Exploitant verzet zich tegen beslissingen van college en raad politienieuws Nederlands Personeelsmarkt voor Turkse studenten Beverwijkse Courant Skwispel- F door Haarlems Dagblad IJmuider Courant Christen en moslim in kerk en samenleving burgerlijke stand Tessa is niet voor de poes. Raadscommissie in advies niet eensluidend 1 Themabijeenkomst in ’t Gasten uit Neuwied bij badmintonclub BLOEM J BOLLEND PERFECT-PARTS Zwanennest" VELSEN: Verdediging Verdeeldheid Slepend Geen veeteelt Ti WIJS 77 Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel Alle informaties over de personeelsmarkt in deze regio leest u in uw lijfblad. de er De ht De jr- MQS ZUIGERVEREN-KLEPPEN- LAGERSCHALEN PAKKINGEN ETC. - j (Van een onzer verslaggeefsters) an- t (ADVERTENTIES) Df KROONOPUWTUINl Sluiting klandestiene manege blijft nog een slepende zaak be ing. hel- jor- om die zou be- lan- nde t te ato- iien de ■gd. HEEMSKERK. De heer O. van der Berg, die een manege exploiteert op de hoek van de Rijksstraatweg en de Noor- dermaatweg, blijft vechten voor het be houd van wat het gemeentebestuur be stempelt als een klandestiene manege die dient te verdwijnen. Ook stelt hij, dat het perceel door de geringe oppervlakte niet geschikt is voor agrarisch gebruik. Tijdens de hoorzitting van de commissie hield wethouder B. ten Haken namens het college vol, dat aantas ting van het agrarisch gebied voorkomen dient te worden. De heer Van der Berg heeft in zijn bezwaarschrift tegen de beslissing van b. en w. onder meer gesteld, dat een simpele verwijzing naar een aanrijding door één van de paarden geen voldoende argument is dat zijn manege om redenen van ver- keei-sveiligheid op die plaats ongewenst zou zijn. Dat er sprake zou zijn van dieren mishandeling heeft de heer Van der Berg ten stelligste ontkend. In een verdediging van zijn bezwaren tegenover de commissie beroep- en be zwaarschriften voert de heer Van der Berg onder meer aan, dat het oversteken van de drukke Rijksstraatweg met de paarden op zich geen argument voor af wijzing behoeft te zijn: „Dit argument heeft destijds ook niet gegolden bij de vestiging van de manege „Schimmel- croft” aan de Kerkweg, eveneens bij de Rijksstraatweg". het vlakbij gelegen duingebied de ver keersveiligheid niet ten goede komt. De voltallige commissie voor de be roep- en bezwaarschriften is van oordeel, dat de manegeactiviteiten niet kunnen worden aangemerkt als een vorm van agrarische bedrijfsvoering, maar de com missie is er niet in geslaagd een eenstem mig advies uit te brengen over de vraag of aan de heer Van der Berg een vrijstel ling moet worden verleend, die de mane ge legaliseert. 3. De kerken dienen zich ervan bewust te zijn, dat de moslims in ons land zich in een randpositie bevinden; in alle sectoren van de samenleving hebben zij de minste kan sen. Met verkrotte pensions, vuile jobs en vele vooroordelen werkt men een isole ment in de hand. Aan de hand van deze stellingen wil Sjef Theunis zondag na een inleiding een ge dachtenwisseling op gang brengen. Tij dens de bijeenkomst wordt een collecte gehouden voor de opvang van Turkse kinderen in IJmuiden. verkeersveiligheid en klachten van de die renbescherming feitelijk niet of onvol doende vaststaan. De gemeenteraad zal op 26 oktober moeten kiezen voor het meerderheids- of het minderheidsstandpunt van de com missie, die in een advies aan de raad nog nader ingaat op de vergelijking met de manege „Schimmelcroft”, eveneens ten oosten van de Rijksstraatweg. Opgemerkt wordt, dat de „Schimmelcroft” een grote binnenmanege heeft en dat er hoofdzake lijk binnen geoefend en gereden wordt. Het perceel op de hoek van Rijksstraat weg en Noorderrrlaatweg zou te klein zijn voor een grote binnenmanege, waardoor men dan ook veelal vanuit deze manege in het provinciaal duinterrein rijdt en de Rijksstraatweg moet worden overgesto ken. De „Schimmelcroft” ligt bovendien in een gebied dat de bestemming „sport en recreatie” zal krijgen. Aan de raad wordt geadviseerd het be roep van de heer Van der Berg tegen het raadsbesluit ongegrond te verklaren. Ook tegen dat besluit kan de exploitant echter weer in beroep gaan bij de afdeling recht spraak van de Raad van State en daarmee kan sluiting van de klandestiene manege in elk geval nog weer enige tijd worden uitgesteld. Wandelen met een boxer is een ple zierige zaak. De dieren houden er van om te dollen of achter iets aan te dra ven. Komen doldriest en met dwaze blijde sprongen terug als ze worden geroepen. Kunnen hun gelaatsuitdruk king van het éne op het andere moment wijzigen van nieuwsgierig, tot blij of verbaasd. Dat is gewoon een kwestie van rimpels en op welke manier ze in de plooi worden gelegd. Naam: Tessa Leeftijd: 4/ jaar Ras: Boxer Soort: wild deern Prijs: 60,- Inlichtingen: 02550-15744. atig *en- ngs- nci- ven- ioet <ne- on- Ifde een aar- slui- ko- van iuis- een 1 al gen nis- ssen losi- /en- on- i de j de *en- t op om- het >ud- van fel- de teur als om- /ag- een er”, pro- den jffi- ers- aad mor urf- /an- •ens in I dr. der- sen- rec- ens- 't is weer tijd voor De paden op de duinen in. Niet staan zeuren hier bij het asiel”. Om haar gedachten de nodige kracht bij te zet ten schiet ze als een pijl uit de boog naar de bosrand. Deponeert daar een stevige keutel en komt dan weer terug. Al snel is een stuk van een tak gevon den dat uitstekend dienst doet als speel werktuig. Tessa begrijpt de be doeling. Zet haar stevige kaken in het stuk hout en nodigt KWISPELdoor uit tot een partijtje trekwerk. Op verzoek laat ze los. Het stuk hout gaat de lucht in. Tessa holt in de richting waar het landt. Ze brengt het spel weer terug. Legt het voor haar poten en kijkt met een scheve kop naar KWIS. Het spel van de hond, de man en de tak is een spel dat eindeloos voortduurt. Bij de viervoeter wordt de rose tong langer en de speelse ogen worden spieetvormig. Een rustpauze is goed voor een ken nismaking met de manieren van deze uitstekende hond. Wel, op die manie ren valt evenmin wat aan te merken. Op verzoek wordt gezeten en gelegen. Ongevraagd deelt Tessa een poot uit. Dan vindt ze dat het al weer lang genoeg heeft geduurd en maakt een dwaze sprong naar het speeltuig dat nog in de nabijheid lag en dat ze geen moment uit het oog heeft verloren. Tessa houdt van „het leven”. Is een excellente vriend voor kinderen en heeft zoals een hond van haar pos tuur betaamd de pest aan katten! Waarvan acte! Eerst heeft de heer Van der Berg, met als gemachtigde mr. J. Tanger in IJmui den, bezwaar gemaakt tegen een besluit van burgemeester en wethouders van Heemskerk tot weigering van een vrijstel ling. De gemeenteraad was het eens met die weigering en besloot niet over te gaan tot wijziging van het bestemmingsplan „Heemskerkerduin en Noorddorp” om daarmee de vestiging van de manege te legaliseren. Kort hierna in juli 1979 heeft mr. Tanger als gemachtigde bezwaar ge maakt tegen dat raadsbesluit en dus kwam deze zaak in behandeling bij de commissie voor beroep- en bezwaar schriften, die thans een voor de heer Van der Berg negatief advies heeft uitgebracht aan de raad. Dit komt in behandeling in de gemeenteraadsvergadering van don derdag 26 oktober aanstaande. De heer Van der Berg is huurder van een gedeelte van het betreffende perceel grond met opstallen, dat eigendom is van de firma M. Beentjes en Zn. In april 1979 is de heer Van der Berg door b. en w. aangezegd, dat hij binnen een maand de buitenmanege moest ver wijderen en het stallen van paarden moest beëindigen. De exploitant van de manege verzette zich met een bezwaarschrift en met een beroep op de afdeling recht spraak van de Raad van State, die nog geen uitspraak heeft gedaan. Daarnaast verzocht hij de gemeenteraad het bestem mingsplan te wijzigen, hetgeen dus niet is gebeurd. Het Rotocrop compost-vat is een unieke vinding waar duizenden tuinliefhebbers over de hele wereld enthousiast over zijn. Deksel omhoog. Afval erin! En u schept de kant-en- klare compost er aan de onderkant uit. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse Badmintonclub ontvangt in het wee keind een delegatie van zevenender tig afgevaardigden van de zusterve reniging uit de partnerstad Neu wied. Vanavond vrijdag 19 okto ber worden de gasten om half negen in het Stadskantoor verwacht, waar zij worden ontvangen door wethouder C. Bodewes. Daarna gaan zij naar de gastgezin nen, alle gerecruteerd uit de eigen gelederen van de Beverwijkse Bad mintonclub. Zaterdagmorgen wor den van negen tot twaalf uur drie banen van de negen waarover de badmintonclub kan beschikken in de sporthal ter beschikking gesteld van de Duitsers om zich voor te bereiden op de zondag van tien tot drie uur te spelen wedstrijden met de Beverwij- kers. De jeugd van de Beverwijkse badmintonclub kan zaterdagochtend normaal gebruik maken van de ande re banen. Zaterdagmiddag wordt de Neuwie- ders een excursie aangeboden naar de Zaanse Schans, na een gezamenlij ke maaltijd. Met de gastgezinnen wordt ’s avonds een gezellige bijeen komst gehouden in de Odin-kantine aan de Hoflaan, waar zondagmiddag ter afsluiting van dit uitwisselingsbe- zoek nog een broodmaaltijd wordt aangeboden. Verwacht wordt, dat de Beverwijkers omstreeks de paasda gen een tegenbezoek zullen brengen aan Neuwied. BEVERWIJK. De ontmoetingsgroep „Werk en samenleving” belegt enkele bijeenkomsten over de plaats van de buitenlandse werknemer en zijn gezin in de Nederlandse samenleving. De eerste bijeenkomst is zondag 21 oktober, van ’s morgens tien uur af, in ,,’t Zwanennest” aan de Dommelsingel 4a in Beverwijk. Dan komt de heer Sjef Theunis, algemeen secretaris van de NOVIB, spreken over het onderwerp: „Ze zien liever zijn handen dan zijn gezicht”. De grootst mogelijke meerderheid van de commissie is van mening, dat zo’n vrijstelling niet moet worden verleend. Eén lid wil de vrijstelling wél verlenen, onder meer omdat de ervaring zou heb ben geleerd, dat het perceel ongeschikt is voor agrarische doeleinden. Dit commis sielid vindt ook, dat de door B. en W. aangevoerde redenen gevaar voor de Tessa maakt op het gedrag, zoals KWISPELdoor dat van de boxer heeft leren kennen, geen uitzondering. Me teen bij de kennismaking is er al dat onstuimige. Of het gaat om een weer zien na een gescheiden zijn van jaren. Tessa kwispelt met haar achterlijf en maakt een paar capriolen die haar stemming verraden. „Kom op jongens. Tot de onvervalste meest vreugde volle momenten behoren voor KWIS PELdoor ontmoetingen met boxers. Hoe dat zo is gekomen zal wel nooit worden achterhaald. Is feitelijk ook niet belangrijk. Maar er schijnen tus sen deze populaire versie der dogachti- gen en de eenvoudige broodschrijver die wekelijks dit column vult trekken van overeenkomst te bestaan. „Kijk die hond lijkt op z’n baas” ginnegapte een schoolmeisje tegen haar vriendin netje toen KWISPELdoor onlangs met z’n eigen exemplaar ergens door de Kennemerduinen wandelde. pand aan de Wijnoldy Daniëlslaan is al leen kleingeld verdwenen. Overvallers. Woensdag heeft de Vel- sense politie de derde dader aangehou den, die was betrokken bij de voorlaatste overval op het postagenschap aan de An- nemonenstraat in Santpoort. Hij bekende eveneens een overval te hebben gepleegd op een pompstation aan de Parallelweg in Beverwijk. Offerbus. In de Apostelkerk aan de Van Riemsdijklaan in Beverwijk is de offerbus leeggehaald. Kennemerlaan. In het pand van dag blad Kennemerland aan de Breestraat in Beverwijk is een inbraakpoging gedaan. De inbrekers hebben de deur geforceerd. Tot nu toe wordt er niets vermist. Geboren: G. J. W. van der Voort-van den Brink, z„ IJmuiden, Sluiseiland 56; D. Verweij-Nederlof, d., IJmuiden, IJmui- derstraatweg 140; M. Y. van Buuren-van Rhee, d„ Dennekoplaan 37; P. J. Visser-de Waal, d„ IJmuiden, Cypressenstraat 24. Ondertrouw: D. Bogaart en J. Schol, IJmuiden; J. S. Deelen en W. Maasland, IJmuiden; A. J. Kalkman en N. D. Guike- ma, IJmuiden; P. O. E. Schelvis, Bever wijk en M. J. M. Neteboom, Velsen(noord); C. T. J. Jong en K. A. Bouwman, IJmui den; J. J. de Jager, Amsterdam en A. M. T. van Delden, Santpoort; F. L. Jongman en H. E. Wielart, Velsen(noord). Huwelijken: P. C. van Leeuwen-J. J. de Kort, IJmuiden; F. J. W. Jabroer-H. Kaaij, IJmuiden; F. L. Beentjes-C. A. Clots, Ca- stricum; A. J. Kok-A. E. Bleumink, IJmui den; A. Plokkers-L. J. Korbee, IJmuiden. Overleden: E. M. Zwitser, 73 jr„ weduwe van: G. van Lier, Beverwijk; A. W. Nou- wen, 88 jr., weduwe van: C. F. A. van Ravenswaaij, Santpoort. De overwegingen van b. en w. voor de afwijzende beschikking zijn onder meer geweest, dat het uitoefenen van een mane- gebedrijf niet valt onder het begrip vee teelt. die volgens het geldende bestem mingsplan daar wel mag worden uitgeoe fend, maar onder het begrip recreatie. Voorts zou een manegebedrijf daar om redenen van verkeersveiligheid onge wenst zijn. Ook hadden b. en w. destijds klachten ontvangen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Castricum, Heiloo e.o. betreffen de de verzorging van de paarden. Deze vereniging zou hebben geconstateerd, dat de paarden in een slechte conditie ver keerden, lidtekens vertoonden op de plek waar het zadel op wordt gelegd en voorts zouden de paarden worden meegegeven zonder geleide. De gemeenteraad was het eens met het argument van b. en w., dat het oversteken van de paarden over de zeer druk bereden Rijksstraatweg naar VELSEN. Twee Turkse studenten, die momenteel werkzaam zijn bij een IJ- muidens bedrijf, willen in Nederland hun studie voortzetten. Een van de twee Turken deed wis- en natuurkunde, terwijl de ander weg- en waterbouw studeerde. Zij willen hun stu die aan een Nederlandse universiteit voortzetten, maar dienen daarvoor een betere kennis te hebben van de Neder landse taal. Een particulier heeft hen de helpende hand gereikt door een oproep te doen aan onderwijzers en leraren, die in het kader van een soort ontwikkelings hulp, de twee Turkse studenten kunnen helpen bij de voorbereiding van hun studies. Gegadigden kunnen schrijven naar Ben van Kolk, Wijk aan Zeeërweg 188, IJ muiden. Over dit thema schreef hij onlangs een boek, waarin hij onder meer via inter views aantoont, dat voor vijfenzeventig percent van de half miljoen gastarbeiders in ons land die moslim zijn, de godsdienst een enorme rol speelt. Voor een moslim is zijn godsdienstige praktijk onlosmakelijk verbonden met de sociale, juridische, eco nomische en politieke werkelijkheid. Theunis pleit voor een beter contact tussen christenen en moslims en hij is van mening dat daarbij aan drie voorwaarden moet worden voldaan, namelijk: 1. De religie van de meerderheid dient oog te hebben voor die van de moslim-minder- heid. De islam dient als goddienst ten volle te worden erkend. Dat betekent, dat voorstanders van een contact tussen islam en christendom stelling dienen te nemen daar waar de godsdienst van de moslims als folklore wordt afgedaan. 2. De kerken dienen het recht op en de voorwaarden voor een volledige gods dienstvrijheid van de moslims te bevorde ren. Zij dienen de Nederlandse overheid erop te wijzen, dat de islam de identiteit van de moslims ten diepste bepaalt; Plant nu de mooiste variëteiten uit onze nieuwe kollektie! Bij het winterklaar maken van uw tuin kunt u het oude plant- materiaal gebruiken om compost van te maken. _T Zonder twijfel zal er voor deze gave huisgenoot snel een plekje worden ge vonden waar ze zich weer thuis voelt Dat ze in het asiel belandde vindt zijn oorzaak in het feit dat haar baasje ziek werd, naar het ziekenhuis moest en een operatie onderging. Niet in staat zijn aandacht voorlopig aan Tessa te wij den. Maar baasje hoeft zich geen zor gen te maken. Tessa zal goed terecht komen. Dat laatste gebeurde ook met Moos, de bastaard Hollandse-herder van ver leden week. Vond een huis in IJ muiden. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. *s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Bestel per post met betaalcheque of door overschrijving op ons postgiro nr.: 47580 t.n.v. Wijs-Amsterdam. Ook verkrijgbaar bij onderstaande Wijs tuinwinkels of uw speciaalzaak in de buurt Voor folder: Singel 508. 1017 AX Amsterdam Tel 020 221261 AMSTERDAM AMSTELVEEN HAARLEM HILVERSUM LEIDSCHENDAM Brand. De brandweer heeft donderdagavond een brand moeten blus sen aan de Melklaan in Velsen-Noord, die was aangestoken door de jeugd die bij de sloop van de Ing. Krijgerschool een hand je wilde helpen. Radarcontrole. Een op meerdere plaat sen in Velsen gehouden radarcontrole le verde donderdag (175 snelheidsovertre dingen op. De hoogstgemeten snelheid was 95 kilometer per uur. Inbraken. In de nacht van dinsdag op woensdag is zowel in een pand aan de NU GEVESTIGD: R. PEEREBOOMWEG 18 WAARDERPOLDER HAARLEM TEL. 321052 NABIJ P TT. TOREN It/.fP K Model 1400-inh 270 Itr 129.- Mode! 1000 inh 140 lit 99.- L Wijnoldy Daniëlslaan als aan de Bosbeek- 7-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7