar Pioneer, Phi ladelphia. Zondag vertrokken schepen 7-10-’79. Zhitomer, Zwarte Zee: Oliver, Rotter dam; Lachz, Bremen; Ciudad de Quaya- quiml, R’dam; Helena Schepers, Montylu- oto; Da Chang Zhen, R'dam, IJmuiden. Whitby; Stolt Intregety, Rotterdam. Maandag aangekomen schepen 8-10-’79. Prince Maru no. 7. Yokohama; Caraibe, St. Thomas; Blatence, Hull, Koog a.d. Zaan; Tuskar Rock, Londen; José Maria Artaza, Bilbao. Vigt 83, mevrouw Anten-Doornenbal 72, mvrouw Kuhlman-Boot 61. ilgemeen klassement (in percenten): Adela-Fortgens 62.50, Brouwers-Giesen 6055, Van der Meyden 60.65, Tobias-Bee- le 60.40, Huyg-Knippen 58.30, echtp. Magdelijn 57.70, Persijn-De Vries 56.90, Eeling-Van Thiel 56.50, Van Kesteren- Ned 55.95, Derenberg-Dekker 55.55, Ver- heen-Ouwerkerk 54.15, Barzilay-Mjpller 5370, Kroone-Berkhout 52.75, Jongkind- Vn Poecke 52.75, De Hoog-Van der Vlugt 535; Donken-Veugen 51.35, Wijers-Wij- er £1.15, Weimar-Peil 51.15, Jacobs-Van Viet 50.53, Kesting-Arpad 50, Kleve-me- vnuv Brouwers 50, Soomers-Van Mun- st<r 50, echtp. Vreeswijk 50, Kauffman- Hen 50, Gordijn-Handgraaf 50, echtp. Befema 50, Smakman-Vonk 49.50, ko- niigtein-Van der Vlugt 49.40, De Vries- Vai Sprang 48.80, Van Moorselaar-Seg boer 47.60, Edeling-Muller 47.60, echt. Horhek 47.20, echtp. Heere 47.20, Ware- manTan der Mey 46.75, Fetzer-Woertman 45.80Wajon-Elenbaas 44,90, Anten-Door- nentl 42.85, Porck-Bonder 41.65, Bode- Eyskr 39.25, Janssen-Van Kooten 38.15, Kuhhan-Van der Kuyl 36.30, Boot 36.30, Ladae-Degeling 31.90. Het Zaandams Christelijk Mannenkoor onder leiding van A. Krijgsman (met een betrekkelijke kleine bezetting van twintig zangers) demonstreerde dat kwaliteit om gekeerd evenredig is aan de kwantiteit, waarbij vooral de fijnzinnige vertolking van „Wolga” van S. Dsjeachar er uit sprong. D-lijn: Andela-Fortgens 105, mevrouw Need-Van Kesteren 94, Wijers-Wijers 85, Weiman-Peil 86, mevrouw Jacobs-Van Vliet 85, dames Koningstein-Van der Cosmetica. In het Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan te Sant- poort-Noord houdt de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen dinsdag 9 oktober een bijeen komst waarin aandacht wordt gevraagd voor cosmetica. Tot het programma be hoort een volledige show van make up. De bijeenkomst begint om half twee. Bijeenkomst NCVB. De afdeling Santpoort-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt woensdag 10 oktober om acht uur ’s avonds een bijeenkomst in het gebouw De Haven te Santpoort-Noord. Ds. J. F. van Woerden zal spreken over „Het Avondmaal”. Beeldhouwkunst. Woensdag 10 okto ber houden de samenwerkende kerken van Santpoort een cursusavond in het gebouw De Duinpan te Santpoort-Zuid met als onderwerp „Oefening in beter kijken naar de beeldhouwkunst”. Inleider is P. H. Groot, adjunct-directeur van de Pedagogische akademie Da Costa. Reisfilms. Op donderdag 11 en dins dag 16 oktober worden in de benedenzaal van het pastoriegebouw te Driehuis reis films over Israel vertoond. Aanvang tel kens kwart over acht ’s avonds; de toe gang is gratis. EHBO-cursus. De afdeling Santpoort van de EHBO start op woensdag 10 okto ber met een nieuwe EHBO-cursus. Be langstellenden kunnen contact opnemen via telefoon 023-371692. Inschrijving is mogelijk in drie klassen. De C-klasse voor beginners (ritlengte 160 kilometer), de B-klasse voor gevorderden (lengte 180 kilometer) en voor de meest geroutineerden de A-klasse waarvoor een route van 200 kilometer is uitgezet. De uitslag van deze kaartleesrit telt mee voor het kaartleeskampioenschap van de RAC- West en de zóne Noord-Holland. Verschil lende systemen worden voor deze dertien de pierenrit door elkaar gehanteerd. Pij len, grensbenadering, punten (met hoofd en nevenroute), blinde lijn (voor de A- en B-klasse) en een ingetekende lijn voor alleen de C-klassers. Adres voor inschrij ving vooraf en informatie? Oosteinder- weg 40, Velsen-Zuid (telefoon 02550- 17089). SS o

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7