vertrouwelijk” van eigen man WAREMAN-BREUR NOG STEVIG IN HET ZADEL Linkse partijen hekelen handelwijze van gemeente de Vilder Socialisten hebben moeite met Velsense socialisten op fO zoek naar penningmeester Ml JAAR fiBang&Olufeen ffw WETHOUDER HARRY SCHEEPER ONDER DRUK t BL0EM.1 BOLLEN^? „AFDELING HEEFT SCHOKEFFECT NODIG” BOND WIL GARANTIE VOOR BEHOUD ARBEIDSPLAATSEN PARENCOMPETITIE DE JUMP VERKOOP VAN GROND IN SANTPOORT Barricaden Wij denken anders Vitaenkerandertedes Vertrouwelijk 5 DAU 2 ND VR 4 (Van een onzer verslaggevers) ■99 WIJS Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. I BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VELSEN. „Op verschillende plaatsen is de geheimhoudings plicht geschonden. Ik voel me ui termate gekwetst door hetgeen er is gebeurd tijdens de laatste raadsvergadering en ook door wat er gebeurt en wordt gezegd op deze vergadering. Over deze zaak zal ik met de fractie uitvoe rig van gedachten wisselen. Er is ruimschoots gelegenheid geweest voor gedachtevorming. Voor alle betrokken partijen. Als men hier durft te zeggen dat het belang van het openbaar onderwijs is ge schonden dan beschouw ik dat als een gebrek aan vertrouwen. Ik zal me niet laten verleiden tot het uitspreken van vertrouwelij ke zaken maar wil wel kwijt dat de ABOP en een deel van de ouders zich veel meer hebben schuldig gemaakt aan schending van het belang van het openbaar onderwijs!”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Enige weken geleden is in de Renkumse vestiging van Van Gelder Papier de constructie van een kranten papiermachine, de zogenoemde Renkum III, gereedgekomen. De ze machine produceert evenals de papiermachines 18 en 21 van Van Gelder in Velsen-Noord kranten papier. In Velsen zijn ruim 140 man betrokken bij de produktie van de „18” en de „21”. VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden 1 Geautoriseerd B&O-dealer: E. des Bouvrie ontwierp een kollektie opmerkelijke aanbouwkeukens: ’American Kublon, een handgemaakte keuken met ongekende mogelijkheden. 4 (Van een onzer verslaggevers) Harry Scheeper M Nog geen bestemming voor papiermachine Van Gelder De uit 1936 daterende papiermachine 18. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) r IDE KROONOPUWTUINl (ADVERTENTIE) Ml Velserduinweg 173 - IJmuiden Tel. 12346 en er- ied te ie be- ir ver- ispect i aan- le zou en ge- Deze combinatie bracht toch nog 56.25 percent bijeen (ruim boven het gemiddel de) en verstevigde haar leidende positie met een totaal van 184.17 belangrijk. Bak- kum-Breur sr. (152.43) die tweede zijn, hebben een achterstand van niet minder dan ruim 31 percent. Een woedende en geëmotioneerde wet houder Harry Scheeper richtte zich don derdagavond tot zijn partijgenoten tij- De gebroeders Van der Vlugt stonden in de achterhoede en verrasten in de derde ronde iedereen door in de hoogste afde ling het dagklassement voor zich op te eisen. Daardoor zijn ze naar de vierde plaats opgerukt (149.83). Het echtpaar Volgens de heer Olgers, bedrijfssecreta- ris van Van Gelder Papier, blijft één van beide machines in Velsen samen met de Renkum III krantenpapier produceren. „Voor wat betreft de toekomst van de andere macnine moet nog naar een oplos- De industriebond FNV in Velsen stelt dat de installatie van de machine in Ren kum al geruime tijd bekend is bij de raad van bestuur van Van Gelder, maar dat de raad desalniettemin in gebreke is geble ven bij het zoeken naar alternatieve pro- duktie voor de machines in Velsen. Voormalige raadslid van de partij me vrouw J. Bos-de Boer vond het een ernsti ge zaak dat de PvdA-fractie zo verdeeld was geweest bij het ondersteunen van de voordracht. Zes socialisten kozen voor de als nummer twee geplaatste, bij ouders van de leerlingen en collega’s favoriete, Lei jenaar. ken meespeelt en niet alleen de voorkeur van, de naar het oordeel van de buitenwe reld, meest betrokken partijen. „Ik ben niet gelukkig met alles wat er rond de voordracht is gebeurd. Maar die dient wel te worden gerespecteerd. De raadsleden heben uiteindelijk beslist en zij hebben kennis genomen van alle argumenten waarop die voordracht berustte”. Fractielid K. Kleiwegt, één van de „dis sidenten”, legde uit waarom hij en vijf van zijn fractiegenoten die weg hadden be wandeld. „Inspraak, zeggenschap en me dezeggenschap behoren één te zijn. Daar voor hebben we in onze meer linkse perio de op de barricaden gestaan. Als je als raadslid drie insprekende organen wilt tegenspreken dan moet je van goede huize komen. Bovendien was het bekend dat het advies van de inspecteur „met schroom” was ingenomen en de man zelf in aanwe zigheid van beide kandidaten had gespro ken over een „gering verschil”. Wie zijn wij dan om te beslissen voor de andere kandidaat? Dat waren onze overwegin gen”, aldus Kleiwegt. sing gezocht worden”, aldus de heer Olgers. Vakbondsbestuurder W. H. Wemmers van de industriebond FNV zegt: „In een paar maanden, nadat dus de Renkum III volledig in bedrijf is, moet de raad van bestuur nog naar een oplossing zoeken waar zij in feite jaren de tijd voor heeft gehad. De papiermachine 18 is te oud om alleen met normaal onderhoud nog lang in bedrijf te blijven”. Wemmers onderkent wel dat het bedrijf in Velsen tot de meest gezonde vestigin gen behoort van Van Gelder. Ook zegt hij dat niet alle reorganisaties, die ten koste gaan van de werkgelegenheid, ongunstig zijn. „Reorganisaties, die een verbetering betekenen van de arbeidsomstandighe den, zoals het verdwijnen van de grote houttransportinstallatie, juichen wij toe”, aldus de vakbondsbestuurder. Over en weer werd gesputterd. Schee per bracht zijn mening kort en duidelijk naar voren. Voorzitter Marion Verhoef meende, na al degenen die nog iets wilden zeggen daartoe in de gelegenheid te heb ben gesteld, vragenstellers over mogelijk andere onderwerpen daartoe de gelegen heid te moeten geven. Er bleek weinig animo om daar uitvoerig gebruik van te maken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De progressieve partijen uitten donderdagavond ernstige kritiek op de wijze waarop de nota gronduitgifte door het gemeentelijk apparaat wordt geïnterpreteerd. Deze nota kwam ter sprake naar aanleiding van een voorstel van het college van B. en W. grond te verkopen aan de Hagelingerweg in Sant- poort-Noord. De heei’ L. A. M. Molenkamp te Sant poort is met de gemeente overeengeko men dat hem door de gemeente een stuk grond aan de Hagelingerweg wordt ver kocht voor de bouw van een winkel annex kantoor met tien bovenwoningen. Mr. C. L. Kranendonk (PvdA) stelde dat de commissie openbare werken al twee maal te maken heeft gehad met grond uitgifte en dat tot tweemaal toe de nota niet naar de letter wordt uitgevoerd. Ook mevrouw C. C. M. T. Maes van D’66 uitte haar bezwaren tegen de handelwijze van de gemeente. Evenals de PvdA wilde zij deze kwestie eerst in haar fractie bespre ken. De heer Kuiper was tegen dit voor stel. Mevrouw N. Groot-Water (PvdA) had aanvankelijk bezwaren tegen de verkoop van de grond, omdat de tien bovenwonin gen, die daarop gebouwd worden, in prin cipe niet voor Velsenaren bestemd hoeven te zijn. Haar bezwaar werd voor een deel weggenomen toen wethouder K. W. Bijl stuursformatie gekozen. Deze ziet er nu als volgt uit: voorzitter Koos Kemp, secre taris Ans Parker, (penningmeester ad in terim voor één week Cor Korver), Dick Molenaar, Etty Harmsen, Jan Sluyter, Jo han Raat, Edwin Harmsen. Bloemen waren er voor de scheidende bestuurders Marion Verhoeff, Cor Kor ver, Korstiaan Kleiwegt en Kees Kranen donk. Overigens zoekt het bestuur, naast een kandidaat voor de functie van pen ningmeester, nog vier belangstellenden omdat men van mening is dat het bestuur tot elf leden moet worden uitgebreid. Het Rotocrop compost-vat is een unieke vinding waar duizenden tuinliefhebbers over de hele wereld enthousiast over zijn. Deksel omhoog. Afval erin! En u schept de kant-en- klare compost er aan de onderkant uit. 3 3 3 3 3 I) IAAG. e Ver- lanen- sturen ntrole- ia van lat het t is in tussen uten- mor- iroef. ezen, tider- „Het •n de f au- i toe- lafri- Vil- irgen mo- men. :a”. heeft ver- 'ken, miu- an is ardi- 't is weer tijd voor s het ;bben el en 1 tus- n. De raad van bestuur onderkent het feit dat door het in bedrijf nemen en houden van de machines in respectievelijk Ren kum en Velsen, de produktie-tonnage zal toenemen. De raad verwacht dat de afzet markt groot genoeg is, waardoor de produktiestijging verantwoord is. Vak bondsbestuurder Wemmers heeft echter minder vertrouwen in de mogelijkheden om de werkgelegenheid van de produktie- medewerkers van de papiermachines 18 en 21 veilig te stellen dan de raad van bestuur. Vanuit de zaal werd Scheeper met grof geschut onder vuur genomen. Hoe had hij de adviezen van het onderwijzend perso neel, van de ouders en de vakorganisaties naast zich kunnen neerleggen? Waren bei de kandidaten voor de functie over de motieven ingelicht? Het was toch duide lijk dat de meest betrokken partijen B. Leijenaar als eerste op de voordracht ge plaatst wilden zien. Waarom dan toch H. van Dorp daar geplaatst? De inspecteur van het lager onderwijs had toch gezegd dat het een nek-aan-nek-race was ge weest; dan had de voorkeur van het schoolteam en de ouders toch de doorslag moeten geven. Waarom zo gehandeld als gehandeld was? Even moeizaam als werd gepoogd een gegadige te vinden voor het penningmees terschap, even moeiteloos werd bij stem ming met handopsteken een nieuwe be- Volgens D. H. Kuiper (Progressief Vel sen) zou de heer L. A. M. Molenkamp aanvankelijk in de veronderstelling ver keerd hebben dat hij de grond alleen in erfpacht zou kunnen verwerven. Een ambtenaar van openbare werken zou hem, volgens Kuiper, verteld hebben dat gronduitgifte in erfpacht voor de gemeen te teveel rompslomp met zich mee zou brengen. „Als de heer Molenkamp de grond in eigendom zou willen verwerven, zo vertelde deze ambtenaar, zou dat voor beide partijen gemakkelijker zijn, aldus Kuiper. Afgezien van het feit dat de woordvoerder van openbare werken deze lezing ontkende, zei hij dat volgens de richtlijnen van de nota gronduitgifte de potentiële koper een keuzemogelijkheid heeft; namelijk verwerken van grond in eigendom of erfpacht. Model 1400-inh 270 Itr 129,- Model 1000-mh 140 Itr 99,- Bestel per post met betaalcheque of door overschrijving op ons postgiro nr.: 47580 t.n v. Wijs-Amsterdam Ook verkrijgbaar bij onderstaande Wijs tuinwinkels of uw speciaalzaak in de buurt Voor folder. Singel 508. 1017 AX Amsterdam. Tel 020-221261 AMSTERDAM AMSTELVEEN HAARLEM HILVERSUM LEIDSCHENDAM meri- giste- thtin- t dat proef ieten reerd heb- tafels, stoelen, kasten en zelfs 1 badkamers. Last but not least: American Kublon is nauwelijks duurder dan de gerenom meerde Duitse (fabrieks-) merken. GWIÉ? Heemstede, Industrieterrein Cruquius, 023-289874 Vrijdag koopavond. Om niet geheel in een impasse te gera ken konden bestuur en aanwezigen in stemmen met het voorstel van K. Kleiwegt om de bestuursverkiezing voor zo ver mo gelijk af te handelen en de benoeming van een nieuwe penningmeester uit te stellen tot 31 oktober. De op die datum vastge stelde ledenvergadering zal dan het twee de deel vormen van de jaarvergadering die in verband daarmee na afwerking van de agenda niet werd gesloten maar ge schorst. Uiteraard nadat penningmeester Cor Korver had toegezegd „ad interim” nog wel een weekje te willen meedraaien. Het punt bestuursverkiezing vormde daarmee in wezen de afsluiting van een deel van de vergadering in Velserduin dat nog eens duidelijk maakte dat de afdeling een, zoals Kleiwegt het opmerkte, schok effect nodig heeft om de leden weer te interesseren voor het partijwerk. Reeds in het jaarverslag van de secretaris was dui delijk omschreven hoezeer het daar het afgelopen jaar aan had ontbroken. Zowel van achter de bestuurstafel als uit de zaal gingen stemmen op die bepleitten dat het opwekken van die belangstelling een eer ste vereiste is om de afdeling tegenover zichzelf en de buitenwereld een geloof waardig karakter te laten behouden. it VN- n vol ar het bleem >ijeen- en als i over Indo- 'gade- d mil- 60.000 i het i ver- hulp ichte- Uitlatingen van bijval en instemming werden op dat moment overstemd door andere meningen. Verdachtmakingen, le lijke woorden. De vergadering viel in par tijen die elkaar „het gelijk” betwistten uiteen. Fractievoorzitter Arie Schiltmeij- er: „Wat komt er van democratie terecht als mensen die hun geheimhoudingsplicht niet schenden hier worden uitgemaakt voor koffiezetters? Als dit de stijl van vergaderen wordt krijgen we nog meer brokken. We zijn bezig populisme te be drijven; het naar de mond praten van de massa”. Mevrouw Bos-de Boer viel hem in de rede. „Dat is een arrogantie. Schilt- meijer ontneemt een deel van zijn fractie datgene wat hij zichzelf wel toe-eigent. Kleiwegt heeft zich goed georiënteerd. Is verschillende malen op de Moerberg- school geweest. Hoeveel keer is de wet houder daar geweest?”. VELSEN. De afdeling IJmuiden-Velsen van de PvdA zoekt onder haar 650 leden naar een geschikte kandidaat voor de vacante functie van penningmeester. Tijdens de donderdagavond gehouden jaarvergadering bleek onder de circa zestig aanwezigen niemand bereid de taak van de huidige schatbewaarder, die zich als zodanig niet herkiesbaar had gesteld, over te nemen. I-Viet- ar ge- Cam- m ge en en an de heeft nbod- :ellen. ijn le- f mil- Van de zijde van de WD en CDA werd de wijze waarop de gemeente de nota heeft geïnterpreteerd volledig onder schreven. Volgens ir. F. G. van Hoek (WD) is het een vanzelfsprekende zaak dat een eventuele koper kiest voor ver werving in eigendom in plaats van er fpacht, als hij voor die keuze wordt ge steld. Van Hoek wees erop dat de keuze mogelijkheid een van de richtlijnen is van de nota. DeDeetiseomgeveisvanbeeldengduid I Barzilay (151.84) kon zich met gering ver schil (2 percent) hoger klasseren. In de B-poule moest het echtpaar Stru be (153.57) door een ongelukkige score van 48.21 de leiding een Doornenbal-Siegers (163.39) die 58.93 lieten aantekenen, overdoen. De dames Bosma-Sintenie (157.14) konden eveneens het onttroonde paar.voor blijven. De dames Kramer-Ris (152.68) bleven dit keer onder het gemid delde (47.32) en vielen terug naar de vierde plaats. In de laagste afdeling liet het duo me vrouw Maagdelijn-Muzerie (169.24) zich niet uit zijn leidende positie verdringen. De derde zitting leverde hun 57 percent op terwijl De Hoog-Mijnsbergen (158.15), die tweede zijn, tot 55 kwamen. Jongkind-Van Poocke (157.68) bleven derde. De uit slagen: „Het beleid van Van Gelder is te ondoor zichtig. De afgelopen jaren is gebleken dat het beleid gericht is op afbouw. Van de 7000 werknemers die een paar jaar gele den bij Van Gelder werkten zijn er nog maar 4600 in dienst van het concern. Het kan best zijn dat de afbouw ook Velsen betreft. Wij willen daarom voor de vesti ging in deze gemeente garanties voor het behoud van arbeidsplaatsen, de raad van bestuur wil die niet geven”, aldus Wemmers. melding maakte van een clausule dat eventuele huurders inwoners van Velsen moeten zijn of een economische binding moeten hebben met de gemeente. dens de jaarvergadering die werd gehou den in Velserduin. Een jaarvergadering die zeker niet had te klagen over gebrek aan belangstelling. Een jaarvergadering ook die tot aan de rondvraag nog ruimte bood voor een vrije gedachtenwisseling zonder boze reacties. Toen barstte de bom. Van die rondvraag maakte een aan tal aanwezigen gebruik wethouder Scheeper „aan de tand te voelen” over het door hem gevoerde beleid bij de benoe ming van een schoolhoofd voor de Moer- bergschool. Plant nu de mooiste variëteiten uit onze nieuwe kollektie! Bij het winterklaar maken van uw tuin kunt u het oude plant- materiaal gebruiken om compost van te maken A-lijn: gebr. Van der Vlugt 168, mevr. Wareman-Breur jr. 162, Van der Burg- Kramer sr. 157, echtp. Barzilay 151, Bak- kum-Breur sr. 151, echtp. De Groot 118, Boender-Kramer jr. 101. B-lijn: Doornenbal-Siegers 198, echtp. De Reeper 189, dames Van Sprang-Van der Vlugt 180, dames Bosma-Sintenie 174, echtp. Strube 162, dames Kramer-Ris 159, Van Harten-Heijerman 152, Van Maanen- Pippel 130. C-lijn: mevr. Maagdelijn-Muzerie 57, De Hoog-Mijnsbergen 55, Baggerman-Van Dijk 48, mevr. Kion-Maagdelijn 40, dames Van der Glind-Dogger 33. A-lijn: mevr. Wareman-Breur jr. 184.17, Bakkum-Breur sr. 152.43, echtp. Barzilay 151.84, gebr. Van der Vlugt 149.83, Van der Burg-Kramer sr. 148.71, echtp. De Groot 146.39, Schadé-Timmer 145.46, Boender- Kramer jr. 123.44. B-lijn: Doornenbal-Siegers 163.39, da mes Bosma-Sintenie 157.14, echtp. Strube 153.57, dames Kramer-Ris 152.68, echtp. De Reeper 152.67, Van Harten-Heijerman 141.67, Van Maanen-Pippel 139.87, dames Van Sprang-Van der Vlugt 138.98. C-lijn: mevr. Maagdelijn-Muzerie 169.24, De Hoog-Mijnbergen 158.15, Jong kind-Van Poecke 157.68, mevr. Kion- Maagdelijn 148.41, Baggerman-Van Dijk 141,74, dames Dogger-Van der Glind 129.61. Rustig legde Scheeper uit dat bij een benoeming een aantal vertrouwelijke za- (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De derde ronde van de winter-parencompetitie bridge van De Jump leverde in de hoogste afdeling een zege op voor de gebroeders Van der Vlugt. Zij scoorden 168 punten (57.33 percent) en konden daarmee mevrouw Wareman en haar partner Breur jr. op afstand houden. Het neusje van de zalm op keukengebied is nu verkrijgbaar en bovendien betaalbaar. Handgemaakte keukens volgens ambachtelijke schrijnwerkersmethoden, eventueel voorzien van met het penseel aangebrachte dekoraties. U kunt een heel interieur aanpassen aan deze keukens. Ja, tot en met plafondbalken, deuren,

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5