Ook aanval op UNCTAD Engeland 2 man, u Barre tijden wachten Jt wat kan je een fijn pak an rmodejournaal THE SOCIETY SHOP heeft bii het Hike schoüderliin. De taille is hierbii Idoor Be ter Maat ai ijï «WW 2 19 VARIA DONDERDAG 1 NOVEMBER 1979 18 iFx 5 ^/A/G J iedereen leest de krant altijd en overal. ngei et - erk-l MODE VOOR DE MAN is bij he Society Shop een begrip, [en zal derhalve niet nalaten le nieuwtjes op dit gespeciali- ierde gebied niet alleen erg 'aag, maar ook zo goed moge lijk te presenteren. De mannen mode wil nog weleens in het verdomhoekje staan en je vraagt je af: Waarom eigenlijk? In ieder geval kan mijnheer voor het winterseizoen een ta melijk rustig en ingetogen mo debeeld verwachten. Een aantal opmerkelijke nieuwe belijnin gen en details in een zeer inte ressant stofbeeld vormt de grootste aantrekkelijkheid. F Kritiek reders op protectionisme 1 2 i I i LONDEN (Reuter). De voorzitter van de Raad van Rederijen met sche pen onder Liberiaanse Vlag, Nichilas Lyras, heeft aan het jaarlijkse diner van de organisatie in Londen kritiek geoefend op de toeneming van het protectionisme in de scheepvaart en een aanval gelanceerd op de UNC TAD (Wereldhandelsconferentie van de Verenigde Naties), die naar zijn mening probeert te breiken dat de vlag van Liberia en andere landen van de wereldzeeën verdwijnt. Volgens Lyras leggen sommige regerin gen de scheepvaart beperkingen op om hun eigen politieke doelstellingen te kun nen verwezelijken. Voorstellen van inter nationale instellingen als de UNCTAD om een eind te maken aan de vrije registratie van schepen hebben minder te maken met de economische werkelijkheid van de ■A Jas met verbrede schouderlijn en „ingebpuwd vest" uit de najaarscollectie van The Society Shop. ieei :ech tand ruin I conservatieve beleid dat het pond ster ling in het buitenland heeft doen stijgen in waarde waardoor de export van Brit se goederen duurder en minder winstge vend is geworden. Dit zijn enkele gegevens uit het onder zoekrapport: Ruim 60 procent van de geconsulteer de Britse bedrijven meldden dat zij be neden capaciteit werken, wat betekent dat er geen geld is om te moderniseren of uit te breiden. 47 procent van de bedrijven zei min der vertrouwen te hebben in de toe komst dan drie maanden geleden toen de conservatieven net aan de macht kwamen. De CBI verwacht dat er het komend jaar nog eens 5 procent minder wordt geïnvesteerd in Britse industrieën dan tot nog toe al het geval was. 35 procent van de ondergevraagde bedrijven rapporteerde dat het perso neel heeft moeten ontslaan in de afgelo pen 4 maanden, en 37 procent zei nog meer ontslagen te verwachten in de ko mende maanden. Op grond van deze gegevens conclu deerde de CBI dat de vakbonden onwijs waren om op loonsverhoging van 17 procent aan te dringen. En op dezelfde gronden moet aangenomen worden dat de werkgevers, die tenslotte meer van de conservatieve regering te verwachten hebben dan de vakbonden, dit ogenblik gekozen hebben om hun bezorgdheid kenbaar te maken, namelijk voor de klassieke Britse winter van stakingen. UIT BOVENSTAAND verhaal zult u ongetwijfeld hebben begrepen, dat The Society Shop in Amsterdam en wel licht ten overvloede gezegd met diverse vestigingen in ons land voor de mode bewuste heer des huizes heel wat zake lijk en ongedwongen fraais in huis heeft. Onze mannen kunnen er dus echt als heer bijlopen. j? Sportief driedelig katoenen pak waarvan vest en jasje gematelasseerd zijn. Zowel het vest als het jasje hebben een smalle shawlkraag; eveneens een model uit de collectie van The Society Shop. Bouclé zonder binnenwerk maakt dit lichte en soepele overhemd-pak, met vier opgestikte zakken, tot een uiterst comfortabele outfit. De trui eronder heeft de nu zo en vogue zijnde kleine shawlkraag. (Collectie The Society Shop). waarbij de keuze van hemden en truien een niet onbelangrijk aandeel hebben. Als een veelbetekenend basisstuk voor een combinatiegarderobe wordt voor dit seizoen het colbert van een gemêleerde midrib corduroy getipt. Dit nieuwe ma teriaal laat zich uitstekend verenigen met de fijn geribbelde corduroy van de pantalon die overigens van een optische bandplooi is voorzien. „SPORTIEF ONGEDWONGEN**, dat zijn de figuren die door The Society Shop in de derde hoofdgroep worden ingedeeld. Zij verplaatsen zich in onze haastige moderne maatschappij in jacks en jassen met een uitgesproken wijde lijn. Rechte schouders, ondergeschoven mouwen, verschillende variaties in kra gen en zakken zijn enkele kenmerken in de modelijn van deze vlotte groep. Bij de lijke schoüderlijn. De taille is hierbij over het algemeen vaag, de revers vrij smal en iets langer, terwijl de pantalon een smalle omslag en een iets nauwere voetwijdte heeft. Er werd gebruik ge maakt van verfijnde geweven méér- kleureneffecten, waardoor het stofbeeld en dat zult u zich wellicht kunnen voorstellen een aanmerkelijk levendi ger aanzien krijgt. De nieuwe mengin gen, zoals wol met linnen of wol met mohair, kunnen mijns inziens toch een weldaad voor het mannenlijf worden genoemd. OW®- .r 1 Eg, koopvaardij dan met politieke bureaucra tische ambities, zo verklaarde hij. Als de internationale scheepvaart wordt gereorganiseerd zonder het systeem van vrije registratie zal de Westerse wereld daar grote economische nadelen van on dervinden en zullen de traditionele scheepvaartlanden in ernstige moeilijkhe den komen, zei Lyras. Hij vond het maar vreemd dat de UNCTAD een groot deel van het vrachtvervoer door de ontwikke lingslanden wil laten overnemen omdat een land als Liberia, ook een ontwikke lingsland, voor zijn inkomsten juist afhan kelijk is van de vrije vaart. De „Liberiaanse” reders hebben er niets op tegen dat de ontwikkelingslanden hun eigen vloot opbouwen en zij zijn zelf be reid daarbij de helpende hand te bieden, maar ze betwijfelen of de afschaffing van het systeem van vrije registratie automa tisch tot groei Van de vloot van de ontwik kelingslanden leidt, aldus Lyras, die erop THE SOCIETY SHOP heeft bij het samenstellen van zijn collectie er zich nimmer met een Jantje-van-Leiden van af gemaakt. Altijd is er met veel inzet naar gestreefd om ieder type man in het bij hem passende pak te steken. Uiter aard zal hij zich daarin ook het prettigst voelen. De wintercollektie werd op drie hoofdgroepen afgestemd. ALLEREERST KOMT dan de „zake lijk behoudende” club aan bod. Voor deze categorie heren is er, vervaardigd van éen heerlijk soepele stof, een niet minder soepel kostuum met een natuur- verwerkte materialen komen we bouclé, gemêleerde corduroy, katoenen chintz en gematelasseerde stof tegen. Bijzon der leuk zijn de jassen en jacks met een soort ingebouwde vesten. De jassen en de jacks kunnen rustig open worden gedragen, want het vest biedt dan nog voldoende bescherming tegen kou of re gen. Hemden blijven hier wijd met klei ne kragen en soms een blinde sluiting. DE TWEEDE GROEP mannen, geëti ketteerd onder de naam „zakelijk onge dwongen” zal zich hullen in het wat meer informele zakelijke pak met een zogenoemde „oversized” belijning. De schouder is rechter met epauletten, juk stukken en ondergeschoven mouwen als accenten. Voor deze vrijmoedige groep wordt lekker gespeeld met verschillende materialen, die in kleur en dessin op elkaar zijn afgestemd. Dat kan dus een spannende combineerpartij wofden, wees dat de in Liberia geregistreerde schepen over het algemeen eigendom zijn van reders in de industrielanden die uit een groot aantal vlaggen kunnen kiezen als die van Liberia niet meer beschikbaar is. Lyras merkte verder op dat de groei van de scheepvaart van landen als Indonesië, de Filippijnen, India, Nigeria, Brazilië, Argentinië en Chili niet te lijden heeft gehad van het systeem van vrije registra tie. De vrije registratie is een belangrijke hulp bij de strijd tegen de inflatie; beper king ervan kan alleen maar leiden tot een vermindering van de efficiency en tot de verwerving van een groter aandeel in het internationale vrachtvervoer door de communistische landen, zo zei Lyras. Hij wees op de tegenstelling tussen de opvattingen van de IMCO, de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties, en de UNCTAD. De IMCO laat zien dat de samenwerking van de scheep vaartlanden bij het bereiken van gemeen schappelijke doelstellingen mogelijk is ongeacht hun politieke denkbeelden. De UNCTAD werpt zich op als „kampioen van de Oostbloklanden”. De steun die de communistische landen aan de voorstellen van de UNCTAD ge ven vormt een gevaar voor het beginsel van het vrije ondernemerschap dat aan de internationale scheepvaart ten grondslag ligt. Als de UNCTAD haar zin krijgt zal de wereldscheepvaart worden overheerst door de Oostbloklanden en dat is duidelijk niet het belang van het Westen of van de ontwikkelingslanden, aldus Lyras. (Van onze redacteur in Engeland, Henk Leffelaar) LONDEN. Volgens een peiling bij ruim 1800 Britse bedrijven, die tesamen 3 miljoen werknemers in dienst hebben, gaat Engeland economisch een barre tijd tegemoet met stijgende werkloos heid, nog minder investeringen in het moderniseren of uitbreiden van be staande industrieën, en afnemende ex port. Het onderzoek werd ingesteld door de gezamenlijke werkgeversorganisatie, de Confederatie van Britse Industrieën (CBI). Deze gegevens, die volgende week voorgelegd zullen worden aan het jaar congres van de CBI in Birmingham, duiden op een nog grotere economische recessie dan die van 1975 toen de inflatie een recordhoogte bereikte en de produk- tie van Britse goederen op bijna drama tische wijze werd gereduceerd. De werkgeversbond schrijft deze vooruitzichten niet in de eerste plaats toe aan de nieuwe conservatieve rege ring van Margareth Thatcher, maar waar de CBI kritiek op heeft, is op het A Uit de herfst- en wintercollectie van The Society Shop is dit kostuum (tweeknoops-twee-rijer) ingedeeld in de groep „zakelijk behoudend". Het kostuum heeft een menging van 70 percent wol en 30 percent linnen en is zeer plezierig in het dragen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19