politienieuws in de vishcil O interieur KEUKEN xr burgerlijke stond Als u zich een Osta interieur- keuken kunt permitteren! Complex woningen met tuinen voor alleenstaanden in „De Maer” omar KhaYa,m Supermarkt Oosterse Tapijten Den Haag - Utrecht - Hilversum Beverwijk - Eindhoven Nederlands grootste speciaalzaak in Oosterse Tapijten f veilingen beverwijk Deelneming Heemskerk aan DGD onder voorwaarde AWBZ-financiering noodzaakt tot nivellering van contributie rX- Iff Mil BK** Financiële haalbaarheid moet blijken Bouwmatron. Z Ifc r O r 1 Woningbouwvereniging IJmond presenteert plan 99 JAARVERGADERING KRUISVERENIGING VELSEN Blokken HEEMSKERK -/-'v Huurdersspreekuur in „De Lichtboei” i Vff 4 ff fflyff 7 6 DINSDAG 23 OKTOBER 1979 IJMOND r - uniek r tie I iets Ier, van dellen iwe nhuis Si' oar tags? mmov's;! Voor bouw en verbouw Nijverheidweg 27, Haarlem uw inspiratiebron! Telefoon 023 -319120 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het be stemmingsplan „De Maer” in Heemskerk gaat in het komende jaar, indien de gemeente en pro vincie geen bezwaar maken, de bouw van zesenzeventig wonin gen voor alleenstaanden van start. Op verzoek van de ge meente is de woningbouwvere niging „IJmond” met een plan gekomen, dat volgens de heer J. H. Bregman, voorzitter van de woningbouwvereniging, mag worden genoemd. '.A a V ff X 'r v <- -A A Speciaal bureau voor inspraak en HU 5 4- (ADVERTENTIE) 13.900,-; (Van een onzer verslaggevers) n f. Voor Tandartsen, Specialisten en andere beroepen met praktijkruim te, heeft Osta een subliem program ma Praktijkruimte Meubilair! Kunt u zich een Osta-keuken permitteren? Komt u dan eens kennismaken! U kunt ook telefonisch een afspraak maken met onze heer H.v.d. Meer. De woningen zijn in acht blokken aan elkaar gekoppeld: vier blokken van vier, twee van twaalf, één van zestien en één van twintig. Er zijn twee woningtypen, waarvan het één, zo meent de heef Breg- man, meer geschikt is voor jongeren en het andere meer voor ouderen. In de laatste type woning is de op de eerste verdieping gesitueerde slaapka mer alleen toegankelijk vanuit een halle tje. In het andere type is de slaapkamer min of meer geïntegreerd met het woon gedeelte op de begane grond. Er is geen afscheiding door een muur en deur, waardoor men in feite vanuit de slaap- Prijzen in guldens Per 1 kg: tarbot 14,61-12,70; gr. tong 15,55-15,04; grm. tong 14,85-14,01; kim. tong 15,53-14,17; tong één 15,60-15,52; tong twee 14,61-14,00. VELSEN. In verband met de op handen zijnde financiering van het kruis werk door de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) streeft kruisver eniging Velsen ernaar de contributie voor alle leden op hetzelfde niveau te brengen. Het ligt in de bedoeling de re- ductieregeling voor bejaarden en gepen sioneerden in de komende zes a zeven jaar af te bouwen en de contributie voor hen op dezelfde hoogte te brengen als die geldt voor andere leden. Per 40 kg: kleine kreeft 134; krab 39-24; haai 130-74; tarbot 487-221; griet 266-180; De contributie wordt in het nieuwe jaar, wanneer de AWBZ-financiering ingaat, met vijf gulden verhoogd en wordt ge bracht op vijfendertig gulden. Degenen die onder de reduktieregeling vallen gaan OPENBARE WERKEN. EN GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF BEVERWIJK Peuken. Brandende sigarettepeuken, die zondagavond door bezoekers van de bioscoop in de Stadsschouwburg in de orkestbak werden gedeponeerd, waren oorzaak van een b^gin van brand. Een smeulend gordijn kon door het bioscoop personeel bijtijds worden verwijderd. De schade bedraagt circa 500 gulden. Inbraak. Tijdens het weekend is inge broken in het kantoor van de FNV aan de Wijkerstraatweg in Velsen-noord. Uit een bureau werd een geldbedrag van 600 gul den weggenomen alsmede een blanco kas cheque plus betaalpas. Aanrijding. Met inwendig letsel moest een 18-jarige inwoner van IJmuiden maan dagmiddag omstreeks vijf uur naar het Zeewegziekenhuis worden overgebracht nadat de man met zijn motorfiets tegen een auto was gereden waarvan de be stuurder hem geen voorrang verleende. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Lange Nieuwstraat en Scheldestraat in IJmuiden. De AWBZ, zo legde voorzitter H. Winkel van de kruisvereniging Velsen tijdens de jaarvergadering die maandagavond in IJ muiden werd gehouden uit, stelt voor de basisaktiviteiten van de kruisorganisaties een minimumcontributiebedrag voor alle leden van twee-en-dertig gulden en vijftig cent vast. Hierbij wordt geen onderscheid twee-en-twintig gulden en vijftig cent betalen. KW KW KW KW 11 25 34 88 Bezoek. De eigenaar van een wasserij aan de Noordarcade in IJmuiden bemerk te toen hij in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks 1 uur zijn zaak binnen stapte dat zich daar een vreemde man bevond. De heren hielden een korte bab bel waarna de wasbaas de politie opbelde. Van die gelegenheid maakte de onbeken de bezoeker gebruik om een ruit in te slaan en het hazenpad te kiezen. Bordje. Uit de tuin van een arts in Velsen-zuid is een bordje gestolen waarop behalve de naam ook de bezoektijden en het beroep van de bewoner van het pand vermeld stonden. Ongeval. Op de Graaf Florislaan in Beverwijk raakte maandagmiddag om 13.10 uur een 10-jarig meisje gewond. Het kind stak plotseling de weg over en werd door een 30-jarige Beverwijkse automobi list aangereden. Het meisje is met een hoofdwond naar het Rode Kruiszieken huis overgebracht. Inbraak. In scholengemeenschap De Brink is in het afgelopen weekeind voor de tweede maal in korte tijd ingebroken. Werd bij de eerste inbraak een geldbedrag vermist, ditmaal keerde de dader met lege handen huiswaarts. De politie vermoedt dat beide inbraken door dezelfde persoon zijn gepleegd. gemaakt tussen bejaarden, alleenstaan den of gezinnen. De afdelingen hebben de vrijheid om bij eventuele randaktiviteiten hun contributie aan te passen. Indien men geen lid is en toch een beroep wil doen op de kruisvereniging, dan moet een bedrag worden betaald dat twee-en-een half a vier maal de jaarcontri- butie van leden bedraagt. Winkelcentrum "De Bever”, Beverhof 40-41 aan de Breestraat. Beverwijk. choenen net grote e binnen- oerd. dauw of en 3 14.95 Het antwoord op die vraag is neergelegd in een boekje, dat in duizenden exempla ren in het gebied is verspreid en verder overal verkrijgbaar is: bij de buurthuizen, het bureau voorlichting van de gemeente, bij de bibliotheken en bij de BSCR onder de titel „Stadsvernieuwing Beverwijk”. besommingen KW KW KW 1980-1984 in februari van het volgend jaar komt vast te staan, dat voor de gemeente geen onoverkomelijke financië le moeilijkheden ontstaan. Voor de ge meente Heemskerk worden de kosten na melijk geraamd op ƒ4.16 per inwoner en op 133,829,- in totaal. Voor verschillende betrokken dienstverleningen is in de ge meentelijke begroting in totaal maar 37.226,- opgenomen, zodat nog een be drag van 96.603,- of afgerond 100.000 ten laste van de gewone dienst van deze begroting moet worden gebracht. Gezien de financiële positie van de gemeente is het niet denkbeeldig, dat er onoverkome lijke financiële moeilijkheden dreigen. Elke er ■net :uze uit uren. 5-610.- 8-912.95 kabeljauw één 294; kabeljauw twee 190- 170; kabeljauw Rr;e 176-108; kabeljauw vier 156-126; kabeljauw vijf 152-61; schel vis vier 87-62; schol één 114-104; schol twee 104-88; schol drie 90-82; schol vier 92- 82; wijting drie 70-37,60; makreel één 49; makreel twee 30-22; makreel drie 19,60; schar 57-34; tongschar 57-34; ham 232-140; rode poon één 112-102; rode poon twee 100-90; rode poon drie 82-71; poontjes 38- 34. - GEBOREN: Mark Pieter Antonius Sinnige, Marian ne Warmenhoven, Quido Pascal Maat, Martine Jaspers, Donna Prud’homme de Lodder. GEHUWD: Peter Hoogerwerf en Lidwina Mvan Halderen, Nicolaas Welboren en Ivonne van de Berg; Albertus Th. J. Doodeman en Alida H. Mihl; Rudolf E. Groenewout en Annemarie Moest!; Niesko Mik en Josephine H. van den Bos; Jacobus A. Duineveld en Geertruida M. I. Klaver; Frits Bos en Hendrica E. Betjes; Robert de Vries en Ada Westerhuis; Arie Vooren en Hendrika M. C. van ’t Schip; Hendrik A. Potman en Maria A. Th. Geutkens; Johannes M. Willemse en Wilhelmina Chr. Oldenburger. ONDERTROUWD: Albert Waning en Jantje de Vries; Ber nardus C. M. Lute en Gerardina E. M. Baltus; Harry P. Orij en Froukje G. Drijf hout; John B. Johnston en Clazina L. H. C. van der Veen; Albert H. Smit en Elisabeth M. Gooijer; Petrus W. G. Stam en Anna T. J. Maalman; Boudewijn Vijfwinkel en Ju dith Gijsberts. OVERLEDEN: Gerritje Hoeve-Bemdsen, 77 jaar; Bar tholomeus Hendrik Vink, 78 jaar; Dieu- wertje van Zijl-Blom, 74 jaar; Johanna Maria van der Wal-Wijnands, 74 jaar; Ni colaas Theodorus Bruin, 72 jaar. (Van een medewerker) Aan de maandagmarkt werd aange voerd: 4900 kg tong; 233 kisten tarbot en griet; 99 kisten kabeljauw; 93 kisten schel vis; 946 kisten wijting; 1678 kisten schol; 280 kisten schar; 164 kisten makreel en 166 kisten diversen. V kamer de woonkamer kan mkijken. In dit type woning leidt een stalen spiltrap vanuit de woonkamer naar de eerste verdieping. De woonkamer, waarin een keukentje is opgenomen, heeft een totale opper vlakte van bijna dertig vierkante meter. De slaapkamer meet ruim drie bij drie meter. Op de eerste verdieping is verder een douchecel gesitueerd. In de woningen, die goed worden ge ïsoleerd dubbele beglazing, isolatie materiaal tussen de spouwmuren is tamelijk veel hout verwerkt. De buite nafwerking is traditioneel: betonfunde- ring op palen, metselwerk, spouwmuren en het dak bekleed met dakpannen. Bij elke woning is een schuurtje en een achtertuintje met een lengte, die van vijfeneenhalf tot zeven meter varieert. Een terrasje van anderhalve meter breed completeert het geheel. Het eerste schetsplan is door de ge- meentearchitect, de heer P. Dekker, ge maakt. Het plan is later door de projekt- ontwikkelaar, de firma J. G. Nelis uit Haarlem, aangepast aan de normen, die van overheidswege gelden voor deze bij zondere wooneenheden. Of de bouw in de eerste maanden van 1980 van start kan gaan hangt ervan af of dit plan eventueel door middel van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening versneld in werking kan tre den. Het plan is inmiddels bij het colle ge van B. en W. ingediend. Met de bouw van de woningen zou ongeveer een jaar gemoeid zijn. Bovendien wordt er op 31 oktober een informatie-avond belegd in „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat. Na deze informa tieavond zullen de voorstellen nader wor den uitgewerkt. Degenen die van plan zijn de informatie-avond te bezoeken wordt verzocht zich vooraf even op te geven bij het bureau voorlichting van de gemeente. Niet ondenkbaar wordt namelijk geacht, dat er eventueel een tweede informatie avond moet worden belegd als het aantal belangstellenden te groot is om op een zinnige wijze met elkaar te kunnen praten. In Beverwijk is gekozen voor de projek- torganisatie. Dat betekent, dat er in eerste instantie twee projektgroepen worden ge vormd: één voor het centrumgebied en één voor het deelgebied rond de Wijkerto- ren. In die projektgroepen nemen bewo ners en belanghebbenden deel via een vertegenwoordiging. De projektgroepen vergaderen in het openbaar en ook alle stukken worden openbaar gemaakt. Een belangrijk uit gangspunt in deze opzet is namelijk dat alle informatie vanaf het begin toeganke lijk wordt gemaakt. Dat gebeurt in de meest letterlijke zin door het inrichten van een speciaal projektbureau stadsver nieuwing, dat centraal in het gebied wordt gevestigd. Het juiste adres wordt mogelijk nog HEEMSKERK/BEVERWIJK. vierde donderdag in de maand wordt van 19 tot 20 uur een huurdersspreekuur gehouden in het buurtcentrum „De Licht boei” aan de Maasstraat in Heemskerk. Tijdens dat spreekuur kan men inlichtin gen inwinnen over huursubsidie, huurver hogingen en huurcontracten, het onder houd aan woningen en ook kunnen geza menlijke problemen van groepen bewo ners, zowel in als buiten de woning, ter sprake worden gebracht. >«a® 3 0 ai JJW 'IIIBIUWL ft (Industrieterrein Waarderpolder) dat een in 1976 ingestelde stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens, waarin onder meer de woningbouwverenigingen en de ge meente vertegenwoordigd zijn, in Heemskerk een onderzoek naar de be hoefte van kleine woningen heeft laten instellen. Naar aanleiding van onder meer de uitkomst van dit onderzoek, dat een grote vraag naar woningen voor alleenstaanden en tweepersoonshuis houdens aantoonde en het aantal alleen staanden, dat bij de gemeente als wo ningzoekend staat ingeschreven (360) is het verzoek aan de woningbouwvereni ging gedaan om te komen tot de bouw van veertig woningen. Tenslotte bleek het mogelijk en financieel haalbaar er bijna het dubbele aantal neer te zetten. tijdens de informatie-avond bekendge maakt, want deze week valt de keuze tussen twee panden. In dat bureau komen vergaderruimten, zijn deskundigen aan wezig en wordt een permanente expositie ingericht van alle materiaal dat betrek king heeft op de stadsvernieuwing. Bewo ners en belanghebbenden kunnen er in elk stadium voorlichting krijgen, maar ook suggesties doen, die dan via de verte genwoordiging in de projektgroepen als het ware worden gekanaliseerd. De bedoeling is te werken van „grof naar fijn”. Dat wil zeggen, dat in de eerste stadia de globale opzet voor de stadsver nieuwing moet worden gemaakt, waarbij alleen de hoofdzaken aan de orde kunnen komen. Zijn die eenmaal vastgesteld, dan kan er gedetailleerder worden verder ge werkt. In dit stap-voor-stap-proces wordt onderscheid gemaakt tussen een oriënta tiefase, een inventarisatiefase, een pro- grammafase en een uitvoeringsfase met in elke fase een inspraakprocedure. Re gelmatig zullen tussentijds informatiebul letins worden uitgegeven, die bewoners en belanghebbenden blijven betrekken bij het proces van stadsvernieuwing. Het totale gebied van de stadsvernieu wing is zeer groot. De grenzen lopen van de Alkmaarse weg bij de Büllerlaan (Pius X College) via Breestraat, Zeestraat, Baanstraat, Kees Delfsweg, Romerker- kweg, weer een stukje Baanstraat, Arendsweg, Galgenweg en de gehele Gro te Houtstraat tot het Hilbersplein bij de Alkmaarseweg. Daarin is nog weer een speciaal gebied rond de Wijkertoren onderscheiden dat wordt begrensd door Peperstraat, Jan Alsweg, Grote Houtweg, Burgemeester Scholtenstraat en Kerkstraat. (ADVERTENTIE) voorlichting over stadsvernieuwing (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De stadsvernieuwing in Beverwijk is zo’n ingrijpende zaak en omvat ook zo’n groot gebied, dat er geruime tijd geleden al een speciale werkgroep informatie en inspraak is samengesteld onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Hubers. Die werkgroep heeft zich vooral beziggehouden met de vraag hoe de bewoners van het gebied, maar ook degenen die daar bedrijven hebben, er werken of er op velerlei andere wijzen contacten onderhouden, betrokken kunnen worden bij het maken van de plannen. De wooneenheden, die in het plan zijn opgenomen, zijn zelfstandige woninkjes met een tuin, die voldoen aan de richt lijnen, die enkele jaren geleden door de toenmalige staatssecretaris voor volks huisvesting, de heer M. van Dam, voor één en tweepersoonswooneenheden zijn opgesteld. De huur van de woningen, die in de woningwetsfeer worden ge bouwd, bedraagt exclusief servicekos ten ongeveer 250 gulden per maand. De woningen zijn volgens het plan gesitueerd in het open middengedeelte van „De Maer”. Dat had oorspronkelijk de bestemming bijzondere bebouwing. Bij de totstandkoming van het plan wer den de bewoners van de omliggende woningen betrokken. De voorgeschiedenis van het plan is De reden om de reduktie voor bejaar den te bevriezen en deze geleidelijk op het niveau van het normale contributiebe drag te brengen is gelegen in de wens van de kruisvereniging deze aan te passen aan het door de AWBZ-vereiste contributiebe drag. JEX. O- BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-60, trosanjers 180- 320, chrysanten 150-270, per stuk 40-75, dahlia 80-140, freesia 18-47, irissen 10-25, lelie 10-115, liatrus 15-28, nerinen 10-45, nerinen wit 150, crispa 18-23, omithoga- lum 16, roos 40-80, babyroos 10-32. Planten: achmea 450, cyclamen 350-750. Groenten: andijvie 22-50, bleekselderij 50, bloemkool 46-98, boerenkool 37-52, bospeen 68-133, selderij 12-30, breekpeen 10-15, Chinese kool 9-46, groene kool 21-35, knolseldrij 32-52, komkommers 30-109, pe terselie 28-63, postelein 96-110, prei 40-65, pronkbenen 140-170, radijs 33-48, snijbo nen 300-410, sperziebonen 200-340, spina zie 39-134, sla 21-54, spitskool 42-62, toma ten 300-550, uien 23-58, waspeen 18-56, gesneden boerenkool 46, retich 27-40. Aanvoer: postelein 900 kilo; spinazie 8000 kilo, andijvie 15.000 kilo, prei 18.000 kilo, bospeen 4400 bos, radijs 2400 bos, sla 30.000 krop, tomaten 1300 bakjes, uien 10.000 kilo. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Als extra punt is aan de agenda voor de raadsvergadering op donderdag 25 oktober toegevoegd de gemeenschappelijke regeling met de andere IJmondgemeenten inzake de districtsgezondheidsdienst, die de gemeenten Velsen. Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest zal omvatten. B. en W. stellen aan de raad voor aan die gemeenschappelijke regeling deel te ne men onder de voorwaarde, dat bij de behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1980 en het meerjarenplan si- Het stadsvernieuwingsgebied is nauwkeurig omgrensd door Alkmaarseweg (rechts van het gearceerde gedeelte), Breestraat. Zeestraat (in de punt onderaan), Baanstraat. om het gehele complex van de Pedagogische Akademie heen, via Arendsweg, Galgenweg en Grote Houtstraat weer naar de Alkmaarseweg toe. Voor het gebied rond de Wijkertoren, op de tekening met ruitjes aangegeven, wordt een deel plan gemaakt. De besommingen waren: f 32.400.-; KW 22 26.500,-; ƒ13.100,-; KW 29 14.500,-; 19.300,-; KW 51 12.100,-; KW 113 28.500,-; KW 11 5100,- KW 141 11.700,-; KW 145 22.300,-; KW 152 ƒ7700,-; KW 167 ƒ7500,-; KW 173 15.000,-; KW 175 15.000,-; KW 189 ƒ25.300,-; KW 194 ƒ19.100,-; KW 214 7900,-; KW 221 10.800,-; KW 226 6800,-; SCH 256 11.800,-; MM 44 f 19.000,-; IJM 115 ƒ29.700,-; IJM 154 14.200,-; IJM 207 f 13.300,-; IJM 209 10.800,-. V X-- ff, Proficiat! Want dan beschikt u over een fantastisch woonkomfort en de middelen om deze briljante keuken de plaats te geven die ze verdient. Der Beliner Osta is de parel onder de aanbouwkeukens. Verfijnde perfektie en elegance, een onverwoestbare schoonheid van grootmeesters uit een bruisende wereldstad! Schuifladen waarin u I kunt staan. Uitschuiftafel zonder poot, waarop u kunt zitten. Bovenkasten waaraan u'zich kunt optrekken. Kortom, uitgekiend tot in de finesses en exakt op maat voor u gemaakt. OSTA is onbegrensd in zijn mogelijkheden, u kunt zich er volledig in uitleven. Ze is daarom wél duurder dan elke andere luxe aanbouwkeuken, maar met de hoogste cijferwaardering van het "Deutsche Gütezelchen”, haar prijs méér dan waard! 5 Jaar unieke garantie, op elk onderdeel. Nieuwe leden, die voorheen in aanmer king zouden komen voor reduktie, betalen met ingang van het nieuwe jaar het volle contributiebedrag van vijfendertig gulden. De AWBZ-financiering vervangt de be staande, die uit gemeente- en rijkssubsi- dies bestaat. -3 i- ff

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7