publiceren programma Uitgaansleven op de Veluwe. BI Confessionele jongeren ft Eindzege butlercompetitie voor duo Jongbloed-De By ■III „CDJA-POP” Noord-Holland Dirk Kuijper op de bres voor herstel overleg oud-IJmuiden Hoe komt u aan dit unieke boek? Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders P. van Steensel, di ex-topman „Stad Rotterdam” „Postbank geen bedreiging voor verzekeringsagenten’ w w COMPETITIE BRIDGECLUB BOC Beverwijkse damclub Slechte vangst van ,,’t Karpertje” Jachthonden Postbank 2» ml® A f SCHRIFTELIJKE VRAGEN AAN COLLEGE VAN B. EN W. I 19 7 9 NOVEMBER Dl N SUAU 6 6 I dommige vossen lopen iedere week, I I I openen. Maar „Op reis met de dieren' zelfde dag, zelfde tijd, een route van 22 kilo- wèl wilt hebben. Dan kunt u dit unieke meter buiten hun territorium om'.' boek voor f 30,- bij de Amro Bank kopen. Een ontdekking die de nieuwe Dit aanbod geldt t/m 30 |-| Amro spaarder doet in „Op reis met de november 1979. Dus zorg dat u er ||T"| snel bij bent Want voor het boek J - - dieren? Een 160 pagina’s tellend boek i over het fascinerende trekgedrag van de geldt zolang de voorraad strekt dieren. Makkelijk leesbaar geschreven door dierenkenner Prof. Dr. Stolk. Met 120 schitterende kleurenfoto’s en tientallen illustraties van dieren. Dieren die beschermd moeten worden. En daarom schenkt de Amro Bank f100.000,- aan o.a. de actie „Trekvogels” van het WereldNatuurFondsNederland. U opent nu een spaarrekening bij de Amro Bank. Legt minimaal f 25,- in. En u koopt „Op reis met de dieren yoor de speciale actieprijs van f 15,-. Als u wèl wilt sparen, maar het boek niet wilt hebben, legt de Amro Bank f 7,50 premie bij uw minimale inleg van f25,-. Stel dat u geen spaarrekening wilt (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „De persoonlij ke touch in onze branche, daar blijft behoefte aan. Dat een of andere idioot u uit uw bed kan bellen voor een onbenullige bromfietsschade en dat u dan toch beleefd blijft, die persoonlij ke service, daar gaat het om. We leven wel in angst, dat de cliënt het goedkoopste wil, maar dat is gewoon niet waar. Het is bekend, dat 73 percent van de consumen- ten het duurste koopt. i i (ADVERTENTIE) blokje om J I l pttfkAnthrme Stdk 4 Vos loopt vrijdags 3 1 i 1 kundigheid van de employees. „Er is een leemte in de wet op de assurantie-bemid- deling, een zegenrijke wet, uniek in de wereld, dat wel, maar er staat alleen in dat de kantoorhouder papieren moet hebben, dat geldt niet voor de man achter het loket. Daar moet wat aan gebeuren, want anders krijg je wat ik zelf heb meege maakt toen ik bij een warenhuis de brom fiets van mijn dochter ging verzekeren. Ik vroeg aan dat meisje achter de balie: keert de verzekering ook uit, als die brommer gestolen wordt en niet op slot staat. Zegt dat meisje: „Kweenie”. Chef erbij. Die verwees naar het hoofdkantoor, want dat gedoe met die verzekeringen, daar had ie zijn buik van vol”. Een slechte ontwikkeling noemde Van Steensel het afsluiten van verzekeringen door departementen, gemeenten en grote bedrijven buiten de bemiddelaar om, waarbij kortingen op de premies worden gegeven. „Daartegen mogen we best eens wat tegengas geven, want ook wij willen gewoon onze boterham verdienen met wat erop”. Hij raadde de agenten in de zaal evenwel aan zich er niet al te druk om te maken. Ook niet over wat een vragenstel ler „het aantasten van onze bedrijven via een achterdeur” noemde: het heffen van vermogensbelasting op de waarde van de portefeuille van de bemiddelaar. i s i e 1 1 1 ,1 V i c j r I l c 1 l I 1 S 1 r 1 l 1 1 1 1 5 l I 1 r k s d v n v z t e Dirk Kuijper (Pr. Velsen) BEVERWIJK. De uitslagen van de laatste wedstrijden in de onderlinge com petitie van de Beverwijkse Damclub wa ren als volgt: G. de Ruig-S. Lippes 0-2, H. A. Staal-C. Nijman 2-0, P. de Munk-C. Orij 2-0, mevr. Orij-R. Postuma 2-0, J. P. G. v.d. Does-S. Toxopeus 2-0, H. J. Winter-A. van Son 2-0, A. J. Diemeer-N. J. Leemberg 2-0, J. van Velzen-A. Roemeling 2-0, J. Graan- stra-Th. C. Zoon 2-0, P. J. Delsen-L. J. v.d. Heuvel 0-2, L. de Ridder- B. Beentjes 0-2. Het was een wedstrijd zonder remises en dat behoort tot de zeldzaamheden. Bovendien, zo weet Kuijper te melden, is de voorbereidingsgroep bezig met een draaiboek ten behoeve van de realisering van projekten op grond van Goed en Goedkoop. Over twee weken zal dat draai boek de gemeente worden aangeboden. vakmensen relatief klein gebleven is, de afgelopen jaren. Er bestaat een groot tekort aan ge schoolde krachten, dat volgens Van Steensel te wijten is aan het feit, dat „mensen zich geen offers willen getroos ten om zich bekwaamheden eigen te ma ken waarvoor je moet leren. Je vindt dat probleem overal. De kranten staan vol met advertenties, waarin vakmensen ge vraagd worden en ze zijn heel moeilijk te krijgen”. Dat komt, aldus Van Steensel, omdat een assurantie-bemiddelaar „een kruising is tussen een gek en een heilige”. Dat type mens sterft uit, hield hij de vergadering voor, die het roerend met hem eens was. Iemand formuleerde het zo: „Men werkt liever bij een bank, dan dat men er ’s avonds op uitgaat”. En daar was Van Steensel het weer roerend mee eens. „Een gebrek aan idealisme en en thousiasme”, noemde hij dit verschijnsel. Kuijper vraagt het college of het met hem van mening is dat de brief aan de bewonersvoorbereidingsgroep en aan de HID met elkaar in tegenspraak zijn. Bo vendien meent hij dat de inhoud van het schrijven aan de bewonersvoorberei dingsgroep strijdig is met het raadsdebat van 29 juni. „Is er, alvorens te besluiten tot sloop en nieuwbouw op de plaats van woningen aan de De la Reijstraat, Bloem- straat en President Krugerstraat, overleg geweest met het wijkcomité? Is het college alsnog bereid aangezien de noodzaak om vóór 1 januari nieuwbouwplannen in te dienen er niet is dat overleg te voeren? Is het college bereid genoemd draaiboek van de bewonersvoorberei dingsgroep mede ter discussie te stellen? Is het collége bereid de reeds aangevan gen voorbereidingen van de omstreden nieuwbouw (de zogenoemde voortzetting van de bouw van 114 21 woningen) te doen stoppen tot overleg met het wijkco mité heeft plaatsgehad? Is het college bereid deze voorbereiding, afhankelijk van het resultaat van het overleg en na raadpleging van de Commissie Volkshuis vesting,. te heroverwegen of terug te draaien? P. van Steensel, een „grote jongen" in het verzekeringsvak hield maandag een lezing voor de Kennemer Assurantie Club. Hij voorspelde de assurantie-bemiddelaar een goede toe komst, ondanks verschillende gevaren die de branche bedreigen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Dezer dagen wordt in Noord-Holland gepresenteerd het „CDJA- POP”. Een nieuwe Popgroep, die geparenteerd is aan het CDA? Mis, het gaat hier om de aanduiding van het politiek en organisatorisch program van de gezamenlijke jongerengroeperingen in het CDA. Afgekort „POP”. De CDA-jongeren zijn daarin, zoals de neventitel aangeeft, „op zoek naar nieuwe wegen”. bij overigens niet op voorhand wordt ge kozen voor éénzijdige assimilatie en inte gratie. De CDA-jongeren gunnen minder heden graag een eigen huis, en als ge meenten onvoldoende aan die huisvesting meewerken, zou de provincie deze door middel van streekplannen en de goedkeu ring van bestemmingsplannen moeten voorschrijven. Wat betreft de emancipatie staat in het „POP”, dat de provincie het voortouw dient te nemen tot een beleid, waarin wordt getracht rolpatronen te doorbre ken. „Man en vrouw zijn als beelddrager van God gelijk waardig en behoren dus gelijke ontplooiingskansen te hebben. Aan vrouwen die zich alsnog verder wen sen te ontplooien, dient de nodige ruimte gegeven te worden: moedermavo’s, open universiteiten, moeder-LTS”, aldus het „POP”. De CDA-jongeren pleiten in hun „POP” voor een milieuvriendelijke vrijetijdsbe steding. Dat wil dus zeggen afschaffing van de racerij in Zandvoort, invoering van vaarbelasting voor motorboten en fietstochten in plaats van autorally’s. Onder het hoofdstuk Ruimtelijke Orde ning wordt gesteld, dat nieuwe woonge- - bieden het best kunnen worden aangeslo ten bij bestaande woonkernen. „Het zo maar in een polder neerzetten van hon derden huizen en torenflats is noch bevor- delijk voor het woonklimaat, noch voor het landschap. Die les hebben we uit de overloop wel geleerd”, aldus het „POP”, waarin vervolgens wordt geconstateerd, dat met invullen van witte vlekken binnen de stadsgebieden veel direkter iets kan worden gedaan aan de acute woningnood in de steden. Volgens de confessionele jongerenorganisatie moeten oude stads kernen in fases autovrij worden gemaakt, willen deze hun karakter behouden. Ner gens verbruiken auto’s hun brandstof zo ongunstig als in het stadsverkeer, aldus het „POP De Markerwaard mag volgens de CDA- jongeren alleen worden drooggemaakt „als dit om kwesties van nationaal belang niet anders kan”. Het gebruik van kern energie verdient geen verdere uitbreiding vanwege de grote onveiligheid en de onop geloste afvalproblemen. Tenslotte moet de rol van de kernwapens snel worden teruggebracht, zonder een verhoging van de conventionele bewapening, zo staat in het hoofdstuk „Over de grens”. Correspondentie over het „CDJA-POP” kan worden gericht aan CDJA-Noord- Holland, t.a.v. Helmer Koetje, Ókeghem- straat 38 lv, Amsterdam. Op dit adres zijn ook exemplaren van het „POP” verkrijg baar. men-Van Deursen 47, Bakkum-De Vente 47, Kips-Van der Zant 45, dames Van Deursen-Van der Zant 42, dames Mulder- Van der Berg 41, Scheffer-Vervaart 35, dames Fabel-S cheer der 35, dames Brenth-Dekker 33, dames Bouwman-Van Ravenswaay 30, dames Van Denderen- Van der Linden 26, echtp. Kramer 23, echtp. Koster 23, dames Hubeek-Kooman 14, dames Sanders-Van der Werff 11. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De eerste serie van de Butler-competitie bridge van BOC die over zes ronden ging, werd afgesloten met een zege voor Jongbloed-De By. Deze combinatie vergaarde op de zesde wedstrijddag 19 overwinningspunten bij een maximum van 20 en bracht daarmede haar totaal op 104. Kalshoven-Zandbergen (101) die steeds aan de leiding hedden gestaan moesten door een minder sterke slotzitting die hun 10 punten opleverde een stap terug en finishten als tweede. Van de Krol-Tabbers (96) werden derde. De Butler-competitie van BOC gaat over drie series van elk zes zittingen, na de eerste serie die dus met een zege voor Jongbloed-De By werd afgesloten, gaan de nummers 1 tot en met 28 van de rang lijst de semi-finale vormen. Van hen zul len nog eens acht koppels afvallen zodat in de derde serie 20 paren zullen uitmaken wie zich clubkampioen volgens het But- ler-systeem mag noemen. Jongbloed-De By hebben hun al weken geleden ingezette opmars naar de top op de zesde wedstrijddag afgesloten door met een score van 19 punten Kalshoven- Zandbergen uit hun leidende positie te stoten: een voortreffelijke prestatie. Van de Rrol-Tabbers, altijd op de voorgrond tredend, hebben er alles aan gedaan zich eveneens de bovenste plaats toe te eigenen doch slaagden daarin niet. Hun derde plaats mag echter met ere genoemd wor den. Rijnders-Van der Linden (89) pakten de vierde plaats met pal achter zich Ter- voort-Wittebrood (87). Hellingman-Porck (84) gingen als nummer zes naar de vol gende serie over. De eindstand van de eerste serie ziet er als volgt uit: Jongbloed-De By 104, Kals- hoven-Zandbergen 101, Van de Krol-Tab- bers 96, Rijnders-Van der Linden 89, Ter- voort-Wittebrood 87, Hellingman-Porck 84, echtp. Bink 81, echtp. Zijlstra 79, Post- ma-Kappels 79, mevr. Zwager-Koch 79, Wim Groen-Van der Werff 79, Toeset- Darwen 78, Bijvoets-Bronkhorst 78, Kemp-Missaar 77, Sanders-Kamoen 76, echtp. De Jager 73, mevr. De Jong-Pas- veer 71, Elferink-Elferink 69, Gerard Groen-Strengers 67, Maas-Weyermans 67, De Jong-Steinberg 65, echtp. Westerveld 63, Witters-Huismans 65, echtp. Van der Berg 65, Bakker-Draayer 57, mevr. Wit ters- Warmenbol 56, Van der Linden-Van Schinkel 54, Hubeek-Tolman 53, Hart- man-Koot 49, Fictoor-De Vries 48, Koo- (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Gemeenteraadslid Dirk Kuijper (Progressief Velsen) heeft het college van B. en W. een aantal schrifte lijke vragen voorgelegd met betrekking tot het beleid dat het college heeft ont wikkeld inzake de renovatie- en nieuw- bouwproblematiek in oud-IJmuiden. Natuurlijk, je hebt dat systeem van „direct writing” (waarbij iemand recht streeks bij een maatschappij een verzeke ring afsluit en zo provisiekosten uit spaart; red.), maar als je ziet dat die maatschappij die daarmee op de televisie adverteert na vijftig jaar slechts een marktaandeel heeft van twee percent, dan hoeven we daar toch niet bang voor te zijn. Er komt echt wel wat meer bij het afsluiten van een polis kijken dan een formuliertje invullen en dat weet de cliënt”. Piet van Steensel, voormalig president van de „Stad Rotterdam”, een van de grote verzekeringsmaatschappijen in den lande, voorspelt de assurantie-bemidde- laar ofwel de tussenpersoon, de agent een goede toekomst. Deze „grote jon gen” uit het vak sprak maandagavond in de Wintertuin op uitnodiging van de Ken- - nemer Assurantie Club. Hoewel hij ver schillende gevaren signaleerde, die de branche bedreigen, zag Van Steensel geen donkere wolken aan de horizon. Zorgwek kend noemde hij het Wel, dat het aantal Kuijper herinnert het college er onder meer aan dat in de raadsvergadering van 29 juni de mening naar voren is gekomen dat overleg tussen wijkcomité en gemeen te moet plaatsvinden alvorens er beslis singen ten aanzien van oud-IJmuiden worden genomen. In een schrijven aan een lid van de bewonersvoorbereidingsgroep van 26 ok tober heeft het college laten weten „dat nimmer het voornemen heeft bestaan voor de vernieuwbouw op het terrein dat vrijkomt na afbraak van de woningen De la Reijstraat 1 tot en met 11, de toepassing van de regeling Goed en Goed koop te bevorderen, maar”, zo vervolgt de brief van Kuijper, „in een brief aan de HID van Volkshuisvesting van 29 juni verzoekt U diezelfde regeling van toepas sing te laten zijn op de bouw van 80 woningen aan diezelfde De la Reij straat. Verder wijst Kuijper het college er op dat tijdens een onlangs gehouden bespre king tussen Wijkcomité en leden van de Commissie Volkshuisvesting nieuwe fei ten naar voren zijn gebracht door leden „U kunt de jachthonden van de belas ting best duidelijk maken, dat een derde van de waarde wordt bepaald door uw persoonlijke inbreng, de goodwill. Dat ac cepteren ze wel. Maar die vermogensbe lasting moet u wel betalen, daarover heeft de Hoge Raad zich uitgesproken”. Verder waarschuwde Van Steensel de leden van de Kennemer Assurantie Club voorzichtig te zijn met de aanschaf van computers voor hun administraties. „Du re flauwekul”, aldus Van Steensel, die je je winst kost. „Stel uw cliënt primair, dat is veel belangrijken Ik weet uit eigen ervaring, dat uw werk gewaardeerd wordt. De meeste mensen weten niet bij welke maatschappij ze verzekerd zijn, maar ze kennen u wel bij naam. Dat is uw grote kracht”, stelde hij tenslotte de circa veertig aanwezigen gerust. van de bewonersvoorbereidingsgroep die een nieuw licht werpen over door het college genomen beslissingen. Met name gaat dat over de mogelijkheid om ook in 1980 nog gebruik te kunnen maken van de zogenoemde 3?4-percentregeling ter verla ging van de aanvangshuren. BEVERWIJK. De laatste wedstrijd van de hengelsportvereniging ’t Karpertje in dit seizoen werd geen succes. De vangst in de Leidsevaart was slecht. De uitslag werd: 1. B. Kanis 608 cm; 2. A. Kouwenhoven 220; 3. P. Put 97. Na het opmaken van de eindstand bleek A. Kouwenhoven na tien wedstrijden met ruime voorsprong kampioen te zijn. De eindstand is: A-klasse: 1. A. Kou wenhoven 2929 cm; 2. C. Martens 2211; 3. J. Pais sr. 1809. B-klasse: 1. J. Dely2074; 2. C. Loohuis 2037; 3. L. v.d. Sluis 1489. C- klasse: 1. J. Pais jr. 1209; 2. R. Groot 1126; 3. D. Schmitz 736. Sinds oktober werken de jongerenorga nisaties van ARP, CHU en KVP, respec tievelijk Arjos, CHJO en KVPJO, alsme de jongeren, die rechtstreek lid zijn van het CDA, in de provincie Noord-Holland samen in de federatie Christen-Democra- tisch Jongeren Appel Noord-Holland. On der „jongeren” verstaat de nieuwe confes sionele organisatie mensen beneden de 35 jaar. In het „POP” stellen de CDA-jongeren een groot aantal zaken aan de orde, zoals minderheden, welzijnsbeleid, milieu ruimtelijke ordening, sociaal-economisch beleid en buitenlandse politiek. Een greep uit het POP.-boekje leert dat de CDA- jongeren zich af zetten tegen een tweede ling van Noord-Holland, maar ook tegen een vierde bestuurslaag in pregewesten. Gepleit wordt voor opheffing van de ach- terstandsituatie van minderheden, waar- „Een hoofdambtenaar zei: gebruiken jullie eerst je reserves maar op. Die man wist niet eens wat een assurantie-bemid delaar was, tussen haakjes. Ook staatsse cretaris Nooteboom houdt er merkwaar dige ideeën op na over het verzekerings wezen. We hebben de zaken toen heel scherp moeten stellen. Nu hebben de maatschappijen hun positie wel weer vei lig gesteld, behalve die dertig ziektekos tenverzekeraars, die dat is een publiek geheim in ernstige financiële moeilijk heden verkeren, omdat er getornd is aan de provisies. Ik vind overigens, dat een regering daarover niets te zeggen heeft”. Met het verschijnsel van banken, die in verzekeringen zijn gaan doen heeft Van Steensel, zo zei hij, geen enkele moeite. Ook de postbank ziet hij niet als een bedreiging, net zo min als de warenhui- zen, die polissen aan de man brengen. Wel Bliksem kwalijk noemde hij het gebrek aan des- Van Steensel ging uitvoerig in op de problemen, die de Nederlandse schade verzekeraars enige jaren geleden het hoofd moesten bieden. De gezamenlijke assuradeurs leden in 1977 een verlies van 300 miljoen. „We waren toen bezig met zijn allen het vak naar de bliksem te helpen”, aldus Van Steensel, doelend op het feit, dat maatschappijen zelf door ge rommel met premies en provisies de rode cijfers in huis haalden. Van Steensel was een van de mensen, die met de COS (Com missie Overleg Schadeverzekeringen) het tij deed keren en voorkwam, dat aan de provisies gemorreld werd. Ook kreeg de COS het gedaan, dat de premies verhoogd mochten worden. Volgens Van Steensel kostte dat nogal wat moeite, omdat men in Den Haag slecht op de hoogte was van de problemen in de verzekeringswereld. I I 1 1 5?

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6