Prijzen voor spitsvondige ideeën n e Huldebetoon voor jubilaris zakennieuws ’n Kop thee zal je goed doen Pianiste Regina Albrink imponeert met techniek Nieuwe wethouder mogelijk uit kringen oppositie Kunstijsbaan kan dit seizoen wellicht open Voor tienduizenden guldens aan antiek uit woning gestolen kort ijmondnicuws BENOEMING OP 26 NOVEMBER Artistieke visie aan de koele kant JAN BAART 6 jOL 1 'A. II J pf (Van onze streekredactie) (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Eind deze week komt het giebe- laties. ht aan noeten nieuwe wonin- antoor voor voeren (indu- n hier- speelt paring runnen ren be- Voor Beethovens sonate opus 26 uit 1801 (één der eerste composities waarin Beet hovens heftige gevoelsleven is weerspie geld) had deze speelwijze een tweeledig effect. Enerzijds gaf het een duidelijk en kwamen de delen Variationen, Scherzo, Trauermarsch en Rondo helder tegenover elkaar te staan. Anderzijds betekende het dat bijvoorbeeld de Trauermarsch een te trage en afgepaste vertolking kreeg, waar door die Trauer eerder saai dan beklem mend overkwam. Prokofjef heeft het complete scala humoristische stemmin gen van ironie tot sarcasme een nogal overheersende rol gegeven in zijn werk. Een goed voorbeeld daarvan is zijn voor namelijk bizarre piano-opus 17 uit 1912. De fantasierijke onderdelen Tempestoso, Allegro rubato, Allegro precipitato, Sma- De kosten, die het voorlopige herstel plan met zich meebrengt, zijn volgens De Wilde nog niet bekend. Evenmin kan hij zeggen wanneer de ijsbaan weer open zou kunnen, als de herstelwerkzaamheden zouden worden uitgevoerd. Er is volgens hem nog overleg met de aannemer J. G. Nelis IJmuiden - nodig. „Die met er een prijs tegenaan zetten”, zo zegt De Wilde, er aan toevoegend, dat de aannemer ook zou moeten zeggen hoeveeel tijd de werk zaamheden in beslag nemen. De subsidië rende gemeenten kunnen zich dan uit spreken. Het meest uitbundig kon Regina Al brink haar kunnen echter botvieren in Debussy’s interessante Suite pour le pia no uit 1901. Hevig contrastrijke schilde ringen kleurden de drie facetten Prelude, Sarabande en Toccata. Het publiek was uitermate geïmponeerd door de pianistiek van Regina Albrink. Vol enthousiasme klapte men na het laat ste geprogrammeerde werk, de sonate nr. 3 in b opus 58, van Chopin nog een toegift los. Vechtpartijen. In twee- Heemskerkse bars zijn in de nacht van zaterdag op zondag vechtpartijen ontstaan. De politie moet er in beide gevallen met de wapen stok aan te pas komen om de vechtenden te scheiden en buiten de deur te werken. Sportongevallen. Een 25-jarige en een 30-jarige Heemskerker moesten zaterdag en zondag per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis worden vervoerd na on gevallen tijdens voetbalwedstrijden van Odin en ADO. nioso en Allegro precipitosissimo kregen van de pianiste het volle pond aan mar kante effecten. Open Venster. Het Open Venster van Santpoort-Zuid organiseeert op don derdag 1 november een middagbijeen- komst voor ouderen in het gebouw De duinpan, aanvang half drie. Het program ma vermeldt muziek, zang en een onder linge gedachtenwisseling. Kernenergie. „Kernenergie, een al ternatief?” vormt het onderwerp van een bijeenkomst op woensdag 31 oktober in het gebouw De Haven te Santpoort- Noord. De avond wordt georganiseerd door de samenwerkende kerken vn Sant poort. Inleider is ir. W. G. Bonsel van het Reactor Centrum Nederland. Raad van Kerken. De raad van Kerken in Velsen houdt donderdag 1 november om acht uur s’ avonds een bijeenkomst in het gebouw De Haven te Santpoort- Noord. Behandeld worden onder meer de Vredesweek en de gezamenlijke vieringen in zieken- en verpleeghuizen. Oogstdankdienst. In de hervormde Dorpskerk te Santpoort-Noord wordt zon dag 4 november een oogstdankdienst ge houden. Op zaterdag 3 november is er gelegenheid fruit, bloemen e.d. in de kerk af te geven die aan zieken en eenzamen zullen worden aangeboden. Naar Reactorcentrum. Donderdag 1 november maken leden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, af deling Santpoort, op uitnodiging van de stichting Energie-onderzoek Centrum Ne derland, een excursie naar het Reactor centrum in Bergen. De fractievoorzitters F. Perquin (PvdA) en J. M. Nijssen (D ’66) doelden daarmee op de bestuurlijke, organisatorische en politieke consequenties nu de deelnota financiën, het vierjarenplan alsmede de begroting voor het komende jaar aan de orde zijn. J. M. Nijssen plaatst ook een kanttekening bij het functioneren van het college sedert de formatie daarvan in 1978. De democraat merkte op dat de politieke verhouding bij de komende wet- houdersverkiezing verbeteren moest door ondermeer geen automatisme toe te pas sen inzake de politieke kleur. „Zonder inmenging van politieke belangen zal men moeten streven naar een goede recon structie van het college en het liefst in de verhouding twee (CDA) - één (WD) - één oppositie” aldus de democraat J. M. Nijs sen. In zijn betoog noemde hij voorts de slechte bemanning van het college en het De Velsennoorder C. Meerhof viel vrij dagmiddag in het rekencentrum bij Hoog ovens een huldiging ten deel wegens zijn 40-jarig deinstverband bij dit bedrijf. De personeelsgebrek bij de afdeling finan ciën de oorzaak van toegenomen weer standen in de raad door de eindeloze verhandelingen in de commissies Algeme ne Zaken. Agressie gedurende de raads vergaderingen was vervolgens als een van de symptomen aan te wijzen. De onderbe zetting van de afdeling financiën en het vertrek Vafn 'wëthou'der P. Vos wegens gezondheidsredenen mogen geen belem meringen vormen voor de ophanden zijn de begroting en andere financiële zaken in de gemeente, verklaarde burgemeester J. jubilaris, al geruime tijd als WAO'er op non-actief, begon zijn loopbaan als hand langer. In 1964 werd hij bevorderd tot hoofdassistent bij het rekencentrum in welke functie hij het bedrijf ook verliet. De heer F. van Nieuwland, hoofd reken centrum, sprak hem toe en overhandigde de voor dit jubileum gebruikelijke ca deau's: de bedrijfsspeld en het gouden armbandhorloge. Woordvoerders namens de voormalige collega's waren de heren S. de Jong en B. W. Obdam die collegiale gelukwensen op originele manier verpakt had in een autentieke ponskaartensor teermachine. Bij de foto een breedlachen- de jubilaris (rechts) die door zijn voorma lige superieur F. van Nieuwland het be- drijfsinsigne krijgt opgespeld. Reisbureau Europa. Grote belang stelling bestond vrijdag in het winkelcen trum Beverhof te Beverwijk voor de re ceptie van Reisbureau Europa Internatio naal BV. Naast de vestigingen in Sant poort. Bloemendaal en'*Alphen aan den Rijn heeft dit bureau nu ook de beschik king over een riante behuizing aan Bever hof no. 4 gekregen. Vertegenwoordigers van het reiswezen in binnen- en buiten land lieten hun gelukwensen bij de ope ning van vele attenties vergezeld gaan. Hop Mode. Het winkelpand van Hop Mode aan de Hoofdstraat in Santpoort- Noord heeft de afgelopen maanden een verbouwing ondergaan waardoor een fraai, bijzonder ruim interieur is verkre gen. Ook het uiterlijk van het pand is aan moderne eisen aangepast. Bij de herope ning werd veel waardering tot uiting ge bracht. 112, 3erk- s-Wij- er een juden. •zame- liksge- rt (en bruik. icht te lijkhe- lergie- oorbe- ’iever- chting iet be sta ten iewer- ït ver- ideren iet het i). Bij gesteld wordt oorko- orden Technisch waren de vertolkingen zeer zeker in orde, maar een iets meer „emotio nele” benadering zou waarschijnlijk toch een indringender resultaat hebben kun nen geven. Het leek er nu af en toe op dat de pianiste (uit voorzichtigheid?) een ge forceerd „cleane” visie demonstreerde. cobs- i 119, idage ksma etzer- 51. >r als iktie- idrij- :t het aktie il de door •war- 140, 131, m-De zilay- 115, •beek iann- 124, 115, ;t-Ko- rdijn- De- icobs- leijen fam. liman :eling- Fet- Koot- noeten liseren j, ver- dracht or een nbren- /en en rvarin- wordt ïarvan er pro- lauto’s lekend o’s die te ver- 5 jaar branch De ysker Ede- 97.60, s-Kle- Wij- 12.60. Van an-De 13.75, 02.27, n-Peil Jong- ng-De 48. Van Tobi- ïajon- Gor- a-Van ekker De rapportage, waarin de mogelijkhe den worden aangegeven voor een open stelling van de baan is het resultaat van een onderzoek dat het adviesbureau sa men met TNO en het Laboratorium voor Grondmechanica verricht heeft naar de gebreken van de ijsbaan. De openstelling van de baan zou, zo vertelt B. de Wilde van het adviesbureau, kunnen gebeuren door onder meer ondersteuningen aan te bren gen onder de baan en de baan op te vijzelen. Ook zou meetapparatuur ge plaatst moeten worden. „Het pas in onze filosofie voor een definitief herstelplan. Want we willen natuurlijk geen geld weg gooien”, aldus De Wilde. Gevaar. Voor een bijeenkomst van de Velsenoordse Vrouwen praatgroep, vastgesteld op 31 oktober in „De Mei” is als thema genomen het gevaar waaraan speciaal de vrouw blootstaat in de heden daagse samenleving. Met de vraag „Hoe veilig voelt de vrouw zich in Velsen- Noord” wordt dit onderwerp aangeroerd. De thema-ochtend begint om kwart over negen op het adres Geelvinckstraat 28 (buurthuis De Mei). Adviesbureau Arnhem, de ontwerper van de kunstijsbaan Kennemerland, met een rapport over de mogelijkheden tot het nog dit seizoen tijdelijk openstellen van de Haarlemse kunstijsbaan. Het be stuur van de stichting kunstijsbaan is hiervan schriftelijk door het adviesbu reau op de hoogte gebracht. Een defini tief herstelplan laat overigens nog even op zich wachten. H. Kok, die naar een speciale constructie zal streven om het werk toch te kunnen waarborgen. Op 5 november zal het colle ge, na goedbevinden van de geloofsbrie ven, een nieuw raadslid installeren terwijl op 26 november de benoeming van een nieuwe wethouder plaatsvindt. BLOEMENDAAL. Bij een inbraak in een woning aan het Bloemendaalse A. Stoopplein is in de nacht van woensdag op donderdag voor enige tienduizenden gul dens aan antiek en aardewerk gestolen. Er werd ook een Friese klok meegeno men. Men heeft zich via een raam toegang verschaft tot de woning. De bewoners waren op het moment van de inbraak thuis. Inbraak. Zaterdag werd uit een op het melkfabrieksterrein in Beverwijk gestal de S.R.V.-wagen een grote hoeveelheid rookwaren gestolen. Filmavonden. Voor de E-junioren van de voetbalvereniging Velsen wordt zaterdag 3 november een filmavond ge houden in de kantine te Driehuis. Het programma begint om zes uur. Op 17 november volgt een film- en tevens bow- lingavond voor de C-junioren. HEEMSKERK. Op 26 november hoopt het Heemskerkse college een plaatsvervanger voor wethouder P. Vos te kunnen benoemen. Dit werd donderdagavond in de raadsvergadering bekend gemaakt nadat twee frac tievoorzitters hun bezorgdheid uitspraken over de bezetting van het college na het vertrek van de heer P. Vos aan de vooravond van de begrotingsbehan deling voor het dienstjaar 1980. zicht op de structuur van deze sonate HEEMSKERK. Op een koffieconcert in De Jansheeren, voor een overvolle zaal, speelde zondagmorgen de pianiste Regina Albrink. Met haar programma (werken van Beethoven, Prokofjef, Debussy en Chopin) liet Regina Albrink zich horen in een opvatting, die eerder nuchter en koel genoemd kan worden, met langzame tempi en resolute aanslag, dan gevoelig of warmbloedig. Volksdansbal. De volksdansgroep Cherkassia, onderdeel van de Turnvereni ging Santpoort, organiseert zaterdag 3 november een volksdansbal in de IJmond MTS aan de Roos en Beeklaan te Sant poort-Noord. De leiding is in handen van Kees Gorter. Medewerking wordt ver leend door de volksdansband KEF. In het gebouw „Het Witte Hek” bij Hoogovens overhandigde directeur Pro- duktie B. de Heer woensdagmiddag aan vertegenwoordigers van in totaal zes be drijfsafdelingen prijzen in het kader van de lopende ideeënaktiës. Met 370 beoor delingspunten verdiend met bij elkaar 45 bruikbare ideeën kwam eerdergemelde bedrijfsafdeling in aanmerking voor de wisseltrofee, een houtsculptuur, die jaar lijks van eigenaar verwisselt dan wel opnieuw wordt toegekend. De heer J. A. I. Melis nam de prijs met bijbehorende oor konde in ontvangst als chef van de win nende afdeling. De heren A. Lubach (chef bedrijfs- dienst) en Th. C. Bouwman (chef erts voorbereiding) kregen voor achtereenvol gens de tweede en derde plaats de bijpas sende oorkonde uitgereikt. In het kader van de ideeënactie „Denk Mee” waarvoor afgelopen week de zesduizendste inzen ding binnenkwam, waren uitsluitend geldprijzen te verdienen. Voor de eerste, tweede en derde prijs kwamen hier ach tereenvolgens in aanmerking de produk- tie-afdelingen Warmbandwalserij I (f 1000.-), ertsvoorbereiding (f750,-) en Oxystaalfabriek II (f 500,-). In een begeleidende toespraak woog directeur B. de Heer de aspecten veilig heid, kwaliteit en kwantiteit tegen elkaar af als punten die binnen het bedrijf een belangrijke rol dienen te spelen. Tegeno ver het veiligheidsaspect „uiteraard voorop staand” tekende hij af het stre ven naar kwaliteit („de financiële hoofd dobber”) en de kwantiteit waaraan direct gekoppeld het niveau van de kostprijs van het eindprodukt. Hij noemde de heer sende personeelsschaarste, ondanks in tensieve wervingscampagne nog steeds niet overwonnen, en de strenge winter 1978-1979 als handicap om op de drie punten het optimale te bereiken. Het hardnekkige winterweer joeg de bedrijfs leiding op hoge onderhoudskosten. In het tijdsbestek september 1978-september 1980, meetellende voor toekenning van de ideeënwisselprijs, traden 1753 nieuwe produktiemensen bij Hoogovens in dienst. Het nijpende gebrek aan man kracht is daarmee nog niet volledig uit de wereld, zo besloot hij alvorens over te gaan tot de prijsuitreiking. De foto geeft hiervan een beeld. Van links naar rechts de heer J. A. I. Melis, directeur B. de Heer en rechts van hem de afdelingschefs Th. C. Bouman en A. Lubach. (ADVERTENTIE) Kastanjes gezocht? ■'V

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7