Speurtocht in Pieter Vermeulen museum Amsterdam Mooi meegenomen zelfverzekerd gebracht Zantos, een gouwe ouwe Wegomlegging Spoorsingel kwispd- door Haydns Die Schöpfung Marriott a havcn- berichten II SKI PERFECTIE rv kort ijmondnicuws 1 I elke dag in de Port O’Amsteidam net fameuze specialiteiten restaurant van I Reünie in Wijk aan Zee Vredesberaad richt zich tot Tweede Kamer B COV IJmuiden treft door alerte opstelling Compose kostuum a r DONDERDAG 1 NOVEMBER IJMOND 19 7 9 t 1054 ES AmsteRjam.TèL: 020-835151. J H Stadhouderskade 21, t.o. Leidseplein, met spencervest ^^igrijs en bruin WvUi Kennemerlaan 61, IJmuiden ’s maandags gesloten donderdag avondverkoop 7-9 uur Oö K .W>. - - Claudia Strater Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Rotterdam, Utrecht, DenHaag, Nijmegen. J (ADVERTENTIE) - i 1 (ADVERTENTIE) JAAP STORK Het druilerige herfstweer, met z’n ech te najaarsbuien, verhindert niet dat Zan tos eens lekker gaat rollen in het natte gras, waarna de mooie vacht beplakt is met een bonte collectie'herfstbladeren. Geheel voldaan staat hij weer op, schudt zich uit en zet de wandeling voort. Op kommando gaat hij zitten en laat zich gewillig protretteren. De iets kale vacht is geen ziekte of slechte verzorging, maar waarschijnlijk een te kort getrim de ondervacht. Op de terugweg naar het asiel is Zantos al duidelijk vermoeid, een teken dat hij niet veel is gewend wat hollen spelen en wandelen betreft. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe baas zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon en feestdagen is het asiel dagelijks ge opend van 9 tot 12 uur en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Omdat Zantos een grote hond is, lijkt het niet gewenst hem op een flat te houden, voor hem geldt „hoe meer ruim te hoe liever”. De nieuwe baas krijgt in ieder geval een trouwe viervoeter, die misschien, nadat hij gewend is, de baas en z’n omgeving naar behoren zal bewa ken. Maar met zekerheid kan KWIS PELdoor dit niet zeggen, want Zantos voelt zich op dit moment natuurlijk niet helemaal op z’n gemak. Remi, de hond van de vorige week, kreeg een gastvrij onthaal bij een gezin in IJmuiden, en KWIS hoopt dat het met Zantos ook zo zal zijn. Verfijning en bewogenheid sprak uit de wijze waarop Rita van Harmelen zich met haar volle sopraan ontfermde over de partijen van Gabriël en Eva. Tenor Ho ward Crook gaf gaaf en stralend-helder reliëf aan de „rol” van Uriël, terwijl Henk Smit zijn imponerend sonore bas be- Dankzij deze behoedzaam genuanceer de interpretatietrant konden de waardige solistische prestaties dan ook ongehin derd tot in de details worden gevolgd. Niet alleen in de afzonderlijke koren kon deze zelfverzekerde houding, uitge drukt in een stoere en homogene totaal- klank, worden waargenomen; ook in de dialogen met de solisten, trof de COV door een alerte opstelling, zodat bijvoor beeld de realisatie van nr. 30 (Adam en Eva plus koor), waarin het paradijselijk leven aanschouwelijk wordt gemaakt, op zeer soepele en spanningsvolle manier haar beslag kreeg. Willen Wiesehahn waakte er overigens in de gedeelten waarin sprake was van samenzang met de engelen Uriël, Raphaël en Gabriël meestal met succes voor, dat het koor zijn uiterst volumineuze capaci teiten op die momenten even uitbundig als elders tentoonspreidde. IJMUIDEN. Op overtuigende wijze demonstreerde gisteravond de Christelijke Oratoriumvereniging „IJmuiden” tijdens de uitvoering van Joseph Haydns oratorium „Die Schöpfung” de sterke vertrouwdheid en betrokkenheid die het onder de inspire rende leiding van Willem Wiesehahn ten aanzien van deze boeiende materie heeft opgebouwd. De klavecimbelbegeleiding bij recitatie ven en de ritmische ondersteunende func tie daarvan in het totaalbeeld berustte bij de vaardig en betrouwbaar op dreef zijn de Jaap Spigt. Als instrumentaal fundament voor de verrichtingen van koor en solisten fun geerde op deze avond het slagvaardige optreden van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, waarvan enige leden te vens welluidend zorgdroegen voor solisti sche fluit-, hobo- en klarinetfragmenten. kwaam inzette voor de vertolking van de Raphaël- en Adampartij. Doctoraal examen. Aan de Rijksuni versiteit te Leiden verwierf de Santpoort- se mejuffrouw J. van de Pol maandag de titel van doctorandus in de Nederlandse Taal en Letterkunde. Het doctoraal exa men in deze studierichting werd na een 7- jarige studie af gelegd. NAAM:Zantos LEEFTIJD: 6/ jaar RAS: Bouvier Soort: Man INLICHTINGEN: 02550-15744 a Concert: Oratorium Die Schöpfung van Joseph Haydn door COV IJmui den. Medewerkenden: Rita van Har melen (sopraan), Howard Crook (te nor), Henk Smit (bas), Jaap Spigt (kla vecimbel) en het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. Directie: Willem Wiesehahn. Nieuwe Kerk, IJmuiden, 31 oktober 1979. BEVERWIJK. Het kruispunt Koude Horn-Spoorsingel wordt met ingang van maandag 5 november voor alle verkeer afgesloten wegens werkzaamheden aan het wegdek. Het verkeer komende uit de Pijptunnel wordt omgeleid via de Wijckermolen, het Stationsplein en de Breestraat, verkeer vanaf de Halve Maan naar de Spoorsingel moet via het Stationsplein en de Bree straat rijden. Ook het fietsverkeer wordt omgeleid. De omleidingen worden met borden aangegeven. Het verkeer vanaf de Schans en de Spoorsingel in de richting van de Viaductweg kan normaal door rijden. Woensdagmiddag waren de meeste prijswinnaars van de speurtocht door het Pieter Vermeulen museum, georga niseerd ter gelegenheid van de opening op 5 oktober, naar het gebouw aan het Moerbergplantsoen gekomen om hun prijzen in ontvangst te nemen. Onge veer 230 kinderen hebben een week voor en tijdens de herfstvakantie door het museum gespeurd om een antwoord te vinden op vijftien vragen. De vragen lijst was gericht op zaken, die in het museum te vinden zijn. „Wat was het beroep van Pieter Vermeulen? Hoe heet het achterste gedeelte van een trawler? Waar hoort de tjiftjaf thuis? Het ant woord op de laatste vraag „wat vond je het leukst in het museum?”, had de meeste belangstelling van de organisa toren. Over het algemeen vonden de kinderen de eerste zaal met de maquette het leukst. Ook de vlinderkast en de zaal met opgezette vogels scoorden hoog. De vragenlijst was voor de jongste deelnemers iets te moeilijk, alhoewel in die leeftijdscategorie ook prijswin naars waren. Tien kinderen in de leef tijd van zes tot twaalf jaar kregen een prijs. (ADVERTENTIE) Die brief betreft de modernisering van de kernbewaping, die binnenkort in de Tweede Kamer aan de orde komt. De deelnemers aan de uitwisselingscon- ferentie in Beverwijk zijn van mening, dat de bevolking van alle drie de betrokken landen meer bewust gemaakt dient te worden van de noodzaak tot ontwape ning. Bij de leden van de Tweede Kamer wordt aangedrongen op een hoorzitting, teneinde een serieuze discussie mogelijk te maken. De deelnemers uit Lüssum bij Bremen sturen afschriften van de brief naar West- Dutse kranten en kerkbladen en de deel nemers uit de DDR zullen hun kerk en hun bisschop op de hoogte stellen van de inhoud van de brief. WIJK AAN ZEE. -L Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan houdt de sportvereniging wijk aan Zee zaterdag 10 november van twee uur ’s middags af een reünie in de kantine „De Doolhof” aan de Duinrand. Alle leden en oud-leden zijn welkom. Bij de eerste kennismaking met Zan tos, die in elke voorbijganger zijn oude baas meent te herkennen, blijkt al dra dat hij zijn verleden nog niet vergeten is. Een beetje nerveus blikt hij de wereld rond, daarbij af en toe een achterpoot optillend om eens een flinke plas te doen. Maar als KWISPELdoor eenmaal op het veld met Zantos gaat hollen, is het ij te snel gebroken. Met spitse oren luis tert hij naar de vriendelijke woorden die KWIS hem toespreekt. Af en toe verslapt de aandacht en staart Zantos even we zenloos voor zich uit. Wat zal er omgaan in dit hondebeest, dat zo plotseling uit de voor hem bekende omgeving werd ver stoten om bij soortgenoten in het asiel terecht te komen. Eén ding is zeker, Zantos is geen druk temaker, geen hond die de riem bijna uit je handen vandaan trekt of je finaal ondersteboven loopt. Zantos is een rusti ge, gezellige makker met een paar on deugende kijkers, die weliswaar ver scholen gaan achter een lange grijze dot haren. Muisgrijs is hij, met gecoupeerde oren ey een stel stevige staanders. Voor het goede zit Zantos iets te ruim in het vlees, hetgeen na wat dagelijkse holpartijen gauw verdwenen zal zijn. Kies uit vier voorgerechten, vier hoofdgerechten, vier nagerechten; alle zeer zorgvuldig samengesteld. En alle passend bij elkaar. Maak uw keuze en stel uw eigen lievelingsmenu samen. U eet er weer bijzonder goed van in Marriott’s specialiteiten restaurant Port O’ Amsterdam. Voor de vriendelijke prijs van f. 45,- inclusicf gratis onbeperkte keuze uit onze befaamde Salad Bar en koffie na. Gebedsdienst. Voor de vier rooms katholieke parochies in Velsen wordt zon dagmiddag om twee uur een gebedsdienst gehouden in de aula van de begraafplaats Duinhof. Aanleiding is het feest van Aller zielen waarvoor 2 november de exacte datum is. Pastor B. van Santé gaat in de dienst voor. «g-A WOENSDAG AANGEKOMEN: Tycha, Calais; Vyborgskiy, Noordzee; Herman Sif, Meppe; Brigit, Lissabon; Franz Holm, Dreppe; Polyviling, Narvik, Ekfjord, Swinnemunde; Carras, Santos; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Anna, Gr. Yarmouth, Beverwijk; Wilhelmina-V, Boston; Nopal Verde, Wilmington; Ligato, Helsinki; Wezer, Rotterdam, Beverwijk; Humbergate, Tees; Rosaline, Wilhelmsha- fen, IJmuiden; Ilgur, Isik, Ipswich, IJ muiden. WOENSDAG VERTROKKEN: Tor Bri tannia, Gothenburg; Karin, Hamburg; Er ic Boye, Algiers, Beverwijk; Function, Greath Yarmouth; Alexsander, Stock holm, Zaandam; Buitenstem, Le Havre; Kenrix, IJmuiden, Rochester; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Yemanja, IJmuiden, Zuetina. DONDERDAG AANGEKOMEN: Tromp, Rotterdam; Vita Nova, Londen; Hermes, IJmuiden, Londen. DONDERDAG VERTROKKEN: Arro- selle, Belfast; Wilmington, Rotterdam; Pi- rola, Oosteinde; Prince Maru 10, Emden; Stentor, IJmuiden, Noordzee. IJMONDtNOORD. De kern IJmond-Noord van het Interkerklijk Vre desberaad heeft zich vanuit een bijeen komst met gemeenteleden van de Kriti sche Gemeente IJmond, de Evangelisch- Lutherse Gemeente uit Köningswartha in de DDR en van de Evangelische Ge meente Lüssum in Bremen met een brief tot de leden van de Tweede Kamer gewend.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9