Goede start van turnploeg Nooren Nederland naar Uruguay Strenge controle Italiaanse fans weg voor sportpuntiqj Tweede zege voor Johan Heins ’’Moskou” lijkt ver Boering: „In het belang van Ajax opgestapt” Vultink neemt afstand 13 SPORT NOVEMBER ZATERDAG 3 19 7 9 i: I “St ‘ral, A I I Robert Hübner: sterk van start. Rudie Koopmans maakt 9.05 9.35 9.10 9.20 36.70 2) 9.40 8.85 9.20 36.25 4) 9.00 9.25 9.35 36.85 9.25 9.05 9.10 36.50 8.65 8.90 9.00 35.50 8) 9.00 8.70 8.95 35.65 8.85 9.05 35.10 8.65 34.40 (15) 9.00 8.80 8.90 35.70 6) 8.65 9.10 35.45 9) 8.95 8.85 9.15 35.75 5) 34.60 8.00 9.80 8.80 (14) 8.85 8.85 8.75 35.15 (11) (10) 8.95 8.70 8.90 35.40 8.50 8.90 34.75 (13) I (Van onze sportredactie) Henk Nooren: onzekerheid. 1) 3) 7) (12) (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Tenzij er vanmiddag extreme gebeurtenissen plaatsvinden zal de Nederlandse keurtumploeg zich in de interland tegen Engeland niet in een on gunstige positie voor de wereldkampi oenschappen manoevreren. Deze conclu sie kan na de eerste dag - de verplichte oefenstof - worden getrokken, want de technisch sobere Engelsen werden gister avond al op een achterstand gezet van 4.40 punten (182.35 tegen 177.95). Een rui me marge, want tegen Noorwegen, 14 dagen geleden, bedroeg het verschil 3.15 punten. ZEIST (ANP). Het Nederlands elftal zal rond de jaarwisseling 80/81 deelne men aan het toernooi om de mini-wereld- beker in Montevideo. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft positief gereageerd op de uitnodiging van Uruguay dat alle wereldkampioenen wil de verenigen in een toernooi ter herden king van het eerste wereldkampioen schap, dat ook in Montevideo, plaats vond en dat door Uruguay werd gewonnen. Argentinië, Brazilië, Italië en West- Duitsland zegden hun deelneming toe, En geland bedankte voor de uitnodiging om dat een dergelijke wedstrijdenreeks niet past in het programma van de Engelse MIDDELBURG. Hans Vultink heeft ook gisteren tijdens het Nederlands kam pioenschap biljarten kader 47/1 een ster ke indruk achtergelaten. De Groenlose grossier in titels nam alleen de leiding en lijkt dan ook niet meer van de zege af te houden. punten verzameld. In de nabeurt voerde hij dat totaal nog op tot 182. In de vierde ronde schoof Vultink bijna achteloos ook Hans Sundquest opzij. De solopartij lever de een voorspelbare winst (300-109) op in zes beurten. Sundquest was in vorige ontmoetingen wel eens lastig te bespelen, maar had tegen de soepel gestarte Vultink ditmaal geen kans. De ongeslagen leider begon met een serie van 185 en zat alleen aan het eind even vast. „Omdat ik een beetje last kreeg van slaap”, maakte hij later duidelijk. Vultink had opnieuw minder beurten nodig dan Van der Smissen, die zeven beurten moest uittrekken om Bongers naar de midden moot van het klassement te laten degrade ren. De falende Bongers kwam niet ver der dan 51 caramboles. De stand na de vierde ronde: 1. Vultink 8, 2. V. d. Smissen 6, 3. Arnouts 6, 4/5. Vet en Bongers 4, 6. Sundquest 2, 7. Steures 2, 8. Havermans 0. De spanning, wel of niet naar Moskou, bestaat eenvoudig niet voor de Neder landse top. Niettemin zijn er een kleine acht maanden voor Moskou meer dan genoeg problemen. Een van de voornaam ste ligt bij Henk Nooren, de 25-jarige stilist uit Dalfsen. De kans bestaat dat Nooren door de FEI, de Internationale Hippische Bond, tot professional wordt verklaard. Dat kost hem uiteraard deelne ming aan de Olympische Spelen. „Dat zou ik zeer betreuren”, zei Nooren gister avond in Amsterdam, waar hij prominent deelnemer aan de 22ste Jumping Amster dam is. „Mijn sponsor beslist daar in feite over”. Henk Nooren gaat vanavond de éénjari ge overeenkomst aan. De naam van de sponsor wenste hij nog even te verzwij gen. De sponsor zorgt ervoor dat Nooren als zelfstandige met Daan Nanning als partner in Dalfseil een stal springpaarden kan opzetten. Daar traint hij paarden uit eigen bezit en van anderen. Nooren: „Ik word vrij man. Ik kan alles precies zo doen als mij het voor ogen staat. Ik hoef alleen maar verantwoording af te leggen over mijn resultaten”. De konsekwentie van de sponsorovereenkomst is, dat Noo ren waarschijnlijk alle paarden uit zijn stal in wedstrijden de naam van de spon sor moet meegeven. „Wil de sponsor dat inderdaad, dan loop ik het risico dat de FEI mij louter om die reden als beroeps- ruiter beschouwt en kan ik niet naar Mos kou. Ik heb daar met de man nog niet over gesproken. Misschien is hij bereid met de naamsverandering te wachten tot na de Spelen”. Karpov, een van de weinige wereldkam pioenen die ook geregeld in toernooien uitkomt, langzaam maar zeker Voordeel te bereiken. Na een twintigtal zetten konden ook lange denkpauzes Sosonko geen oplossingen meer bieden. Na de 30ste zet van Karpov, toen Sosonko overigens nog maar twee minuten be denktijd had voor elf zetten, gaf de 36- jarige Nederlander op. Al veel eerder hadden Spasski en Portisch na 19 zetten tot remise besloten. In de laatste minuten van de eerste zitting vielen de beslissingen ineens kort achter elkaar. Direct ria Sosonko moest de eveneens met zwart spelende Smys lov zijn tegenstander, de Westduitser Hübner, feliciteren. De oud-wereldkam- pioen, met zijn 58 jaar de nestor van het toernooi (dat bijna duizend toeschou wers lokte) kon de problemen niet meer de baas toen Hünber zijn d-pion op de zevende lijn wist te posteren. ROME. Alle Italiaanse voetbalwed strijden zullen voortaan in een soort staat van beleg worden gespeeld. De poli- tie heeft strikte orders gekregen om geen enkele wanordelijkheid meer te tolere ren, na de dood van een Lazio-supporter in het Olympisch Stadion van Rome afge lopen zondag. De 33-jarige Vincenzo Pa parelli werd dodelijk getroffen door een scheepsraket, die van de overzijde van het stadion werd afgevuurd door een supporter van de tegenpartij, de tweede Romeinse voetbalclub Roma. „Pas daarna besloot ik er een echte partij van te maken”. Kavalek dacht nog slim te zijn en bood remise'aan. Daar ging Larsen niet op in. „Ik voelde me juist weer comfortabel”, verklaarde hij zijn weigering. De Deen had het goe^ gezien en hij dwong zijn Amerikaanse tegenstander zo in het defensief dat deze in tijdnood geen uitweg meer wist. Met nog één zet uit te voeren viel de vlag van Kavalek. De 27-jarige Romanisin zorgde voor een verrassing door Hort te ver slaan. De partij werd aanvankelijk nog wel afgebroken, maar na enig piekeren zag Hort het nutteloze van verder spelen in. Hij kwam in een toreneindspel twee pionnen te kort. In de wandelgangen van het speelge- bouw werd gisteren nog heel wat gefluis terd over het voor Timman zo teleur- stelllend verlopen interzonale toernooi. Explicateur Rob Hartoch stortte in zijn inleiding voor de demonstratieborden figuurlijk nog heel wat bittere tranen. Timman trof nu in Sax opnieuw een concurrent van Rio. Lange tijd leek het alsof Timman na een flankspelopening goede vooruitzichten had opnieuw van de Hongaar te winnen. Toen de tijd een een keiharde rechtse hoek beschikt, te overmoedig wordt en zijn dekking ver geet, zoals vorig jaar tegen Tiger Quaye. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Dick Boering, die zijn bestuursfunctie bij Ajax met onmid dellijke ingang ter beschikking heeft ge steld, zal als „werkend lid” aan de Am sterdamse club verbonden blijven. beste acht zekerheid, hetgeen het NOC tot uitzending zal nopen. AMSTERDAM (ANP). Het is zeker dat Nederland met een ploeg springrui ters zal deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou. In 1977 werd het natio nale team Europees kampioen en pakte Johan Heins de individuele titel. Vorig jaar werd Nederland tweede op het we reldkampioenschap achter de profs van Groot-Brittannië. De resultaten van de nationale ruitertop mochten dit jaar dan wat minder zijn, op grond van de klasse van paarden en ruiters is een plaats bij de In de derde ronde had Vultink zelf niet meer dan twee beurten nodig om Louis Havermans duidelijk te maken wie de sterkste is: 300 om 63 caramboles. De 42- jarige Vultink trok daarvoor 90 minuten uit. Zijn belangrijkste concurrenten, Van der Smissen en Bongers, lieten het in de derde ronde afweten. Van der Smissen, vorig jaar in het Brabantse Nieuwkuyk nationaal kampioen, verloor in vijf beur ten van Steures (76-300) en Bongers bleek niet opgewassen tegen Arnouts, die met 300 tegen 182 caramboles in vijf beurten won. Vooral Bongers had het in deze fase van het toernooi erg moeilijk. Toen Arnouts al de streep had bereikt had Bongers pas 28 De zestigjarige Stefan Kovacs heeft ontslag genomen als coach van het Roe meense voetbalelftal. Hij blijft wel vice- voorzitter van de Roemeense voetbal bond. De oud-Ajax trainer, die drieëneen half jaar geleden naar zijn vaderland te rugkeerde, heeft de beslissing genomen om gezondheidsredenen. Het Roemeense team werd woensdag in de wedstrijd voor groep 4 van het toernooi om de Europese titel tegen Joegoslavië al gecoached door Constatin Cerneanu en Victor Stanulescu. In een voetbalwedstrijd voor de West- duitse Bundesliga heeft VFL Bochum op eigen veld met 0-0 gelijkgespeeld tegen FC Kaiserslautern. De Griekse voetbalclub AEK Athene blijft in de komende vijf seizoenen versto ken van Europees bekervoetbal. De com missie van beroep van de UEFA (Europe se Voetbal Unie) heeft, onder voorzitter schap van de Zwitser Sergio Zorzi, het beroep van de Griekse club, dat was aan getekend tegen de straf, die volgde op onregelmatigheden tijdens de eerste ron de in de Europa Cup I in de thuiswedstrijd tegen Arges Pitesti uit Roemenië ver worpen. TILBURG (ANP). De maatregel van het organisatiecomité van het in ternationale schaaktoernooi in Tilburg voor winstpartijen duizend gulden uit te keren lijkt de vechtlust te hebben bevorderd. In de eerste ronde die gister avond werd gespeeld, kwamen vier grootmeesters tot volle winst: wereld kampioen Karpov, Hübner, Romanis- hin en Larsen. De Hongaar Sax kan zich bij dit kwar tet voegen. Hij brak zijn partij tegen Jan Timman in bijzonder rooskleurige posi tie af. De voortzetting van dit duel is tot een nader te bepalen tijdstip uitgesteld, omdat Timman voor gisteravond al ver plichtingen had in verband met opna men voor een televisieprogramma. Al met al was het een slecht begin voor de Nederlanders in dit derde internationale toernooi van Tilburg; dat ditmaal voor het eerst in Europa FIDE-categorie 15 heeft gekregen. Genna Sosonko moést ervaren dat Karpov niet voor niets wereldkampioen is. Het frustrerends voor Sosonko was dat hij verloor na een systeem, dat hij als geen ander beheerst. Al talloze malen eerder had hij zich bediend van de dra kenvariant van het Siciliaans. Toch wist 3 B0l wham sf v# van ag 1 Te si- Rudie Koopmans links, in zijn (gewonnen) gevecht tegen Aldo Traversaro, zal het nu moeten opnemen tegen Hocine Tater. trainen. Mijn rugspieren zijn nu alleen nog wat stijf, maar ik voorzie geen proble men tijdens de wedstrijd”, aldus Koop mans, die in 33 partijen als profbokser ongeslagen bleef. Koopmans kan het niet goed hebben, dat bij als lokkertje wordt gebruikt om het sportpaleis vol te krijgen (men speelt pas quitte bij 5000 toeschouwers), terwijl hij minder verdient dan de Joegoslavi sche titelverdediger in het superwelter- gewcith, Marijan Benes. De woede was gewekt door een span doek tegen een van de Roma-spelers en de 18-jarige Giovanni Fiorillo, die volgens ooggetuigen de bazooka recht op de aan hangers van de tegenpartij afschoot, werd door alle omstanders luid toegejuicht. Maar toen over de luidsprekers bekend werd gemaakt, dat er een dode bij was gevallen, maakten ze hem uit voor moor denaar en nog voor de wedstrijd was begonnen, verdween hij uit het stadion. Hij wordt nu door de politie overal in Italië gezocht. Op een bijeenkomst op het ministerie van binnenlandse zaken werd besloten, dat er voortaan geen spandoe ken meer mogen worden meegenomen, en dat de politie streng toezicht zal houden bij de toegangen van de voetbalstadions. Ofschoon de wedstrijden pas om drie uur beginnen, gaan de poorten al om 10 uur open, „om een ordelijke toeloop mo gelijk te maken”. In Rome zullen alle gemeentebussen naar het stadion worden gevolgd door politiewagens en er zal on middellijk worden ingegrepen wanneer er ruzies ontstaan. Boering, die al meer dan 25 jaar lid is van Ajax en de laatste vijf jaar als be stuurslid werkzaam is geweest (twee maanden geleden werd hij nog voor een periode van drie jaar herkozen) merkte gistermiddag over zijn vertrek op: „Ik blijf Ajacied, daaraan zal niets verande ren. Juist omdat ik Ajax een goed hart toedraag ben ik uit het bestuur gestapt. Eenvoudig, omdat mij gebleken is dat van een vruchtbare samenwerking met voor zitter Harmsen geen sprake meer kan zijn”. Volgens Boering, die commissaris alge mene zaken was, is een interview met Harmsen in het weekblad Vrij Nederland de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen: „In dat interview heeft Harmsen opmerkingen over het function- ren van mij in het bestuur gemaakt, die misleidend of helemaal niet waar zijn. Ik vind dat je van mening moet kunnen verschillen, maar waarom moet ik kritiek op mijn persoon ergens lezen? Waarom is Harmsen niet zelf naar mij toe gekomen? Ik zou een eenling zijn geweest in het bestuur en sommige zaken, zoals de kwes- tie-Svilar, zelf hebben behandeld. Maar die pretentie heb ik helemaal niet en ook niet gehad. Omdat Harmsen achter de opmerkingen is blijven staan, zoals die in dat inverview zijn afgedrukt, heb ik mijn conclusies getrokken, ook al omdat ei sprake was van twee partijen in het be stuur. Ik en penningmeester Brandsteder tegenover de rest”. Boering nam zijn besluit na een verga dering met het voltallige bestuur van Ajax en drie vertegenwoordigers van de leden raad. Spits Tom Blanker van Ajax zal zowel de competitiewedstrijd vanavond tegen NEC in Nijmegen, als de Europa Cup wedstrijd woensdagavond tegen Omonie Nicosia op Cyprus moeten missen. De 19- jarige Amsterdammer liep afgelopen zon dag een blessure op in het duel tegen PEC en kreeg van dokter Rolink en de aan het Sint Lucas-ziekenhuis in Amsterdam ver bonden arts Groot het advies voorlopig van voetballen af te zien. Hulptrainer Haarms: „Zondag heeft Blanker een tik tegen het achterhoofd gekregen, waardoor het gezichtsvermo gen aan de rechterkant wegviel. Maandag is daar door allerlei medicijnen verbete ring in gekomen, maar op dit moment klaagt hij nog over hoofdpijn, zodat hem is afgeraden te spelen. Wie zijn plaats inneemt is op dit moment nog niet be kend”. Slechts zijn eerste gevecht tegen Aldo Traversaro eindigde in een onbeslist, de rest won hij. De halfzwaargewicht uit Leeuwarden zal van Hocine Tafer in ie der geval meer tegenstand mogen ver wachten dan van Robert Amory, die in mei van dit jaar kansloos was in de Jaap Eden hal in Amsterdam. Tafer een in Algerije geboren Fransman is sinds ’76 profbokser en heeft sindsdien al zijn par tijen gewonnen. 8.80 Marijke Aarnoutse 9.25 Marja Huyting 9.10 Marleen Kouter 8.95 Debbie Amson 9.00 Monique Bolleboom (res) 8.90 8.30 Inge Wulz (res) 8.75 8.35 Larsen en Romanishin wisten met zwart te winnen. Larsen moest na af loop smakelijk lachen om het volgens hem bedroevende peil van zijn eigen partij: „Ik gaf een stuk weg en mijn tegenstander zag het niet eens”, zo grijnsde hij. Johan Heins boekte gisteravond tijdens Jumping Amsterdam zijn tweede overwinning. Heins won met Argonaut het progressief springconcours, ’s Mid dags’had Frans van Heten uit Leende, na een barrage met Emiel Hendrix uit Baar- lo, al een nationaal jachtspringconcours gewonnen. Hierin werd Nooren vierde en Heins zesde. Naast eerder genoemde partijen staan de volgende gevechten op het program ma: Özakalim-Schantz, Eversteijn-Cam- po, Blanchard-Bayidikilla, Garrido-Yil- derin en Somer tegen een nog onbekende tegenstander. en slechts ƒ40.000,- rijker is geworden. Doordat zijn partij tegen de Franse kam pioen Tafer middels een beursaanbieding tot stand is gekomen, toucheert Koop mans maandagavond „slechts” ƒ37.500,-. Daar gaat echter sowieso een kleine 5000,- af voor zijn manager Henk Rüh- ling en 18.000 voor onkosten, gemaakt, tijdens een trai ningskamp in California, dat achteraf bo vendien verspilde moeite bleek te zijn geweest. De Fries trainde onder leiding van de Amerikaanse trainer Henry Da vies. Enkele dagen voor 1 oktober, de dag, waarop Koopmans uit zou komen tegen Tafer, openbaarde zich bij de Europese kampioen een rugkwetsuur. („er zit een zenuw bekneld”) plus bleek hij bij terug- De schakers en schaaksters, die zich tot nu toe hebben geplaatst zijn: heren: (uit de vorige cyclus) Viktor Kortsnoi (Zwi) en Boris Spasski (Sov); (uit de interzona le toernooien) Robert Hübner (Wdl), La- jos Portisch (Hon), Tigran Petrosian (Sov), Lev Poloegajevski (Sov), Mikhail Tal (Sov) plus de winnaar van de beslis- singstweekamp Adorjan-Ribli (beiden Hongarije). Dames: (uit de vorige cyclus) Nona Gaprindasvili (Sov) en Alia Koesj- nir-Stein (Isr); (uit de interzonale toer nooien): Nana Aleksandria (Sov), Nona Joseliani (Sov) en Szuza Veröci-Petronic (Hon) plus drie speelsters uit het toer nooi in Alicante, dat op 14 november zal eindigen. Deze toucheert 60.000. Daarnaast be grijpt de stugge Fries niet, dat de televisie omroepen er wel alles voor over hebben om een voetbalwedstrijd uit te zenden, maar niet verder dan 10.000 willen gaan om zijn boksgevecht op de buis te krijgen. Er zal dan ook geen televisie-uitzending zijn. Om zijn rugblessure optimaal te laten genezen en uit oogpunt van geestelijke bijstand heeft Koopmans de uit voetbal- kringen bekende Ted Troost in de arm genomen. Deze masseert hem dagelijks. „Volgens Troost is de blessure voor 90 procent genezen. In het begin had ik veel last, kreeg ik 3 injecties om te kunnen clubs, die rond Kerst en Nieuwjaar tradi tioneel veel competitiewedstrijden spelen. Na de afwijzing van Engeland richtte Uruguay zich tot Nederland, finalist bij de laatste twee toernooien. Bondsvoorzitter Wim Meuleman was zeer geporteerd voor Nederlandse deelneming, het sectiebe stuur betaald voetbal sloot zich daarbij aan met de gedachte dat Nederland bij een dergelijk top-toernooi niet mag ont breken. Aangezien er nog veertien maanden van voorbereiding zijn, lijkt het toernooi in Uruguay geen probleem te zullen opleve ren voor het competitiepr'ogramma, te meer omdat de speeldata vallen in de periode van de winterstop, die in de laat ste seizoenen gebruikelijk is. De 24-jarige uitdager is iets langer dan Koopmans, beschikt over een grotere reach dan de Nederlander en is volgens de summiere berichten uit Frankrijk evenals Koopmans een counterbokser. Mocht de titelverdediger, die zich met trainer Da vies en de sparringpartners Eckhard Dag ge en Bart Mudde voorbereidt in een in een Rotterdams hotel opgeslagen trai ningskamp, Tafer verslaan, dan wordt het aannemlijk, dat Koopmans volgend jaar tegen de winnaars van de partijen Galin- dez-Johnson (WBA) en Franklin-Contez (WBC) uitkomt voor een gevecht om de wereldtitel. Marijan Benes is huizenhoog favoriet in zijn partij tegen Adrie Huussen. De uitda ger uit Utrecht heeft weliswaar 20 van de 21 partijen als prof gewonnen één ein digde in een onbeslist maar kan alleen dan winnen, als de Joegoslaaf, die over MM*»» Op 17 november zal op het secretari aat van de internationale s^haakfedera- tie (FIDE) te Amsterdam de loting wor den verricht voor de kwart- en halve finales van de kandidatenwedstrijden. 8.65 GROOT BRITTANNIÈ:Jackie Bevan 9.00 Beverley Stanton 8.95 8.75 Catherine Brooks 8.80 1 Christine Gibson 9.00 Laura Wynne 8.70 I Deborah Milne 8.85 I Deborah Ayres (res) 8.70 8.65 Te meer een hoopgevende verrichting van Nederland in de Beverwijkse sport hal, omdat Monique Bolleboom voorzich tigheidshalve - geen risico nemen met het oog op de WK - naast Inge Wulz als reserve meedraaide en deze wedstrijd dan ook louter als een warming-up beschouw de. Daardoor kreeg Bibi Vos opnieuw haar kans te laten zien waartoe ze in staat is. Wederom bleek dat ze de verplichte oefenstof nog té onevenwichtig beheerst. Haar 9.20 bij de vrije oefening was bij voorbeeld weer een uitschieter. De jury - met aan het hoofd oud-train- ster Eva Bartha - huldigde hetzelfde principe als tegen Noorwegen: strenge normen om vast te wennen aan de waar deringen die straks tijdens de WK worden gehanteerd. Dit overigens niet geheel tot voldoening van de Engelse delegatie, die de jurering in sommige gevallen aanvocht en om opening van zaken verzocht. Zeker voor Leona Horvath waren er redenen om tevreden te zijn, waarbij zij speciaal het oog kon richten op Marijke Aarnoutse (eerste plaats) en Marja Juy- ting, die met de nationale kampioen In grid Bolleboom opnieuw de verwachting bevestigden dat de A-selectie in de breed te onder haar en de Amerikaanse assis tent Kevin McRae is gegroeid. In deze constatering mocht zeker ook Debbie Amson worden betrokken, die zich steeds duidelijker als dé verzame laarster van punten op het tweede plan - waar meestal de grote verschillen vallen - gaat manifesteren. Met negens rond voor sprong en brug ongelijk - de balk en vrije oefening oogstten resp. 8.70 en 8.90 - toonde zij onmiskenbaar haar nuttige inbreng. Opmerkelijk feit op deze eerste dag was ten slotte ook dat op het onderdeel balk - ooit een wanhoop voor veel Nederlandse turnsters - niemand viel. Zelfs de Engelse meisjes wisten zich op dit moeilijkste on derdeel staande te houden. De resultaten van de verplichte oefenstof waren: NEDERLAND:Ingrid I3olleboom Bibi Vos keer in Nederland een verkoudheid te hebben opgelopen, waardoor het gevecht uitgesteld diende te worden. Koopmans werd ervan beticht de bles sure te simuleren om Tafer zand in de ogen te strooien. Daar maakt hij zich nu nog kwaad over. „Ik ga die partij toch niet uitstellen, als ik daar zelf 18.000 gulden slechter van word. Want aan dat trai ningskamp in Californië heb ik nu niets gehad, het heeft me alleen maar geld gekost.” Probleem was vervolgens, dat Koop mans zijn titel voor 31 oktober zou moeten verdedigen. Doordat de Europese Boks Unie zo soepel wilde zijn, niet al te streng op die regel te letten, konden Koopmans en Tafer ingepast worden in het program ma van 5 november, waarop al een Euro pees gevecht en wel dat tussen Adrie Huussen en Marijan Benes gepland was. Door die samenloop van omstandigheden krijgen de toeschouwers dus twee wed strijden om en Europees kampioenschap ie zien. Het Ahoy-sportpaleis zag zich wel genoodzaakt de prijzen aan te passen. Die variëren nu van 30,- tot 175,-. geïrriteerde indruk (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Rudie Koopmans maakt enkele dagen voor zijn vierde Eu ropese titelgevecht in het halfzwaarge wicht een geïrriteerde indruk. En zoals zo vaak bij professionele sporten wordt zijn boosheid gevoed door onvrede over zijn inkomsten. Zijn twee gevechten tegen Aldo Traversaro, de partij tegen de Fransman Amory en de wedstrijd van aanstaande maandag tegen uitdager Ho cine Tafer hebben in de ogen van de Fries nog niet veel opgeleverd. Een begeleider van koopmans rekent voor, dat de Italiaan Traversaro drie ton overhield aan evenzovele Europese titel- gevechten-en dat zijn pupil van drie partij- Winstpremie stimuleert schakers forse rol ging meespelen, tastte Timman echter ernstig mis. De afgebroken stel ling moet als verloren worden be schouwd. Vandaag speelt Timman met zwart tegen Romanishin en treedt So sonko, eveneens met zwart, aan tegen Smyslov.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13