Zeven TIMMAN-COMITÉ VOOR atleten 15.000 IN DE MIN F VOOR 1980 BUDGET VAN SLECHTS VIJF TON toto-lotto sportpuntiq Problemen opgelost TURNINTERLAND GAAT DOOR Dibbs en Gottfried in Wenen uitgeschakeld betrapt op doping Lerby: drie wedstrijden geschorst i ■MPmi )E lis 4044* VERRASSINGEN IN TENNISTOERNOOI ?ntie ■Km SPORT t A Taak Begeleiding Beleid 31 VRIJDAG 2 6 jen reid 1977 1976 1978 1977 1976 ‘J 1976 1978 1976 r Ml’ f?’ OKTOBER 1979 0 km. O km. 0 km. aan met weinig geld 0 km. Okm. Vier Amerikaanse tennisters waren de verliezende partij in de eerste helft van de achtste finalepartijen van het 100.000-dollartoernooi van Oldsmar. De Australische Kerry Reid versloeg Betty- ann Stuart met 7-5, 6-3, de Roemeense Virginia Ruzici schakelde Lele Forood uit met 6-1, 6-2, de Tsjechische Regina Marsikova was sterker dan Caroline Stoll (6-2, 64) en de Amerikaanse Tracy Austin won met 6-3, 6 A van haar landge note Anne Smith. WENEN. In het tennistoernooi van Wenen hebben zich twee verrassingen afgespeeld: Eddie Dibbs leed een sensa tionele nederlaag tegen de jonge Tsje- choslowaak Ivan Lendl (6-1, 6-7, 6-3) en de Zuidafrikaan Ray Moore versloeg Brian Gottfried (6-4, 4-6, 6-4). In het herendubbel won Okker met Fibak te gen Saviano-Taygan: 6-4, 64. In de nu verschenen nota stelt de overheid, dat de topsport in het verlengde ligt van de algemene wedstrijdsport en als zodanig aan te merken is als intergrerend onderdeel van het totale sportbeleid. De overheid legt het accent niet primair op de te leveren prestaties door de topsporter, zoals het werkstuk topsport van de geor ganiseerde sport, maar richt zich meer vanuit de welzijnsoptiek op de ontplooi ingsmogelijkheden en de bereikbaarheid van de topsport. De doelstellingen van de rijksoverheid worden dan ook als volgt weergegeven: A. Het bevorderen dat voor de sportbe oefenaar - naar eigen keuze en kunnen - het verrichten van topsport op verant woorde wijze mogelijk wordt; B. Het bevorderen dat zoveel mogelijk leden van de bevolking - indien zij dit wensen - betrokken kunnen zijn bij top sport. Niet minder dan drie oud-Wimble- donkampioenen doen mee aan het toer nooi van de ’oude glorie’ dat dezer dagen in Preston (Engeland) wordt gehouden. Het zijn de Australiërs Neale Fraser en ve van het sporttechnisch middenkader. Bij een aantal bonden zal een aanvang gemaakt worden met het aanstellen van een hooggekwalificeerde trainer/coach, die tot een intensieve uitwisseling van kennis en kunde moet komen met trainers op het plaatselijke vlak. Frank Sedgman en de Spanjaard Manu el Santana. Tot de overige deelnemers behoren onder meer Owen Davidson, Roger Taylor en de Amerikaan Pancho Gonzales. Het ministerie van CRM hecht veel be lang aan deze maatschappelijke begelei ding. Het constateert dat de bestaande situatie verbeterd kan worden door de huidige mogelijkheden beter te integreren of nauwkeuriger op elkaar af te stemmen (bijvoorbeeld op het gebied van tegemoet komingen en beurzen door de NSF en het sportfonds Leo van de Kar) en deze in de tweede plaats uit te breiden met een CRM- bijdrage. De medische begeleiding van topspor ters dient beter gecoördineerd te worden. Het ministerie van CRM is in principe bereid een financiële bijdrage te verlenen aan de noodzakelijk geachte totstandko ming van een nationaal’ sportmedisch in stituut. Dit mede in het licht van het verkrijgen van een verantwoorde begelei ding alsmede voorlichting op het gebied van doping. Vooruitlopend op de totstand koming zullen reeds financiële middelen worden aangewend voor de opleiding van een aantal sportartsen en aan een onder zoek gericht op de studie en bestrijding van doping in de sport. Het stichten van nieuwe of het gebruik van reeds bestaande internationale wed- strijdaccommodaties en nationale trai nings- en wedstrijdaccommodaties wordt door CRM en de sportorganisaties gezien son is er nachten voor opgebleven om alle mogelijkheden te analyseren. Toen ik weer achter het bord zat, wist ik er alles, maar dan ook alles van”. Die hangpartijen hebben, althans dat vermoedt Timman, toch een rol ge speeld. In Rio de Janeiro werden alle afgebroken partijen verdaagd in plaats van dat ze 's avonds werden voortgezet. „Nu speelde zo’n afgebroken stelling vaak door je hoofd, als je al aan een volgende partij bezig was. Maar dat De Volksrepubliek China heeft het lid maatschap van de internationale tennis federatie (ITF) aangevraagd. Philippe Chattier, de voorzitter van de ITF hoopt dat China in 1981 deel zal kunnen nemen aan de Davisbekercompetitie. als een landelijke taak, gebaseerd op een nog gedetailleerd te ontwerpen „landelijk accommodatieplan”. Met deze laatste acti viteit houdt zich de coördinatie-advies- groep ruimtelijke voorzieningen van het NSO (national sportoverleg) zich bezig. Niettemin zijn er op dit terrein thans vele knelpunten, die zo mogelijk weggewerkt zullen worden door CRM-bijdragen, SNS (stichting nationale sporttotalisator), pro vincies en gemeenten. Aan het goed en democratisch functio neren van de georganiseerde topsport zal bijzondere aandacht worden besteed. Ge signaleerd is dat de stem van de topspor ter over het algemeen nog te zwak door klinkt in de besluitvorming. Voor overleg en medezeggenschap zullen meer moge lijkheden beschikbaar moeten komen. Het beleid ten aanzien van het sporton- derzoek zal worden gestimuleerd. In sa menwerking met de georganiseerde sport zal worden gestreefd naar een meerjaren onderzoekprogramma. In dat kader past een gedragswetenschappelijk onderzoek naar de agressieve uitingen van jeugdigen (vandalisme) bij en rondom sportwed strijden. In nationaal en internationaal verband zal een beleid worden gevoerd gericht op een systematische aanpak van een aantal negatieve neveneffecten van topsportbe- oefening van zeer jeugdigen. Voor de sporttechnische, maatschap pelijke en sportmedische begeleiding zal het ministerie van CRM jaarlijks (vanaf 1981) een bedrag van twee miljoen gulden ter beschikking stellen. Rekening hou dend met de beschikbare middelen zal in de komende jaren de bijdrage tot een bedrag van vier miljoen kunnen oplopen door de sportbegeleiding en accommoda ties erin te betrekken. Jan Frandsen van PEC Zwolle werd voor twee wedstrijden geschorst en kreeg een boete van 200 gulden. In de wedstrijd PEC Zwolle-Excelsior liep Frandsen een derde gele kaart op. De trainer van FC VW, Vergoossen, werd door de tucht- commissie berispt. Bij een jeugdwedstrijd van de Venlonaren kwam Vergoossen zonder de toestemming van de scheids rechter uit de dug out. LONDEN. In de internationale atle- tiekwereld, is zich een flink schandaal rond dopinggebruik aan het ontwikke len. Nadat eerder deze week uitlekte dat de wegens het gebruik van stimulerende middelen geschorste Tkatsjenko en Jerts- jov tóch aan wedstrijden hebben deelge nomen, maakte de internationale federa tie IAAF donderdag bekend dat er maar liefst zeven atleten geschorst worden we gens het gebruik van anabole steroïden (spierversterkende middelen). 3 km. 3 km. k aten )km. )km. km. )km. )km. Tijdens de vergadering van het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité in Nagoya zijn Angola, Laos, Mauretanië, Mozambique en Vietnam geaccepteerd als nieuwe leden. De toetreding van deze vijf landen moet nog worden bekrachtigd door de algemene ledenvergadering van het IOC, die in februari 1980 vlak voor de Olympische winterspelen in Lake Placid zal worden gehouden. Met de vijf nieuwe leden komt het ledental van het IOC op 140. Door met 0-0 gelijk te spelen tegen Peru heeft Chili zich in Santiago geplaatst voor de finale van de strijd om de Zuidameri- kaanse voetbaltitel. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen werd met 2-1 door Chili gewonnen. In de eindstrijd ontmoet Chili Paraguay of Brazilië. Paraguay won in Asuncion het eerste duel met 2-1. Bij rust was de stand 2-0. De finale van het toernooi om de Daviscup tussen de Verenigde Staten en Italië wordt op 14, 15 en 16 december aanstaande gespeeld in het ’civic audito rium’ van San Francisco. Voor de Ame rikanen is het de 51ste maal dat zij in de finale staan. 25-maal hebben zij de ’zilve ren slaschaal’ gewonnen. Italië won de trofee eenmaal: in 1976, toen Chili in de eindstrijd werd verslagen. Italië en de Verenigde Staten hebben elkaar in Davis- cupverband zeven maal ontmoet. De Amerikanen wonnen vijfmaal. Bij de laatste confrontatie in 1961 won Italië met 4-1. Toto 42. Totaal aantal prijzen: 768. Prij zenbedrag: ƒ274.097,80. Inleg. 577.048,00. Eerste prijs: één winnaar, die bruto 109.639,10 ontvangt. Tweede prijs: 49 winnaars, ieder bruto 1398,40. Derde prijs: 718 winnaars, ieder 133,60. In deze context ziet de overheid voor zichzelf een taak weggelegd in het schep pen van voorwaarden, waaronder de top sport kan gedijen. De initiërende en uit voerende taak is geheel voor rekening van de sportorganisaties. De voorwaarden scheppende taak dient vooral tot uitdruk king te komen in de bijdrage van de overheid aan een verantwoorde begelei ding van de topsporter, waarbij het mid del tot verhoging van het nationaal presti ge geen rol mag spelen. Teneinde tot verruiming van de top sport te komen heeft de overheid in de nota een aantal beleidsvoorfemens gefor muleerd. Zo zal er met betrekking tot de sporttechnische begeleiding een begin ge maakt worden met het scheppen van mo gelijkheden op landelijk niveau bij sport organisaties goed gekwalificeerde trai- ners/coaches aan te stellen. Dit beleid ligt in het verlengde van het dit jaar begonnen overheidsbeleid met betrekking tot het scheppen van arbeidsplaatsen ten behoe- DEN HAAG. Sören Lerby, een van de drie Deense middenvelders van Ajax, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Boven dien kreeg Lerby een boete van 300 gul den. De straf werd hem opgelegd, nadat de Deen in de wedstrijd tegen FC Twen te, die afgelopen zaterdag werd gestaakt, zijn derde gele kaart had ontvangen. De maatschappelijke begeleiding van de topsporter dient verhoogde aandacht te krijgen. In de opvatting van de rijks overheid zal de amateur- of beroepssport- periode geen ernstige belemmering mo gen vormen voor de (latere) maatschap pelijke loopbaan. De achtergrond van de aanvankelijke Westduitse houding is dat men met de wedstrijd tegen Nederland geen risico van een nederlaag wilde lopen. Het afgelopen weekeinde verloor West-Duitsland in Gy- ör met ruim dertien punten verschil van Hongarije. Begin september leed Neder land in Boedapest ook een nederlaag te gen Hongarije, dat vorig jaar bij de we reldkampioenschappen in Straatsburg vierde werd, maar het verschil tussen Nederland en Hongarije was nog geen tien punten. De wereldkampioenschap pen in Fort Worth gelden tevens als kwali ficatie voor de Olympische turnwedstrij- den in Moskou. De eerste twaalf landen van de titelstrijd plaatsen zich namelijk voor de Olympische spelen. In 1978 ein digde West-Duitsland in Straatsburg als negende, Nederland werd dertiende. landde in een variant, die eerder in de oefenmatch tegen Poloegajevski op het bord had gestaan. Ondanks het feit dat afgesproken was, dat de zetten geheim zouden blijven, was Vaganian precies op de hoogte van hetgeen zijn landge noot had gespeeld. Desondanks won Timman, daarmee in feite zichzelf ver beterend. Timman is nu eerste reserve voor het geval Hübner, Portisch of Petrosjan de komende dagen mocht uitvallen. Een theoretische mogelijkheid om door te dringen tot het kandidatentoernooi zit er nog altijd in. „Laat ik daar maar niet van uitgaan", aldus de Amsterdammer. Het zijn stuk voor stuk spelers, die in het kandidatentoernooi thuishoren. Dat is iets wat ik van Ribli of Adorjan niet zo zeker weet". Deze twee Hongaren zijn momenteel doende in een twee kamp voor de achtste plaats in de kan- d idatenma tches. Ook in zijn verdere carrière kan Tim man altijd een beroep doen op het Tim- mancomité, zoals penningmeester De Vael het stelde. De vraag is, of er nog wel iets in het potje zit. Het comité, dat Alexandra van der Mije bij haar gang naar het zonetoemooi in Barcelona voorzag van een secondant, kampt met ernstige tekorten. Het bedrijfsleven is bij lange na niet bereid gebleken de beoogde honderdduizend gulden te fourneren. Het bleef bij vijfenveertig- duizend gulden, terwijl het comité zes tigduizend gulden uitgaf. Zowel Tim man als Andersson kregen in de voorbe reiding een maandelijkse toelage van drieduizend gulden. Geen vetpot, als men bedenkt dat in die periode de gebruikelijke inkomsten aan simultaanseances en toernooien vrijwel nihil waren. „Het zou best eens wat nadrukkelijker naar buiten mogen worden gebracht, welk een inzet en opoffering vooral Andersson zich heeft getroost”, aldus De Vael. Ondanks de benarde financiële posi tie gaat het Timman-comité door. Met of zonder de naamgever. We hebben de bedoeling de schaaksport in de breedte te stimuleren”, aldus dr. Euwe. „En dat doen we. We gaan gewoon weer met de pet rond”. DEN HAAG. Eén deelnemer aan toto 42 heeft in de loop van vorige week de dertien hokjes op de juiste wijze ingevuld. Dat levert hem een brutobedrag op van 109.639,10 gulden. In de lotto van het afgelopen weekeinde moeten drie winaars de eerste prijs delen. Ieder van hen won bruto 192.860,80 gul den. In totaal vielen in lotto 42 43.552 prijzen. De toto gelijk leverde geen winnaars op van de eerste en de tweede prijs. Elf deelnemers delen de derde prijs. Zij ont vangen ieder een bedrag van 754,20 gulden. De gegevens zijn: Lotto 42: totaal aantal prijzen: 43.552. Prijzenbedrag: ƒ1.653.092,63. Inleg: ƒ3.480.195,00. Eerste •prijs: drie winnaars, ieder bruto 192.860,80. Tweede prijs: dertien win naars, ieder bruto 12.716,00. Derde prijs: 338 winnaars, ieder 733,60. Vierde prijs: 14.824 winnaars, ieder 22,30. Vijfde prijs: 28.374 winnaars, ieder ƒ11,60. DEN HAAG (ANP). In het kader van de komende behandeling van de begro ting van CRM (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) door de Tweede Kamer heeft staatssecretaris Wallis de Vries donderdag namens het ministerie het parlement de nota „topsport en rijks overheid” aangeboden. In de nota, waar in adviezen verwerkt zijn van Bram Leeuwenhoek (chef de mission) en Bart Crum (o.m. korfbalbondscoach), wordt een veelheid van knelpunten gesigna leerd. Aan de hand daarvan formuleert de overheid een aantal beleidsvoorne mens, die op het sporttechnische, maat schappelijke en sportmedische vlak liggen. ïi- Staatssecretaris Wallis de Vries: nota aan geboden. delijk toch nog winst binnen vijftig zet ten op Velimirovic speelden hem weer alle kansen in handen. Tot één zet voor het afbreken tegen de Cubaan Garcia. „Ik had toen toren h.6 moeten spelen. Dan had ik zeker gewonnen”, stelde Timman als zijn overtuiging tegenover de gehele analyserende thuiskolonie, die hem g2-g3 had aangeraden. Voor die partij was Petrosjan naar hem toegeko men voor het treffen van een „kleine” regeling. Beiden zouden in de laatste ronde remise moeten maken om het op die manier aan te laten komen op een beslissingstweekamp. „Ik ben er niet op ingegaan om een aantal redenen”, aldus Timman. „Allereerst had ik in alle voor gaande partijen er echt om gespeeld. Nu zou ik dan naar Garcia hebben moeten gaan om een afspraak te maken. Boven dien had ik wit, terwijl Petrosjan met zwart tegen Ivkov moest. Ik zag het helemaal zitten. Tot Ivkov die blunder maakte. Ik weet zeker dat dat niet op zettelijk was, maar toch.er gaat wel iets door je heen. Vooral toen later bleek ,dat ik net niet kon winnen van Garcia en dat alleen maar omdat hij zijn h-pion niet had opgespeeld. In alle andere gevallen zou ik het wel hebben gered”. Timman dus terug naar af, ondanks het feit dat hij de schaaktheorie verrijk te door tegen Velimirovic de winstgang, die de Zwitserse eindspeltheoreticus Cheron dertig jaar geleden uitstippel de, te bekorten tot 46 a 47 zetten. „Veli mirovic wist helemaal niet precies, in welk eindspel hij beland was. Hij mom pelde iets van Botwinnik tegen Flohr. Daardoor beging hij een onnauwkeurig heid voor het afbreken, waardoor ik nog zo’n zet of twaalf won. Vooral Anders- Van het zevental dat in overtreding was, komen er drie uit Roemenië: Natalie Ma- rasescoe (wereldrecordhoudster op de mijl), Santa Vlad en Eleana Silai (winna res van het zilver op de Olympische Spe len van 1968). De overige vier komen uit Rusland en Bulgarije: Totka Petrova en Daniela Teneva uit Bulgarije en Eelana Kovaleva en Nadesda Koerdjavtseva uit Rusland. Aangezien de schorsing met terugwer kende kracht vanaf 13 augustus geldt, wordt Petrova haar overwinning tijdens de strijd om de wereldbeker in Montreal ontnomen. De Oostduitse Christiane War- tenberg zal nu als winnares in de boeken worden vermeld. Het is mogelijk dat de schorsing van de atletes tot achttien maanden wordt gereduceerd. Deelneming aan de Olympische Spelen van Moskou is echter uitgesloten. Petrova en Marasescoe werden gezien als medaillekandidaten op de middenafstand. Vorig jaar werden vier atleten uit de Sovjet-Unie en één uit Bulgarije voor achttien maanden geschorst. Zij waren tijdens de Europese titelstrijd in Praag „positief” bevonden. Eén van hen was Nadesda Tsjaksjenko, die in Praag de vijfkamp won. Toto gelijk 42: totaal aantal prijzen: 699. Prijzenbedrag: 30.870,73. Inleg: ƒ64.991,00. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar, van de niet uitgekeerde eerste en tweede prijs gaat 2894,13 naar de jackpot van week 43. Het overige deel wordt in gelijke delen ver deeld over de derde tot en met de vijfde prijs van deze week. Derde prijs: elf win naars, ieder ƒ754,20. Vierde prijs: 401 winnaars, ieder ƒ28,60, Vijfde prijs: 287 winnaars, ieder 28,60. Daarnaast wordt aandacht geschonken aan het democratisch functioneren van de georganiseerde topsport (meer zeggen schap voor de topsporter), het sportonder- zoek, de negatieve neveneffecten (spelver- ruwing, doping, vandalisme door suppor ters) en de mogelijke uitbreiding van het aantal accommodaties. Wat de financiën betreft, blijft CRM het volgend jaar aan de zeer zuinige kant. In de begroting voor 1980 is ten behoeve van het in de nota geschetste beleid slechts een bedrag be schikbaar van 500.000 gulden. Het voorne men is in de komende jaren dit bedrag op te schroeven naar twee miljoen gulden, met een mogelijke uitbouw tot vier miljoen. De nota is een direct gevolg van de algemene behoefte tot het formuleren van het doel en de inhoud van een rijksbeleid met betrekking tot de topsport. In vooraf gaande jaren hadden de vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) met de nota „Topsport. Wiens verantwoordelijk heid?” en de georganiseerde sport met het „Werkstuk topsport” bij de overheid erop aangedrongen meer dan voorheen het be lang van de topsport te onderkennen en dienovereenkomstig meer medeverant woordelijkheid op zich te nemen. SCHIPHOL. Op Schiphol heeft het Timman-comité donderdag Jan Tim man weer in de armen gesloten. Een ervaring rijker, een illusie armer. De Nederlandse grootmeester kwam in Rio de Janeiro een half puntje tekort; het comité blijkt voor vijftienduizend gul den in de min te staan. De vroegtijdige uitschakeling van Timman heeft het comité weliswaar be hoed voor het doen van nog meer onge dekte uitgaven, maar de leden vonden dat geen grond voor tevredenheid. Met uitzondering dan van de voorzitter dr. Max Euwe, die zonder omwegen stelde, dat hij op dit moment de uitkomst van een kandidatenmatch tussen Timman en bijvoorveeld Kortsnoi nog niet zag zitten en het daarom helemaal niet zo’n ramp vond dat zijn protégé nog drie jaar de tijd krijgt om te rijpen. „De heer Euwe zal wel gelijk hebben, maar zijn overwegingen kunnen niet voor mijzelf gelden”, riposteerde Tim man, nadat hij met echtgenote en baby naar de VIP-kamer was geloodst. „Ik had het in Rio de Janeiro moeten ma ken. De voorbereiding was goed, maar ik heb niet altijd goed gespeeld. Vooral in het begin was ik uit vorm”. Over de oorzaak daarvan kon Timman zich slechts in vage termen uitlaten. De ge weldige publiciteit rond het toernooi, de druk van het favoriet zijn en de invloed van de altijd bijzonder behoed zaam spelende Andersson als secon dant; al die mogelijkheden werden door Timman overwogen en geen van alle verworpen. „Het hing ook vaak af van enkele finesses. Achteraf kun je mis schien stellen dat het voor mij ongun stig was, dat ik zo vroeg in het toernooi moest uitkomen tegen mensen als Su- nye en Harandi; mensen van wie nie mand iets wist en op wie ik ook mijn openingsrepertoire niet kon af stemmen”. Na die zwakke opening van twee en een half punt uit zeven partijen kwam Timman formidabel terug. Terwijl zijn afgebroken partij tegen Velimirovic de schaakkenners thuis dagenlang in de hoogste staat van opwinding hield, per ste Timman er een tussensprint uit, die met bewondering werd gevolgd. Winst op Smejkal, Sax en Vaganian en uitein- Op Schiphol werden Jan Timman en zijn echtgenote Ilse door Max Euwe verwelkomd. gold voor iedereen. Behalve misschien voor Petrosjan. Die speelde zoveel korte remises, dat hij er nauwelijks moe van kon worden. De regel om per dag zeven uur schaak te spelen in plaats van vijf, zoals in Rio de Janeiro, is al enkele jaren geleden door de FIDE aangeno men, maar wordt niet in praktijk ge bracht, omdat de Oostbloklanden zich ertegen verzetten. Dat er in die landen ook een niet geheel oirbare vorm van samenwerking bestaat, bleek Timman in zijn partij tegen Vaganian. Hij be- DEN HAAG. De turninterland tussen de damesploegen van Nederland en West-Duitsland gaat op 2 en 3 november in Beverwijk in ieder geval door. Het KNGV heeft telefonisch contact gehad met de Westduitse bond en daarbij de toezegging gekregen dat minimaal drie turnsters, die over ruim een maand naar de wereldkampioenschappen in Fort Worth gaan, in de Westduitse ploeg worden opgenomen. Eerder maakte de Westduitse turnbond (DTB) via een nationaal persbureau een selectie bekend die louter uit B en C- turners bestond. Ton Swart, de voorzitter van het afdelingsbestuur keurturnen da mes, protesteerde daarna telegrafisch bij de Westduitse bond. Volgens Swart was bij het vastleggen van de wedstrijd een duidelijke afspraak gemaakt dat het een interland tussen de A-ploegen van beide landen zou worden. De Westduitse bond voerde in het con tact met het KNGV aan dat de selectie voor de wereldkampioenschappen (3 tot 9 december) nog niet rond is en dat men ook met andere problemen kampt. Toen hec KNGV daarop meldde geen belangstel ling meer te hebben voor een duel met West-Duitland kwam de toezegging dat minimaal drie A-turnsters worden afge vaardigd. CRM pakt „topsport”

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31