Titel Koopmans aan zijden draadje Benes snel klaar met F Huussen Rentree Ajacied Pim van Dord tegen Omonia tototips 1 lot i F invia/79 Ben U kunt ze nu kopen. Staatsloten? I I “I k Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen. 1 16 DINSDAG 17 SPORT NOVEMBER 6 19 7 9 t 1 F vakbeurs voor transport, opslag en distributie BBr-- - -■ Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-653955. sloterb w V f sling treffers en missers laffe bokser 1 46 29 (Van onze sportredactie) ’76-’77 ’77-’78 JAN PREENEN 1-2 Conflict Jezek en Van der Lem DONDERDAG WOENSDAG MAANDAG DONDERDAG DINSDAG VRIJDAG NOVEMBER NOVEMBER NOVEMBER NOVEMBER NOVEMBER NOVEMBER ’Ï-U' u een e in re ld. eer- >nel. ike- aat- uur: istij- van □t 9 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De droom van Adrie Huussen om zieh in het Ahoy-sportpaleis tot de nieuwe Europese kampioen in het zwaarweltergewicht te laten huldigen, is slechts van korte duur geweest. De derde ronde was twee minuten en tien seconden oud, toen zijn manager Henk Rühling hem terug voerde in de harde werkelijk heid door de handdoek in de ring te gooien, ten teken dat Huussen de ongelij ke strijd tegen titelhouder Marijan Benes als beëindigd moest beschouwen. NICOSIA. Pim van Dord beschouwt zijn rentree in het eerste elftal van Ajax woensdagavond tegen Omonia Nicosia als een wedstrijd voor het C-team, die uitstekend past in zijn revalidatieproces. De 26-jarige bokser uit Utrecht, die later tegen beter weten in verklaarde, dat hij door had kunnen gaan, heeft geen schijn van kans gehad tegen zijn Joegoslavische opponent, die gisteren met ruim acht mi nuten boksen 60.000 rijker werd. De 34-jarige inwoner van Banja Luka is specialist op het gebied van de knock-out. In de derde ronde - de eerste twee waren nog redelijk gelijk opgegaan - was hij hard op weg ook Huussen (ongeslagen in zijn 21 profpartijen) het slachtoffer van zijn enorme mokerslagen te laten worden. De Nederlandse kampioen ging eerst neer na een linkse directe van Benes, bokste na acht tellen rust toch door, maar moest op advies van zijn helpers, die bang waren voor een complete afgang, een kleine mi nuut opgeven. Huussens-trainer Ben Zwe- zerijnen gaf het sein om de handdoek te werpen, nadat Henk Rühling en coach Wim Snoek bleven twijfelen over door gaan of stoppen. „Omdat”, zo verduidelijkt hij, „deze wedstrijd tegen Omonia allang is beslist. We staan met 10-0 voor, zodat er uiteraard niets meer aan de hand is en ik mezelf rustig kan testen. De afgelopen weken heb ik tweemaal een halve wedstrijd gespeeld in het C-team en een volledige wedstrijd, afgelopen zaterdag tegen SW. Omonia sluit daar uitstekend op aan. Ik wil me nog niet forceren en dat hoeft tegen deze ama teurs ook niet. Zaterdag speel ik weer gewoon met de reserves tegen Telstar. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De voortzetting van Rudie Koopmans’ jacht op het „grote geld” heeft gisteravond aan een zijden draadje gehangen. Hoewel de 31-jarige Fries na afloop van de partij tegen uitda ger Hocine Tafer met bravoure meedeel de zijn opponent maar een laffe bokser te vinden, was het merendeel van de 6000 weer ingespeeld te raken. Trouwens, ik realiseer me echt wel dat de velden nu slechter gaan worden, waardoor vooral hij een slechte tijd tegemoet gaat”. had, maar dat ik er extra tijd aan heb kunnen besteden is zeker niet waar. Daarvoor ben ik te veel met die blessure bezig geweest. Ik heb ik weet niet hoe veel doktoren afgelopen en daarnaast had ik natuurlijk mijn oefeningen. Een van de weinige positieve dingen was dat ik het hele jaar dat ik niet heb kunnen voetballen, voor honderd procent ben uitbetaald en ook alle winstpremies heb gehad”. elide ronde goed terug. „Zo ’n knock down kost heel wat punten. Ik moest wel iets doen, om de jury te laten zien, dat ik niet aangeslagen was”. Dat de partij tussen de twee boksers het publiek maar matig heeft kunnen boeien weet Koopmans, die meer om zijn degelijkheid dan om spectaculaire stijl bekend staat, aan de manier Van boksen van Tafer. „Hij week steeds naar achte ren als ik een aanval inzette. Hij was toch de uitdager, dan had hij ook het gevecht moeten maken. Dat was mijn verant woordelijkheid niet”, aldus Koopmans, die ruim 37.000 gulden opstreek met het gevecht. Sparta won weer eens buiten huis. De vorige keer was dat op 6 mei in Utrecht, 2-3. De achterhoede van Ajax zit weer goed in elkaar, getuige de laatste resul taten 4-0, 2-0 en 3-0. In de dertien daar aan voorafgaande wedstrijden incas seerde men telkens één of meer goals. De produktie in de ere-divisie blijft nog steeds voor op het vorig seizoen. Met FC Twente-Ajax nog te goed en NAC-Feyenoord uit te spelen, heeft men nu veertien goals meer ge scoord. 313 tegen 299 toen. Drie tegengoals voor AZ’67 in een uitwedstrijd was voor het laatst op 2 juni te noteren toen het met 3-2 verloor bij FC Den Haag. Eddy Treijtel moet teruggaan tot 11 december 1977, toen hij als Feyenoord-man met 3-2 verloor bij NEC. Kees Kist scoorde tegen FC Utrecht twee keer. Dit seizoen was dat nog niet gebeurd en het vorig seizoen voor het laatst op 6 mei in de wedstrijd (2-3) bij NAC. Een week daarvoor maakte hij de twee goals in de met 1-2 gewonnen wedstrijd bij FC Utrecht. Go Ahead Eagles (twee punten uit vijf wedstrijden) en Vitesse (één uit vijf) zijn niet al te succesvol de laatste weken. 1-0 1- 0 2- 1 1-0 1-0 3- 1 2-1 1-4 1- 0 2- 0 4-1 3- 0 1-2 3-1 vlijmscherp op die opmerking. „Waar slaat dat nou op”, riep Gerard van der Lem, de geroutineerde vleugelspits die samen met de al even ervaren middenvel der Notten tegen Haarlem was ingeruild voor het duo Budding-Stafleu. Hij kreeg in eerste instantie geen antwoord, maar werd bij zijn vertrek wel onderhouden door Couwenberg. De Feyenoord-praeses liet Van der Lem duidelijk weten geen prijs te stellen op zulke publiekelijke uitlatingen en stelde hem voor daarover een gesprek te heb ben. Het weerhield de aanvaller er niet van verder commentaar te leveren. „Want als Jezek niet tevreden met me is, moet hij dat tegen mij zeggen. Ik vind het een waardeloze opmerking en als hij zoiets tegen de pers zegt, dan geef ik hem ook via de pers antwoord”. De geëmotioneerde Van der Lem liet, evenals Notten trouwens, duidelijk dóór schemeren, dat hij met zijn ervaring ge vallen was over het woord „waarmaken”. Jezek: „Hoeveel jaar ze spelen, is voor mij niet belangrijk. We moeten ons elke week waarmaken en Van der Lem kan meer presteren dan hij tot hu toe heeft gedaan”. De opstelling is: Van Engelen, Wijnste kers. Nielsen. Van de Korput en Van Dein- sen, Stafleu, Jansen en Notten, Van der Lem, Peters en Petursson. Wim van Hanegem en FC Utrecht doen het uitstekend. In zeven wedstrij den werd slechts één keer (3-2 bij Ajax) verloren. De laatste vijf wedstrijden waren goed voor acht punten. Thuis 5 3 3 2 3 6 2 2 Uit 1 3 4 1 1 2 1 3 1 1 2 4 1 1 1 1 2 aan be- o.n. 4-2 0-0 1-1 0-1 1-1 2- 2 1-1 3- 2 2-2 2-2 2-0 naai sva- slag jdag Op atie- weg var- 22, Willem II Feyenoord Roda JC FC Twente P.E.C.(Z) N.E.C. P.S.V. M.V.V. FC Den Haag De Graafschap FC Amsterdam Telstar Heerenveen tip 1 3 3 3 1 1 1 3 3 1 1 1 1 Chris Piemens: eerste treffers voor Roda JC 2 1 3 2 3 1 2 3 1 1 1 Dag 10 00 -18.00 uur JAARBEURS-UTRECHT lelijk eks- enst n tot gen- jaar. nen. af- joort van 60,- per per den: iog- 202, van Elke 3.00 iag- 1.00 1-1 2-0 ZATERDAG 8 910112131415 NOVEMBER En Van Dord: „Ik wil niet opnieuw die ellende meemaken. Veel mensen hebben me gezegd dat die blessure ook zijn voor delen had, omdat ik mij volledig op mijn studie fysiotherapie kon concentreren, maar dat is maar betrekkelijk. Die studie heeft me mentaal zonder meer geholpen, omdat ik daardoor de nodige afleiding Aan een wedstrijd tegen PSV-1 aanstaan de zondag ben ik nog niet toe. Met mijn echte come-back in Ajax-1 wil ik liever tot na de winterstop wachten”. Die voorzichtigheid vindt haar oorzaak in het feit dat de voorstopper van de Amsterdammers in de afgelopen twaalf maanden volop leergeld heeft moeten be talen. Nadat hij op 15 januari van dit jaar voor het eerst was geopereerd hervatte hij na acht weken alweer de training. Het gevolg was dat hij eind april opnieuw uit de roulatie moest worden genomen. „Ik zou toen weer meespelen in het eerste team tegen NEC, maar tijdens de war- ming-up scheurde mijn pees opnieuw. Ik was met een aanloop bezig, en net toen ik wilde aanzetten, knapte de zaak. Op dat moment zag ik het niet meer zitten en zag ik mezelf al als een tweede Johan Zuide- ma, die ook niet meer voetbalt. De dokto ren van het St. Lucas-ziekenhuis in Am sterdam zeiden dat ik maar weer onder het mes moest. Zelf voelde ik er niets voor tot ik ten einde raad dr. Greep, die in het verleden bij Ajax heeft gewerkt, opzocht in Maastricht. Die adviseerde hetzelfde. Dat gaf de doorslag. Na die tweede opera tie op 17 mei heb ik me wel anders opge steld. De eerste keer wilde ik zo snel Drie en een half uur voordat Ajax gister morgen naar Nicosia op Cyprus vertrok werd verdediger Piet Wijnberg uit zijn bed gebeld met de mededeling dat hij zich alsnog op Schiphol moest melden. Aanvoerder Ruud Krol bleek namelijk plotseling geveld door een griepaanval, zodat hij moest afha ken en ter elfder ure een reserve moest worden opgetrommeld. Zondag was jeugdspeler Holshuysen al aangewezen als vervanger van Arnesen, van wie een van de kinderen ziek is geworden. Bovendien ontbreekt Van Geel, die dinsdag in militaire dienst moet. Voor hem is Rene Kraaij in de plaats gekomen. Vorige week was spits Blanker al afgevallen wegens een lichte hersenschudding. mogelijk terug zijn. Ik ben toen ook te weinig tegengehouden. De chirurg, die me had behandeld, gaf me toestemming om weer te gaan spelen, dus begon ik maar weer. Het enige dat ik bereikte was dat ik me forceerde en weer van voren af aan kon beginnen. De tweede keer heb ik dan ook drie maanden gewacht en ben ik rustig gaan opbouwen. Eerst een looptrai ning van tien minuten en pas vijf en een halve week geleden ben ik alles weer gaan doen. Daarom wil ik ook nu nog niet overhaast te werk gaan. Tot nu toe is het me meegevallen, de pees is behoorlijk sterk, maar ik heb wel veel kracht verlo ren in mijn linkerbeen”. Angst om opnieuw geblesseerd te raken heeft Van Dord niet. Althans niet in het reserve-elftal: „Als je vijftien weken in het gips heb gezeten is het begrijpelijk dat je je niet zo zeker voelt. Om te wennen ben ik dan ook begonnen op middenveld. Afgelo pen zaterdag heb ik tegen SW voor het eerst weer als voorstopper gespeeld. Een echte test was het natuurlijk niet. We wonnen met 6-0, zodat ik het duel niet zo zeer hoefde aan te gaan. Maar het was gelukkig niet meer zo dat ik bij iedere sprong dacht, nou gaat het misschien weer mis. Ik vond het wel opmerkelijk dat ik van die spits van SW tweemaal een trap tegen mijn achillespees kreeg. Ik weet niet of hij dat bewust deed, maar het gebeurde wel. Zelf ben ik helemaal niet zo. Onder Ivic heb ik het een keer meege maakt dat hij me wat harder wilde zien voetballen. Ik stond tegenover Piet van den Berg van Haarlem. Een jongen die de bal goed kon afschermen. In de rust zei Ivic tegen me: „Je stond maar om hem heen te dansen. Je deed niets. Waarom geef je hem niet een paar tikken en pak je hem niet wat steviger aan”. Ik heb het niet gedaan, omdat dat mijn spel niet is. Ivic zei er naderhand niets meer van, maar hoeveel trainers zijn er niet, die zo redene ren als Ivic destijds in de rust”? Voorlopig hoeft Van Dord zich daar over geen zorgen te maken en zal hij weer rustig aan het betaalde voetbal kunnen wennen. Trainer Leo Beenhakker: „De medici van Ajax hebben Pim vrijgegeven, maar van mij krijgt hij echt wel de tijd om Peter v.d. Hengst (PEC en geleend van Ajax) scoorde direct in zijn eerste wedstrijd. Ronald Lengkeek deed dat voor Sparta in zijn tweede wedstrijd en Chris Riemens scoorde tweemaal, zijn eerste goals, voor Roda JC in zijn acht tiende wedstrijd. René Notten (Feyen oord) en Piet Huyg (Haarlem) waren voor het eerst productief dit seizoen. De 75 goals van Dick Nanninga, (Roda JC) gemaakt vanaf het seizoen 1974-1975 tot heden, zijn: De 26-jarige Haarlemmer scheurde op 18 oktober van het vorig jaar zijn achilles pees, nadat pas vijf minuten van het UEFA-Cup-duel tegen Lausanne in de tweede ronde waren afgewerkt. Na tallo ze bezoeken aan doktoren en twee opera ties later mag Van Dord het weer eens op het hoogste niveau proberen. Opnieuw in de tweede ronde van een Europa-Cup- toernooi, ditmaal dat van de landskampi oenen. (ADVERTENTIES) tot 175 gulden had moeten betalen voor het aanschouwen van twee Europese boksmatches, met gefluit en handgeklap had duidelijk gemaakt wat meer leven in de brouwerij te willen maande arbiter Deswert beide boksers in de zesde ronde tot meer actie aan. Koopmans was even wat feller, maar verflauwde een ronde later alweer. Een slippertje, zoals Koopmans het la ter zelf omschreef, van de titelhouder zorgde in de tiende ronde eindelijk voor wat sfeer. Hocine Tafer plaatste toen een rechtse hoek, die Koopmans neer deed gaan. Na acht tellen rust maar met een bloedende linkerwenkbrauw mocht de Fries verder. „Ik zag die stoot wel aanko men maar kon niet op tijd wegdraaien door de pijn in m’n voet. Ik had echter nergens last van, ook van die wenkbrauw niet”. Tafer rook zijn kans en deelde enkele klappen uit, die hard aankwamen bij Koopmans. Hij was gedurende enkele mi nuten aangeslagen, maar beet zich in de (Van onze sportredactie) MALMO. De irritatie was er plotse ling. Tijdens de gebruikelijke persconfe rentie voor de alleen op papier nog be langrijke UEFA-Cupreturn met Malmö FF, kwam opeens een binnen Feyenoord sluimerend conflict naar buiten. Hoofd rolspelers daarin waren aan de ene kant Gerard van der Lem en aan de andere kant trainer Vaclav Jezek en voorzitter Guus Couwenberg. Aanleiding was een uitspraak van de Tsjechische oefenmeester in Malmö, waar Feyenoord met een vertraging van veertig minuten (defecte vliegtuigmotor) was neergestreken. Openbaar verklaarde Je- zek daar gisteravond dat „de spelers die zaterdag tegen Haarlem niet tevreden wa ren met de wissels, in de eerstvolgende twee wedstrijden (Malmö en AZ’67) de kans zullen krijgen zich waar te maken”. Een van die twee voetballers reageerde toeschouwers in het Ahoy-sportpaleis vlak voor het bekend maken van de uit slag niet zeker van een goede afloop voor de Europese kampioen. De twee juryle den en de Belgische scheidsrechter Des wert kozen temidden van de twijfelende menigte voor een gulden middenweg door zich unaniem voor een „onbeslist” uit te spreken, waardoor Koopmans zich reglementair titelhouder mag blijven noemen. Koopmans’ zege zal zeker niet het predi kaat overtuigend meekrijgen. Met zijn rechtervoet in een emmer met ijs en een helper naast zich, die zijn opengeslagen linkerwenkbrauw een wat fatsoenlijker aanzien probeerde te geven, verklaarde de halfzwaargewicht uit Leeuwarden: „In één van de eerste ronden al sprong een blaar onder mijn rechtervoet open. Die zat er al twee weken, maar knapte juist in de wedstrijd. Ik had er flink veel last van. Het leek wel of ik op vuur stond. Door de pijn kon ik én niet goed aanzetten én niet op tijd wegstappen. Tafer dook steeds weg als ik bij hem wilde komen”. Hocine Tafer zag er enkele tientallen meters verderop heel wat monterder uit dan zijn Nederlandse opponent. „Ik heb amper verwondingen opgelopen. Ik wil met alle plezier nog een keer tegen Koop mans in de ring, want zijn stootkracht is me tegengevallen”, aldus de in Algerije geboren Fransman. Mocht de 24-jarige uitdager inderdaad nog eens in aanmerking komen voor een titelgevecht tegen Koopmans, dan zal Ta fer zich naar alle waarschijnlijkheid niet zo angstig gedragen als gisteravond. Ta fer maakte slecht gebruik van zijn extra aan lengte ten opzichte van Koopmans. De Franse kampioen in het halfzwaarge wicht moet in mei van dit jaar zo ge schrokken zijn van de stootkracht, die Koopmans toen ontwikkelde tegen zijn landgenoot Amory, dat hij zich gisteren beperkte tot het afstoppen van zijn oppo nent. Tafer maakte een goed ogende aan val nimmer af, waardoor Koopmans steeds het initiatief kon overnemen. De Nederlander, gehinderd door zijn pijnlij ke rechtervoet, bouwde op die manier behoedzaam aan een lichte puntenvoor- sprong, die hij, zo bleek in de laatste ronden, later hard nodig zou hebben. Veel variatie en agressie legde Koop mans echter ook niet in zijn stoten Nadat het publiek, dat een pittige prijs-oplopend ’78-’79 FC Utrecht A.Z.’67 Haarlem Vitesse Go Ahead Eagles N.A.C. Ajax Excelsior Sparta Eindhoven FC V.V.V. FC Vlaardingen FC Groningen FC Den Haag A.Z.’67 Vitesse Ajax Volendam Haarlem NAC Feyenoord Telstar FC Amsterdam FC VW FC Utrecht G.A. Eagles Sparta Eindhoven De Graafschap PSV FC Twente NEC Excelsior Wageningen M.V.V. GOVERT WISSE De uitslagen van de overige partijen zijn: Alli Yilderm (Turkije) wint op punten van Antonio Garrido (Chili), Dieter Schantz (West-Duitsland) geeft om medische redenen op tegen Ethem Ozacalim (Turkije), Roy Somer (Nederland) wint door k.o. van Jean Jacques Souris (Frank rijk), Cor Eversteijn (Nederland) wint op punten van Mohammed Bouszian (België), Alex Blan chard (Nederland) wint door interventie van Etienne Bayidicilla (Frankrijk). „Tegen deze amateurs hoef 1-0 Tips toto-gelijk: 3-4-8-9-11-23-25-28-30. De geschiedenis leert, dat als Fey enoord en PSV een Europa-Cup duel te wachten staat de voorafgaande compe- titie-wedstrijd niet al te sterk wordt afgewerkt. Zo vertrekken beide ploe gen morgen wel met een voordelige marge naar Malmö (4-0) en Saint Etien ne (2-0), maar de competitie-wedstrij- den leverden het afgelopen weekeinde een magere 1-1 op. Frappant is dat twee weken geleden twee thuiswed strijden hetzelfde resultaat oplever den. Zo speelde PSV toen tegen FC Den Haag en Feyenoord tegen Go Ahe ad Eagles met 1-1 gelijk. Ajax hep toen vast in de mist bij FC Twente en bleef nu, ook in het Oosten bij NEC met 0-3 aan de goede kant van de score. 29 strafschoppbn is de buit tot op heden in de ere-divisie. Sparta en PEC zijn de enige ploegen die er nog geen mochten nemen. Ajax, Vitesse, PSV en MW mochten drie keer een speler naar de stip dirigeren. Daarentegen kregen Ajax, Excelsior en ook nu weer Sparta geen enkele strafschop tegen. Maar de doelverdedigers van NEC, FC Twente, NAC en Vitesse zagen vier keer een elfmeter-trap tegen zich gericht. NEC-Ajax leverde de laatste vier seizoenen de mooi oplopende score op van 0-0/0-1/0-2/0-3. Roda JC won zijn laatste drie wedstrijden telkens met 2-1. In iedere wedstrijd werden de twee goals door één speler gescoord nl. Pierre Vermeu len (2x) en Chris Riemens. Tafer was een Het moment, waarop Rudie Koopmans in de tiende ronde neergaat door een rechtse hoek van Hocine Tafer. Op de achtergrond scheidsrechter Deswert. ik me niet te forceren”

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17