Haarlemmers kloppen Amstelveen BOC-teams lijden fikse sr nederlagen 9 8 Aalsmeer lastig voor Schalkwijkers; Kijk Uit 2 valt tegen SANTPOORT EN SVS NOG ZONDER VERLIES Titel libre-klein voor Webster Daarom O Hoofddorp niet produktief Zes Haarlemse judoka’s naar nationale kampioenschappen r ir I I JEKRUGTTOTJE 29STEDETUDOM VOOR JEZELF TE BESLISSEN OF JE BU DE POLITIE WILT. 18 ei» :hool Zoveel mensen, zoveel zinnen, luidt het gezegde. En als politieman weet je dat je daarom niet vaak hetzelfde probleem tegenkomt. Dat ieder probleem daarom ’n uniek probleem is. Met ’n totaal eigen aanpak. Doe jij dat even? Vergeet ’t maar. Dat doet niemand zomaar even. Je hebt er, hoe oud je ook bent, begrip en mensenkennis voor nodig. En niet iedereen is al gelijk volwassen. HAARLEM/IJMOND. Met verrassend goed basketbal heeft Eve and Adam Stars zaterdagavond niet alleen het juk van de underdog van zich weten af te schudden, maar mengde de Haarlemse ploeg zich bovendien door een 89-87 overwinning op BV Amstelveen weer volledig in de strijd om de play-offs. In een enerverende wedstrijd bewees de thuisclub in de top van de eredivisie te kunnen meedraai en en toonde daarmee overduidelijk aan dat het angstige spel uit de voorbije weken volstrekt onnodig is. (Van onze basketbalmedewerker) V z 7 Stars terug bij nieuwe 85-81 voorsprong te (Van onze bridgemedewerker) J (ADVERTENTIE) 18.00 ;v... H.D. Nu weer spelend zonder de geblesseer de Regie Chelius heeft Hoofddorp in Wer kendam niet voor een verrassing kunnen zorgen. De thuisclub, die na een matige competitiestart de weg naar een topposi tie voortzette, kon tegen Hoofddorp dank baar profiteren van de routine van de oud-eredivisiespelers Gerrit van Buuren en Frans Valkenburg. Moeilijk hadden deze routiniers het overigens in de slotfa se van de eerste helft toen Hoofddorp een 27-19 achterstand ongedaan maakte en zelfs een 41-43 voorsprong nam. Als zo vaak liet het schot de Hoofddorpers ech ter in de steek. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN-WERKENDAM. In en te gen Werkendam heeft Hoofddorp in de eerste divisie van de basketbalcompeti- tie de bakens niet kunnen verzetten. We liswaar beschikte Hoofddorp weer over Henk van Wijk, maar ook hij kon de 103- 88 nederlaag niet voorkomen. Naast de overwinning van Stars, verras te ook Rotterdam-Zuid. Delta Lloyd vorige week nog zegevierend over Parker verloor in de Maasstad met 90-82. Par ker en EBBC doden wat met BV Gronin gen en Frisol-R, terwijl Donar weer de vierde plaats bereikte door Punch met 90- 84 te verslaan. Stars-Amstelveen 89-97 (Rust 50-40). Topscorers Stars: Tony Parker (14-14), Wayne Armstrong (6-13) en Emill Hagens (13-0). BV Amstelveen: Owen Wells (12- 21), Moore (4-14) en Everett Fopma (154). Na de basketverwisseling vlotte het aan vankelijk heel wat minder aan Haarlemse zijde. Amstelveen bestreed de thuisclub met een ruime zóneverdediging, die Jan broers en de zijnen grote problemen ople verde. Zelf hadden de gasten heel wat minder moeite met de Haarlemse zóne. Eens te meer bewees Owen Wells in die fase welke een koelbloedige balvirtuoos hij is. Zijn optreden en het goede spel van Fopma brachten de ploegen in de tiende minuut weer naast elkaar. Wijken wilden de Haarlemmers echter niet. Zelfs niet toen een nadelige marge opgelopen werd de ploeg volledig weg gespeeld dooi* het gevarieerde en snelle Haarlemse spel. In de parallelgroep kwam het reserve team van Weenink reeds tot de tweede zege. De Beverwijkers kunnen op kop nog wel wat gezelschap krijgen omdat de overige wedstrijden hier nog niet beslist zijn. In Aalsmeer boekte SVS een moeizame zege op Aalsmeer. De bloemenkwekers zijn in eigen huis altijd een moeilijk te bestrijden tegenstander. Lange tijd heeft het er zelfs naar uitgezien dat de winst in de Haarlemmermeer zou blijven maar in de slotfase bleek de Schalkwijkse ploeg toch net iets slagvaardiger (4;A-3’A). In Santpoort stelde het tweede Kijk Uit- team wat teleur. Beide ploegen hadden de eerste wedstrijd gewonnen en een span nende wedstrijd leek waarschijnlijk. Vrij snel kwam Santpoort evenwel op een 3-0 voorsprong. Kijk Uit bleek niet bij machte dit verschil weg te werken en moet nu voorlopig tevreden zijn met een plaats in de middenmoot. Het treffen De Vennep De Uil is bij een 2-1 voorsprong voor de schaakclub uit Hillegom onderbroken. Het tweede Weenink-team maakte thuis korte metten met het bezoekende Heerhu- gowaard (572-2'A) en heeft met twee gewon nen wedstrijden aangetoond een vooraan staande rol te zullen spelen. Bij de tweede klassers hebben in groep D nu alle clubs twee wedstrijden achter de rug. Leiders met de maximale winst zijn HWP (Haar lem), Heemstede 2 en VHS 4 (Haarlem). Onderaan staan Het Oosten 2, ZSC/Saen- de 4 en Zandvoort zonder enig winstpunt. de ene na de andere blok zorgde en boven dien niet vergat te scoren. Zijn impone rende spel inspireerde Joustra om Stars In de gewichtsklasse tot en met 71 kg. won Eric Vermeulen, tegenwoordig ook judoënd bij Kenamju, van Warner Salo mons. In deze partij vol actie zette Eric een Tai O Toshi (le armworp) in en hij kreeg hiervoor een wazari. Na een houd greep van 25 seconden won Vermeulen met een ippon. Emill Hagens speelt in de slotfase van de wedstrijd tegen Amstelveen met twee punten voorsprong op balbezit. Hij wordt belaagd door Walter Ombre (7), Herman Pluim (6) en de van rechts aankomende Everett Fopma. Stars-The Blue Stars 68-60 (rust 33-34). Topscoorsters Stars: Hellen Zwanenburg (9-13), Wilma Tol (6-6) en Nel van der Burg (4-6). The Blue Stars: Gerda Schouten (12- 12) en Ria de Roos (10-5). Streekgenoot Akrides zorgde voor een verrassing door het bezoekende Achilles af te troeven. Na veel spanning trok Akri des met 73-65 aan het langste eind. Werkendam-Hoofddorp 103-88 (rust 52- 45). Topscorers Hoofddorp: Jos Chelius (27), Henk van Wijk (14) en Leo van der Riet (14). Akrides-Achilles 73-65 (rust 29-33). Top scorers Akrides: Hans Meijer (4-13), Jos Meijer (2-10) en Willem Branderhorst (4- 6). (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Na twee wed strijddagen zijn de schaakclubs Sant poort en SVS in de eerste klasse nog zonder verlies. Het bezoekende Kijk Uit 2 ging bij Santpoort tenonder terwijl het Haarlemse SVS een nipte overwinning in en op Aalsmeer behaalde. (Van onze judomedewerker) HAARLEM. Afgelopen zaterdag werden in de HTS sporthal onder grote publieke belangstelling de districtsfina- les van Noord-Holland individueel in ge- wichtsklassen afgewikkeld. Uit het ray on Haarlem gaan er zes judoka’s naar de nationale kampioenschappen. Jan Bos man en Robert van der Geest, beiden van Kenamju, komen zelfs in twee gewichts- klassen uit: in hun eigen klasse (respec tievelijk tot 95 kg. en tot 86 kg) terwijl ze ook in deze volgorde eerste en tweede alle categorieën zijn geworden. In een van Haarlemse kant goed ge speelde wedstrijd heeft The Blue Stars één helft gelijke tred met de thuisclub kunnen houden. Stars, dat in de eerste helft het tempo hoog hield, sloeg in de tweede helft genadeloos toe. Opererend vanuit een goed gesloten verdediging werd met succes het wapen van de fast break gehanteerd. De Amsterdamse da- mems, die toen het tempo van de thuis club niet meer konden volgen, werden mede door de goede Haarlemse wissels naar een niet meer te overbruggen achter stand gespeeld. Stand: HE: Parker 10-18, EBBC 11-18. Amstelveen 10-16, Donar 11-12, Stars 12- 12, Frisol 10-10, Punch 10-10, BOB 10-8, Delta Lloyd 10-4, Rotterdam-Zuid 10-4, Groningen 10-2. DE: Rotterdam-Zuid 7-14, BOB 7-12, Delta Lloyd 7-12, Stars 7-6, Voorburg 7-6, The Blue Stars 7-6, Raak 7-6, JRC Boxtel 7-4, Jolly Jumpers 7-4, DAS 7-0. VWO on on- X Met Hagens de eerste tien minuten aan de kant de Haarlemse spelverdeler arri veerde te laat in de Beyneshal heeft Stars vanaf de eerste minuut Amstelveen niet alleen goed partij kunnen geven, maar naarmate de eerste helft vorderde zelfs het spel kunnen dicteren. Weliswaar startten de Haarlemmers met een matig schot, maar al snel bewees de uiterst ge motiveerde ploeg dat het voor Kinsbergen en de zijnen een uiterst lastige avond zou worden. Belangrijk winstpunt aan Haar lemse zijde was ook het goed mee kunnen komen van de wissels. Vooral Kees Ama- ma in de beslissende fase Frank Wessels en in mindere mate André van der Vlugt bewezen hun waarde. Een lust voor het oog werd de slotfase van de eerste helft, waarin de thuisclub zich niet alleen een groot reboundoverwicht ver overde, maar waarin ook het wapen van de break de uitstekend bezette tribunes in vervoering bracht. Toen ook bleek de zwakte van de gasten. Zonder Owen Wells al snel tegen drie persoonlijke fouten HAARLEM/IJMOND. De BOC- teams die uitkomen in groep vier van de landelijke promotieklasse bridge werden opnieuw met forse nederlagen geconfron teerd, waardoor ze nu de staart van de ranglijkst vormen. BOC 1 had tegen Sleu tels weinig verweer en dat betekende een 17-3 nederlaag. BOC 2 moest in het onder aan bungelende Bodegraven met 0-20 dui delijk zijn theerdere erkennen en is daar door het sluitstuk van het klassement. De stand luidt als volgt: De Brug 3-44, Sleutels 4-43, Bodegraven 4-40, HOK 3-39, BOC 1 4-28, BOC 2 4-26. naar een schieten. Nog één keer kon Amstelveen daarna terugkomen. Het laatste woord was echter aan de thuisclub, die zich via Parker op nieuw van een voorsprong verzekerde. Reboundwinst van Armstrong en het des kundig uitspelen van de resterende secon den door Hagens zette daarna de Beynes hal op zijn kop. Een voldane Jan Jan broers na de zege: „We zitten weer in de race.” Stand: Hatrans Tonego 7-14, Noordkop 7-12, ASVU 7-10, Orca’s 7-10, Celeritas 7-8, Wolves 7 8, Achilles 7-8, Werkendam 7-8, Akrides 7-6, Hoofddorp 7-4, US 7-4, Ymir 7-4, Cangeroes 6-0, Mosquito's 6-0. Een flitsende start heeft het hoog ge klasseerde Achilles tegen Akrides niet aan de winst kunnen helpen. Wel bleef de Delftse ploeg in de eerste helft voortdu rend aan de goede kant van de score, maar onnodig balverlies van Akrides was daar mede verantwoordelijk voor. .Een ontketend Akrides, dat in deze wed strijd niet van wijken wist, kwam na de basketverwisseling al snel op gelijke hoogte om vervolgens door te stomen naar een 51-42 voorsprong. Beslist was de strijd op dat moment allerminst. De fana tiek aandringende ploeg van coach Jan Sikking maakte het Akrides vooral in de reboundduels erg lastig. Ook ging de fou- tenlast zich aan IJmuidense zijde gevoe len. Zonder Marcel van der Pal en Jos Meijer ging bij 66-62 de spannende slotfa se in. Verdiend bleef Akrides in de slotmi nuut overeind omdat de rust in het IJmui dense aanvalsspel het won van de nog slechts te gehaast opgezette offensieve daden van de gasten. BOC 1 (Zandbergen-Kalshoven, Tab- bers-Van de Krol) heeft alleen gedurende de eerste helft van het treffen met het Leidse Sleutels zijn tegenstander goed partij kunnen geven, waardoor bij de ta- felwisseling de stand slechts vier punten in het nadeel van de Haarlemmers was: 40-44. Een uitstekend spel was een 2 har- ten-contract van Tabbers dat met een upslag werd gemaakt. Van de Krol open de zeer scherp met tien punten 1 ruiten waarna zijn partner 1 harten bood (elf punten). Van de Krool verhoogde dat tot 2 harten en negen slagen werden opge raapt: een prima score. Kalshoven-Zandbergen deden dit suc ces teniet door hierna Goutier-Philips van Sleutels 4 schoppen te laten maken (Tab- bers-Van de Krol gingen op dat spel zon der meer een down) en dat kostte tien matchpunten. Na de pauze stortte de ver dediging van BOC volkomen in. Het diep tepunt werd bereikt toen Kalshoven- Zandbergen in 4 schoppen parkeerden (onvoorstelbaar dat daarop werd gepast) en 2 down gingen. Goutier-Philips boden met dezelfde kaartverdeling kleinslem harten (plus één) en daardoor moest BOC op één spel niet minder dan 17 matchpun ten inleveren. Van der Krol gleed uit op 5 ruiten (min één) waarna BOC een uitslag moest noteren van 72-107 wat in overwin- ningspunten uitgedrukt een 17-3 neder laag betekende (per wedstrijd zijn er 20 punten te verdelen). BOC 2 (Jongbloed-De By, echtpaar Wes- terveld) leek tegen Bodegraven (Louwer- se-Van der Boon, Van der Klei-De Moree) aan het langste eind te zullen gaan trek ken toen Louwerse-Van den Boon drie keer op manche-contracten (in schoppen en harten) down gingen. Helaas kwamen daarna voor de BOC-formatie de missers: De By-Jongbloed boden 4 ruiten (plus één), terwijl 3 sans atout voor het oprapen was. Daarna begreep Hans Jongbloed een conventioneel bod van zijn partner niet waardoor de manche in sans atout gebo den werd (4 down) terwijl 4 harten geen probleem zou zijn. Na 16 spellen was de stand 36-38 in het voordeel van Bode graven. BOC was dus. ondanks de mislukkin gen, nog goed teruggekomen. Alles leek nog mogelijk te zijn. Spoedig bleek echter dat het BOC-team volkomen was uitge blust en vooral Jongbloed-De By stapelde fout op fout. Handenvol matchpunten werden weggegeven en in de tweede helft boekte Bodegraven dan ook een score van 76-19 wat voor dit viertal een eindstand met zich mee bracht van 114-55 in match punten en dat betekende 20-0 zege. Mentaal waren de spelers van de BOC- teams zeer zwak en dat kwam hun spel allerminst ten goede. Tegenslagen beho ren bij bridge en een speler met enige routine moet daartegen opgewassen zijn. Onbegrijpelijk dat Zandbergen en de zij nen missers nauwelijks konder verwer ken. Willen de BOC-viertallen tot betere resultaten komen dan zullen zijn spelers zich heel anders moeten gaan opstellen. Gebeurt dat niet dan ziet de toekomst voor deze teams er somber uit. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de finale voor het districtskampioenschap 3de klasse libre klein heeft Leo Webster via een moyenne-overwicht (2.60) de titel be haald. Webster liet in de slotfase van het kampioenschap Wiegman en Krabshuis achter zich. De finale tussen Jan Bosman (ken) en clubgenoot Robert van der Geest was een spannende aangelegenheid. Van der Geest kwam al zeer snel op winst te staan Joop Koning (Ken. tot en met 65 kg.) won tenslotte met twee yugo’s van de sterke Piet Bontes, na enerverend grond werk. Bert Koekoek besliste de partij te gen Harry Struiksema (Ken. tot en met 60 kg.) in zeer korte tijd met een armklem en Peter Nederstigt (Dobbelsteen) werd tweede in de categorie tot en met 86 kg. Hij eindigde achter Robert van der Geest. In de 4de ronde gingen Webster en Wieg man samen aan de leiding en dit bleef in de 5de ongewijzigd. Wel verloor in deze ronde de zeer sterke Johan Steenkist van Henk Krabhuis. In de 6de en voorlaatste ronde liep de spanning op naar het kook punt. Wiegman raakte in felle strijd ge wikkeld met Frans v. Duynen, die vocht voor zijn laatste kans. Wiegman startte goed maar Duinen bleef volgen tot in de 21 beurt Wiegman eindelijk een kans kreeg. Beheerst scoorde deze tien caram boles, en de strijd was ten einde. Nu lag er een stand op tafel die verschil lende mogelijkheden openliet. Won Wieg man van Steenkist zijn laatste partij dan was hij zonder meer kampioen. Zouden Krabhuis en Webster de winst pakken, dan zou het moyenne van doorslaggeven de aard zijn. In de beslissende ronde verloor Wieg-" man geplaagd door de druk kansloos van Steenkist, die zonder zenuwen kon spelen. Krbshuis onderging hetzelfde lot tegen Blommaert. Alleen Webster bleef overeind en wel tegen v. Duynen. Maar het werd voor Webster een zeer lastige partij. In de openingsfase liep hij snel en be wust uit en in 14 beurten was de stand 53 om 25 caramboles in zijn voordeel. Maar drie beurten later sloeg Van Duynen met een serie van 16 fel terug. Webster zakte daarna volkomen in elkaar, maar bereikte in de 30ste beurt met de moed der wan hoop de finish. Van Duynen kwam slechts één carambole te kort. Zodat het electro- nisch display aanwees dat Webster zich kampioen mocht noemen. Ie klasse, afd. A: Weenink 2 Heerhugowaard 5 -2/. Zaanstreek-MSC 1 -37; vl.; afd. B; De Vennep-De Uil 1-2 vl.. Aalsmeer-SVS 37-47;, Santpoort-Kijk Uit 2 57>27;. 2e klasse, afd. A: WV 2-Schaakmat 47-37;; afd. B: Oppositie 2-Witte Paard 4 4 7-3 afd. C: VHS 5-Kijk Uit 3 4-2 vl.. Bloemendaal Witte Paard 3 37-47;: afd. D: Aalsmeer 2-Zandvoort 5- 3, ZSC/Saende 4-HWP 27-57;, VHS 4-SVS 2 3e klasse, afd. C: Excelsior 2-Pat Mat 4 3-5, Bergen 2-Weenink 3 37;-47;; afd. D: Purmerend 3-Castricum 5 37;-27; vl. afd. E:Castricum 6- Hoofddorp niet bekend, Bloemendaal 2-De Uil 3 37.-47;; afd. F: De Uil 2-SSCH 37-27; vl. 4e klasse, afd. F: De Uil 4-HWP 2 37-47;, Heemstede 4-Zandvoort 2 17-27; vl. A alsmeer—SVS: De Leur-Van den Bergh rem., Spaargaren-Van der Klashorst 0-1, Bus- kermolen-dr. A. L. Bouma 0-1, Eveleens-Van Leeuwen 0-1. Harting-Haverkort 0-1, Raman- Otte 1-0, Noordhoek-A. Bouma 0-1, Dol-Schurer 1-0. Totaal 37-47.>. Santpoort—Kijk Uit 2: Wijker-Groebe 1-0, O. de Jong-Nijssen rem., De Zeeuw-Walda rem., Tj. de Jong-Hölscher 0-1, De Vries-Wijdoogen rem., A. Herfst-Gordijn 1-0, Kensen-Koning 1-0, S. Herfst-Van Veeien 1-0. Totaal 57-27’. ZSC/Saende 4HWP: Dekker-P. Pancras 0-1, Smit-Huyboom 0-1, Van der Meer-APancras 0- 1, Romkes-Lips 0:l, Prast-Lammens 1-0, Hen- driks-Kal rem., De Graaf-De Vries 0-1, Greuter- Cornelisse 1-0. Totaal 27.-57.’. Promotieklasse: Caïssa-Het Oosten 5-5 (De Lange-Kruyver 1-0), Heemstede-Kijk Uit 77 -2 (Bruggeman-Van Nieuwenhuizen jr. 1-0. Uitslagen: t/m 60 kg. 1. Bert Koekoek. 2. Harry Struiksema 3. Alex Nielen. t/m 65 kg. 1. Joop Konjng. 2. Piet Bonte 3. Gijsbert Schipper, t/m 71 kg. 1. Eric Vermeulen 2. Warner Salomons 3. Harry Pasveer, t'm 78 kg. 1. Henk van Dam. 2. Henk Schrier 3. Eddy v.d. Heyde. t/m 86 kg. 1. Robbert van der Geest 2. Peter Nederstigt 3. Jan Schrama. t/m 95 kg. 1. Jan Bosman 2. Jan Appelman 3. Jim van der Berg, boven 95 kg. 1. H. v. Keeper 2. Aad Molenaar 3. E. Knaap. Alle categorieën 1. Jan Bosman 2. Robert van der Geest 3. Jim van der Berg. i wr Eindstand 1 L. Webster. 10 2.6(1. 17 2. C. Wiegman, 10. 2 58. 17. 3 J Steenkist. 8. 3.25. 20. 4 H. Krab-huis, 8. 2.91, 27. 5. F. v. Dnynei). 6. 2.54. 34. 6. H. Blommaert, 6. 2.49. 18. 7. L v d Berg, 4 2.40.19. 8. E. Scheller. 4 2.33 21. van 75-81 ontstond. Magistraal was in die periode het optreden van Wayne Arm strong, die rebound na rebound won, voor 9 basketbaltop met een koka die hij voor een Ko Uchi Gari (6e beenworp) kreeg. Op de helft van de wedstrijd echter stapte Van der Geest ondoordacht buiten de mat en kreeg hij een keikokoustraf. Dat betekende een wa zari achter. De geroutineerde Jan Bosman wist de verkregen winst uit te bouwen met een Yugo en een wazari die hij wederom voor een Ko Soto Gari (10e beenworp) kreeg. S V

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19