sportpunticTI blessure hinder van SCHORSING Nederlaag EBBC JERRY GOBEL BLINKT UIT toto-lotro Overwinning Johan Heins Hak verliest van Panman Hans Vultink: weinig INGEKORT Kinheim-rugby viert jubileum ,,Ik heb er altijd prettig gewerkt A Twee zeges op eerste dag NK 47/1 Twee wedstrijden voor Albertsen Aantal strafzaken toegenomen in HVB JUMPING AMSTERDAM: I I „Fantastisch” Nieuwe stijl q V 31 SPORT 19 7 9 VRIJDAG 2 NOVEMBER 9 k 1$ uiii? Ivie popelt om terug te keren bij Ajax (Van onze sportredactie) jJ- Roger Albertsen geschorst. Uitslag lotto 43 van afgelopen zondag: In deze lotto vielen in totaal 34.918 prij zen. Prijzenbedrag 1.756.267,96. Inleg 3.596.180,00. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 44. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m 5e prijs; 2e prijs: 9 win naars, die elk bruto 33.334,20 ontvangen; 3e prijs: 177 winnaars, die elk bruto DEN HAAG. In lotto 43 wist geen van de deelnemers de zes kruisjes op de juiste plaatsen te zetten. In de lotto en toto van week 43 vielen in totaal 46.176 prijzen. Henk ten Cate van Go Ahead Eagles is zwaarder gestraft. De rechterspits van de Eagles zal drie wedstrijden aan de kant moeten blijven. Daarbij kreeg hij nog een boete van 150. FC Vlaar- dingenspeler Teyl kreeg een schorsing van twee wedstrijden, een vporwaar- delijk en een boete van 125. Ook Ten Cate en Teyl hadden dit seizoen drie keer een gele kaart gekregen. De Ajacied Peter van der Hengst (20) debuteert in de spits van de aanval van PEC Zwolle in de thuiswedstrijd tegen NAC. Van der Hengst wordt door PEC voor de rest van het seizoen van Ajax gehuurd. Hij heeft deze week in Zwolle getraind. Van der Hengst speelde bij Ajax in het c-elftal. Portugal heeft in Lissabon een wed strijd in groep 2 in de voorronden van het Europees voetbalkampioenschap tegen Noorwegen met 3-1 gewonnen. Roger Albertsen opende de score in de tiende minuut en bracht daarmee Noorwegen op een voorsprong van 1-0. De Portugezen kwamen echter sterk terug en in de 39e minuut zorgde Artur voor de gelijkmaker. Na rust was het Nene, die met twee doelpunten in de 59e en 69e minuut de eindstand op 3-1 bepaalde voor Portugal 6 7 6 5 8 9 9 8 5 1 Ivic maakte dankbaar gebruik van de gelegenheid om indirect bij Ajax te solli citeren. „Ik zou graag terugkomen bij Ajax. Die twee jaar in Amsterdam waren gewoon fantastisch. Ik heb met geweldi ge mensen mogen werken. Vooral de rela tie met de spelers was erg goed. Niet alleen met spelers als Krol en Schrijvers, van wie ik veel steun heb gehad, kon ik goed opschieten, maar zeker ook met de jongeren. Het doet mij daarom erg veel plezier dat jongens als Tahamata, Arne- sen en Lerby, die onder mij bij Ajax zijn gegonnen, nu zoveel succes hebben. Ook met de journalisten in Nederland heb ik fijn kunnen werken. Zeker, in het begin waren er wel wat moeilijkheden met de pers, maar toen ik Ajax verliet, stond toch iedereen achter mij. Dat zal ik nooit vergeten.” de resterende drie jaar uit te dienen. Aan het eind van deze competitie ben ik dus vrij. Daar komt bij dat dan ook mijn jongste dochter haar studie heeft afge rond. Niets staat mij dus meer in de weg om waar dan ook ter wereld heen te gaan.” Pas in het tweede Amsterdamse jaar, zo meent Ivic, heeft hij zijn ware gezicht kunnen tonen. „Ik werkte toen aan een Ajax-nieuwe-stijl. Er moest pressing- voetbal worden gespeeld, waarbij het oog in de eerste plaats op de bal moest worden gericht en niet op de tegenstan der. Op die manier kwamen we toch tot aanvallend voetbal. Het liep nog niet helemaal perfect. PSV werd dan ook kampioen, maar wij scoorden in die com petitie toch 61 goals. Met diezelfde speel wijze heb ik Hajduk het afgelopen sei zoen kampioen gemaakt. En ik zou het graag ook met Ajax nog een keer willen proberen.” De kleine coach is ervan overtuigd, dat hij via de Amsterdammers het Neder lands voetbal een nieuwe impuls kan ge ven. Hij meent ook, dat er in Nederland nieuwe wegen moeten worden bewan- winnaars, die elk 73,30 ontvangen en 3e prijs: 9293 winnaars, die elk 10.60 ont vangen. Wat de nog altijd nerveus rokende oe fenmeester wel erg dwars zit, is het feit dat hij zijn werk bij Ajax niet heeft kun nen afmaken. Toen hij op voorspraak van Rinus Michels naar Amsterdam werd ge haald „Daar ben ik hem nog altijd dankbaar voor en ik ben ook blij dat ik vaak met hem wordt vergeleken; hij is immers een van de beste trainers van de wereld” heeft Ivic in het belang van het resultaat zijn opvatting over het voetbal geweld moeten aandoen. „Ik vind het jam mer, dat in Holland bijna iedereen alleen maar naar de resultaten kijkt. Je moet je als trainer ook eerst via het verzamelen van punten waarmaken, voordat je iets aan de opbouw kunt gaan doen.” LE MANS. EBBC, de Nederlandse basketbalkampioen, heeft gisteravond in Le Mans een wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker tegen SC Moderne met 89-85 verloren. Bij de rust stonden de Bosschenaren nog met 42-36 voor. Uitslag van toto-gelijk no. 43: In deze toto vielen in totaal 970 prijzen. Prijzenbe drag 38.772,19. Inleg 68.247,00. le prijs: Ik wil wel met nadruk stellen, dat ik geen haatgevoelens tegenover wie dan ook bij Ajax heb.” Geen winnaars; 2e prijs: Geen winnaars, reglementair gaat van de niet uitgekeerde le en 2e prijs een bedrag van 4.627,84 naar de jackpot van week 44 het overige deel van de le en 2e prijs wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m 5e prijs van deze week; 3e prijs: 19 winnaars, die elk 542,10 ontvangen; 4e prijs: 465 winnaars, die elk 27,30 ontvangen; 5e prijs: 486 winnaars, die elk 22,80 ontvangen. Jack pot bestemd voor week 44 4.267,84. Hans Vultink mocht dan de afgelopen week niet hebben getraind en wat trekke benend rond de tafel gaan, het verhinder de hem niet om zijn eerste tegenstander, de Noordhollander Piet Vet, in zeven beurten kansloos te maken. Vet kwam niet verder dan een derde van het vereiste aantal caramboles: 100 tegen 300. De andere favorieten hadden meer beurten nodig dan Vultink. Christ van der Smissen won in 8 beurten van Havermans en Jos Bongers had er nog één meer nodig tegen Sundquest. deld, om op het wereldpodium een hoofd rol te kunnen blijven spelen. „Ik ben nog voldoende van het Nederlandse voetbal op de hoogte om te weten, dat de klad er een beetje in zit. Het grootste probleem is, dat men zich jaren heeft blind gestaard op de geweldige generatie voetballers met Cruijff als grote leider. Nederland had niet alleen de beste spelers, maar ook de beste stijl, die over de gehele wereld werd gekopieerd. Maar veel trainers hebben in die periode vergeten naar nieuw talent te zoeken. Er werd niet voldoende naar de toekomst gekeken.” HEERENVEEN. De ijshockey wed strijd tussen Nederland en Oost-Duits- land in het met ruim 3000 toeschouwers gevulde Thialf-stadion te Heerenveen is geëindigd in 3-3 gelijkspel. De balans blijft daardoor ongunstig voor de Oranje- ploeg, die eenmaal won, een keer gelijk speelde en driemaal verloor. De vaak grillig spelende Hans Sund quest verraste in de tweede ronde, waar van de laatste partijen pas ver na midder nacht zouden eindigen, met een serie van 249 en legde daarmee de basis voor een overwinning op Jan Arnouts. Deze had in de eerste ronde een overwinning geboekt op Willy Steures, maar had daarvoor maar liefst vijftien beurten nodig gehad. Ploegen als de Oostduitse zijn moeilijk te bestrijden. Conditioneel niet kapot te krijgen en spelend met nauwkeurig inge studeerde patronen, die weinig fantasie verraden, maar met een ijzeren wils kracht op het ijs worden gelegd. Keer op keer, waardoor verdedigingen dikwijls in verwarring raken. Dat was met Neder land in Heerenveen ook het geval. En zelfs de laconieke en zeer geroutineerde Geor ge Peternousek kon niet naar zijn norma le niveau reiken. Er ontstonden nogal eens misverstanden, waarvan de stugge en fy siek sterke Oostduitsers in de tweede peri ode tot tweemaal toe profiteerden. Neder land had daarbij het voorrecht een klasse- doelman als Jerry Göbel als sluitpost te bezitten, die verschillende malen reddend optrad. Hetgeen overigens ook gold voor zijn plaatsvervanger, de lokale favoriet Ted Lenssen. 163 165 I 242 249 127 I 46 79 97 54.54 50.00 30.00 33.43 25.86 20.63 19.47 18.78 Die nalatigheid hoeft volgens Ivic geen rampzalige gevolgen te hebben. Maar dan dient men wel zo snel mogelijk op het voetspoor terug te keren. „In de eerste plaats moet er worden uitgegaan van het typische karakter van de Nederlandse voetballer. De ploegendiscipline is uiter aard bijzonder belangrijk, maar die mag nooit ten koste gaan van de uitzonderlij ke individuele capaciteiten. Ik ben ervan overtuigd, dat met het aanwezige talent en de Hollandse mentaliteit het mogelijk is dat Nederland in korte tijd weer hele maal aan de wereldtop kan terugkeren.” De finale van het toernooi om de Euro pese beker schaken tussen Volmac Rot terdam en Boerevestnik Moskou wordt op 24 en 25 november in Bad Lauterberg in West-Duitsland gespeeld. AMSTERDAM. Voor Johan Heins is de 22e editie van Jumping Amsterdam succesvol begonnen. Met zijn toppaard Argonaut zegevierde hij gisteravond voor ongeveer 2000 toeschouwers in de barrage van het eerste internationale nummer. In de middaguren, toen er nog geen publiek tot de RAI werd toegelaten, hadden zeventien combinaties zich voor de barrage geplaatst. Voor dezelfde groep werd in Brussel de ontmoeting RFA Brussel-UBSC Wenen gespeeld. RFA won met 109-93. De stand in groep F is nu: EBBC 3 gespeeld 4 punten 285-235, RFA 3-4 282-275, UBSC 3- 4 243-277, Le Mans 3-2 239-262. In de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen da mes heeft de basketbalvereniging BOB gisteravond een monsterzege behaald op de Turkse ploeg Dsi Ankara. Na een rust stand van 63-11 was de uitslag: 113-28. Betty Stöve heeft in de eerste ronde van een internationaal dames tennistoer nooi in Stockholm in drie sets gewonnen van de Zweedse Elizabeth Ekblom: 6-4, 4-6, 6-3. ƒ2.177,40 ontvangen; 4e prijs: 9089 win naars, die elk 51.80 ontvangen en 5e prijs: 25643 winnaars, die elk 18.30 ont vangen. Jackpot bestemd voor week 44 129.189,47. Uitslag van toto-normaal/systeem no. 43: In deze toto vielen in totaal 10.288 prijzen. Prijzenbedrag ƒ283.145,60. Inleg 596.096,-. Ie prijs: 30 winnaars, die elk bruto ƒ3.775,20 ontvangen; 2e prijs: 965 Het scoreverloop was als volgt: 5. Van Wieren 1-0, 21. Braun 1-1, 24. De Heer 2-1, 25. Braun 2-2, 37. Radant 2-3, 51. Janssen 3-3. In de tweede ronde bleef ook Bongers ongeslagen. In elf beurten verwees hij Havermans naar de rij der kanslozen. De laatste avondpartijen waren gereserveerd voor de belangrijkste kanshebbers. Hans Vultink (tegen Steures) en Christ van der Smissen (tegen Vet) wonnen allebei in vier beurten. De Deense amateur-wielrenner Hans Örsted heeft gisteren op de Olympische wielerbaan te Mexico-stad het vierde we reldrecord op zijn naam gebracht. Hij legde de 20 kilometer af in 24 min. en 35,63 sec. Het oude wereldrecord voor ama teurs stond sinds 1969 op naam van zijn landgenoot Mogens Frey met 25.00,50. Ajax’ meest toegewijde supporter loopt inderdaad in Split. De drang om weer met Krol en de zijnen aan het werk te gaan, blijkt te zijn gevoed door de vele telefoni sche en schrifteljke berichten, die de vele Nederlandse vrienden van Ivic naar Joe goslavië hebben gestuurd. Hij weet dan ook dat zijn naam herhaaldelijk opdook toen Ajax zich van Cor Brom ontdeed. Ook het sterke gerucht dat er al contact was geweest tussen hem en voorzitter Harmsen is hem bekend. Maar hij ontkent ten stelligste een gesprek met welk be stuurslid van Ajax dan ook te hebben gehad. Hij hoopt echter wel, dat er binnen afzienbare tijd een officiële verbinding tussen Amsterdam en Split tot stand komt. „Ik ben tijdens de jaarwisseling voor het laatst in Nederland geweest. Op be zoek bij vrienden. Met voorzitter Harmsen heb ik toen niet, en ook later niet, gepraat. Dat had ook geen zin.. Ik zit contractueel vast aan Hajduk. Er bestaat een vijfjarige verbintenis, waarin de clausule is opgeno men, dat ik na twee jaar weer naar het buitenland mag vertrekken, om dan later (Van onze tennismedewerker) HEEMSKERK. In een toernooicy- clus als het Satelliettenniscircuit, is van alles mogelijk. Er is veel talent aanwezig en de krachtsverschillen zijn klein. Dat bleek gisteren weer eens in het Heems kerkse sportcentrum. De Beverwijker Rob Hak die in de eerste aflevering van dit circuit in de halve finale door de Tsjech Zoltan Kuharsky werd verslagen, kwam in de volgende toernooien niet verder dan de eerste ronde. Gisteren moest hij ook het hoofd bui gen. Otto Panman was de dader (6-4, 5-7, 6-1). Panman was in de voorgaande toer nooien slechts eenmaal tot het hoofdtoer nooi doorgedrongen, om daar in de eerste ronde meteen te sneuvelen. Kuharsky, al tweemaal finalist tegen Marc Albert strui kelde gisteren over Michiel Schapers, die tot nu toe maar eenmaal een tweede ronde mocht beleven (6-1, 1-6, 6-3). In de andere toernooien lag Schapers er al na de eerste ronde naast. Marc Albert en Rolf Thung deden wat zij aan hun stand als winnaars van de voorgaande toernooirondes verplicht wa ren. Albert versloeg Chris Bradnam (6,-4, 6-3) en Thung klopte Robert Booth (6-0, 6- 7, 6-3). Robert Deller, vierde op de circuit- ranglijst achter Albert, Kuharsky en Thung bleek te sterk voor Theo Gorter (6- 3, 2-6, 6-3). Van Boeckel, ook hoog op de toernooilijst versloeg Bill Cowan (7-6, 6-2). Nationaal jeugdkampioen Eric Wilborts kwam ook weer een ronde verder door winst op René Moos (6-3, 6-2). Paul van Min bleef door winst op Bussert in de race (7-5, 6-4) naar de eindronde. avond speelde Brazilië in het Maraca- na-stadion in Rio de Janeiro met 2-2 gelijk tegen Paraquay. Brazilië had met minimaal twee doelpunten ver schil mpeten winnen om de eind ronden te bereiken. Voor Brazilië scoorden Falcao en Socrates. Para quay kwam via Melciades Morel en Florentin aan zijn twee doelpunten. IIIIHü Volgend jaar vindt er in Nederland een Westeuropees voetbalkampioen schap voor a-junioren in Nederland plaats. Het toernooi wordt georgani seerd door de stichting Eurosporting in samenwerking met de KNVB en de Nederlandse sportpers. In tien landen worden voortoernooien gespeeld. De 24 poule-winnaars komen naar Neder land, plus de tien nationale kampioe nen uit het seizoen 78/79. Voor Neder land is dat Ajax. De plaatsen waar gespeeld wordt zijn Eindhoven, Vaas sen en Groningen. De finale is in Eindhoven op het veld van de gelijkna mige eerste divisieclub op 10 augustus. Na de tweede ronde is dé stand: 1. Vultink 2. V.d. Smissen 3. Bongers 4. Sundquest i 5. Arnouts 6. Vet 7. Steures 8. Havermans (Van onze sportredactie) SPLIT. Als een held wordt Tomas- lav Ivic door de fanatieke fans van Haj duk Split vereerd. En ook buiten de voet- balkring wordt hij op handen gedragen. Toch popelt de kleine, emotionele Joe goslavische oefenmeester om het aange name Joegoslavische klimaat te ruilen voor het winderige en regenachtige Ne derland. In het bijzonder voor Amster dam. Ivic zou, bij wijze van spreken, de tocht van Schiphol naar De Meer op zijn knieën willen afleggen. Zijn heimwee naar Ajax is zelfs zo groot, dat hij uw verslaggever laat in de avond in diens hotel opzoekt om toch maar het allerlaat ste nieuws over de Nederlandse kampi oen te kunnen vernemen. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Het aantal strafzaken in de afdeling Haarlem is de laatste maanden opnieuw fors toegenomen. In vergelijking met het afgelopen seizoen is er in de periode van 1 september tot en met 31 oktober sprake van een stijging van ongeveer twintig procent. Een ont wikkeling, die door de heer H. P. Duin- ker, voorzitter van de KNVB afdeling Haarlem tijdens de gisteravond gehou den tachtigste ledenvergadering in de Nieuwe Slof in Beverwijk als zeer ver ontrustend werd omschreven. Wanneer het aantal strafzaken in de nabije toekomst niet afneemt zal het afde lingsbestuur zich volgens de heer Duinker genoodzaakt zien over te gaan tot het hanteren van strengere strafnormen. De afdelingspraeses het ook de agressie op de sportvelden in zijn toespraak niet onvermeld. Hij verwees daarbij naar de afgelopen maandag gehouden bijeen komst in Utrecht, waar het bestuur be taald voetbal en vertegenwoordigers uit de voetbalsport, zoals trainers, spelers en clubbestuurders bijeen waren om te pra ten over de spelverruwing op de velden. „De zwarte piet is daarbij volgens mij ten onrechte naar de scheidsrechters gescho ven. De arbiter is beslist een belangrijke figuur in het totale gebeuren, maar ik geloof dat de oorzaak meer gezocht moet worden bij de mentaliteit van veelal de jeugd. Daar moeten we proberen iets aan te doen”, aldus de heer Duinker. De hef fing van een gulden voor elk lid, bedoeld om de financiering van het nieuwe bonds- bureau, dat eind november zal worden betrokken, mogelijk te maken, werd gis teravond voorlopig voor een jaar opge schort. Dat gebeurde, nadat de heer Kore- vaar, penningmeester van de voetbalver eniging Hillegom, duidelijk had aange toond, dat een dergelijke vergoeding op basis van de begrotingscijfers niet abso luut noodzakelijk was. Traditiegetrouw vond ook de uitreiking van de sportiviteitsbeker plaats. Een bo kaal, die dit jaar ten deel is gevallen aan het 100-jarige Koninklijke HFC. Verder werd Jan Delchamber vanwege zijn ver dienste voor de bond hij was onder meer bijna veertig jaar hoofdconsul tot erelid van de afdeling Haarlem benoemd. Voorts werden de heren Th. Grijmans, A. Hoogeboom en J. de Jong in het be stuur herkozen. In de vacature van de heer Hoogeboom die met ingang van 1 januari in dienst treedt van de afdeling en derhalve tussentijds zal aftreden is voorzien in de persoon van Jan Duyn, ex- voorzitter van ADO'20. Heins, die twee maanden geleden de Beneluxtitel greep, had aan een foutloze rit en een tijd van 37,4 seconden voldoen de om de eerste prijs van 900 gulden de zijne te mogen noemen. Opvallend was het speelse gemak, waarmee de grote troef van stal Zangersheide over het par cours ging. Uiterst beheerst verspeelde de 32-jarige Heins op geen enkele van de zeven hindernissen onnodig tienden van seconden. Na Heins deden acht concurrenten te vergeefs een aanval op de toppositie. Al leen de Ier Eddy Macken, die als laatste startte, wist in zijn haast met Boomerang ook foutloos te blijven. Hij was evenwel 0,8 seconden langzamer dan Heins en moest tevreden zijn met de tweede plaats, een klassering die hij al heel wat keren in zijn loopbaan bezette. Als derde eindigde de Britse oud-wereldkampioen David Broome met Queensway Big Q (0-38,5). De uitslagen van de wedstrijden voor de 16e finales van het toernooi om de Belgische voetbalbeker zijn: Water- schei-Racing Mechelen 5-1; Lierse- Boom 2-0; Tongeren-Beringen 2-0; Lo- keren-Beveren 0-1; Cerkel Brugge-La Louvière 3-2; Diest-SK Roeselare 0-1; Anderlecht-Union 2-0; SC Charleroi- FC Luik 0-3; Beeschot-KV Mechelen 3- 2; Waregem-FC Brugge 0-3; AA Gent- Antwerpen 4-1; Sint Truiden-Standar Luik 1-3. 4 4 4 4 2 0 0 0 De uitslag is: 1. Johan Heins (Ned) Argonaut 0 fouten 37.4 seconden; 2. Eddie Macken (Eng) Boomerang 0-38.2; 3. David Broome (Eng) Queensway Big Q 0-38.5; 4. Derek Ricketts (Eng) Denham Hills 0-40.2; 5. Edgar Cuepper (Bel) Le Champion 0-42.3; 7. Willy van der Ham (Ned) Leanca 4-40.3; 8. Anton Ebben (Ned) Jumbo Design 4-44.9. De uitslag van het nationaal springconcours is: 1 Gerd Meier (Gameren) Le Fleur 0-56,3 sec; 2. Harry Wouters van den Oudeweijer (Elst) Valentia 0-56.3; 3. Emiel Hendrix (Baarlo) De- mocartic 0-57,3; 4. Johan Heins (Maastricht) Lester 0-57.9; 5. Frans van Herten (Leende) Prescot 0-58,6. De uitslag van het internationaal springcon cours is: 1. Nick Skelton (Eng) May Be 0 fouten 56.1 seconden; 2. Con Power (ler) Derry Patrick 0-56.9; 3. David Broome (Eng) Sportsman 0 58.7; 9. Harry Wouters van den Oudenweyer (Ned) Olympic Valmonte 0-81.9. De geheimzinnige breuk tussen Ajax en Ivic kon uiteraard niet onbesproken blij ven. De officiële reden heette destijds „een financiële kwestie”. Waarbij dient te worden aangetekend dat het niet zou gaan om de hoogte van Ivic’s honorarium, maar diens wens om een deel van het geld op een buitenlandse bankrekening te ont vangen. Hoewel Ivic eerder heeft toegege ven dat hij inderdaad had verzocht aan Ajax geld naar Joegoslavië over te ma ken, ontkende hij nu dat zijn verrassende vertrek iets met geld had te maken. „Ik wil er eigenlijk niet meer over praten. „Het verleden heb ik begraven. Noem het maar en misverstand tussen mij en het bestuur. MIDDELBURG. Hans Vultink heeft op de openingsdag van het Neder lands biljartkampioenschap kader 47/1 weinig hinder ondervonden van de bles sure, die zijn optreden in Middelburg aanvankelijk onzeker maakte. Na twee ronden staat de Grollenaar op de eerste plaats, al moet hij in wedstrijdpunten Christ van der Smissen en Jos Bongers naast zich dulden. Tomaslav Ivic ..Ik zou het graag nog een keer willen proberen bij Ajax ZEIST (ANP). Roger Albertsen (Feyenoord) is door de tuchtcommis- sie van de KNVB voor twee wedstrij den geschorst. Daarnaast kreeg de Noor nog een wedstrijd voorwaarde lijk en moet hij een boete betalen van driehonderd gulden. Zondag j.l. in de competitiewedstrijd tegen Vitesse kreeg Albertsen zijn derde gele kaart in dit seizoen. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. De schorsing, die de Nederlandse Badmintonbond aan Guus van der Vlugt en Piet Ridder wegens het niet verschijnen op de eerste training van de Nederlandse A-selectie in augustus oplegde, wordt teruggebracht tot een maand in plaats van de oorspronkelijk vastgestelde periode van twee maanden. Dat is de uitkomst van een gesprek dat de spelers met bondscoach Steen Soren sen en de trainers Fred de Jong en Han Nakken hebben gehad. De topsportbege- leidingscommissie toonde hierop begrip voor de positie van de spelers. De schor sing hield namelijk zowel uitsluiting van uitzending als het niet mogen deelnemen aan buitenlandse toernooien voor eigen rekening in. Dat is nu teruggebracht tot een maand. Dit betekent dat de spelers vanaf één december weer spelgerechtigd zijn. (Van onze rugbymedewerker) HAARLEM De Haarlemse rugby vereniging Kinheim viert morgen haar tienjarig bestaan. De festiviteiten zullen worden geopend met een tweetal rugbymatches op het terrein aan het Bad- mintonpad. Om 15.00 uur speelt de Haarlem XV tegen Grasshoppers uit Geleen, en om 16.00 uur speelt Kinheim tegen HBC. De Haarlem XV is samengesteld uit spelers van Kinheim en de Heemsteedse rugby club HBC. De Portugezen namen door deze overwinning de kop over in groep 2 van Oostenrijk. Beide landen hebben negen punten, Portugal heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. De stand is: 1. Portugal 2. Oostenrijk 3. België 4. Schotland 5. Noorwegen Brazilië heeft zich niet kunnen plaatsen voor de eindronden van het Zuidamerikaans voetbalkampioen schap voor landenteams. Woensdag-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31