Stephan: „NAC-Feyenoord 1-2 hard aangepakt Verdiende zege FC Utrecht Vuurpijl doodt supporter Melgers wil op andere plaats Zaterdagspelers van RCH fc plannen klaar Dopings controle: KNVB heeft 99 IfliH Ml izi Gele kaart 2 Schlemielig 13 MAANDAG 29 OKTOBER 19 7 9 y Af (Van onze sportredactie) iï 9s '10 SPORTS Aanval Haarlem ponder de maat (Van onze sportredactie) 34- Eef Melgers: Eventueel weg' JAN VAN DER NAT ri- Onderzoek: kan beginnen Verzwakt PEC: teveel ontzag voor Ajacieden Clarke rugdekking bleef JAN PREENEN Deze week doet de tuchtcommissie van de KNVB een uitspraak ten aanzien van NAC-Feyenoord, nadat vorige week de Bredase club al in staat van beschuldiging is gesteld met de Jan Huybregts, secretaris van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, is het ook oneens met Stephan. Huy bregts: „De stand blijft 2-2, daaraan valt niet te tornen. Overigens lijkt woensdag 14 november me de meest voor de hand liggende datum om NAC-Feyenoord te laten uitspelen”. bepaling dat NAC tot vandaag de tijd heeft een verweerschrift in te dienen. Stephan: „Het liefst zouden we dat die wedstrijd in zijn geheel wordt overgespeeld. Maar bij een 2-2-stand schakelen we zeker onze juridische adviseur, mr. Van Velzen, in”. Feyenoord komt niet in het geweer tegen de derde (voor Nielsen bestemde) gele kaart die Albertsen gisteren opliep tegen Vitesse. Stephan: „Daarin voorzien de reglementen niet. Wel zullen we de KNVB schriftelijk op de hoogte stellen van het abuis van scheidsrechter Beek. Wellicht komt dat nog in aanmerking als verzachtende omstandigheid”. Omdat Frank van Leen binnenkort zijn rentree hoopt te maken, lijkt Mel gers niet meer terug te keren als links achter en wanneer er elders geen plek voor hem zou zijn, zou hij er dan de voorkeur aan geven te vertrekken „Mijn makelaar denkt eèn andere club voor mij te kunnen vinden. Alleen zal ik waarschijnlijk 80.000 gulden moeten opbrengen en dat kon wel eens te veel zijn. Maar ik wil niet pe sé weg. Als ik op een andere plaats zou kunnen spe len is me dat net zo lief”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. PEC Zwolle moet uit de voetballes, die Ajax afgelopen woens dag heeft gegeven aan Omonia Nicosia uit Cyprus (10-0), de conclusie hebben getrokken dat de Amsterdammers weer zijn teruggekeerd aan de Europese top. Anders is het nauwelijks te verklaren dat de Zwollenaren hun tegenstanders gis termiddag met zoveel ontzag behandel den. Volgens trainer Frits Korbach had den maar vier spelers vertrouwen in de confrontatie met Ajax, dat bij voorbaat al als winnaar was geaccepteerd. me meteen ai een paar trappen, zoals dat bijna altijd in het begin van de wedstrijd gebeurt. Er kan kennelijk niet meer nor maal worden gedaan. Daarom dacht ik: nou zal je het weten ook en zal ik je eens lekker op je nummer zetten door je te dollen. Ik ben alleen bang dat hij er toch niets van begrepen heeft”, aldus Ling, die onder meer de bal vanuit stilstand over zijn tegenstander wipte en die alleen in gebreke bleef toen hij in de tweede helft enkele malen vrij voor de uitblinkende doelman Van Geffen miste. Op een heel wat lager niveau bewogen aan Ajax-zijde Blanker en Van Geel zich. Van Geel mag het werk tijdelijk waarne men van de geschorste Lerby, maar wist vooralsnog niet aan te tonen dat hij in dit gezelschap thuishoort en Blanker is nog altijd tevergeefs op zoek naar het klasse- voetbal dat hij op weg naar het eerste elftal steeds heeft gedemonstreerd. In dat topteam heeft hij tot nu toe in de competi tie echter alleen tegen Roda JC eenmaal Mede door Van Oostrom en de al even ijverige Bert Gozems (hij kreeg overigens een gele kaart na een overtreding tegen Haar) hield Utrecht de zaak onder contro le en kreeg zelf de beste kansen. Han Berger morde echter niet om die gemiste mogelijkheden. „Ik was, na de resultaten van zaterdagavond, met één punt tevreden geweest. Nu ben ik dus dubbel tevreden”, was de simpele conclu sie van Utrechts technische man. HAARLEM: Boersma; Masefield, Huyg, Ge orge en Balm; Haar, Reuser en Van den Ban; Buckling, Verkaik en Kramer (Hendriks). „Ik wil de jonge spelers Zij moeten een eerlijke Twee minuten, nadat hij zijn entree had gemaakt schoot hij de bal echter tegen Van Geffen op, zoals de voormalige speler van RWDM ook daarna zou mis sen: „Ach, natuurlijk zou het leuk zijn geweest als ik een doelpunt had gemaakt, maar voor mij had dat bij Ajax niets veranderd. Ik ben gewoon overbodig en hoop zo gauw mogelijk ergens anders aan de slag te kunnen. Vóór de competitie heb ik 21 van de 24 wedstrijden in de punt van de aanval gestaan, maar een specifie ke spits ben ik nu eenmaal niet. Blanker gaat door een muur heen, ik doe liever een stapje terug, omdat ik de aangever ben en als zodanig is met jongens als Tahamata en Ling in de voorhoede voor mij geen plaats”. (Van een medewerker) VELSEN. In de wedstrijd Velsen- RCH voor de competitie in de eerste klasse van het Haarlemse zaterdag- voetbal zijn drie spelers van de Heem steedse vereniging door scheidsrech ter Snijders uit het veld gestuurd. Een week eerder waren in de thuiswed strijd tegen SMS ook al drie RCH’ers weggestuurd. Alle zes de spelers zijn door het bestuur van RCH voor zes wedstrijden geschorst. Korbach: „Ik was een van de weinigen, die geloofde in een goed resultaat tegen Ajax. Vóór de wedstrijd en in de rust heb ik duidelijk gezegd dat het grote Ajax niet meer bestaat, maar het heeft allemaal niets geholpen. De angst zat erin en bleef erin. Er werd onrustig gespeeld, de bal werd te gemakkelijk ingeleverd bij de tegenstander. De komende dagen zal ik er nog op terugkomen, maar ik betwijfel of het allemaal veel zal helpen. In Zwolle hoor ik de mensen al zeggen: met 2-0 verliezen bij Ajax is toch een goed resul taat? Maar ik vind dat er voor ons meer heeft ingezeten. We hebben nu al via Hoekstra een paar goede kansen gehad, laat staan als er met meer overtuiging was gespeeld”. Korbach had als excuus kunnen aan voeren dat Frandsen absent was en dat een vijftal spelers (Drost, Israel, Rasmus- MAASTRICHT (ANP). De KNVB heeft de plannen klaar voor een onder zoek naar het gebruik van stimulerende middelen in de voetbalsport. Dat heeft de KNVB-arts F. Kessel zaterdag gezegd voor de Regionale Omroep Zuid. Wan neer de controles plaatsvinden zal de KNVB niet van te voren bekendmaken. sen, Steinvoort en Jans) niet volledig fit was, maar deed dat niet. Korbach: „Zater dag ben ik met Jans nog helemaal naar Kerkrade geweest waar hij aan zijn knie is behandeld door specialist Coumans. Maar dat alles hoeft er nog niet voor te zorgen dat je tegen een ploeg gaat op kijken”. In dat licht bezien mag de prestatie van Ajax dan ook teleurstellend worden ge noemd. De ploeg van trainer Leo Been hakker had PEC evenals Omonia kunnen kleineren, maar distilleerde uit een groot aantal mogelijkheden slechts twee doel punten. Ajax speelde dan ook verre van doeltreffend, en ging zo omslachtig te werk dat verveling vaak troef was. De enigen, die de consumentenbelangen in de gaten hielden waren Frank Arnesen, Si mon Tahamata en Tscheu-la Ling. Dat Ling erg geïnspireerd aan het werk was, was de „verdienste” van PEC’s vleu- gelverdediger Ijzerman: „Die jongen gaf waardoor het zicht uit diens oog verdween (Beenhakker: „De dokter heeft gezegd dat dat maandag allemaal weer in orde zal zijn”), zodat hij na twintig minuten in de tweede helft moest worden afgevoerd. Op dat moment had Ajax het produktie- proces al achter de rug. Na 18 minuten had Arnesen na inleidend werk van Blan ker en Tahamata voor 1-0 gezorgd en in dezelfde fase na rust had Krol zijn derde penalty in dit seizoen verzilverd, nadat Ijzerman Ling weer eens had aangepakt: 2-0. Bonsink had die score in het eenzijdi ge duel gemakkelijk kunnen opvoeren en op die manier kunnen bewijzen dat hij ten onrechte meestal buitenspel wordt gezet. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Eef Melgers zou graag op een andere plaats spelen. De linkervleugelverdediger van Haarlem voelt zich niet meer gelukkig op de plaats, die hem normaal door Hughes wordt toebedeeld. Ook al omdat hij geen echte vaste keus is, heeft Melgers het de laatste weken moeilijk. „Ik zou veel liever als rechtsachter of verdedi gende middenvelder spelen. Verdedi gend kan ik het wel aan op links, maar aanvallend lukt het niet. Ik denk dat ik op een andere plaats beter tot m’n recht zou komen”. Die vraag werd in de 21ste minuut beantwoord. Een wat schlemielige handsbal van Pieter Huyg werd door de overigens zeer goed fluitende Ignace van Swieten bestraft met een vrije trap. Om dat de Haarlemmuur te vroeg inliep mocht Utrecht het nog eens overdoen. In tweede instantie tikte Van Hanegem de bal knap naar links, waar Leo van Veen ineens uithaalde. Rob Boersma verkeek zich compleet en de bal huppelde over zijn arm het doel in. Het onderzoek wordt gehouden in de sectoren betaald voetbal, hoofdklasse amateurs en de eerste klasse van het za terdag- en zondag-amateurvoetbal. Dok ter Kessel maakte bekend dat alleen Roda JC nog niet akkoord gaat met de methode van het onderzoek. Alle andere clubs heb ben hun toestemming geven. De KNVB zal de urinemonsters anoniem laten afne men. Van straffen is voorlopig nog geen sprake. Volgens Kessel, omdat dit niet de opzet is van het onderzoek. Volgens hem wil de KNVB allereerst een antwoord op de vraag of er eigenlijk wel stimulerende middelen in de voetbalsport worden ge bruikt. De geruchten daaromtrent werden enige jaren geleden geuit aan het adres van Roda JC door de clubarts van AZ’67. Tientallen artsen zijn de afgelopen weken door de KNVB benaderd om het do pingonderzoek uit te voeren. De resulta ten worden statistisch bewerkt. Vervol gens zal in overleg met de betrokken clubs en het ministerie van CRM worden beke ken of het dopingonderzoek een vaste plaats in de voetbalsport krijgt. Over de juistheid van de uitslag (0-2) bestond na afloop totaal geen verschil van mening. Hughes bijvoorbeeld: „Ik moet Utrecht een compliment maken voor de manier, waarop er werd verdedigd. De organisatie in de achterhoede was erg goed”. Nu werd het Joop Wildbret c.s. ook niet al te moeilijk gemaakt. De Haarlem- aanvallen misten vaart en er was boven dien niet al te veel intelligentie te bespeu ren. Bij vrijwel elke aanval werd Chris Verkaik betrokken. De voormalige voor- stopper is in de spits ijverig, maar kwam er gisteren tegen Ton du Chatinier nauwe lijks aan te pas. Han Berger: „Ik heb bewust De Kruyck niet op Verkaik gezet. Die moet niets hebben van spitsen als Verkaik, Nanninga en Van Kooten, die vooral fysiek erg sterk zijn. Daarom heb ik Du Chatinier op hem gezet, die lust er wel twee zo en vindt het nog leuk ook”. Door de koppeling van Du Chatinier aan Verkaik was eigenlijk elk gevaar uit de aanval van Haarlem. Joop Böckling bleef de hele wedstrijd vrijwel onzicht baar en Frank Kramer (op de voor hem wat vreemde linksbuitenplaats) kon an dermaal de- gedachtengang van Hughes achter zijn aankoop niet duidelijk maken. Door het gebrek aan offensieve kracht werd het harde werk van het middenveld teniet gedaan. Ondanks het duidelijke overwicht van FC Utrecht en de veel betere kansen werd er door Haarlem niet echt slecht gespeeld. Zeker niet in de beginfase, toen het duel gelijkop ging. „Die beginfase was niet slecht”, zou Barry Hughes later zeggen. „De vraag was wie de eerste goal zou maken”. ROTTERDAM. Peter Stephan schakelt desnoods een juridisch adviseur in indien de KNVB besluit het restant van het op zaterdag 6 oktober gestaakte duel NAC-Feyenoord op basis van een 2-2-stand te laten uitspelen. Volgens de direc teur van Feyenoord is er na het doelpunt van Martin Vreijsen niet meer afgetrapt, waaruit volgens hem alleen maar kan worden geconcludeerd dat de gelijkmaker van NAC niet kan worden gelegaliseerd. Stephan: „Volgens de reglementen moet er na een doelpunt worden afgetrapt. Dat is niet gebeurd. Reden waarom we er van uitgaan dat de stand nu 2-1 is. Op zich was dat doelpunt van Vreijsen overigens buiten spel”. UTRECHT: Van Breukelen; Van Tamelen, Wildbret, Du Chatinier, en De Kruyck; Ter- voort, Van Hanegem en Flight; Van Oostrom, Van Veen en Gozems. HAARLEM. FC Utrecht heeft gistermiddag afgerekend met een syndroom. Traditioneel had Utrecht het altijd erg moeilijk in Haarlem. De laatste vier keer werd er niet meer gewonnen en zelfs geen enkel doelpunt gemaakt. De ploeg van Han Berger doorbrak gisteren die „nul-lijn”, door zeer verdiend en eigenlijk erg simpel Haarlem op verlies te zetten. gen met 0-2 juist werden vastgesteld. Utrecht domineerde in het tweede deel en werd vaak zeer gevaarlijk, omdat Haar lem sterk aanvallend speelde, maar veel balverlies leed. Dat het bij 0-2 bleef was slechts het gevolg van slordigheden van Utrechtse aanvallers. Zoals bijvoorbeeld het geval was bij Ron van Oostrom, die overi<ror,= toch bewondering wekte voor de manier, waarop hij de Haarlem-verde- diging bezig hield. Berger: „Hij wil het vaak te mooi doen. Maar daar staat tegen over, dat hij sterk aan de bal is en ook een bal kan vasthouden". In de strijd met Velsen werd eerst Remco van Buuren wegens natrappen weg gestuurd, daarna moest aanvoer der Jaap van Reenen het veld ruimen, omdat hij weigerde de naam van Van Buuren aan de scheidsrechter op te geven, waarna Bart van Wolf eren moest inrukken wegens aanmerkingen op de leiding na het derde doelpunt van Velsen. „Als bestuur hebben we zaterdag avond meteen maatregelen genomen en zijn zelf tot straffen overgegaan”, aldus secretaris Arie Maaskant. „De goede naam van RCH is in discrediet gebracht door de zaterdagspelers. We hebben dan ook eensluidend besloten om ze voor zes wedstrijden te schorsen. De strafcommissie van de bond heb ben we ook al ingelicht. Door de zes schorsingen zijn we wel genoodzaakt om het derde zaterdagelftal uit de com petitie terug te trekken”. Peter de Boer en Rob Berghuis wa ren door de strafcommissie van de afdeling Haarlem KNVB reeds voor vier wedstrijden geschorst, terwijl Ni co Schoenmaker drie duels buitenspel werd gezet. ROME. Bij de Romeinse voetbalder- by tussen AS Roma en Lazio is gistermid dag een dode gevallen. De 33-jarige toe schouwer Vincenzo Paparelli werd ge troffen door een vuurpijl en was op slag dood. Enkele ogenblikken na het ongeluk ‘arresteerde de politie een 15-jarige jon gen, die een pistool bij zich droeg om vuurpijlen mee af te schieten. De vuurpijl werd afgevuurd tijdens een ijrelletje. Tientallen supporters van beide (teams smeten allerlei voorwerpen naar elkaar en op het veld. I In Milaan, waar Inter en AC Milan de plaatselijke derby uitvochten, nam de po litie naar aanleiding van allerlei inciden ten de laatste maand, voorzorgsmaatrege len. Voor de wedstrijden werden tiental len vuurpijlen, slag- en steekwapens in beslag genomen. Ook werd een 41-jarige man gearresteerd die een alarmpistool en verschillende vuurpijlen bij zich had. „Gewoon stom van mij”, zei Boersma later. „Ik had die bal gewoon moeten hebben.” Die wat gelukkige treffer gaf de wedstrijd een andere wending. Utrecht groeide en kwam wat meer aan de bal. Vrijwel elke aanval liep via Wim van Hanegem. die zonder echt op te vallen, vaak uitstekende dingen deed. Zo ook in de 40ste minuut. Een passje van De Krom me op Willem Flight kon door Douglas George slechts met moeite worden ver werkt. De Brit knalde tegen Flight op, die vervolgens kon doorsnellen. Hij deed dat knap en beheerst. Zette twee verdedigers op het verkeerde been en passeerde Rob Boersma: 0-2. Dat tweede doelpunt van Utrecht was opnieuw het gevolg van wat pech in de Haarlem-defensie. De tweede helft zou echter duidelijk maken, dat de verhoudin- gescovxd blijft trainer Leo Beenhakker pal achter hem staan, zoals zijn voorganger Cor Brom steeds de alom verguisde Ray geven. Beenhakker: krediet geven, kans krijgen, daarom vind ik ook dat de pers zich in ieder geval mild moet opstel len”. Beenhakker heeft daarbij het voor deel dat hij ongestoord kan blijven experi menteren, omdat Ajax in het Europa- Cupvoetbal nog altijd geen serieuze tegen stander tegenover zich heeft gekregen. Zo gauw die zich aandient zal Ajax in deze formatie vermoedelijk dan ook te licht worden bevonden, reden waarom nog al tijd gespeurd wordt naar een gewichtiger spits dan Blanker. Gistermiddag moest Blanker trouwens in de punt van de aanval worden afgelost door Karei Bonsink. Bij een uittrap van doelman Van Geffen van PEC belandde de bal keihard in het gezicht van Blanker, s4- Een van de weinige keren dat Joop Böckling zich daadwerkelijk met een aanval van Haarlem kon bemoeien. Ook dit keer is echter Hans van Breukelen winnaar

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13