Goede prestaties van vader en zoon Wijers Forum-discussie over de WAO politienieuws Vredesberaad peilt mening van kiezers interieur KEUKEN Als u zich eenOsta interieur- keuken kunt permitteren! Huisje-Den Broeder ontneemt omwonenden vrij uitzicht KERNPUNT BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN HERBOUW Bouwmatron. „KERNWAPENS HET LAND UIT” Jubileumconcert van Stem des Volks Politie houdt kijkdag gevonden fietsen IJmuider Harmonie naar zustergemeente LADDERWEDSTRIJD BRIDGECLUB DE KENNEMER Sociale dienstplicht praktische solidariteit DINSDAG 6 NOVEMBER 19 7 9 IJMOND 1 r I 1 ve et ie TV-uitzending: woensdag 7 november, Nederland 1, 19.50 uur Voor bouw en verbouw uw inspiratiebron! Telefoon 023 319120 Tel.: 070-514651 (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) De Rooy bewoont het pand Midden- dorpstraat 2, waarvan de zijgevel (met vensters) direct grenst aan de Hoofd buurtstraat. Bezwaarschriften kwamen na terinzagelegging van het bouwplan ook binnen van de heer T. van Honk (Hoofdbuurtstraat 6) en de heer J. Cupi do, woonachtig Dinkelstraat 11 te IJmui- den. Beide eersten zien bebouwing van het overgeschoten lapje grond (220 vier kante meter) direct tegen de kanaaloe- ver als inbreuk op hun woongenot. Van Honks woning grenst direct aan het bouwterrein. Hij vreest verlies van lich tinval en uitzicht via het venster dat hij in 1968 exact volgens de stijlprincipes van monumentendeskundigen liet aan brengen in de zijgevel van zijn woning. Ook hij spreekt van oude mondeling verstrekte garanties voor blijvend vrij uitzicht die anno 1979 plotseling niet meer blijken te gelden. De planologische sitüatie moet op de bewuste plek op twee manieren „bijge steld” worden. Voor de huidige bestem ming („openbaar groen”) moet „woning bouw” in de plaats komen via artikel 19 (voorbereidingsbesluit) van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Parallel daarmee loopt een wijzigingsprocedure voor de sector Beschermd Dorpsgezicht, waar binnen de bouwgrond ligt. Ook Van Honk kondigt aan „zonodig tot aan de Kroon” te willen strijden tegen bebouwing vlak naast zijn huis deur. De IJmuidenaar J. Cupido, van be roep bouwkundige, gold in 1977 nog als serieuze gegadigde voor het pandje-Den Broeder. Zijn ontwerp voor herbouw werd in dit jaar door Monumentenzorg afgewezen vanwege een afwijking van de rooilijn. Om naaste buur Van Honk vanuit zijn zijraam althans enig uitzicht te garanderen was daarin de gevelwand op enige afstand van de straat geprojec teerd. In zijn bezwaarschrift toont hij zich verbaasd én verontwaardigd over het feit dat deze elementen in het thans goedgekeurde bouwplan wede rom verwerkt zitten. „Van eertijds ono- verkomenlijke bezwaren is opeens afge stapt. Dit riekt naar discriminatie. Ik wil daar graag meer duidelijkheid over”, aldus zijn telefonische toelichting op het bezwaarschrift. Het „Huisje van Den Broeder”, een daglonerswoning, stond oorspronkelijk ten oosten van de Meervlietstraat ter hoogte van het huidige parkeerterrein. Na sloop enkele jaren geleden werd het in stukken en brokken opgeslageh op de gemeentewerf aan de Velserduinweg in IJmuiden. Voor herbouw kreeg de gemeente ambtenaar P. C. Graafland het pandje kocht. Van het opgeslagen materiaal worden slechts de muurankers en ande re kleine onderdelen gebruikt. en ks Kunt u zich een Osta-keuken permitteren? Komt u dan eens kennismaken! U kunt ook telefonisch een afspraak maken met onze heer H.v.d. Meer. mische situatie verkeren of als er een fusie gaande is worden werknemers snel naar de WAO afgevoerd". De oplossing moet volgens Poppe onder meer gezocht worden in het creëren van meer arbeidsplaatsen. ning neerzetten, maar herbouw is in dit verband een te groot woord. Gebruikte stenen worden gebikt en wel aange- d. is d- De d- kt de la- et- ig- tet tte re in in- is- 31. an In ig- ijk ;er Se en de nt )St Je an ic- en )S en ;n- go ok en is. >1” en en se- lie *r. ag »e- li- de ?n ne sis to en de >m i”. de en lo et- VELSEN. In aansluiting op een door het ministerie van Defensie gehouden enquête over „kernwapens in Nederland, houdt het Interkelijk Vredesberaad (IKV) een onderzoek met betrekking tot kernwapens. HEEMSKERK. Aanstaande woens dag organiseert de Heemskerkse poltie een kijkdag voor diegenen die hun fiets kwijt zijn geraakt en daarvan aangifte hebben gedaan. De kijkdag wordt gehouden in de op slagloods van de politie aan de Maarten van Heemskerkstraat 94 van ’s middags twee tot vier. Het is de bedoeling om elke eerste woensdag van de maand een kijkdag te houden. ProficiatWant dan beschikt u over een fantastisch woonkomfort en de middelen om deze briljante keuken de plaats te geven die ze verdient. Der Belmer Osta is de parel onder de aanbouwkeukens. Verfijnde perfektie en elegance, een onverwoestbare schoonheid van grootmeesters uit een bruisende wereldstad! Schuifladen waarin u kunt staan. Uitschuiftafel zonder poot, waarop u kunt zitten Bovenkasten waaraan u zich kunt optrekken Kortom, uitgekiend tot In de finesses en exakt op maat voor u gemaakt OSTA is onbegrensd in zijn mogelijkheden, u kunt zich er volledig in uitleven. Ze is daarom wél duurder dan elke andere luxe aanbouwkeuken. maar met de hoogste cljferwaard^rmg van het "Deutsche Gutezeichen”. haar prijs méér dan waard! 5 Jaar unieke garantie, op elk onderdeel. Voor Tandartsen, Specialisten en andere beroepen met praktijkruim te. heeft Osta een subliem program ma Praktijkruimte Meubilair! vorig jaar uit drie gegadigden toegewe zen. Aan de Hoofdbuurtstraat wil hij een qua maatvoering oorspronkelijke wo- Met het oog op het komende verkiezingsprogramma organi seerde de gewestelijke afdeling Zuid Noord-Holland van de Partij van de Arbeid maandag in het gebouw Velserduin aan het Velserduinplein in IJmuiden een discussiebijeenkomst voor WAO-ers. Stan Poppe, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA-fractie, hield een inleiding, waarna middels een forum discussie werd ingegaan op de WAO-problematiek. Stan Pop pe: „De economische orde kunnen we niet meer in de hand houden. Er is een verregaande technische vernieuwing op gang gekomen, zonder dat de sociale gevolgen worden overzien”. Poppe wees in zijn betoog op het versluierend effect wat de WAO heeft met betrekking tot de werkloosheid. De WAO is volgens Poppe en de meeste deelnemers aan de discussie een alternatief voor de WW. „Als bedrijven in een moeilijk econo- Ook de IKV-kern in Velsen legt aan 500 Velsenaren de vraag voor of de politieke partij waarop de geënquêteerde stemt, in haar verkiezingsprogramma moet opne men: „In de komende kabinetsperiode moeten de kernwapens uit Nederland ver wijderd worden.” Volgens het IKV houden de politieke partijen onvoldoende rekening met de uit- VELSEN. De drumband van de IJ muider Harmonie loopt op 17 januari mee in de jaarlijkse carnavalsoptocht in Vel- sens partnergemeente Bergisch-Glad- bach. Een uitnodiging hiervoor is door het gemeentebestuur van de zusterstad ge richt tot het bestuur van dit harmoniege- zelschap. In 1978 reisden musici van het Santpoortse „Soli” naar Bergisch-Glad- bach voor deelname aan hetzelfde evene ment. De kosten verbonden aan het be zoek worden op fifty-fifty-basis door bei de gemeenten gedragen. IJMUIDEN. In de tweede ladderwedstrijd bridge van De Kennemers leverden vader en zoon Wijers de prachtige prestatie door een score van 121 matchpunten (72 percent) in de boeken te brengen. Daarmede staken zij torenhoog boven de andere paren uit. Op de ranglijst zijn ze nu met een totaal van 123.15 percent naar de tweede plaats geklommen. Andela-Fortgens (127.80) bleven aan de leiding maar zagen wel hun voorsprong tot ruim vier percent slinken De samenstelling van de tweede ronde van de ladderwedstrijden was gebaseerd op de resultaten van de eerste zitting. Bij een dergelijke competitie zijn de paren wel in groepen doch niet op sterkte inge deeld. De „ladder” laat steeds een totaal beeld van de onderlinge krachtsverhou dingen zien. Wijers-Wijers traden dit keer in groep twee aan en hadden de niet geringe opgave sterke combinaties zoals De Hoog-Van der Vlugt en de dames Krqone-Berkhout op afstand te houden. Dat deden zij zeer bekwaam want hun score van 121 betekende een voorsprong van 34 punten op nummer twee Weimar- Peil. Uiteraard maakten vader en zoon in het algemeen klassement een enorme sprong voorwaarts en hun tweede plaats vormt nu een ernstige bedreiging voor de toppositie van Andela-Fortgens. De lei ders speelden in groep een en daarin konden zij met 141 de andere paren vrij gemakkelijk de baas blijven. De dames Persijn-De Vries (128) werden tweede, op de voet gevolgd door Van der Meijden- Gorter (118). In groep drie konden de dames Koningstein-Van der Vlugt (118) Soomers-Van Munster (117) met een mini maal verschil achter zich houden. In de derde afdeling ging de zege naar de dames Degeling-Ladage (99). Het duo mevrouw Wareman-De Meij (98) werd tweede. De uitslagen (in matchpunten) luiden: Groep 1: Andela-Fortgens 141, Persijn-De Vries 128, Van der Meijden-Gorter 123, echtp. Maagdelijn 120, Giesen-Kleve 111, Edeling-Van Thiel 110, Need-Van Keste- ren 93, Tobias-Kesting 90, Derenberg- Dekker 87, Knippen-Huyg 77. Groep 2: Wijers-Wijers 121, Weimar-Peil 87, Jacobs- Van Vliet 79, Kroone-Berkhout 79, De Hoog-Van der Vlugt 79, Donken-Veugen SANTPOORT. -r- De gemengde zang vereniging De Stem des Volks te Sant poort gaat vrijdag 16 november het zestig jarig bestaan vieren met een concert in de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan te Haarlem-Noord. Aan het gevarieerde programma voor de pauze wordt ook meegewerkt door de Stem des Volks uit Heemskerk. Het twee de gedeelte van het jubileumconcert be staat uit een uitvoering van de Krönungs- messe van Mozart. Het concert begint om acht uur. Namens de WAO-kring Zuid-Kennemerland uitte de heer Van der Horst scherpe kritiek op de PvdA. „Het lijkt erop alsof de PvdA alleen nog maar contact heeft met de verworpenen der aarde. Het gaf ons een schok om van Den Uyl, tijdens zijn minister-presidentschap, te horen dat de WAO verlaagd moet worden van 80 naar 75 percent”, aldus Van der Horst. Poppe wees in zijn antwoord op het standpunt van de PvdA de sociale minima in principe niet aan te tasten. De PvdA is derhalve ook tegen ontkoppeling. i 77, Ouwerkerk-Verhei jen 75, Jongkind- Van Poecke 75. Groep 3: Koningstein-Van der Vlugt 118, Soomers-Van Munster 117, Van Moorselaar-Segboer 116, Muller- Mijnsbergen 111, Porck-Bonder 111, Van Sprang-De Vries 106, Vonk-Smakman 103, Gordijn-Handgraaf 101, Edeling-Mul- ler 99, echtp. Heere 98. Groep 4: Degeling- Ladage 99, Wareman-De Meij 98, Wajon- Elenbaas 94, Kulman-Van der Kuil 83, Anten-Doomenbal 82, Bode-Eysker 78, Janssen-Van Kooten 77, Fetzer-Woertman 61. De ranglijst ziet er na.de tweede ronde als volgt uit (in percenten): Andela-Fort gens 127.80, Wijers-Wijers 123.15, Gorter- Van der Meijden 117.60, Persijn-De Vries 116.15, echtp. Maagdelijn 113.25, Giesen- Brouwers 112.05, Edeling-Van Thiel 107.45, Wareman-De Meij 105.10, Muller- Barzilay 105.10, Koningstein-Van der Vlugt 104.05, Weimar-Peil 102.95, Tobias- Beelen 102.05, Brouwers-Kleve 101.40, Van Moorselaar-Segboer 101.30, Wajon- Elenbaas 100.90, Barzilay-Woudsma 100, Kaufmann-Heere 100, echtp. Vreeswijk 100, echtp. Beeksma 100, Kroone-Berk hout 99.75, De Hoog-Van der Vlugt 99.35, Need-Van Kesteren 99, Ou werker k-Ver- heijen 98.80, Van Sprang-De Vries 97.90, Jacobs-Van Vliet 97.55, Jongkind-Van Poecke 97.40, echtp. Horbeek 97.22, Vonk- Smakman 97.22, Donken-Veugen 97.22, Gordijn-Handgraaf 96.75, Derenberg- Dekker 95.85, Soomers-Van Munster 94.20, Knippen-Huyg 93.95, Edeling-Mul- ler 93.45, Porck-Bonder 93.05, echtp. Hee re 92.60, Arpad-Kesting 91.70, Anten- Doornenbal 91.05, Degeling-Ladage 90.85, Bode-Eysker 85.70, Kulman-Van der Kuil 85.70, Janssen-Van Kooten 84, Fetzer- Woertman 82.10. komst van het onderzoek van het ministe rie van Defensie; 58 percent van de onder vraagden was begin 1979 tegen kernwa pens in Nederland. Met het oog op de komende verkiezingen over anderhalf jaar wil het IKV de kernwapens opnieuw onder de aandacht van de kiezers brengen. De enquête wordt in meer dan honderd plaatsen gehouden en is gestart tijdens de vredesweek en duurt tot eind november. Inmiddels is uit reeds afgeronde plaatse lijke onderzoeken gebleken dat over het algemeen meer dan 50 percent van de ondervraagden tegen kernwapens is. Wanneer eind november de totale uit slag bekend is, worden de politieke partij en op landelijk en plaatselijk niveau hier over geïnformeerd. Op 24 november wordt door het bestuur van de PvdA, PSP en PPR in de Veemarkthallen in Utrecht een bijeenkomst over dit onderwerp belegd. In Velsen werken 45 mensen mee aan de totstandkoming van de enquête, die vol gens het IKV representatief is voor de gemeente. Met een stembiljet maken de ondervraagden kenbaar of zij het wel dan niet eens zijn met de IKV-stelling. Aangehouden De Velser politie heeft maandag 3 jongens aangehouden die twee weken geleden uit een drukkerij aan de ir. Justin Dirkstraat, na enkele ruiten ver nield te hebben 650 gulden stalen. Het drietal zal het geld alsmede de schade vergoeden. In Beverwijk hield de politie maandag een 16-jarige Beverwijker aan die zes in braken bekende in de LEAO-school aan de Brederodeweg, de Heilig Hartschool en de Sancta Maria-mavo. De jongen is in verzekerde bewaring gesteld en wordt voor nader verhoor op het bureau vastge houden. Maandagmiddag werd in Beverwijk we derom een 16-jarige inwoner aangehou den. Na het eerste verhoor bekende de jongeman een aantal inbraken in scholen en sportkantines. Ook werd een 36-jarige Beverwijker aangehouden die bekende een aantal fietsreflectoren van fietsen te hebben gehaald. Inbraken Voor de tweede maal in zeer korte tijd is ingebroken in het onder komen van Jong Hercules aan de Adri- chemlaan in Beverwijk. Nadat een houten schot, vóór een bij een eerdere inbraak vernielde ruit, was weggenomen wisten de inbrekers binnen te komen. In het afgelopen weekend zijn uit het Berling College aan de Riemsdijklaan in Beverwijk twee sloffen sigaretten en één fototoestel, eigendom van de rector, ont vreemd. Uit scholengemeenschap De Brink zijn enkele pakjes sigaretten en dozen sigaren gestolen. Bij een inbraak in een garage in Bever wijk is dit weekend uit een bureaulade 210 gulden aan kleingeld gestolen. Tevens is een handelsonderneming in bouwmateri alen aan de Arendsweg een hoeveelheid isolatiemateriaal ter waarde van 750 gul den armer geworden. (na de tv-uitzending) Ï-S Postbus 3889 1001 AR JjjuSj fj I Amsterdam Tel.. 020-644040. ir Het daglonershuis op de oorspronkelijke plek kort voor de sloop. De wat raadselaofitige benaming herinnert aan de laatste bewoner Andries den Broeder. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Ik koos destijds deze plek vanwege het unieke uitzicht. De overkant zou open blijven. Op die ge meentelijke toezegging stak ik in 1975 drie ton in restauratie van dit pand. Ik verzet mij daarom tegen het bebou- wingspJannetje, waarmee de gemeente nu plotseling wél op de proppen komt. Een duidelijke inbreuk op eerdere be loften waartegen ik mij met hand en tand teweer stel. Als het moet tot in tweede instantie bij de Kroon”. Dit zégt de heer P. A. de Rooy, een van de drie Velsenaren, die via de wettelijke be zwaarschriftenprocedure ageerden te gen herbouw van het „Huisje van Den Broeder” aan de Hoofdbuurtstraat in Oud-Velsen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5