SAX NEEMT DE LEIDING OVER Aartpark in Nederland 5 Toernooi Heemskerk: Badmintonvereniging Hoorn slagvaardig Rugby-clubs naar Van der Start rally Monte Carlo puk 5 veel inschrijvingen Riethoven ijvert weer voor start Tour in Nederland Ron Greenwood blijft manager Engelse team I ■B ilFR E Lesrooster „Jumping STER” Ledenwinst? Streeksport Fusie niet nodig UEFA-telling Topsporter niet dom SPORT WOENS DAG 7 NOVEMBER 19 7 9 TTH IMS onder redactie van Jan van der Nat Giücfedand Rmmrdóoi IK73 wirnmv I 1-10-70 633 167 642 W 127 122 133 206 13 311 628 - 1 Larsen: uitzicht op (Van onze sportredactie) De Deen Larsen aan zet in zijn partij tegen onze landgenoot Jan Timman (Van onze sportredactie) DAM: e heer Afcteüng MÖ-77 MOTS 78.» 3W J irrein racht- TILBURG. De Hongaar Sax is gister avond na de vierde ronde van het inter nationale schaaktoernooi in Tilburg al leen aan de leiding gekomen. Sax bereik te die positie door zijn opponent de Rus Smyslov in de tweede zitting op verlies te zetten. Het ziet er overigens niet naar uit dat hij die eerste plaats lang zal kunnen vasthouden, want de Deen Larsen, tot dusver met Romanisjin uit de Sovjet unie koploper, heeft uitstekende winst kansen tegen Jan Timman. Die partij werd gisteravond voor de tweede maal afgebroken. Heel wat wat minder floris sant staat Romanisjin er tegen Sosonko voor. Ook die partij werd tot twee keer toe afgebroken. Het duistere reclamebeleid van de NOS heeft het afgelopen weekeinde weer eens voor opschudding gezorgd. Zaterdag wel beelden van Jumping Amsterdam en zondag niet. De reden lag voor de hand: de gebruikelijke dub bele oxers, stijlsprongen, enz. waren bijna volledig vervangen door reclame borden. En dat vond Carel Enkelaar, hoofd van de dienst televisie van de NOS, te ver gaan en weigerde verder opnamen te maken van deze „Jumping STER-reclame”. Romanisjin een vesting heeft opgebouwd die nog enige tijd kan blijven staan, maar op den duur wit toch niet zal kunnen redden. Dat bleek ook nog toen de ont moeting voor de tweede maal werd afge broken. Larsen-Timmen werd na een on regelmatige opening, een soort dame-in- disch, een zware positionele strijd waarin Larsen het pionnencentrum van Timman met rustige middelen onder vuur nam. Larsen houdt erg van dit soort spel en speelde deze keer ook beslist nauwkeuri ger dan Timman, die een loper moest laten ruilen voor een paard, wat nog niet direkt ernstig was; maar zijn stelling op den duur toch moeilijk behandelbaar maakte. De partij werd tweemaal afge broken in een eindspel dat Larsen uitste kende winstkansen geeft. zelf dubbel en dwars. Toch moest er niet minder dan 5,75 voor worden neerge legd. En dat voor een blaadje, waarin meer reclame en minder informatie stond, dan in de prullaria, die wekelijks bij iedereen in de bus glijdtenvoor niets. De organisatoren van dit toernooi heb ben piet minder dan 600 inschrijvingen te verwerken gekregen zodat van ’s mor- fiwtod Noord Owrtj»! IJ w Amstoi luidWwr ’s middags: De theorie van de ochtend uren in praktijk te brengen. 11, <117 10.426 OW <134 <321 4.846 10,344 DEN HAAG. De 48e rally van Monte Carlo zal volgend jaar in Nederland weer een startplaats hebben. In 1960 werd Ne derland voor de laatste keer als „start- land” uitverkoren. In 1980 is de start op 19 januari in Leusden. HOORN. Dat een vereniging die haar zaken goed voorbereidt bij de overheid zijn slag kan slaan, bewees de Hoomse badmintonvereniging gisteren bij de in troductie van de eigen badmintonhal, die momenteel in aanbouw is. De organisatie is in handen van de KNAC. De overige startplaatsen voor de rally van Monte Carlo 1980 zijn: Frank fort, Lausanne, Londen, Monte Carlo, Pa rijs, Rome, Zaragoza en Wróclaw. HAARLEM. De rugbyclubs RC Kin- heim en RFC HBC (Heemstede) zijn uit de problemen. Tijdens een zitting van de commissie van advies en bijstand voor recreatie, sport, cultuur en jeugdzaken kwam de voor deze verenigingen verheu gende mededeling dat zij geschikte ac commodaties toegewezen hebben gekre gen in het Van der Aartsportpark. Daar mee is een eind gekomen aan een steeds onhoudbaar wordende toestand van vel- dengebrek die vrijwel zeker tot opheffing van de clubs zou hebben geleid. Opmerkelijk detail bij het bespreken van dit agendapunt was dat in een eerder gehouden kringvergadering van het ge west Kennemerland, waar alle gemeenten waren vertegenwoordigd, nog uitsluitend suggesties werden gedaan. Zo bood Bloe- mendaal een tijdelijke bespeling van vel den van de Zeeweg aan, terwijl Haar- lemmerliede het recreatiegebied Spaarn- woude voorzichtig als mogelijkheid naar voren bracht. De Haarlemse vertegen woordiger kon toen, waarschijnlijk omdat hem voldoende kennis over de herschik king van velden in Haarlem (die inmiddels rond is) ontbrak, het Van der Aartsport park niet als reeds gevonden oplossing aandragen. Resten nu nog verhuisproblemen voor de voetbalverenigingen Renova, dat op voor hockey aangewezen velden speelt, en Molenwijk dat zelfs voor een tweede ver huizing binnen een paar jaar staat. <734 <si 6.4» S.5S2 4,336 7J» <1W <074 <143 10.4W <884 7.251 4« M41 <171 4,338 8 Z15 O o <3 4,2 2,2 2,7 13 2,2 Ü,2 >7.2 <4 - 33 Clubs: 1. Sovjet Unie 50.664; 2. Enge land 37.461; 3. Italië 20.301; 4. Frankrijk 19.248; 5. W. Duitsland 17.549. De Hoornse badmintonvereniging, die met accommodatieproblemen kampt, wil de graag in het kader van het plan: „Sta pal voor een eigen hal” een eigen speelge- legenheid creëren. Een speciaal voor de badmintonsport aangepaste ruimte is erg belangrijk, omdat de shuttle waarmee ge speeld wordt een natuurprodukt is dat aparte lucht- en verwarmingsomstandig- heden vereist. Toen een geheel eigen hal niet te realiseren bleek, kon de Hoornse badmintonvereniging door via een kei hard onderzoek aan te tonen dat er wel degelijk behoefte aan speciale speelruim te was, de gemeente Hoorn er toe brengen om een bij een te bouwen scholengemeen schap geplande sportzaal in te richten Portisch-Karpov, ook een dame-indiër, duurde niet lang, maar was toch heel boeiend. Na de opening kon Portisch een pion winnen, maar hij zag ervan af omdat zwart een drukstelling zou krijgen, die de pion misschien voldoende zou compense ren. Of dat verstandig was, is de vraag, want zijn hoop om met positionele midde len in het voordeel te komen ging niet op. Met handig stukkenspel won Karpov zelfs tijdelijk een pion. Portisch bleef goed ge noeg staan om snel teruggave van de pion af te dwingen, waarna een eenvoudige remisestand op het bord kwam. Smyslov speelde tegen Sax de koningsindische opening zonder veel pretenties, probeerde Van tijd tot tijd drukt NK, het bonds blad van het Korfbalverbond, een staa tje af met het ledenoverzicht. Ook in het blad van deze week is dat het geval. Afgedrukt wordt een keurig overizcht van het aantal leden, vergeleken met vorige tellingen. Per 1 oktober 1979 had het KNKV 83.562 leden: En zeer trots meldt men dan ook dat dat een stijging is van 3103 ten opzichte van 1 oktober vorig jaar, of te wel 3,9 procent. In hetzelfde overzicht staat echter een ledenlijstje per 1 januari van dit jaar. Toen stonden er 86.037 leden geregi streerd. En dat levert dan in vergelijking met nu een DALING op van 2475. Daar over wordt echter gezwegen. Op het veld aan het Kinheim in Zwa nenburg houdt de HSC De Bataaf zondag 11 november een voetbaltoernooi voor wielrenners. Zelf neemt de organiserende club met twee elftallen deel en het heeft i vier nabuurclubs uitgenodigd. De inde ling van de twee poules is: poule A: De Kampioen (Haarlem), UWTC (Uithoorn) en De Bataaf-B; poule B: DTS (Zaandam), Ulysses (Amsterdam) en De Bataaf-A. De eerste wedstrijd begint reeds om negen uur ’s morgens en de finale tussen de twee poulewinnaars is ’s middags om half vier. Dit toernooi is aan zijn derde uitvoering toe en werd eerder door DTS in 1977 en UWTC in 1978 gewonnen. Toernooileider is Henk van Houten. LONDEN (ANP). Ron Greenwood zal manager van het Engelse elftal blij ven tot na de wereldkampioenschappen 1982. De Engelse voetbalbond heeft dit in Londen bekendgemaakt. Greenwood die aanvankelijk was gecontracteerd tot juli 1980, is accoord gegaan met het voorstel zijn verbintenis met twee jaar te ver lengen. IJMOND. In de gemeentelijke Dr. Prinsenhal zullen komende zondag 24 ta fels zijn opgesteld, waarop strijd zal wor den geleverd tijdens het tweejaarlijkse tafeltennistoernooi van de vereniging „Heemskerk”. LEIDEN. Joop Riethoven, de Leidse sportorganisator reist maandag 19 no vember af naar Parijs om daar een onder houd te hebben met Felix Levitan. Riet hoven wil in dat gesprek bewerkstelligen dat de Tour de France in 1982 opnieuw in Nederland van start gaat. winst tegen Timman r Sinds Greenwood is aangesteld als ma- nager/coach heeft de Engelse nationale ploeg van de 21 gespeelde wedstrijden, 14 gewonnen, vijf gelijk gespeeld en slechts tweemaal verloren. Ted Croker, de secre taris van de Engelse voetbalbond ver klaarde: „Resultaten zijn nu eenmaal be langrijk en vanuit dat standpunt bekeken vinden wij hem de juiste man op de juiste plaats”. De verwachting is dat de progressie zich zal voortzetten in het toernooi om het Europese kampioenschap. In de voorron de ontmoet Engeland deze maand op Wembley Bulgarije. De Engelsen hebben uit twee wedstrijden slechts een punt no dig om zich voor de finaleronde te kwalifi ceren. Het ligt tevens in de lijn der ver wachtingen dat Engeland zich zal plaat sen voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1982 waar voor Engeland in de voorronde heeft ge loot met Hongarije, Zwitserland, Roeme nië en Noorwegen. Als een van de keuze-mogelijkheden om uit de impasse te raken gaven de clubs aan dat ze desnoods bereid zijn een fusie tot stand te brengen; een duidelijk bewijs dat het water tot aan de lippen was gestegen. Die sprong hoeft - tenzij er om andere redenen behoefte zou zijn aan een samengaan - niet te worden uitge voerd, omdat op de zitting van genoemde commissie nadrukkelijk werd gestipu leerd dat er in het Van der Aartsportpark accommodatiemogelijkheden liggen voor twee rugbyclubs. slaan. Als er maar betaald wordt, en liefst zoveel mogelijk. Over dat geld gaat Riethoven, inmiddels- geheel hersteld na de hersenbloeding die hem vlak voor de eigenlijke start van de Tour in Leiden trof, in Parijs praten. „Want voor het overige zijn er geen pro blemen”, laat hij weten. „Ik heb een spon sor en er is een gemeente zeer geïnteres seerd. Wie het zijn, zeg ik nog niet. Het heeft geen zin nu nog niets definitief is, al namen te noemen. Dan krijg ik straks als het eventueel zou mislukken op mijn brood dat er wel erg goedkope publiciteit is gemaakt. Het plaatsje ligt in de buurt van Leiden, dat is alles wat ik hierover wil zeggen”. Riethoven hoopt dat Levitan volgende week maandag niet zal trachten hem een poot uit te draaien. „We rekenen op zes a zeven ton. Dat is op te brengen. Frankfurt moet ruim een miljoen neerleggen, maar krijgt dan ook twee etappes. Een proloog plus start is voor ons genoeg. Dus voor de helft en iets meer stappen we er in. Hij ook hoop ik”. De uitslagen van de vierde ronde zijn: Smyslov (Sov)-Sax (Hon) 0-1, Romanisjin (Sov)-Sosonko (Ned) afgebr., Portisch (Hön)- Karpov (Sov) 'A-‘A, Larsen (Den)-Timmen (Ned) afgebr., Hübner (Wdl)-Hort (Tsj) ‘A->A, Kavalek (Vst)-Spasski (Sov) 'h-'h. Lf3-d5 Tc4-c5, 23 Ld5-b3 h7-h5, 24 Pb4-d5 Te3xelt, 25 Talxel Lf5-e6, 26 Pd5-b4 Le6xb3, 27 c2xb3 Tc5xa5, 28 Pb4-d3 Ta5-b5, 29 b3-b4, Tb5- b6, 30 Tel-al a7-a6, 31 Tal-a5 Dd7-e6, 32 h2-h3 De6-e3, 33 Dd2-dl Lg7-f6. 34 Ta5-a3 DeS-e4, 35 Ta3-a5 Lf6-h4, 36 f4-f5 Tb6-c6, 37 f5xg6 f7xg6, 38 b4-b5 a6xb5, 39 Ta5xb5 Lh4-g3, 40 Tb5-b3 De4- e3, 41 Tb3-a3 Kg8-g7, 42 Ta3-al afgebroken. 42 Ta3-a’. Tc6-c7, 43 Tal-cl Tc7-f7, 44 Ddl-c2 Lg3- e5, 45 Tel-dl De3-g3, 46 Pd3xe5 d6xe5, 47 Dc2-e4 Dg3-f4, 48 De4-d5 Df4-e3, 49 Khl-h2 h5-h4, 50 b2- b4 De3-f4+, 51 Kh2-gl Df4-f5, 52 b4-b5 Tf7-d7, 53 Dd5-c4 d4-d3, 54 Dc4xh4 e5-e4, 55 Dh4-f2 Td7-e7, 56 Df2-d4 Df5-e5, 57 Dd4-d8 opnieuw afge broken. De stand is nu: 1 Sax 3 punten, 2/3 Romanisjin en Larsen 2>/z 1 afgebr., 4/5 Karpov en Spasski 2%, 6 Hubner 2, 7/8 Portisch en Kavalek 114, 9/10 Timman en Sosonko 1+1 afgebr., 11/12 Smyslov en Hort 1. Zettenverloop: Romanisjin - Genna Sosonko. Siciliaans: drakenvariant. 1 e2-e4 c7-c5, 2 Pgl-f3 d7-d6, 3 Pbl-c3 Pg8-f6. 4 d2-d4 c5xd4, 5 Pf3xd4 g7-g6, 6 Lfl-e2 Lf8-g7, 7 0-0 Pb8-c6.8 Lcl-e3 0-0, 9 f2-f4 Dd8-b6, 10 Kgl-hl Pf6xe4, 11 Pd4xc6 Db6xc6, 12 Pc3-d5 Dc6-d7, 13 Le3-d4 e7-e5, 14 Le2-f3 e5-xd4, 15 Lf3xe4 Tf8-e8, 16 Le4-f3 Dd7- d8, 17 a2-a4 Lc8-f5, 18 a4-a5 Ta8-c8, 19 Pd5-b4 Tc8-c4, 20 Ddl-d2 Dd8-d7, 21 Tfl-el Te8-e3, 22 Tegen Sosonko’s drakenverdediging speelde Romanisjin met wit al op de ne gende zet een agressieve zet die door de theorie al sinds tientallen jaren als uiterst twijfelachtig wordt beschouwd. De boe ken geven daarna nog een ingewikkelde manier waarop wit het hoofd nog net boven water kan houden, maar Romani- sin kende die uiteraard niet, anders was hij aan het hele avontuur niet begonnen. Zoals hij speelde, won Sosonko eenvoudig een pion, en de positionele compensatie die Romanisjin daar in het begin nog enigszins voor had verdween in de loop van het spel geheel. Sosonko won nog een pion en brak af in een stelling waarin Mocht Leiden twee jaar geleden als ver trekpunt fungeren, dit keer is de beurt aan Frankfort En wat hem betreft lijkt de grijzende dictator van de Tour er geen beletsel in te zien zijn tenten na Nice (1981) wederom buiten zijn landsgrenzen op te Het feit dat de directeur van het groot ste wielerspektakel ter wereld bereid is officieel met Riethoven te onderhandelen, duidt erop dat het ook van die kant ernst is om de Tour uit Nederland te laten vertrekken. Hetgeen niet zo verwonder lijk is nu in deze tijd van inflatie en besparingen in Frankrijk zelf maar wei nig stemmen opgaan van eventuele kandi daten voor de proloog. Levitan heeft daar om zijn werkterrein verlegd naar elders. Er valt natuurlijk wel iets te zeggen voor de actie van de NOS. Maar het betreft een actie en geen uitgestippelde lijn. Goed, er bestaan richtlijnen van de European Broadcasting Union (EBU), maar die worden lang niet altijd nage leefd. De NOS beperkt zich tot een enke le prikaktie. Zo werd in het verleden al eens het stadion van MW en ook dat van Roda JC geboycot Maar het bleef bij een enkele actie. Een echt beleid werd nooit uitgestippeld. De organisatoren van Jumping Am sterdam wisten echter tot hoever zij on geveer konden gaan. De extra borden, die er zondag nog even werden bijgezet, door een parmantig rondstappend baas je in een blauwe blazer, waren de drup pel, die de emmer deed overlopen. Een emmer, die overigens al boordevol was. Het organisatiecomité wist derhalve welk risico het nam en nu is het geklaag niet van de lucht. Het voortbestaan van Nederlands belangrijkste hippische sportevenement staat zelfs op het spel en dat is natuurlijk een spijtige zaak. Enke laar en de zijnen weten dondersgoed, dat topsport in Nederland niet meer moge lijk is zonder de inschakeling van be drijven. Niet alleen de televisiekijkers hebben gemerkt hoe belangrijk reclame is. Ook de bezoekers in de RAI werden ermee geconfronteerd. Neem bijvoorbeeld het programmablad. Een fors boekwerk van 90 pagina’s en 350 gram. Ruim 60 pagina’s waren gevuld met reclame, ter wijl op de overige bladzijden de diverse sponsors nog eens vignetten hadden la ten afdrukken. Zo’n blad betaalt zich Kwantiteit is nog geen garantie voor kwaliteit. Dat kan worden geconclu deerd uit de laatste UEFA-telling van het aantal voetballers in Europa. De Sovjet Unie heeft verreweg de meeste voetballers (4.505.00) en de meeste clubs (50.664). De Sovjet Unie werd echter wel uitge schakeld door Griekenland voor de ein dronde van het Europese kampioen schap. En Griekenland heeft slechts 88.752 voetballers ert 1851 clubs. De „top-vijf” van Europa ziet er als volgt uit: er daarna in een gelijke stelling nog iets van maken, maar bereikte slechts een heel ongemakkelijk paardeneindspel, waarop de partij werd afgebroken. Na de hervat ting won Sax zonder veel moeite. Hübner-Hort was een moeilijke partij waarin Hübner na Horts Aljechin-ope- ning steeds iets in het voordeel was. Hüb ner kreeg een sterk paard op d6 dat Hort slechts ten koste van een verslechtering van zijn pionnenstelling kon verwijderen. Tegen het eind van de eerste zitting bracht Hort, enigszins in tijdnood, een pionoffer dat op een kleine misrekening berustte, maar toch nog wel aardig tegenspel gaf. Verrassend was het verloop van de twee de zitting. Eerst stond Hort slecht, maar misschien nog niet verloren. Het ging van kwaad tot erger, totdat Hübner een duide lijk gewonnen stand bereikte. Toen liet hij een stukoffer toe, dat Hort onverwachte tegenkansen bood. Hübner reageerde slecht en in de afgebroken stelling had eerder Hort kansen op winst. Desondanks kwamen beide spelers daarna remise overeen. Kavalek en Spasski speelden in een Breyervariant van het Spaans 21 zet ten die ook in openingshoeken terug te vinden zijn, hetgeen tenslotte resulteerde in remise. Topsporters hebben een hogere intelli gentie dan normaal. Dat althans is de conclusie van een Oostenrijks onder zoek, waarbij atleten, voetballers en skiërs worden onderzocht. De helft van het aantal onderzochten had een gemid deld IQ. De atleten scoorden als groep het hoogst, de voetballers het laagst. Het hoogste individuele niveau werd echter bereikt door twee alpineskiërs. Uit het onderzoek bleek verder dat de voetbal lers meestal afkomstig waren uit arbei dersmilieus, de atleten uit de midden stand en verder dat de intelligentste sportlieden niet de meest lucratieve sport beoefenen. De Werkgroep Jeugdcompetitie Be taald Voetbal heeft dezer dagen een rap port gepubliceerd. Opvallendste conclu sie is dat het aanbeveling verdient, dat er bij de diverse Betaald Voetbal Organisa ties een voetbalvakschool wordt opge richt. Waarom, zo stelt men, wel kunsta cademies, conservatoria en toneelscho len en geen voetbalschool? „Buitenspel” heeft zich alvast gebogen over een mogelijk lesrooster voor de heren leerling-voetballers. Voor maan dag zou dat er bijvoorbeeld zo uit kun nen zien: In een lijvig rapport aan gemeentelijke instanties van Haarlem en Bloemendaal hebben de besturen van beide vereni gingen ruim anderhalf jaar geleden (april 1978) hun nood geklaagd over de accoriv modatie-narigheid waarin ze verkeerden. Met name werd daarin opgemerkt dat beide verenigingen „beperkt worden in hun groeimogelijkheden waardoor ze niet in staat zijn te voldoen aan de eisen die gesteld moeten worden aan clubs die aan de top, c.q. sub-top van het rugby in Nederland willen (blijven) meedraaien”. voor de badmintonsport. Dat betekende wel een extra-investering van ƒ1,3 mil joen in verband met de aanpassing van de vloer, verwarming, luchtbehandeling en verlichting. Bij de introductie van de plannen van zijn vereniging verklaarde Guus Bouchet, initiatiefnemer en tevens voorzitter van de Hoornse badmintonclub, dat zijn ver eniging een en ander gaat betalen uit de inkomsten van een zelf gefinancierde en zelf te exploiteren kantine bij het project alsmede uit de extra-inkomsten die opge bracht worden door nieuwe leden. Want de Hoornse badmintonvereniging kan per 1 augustus 1980 600 in plaats van 300 leden herbergen. Een contributieverhoging is derhalve niet nodig. Overigens noemde Rob Spee, directeur van de Nederlandse Badmintonbond het een schande, dat er twintig jaar overheen moest gaan voordat er een nieuwe bad mintonhal gebouwd kon worden. 11.110 <4M. 10520 7.» 6.110 4.774 8.661 <702 4.814 10.373 MW! Frankrijk 1.438.246; 4. Nederland 1.019.873; 5. Engeland 1.006.000. buitenspel 9.00-10.00: Het onderuithalen van een tegenstander zonder daar voor een gele kaart te krijgen. 10.00-11.00: Het gelijktijdig de hand opsteken bij vermeend buitenspel. 11.00-12.00: Het in discussie gaan met de scheidsrechter zonder de man in de verleiding te brengen een kaart te trekken. gens tien uur tot acht uur in de avond menig balletje zal worden geslagen. Uit de afdelingen Kennemerland, Am sterdam, ’t Gooi, Den Haag en ’t Noord- hollands Noorderkwartier komen ruim driehonderd deelnemers naar Heems kerk. Een aantal dat aan de populariteit van dit evenement voldoende gestalte geeft. De belangstelling was zelfs zo groot dat ongeveer honderd inschrijvingen moesten worden afgewezen wegens ge brek aan plaatsingsmogelijkheden. Diverse sponsors hebben er zorg voor gedragen dat de prijzentafel rijk gevuld is. Voor de vereniging met de meeste overwinningen in dit toernooi, ongeacht in welke klasse die worden behaald, is een verenigingswisselbeker beschikbaar ge steld. Dit kleinood is thans in het bezit van de tafeltennisvereniging SVW uit Naald wijk, die grote moeite zal hebben deze beker opnieuw te veroveren. Een wedstrijdcommissie is al enkele we ken bezig orde op zaken te stellen door haarzuivere wedstrijdschema’s te maken zodat alles vlot kan verlopen. De centrale figuur in het geheel is Jos Denneman, de actieve wedstrijdsecreta ris, die met hulp van vele „Heemskerk”- leden er ongetwijfeld weer in zal slagen de zaken tot in de puntjes te regelen. Voetballers: 1. Sovjet Unie: 4.505.000; 2. W. Duitsland 3.886.431; 3.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 27