Lintje voor secretaris Evert van Amersfoort j rond de losplank ’n Kop thee zal jegoeddoen Aardig theater voor en door kinderen havcn- berichtcn V J ijmonclnieuws g Ere-leden bij pluimveevereniging Ander programma bij Ned. Vereniging van Huisvrouwen Wedstrijden met politiehonden Druk bezochte postzegelbeurs Toneelschuurproduktie Fantasie en werkelijkheid” Uniek 19 7 9 OKTOBER IJMOND )O- [1 picwckthee de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje-Nas- sau opspelde. (Van onze verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Tachtig jaar „Arion” was even alleen het feest van bestuurssecretaris Evert van Amersfoort, toen bur gemeester A. J. Hubers hem za terdagmiddag tijdens de drukbe zochte jubileumreceptie van de Wijk aan Zeeër muziekvereniging k (ADVERTENTIE) Tuin oneeruimd? />- - Aan het einde van zijn muziektermen doorspekte toespraak, waarin de burge meester uitvoerig de loftrompet over „Arion” stak en om aan te geven hoe zeer de muziekvereniging met de bad plaats verbonden is Wijk aan Zee zon der „Arion” vergeleek met een Wenen zonder Strauss, vestigde de heer Hubers de aandacht op een tweede jubileum: dat van Evert van Amersfoort, op de kop af veertig jaar lid van „Arion” en vijfen twintig jaar lang diens overmoeibare se cretaris. In de overtuiging dat de toeken ning van een Koninklijke Onderschei ding aan één van Arions’ meest actieve leden een gewaardeerde bijdrage zou zijn aan de feestvreugde rond het tachtigjarig verenigingsjubileum, reikte de burge meester de heer Van Amersfoort de bij het lintje behorende versierselen uit. Thibo- i Beek is op itions- weer lerter- 5 jaar net de pende soneel gnale- le au- rkeer- P4 vol .0 per lit dat g van vaka- zullen beids- De inzendingen zijn gekeurd door de heren Dol (hoenders), Cornewal (konijnen en cavia’s) en Akkerman (sierduiven). Vooral wat de sierduiven betreft was het moeilijk tot een beslissing te komen, want de kwaliteit van de inzendingen was uit stekend. De ere-prijs ging bij de hoenders naar de heer K. Stiemer uit Beverwijk en bij de dwerghoenders naar sportfokkerij De Gier, eveneens uit Beverwijk. A. Braken- hoff uit Beverwijk verwierf de ereprijs bij de konijnen. De mooiste sierduif werd ingezonden door de heer L. van den Berg uit Haarlem. De mooiste cavia was van Marika Poort uit Haarlem. Van de jeugd leden zond Marco Schouten uit Heems kerk de mooiste Duitse hangoor in en ook hij ontving daarvoor een ereprijs. BEVERWIJK. De politiehond Marco van de heer Kok uit Lijnden, in september tweede bij de nationale kampioenschap pen, heeft zaterdag in Beverwijk met overmacht de Noordhollandse wedstrij den gewonnen op het terrein van de Be- verwijkse politiehondenvereniging „Tus- senwijck” aan de Zeestraat. De heer Kok kwam daarmee in het bezit van de Koper- bergbeker. Aan de wedstrijd werd door tien teams uit Noord-Holland deelgeno men. De heer Kok verwierf met Marco 41372 punt. Het maximaal te behalen pun tental was 415. De overige uitslagen waren: 2. Van Op stal, Hilversum; 3. Van Oosterom, Haar lem (lid van „Tussenwijck”); 4. Mevrouw Kok, Lijnden en de heer Braveboer van „Tussenwijck”; 5. Van Opzeeland, Sas- senheim; 6. Eliveld, Anna Pauwlona; 7. Visser, Hilversum; 8. Mol, Hilversum; 9. Klunder, Hilversum. BEVERWIJK. De postzegelbeurs in „De Nieuwe Slof” trok zaterdag bijna vijfhonderd bezoekers; een succes voor de Kennemer Postzegelclub en de postze gelvereniging Heemskerk die samen te kenden voor de organisatie. Ook de belangstelling van de zijde der handelaren was goed. Er kwamen er zo’n vijftien en zij deden goede zaken, want er werd flink gekocht om de verzamelingen op peil te brengen. Dat was ook mogelijk in de ruilhoek, waar velen onderling za ken deden. Voor vele bezoekers was het een grote verrassing, dat zij bij het binnen komen gratis de Duits-Nederlandse catalogus Philex ontvingen. Er was ook veel propa gandamateriaal aanwezig uit Zweden. urope- t gege- voor adelen Dit be- gische elhou- is Bel- ill (48 or het Estel- Thibo- sdoeld mdere or 700 comen wan- g van jorlijn sproken langdradige scène met nare sa distische trekjes, waarin de kinderen met hun gasten schooltje gaan spelen: er zijn fijnzinniger manieren te bedenken waar op ze hun woede op de ongewenste visite zouden kunnen koelen. Afgezien van dit facet, werd er door de werkgroepleden aardig geacteerd en wist met name Floor- tje de zaal goed bij de gebeurtenissen op het podium te betrekken. Had die schools- cène niet zo’n vervelende bijsmaak gehad, dan zou van een geslaagde kinder produk- tie gesproken kunnen worden. Wellicht kan de werkgroep er in die richting nog wat aan sleutelen. JOKE DIEBEN-FRERICHS ie ge- nmid- beten d, die raten mees- even- ingen zeven s ook lullen nder- laten Vor- nmis- iok in Om euza- inan- en in ?rdag eatie ;ning i niet verse □rek. Na dit feestelijk intermezzo kwam „Ari on” zelf weer in het brandpunt van de belangstelling te staan. Ceremoniemees ter Jan de Wildt die in zijn openings- speechje „Arion” karakteriseerde als een „unieke vereniging, die zich niet isoleert maar zeer makkelijk de grens bij Tussen wijck passeert” leidde vanaf het met bloemstukken, muziekinstrumenten en het vaandel en de vlag van „Arion” getooi de podium van Café De Zon de drukbe zochte jubileumreceptie in goede banen. Vele sprekers mocht hij aankondigen, onder wie het jeugdlid Agnes van der Aar die het bestuur namens de jeugd een ge- ïl- Het bestuur van de jubilerende muziekvereniging geportretteerd op het moment, dat de ,,Arion”-jeugd de opbrengst van de loterij onthuld. Derde van rechts jubilaris Evert van Amersfoort. De groepsleden (grotendeels bestaande uit middelbare scholieren) slaagden erin, met deze produktie de aandacht van hun jeugdige publiek bijna een uur lang ge vangen te houden. Ze hadden voor hun spel dan ook een aansprekend uitgangs punt bedacht. Floortje, zo wil het verhaal, is jarig. Ter gelegenheid van haar elfde geboortedag organiseert haar moeder een traditionele verjaarspartij, compleet met een dwarsliggend broertje, een vergeet achtige opa, een vraatzuchtige tante en diverse andere vervelende familieleden die de jarige almaar willen zoenen, voort durend roepen van „wat ben je groot geworden” en precies de verkeerde ca deautjes voor haar hebben meegebracht. Als dan ook de buurvrouw nog komt zeuren is voor Floortje de maat vol, en samen met haar broertje besluit ze de visite in de (inklapbare) kamer op te slui ten. In ééndrachtige samenwerking met de zaal tovert ze de verjaardagsgasten terug naar hun jeugd, en tot groot enthou siasme van de toeschouwertjes blijkt opa bij de heropening van de kamer veran derd in een dreinende zuigeling en de dikke tante in een buitenmodel peuter. Om het toch nog gezellig te maken gaan Floortje en haar broertje spelletjes met hen doen, tot moeder (die al die tijd in de keuken bezig was en daardoor buiten de betovering is gebleven) de kamer binnen komt en het tweetal sommeert onmiddel lijk met die flauwekul op te houden. Wel dra is dan alles weer bij het oude. Zoals gezegd: het idee achter „Fantasie en werkelijkheid” is prima, maar de werk groep is er niet in geslaagd die oorspron kelijkheid in de hele uitwerking vol te houden. Na de toverpartij 'zakt het spel inéén. Er ontwikkelt zich dan een uitge- HEEMSKERK. Theater vóór en dóór kinderen. Dat dit aardige resultaten kan opleveren, bewees zaterdagmiddag de werkgroep kindertheater van de Haarlemse Toneelschuur, die op uitnodiging van de Heemskerkse buurthuizen in De Jansheeren het zelfontworpen spel „Fantasie en werkelijkheid,, opvoerde. Sta- I □eslo- >r het ik te iciale BEVERWIJK. De Kennemer Pluim vee Vereniging kon in het weekend zo’n honderdzeventig inzendingen tonen tij dens de clubtentoonstelling in het buurt centrum „De Lichtboei”. De opening op vrijdagavond kreeg een feestelijk tintje, want voorzitter A. Brakenhoff kon de benoeming bekend maken van twee ere leden. Het zijn de heren B. van Riessen en W. Kranendonk, die al veertig jaren lid zijn van de vereniging. De heer Brakenhoff dankte hen voor hun inzet en hun medewerking. Beiden mogen het genoegen smaken, dat het le dental weer stijgt en inmiddels is toegeno men tot zeventig. De vereniging hoopt volgend jaar een nog grotere tentoonstel ling te kunnen houden.in de nieuwe Licht boei. voerd worden; van 1200 tot 12.000 zal één cent per kilo heffing worden geheven; van 12.000 tot 16.000 bedraagt dit tien cent per kilo en boven de 16.000 kilo gaat het er goed in hangen doordat er dan twintig cent per kilo betaald moet worden. Dit alles geldt voor elke reis die per schip gemaakt wordt Dit heeft al tot gevolg gehad dat er nu maar heel weinig makreel buiten de hal len werd gelost. Alleen voor de grote van gers blijft het lonend om de vangsten van meer dan de genoemde 16.000 kilo buiten de hallen af te zetten of anders gezegd: wanneer er meer dan 400 bakken worden buitgemaakt blijft het interessant om ze buiten de markt te houden om zodoende de twintig cent heffing acht gulden per bak uit te sparen. Zeker wordt dit be langrijk als men de minimumprijs betaald krijgt voor de makreel. In de Haringhaven is wat kaderuimte vrijgekomen doordat de KW 44 en KW 85 in de avond van donderdag naar hun nieuwe thuishavens zijn vertrokken. De bedoeling is dat deze schepen via Las Palmas, waar gebunkerd zal worden en waar nog wat extra visserijspullen aan boord gebracht zullen worden, direct doorstomen naar de Walvisbaai om van daar via Kaapstad de Houtbaai op te zoeken die juist om de Kaap te vinden is. Als alles naar wens verloopt hoopt men drieëndertig dagen nodig te hebben om op de plaats van bestemming te komen. schenk onder couvert overhandigde en de heer Wichers van de Algemene Unnie van Muziekverenigingen, die de aanwezigen voorhield dat Wijk aan Zee met „Arion” een groot cultureel goed in huis heeft dat een belangrijke sociaal-maatschappelijke taak vervult. Gerard Bol van de voetbal vereniging Wijk aan Zee roemde de pretti ge onderlinge contacten, terwijl Arie Dur- ge het „Arion”-bestuur namens de leden een envelop met inhoud deed toekomen. Tussen de bedrijven door werd de op brengst van de loterij ten bate van de jubilerende vereniging bekendgemaakt. Bij het organisatiecomité is tot dusverre een bedrag van 6654,- binnengekomen. Ceremoniemeester De Wildt bestigde ten slotte nog even de aandacht op „opa” Jacob Jansen (94), tachtig jaar geleden getuige van de oprichting van de muziek vereniging en nu op de receptie aanwe zig. Zijn komst werd met applaus begroet. Anne Frankhuis. De samenwerken de kerken van Santpoort organiseren za terdag 27 oktober een excursie naar het Anne Frankhuis te Amsterdam. Evenals vorig jaar blijkt onder de deelnemers aan het programma „Samen op weg” veel belangstelling voor een dergelijke excur sie te bestaan. Kleutergymnastiek. De gymnastiek vereniging Velsen wil binnenkort starten met een lesuur voor de kleuters van Drie huis en directe omgeving. De lesuren zul len worden gehouden in de Waterloozaal. Belangstellenden kunnen contact opne men via tel. 023-373414. Handwerken. De handwerkclub van het bejaardencentrum Velserhooft in Santpoort-Noord houdt dinsdag 30 okto ber in het gebouw een tentoonstelling en verkoop van door de leden gemaakte handwerken. Er is voor iedereen vrije toegang van twee tot vijf uur. Herman Pieter de Boer. Zaterdag 27 oktober komt de auteur Herman Pieter de Boer naar boekhandel Knijnenberg aan de Bloemendaalsestraatweg in Santpoort- Zuid. Van twee tot vijf uur zal hij er zijn zojuist verschenen „Nederlands Gebaren boekje” en ook eerder uitgekomen wer ken van zijn hand signeren. Excursie. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen houdt dinsdag een excursie naar de Effectenbeurs te Amsterdam. Na een be zoek aan een tentoonstelling over het beurswezen volgt een rondleiding door het gebouw. Dat de burgemeester de plank daarmee niet had misgeslagen beaamde Arions’ vice-voorzitter (voorzitter L. F. de Jong moest wegens tragische familieomstan digheden verstek laten gaan) Jac. Aar denburg. Hij noemde Van Amersfoort „de juiste man op de juiste plaats” en de grote animator tot aanschaffing van nieuwe uniformen. anaf 1 I e leef- I ag uit :ht op htigde ag be- »rings- en als i amb- il wor-, I Nadat er vorige week aan de maandag- markt weer zowat van alles te koop was geweest, was het voor het overige de afge lopen week bijzonder droevig gesteld met de verdere aanvoer. Het beste kan dit duidelijk gemaakt worden door de aan voer van de KW 123 onder de loep te nemen. Hebben we meerdere malen de loftrompet gestoken over de aanvoer van dit schip, die keer was het om te huilen. Na een volle reis kwam dit schip vorige week dinsdag aan de markt met een mini mum aan vangst. De koolvis, waar enige weken geleden een record besomming mee gemaakt kon worden, was schijnbaar op de loop ge gaan, want deze keer konden er maar een goede vijftig kisten van buitegmaakt wor den. Wat schelvis, wijting, kabeljauw en gul maakten de lading compleet. Ondanks de toch niet geringe prijzen die voor deze vissoorten werden betaald, moest deze reis worden afgesloten met een besom ming van ruim 23.000,- wat alleen toerei kend was om de verbruikte stookolie te betalen. Erg veel animo om dan ook weer naar zee tegaan was er niet; desondanks is men het toch weer gaan proberen. De grootste oorzaak van deze geringe vangstmoet gezocht worden in de barre en boze weersomstandigheden die de gehele noord in haar macht hadden. Van dit slechte weer hebben ook de platvissche pen die in de omgeving van het Skagerrak vissen hun portie meegekregen, waardoor ook deze schepen niet hebben kunnen werken zoals ze dit zo graag hadden ge wild, maar dat zal deze week wel merk baar worden. De verwachtingen omtrent de komende week zijn beslist niet hoog gespannen. Erg veel minder dan de afge lopen week kan het bijna niet. Na de maandag kwam er pas weer donderdag en vrijdag enige aanvoer van platvis van importantie. De kotters hebben in het begin van de afgelopen week al of niet in span vissend goed kunnen vissen. Aan de donderdag- markt kwam bericht binnen dat de hef fingskosten op makreel wat zijn verlaagd zodat met ingang van 18 oktober 1979 de volgende heffingen van kracht zijn gewor den: van 0 tot 1200 kg mag vrij aange- BEVERWIJK. De afdeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen heeft op het laatste moment bericht gekregen, dat de votor dinsdagmiddag 23 oktober aangekondig- de lezing door mevrouw De Wolff-Ferdi nand usse over fobieën wegens haar ziekte niet door kan gaan. Het bestuur vond echter twee leden be reid haar te vervangen. Met hun echtgeno ten zullen zij dinsdagmiddag vanaf twee uur in Huize Scheybeeck een vakantie- impressie geven uit Turkije, Zuid-Spanje en Corsica. hier- nister geno- Receptiegangers staken loftrompet over „Arion Vrijdag aangekomen: Dale, Noordzee; Mullinix, Noordzee; Hoegh Target, Le Ha vre; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Ned- loyd Nile, Vlissingen; Sretensk, Santos; Eendracht, Noordzee; Hual Rosal, Joka- hama; Springbuck, Cont.plat; Eilin-s, Noordzee; Astin, Bangkok. Vrijdag vertrokken: Donau, Hamburg, IJmuiden; Apricity, Dundee; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Vera Rambow, Ham burg; Burgenstein, Le Havre, Chi Cheng, Kota, Velsen; Frank Pais, Rostock; Ben- stac, Antwerpen; Nascence, New Port; Arpoador, Rotterdam; Rijpgracht, Gdansk, Zaandam; Lynx, Stanvanger; Thea-K, Odense, IJmuiden; Denmark, Gent. Zaterdag aangekomen: Astronomer, Kingston; Stirling Brig, Cont.Plat, IJmui den; Breezand, Shoreham, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gothenburg; Yogyakarta, IJmuiden, Antwerpen; Union Gem, New port; Normand Trader, Cont. Plat; Cairn Freighter, Wilhelmshaven, IJmuiden; Eg lantine, Hamburg, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Pluto, Dusavik, IJmui den; Diana-2, Noordzee, Beverwijk; Pearl Marie, Noordzee; World Kindness, Con- stanza; Subro Venture, Colchester, IJ muiden. Zaterdag vertrokken: Titan service, Cont. Plat, IJmuiden; Othonia, Odense, IJmuiden; Patna Yayshree, Noordzee F/ O; Bencol, gr. Yarmouth; Bia River, Ham burg; Spring Buck, Cont. Plat, Velsen; Bison, Cont. Plat, Velsen; Arend, Kolding; Fridel, Poole, IJmuiden; Astronomer, Antwerpen; Birgit-B, Aarhus, IJmuiden; Lilly-K, Aalborg, IJmuiden; Hoegh Tar get, Emden; Estonia, Kopenhagen; Breez and, Leixoes; Hamfried, Kopenhagen; Le ninabad, Hamburg; Aliance, Rochester, IJmuiden. Zondag aangekomen: Helena Scheeers, Kaskoe, IJmuiden; Jemrix, Seaham, IJ muiden; Texaco Bergen, Vlissingen; Sate- lith, Goole, Beverwijk; Titan Serrvice, Cont. Plat, IJmuiden; Viking Bank, Vas- tervik; Beach Way, Zeebrugge, IJmuiden; Oshea Express, Kopenhagen; Norresun- det, Norrsundet, Velsen; Harma, Le Le- que; Arklow Day, Par; Belle Heloise, Gun- nes, Beverwijk; Illenberg, Christobal; Holsten Trader, Hamburg. Zondag vertrokken: Huai Rosal, Bre merhaven; Cielo di Napolie, Londen; Stir ling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Elisa* Johanna, Londen; Oshea Express, Kopen hagen; Tycha, Wisbech; Great Republiek, Bremerhaven; Ibio, Savona; Eendracht, Noordzee; Normand Trader, Cont. Plat; Maandag aangekomen: Alphagas, Lyngsodde, IJmuiden; Finhmaster, Hel- sinky; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden. Maandag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Texaco Bergen, Os lo; Monte Saraya, Savona, IJmuiden. 3

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7