WWV: derde Na vijftien jaar fluiten dit seizoen op voorkeurslijst overwinning Wielerclubs slotritten amateurvoetbal 29.95 DUJARDIN uceccxzeqt, Immers wacht op terugkeer van geblesseerde spelers 219, 169, 1 159, BOSCH type E 23 SB van 288,- voor OLYMPIA WEEKAANBIEDING BOSCH «JEf ,,De Kampioen" houdt koers om Gé Peters-bokaal Humor Afstandelijk Op de voet - ■M 29 28 VRIJDAG 1 2 OKTOBER 19 7 9 BOORMACHINE ZOLANG DE VOORRAAD STREKT KOUDENHORN 54-56 Tel. 023-321212 - 322368 ’s maandags gesloten donderdag 's avonds geopend tot 21.00 uur. EENGATSMENGKRAAN van 37.90 voor - VLAKSCHUURMACHINE type P 20 van 202,- voor DECOUPEERZAAG BOSCH type P10 van 222,- voor OPENINGSTIJDEN: dl. t/m vr. 8.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur zaterdags van 8.30-16.00 uur (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. „Het is door de jaren heen wel gebleken dat een kampioen van de derde klasse na de promotie redelijk kan meedraaien”, antwoordde Ted Immers, trainer van Stormvogels voor het begin van het lopende voetbalseizoen op de vraag hoe groot hij de kansen van zijn debuterende team in de tweede klasse achtte. De constatering van Immers is inmiddels al bewaarheid geworden. Niet alleen Stormvogels draait zeer verdienstelijk mee op het hoogste plan van de tweede klasse ook AFC, eveneens nieuw in deze afdeling, is bovenaan de ranglijst te vinden. „Maar”, zo stelt Immers, „in deze afdeling degradeer je met 20 punten, terwijl een team met vijfent wintig punten best kampioen kan worden. We zullen dus met elk punt dat we nog gaan binnenhalen zeer tevreden moeten zijn”. Arie de Munnik geen man van zes miljoen ü- ARIE DE MUNNIK: respect voor arbiters in de lagere regionen JAN BLIJBOOM Smalle basis VVB weer struikelblok (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIES) KEUR BOUWMARKT VAN WENNEKER .1 jl JAN VAN DER HORST: grote kanshebber Is zo langzamerhand de grens van het toelaatbare ook bij de amateurs bereikt of valt het daar nog wel mee? Een scheids rechter die al jaren lang in de top van het amateurvoetbal fluit en dit jaar met elf andere collega’s op de overgangslij st staat tilt niet zo zwaar aan die problematiek. Zijn mening: „In de maatschappij heeft zich in de loop van de tijd een duidelijke mentaliteitsverandering voltrokken. Er is gewoon meer agressie dan vroeger. Een duidelijke zaak. Kijk alleen maar eens bij jeugdwedstrijden. Hoe ouders langs de lijn te keer gaan en bijvoorbeeld het zak geld van hun jongen inhouden omdat die volgens hen niet voldoende zijn best heeft gedaan. Dan moet ik altijd terugdenken, aan mijn helaas overleden moeder die zei: het moeilijkste vak is het opvoeden van kinderen”. Die woorden zijn afkomstig van de Am sterdammer Arie de Munnik (33), al vijf tien jaar scheidsrechter en nu zoals reeds opgemerkt een van de arbiters die op de voorkeurslijst staan. Dit bete kent sinds het begin van dit seizoen dat de gegadigden voor plaatsen in de hoogste voetbalkringen de betaalde jeugd fluiten, zes grensrechtersbeurten in ere- of eerste divisie moeten vervullen en twee wedstrij den uit de eerste divisie krijgen toègewe- zen. Verder nemen ze deel aan de centrale trainingen met de arbiters uit het betaalde mis Frans Bakker, die na honkbalseizoen voorlopig Hierover: „Als ik alle ziektes zou heb ben gekregen die mij zijn toegewenst dan was ik al talloze mien overleden en ge cremeerd geweest. Als je je daar wat van aan trekt dan heb je geen leven meer. Het is nu eenmaal zo dat je als scheidsrechter gezien wordt als een man van zes miljoen in plaats van iemand die ook een gezin en een baas heeft en maandagmorgen ge woon weer aan de slag moet. Je zou ons met doelverdedigers kunnen vergelijken. Wanneer die een fout maken is het mees tal meteen nadelig voor de hele ploeg. Maar fouten moeten nu eenmaal worden ingecalculeerd. Er wordt maar al te vaak vergeten dat we in fracties van seconden beslissingen moeten nemen. De volmaak te scheidsrechter moet nog worden ge boren”. In de vijftien jaar dat Arie de Munnik naar de top van het amateurvoetbal is doorgestoten heeft hij „het is echt waar” nog nooit met ernstige proble men te maken gehad. Hij vervolgt: „Ik moet eerlijk zeggen dat een scheidsrech ter bij ongeregeldheden in negen van de tien gevallen de hand in eigen boezem moet steken, behalve natuurlijk in excep tionele gevallen. Ik heb al opgemerkt dat je moet kunnen incasseren, zowel fysiek als geestelijk. Daarbij moet een arbiter het vermogen hebben om een wedstrijd deling van VVB kan echter ook nauwe lijks versterking aandragen. Kruger daarover: „Dit seizoen is er niet één speler uit de jeugd overgekomen. Oor zaak is het feit dat er weinig jonge mensen onder de rook van Hoogovens wonen. De vereniging groeit dan ook nauwelijks ter wijl dat bij clubs uit de nieuwbouwwijken precies omgekeerd is. Wij hebben moeite met het bemannen van de elftallen terwijl er elders sprake kan zijn van een leden stop”. Hoewel WB probeert iets aan die voor de club ongezonde situatie te veranderen wijst de praktijk uit dat de mensen niet door de Voetbal Vereniging Breesaap worden aangetrokken. „En je kunt ze moeilijk ronselen”, aldus Kruyer. WB moet het derhalve hebben van een meer dan normale inzet, en daar werkt Maup Kruyer dan ook aan. Niet zonder resultaat. Na eerst al enige punten door middel van gelijke spelen bij elkaar te hebben gesprokkeld behaalde WB tegen DEM voor de eerste maal de volle winst. Kruyer: „Dat was zonder meer te danken aan de voortreffelijke inzet die de jongens toonden. Met wat mutaties op het midden- Arie de Munnik: „Ik floot eens een wed strijd waarin het er stevig aan toe ging. Op een zeker ogenblik nam ik een beslissing waarop onmiddellijk de aanvoerder op me af kwam met de opmerking: scheids, ben jij nu gek of ben ik het? Ik gaf hem veld en die ijver moeten we toch punten kunnen blijven pakken”. Voor WB is het reeds in een vroeg stadium van de competitie vergaren van punten erg belangrijk. Vorig jaar liet de ploeg dat in de beginfase onnodig na en dat brak het team tegen het einde van de competitie lelijk op. „We kregen toen de situatie dat we punten moesten halen”, aldus Kruyer, „en dat betekende toch dat we verkrampt gingen spelen. We moeten er dit jaar dan ook voor waken die fout niet nog eens te maken”. meteen het volgende antwoord: je mag zelf kiezen. Maar als je de verkeerde noemt stuur ik je onmiddellijk het veld uit. Hij keek me met grote ogen stomver- baas aan en maakte toen rechtsomkeer. Ik heb geen kind meer aan hem gehad”. Respect heeft Arie de Munnik „ik vind dat dit niet genoeg kan worden ge zegd” voor collega’s die in de lagere regionen en vooral bij de jeugd in de moeilijke leeftijdsjaren leiding geven. Zijn opinie: „Die mensen vormen een ver geten groep waarvoor de waardering best eens wat groter zou kunnen zijn. En laten we nu niet denken dat dit arbiters zijn die kwalitatief tekort schieten om hogerop te komen. Velen van hen willen gewoon niet anders. Laten we ze alsjeblieft in ere houden”. Met die laatste opmerking doelt de jeug dige WW-aanvaller op het gegeven dat zijn ploeg beslist is ingedeeld in de op papier zwakste eerste klasse. De kans dat WVV ’72 dit seizoen slaagt, waar het vorig jaar door een blessureplaag tekort schoot, is dan ook niet onaanzienlijk. om deze bokaal gestreden gaat worden. Henny van Lent en Jan v.d. Horst wisten hem elk een keer te winnen. Zij worden ook nu weer tot de grote kanshebbers gerekend met voorts onder andere: Peter v.d. Knoop, Ron Bakker, John de Bie, Hans v.d. Putte, Gerrit Vis- scher, Wim Koene, Piet Hoogland, Cor Baars en Ab Harren. De start is ’s mid dags om twaalf uur en er moet zestig kilometer worden gereden. Meteen na af loop vindt in het clubhuis de prijsuitrei king plaats. -tafels. m. Tel. Bij alle kwaliteiten die een scheids rechter behoort te hebben wil hij met zijn optreden een sterke beurt maken behoort zeker niet op de laatste plaats het vermo gen om ad rem te zijn. Een eigenschap die soms veel heilzamer kan werken dan het uitdelen van een officiële waarschuwing. (Van onze volleybalmedewerker) KOOG AAN DE ZAAN. „Als het dit jaar niet lukt, dan lukt het nooit”, waren de woorden van Frank van Gooi, aanval ler van WVV ’72, gisteravond nadat voor de derde keer in successie door de Wijk aan Zeese formatie naar winst was gegre pen in de pas gestarte volleybalcompeti- tie. De Wijk aan Zeeërs stelden door de overtuigende 0-3 overwinning op gast heer Tada Bola overduidelijk hun kandi datuur voor de titel in de eerste klasse A. „Maar”, relativeerde Frank van Gooi enigszins de hoera-stemming van WVV, „de indeling van de poule is daar ook wel naar”. Op het Industrieparcours in de Waar- derpolder wordt zondag door de HRC Excelsior het wegseizoen ’79 afgesloten. De jeugdklassers starten reeds om half tien en daarna valt om half elf het start schot voor een sluitingswedstrijd voor alle overige categorieën. De race gaat over circa zestig kilometer. Na afloop daarvan kunnen de supporters, donateurs en da mes omstreeks twaalf uur met elkaar op de fiets aan de slag. Alle deelnemers(sters) aan het sluitingsfeest van Excelsior moe ten zelf een prijs of prijsje meenemen. voetbal. Aan het eind van het seizoen valt de beslissing wie van de twaalf de sprong hebben gehaald en wie terugkeren naar de top van de amateurs. Een spannende periode dus. Toch kijkt Arie de Munnik er nuchter tegen aan, met dezelfde afstandelijkheid als waarmee hij bijvoorbeeld in de loop van de jaren heeft leren leven met wat hem allemaal door spelers en toeschouwers aan minder vleiende opmerkingen naar het hoofd is geslingerd. aan te voelen. Van daaruit optreden is véél bepalender voor het goed leiden van een wedstrijd dan alleen maar spelregel- kennis”. 1 uitlaat korting. >n. Ook adio-in- Het Halfwegse De Bataaf houdt zondag sluitingsritten op het Kinheimparcours in Zwanenburg. Nadat de jeugdklassers (10.00 uur), trimmers van de trimclub „Ko Plak” plus donateurs en supporters van De Bataaf (11.00 uur), de liefhebbers en veteranen (12.00 uur) en de profs, ama teurs, junioren en nieuwelingen (13.00 uur) aan de slag zijn geweest, volgt er nog een gentlemen-race. Een actieve renner zal daarbij als „gangmaker” gekoppeld worden aan een trimmer of supportér. De start is om 14.30 uur. In elk geval doet WW er zeker goed aan, de tegenstand die Tada Bola gisteren bood niet als graadmeter voor de overige teams te hanteren. Wat dat aangaat heeft WW zeker een les geleerd van vorig jaar, toen het team in iedere wedstrijd min stens gedurende één set met een inzinking te kampen had. Zo’n concentratieverslap- ping bleef dan ook gisteren achterwege. De goed draaiende hoge aanval, met Luc Kemner en Frank van Gooi als afmakers op links kende weinig tot geen moeite met het zwakke Koogse blok. Daarnaast pikte WW ook door het midden aanvallend zijn puntjes mee. De Wijk aan Zeese overmacht werd in kort tijdsbestek omge zet in een klinkende driesetszege, via de setstanden 4-15, 3-15 en 6-15. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het goed verlopen van een wedstrijd hangt voor een zeer belangrijk deel af van de manier waarop de scheidsrechter zich manifesteert; ex treme uitzonderingen waarbij bijvoor beeld toeschouwers er uitsluitend op uit zijn het plezier van anderen grondig te verzieken daargelaten. En dat geldt niet alleen voor de betaalde sector maar ook voor het amateurvoetbal waar het er in de loop van de jaren eveneens niet ge makkelijker op is geworden de zaak arbi traal in de hand te houden. VELSEN. Voor VVB-oefenmeester Maup Kruyer zijn de toch enigszins te genvallende prestaties van zijn selectie terug te voeren op één essentieel aspect; het ontbreken van een brede basis. VVB mist daardoor onder andere binnen de selectie een noodzakelijke gezonde con currentiestrijd terwijl het door blessures wegvallen van spelers extra hard aan komt. Door die factoren is Maup Kruyer dit seizoen nog niet in de gelegenheid gesteld aan werken. Kruyer: „Ik een intensief nog niet aan voetbal wil denken en Rob Visser die geblesseerd is. Daarnaast heeft Jaap Bos problemen met het combineren van zijn werk en het voetbal. Hij kan dan ook niet meer met het eerste team uit komen”. Als vervangers moet Kruyer spelers uit het tweede elftal halen, dat doordoor ern stig verzwakt wordt en in de competitie geen vuist meer kan maken. De jeugdaf- Dat is goed voor het wedstrijdritme èn de ervaring. We moeten sterk blijven omdat we in een zware afdeling spelen waar verrassingen niet van de lucht zijn”. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het parcours in Spaarnwoude wordt zondag door de HSV de Kampioen het wegseizoen besloten met de sluitingsrit om de Gé Peters- bokaal. Het is voor de derde keer dat er En belangrijk is, uiteraard, voorts het spel kort op de voet te volgen. Arie de Munnik: „Op de cursus leer je al dat een goede beslissing, op veertig meter af stand genomen, niet wordt gewaardeerd en een foute vanaf drie meter wél. Want dan zeggen ze: hij zal wel gelijk hebben, want hij stond er met zijn neus boven op”. FOON ierwets draaien et PTT ivoudig ieschikt met 3 ilefoon- ilefoon- altoets. el is in rugver- sn van srgernis jrs die ijn. V a. N Bel 8. Volgens Immers moeten de spelers derge- lijke uit tactisch oogpunt doorgevoerde veranderingen kunnen accepteren. „Stormvogels wil prestatiegericht voet ballen, nou, dan moet er ook zo gedacht worden. Als ik een speler vervang, hoop ik daarmee een goede prestatie te kunnen bewerkstelligen en dat moet aanvaard worden”. Ted Immers toont zich overigens zeer content over de mentaliteit van zijn selec tie. Minder te spreken is hij over het spel van zijn pupillen. Immers: „Het gaat na tuurlijk niet slecht, maar ik ben ervan overtuigd dat Stormvogels nog veel beter kan. Daar moet aan gewerkt worden”. Door middel van het spelen van diverse oefenwedstrijden probeert Ted Immers het feit dat Stormvogels twee keer in de eek traint te compenseren. „Ik heb ge merkt dat veel tegenstanders meer dan twee keer in de week trainen. Bij ons is dat in verband met de verdeling van de trainingsuren tussen Stormvogels en SVIJ niet zo eenvoudig te realiseren. Van daar die oefenwedstrijden. Dat hebben we vorig seizoen ook gedaan. In totaal speelde het eerste elftal dat jaar veertig wedstrijden. „Kijk, echte zware overtredingen ziet iedere arbiter. Maar juist beslissingen bij kleine vergrijpen kunnen irritatie opwek ken; verschillen van mening. Alle onge veer 13.000 scheidsrechters hebben één ding gemeen: ze gaan met de zeventien spelregels, waarnaar ze moeten handelen het veld in. Nu is uniform optreden een leuke kreet maar iedereen interpreteert als mens bepaalde situaties anders. Ik blijf er overigens bij dat er zeker tot en met de derde klassen geen slechte scheids rechter zijn. Daar is de gezonde concur rentie om hogerop te komen echt te groot voor”. „Arbiter MAUP KRUYER: „Spelers ronselen niet mo- gelijk'. „Tactisch aspect is belangrijk” Aanvankelijk leek het uitgangspunt waarmee Stormvogels haar intrede in de tweede klasse deed niet zo gunstig. Een aantal prominente eerste elftalspelers wa ren verdwenen, terwijl van de nieuwko mers een aantal in verband met blessures niet kon worden opgestelti. Ted Immers vond echter de juiste oplossing voor deze problemen. Het spelbeeld van de IJmui- dense ploeg is daardoor echter wel veran derd; de kracht van Stormvogels ligt nu duidelijk op het middenveld, Ted Immers: „Dat is een gevolg van het opschuiven van John Langbroek van de achterhoede naar de middenlinie. John is een goede voetbal ler maar ik vond hem wel wat te speels voor de verantwoordelijke positie van laatste man. Daar staat nu Harry Hege- man en die is wat dat betreft meedogen loos, terwijl Langbroek’s inbreng op het middenveld erg groot is”. Zo’n inbreng kan voorlopig van spelers als Seegers, Verschoor en Van Leeuwen nog niet verwacht worden. Hoewel alle drie de training weer voorzichtig hervat I hebben, zal het nog enige tijd vergen alvo rens Immers weer over deze spelers kan beschikken. Gebrandt is Immers echter wel op de terugkeer van de nu nog gebles seerde voetballers. Immers: „Als ik uit een selectie van zestien fitte spelers kan kiezen, kan ik me ook meer bezig gaan houden met diverse tactische aspecten. Ik kan het team dan op voorhand al aanpas- 'sen aan de kracht van een tegenstander”. een sterke formatie te

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 29